PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bor Power hakkında yorumlarınız

emretorlak
03-11-2008, 12:02
Beyler şu ana kadar onlarca benzin ve yağ katkısı sürüldü piyasaya.Çoğunun da ticari olduğunu düşünüyorum.Fakat Bor Power'ın işleme mantığı biraz daha bilimsel geldi bana.Özetle sürtünmeyi azaltıp performans artışı ve yakıt tasarrufu sağladığı öne sürülüyor.

Detay için http://www.nnt.com.tr/Urunler.html

Not: Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum :soru: Ben bulamadım.Eğer açıldıysa linkini verin kalabalık olmasın ortalık:)

Dragger
03-11-2008, 12:43
Daha önce bircok kez acılmıstı konusu :)

Ben kullandım hicbir faydasını göremedim.

Ne performans arttı, ne yakıt düstü.

Ses azalır diyorlardı ses de arttı tam tersi :)

SubieGuy
03-11-2008, 13:31
Filtrenizi tez yoldan nano partiküller ile tıkamak için ideal bir ürün ;)

Nanoçarçur gibi bunlarında reklam bütçesi arttı sanırım, acayip agresif reklam yapmaya başladılar, millet te reklamı gördükçe yiyor ya helal olsun...

Multimilyar dolarlık petrol şirketlerinin çok büyük bütçeler ve yıllar süren Ar-Ge sonunda ürettiği yağ SİSTEMLERİNİ (sistem diyorum, çünkü her yağ, özellikle senetik yağlar, içlerindeki vizkozite modifiyerler, elastomerler, baz yağ ve katkılarıyla işleyen bir sistemdir, dıştan onu bunu ekledim diyip bozmak mantığa uymaz) içine eklediğiniz bir kavanoz bor sütü ile anında %50 geliştirebilecek isek, araç daha az yakacak ve daha uzun ömürlü olacak ise bu adamlar hıyar mı da hemen piyasaya sürmüyorlar düye bir düşünün...

Bor ve silikatları ülkemiz için çok büyük ekonomik önem taşıyan bir ürün, ama bu tür zamazingolarla, hem de Milli sermaye deyip milli paralarımızı cebe atma gayesiyle önümüze çıkan firmalardan çok şey beklemeyin. Daha önce de teflon katkıları var idi, ve bir şişe sıvı teflon ile aracınızın tüm yüzeylerini kapladığını iddia ediyordu. Teflon yüzey kaplamalarının ne kadar zor uygulandığını (teflon tava üstünü düşünün ve bıçakla ne kadar kolay çizildiğini) ve bunu tavaya bir şişe teflon döküp ısıtarak yapmanın komikliğini göz önüne getirirseniz daha rahat analşılır.

Kısaca, iyi bir üreticiden mümkün olduğunca tam sentetik, ve araç üreticinizin tavsiye ettiği vizkozitede yağ kullanın, yağınızı ve filtrenizi değiştirme sürelerini aksatmayın, motorunuza yağ konusunda yapacağınız en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Bir kutu bor’a 80 lira vereceğinize bir sonraki yağ değişimini erkene alırsınız, paranız hala cebinizde kalır….

emretorlak
03-11-2008, 22:01
"Filtrenizi tez yoldan nano partiküller ile tıkamak için ideal bir ürün"

"Bir kutu bor’a 80 lira vereceğinize bir sonraki yağ değişimini erkene alırsınız, paranız hala cebinizde kalır…."

Yeterli :icon_tup:

vtecturbo
04-11-2008, 23:15
kullandım artık 2 katı yag yakıyorum

STeaM
05-11-2008, 07:54
mekaniker arkadaşım şunu söyler;

"aracınızın çalışması sırasındaki yağlama ve yağ kalınlıkları gibi değerleri fabrikaca belirenmiş ve kullanılan yağlarda buna göre seçilmiştir. siz bunun dışında daha yoğun bir yağ kullanırsanz çalışma prensiplerinin dışına çıkmış olursunuz."

abidin TYPE-R
05-11-2008, 08:54
arkadaslar benım madenı yag dukkanım var bu tur katkılarda bana cok gelıyor bor nono teknolojısı yanı en hızlı harekketı yakala ama nono teknolojısı bor madenlerınden yapılıyor denılerek satılan bı urun kullanların memnun kalmadıgını hatta 306 gtı aracı bı arakadasımın motorundakı yagı zehırleyerek motorunun yagsız kaldıgını ve kol cıkardıgına sahıt oldum en ıyısı kalıtelı katkılı yaglardı mesala 10 w 60 edge gıbı

stlegal
05-11-2008, 16:50
preludlerde de problem yaşayan çok oldu denk gelemez bu kadar bor koyan 2 side motoru bitirdiler bence uzak durulmalı kaliteli yağ en iisi..

Ae86
05-11-2008, 16:59
Motor silk kullandım fena değildi ama kaliteli bir yağ kullanıp bakımları düzenli yaparak motoru gereksiz sıkıştırmalardan uzak tutarak koruyabiliriz.

m.kaan46
22-01-2009, 17:47
bizde bugün denk geldik sanayide adamla konuştuk fln babam ikna oldu koyduk 50 tl ye bakacaz araba hafiften kendini hissettirmeye başladı.lpglilerde daha faydalı diolardı.bugüne kdr baya bişi kullandık sayılır 444 double up geçenlerde bişi getirttik int. motor up die amerika malı. şimdide bunu denicez.

FaBeRgE
26-01-2009, 00:45
Ben 0-30 edge kullanıyorum 7-8binde değiştiriyorum.Ustamın tavsiyesi bu yönde oldu bu tarz katkı alacağına 0-30 al dedi ;)

onursumer
26-01-2009, 01:03
bu tarz katkılar bence motoru bitmeye yakın araçların fazladan bi 10bin gitsin diye işe yarayabilicek şeyler

bu arada konuyla alakasız avatardaki kedi sibiryamı ? :p