PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet turkiyede niye yayginlasmiyo derlerse bunu gosterirsiniz.

Sti_Ozan
05-10-2015, 20:55
Motora yeni basliyacagim icin dusundugum motorla ilgili arastirma yapiyodum,bu entry dikkatimi cekti ve cidden tepki verme ihtiyaci duydum,boyleleri oldukca insanlar resmen motor suremiyor,yorumlar kufur iceriyo telefonla duzeltemedim oyuzden direk linkini atiyorum bilginize.

Yorum:https://eksisozluk.com/x-treme-max-istanbul-trafik-seysi--4525575?focusto=55300545

Ustteki bence hakli bi yorum,ama ikincisi dupe duz sacmalik,buda benim yorumum,ama gozukmedi,forumada yabanciyim sadece buna kayitsiz kalmamak icin yanitladim,belki dedim bi kisiyi ikna edersem,bir motorcunun hayati kurtulur,pek sanmiyorum ama gorevimi yaptigimi dusunuyorum,fotograflarda boyut buyuk olabilir diye link atiyorum;

http://i.hizliresim.com/kJYyW7.png

http://i.hizliresim.com/MWl3L2.png

Bahsi gecen video;
https://m.youtube.com/watch?v=x5kx3zHv0ZI

Allah boylelerinden korusun diyelim,konu gereksiz olabilir ama okuyunca yanit vermek durumunda hissettim kendimi ve sizede biraz dert yanmak istedim acikcasi,umarim ailelerimiz motosiklete ikna etmeye calismak yerine hangi ekipman ve motoru sececegimizin tartismasini yasariz,bu arada mobilim hatam varsa affola,kusuruma bakmayin,iyi geceler

Yigit-Y
05-10-2015, 21:09
Zihniyet varya kafalar işte bu ülke de gelişim sıkıntısı var malesef

Ekrem_06
05-10-2015, 21:40
Yalnız bu kaldırımdan yapıştırma mevzusu baya var İstanbul'da, geçenlerde bi kızı teğet geçip benim üzerime düşüyordu ilerizekalınn teki napıyosun la sen diyincede görmüyomusun çekilsene diyip basıp gitti yakalasaydım güzel bi denerdik kaskı sağlam mı değil mi diye

R.I.P
05-10-2015, 21:47
ufak bir direksiyon hareketi ve dolayısı ile değişecek 1 bilemedin 2 kapıya bakar bunun böylesi
dip not= 'gerçek' motorcuya her zaman saygım vardır

baretta
05-10-2015, 21:56
Adamın trafiğe çıktığı yer Sarıgöl.

Sti_Ozan
05-10-2015, 22:29
Zihniyet varya kafalar işte bu ülke de gelişim sıkıntısı var malesef
Diyecek cok sey varda,dogru tespitten baska bisey denmiyor abi.

Yalnız bu kaldırımdan yapıştırma mevzusu baya var İstanbul'da, geçenlerde bi kızı teğet geçip benim üzerime düşüyordu ilerizekalınn teki napıyosun la sen diyincede görmüyomusun çekilsene diyip basıp gitti yakalasaydım güzel bi denerdik kaskı sağlam mı değil mi diye
Abi boyleleri motorcu degil,olamazda ama bisey diyimi boyleleri ölmuyo be,nerde full ekipman gezen varsa o öluyo,ne biliyim haksizlik degilmi biraz?

ufak bir direksiyon hareketi ve dolayısı ile değişecek 1 bilemedin 2 kapıya bakar bunun böylesi
dip not= 'gerçek' motorcuya her zaman saygım vardır
Abi kast ettigim bu,nasilki makas atan kisiyi surucu olarak gormuyosak,bunlarida motorcu olarak gormemeliyiz,bu zipirlarin cezasini gercek motorcular cekmemeli bence

Adamın trafiğe çıktığı yer Sarıgöl.
Bunlari tespit edip gerekeni yapmak lazim,bakalim kafasinda kaski varkenki kadar atarli oluyolarmiymis

MK8800
05-10-2015, 22:39
Kurallara uyup trafik adabını bilene saygım sonsuz , ama videodaki gibi yırtık dondan fırlayıp sağdan soldan çıkan ve kendini motorcu zanneden arkadaşlara bence reel xtreme tecrübesi yaşatmalıyız

aybrskck
05-10-2015, 22:57
kendi yaya yolundan gidiyor yaya bunun yoluna atlayınca küfür ediyor kendiyle çelişen ileri zekalı bi arkadaşımız :)

johnie
05-10-2015, 23:07
Kardeşim yazını sabah okucam, konuyu gördüm cevap yazmak istedim.
Ülkemizde, araç kullananların yayaya saygısının olmadığı bir ülke de motor kullanmak gerçekten güç bela zor iş. Avrupada en baba motoru 20K ya alırken burada iyi ortalama motor 15-20K ₺
Motoru görenler yol vermez, sıkıştırır ben gitmiyorsam oda gitmesin mantığı ile araç sürerler.
Bisiklet, motor ve araba kullanan biri olarak - Bisikletleyken, ışığın olmadığı bir yerde aracın yol vermesi o kadar zor bir ihtimal ki saygı yok..
Kaldırımdan motor sürenler, kasksız motor sirenler.. Kuryeler, pizza ve o paket dağıtıcıları yüzünden gelişmiyor/gelişmezde. Herkes kendi çıkarının peşinde. Motor a para vereceğime araba alırım diyiyorlar.
Bu sene forumdan bir kaç kişi, cinnet geçirecek duruma geldi ve motor aldı - aldıklarına da sanırım aşırı mutlulardır..
Zaman kasanıyorsun bir yere giderken " acele " etmene gerek yok, cool şekilde git :)
Ülke de saygı olmadığı sürece güzel kardeşim motor kullanıcısıda artmaz.
Prof olan kişiler zaten, sınırı geçiyor hafta sonu kamp atıp pazar akşamı yada öğlenden çıkıyorlar..

Network
05-10-2015, 23:07
Ben de yıllar boyu böyle motorcular ve bilerek motorcuların üstüne kıran akıldan noksan şoförler yüzünden ailevi nedenlerle motordan uzak kalanlardanım

Ayrıca bu videoyoyu izlerken bir tane yabancı gördüm
hakikaten kafadan kırık herif çatara çatura gidiyor epey de hızlı
bunun yolunu keser öldürürler bunu ne adamlar var
https://www.youtube.com/watch?v=UK8mYQpDiDU

Sti_Ozan
05-10-2015, 23:53
Kurallara uyup trafik adabını bilene saygım sonsuz , ama videodaki gibi yırtık dondan fırlayıp sağdan soldan çıkan ve kendini motorcu zanneden arkadaşlara bence reel xtreme tecrübesi yaşatmalıyız
O tur motor kullananlara az bile

kendi yaya yolundan gidiyor yaya bunun yoluna atlayınca küfür ediyor kendiyle çelişen ileri zekalı bi arkadaşımız :)
ileri,geri bilmemde cok fazla yasamayacagini soyleyebilirim,olan gene geride biraktiklarina oluyo abi,bu adam icin zerre uzulmem ama anasina babasina,sevenlerine yazik

Kardeşim yazını sabah okucam, konuyu gördüm cevap yazmak istedim.
Ülkemizde, araç kullananların yayaya saygısının olmadığı bir ülke de motor kullanmak gerçekten güç bela zor iş. Avrupada en baba motoru 20K ya alırken burada iyi ortalama motor 15-20K ₺
Motoru görenler yol vermez, sıkıştırır ben gitmiyorsam oda gitmesin mantığı ile araç sürerler.
Bisiklet, motor ve araba kullanan biri olarak - Bisikletleyken, ışığın olmadığı bir yerde aracın yol vermesi o kadar zor bir ihtimal ki saygı yok..
Kaldırımdan motor sürenler, kasksız motor sirenler.. Kuryeler, pizza ve o paket dağıtıcıları yüzünden gelişmiyor/gelişmezde. Herkes kendi çıkarının peşinde. Motor a para vereceğime araba alırım diyiyorlar.
Bu sene forumdan bir kaç kişi, cinnet geçirecek duruma geldi ve motor aldı - aldıklarına da sanırım aşırı mutlulardır..
Zaman kasanıyorsun bir yere giderken " acele " etmene gerek yok, cool şekilde git :)
Ülke de saygı olmadığı sürece güzel kardeşim motor kullanıcısıda artmaz.
Prof olan kişiler zaten, sınırı geçiyor hafta sonu kamp atıp pazar akşamı yada öğlenden çıkıyorlar..
abi cevremde hic motorcu yok,ama icimde bi heves var,suan donup kendime bakiyorum,araba surmeyi biliyorum eee ehliyet yasina 2 yil var,zaten araba dunya para,bunu dusundukce motora heveslendim,simdide aklima koydum kismet olursa mart ayina dogru 7k butce ile (3.5k ekipman 3.5k motor) baslamayi dusunuyorum,ehliyetimide yilbasinda yasaya giren kanunla alabiliyorum 125cc ye kadar,bu yolda bilgili abilerimin tecrubelerinden yararlanmak isterim,eger yardimci olabilirseniz cokta memnun olurum cunku belli basli sorular var aklimda,konuya olan desteginiz ve aciklamaniz icinde tesekkur ederim,bu yola bas koyduk,umarim elimiz bos donmeyiz :)

Ben de yıllar boyu böyle motorcular ve bilerek motorcuların üstüne kıran akıldan noksan şoförler yüzünden ailevi nedenlerle motordan uzak kalanlardanım

Ayrıca bu videoyoyu izlerken bir tane yabancı gördüm
hakikaten kafadan kırık herif çatara çatura gidiyor epey de hızlı
bunun yolunu keser öldürürler bunu ne adamlar var
Abi hevesliyim ama dedigin gibi benimde ailem pek sicak bakmiyor olaya,videodaki dayida brezilyali cilgin motorcu diye gecer,vallahi kendisi iyi motor surer,ayni zamanda turkiyede olmayan saygi durumu soz konusu adamlarda,arabalarin aralari hep acik,adam kesiciyle gidiyor okadar guveniyo trafige yani,bide bu ducato serit degistiriyo mesela,burda olsa kavga cikar,orda adam ozur diliyo el sıkışıp,şakalaşıp devam ediyolar,olmasi gerekende bu bence

mikelazi
06-10-2015, 08:34
bunlar bitmez,bitiremezsiniz

egitim şart

Yigit-Y
06-10-2015, 08:52

şanslı p.....k :D:D:D

PiscocuK
06-10-2015, 08:59
Diyecek cok sey varda,dogru tespitten baska bisey denmiyor abi.

Abi boyleleri motorcu degil,olamazda ama bisey diyimi boyleleri ölmuyo be,nerde full ekipman gezen varsa o öluyo,ne biliyim haksizlik degilmi biraz?

Abi kast ettigim bu,nasilki makas atan kisiyi surucu olarak gormuyosak,bunlarida motorcu olarak gormemeliyiz,bu zipirlarin cezasini gercek motorcular cekmemeli bence

Bunlari tespit edip gerekeni yapmak lazim,bakalim kafasinda kaski varkenki kadar atarli oluyolarmiymis

kardeşim adam sonuna kadar haksız bu konuda seninle hem fikirim
yanlız son yorum için bi abi tavsiyesi olsun :) hiç sarıgöle gittinmi? adamların kafasında kask yok başka bişi var her daim atarlılar ve çoğunda geri vites yok
iki kere doğranmaktan eniştem sayesinde yırtmıştım orada :)

Cem.B
06-10-2015, 09:07
arkadaşın biri doğru tespit yapmış adamın yola çıktığı yer SARIGÖL ama tabi bilmeyenler uyanamamış mevzuya :)))

motorla video çekerken online kapkaç a karışmadığına şükredelim bence

johnie
06-10-2015, 09:32
Motora yeni basliyacagim icin dusundugum motorla ilgili arastirma yapiyodum,bu entry dikkatimi cekti ve cidden tepki verme ihtiyaci duydum,boyleleri oldukca insanlar resmen motor suremiyor,yorumlar kufur iceriyo telefonla duzeltemedim oyuzden direk linkini atiyorum bilginize.

Yorum:https://eksisozluk.com/x-treme-max-istanbul-trafik-seysi--4525575?focusto=55300545

Ustteki bence hakli bi yorum,ama ikincisi dupe duz sacmalik,buda benim yorumum,ama gozukmedi,forumada yabanciyim sadece buna kayitsiz kalmamak icin yanitladim,belki dedim bi kisiyi ikna edersem,bir motorcunun hayati kurtulur,pek sanmiyorum ama gorevimi yaptigimi dusunuyorum,fotograflarda boyut buyuk olabilir diye link atiyorum;

http://i.hizliresim.com/kJYyW7.png

http://i.hizliresim.com/MWl3L2.png

Bahsi gecen video;
https://m.youtube.com/watch?v=x5kx3zHv0ZI

Allah boylelerinden korusun diyelim,konu gereksiz olabilir ama okuyunca yanit vermek durumunda hissettim kendimi ve sizede biraz dert yanmak istedim acikcasi,umarim ailelerimiz motosiklete ikna etmeye calismak yerine hangi ekipman ve motoru sececegimizin tartismasini yasariz,bu arada mobilim hatam varsa affola,kusuruma bakmayin,iyi geceler

Kardeşim, bu adam ne kurallara uygun motor sürüyor ne de başka bir şey yapıyor. Adam yolun yarısını zaten kaldırımdan gitti, insanların içinden geçerek gitti.
Çocuklardan yol istiyor aşağıya inmek için, 2 dakika yolda gidiyorsa 3 dakika kaldırımda gidiyor.
Böyle saygısız insanlardan dolayı ülkemizde hiç bir şey gelişmez.
Kaldırımdayken, arkamdan motor gelip kornaya bassa döverim sanırım onu. Babasının yolu gibi gelip kaldırıma korna çalamaz.
Videoyu çeken tam bir trafik canavarı..

Sti_Ozan
06-10-2015, 09:50
bunlar bitmez,bitiremezsiniz

egitim şart
Egitimin onemini anlatmaya calismis arkadas burda :)

kardeşim adam sonuna kadar haksız bu konuda seninle hem fikirim
yanlız son yorum için bi abi tavsiyesi olsun :) hiç sarıgöle gittinmi? adamların kafasında kask yok başka bişi var her daim atarlılar ve çoğunda geri vites yok
iki kere doğranmaktan eniştem sayesinde yırtmıştım orada :)
Kuzenim yazmis,ben kesinlikle videoyu ceken arkadasla ayni fikirdeyim :D :D

arkadaşın biri doğru tespit yapmış adamın yola çıktığı yer SARIGÖL ama tabi bilmeyenler uyanamamış mevzuya :)))
abi biz bilemedik,ortakoy falan gorunce sonradan :D
motorla video çekerken online kapkaç a karışmadığına şükredelim bence
suandan itibaren buna sukretmeye baslayabiliriz abi :D

Kardeşim, bu adam ne kurallara uygun motor sürüyor ne de başka bir şey yapıyor. Adam yolun yarısını zaten kaldırımdan gitti, insanların içinden geçerek gitti.
Çocuklardan yol istiyor aşağıya inmek için, 2 dakika yolda gidiyorsa 3 dakika kaldırımda gidiyor.
Böyle saygısız insanlardan dolayı ülkemizde hiç bir şey gelişmez.
Kaldırımdayken, arkamdan motor gelip kornaya bassa döverim sanırım onu. Babasının yolu gibi gelip kaldırıma korna çalamaz.
Videoyu çeken tam bir trafik canavarı..
Valla abi motorcunun adini kotulemesinde ne yaparsa yapsin

johnie
06-10-2015, 10:04
Egitimin onemini anlatmaya calismis arkadas burda :)

Kuzenim yazmis,ben kesinlikle videoyu ceken arkadasla ayni fikirdeyim :D :D

suandan itibaren buna sukretmeye baslayabiliriz abi :D

Valla abi motorcunun adini kotulemesinde ne yaparsa yapsin

Sen önce ekipmanını al, sonra motorunu al.
Bilen biri ile git bir boş alana orada çalış.
M.köy de oturuyorum, boş alan biliyorsan gelirim öğretirim bile.
Motor dikkat gerektiriyor.. Bir şeye ihtiyacın olursa bir mesaj uzağındayım, her türlü öğretmek için yardımcı olurum.

B.Koçer
06-10-2015, 10:25
videoyu 5 dk ızledım adamın hareketlerı bıraz dıkkatlı ınceleyın kaskı kapatması debriyaja basıp cekmesı
el kol hareketleri vesaire

bu tip videoları izledikçe aklıma mavi rocco nun motorluyu inşaata cekmesi geliyo jausdhsaudhad :D

Sti_Ozan
06-10-2015, 10:33
Sen önce ekipmanını al, sonra motorunu al.
Bilen biri ile git bir boş alana orada çalış.
M.köy de oturuyorum, boş alan biliyorsan gelirim öğretirim bile.
Motor dikkat gerektiriyor.. Bir şeye ihtiyacın olursa bir mesaj uzağındayım, her türlü öğretmek için yardımcı olurum.
abi tesekkur ederim,sana bi pm atiyorum ozaman aklimdaki soruyu sorayim :)

videoyu 5 dk ızledım adamın hareketlerı bıraz dıkkatlı ınceleyın kaskı kapatması debriyaja basıp cekmesı
el kol hareketleri vesaire

bu tip videoları izledikçe aklıma mavi rocco nun motorluyu inşaata cekmesi geliyo jausdhsaudhad :D

Ahahahaha sonuda o olucak abi heralde :D

Tolga-R
06-10-2015, 11:24
HAni birde kafasına kamera takıp millete sataşanlar varya hani seni döver bu kameraya kaydederim diyen motorcu artisler.. Bana neden rastlamıyor ki bunlar :) o kamerayı sokayım motorun biyerine

Sti_Ozan
06-10-2015, 12:01
HAni birde kafasına kamera takıp millete sataşanlar varya hani seni döver bu kameraya kaydederim diyen motorcu artisler.. Bana neden rastlamıyor ki bunlar :) o kamerayı sokayım motorun biyerine

Abi onlarin bazilarida can havliyle sinirleniyor bence,dusunsene bi tir senin arabanin ustune kiriyo,sen sinirlenmezmisinki :D

Jackie
06-10-2015, 12:24
Abi onlarin bazilarida can havliyle sinirleniyor bence,dusunsene bi tir senin arabanin ustune kiriyo,sen sinirlenmezmisinki :D

Bazen öyle bir üstüne kırıyorlar ki hakkaten bilerek mi yaptı lan acaba diye düşünüyo insan. Delirmemek elde değil

Sti_Ozan
06-10-2015, 12:44
Bazen öyle bir üstüne kırıyorlar ki hakkaten bilerek mi yaptı lan acaba diye düşünüyo insan. Delirmemek elde değil

Iste tamda orda motorcu ve araba kullanicilari birbirinden ayriliyo abi :D

mustafa_a
06-10-2015, 12:59
Videodaki elemanın geçiş üstünlüğü var herhalde, herkese çekil yapıyor. sonuçta oda bir taşıt ve şeridi var. Aralardan geçmeye çalışarak millete atar yapamaz.Kendi şeridimde sağa sola kaymak zorunda değilim. Yaya kaldırımlarında uçarak gitmeside cabası

Sti_Ozan
06-10-2015, 13:11
Videodaki elemanın geçiş üstünlüğü var herhalde, herkese çekil yapıyor. sonuçta oda bir taşıt ve şeridi var. Aralardan geçmeye çalışarak millete atar yapamaz.Kendi şeridimde sağa sola kaymak zorunda değilim. Yaya kaldırımlarında uçarak gitmeside cabası

Abi ama soyle bi seyinde altini cizmek isterim,seridimde saga sola gitmekte veya gitmemek gibi bir hakkimiz var,ozaman motoruyla kendi seridinin saginda,solunda veyada ortasinda seyir eden motorcunun,kenarindaki bosluklari neden araba kullanicilari doldurmaya calisiyor? Video konusunda kesinlikle haklisiniz,arkadas trafik canavarligina yeni bir seviye katti

Jackie
06-10-2015, 14:23
Şeridinde beklerken mutlaka bi araba yanına gelip dibinde durur, seyir halinde şeridinde giderken yine mutlaka bi araba gelip seni şerit dışına ittirir.
O yüzden trafikte fazla sabit kalmamak en temizi gibi.

Diğer bir konu da duran trafikte aralardan geçmiyor muyuz, tabiki geçiyoruz ama tedbiri elden bırakmadan. Kenara çekilip yol veren olursa mutlaka selam verip teşekkür ederim, yol vermezlerse de mazın mazın beklerim. Ama aynadan gözünün içine baka baka geçiş yollarını kapatan çomarlara farklı muamele var :)

Sti_Ozan
06-10-2015, 14:46
Şeridinde beklerken mutlaka bi araba yanına gelip dibinde durur, seyir halinde şeridinde giderken yine mutlaka bi araba gelip seni şerit dışına ittirir.
O yüzden trafikte fazla sabit kalmamak en temizi gibi.

Diğer bir konu da duran trafikte aralardan geçmiyor muyuz, tabiki geçiyoruz ama tedbiri elden bırakmadan. Kenara çekilip yol veren olursa mutlaka selam verip teşekkür ederim, yol vermezlerse de mazın mazın beklerim. Ama aynadan gözünün içine baka baka geçiş yollarını kapatan çomarlara farklı muamele var :)

Tecrubeyle sabitlenmis gibi :D

TEQUILA
06-10-2015, 16:29
3 Yıldır aktif motor kullanıyorum, bu izlediğim motorcu değil haydut.
Bu video üzerinden yapılan yorumlar sonunda Türkiye' deki motorcuya bakışı tartışmak yanlış olur.

Trafikte sıkışıp, ben gidemiyorum o da gidemesin diyen adam çok, ama öyle demiyen adam daha çok.
Gidemesin diyene napalım oda onun küçük dünyasından hayata bakış açısı. Bırakıcaksın kendi haline, elbet geçiyorsun sonunda zaten. Bırak egosunu yaşasın :)

Sti_Ozan
06-10-2015, 16:52
3 Yıldır aktif motor kullanıyorum, bu izlediğim motorcu değil haydut.
Bu video üzerinden yapılan yorumlar sonunda Türkiye' deki motorcuya bakışı tartışmak yanlış olur.

Trafikte sıkışıp, ben gidemiyorum o da gidemesin diyen adam çok, ama öyle demiyen adam daha çok.
Gidemesin diyene napalım oda onun küçük dünyasından hayata bakış açısı. Bırakıcaksın kendi haline, elbet geçiyorsun sonunda zaten. Bırak egosunu yaşasın :)

Herkese oneriyomuyuz abi motoru :)

atituti
06-10-2015, 16:58
bogaz koprusunde deniz tarafındaki korkulukların arasından geçmeye calısanları ayrı bir zevkle sıkıştırıyorum.bir sürü video oldu yakında ekleyeceğim :)

Enes-x
06-10-2015, 17:08
bogaz koprusunde deniz tarafındaki korkulukların arasından geçmeye calısanları ayrı bir zevkle sıkıştırıyorum.bir sürü video oldu yakında ekleyeceğim :)

Neden yaygınlaşmıyor sorusuna bunuda gösterin :)

Sti_Ozan
06-10-2015, 17:17

Locada yerini aldi :D bizim icimizdede varmis,biz gitmis disardakileri elestiriyoruz :D

EM-RE
06-10-2015, 17:28
Yanlışlıkla biri panik yapıp düşse o köprünün üstünden en fazla ölür.
Çokta dert değil

Sti_Ozan
06-10-2015, 17:44
Yanlışlıkla biri panik yapıp düşse o köprünün üstünden en fazla ölür.
Çokta dert değil

Giden bi can olsun abi,dusunsene adamin motoru kayip tampona carpiyo,yikilirsin..

atituti
06-10-2015, 17:54

Panpa beni topun agzina atma ne manada soyledigimi biliyosun :) kurye ismi altinda teror estirenlere uyuz oluyorum ufak oldugu icin her delikten gecmeye calisipta milleti tehlikeye atiyorlar kac kere arka tampona tikladi koprude bu beyinsizler.oyle şeye boyle şey...

Sti_Ozan
06-10-2015, 18:16
Panpa beni topun agzina atma ne manada soyledigimi biliyosun :) kurye ismi altinda teror estirenlere uyuz oluyorum ufak oldugu icin her delikten gecmeye calisipta milleti tehlikeye atiyorlar kac kere arka tampona tikladi koprude bu beyinsizler.oyle şeye boyle şey...

Abi ama onlarda zevk icin binmiyoki motora nekadar hizli teslimat yaparsa yeni bir is daha yapmak icin zamani olur,ekmek parasi adamin,bunlari yapmazsa eve ne goturucek? Eger yanlissam yanlis de lutfen

blow07
08-10-2015, 12:16
Alanya motorsiklet konusunda bambaşka bir cennet. Sanırım burada arabalar kadar motorsikletler mevcut ve hem araçların motorsiklete , hemde motorsikletlerin araca karşı bir saygısı var . Şuana kadar ( belki olmuştur bilemem ) en ufak bir atışma en ufak bir kabalık olduğunu görmedim. Evet İstanbul belki kalabalık bir şehir bu yüzden trafik sıkıntısı insanların canına tak etmiş durumda.

blow07
08-10-2015, 12:19
Abi ama onlarda zevk icin binmiyoki motora nekadar hizli teslimat yaparsa yeni bir is daha yapmak icin zamani olur,ekmek parasi adamin,bunlari yapmazsa eve ne goturucek? Eger yanlissam yanlis de lutfen

5 yıldır paket servis elemanlığı yapıyorum sadece yazları(MC Donald's , Dominos , BK ) . Yanlış olduğun konu şu. Ben bugüne kadar paket geç gitti diye sürücüden para kesildiğini hiç bir şirketten duymadım bilmiyorum . Fakat kendi çevremden de örnek vermek gerekir ise 1-2 kişi dışında paket servise giderken adam akıllı giden pek arkadaşım yoktu. Ve her seferinde kendilerini uyarmama rağmen bunda bi değişiklik olmadı. Yani bu olay insanın kendi içerisinde bitiyor.

Maxi
08-10-2015, 12:30

yahu sen neyin kafasını yaşıyorsun öyle?:ofk:

blow07
08-10-2015, 12:51

abi kırmızı ışıkta bekler iken arkamdan geldi otobüs çarptı motorsikletime. Allahtan tıklama şeklindeydi de otobüsün kırmızı rengi motorumun arka demirine yapıştı. Bu durumda biz ne yapalım ? İlla ki adamı vuralım mı ?

10 yıldır aralıksız motorsiklet 6-7 yıldır da aralıksız araba kullanıyorum. Her ikisinde de hata yapabiliyorum ister istemez. Fakat bi nokta da it , serseri dediğimiz insanlar yüzünden düzgün , adabı ile motorsiklet ile motor kullananlar hep serseri oluyor.

Kısmet ise Ocak ayında 700cc lik motorsikletimi alıyorum. Küçük motora benzemez. Rabbim kaza bela vermesin . Fakat trafikte de aynasını kullanmayı bilmeyen öküzler yüzünden bizim de canımız tehlikede. İlla ki adaleti kendimiz mi verelim ?

gurkanerkan
08-10-2015, 12:51

Nasıl bir hastasınız anlamadım ki. Umarım sözünüzde durup eklersiniz. Gerekli yerlere ileteceğimden emin olabilirsiniz.

atituti
08-10-2015, 13:54
abi kırmızı ışıkta bekler iken arkamdan geldi otobüs çarptı motorsikletime. Allahtan tıklama şeklindeydi de otobüsün kırmızı rengi motorumun arka demirine yapıştı. Bu durumda biz ne yapalım ? İlla ki adamı vuralım mı ?

10 yıldır aralıksız motorsiklet 6-7 yıldır da aralıksız araba kullanıyorum. Her ikisinde de hata yapabiliyorum ister istemez. Fakat bi nokta da it , serseri dediğimiz insanlar yüzünden düzgün , adabı ile motorsiklet ile motor kullananlar hep serseri oluyor.

Kısmet ise Ocak ayında 700cc lik motorsikletimi alıyorum. Küçük motora benzemez. Rabbim kaza bela vermesin . Fakat trafikte de aynasını kullanmayı bilmeyen öküzler yüzünden bizim de canımız tehlikede. İlla ki adaleti kendimiz mi verelim ?
Kardesim duzgunce yolunda gidene kim ne diyebilir ? Kendini cizgilerle belirtilmis seritte gitmekle yukumlu sanmayip aradan kiyidan koseden trafiktekileri tehlikeye atarak giden her motosikletli canavari sikistiriyorum ne *** yerse yesinler umrumda degil acikcasi.bu millete kurallari zorla ogretecez baska caresi yok baksana aramizda bile neyin kafasini yasiyosun diyenden tut gerekli yerlere iletecegim diyende var.zaten ben gerekli yerlere videolari tek tek yolluyorjm bu trafik teroristlerinin.motorsiklet biryere en kisa yoldan trafigi kurallari vb. Seyleri hice sayip gitme araci degildir

Draniela
08-10-2015, 14:02
kaldırımdan geçerken şöyle buff tarafına kolunu kaldıracaksın görecek babannesinin sol billurunu :D

Onurkk06
08-10-2015, 17:43
Bende son 3 aydır 125 lik scooter kullanıyorum ama ülkemizde şerefsiz bitmiyor korna çaldın diye arabayla önğne kıran mı dersin bomboş yolda ani fren yapan mı dersin yoksa sinyal vermeden sıkışık trafikde önüne kıran mı motor dikkat işidir sıkışık trafikde giderken bile araçlar arasından yavaş gidiyorum illa bi dengesiz önüne kırıyor çünkü

i-vtec07
10-10-2015, 07:43
bu kafaya go-pro takıp herkeze salça olmada meşur oldu ha, yakında izleriz haberlerde trafikte motorcuya sıktılar diye ,

Sti_Ozan
15-10-2015, 21:03
Abi simdi motora basliycam,hani bunlari duyup goruyorum bi tereddut olusuyo,diyorum daha yasimiz 16 ne gorduk ne yasadik,motor sevdasina canimizdan olmayalim,sonra kendimi kandirmak icin olucaksa her sekilde olur diyorum ama hala net bi fikre varabilmis ve odaklana bilmis degilim,umarim motor hikayemiz kazasiz belasiz baslar ve agir kaza yasamadan surer gider,herkesin tekeri duz bassin. Bu arada blow07, abi ben ne bu konuda calistim ne ettim,ama yemeginin 5 dakka geciktigi musterinin sinir kupune donup servisciyi azarladiginida cokca duydum.

blow07
16-10-2015, 00:08
Abi simdi motora basliycam,hani bunlari duyup goruyorum bi tereddut olusuyo,diyorum daha yasimiz 16 ne gorduk ne yasadik,motor sevdasina canimizdan olmayalim,sonra kendimi kandirmak icin olucaksa her sekilde olur diyorum ama hala net bi fikre varabilmis ve odaklana bilmis degilim,umarim motor hikayemiz kazasiz belasiz baslar ve agir kaza yasamadan surer gider,herkesin tekeri duz bassin. Bu arada blow07, abi ben ne bu konuda calistim ne ettim,ama yemeginin 5 dakka geciktigi musterinin sinir kupune donup servisciyi azarladiginida cokca duydum.

evet kardeşim bende çok azar işittim. Ama her seferinde sorunun bende değil gerekir ise restoran ile iletişime geçip görüşmelerini istedim.

Şöyle bir yaşadığım örneği vereyim. MC Donald's ta çalıştım bu yaz. İşten ayrılmama 1 hafta kala öyle bir yağış vardı ki restorana 5 dakika mesafedeki evet sipariş 1.5 saatte gitti. Bayandan yediğim azarın haddi hesabı yoktu. Dışarıdaki yağmurdan sanırım farkında değilsiniz. Ayrıca şikayetiniz var ise bunu bana değil restorana iletirseniz sevinirim. Dedikten sonra aksi bir cevap verseydi siparişi tekrar geri alır restorana geri gönderirdim. İnsanlarımızın bilgisizliği demek istiyorum. :)

Sti_Ozan
16-10-2015, 08:58
evet kardeşim bende çok azar işittim. Ama her seferinde sorunun bende değil gerekir ise restoran ile iletişime geçip görüşmelerini istedim.

Şöyle bir yaşadığım örneği vereyim. MC Donald's ta çalıştım bu yaz. İşten ayrılmama 1 hafta kala öyle bir yağış vardı ki restorana 5 dakika mesafedeki evet sipariş 1.5 saatte gitti. Bayandan yediğim azarın haddi hesabı yoktu. Dışarıdaki yağmurdan sanırım farkında değilsiniz. Ayrıca şikayetiniz var ise bunu bana değil restorana iletirseniz sevinirim. Dedikten sonra aksi bir cevap verseydi siparişi tekrar geri alır restorana geri gönderirdim. İnsanlarımızın bilgisizliği demek istiyorum. :)

Saniyolarki dunya kendilerinden ibaret,herkeste usaklari :D

jnrjames
16-10-2015, 15:24
Motoru da motorcuyuda severiz seviyoruz abiler arkadaşlar. Biz gidemiyoruz diye size gıcıklıkta yok. Ancak motor sürme işinin felsefe ve ayrıcalık olduğunuda biliyoruz.

Ama bazende siz bu felsefeyi feminizmi hunharca savunan sabit görüşlü bayanlar gibi davranıyorsunuz. Evet geçin oradan buradan ama aynaya da 30 cm mesafeden sağ tarafı herkes kollayamayabilir. sözüm tabi ki zorbalık yapan araç sürücülerini kapsamıyor ancak bu tartışma bitmez bitmiyor. Trafikte motorcu arkadaşlarında durmaya yakın anlarda çok ani davranışları var, görüyoruz hepimiz. Ayrıca motorların akselerasyonu otomobillere göre çok daha fazla. siz o hıza çabuk çıkmaya alışıyorsunuz ama 20 ile sıkışmış olan trafikte 50 ile gelen motor aynalardanda herhangi bi araç gibi çabuk farkedilmiyor.

Genelleme yapmak tabi ki çok çok zor bu konuda iki taraf içinde. Ben saygıyı elden bırakmamaya çalışanlardanım, ama tek şerit yolda sağımdan geçmeye çalışan motorcu arkadaşlarda oluyor. Motor sığıyor diye girmek zorunda değil. Tek şerit yolda da insan sağ aynasının kontrolünü bazen es geçebiliyor, park yeri mağaza vs arayabiliyor. Söylediklerimi lütfen şahsi algılamayın. Bu konular bitmedi bitmeyecek malesef. Saygı gerekli hepimize. inşallah bütün araçlar (küçük büyük toz otobos kamyon jip bibip) birbirlerine saygı gösterirler ve herkes mutlu yaşamış..

Maxi
18-10-2015, 12:02
Bu yazdıklarımı motorsiklet kültürü olmayan arkadaşlar okusun
(motor kültürü olmayan: yani çoğu motorsiklete binmeyen, kullanmayanlar)

aynı ralli yada drift yapan lisanslı!!!!!! pilotlara bile apaçi gözüyle bakan insanlar gibi
piste çıkan herkesi apaçi zanneden bazı cahil insanlar gibi sizde bu konuda kültürsüz sünüz
ve bu bölüme yazdıkça komik duruma düşüyorsunuz.
size göre motorsiklete binen herkes apaçi
niye? çünkü sizde motorsiklet kültürü yok.

bu başlıktaki videoyu savunacak yada koruyacak değilim tabiki
adam bildiğin apaçi
aynı çoğu pizzacı yada ne bileyim bir takım motorcular gibi
bütün taksiciler, bütün otobüs şöförleri bütün kamyoncular AYI mı?

yani 1 tane videodaki adam apaçi diye bütün motorcular aynımı?
bazı motorcuları aradan gidiyor diye sıkıştıran siz, motorsiklet kültürü olmayan cahiller
bazı motorcular sizin gibi trafikte 3 saat beklemiyor diye rahazsız olan siz cahiller
sizin gibi trafik yaratmıyorlar diye hoşunuza gitmeyen siz cahiller
cahilsiniz arkadaşlar inanın bana, kötü niyetim yok benim
sizi uyandırmaya çalışıyorum, gelin bana güvenin ve komik duruma düşmeyin.

-motorsiklet trafik yaratmaz bu sizi rahatsız etmesin
niye bu kadar trafik var diye kızdığınız anda nerede! ve neyin içinde oturduğunuza bir bakın önce.

-1 tane apaçi motorcu görünce hoşunuza gitmesin, herkesi aynı sanmayın

-motorsiklet az yakarak ülke ekonomisine fayda sağlar

-çok daha çevrecidir havayı daha az kirletir
ama çoğu motor benim arabam kadar yakıyor diyenler
senin 3 saatte gittiğin yolu ben 20 dakikada gidiyorum dersem oturursun aşağıya

-kuryeler faydalıdır
motokuryeler olmasaydı çok önemli evrağınız avcılardan tuzlaya yarım saatte değil 4 saatte giderdi
başınıza gelince anlarsınız.

-motor trafikte aralardan bal gibide gider, çünkü çoğunun eni 70cm dir.

-park derdi yoktur
sizin yol kenarına park ettiğiniz 10 tane araba yerine temiz 60 tane motor park eder.

- ve en hoşunuza gitmeyen emniyet şeridi
hiç ama hiç bir zaman trafik yaratmaz, arkadakini bekletmez
arkadan gelen ambulans vs vs araca rahatça yol verir 1 saniye bile bekletmez hatta yavaşlamaz bile.

-son bölüm güvenlik
tabiki arabadan daha tehlikeli ama istanbulda araba kullanıncada ruh sağlığın bozuluyor?
kendinizi o kadar güvende hissetmeyin aracın içinde
geçen bayram yanlış hatırlamıyorsam trafik kazalarında 165 kişi öldü
bir önceki bayram 70 küsür kişi öldü
siz kimsiniz? süpermen falanmı? size birşey olmazmı?
karşı yoldan üzerinize uçarak gelen arabayı görünce anlarsınız beni.

Benim 14 senedir 240hp lik arabam var, çoğunuzdan daha iyi bilirim gazlamayı
ama o devir istanbul için 15 sene önce falan kapandı
artık istanbulda gün içinde 3. vitesin sonunu görecek boş yol bile yok
trafikte harcayacak boş vaktimde yok, park yeri için yarım saat harcayacak vaktimde yok
o yüzden 10 senedir motora biniyorum

Dynatech
18-10-2015, 16:25
:Bravoo::Bravoo::Bravoo::Bravoo::Bravoo::Bravoo::B ravoo::Bravoo::icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_ tup::icon_tup:

blow07
19-10-2015, 12:09
abi nokta atışı yapmışsın tebrik ederim valla :D

Sebring
21-10-2015, 00:37
Ülkemizde motosiklet konusu çok kötü algılanıyor.Bence bunun bazı sebepleri var.
-Eski Türk filmlerinde 'kötü adamlar' hep motosiklet kullanırdı.Bir bakın eski filmlere,kötü adamlar hep motosiklet kullanır.Bu da insanımızın bilinçaltına yerleşti tabi.(Dalga geçmiyorum,ciddiyim.Hatta bir dergide okumuştum.)
-Bizim insanımız altındaki taşıtı (adı ne olursa olsun) çok özür dileyerek yazıyorum 'cinsel organı' olarak görüyor.Hani vardır ya bazı adamlar, 'onu götürdüm,bunu bilmemnaaptım' falan diye anlatır.Adam yolda bir şekilde geçtiği her araç için tam da bu şekilde etrafına anlatıyor.Kendini böyle tatmin ediyor.Toplumda bu şekilde saygı gördüğünü düşünüyor.Halbuki bilmiyor ki,etrafındakiler alay ediyor,yedi sülalesine saygılarını sunuyor.Adam 1300 cc'lik makinayı sadece caddede egzoz patlatmak,karşı cinse şekil koymak için kullanıyor.Ya da trafikte abuk subuk süratlerde gitmek için.Adamın hobi zihniyeti yok,çevreye saygısı yok çünkü.
Motosikletin ebat avantajı tartışılmaz.Pratikliği,çevreciliği rakipsiz.Keşke herkes kullansa.
Bir de şunu gözledim,motosikletin tadı en çok küçük yerde çıkıyor.Trafik az,yollar sakin,herkes birbirini tanıyor.Hele sahil yöresi ise ben olsam,araba falan almam.Sadece motosiklete binerim.Antalya civarı bu konuda mükemmel.Şu aralar Bodrum'dayım,her gün yüzlerce motosiklet ile trafiği paylaşıyorum,en ufak taşkınlık,cambazlık,jokeylik falan görmedim.Ama büyük şehirler öyle değil.Dehşet agresif kullanılıyor.Ondan sonra kaza,bela.
Her türlü taşıtı,tır,kamyon,tanker,hatta iş makinalarını bile kullanırım.Ama motosiklet kullanmama ailem karşı çıktı.Babam 'lan motor da geri kalsın,bilmeyiver onu da' dedi.Küçükken mahalle arasında mobilete bindik,o kadar.
Ne diyeyim,keşke herkes bilinçli olsa.