PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlık ve Türk polisi

BurakOzdemir
08-10-2015, 08:31
günaydın herkese

Sabah bmw marka aracımızın yanına geldiğimizde camın kırık olduğunu farkettik. hırsızlık dedik okey ama ne görelim direksiyon airbagi çalınmış başka birşeye dokunulmamış.
Polisi aradım, arabada kasko var mı? ne çalmış diye sorular dedim arkadaşım gelsin arkadaş detaylı anlatıcam banada söyleyin bende bilgisini veriyimde bilmem ne de goygoy yapıyor anlıcağınız.

sabah 7:30da aradım hala bekliyoruz gelcek polisler böyle bi düzen varmı ? yapanın yanına kar kalıyo ya şu işler bunada çanak tutuyolar acayip sinirleniyorum!

B.Koçer
08-10-2015, 08:34
Ara Birdaha siz gelene kadar komple arabayı çaldılar de kapat

B.Koçer
08-10-2015, 08:35
Maalesef böyle abicim Türk polisi çevrime de uygulamada asar keser
İsin duştu mu R devam

PiscocuK
08-10-2015, 08:36
önce paşamın keyfi gelecek sonra olay yerine gelecek..sende amma yaptın he..işi gücü yok hemen senin için kalkıp sabahın köründe yanına gelecek Nc Nc Nc

geçmiş olsun ne denirki kanı bozuk şerefsizler birşey olsaymışta elinde yüzünde patlasaymış keşke o airbag

kagan-07
08-10-2015, 08:37
Egsozlu araba var desen anında damlarlar
Büyük geçmiş olsun

MK8800
08-10-2015, 08:40
Alacaksin adi soyadini geldigi devriye aracinin plakasini saatiyle beraber varsa yukaridan bi tanidik vereceksin , ondan sonra nasil abi b.kunu yiyim ayagi yapiyorlar . Polis dusmani degilim duzgun anlayislisina da denk geldim ama malesef suanki teskilatta bir elin parmagini gecmez vaziyette . Surundurup asagilacaksin oyle anliyorlar

Day Walker
08-10-2015, 08:43
Hırsızlıklara o kadar alıştı ki bu ülke artık kimsenin s.kinde bile değil.

Hele şimdiki polisler ay sonu gelse de taksam kartımı alsam maaşımı edasında abiler.

Çok geçmiş olsun. Arabayı çek karakolunun önüne görgü tespit tutsunlar kasko varsa bildir. Yoksa hepten geçmiş olsun.

GokhanE.
08-10-2015, 08:45
Bizim de başımıza geldi hırsızı velev ki yakaladıklarında mahkemeye sevketmeye başında beklemeye üşeniyorlar. Gece olan hırsızlıklarla hiç ilgilenmiyorlar, gece nöbeti bitip evde uyuyacağına vatandaşın işleriyle uğraşmak zor geliyor. Geçmiş olsun.

altugkocer
08-10-2015, 08:50
Atatürk Bayrağı açın anında gelirler

Maxi
08-10-2015, 08:52
Bu ceza yasalarının komple temelden değişmesi lazım
insanların kementini gevşettikçe bi tarafları kalkıyor

Sti_Ozan
08-10-2015, 08:53
Bundan bi 3 sene once tofasimizi calmislardi,polisi aradik ariycaz falan filan,sonra gittik para verip kendi arabamizi hirsizdan geri aldik.

i-vtec07
08-10-2015, 08:54
hırsızlık konularında polis i aramayın zaten, bi b*k yaptıkları yok .

alperkirman
08-10-2015, 09:15
2003 yılında arabamızın teyibini çaldılar
sabah tabi polis arandı geldiler parmak izi falan aldılar ve dedilerki bakıcaz ama pek umutlanmayın teyip çoktan gitmiştir zaten bizde boş depoyla zor kovalıyoruz bunu üstüne hacı babamdan bide 50lira mazot parası aldılar :D
gidiş o gidiş

fthdrn
08-10-2015, 09:23
Bulunduğunuz yerdeki çıkmacıları gezin :) hatta sipariş üzerine çıkma parça ayarlayan tükkanlara bir bakın.
Polis mevzusuna hiç değinmeyeceğim bile.

Mehmetmert
08-10-2015, 09:39
Bende gece 9.30 da aramak zorunda kalmistim eskim arabam icin,12de falan gelmislerdi.Kac kere aradim nerde diye ekiplerimkz geliyor yoldalar.Lan ikibucuk saat ya ikibucuk saat olsek kalsak kimsenin umrumda degil.Geldiler gecikmeyi sordugumda adamin birisi karisini dovmuste onla ugrasmislar.Ee kardesim sen yoksan baskasi gelsin koskoca memlekete senmi bakiyorsun amaan cok sacma isler gecmis olsun bu arada

GökhanO
08-10-2015, 09:42
Size yine gelmişler beni 3 saat arabanın başında bekletip, sonra gelemiyoruz arabaya binip karakola siz gelin demişlerdi

mert_can 41
08-10-2015, 09:50
5-6 yıl önce babam hırsız yakaladı binadan kaçmak üzere iken kapıyı tutup dışardan içerde hapis etti polisi kapıyı tutarkende polisi arattı birine arayan adam 1,5 saat laf anlatmaya çalıştı suç üstü yaptınızmı falan filen diye bir sürü soru sormuşlar mahlelide zaten dua ediyodu karşımıza çıksınlar diye yok kardeşim yapmadık diyip kapattırıp telefonu kendi adaletlerini sağladılardı adamlar gelmek için ikna edilmek istiyo resmen ama şuda bir gerçek hepsi bir değil çok nadir böyle leri çıkıyo

dirk
08-10-2015, 09:51
Aynı konu 3 yıl önce bende açmıştım cam kırık arabanın teybi calınmış.. Polis akşam geldi Cok yoğunuz. Tecavüzcüsü Kaöakcısı hırısızı derken en son buraya geldik dedi... Rıza baba gibi biri lazım bize

Coook geçmiş olsun..

yusufcan_k
08-10-2015, 10:04
telefonu açtıklarına dua etmek lazım aslında gerçekten komikler ya.. çok geçmiş olsun bu arada.

M U R A T
08-10-2015, 10:07
herkesin canı yanmış bu konuda benimde bagajdan bası çaldılar gelmedikleri için ben karakola gittim çalanların takıldığı kahvenin adresini verdiler birde gelmişken çay, şeker bitti dediler onları aldım kahvenin yolunu tuttum :)

BurakOzdemir
08-10-2015, 10:09
çok teşekkür ederim hepinize ALLAH hepinizden razı olsun. ALLAH düşmanımıza vermesin...

hala gelmediler.

sabah babam aradı sonra ben 2 saat geçince aradım size yemin ediyorum arabada paramız vardı çalındı dedim bişeyler almışlar dedim 2 saattir bizi bekleten polis babamın telefonunu açmayan polis 5 dakika içinde geri aradı vay anasını dedim!!!!!!!!!!!!!!!

Kahn23
08-10-2015, 10:09
Mart Ay'ında benim de evime hırsız girdi. Ipadi de çaldılar. Allahtan konum servisi açıktı. Iphone'dan bulduk. Elemanın koltuk altında bi poşet var. Dedik muhtemelen bunlar.
Yine aradık polisi dedik böyle böyle hırsızı bulduk sokağın başında takılıyorlar. Gitti polis yanlarına poşette başka bişey çıktı. gbt sorgulaması fln yaptı. Sonra beni arıyor. Gelin teşhis edin hırsızı diyor. Manyakmısın sen dedim. Hem hırsızı ihbar edicem hem de yüzyüze gelicem. aptal bi polis grubuna denk gelmiştim.

BurakOzdemir
08-10-2015, 10:10
büyük ihtimal sipariş üzerine gelindi arabada telefon ve ruhsat vardı duruyor onlar

makif84
08-10-2015, 10:12
Polisin isim soy ismini alıp bimere şikayet edin

BurakOzdemir
08-10-2015, 10:18
aynen onu yapmayı düşünüyorum hocam.
ama neden hırsızın yanına kar kalsın bu olay ya neden?

G_TT_I
08-10-2015, 11:43
Genelde aynı gün birkaç aynı modelden air bag götürüyorlar, poliste akşamında arkadaşlardan ürün başı avanta alıyor büyük ihtimalle, çünkü hırsızlıktan çok çalınan ile ilgililer, sonuçta bu air agler pazarda satılacak bulmak zor olmasa gerek.

Bu arada dadandılarsa gene gelebilirler, cdd'de evin otoparkından aynı şekilde air bag gitti, en yakın servise gittiğimde sıraya girin dediler :)

RSBurak
08-10-2015, 11:51
İlgilenmeyen,artistlik yapan,görevini kötü kullanan hainleri bimer,cimer,içişleri bakanlığı gibi yerlere sicil numarası eşliğinde şikayet edin.Geri dönüş oluyor herşekilde bi tanesinin yaptığı ters hareket yüzünden koca emniyeti suçlamak doğru olmaz.Biz sesimizi çıkaralım gerisi üst makamlara kalmış

aykutsafakyaman
08-10-2015, 11:54
Zamaninda kadikoyde bi olay icin aramistik 1.30 saat sonra yunuslar geldi . Niye bu kadar gec kaldiniz diye sordugumuzda trafik vardi ondan oldu diye tersledi . Motosiklette trafige takiliyomus dedik gectik. Gecmis olsun boyle durumlarda polise abartarak anlatin baska caresi yok.

TigeR
08-10-2015, 12:03
Geçmiş olsun. Bir bana 5dk geçmeden geldiler sanırım. o da trafikti ondan olsa gerek :)

blow07
08-10-2015, 12:09
Geçmiş olsun. Bir bana 5dk geçmeden geldiler sanırım. o da trafikti ondan olsa gerek :)

Şanslıymışsınız . Emniyete 5 dakika yürüme mesafesinde trafik kazası geçirdik. ( Antalya Çallı Emniyetinin hemen üstünde OPET arkası ) arkadaşım yaralı 5 kere polisi aramama rağmen 6. sında zahmet edip gelebildi beyfendiler. ( 1.5 saat sonra )

ulasoztas1
08-10-2015, 12:52
bu ülkede adalete ve sağlık sistemine ne kadar az ihtiyaç duyarsan o kadar iyisindir.
Çok geçmiş olsun... Büyük ihtimalle çıkma airbag alacaksınız o da ya sizin ya da başkasının airbagi olacaktır.

ersandeniz
08-10-2015, 12:57
Bu ülke ye kürküm ye ülkesidir, üst düzey bir siyasi, bürokrat tanıdığınız olsun, bakın nasıl geliyor polisler hızlıca..

barisy
08-10-2015, 13:14
İşte bu sebeplerden millet yakaladı mı kendi adaletini kendi vermeye başladı.

Benim bir çalışanımın evine 2 sene önce hırsız girdi , 2. kat balkonundan aşağı atmış hırsızı. 30 bin tl tazminat davası kazandı hırsız. Temyiz vs uğraşıyor halen.

Octane
08-10-2015, 13:19
Başka bi numaradan arayıp, bizim komşu var bakan/milletvekili/hakim oğlu, arabasına hırsız girmiş kendisi şimdi evle falan uğraşıyor ihbarı bizim vermemizi rica etti deyin. Seyredin cümbüşü.

BAR22
08-10-2015, 13:49
biz arkadaşımla suçüstü yakaladık hırsızı beylikdüzü kavaklı sahilde.
Aracın camını kırdı kapıları açtı bindik tepesine.
Temiz bi dövdük tabi sonra polisi çağırdık.
Hırsız darp ettiler beni diye şikayetçi oldu.
Nöbetçi savcıyı aradı memur. Hırsızı bıraktılar biz gidip savcıya ifade verdik.
Hırsızdan tam 3 saat sonra serbest kaldık.
Bu ülkede kanun bu şekilde işliyo bilginiz olsun. Dövüp bırakın polise bulaşmayın...

sedat s
08-10-2015, 13:58
gecmıs olsun bu ulkede hırsızlık yapanın hak yıyenın yanına her yaptıgı kar kalıo. e5de bana vurup kactılar polıse gıttım adamlar umursamadı bıle gıt caglayana mahkemeye basvur dıo. gecen sene canakkalede dedemın evıne hırsız gırdı dedemde uyanıkmıs yakalayıp bı guzel dovmus dedeme kamu davası acılıyodu hırsızı evde dovdu dıye zor yırttık. böle sıstemın ben ıcıne edeyım

metin_1989
08-10-2015, 14:13
hırsızlık konularında polis i aramayın zaten, bi b*k yaptıkları yok .

sana dıbıne kadar katılıyorum bundan bır yıl önce laptop aldım eve gırdım kutuyu actım kablo almaya dısarı cıktım alarm alt ust kılıt fln neyse bı geldım 10 dk alt ust kılıt kunye ıle patlatılmıs laptop alınmıs gıtmıs polısı aradım geldım oraya baktılar buraya baktılar ee dedım gecmıs olsun dedı bence sokla dınlıyorum soguk suyunuz varmı dedı getıreyım dedım yok sız ıcın degı gule gule gıttı böyle bır ulkede yasyoruz bosuna medet ummayın polısın bı *** yaptıgı yok hırsızlıga karsı ugrasmıyorlar bıle

mmtrıza
08-10-2015, 14:17
maalesef öyle, kavga çikiyor polisi ariyorsun ölen ölüyor yaralanan yaralaniyor sonra polis geliyor

TheAce
08-10-2015, 14:54
kapkaç meselesini nasıl 1 günde çözdüler yasa değişikliği ile, bunu da yasayla ancak düzeltebilirler.

BurakOzdemir
08-10-2015, 15:03
Geç yazdım beyler kusura bakmayın.
aracı götürüp karakola tutanak tutturduk.

ALLAH yüzümüze güldü camı kırarken elini kesmis şerefsizin çocuğu kan örneğini aldık inşallah bende götünden kan alcam.
%90 bulunur diyolar karakolda baklava sözünü verdim hayırlısı inşallah

Remon
08-10-2015, 15:17
Geç yazdım beyler kusura bakmayın.
aracı götürüp karakola tutanak tutturduk.

ALLAH yüzümüze güldü camı kırarken elini kesmis şerefsizin çocuğu kan örneğini aldık inşallah bende götünden kan alcam.
%90 bulunur diyolar karakolda baklava sözünü verdim hayırlısı inşallah

Araya baklava girdiyse kesin bulurlar sistem böyle işliyor çünkü. Geçmiş olsun kötü bi durum kötü bi sistem

Kutluhan
08-10-2015, 15:28
Sizin iş yine hızlı sürmüş :) sabah 09:00 aradım akşam 16:30 civarı geldiler, 2 saat de olay yeri inceleme bekledim 20:00 sanayiye anca gittik :)

Mpower
08-10-2015, 15:34
Bizim arac calinmisti 3 sene otoparkta yatmis araba e sene sonra bulundu diye aradilar 3-4000 otopark parasi oseyip aldik arabayi.
Gevenlerde de arabaya seyir halindeyken carpip kactilar polisi aradik dediler bizim yapabilecegimiz bir sey yok emniyet yakinsa oraya gidin oraua gittik herkes cay kahve disari masa atmislar dedik boyle boyle arabayi oynatmadan trafigi cagircaktiniz bizim yaoicagimiz bir sey yok dediler en son gidip kendimiz bulduk adami

ronay
08-10-2015, 15:39
aracımın camını kırıp tesisatı çalmışlardı bikeresinde aradım karakolu

aracı alın gelin burda bakalım dediler gittik işlemler yapıldı vs.

2 ay sonra aynı şey oldu bu sefer aramadan götürdüm

aracı yerinden oynattım die tutanak tutmadılar giren bana girdi....

Batum
08-10-2015, 15:47
geçmiş olsun.

johnie
08-10-2015, 15:56
geçmiş olsun hocam, kan örneğinin olması iyi olmuş dedikleri gibi kesin çıkar.
Aman, elinizi kana bulamayın 2 tokat atın yeter. Mağdurken, suçlu duruma düşmeyin.

BurakOzdemir
08-10-2015, 16:04
Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize inşallah çözülcek ama airbag hırsızlığı çok enteresan ya nereye gidiyoruz böyle...

Remon
08-10-2015, 16:15
Arkadaşlar teşekkür ederim hepinize inşallah çözülcek ama airbag hırsızlığı çok enteresan ya nereye gidiyoruz böyle...

Yasalar Al-Sat ın önünü tıkayınca yedek parçadan kazanmak daha kolay oluyor haliyle.

johnie
08-10-2015, 16:15

Sipariş ile her şey yapılıyor ülkede..
11 yılında Historia Bershka da çalışıyordum.
Orjinal yada suni deri siparişi veren insanlar vardı - çalın diye :)

TheAce
08-10-2015, 16:31
bir ara serviste 206 airbagleri gelmiyordu, belkide istanbuldaki 206 ların 100 de 10 una airbag hırsızlığı olmuştu; bu işler hep sipariş üzerine yürür.

KÖROĞLU
08-10-2015, 16:39
Adam vurup - darp edenin salındığı, karısını öldürenin iyi halden indirim aldığı ülkede hırsızlık için karakola gitmeyi tercih etmiyorum şahsen.

6 ay önce bi yayayla kavga ettim, geldi polis dedi şikayetçi misi ? Yok dedim, biliyorum gittin mi karakola saatlerce askersin.

12 de girdik 17 civarı çıktık.

Karşıdaki vatan evladı şikayetçiyim dedi seve seve gittik, sonra orada şikayetini geri aldı. İyi küfrettirdi kendine sağolsun.

omR35
08-10-2015, 17:07
Sıradan vatandaşlar olarak devletimize kazandığımızın çoğunu vergi adı altında verip karşılığında hiçbir hizmet beklemememiz gerekiyor malesef.polisler hangi semtte kim hırsızlık yapıyor, kim torba tutuyor, kim adam kesiyor bilmiyor mu sanıyorsunuz?en ufak olayı az çok tahminle bile kimin yapabileceğini çözebiliyor çoğu.ama tabi birçoğumuzun amir dayısı, albay amcası, devlet dairesinde müdür eniştesi olmadığından dolayı başımıza gelen işleri çözmekte güçlük çekiyoruz.Allah yardımcımız olsun millet olarak, günümüz türkiyesinde yaşamak ciddi sabır gerektiriyor.size de çok geçmiş olsun, umarım hasarınız karşılanır.

izmirlicem
09-10-2015, 00:22
Geçmiş olsun, yaklaşık 2 hafta önce çevre yolunda giderken ön ve arka plakasız connect gördüm trafikte, içindekiler Diyarbakırlılara benziyodu 155 i aradım, Plakasız şu araba şuraya gidiyor tam şurdan geçiyoruz şimdi, şüpheli araç olabilir dedim, tamam ilgileniyoruz dediler kapadım, 20 km takip ettim malatya çevreyolundan çıkana kadar ama nerde polis :) Ben aradığımda 155 i Emniyet müdürlüğüne yaklaşık 10 km vardı hemen ordan çıksalar çok rahat çevirirlerdi ama hiçbir halt olmadı. Egzozlu bir araba makas atıyor desem 5 dk içinde gelirlerdi.

suk3b3
09-10-2015, 21:59
Alacaksin adi soyadini geldigi devriye aracinin plakasini saatiyle beraber varsa yukaridan bi tanidik vereceksin , ondan sonra nasil abi b.kunu yiyim ayagi yapiyorlar . Polis dusmani degilim duzgun anlayislisina da denk geldim ama malesef suanki teskilatta bir elin parmagini gecmez vaziyette . Surundurup asagilacaksin oyle anliyorlar

Bende seni aşağılaym o zaman beyinsiz herif polis keyfine göre mi is yapıyor. Senin aradigin yer haber merkezi.
Haber merkezi il emniyet müdürü adına koordine yapar. 155 hatları ve yerel telsiz kanalları da 24 saat kayıt edilir. Sen aradiktan sonra haber merkezi size yakın olan ekibe sistemden bakar anons eder (eğer ekip boşta ise ) sana yönlendirir. maalesef canım ülkem vatan haini hırsız ayyaş kaynadigindan ve polisin her işe baktığından sana sıra gelmiyor. Polise laf atmakla olmaz. Bn senin için canımı koyuyorm ortaya gece gündüz çalışıyorum. Hic araştırdin mi istanbul yada ankarada saatte kaç suç işleniyo ? Ve kaç ekip var ?
(12-24 esasina gore )10 bin polisle 20 milyon insani suçtan korumak için wc ye gitmemen lazım. Biraz empati yap

MK8800
09-10-2015, 22:02
Bende seni aşağılaym o zaman beyinsiz herif polis keyfine göre mi is yapıyor. Senin aradigin yer haber merkezi.
Haber merkezi il emniyet müdürü adına koordine yapar. 155 hatları ve yerel telsiz kanalları da 24 saat kayıt edilir. Sen aradiktan sonra haber merkezi size yakın olan ekibe sistemden bakar anons eder (eğer ekip boşta ise ) sana yönlendirir. maalesef canım ülkem vatan haini hırsız ayyaş kaynadigindan ve polisin her işe baktığından sana sıra gelmiyor. Polise laf atmakla olmaz. Bn senin için canımı koyuyorm ortaya gece gündüz çalışıyorum. Hic araştırdin mi istanbul yada ankarada saatte kaç suç işleniyo ? Ve kaç ekip var ?
(12-24 esasina gore )10 bin polisle 20 milyon insani suçtan korumak için wc ye gitmemen lazım. Biraz empati yap

Edepli konus , altindan kalkamayacagin laf etme sikinti yasarsin

suk3b3
09-10-2015, 22:13
Edepli konus , altindan kalkamayacagin laf etme sikinti yasarsin
Sıkıntı yaratacak kim varsa herkezin şeklini bozarm
Adresim tokat il emniyet .özel harkat şube.

MK8800
09-10-2015, 22:15

Hakaretle gorevden alinan emniyet mudurlerini rutbesi dusurulen amir listesini mudurunden alabilirsin :) benimde adim soyadim is yerim adresim belli cozemediginiz sikinti olursa beklerim ;)

suk3b3
09-10-2015, 22:22
Hakaretle gorevden alinan emniyet mudurlerini rutbesi dusurulen amir listesini mudurunden alabilirsin :) benimde adim soyadim is yerim adresim belli cozemediginiz sikinti olursa beklerim ;)

Biz o sana yalarm yutarim diyen müdür amir tayfasindan değiliz. Aslında dediğin doğru. O yavsaklar ceker R yi. Ihale tüm.polislere kalır. Biz de R yok koçum. Azdan az coktan cok gider. Memurum ben napacan ? Rütbe mi verdirmeyecen ? Doğuya mı sürdürecen ? Senin tw de görünce kanalı değiştirdiğin leşleri ben vuruyorum.

Erukay
09-10-2015, 22:26
maalesef öyle, kavga çikiyor polisi ariyorsun ölen ölüyor yaralanan yaralaniyor sonra polis geliyor

geçen gün sokakta oturan bi vatandaş karısına saldırdı aile içi şiddet olayı, polis adamı aldı 1 saat sonra adam yine kapıda, karısına seni öldürücem diyen adamı serbest bıraktılar yani..

155 teki memura ulaşmam 15 dk sürdü zaten hatlar meşgul diyor, polislerin gelmesi de bi o kadar sürdü kadın da şanslıymış hayatta kaldı.

Bi an dedik adamı tutalım falan baya dengesiz bişey yapmasın çocuk sesi de geliyor evden, sonra ülkedeki adalet sistemi aklımıza gelince vazgeçip eve girdik..

MK8800
09-10-2015, 22:27
Biz o sana yalarm yutarim diyen müdür amir tayfasindan değiliz. Aslında dediğin doğru. O yavsaklar ceker R yi. Ihale tüm.polislere kalır. Biz de R yok koçum. Azdan az coktan cok gider. Memurum ben napacan ? Rütbe mi verdirmeyecen ? Doğuya mı sürdürecen ? Senin tw de görünce kanalı değiştirdiğin leşleri ben vuruyorum.

Ben gerekeni soyledim , isin yapan adama laf ettigimde gorulmemistir . Ha ama tekrar ve altini cizerek yaziyorum kendisinde devlet benim agayim pasayim yetkisi goren cooooook R yapmayan polis memuru yalan oldu bu isler boyle , bu da son mesajim sahsi problemi olanlar mesajdan yazabilir buradan sov un alemi yok icraatte gorulur zaten

suk3b3
09-10-2015, 22:28
geçen gün sokakta oturan bi vatandaş karısına saldırdı aile içi şiddet olayı, polis adamı aldı 1 saat sonra adam yine kapıda, karısına seni öldürücem diyen adamı serbest bıraktılar yani..

155 teki memura ulaşmam 15 dk sürdü zaten hatlar meşgul diyor, polislerin gelmesi de bi o kadar sürdü kadın da şanslıymış hayatta kaldı.

Bi an dedik adamı tutalım falan baya dengesiz bişey yapmasın çocuk sesi de geliyor evden, sonra ülkedeki adalet sistemi aklımıza gelince vazgeçip eve girdik..
Kardesim polis adami alınca savcıyi arıyor. Savci da ifadesini alıp bırakın diyor. Elden gelen bsey yok malesef güzelim ülkemizde herkes bu durumdan muzdarip. Suçlular hariç

suk3b3
09-10-2015, 22:32
Ben gerekeni soyledim , isin yapan adama laf ettigimde gorulmemistir . Ha ama tekrar ve altini cizerek yaziyorum kendisinde devlet benim agayim pasayim yetkisi goren cooooook R yapmayan polis memuru yalan oldu bu isler boyle , bu da son mesajim sahsi problemi olanlar mesajdan yazabilir buradan sov un alemi yok icraatte gorulur zaten

Benm belik bebeknen işim yok. Benm işim terör. Ha yok mu kötü.polis var. Ama genellemek yanlış.

atituti
09-10-2015, 22:49
gürcü polislere sırp polislere atıp tutuyorduk bizimkiler onlardan bile kötü durumdalar gördüğüm kadarıyla

ersandeniz
09-10-2015, 23:05
Karakola 3 defa gittim 2 defa musteki(1i gasp, 1i darp), 1 defa tanik(gasp), 1 musteki+tanik izmir, 1 misteki ankara.. Acikcasi is yogunlugu hikaye.. Muhabbette cogu, anca subay, burokrat, meslektas(yani polis) isi olunca calismalari geliyor vatandaslarin..(1 tek son ankarada gidisimde polis ilgilendi, onda da ogrenci degil burokrattim)
Isini iyi yapan elbette vardir ama ben denk gelmedim daha..

ES353
09-10-2015, 23:10

Soylediginiz cok yanlis, sizin bu yazdiginizla kendinizi "bulundugun rutbeye guvenip konusmak" tabirine dusuyorsunuz. Hic yakismadi hic.

snan1910
09-10-2015, 23:21
Bilen bilir ankara bentderesinde aktaş ışıklarda aylardır 10larca çocuk görünümlü hırsız arsız çakal çukal aklınıza ne gelirse artık elemanlar bekliyor. Sabah 9dan gece 12 ye kadar ordalar. Camı sildirmez sert yaparsan arabaya tükürüyorlar kadın sürücüleri rahatsız ediyorlar. Polis arabası yanlarından geçiyor hiç birşey demiyor. 155 i arayınca ekipleri yönlendiriyorlar güya. Polis kral olmuş bu ülkede ne isterseler onu yapıyorlar.

Aracınız için geçmiş olsun.

suk3b3
10-10-2015, 00:25
Soylediginiz cok yanlis, sizin bu yazdiginizla kendinizi "bulundugun rutbeye guvenip konusmak" tabirine dusuyorsunuz. Hic yakismadi hic.

Ilk sayfadan beri okursan olayın temelini anlarsın kardeşim. Adam bunları aşağılayacaksin demiş. Bende lafımı söyledim. Önce de söylerdim sonra da söylerim. Beni aşağılayacak adamın şeklini bozarm dedim. Rütbemi söktürürmüş işimden edermiş gbi muhabbet oldu da bnde cvp verdim bu yani. Ha herkim derse ki yumruk yumruğa teke tek ona da her türlü.yanlış anlaşılmak istemem. Bizi diplomat.görünce yalayanlardan sandı arkadaş. Yok öyle arkamda durmayana agam paşam. Sözümün de arkasındaym eyvallah

dahan
10-10-2015, 01:10
polisin iş yapanına çok denk geldim,,trafikte de çok idare ettiler asayişte çok yardımcı oldular sagolsunlar ,,

zcy04
10-10-2015, 03:25

Bu vatanın bir evladı bizmiyiz diyorum bazen Hakkariden batıya geldik diye seviniyor ailemiz bir batı bir doğu çalışıyoruz üzerine mermi yağar, roket yersin, demir tabut gibi shortland'a binersin çatışırsın can alır can verirsin, doğuda sokakta mermi namluda gezersin, şubede yatar kalkarsın, evlensen aileni getiremezsin, fistanlı piçlerle uğraşırsın her boku yersin ama saygı görmezsin sevilmezsin abi.

Errayn
10-10-2015, 07:41
Ya arkadaş ne kadar çok Polis düşmanı varmış, madem bu kadar düşmansınız aramayın kardeşim. Ayrıca bana saçma gelen tarafı biri ikisi bu işi aksatıyorsa bunu genele yaymayın, ekmek paramı kazandığım işim bu benim Allaha çok şükür 5 senedir hiç gevşemedim, inşallah gevşememde. Polis gelmiyor diyorsunuzya peki hiç musait zamanınızda ikamet ettiğiniz yerin karakoluna gidip bir sohbet edip, çaylarını içip kaç kişi çalıştıklarına baktınız mı? Kusura bakmayın ama kötülemek *** atmak kolay iş. 20.000 nüfuslu yerleşim yerinde bulunan karakolda grupta çalışan maksimum 8 kişi vardır(En iyi ihtimal onu göz ardı etmeyin, 5-6 kişi anca vardır) oda ekip arabasıyla dışarı çıkacak 2-3 kişi demek yani tek ekip demek. Bu grupta çalışanlar hem 155 ihbarlarına bakacak hem karakola gelen müracaatçılar ile ilgilenecek hem istirahat edecek(Polis' te bir insan sonuçta).
Yani uzun lafın kısası *** atmak kolay iş, bir ziyaret edin bakın kaç kişiler, ihmal eden yok mu illaki var ama LÜTFEN genele yaymayın!..

Redfocus
10-10-2015, 08:17
Bir an kendimi özel harekat forumunda sandım...

ES353
10-10-2015, 12:44
Ilk sayfadan beri okursan olayın temelini anlarsın kardeşim. Adam bunları aşağılayacaksin demiş. Bende lafımı söyledim. Önce de söylerdim sonra da söylerim. Beni aşağılayacak adamın şeklini bozarm dedim. Rütbemi söktürürmüş işimden edermiş gbi muhabbet oldu da bnde cvp verdim bu yani. Ha herkim derse ki yumruk yumruğa teke tek ona da her türlü.yanlış anlaşılmak istemem. Bizi diplomat.görünce yalayanlardan sandı arkadaş. Yok öyle arkamda durmayana agam paşam. Sözümün de arkasındaym eyvallah

Ben bastan beri okudum yazilanlari arkadas benim dusunceme gore 'yalayanlara' hitaben yazmis onu. Sahsi fikrim ise bu isi layikiyla yapan %5 %10luk kesimi. Bu kesime zaten kimsenin olamaz

doncarlo
10-10-2015, 12:51
Bir an kendimi özel harekat forumunda sandım...

Zoruna giden ne ?

ckrc
10-10-2015, 12:55
Polisin vicdanli olanina, isini duzgun yapaniyla hic sikintim yok ama ben devlettim, pasayim, agayim sen kim oluyosun laan diye artislik yapip iki anons sonra R yapiyorlar hic sekmiyor.Bilen varsa harbiden soruyorum, 2 yillik bi myo mu, belinizde ki silah mi ney sizin bu kadar egonuzu bos sisiriyor, hayir isin icini bilmesek 12-24 u bilmesek, amirlerin tavirlarini bilmesek hakkatten kral gibi davraniyorsunuz :)

Neyse, polisler cidden zor calisiyorlar ve artik bezmis durumdalar, maalesef is yaptirmak icin bazi aramalar, anonslar gerekiyor.

MK8800
10-10-2015, 12:56
Bu konuyla alakalı son mesajım demiştim ama farklı yönden algılayan ya da algı problemi olanlar için tekrardan yazıyorum ki kalkıp da bütün polislere maal edilmesin yazdıklarım . Benim verdiğim vergiyle , beni koruma ve toplum huzurunun sağlama görevi olan hiç bir polis ( hatta bunu genelleyeyim direk polis denmesin ) bana veya herhangi bir vatandaşa rütbesi ne olursa olsun hiç bir devlet memuru sanki bu memleketi ben yarattım edasıyla konuşamaz , hakaret edemez , sesini bile yükseltemez ; ha olur da bunları denerse ben böyle görevini '' amacı dışında kötüye kullanan vatandaşı ezmeye çalışan '' çok memuru gerekli mercilerle konuşarak şikayetimi dile getirerek yerinden de ettim pişman da ettim , bundan sonra da etmeye devam EDERİM ! Ama sen yazmışsın şurada şu görevde bulunuyorum şu görevle uğraşıyorum ammenna sana ve görevini laiği ile yapan en yükseğinden en düşüğüne kadar çalışan her kesime saygım sonsuz . Bu arada mekanım belli şekil bozarım olayını da madem görevinizde hakkıyla bulunup yerine getiriyorsanız dışarıda kullanmayın benim gözümde çok gereksiz bir tabir . Burası forum ortamı özel harekat vs tabiki olabilir ama karşınızda kim var , nedir ne değildir tanımadığınız insanı en azından ölçerek yorum yapın bu kişi ben , a veya b şahsı önemli değil ama yazarken 2 kere düşünün . Her neyse yazımı bitiriyorum görevinin haklı olarak kullanan herkesin Allah yardımcısı olsun , geri kalan kötü niyetli kesim de bir yerden belasını bulur herkese hayırlı günler .

Şahsi sıkıntısı olan var ise de buradan yorumla şov yapıp reklam etmeye gerek mesaj atar ise istediği '' HER ŞEKİLDE '' çözüme kavuştururuz .

ckrc
10-10-2015, 13:02
aa, 2 tane polis memuru varmis konuda, biz r yapmayiz, agayiz pasayiz diye falan yazmislar :)
Polis olmadan once bu kosullari biliyordunuz, vatan icin vurusuyoruz palavarasanida ayri tavim. Polisler degil miydi 10 yil askerlikten muaf tutulmak icin ugrasan, vatan icin vurusan adamlara ne oldu?
Sanki size pmyoda "devreleriniz" masabasi calisicaz, sabah 8 aksam 5 diyipte kandirmislar gibi konusmayin allah askina ya.

Pederde teskilattan sayilir, mia polislerin icinde buyudum babamin korumalari, soforleri lojmanda nobetci abilerim eskiden iyiydi teskilat sevilirdi, simdi sevilmiyor.
Polis Amca imaji gitti artik, bununda sebebi bu postlara benzer davranislariniz.

zcy04
10-10-2015, 13:39
aa, 2 tane polis memuru varmis konuda, biz r yapmayiz, agayiz pasayiz diye falan yazmislar :)
Polis olmadan once bu kosullari biliyordunuz, vatan icin vurusuyoruz palavarasanida ayri tavim. Polisler degil miydi 10 yil askerlikten muaf tutulmak icin ugrasan, vatan icin vurusan adamlara ne oldu?
Sanki size pmyoda "devreleriniz" masabasi calisicaz, sabah 8 aksam 5 diyipte kandirmislar gibi konusmayin allah askina ya.

Pederde teskilattan sayilir, mia polislerin icinde buyudum babamin korumalari, soforleri lojmanda nobetci abilerim eskiden iyiydi teskilat sevilirdi, simdi sevilmiyor.
Polis Amca imaji gitti artik, bununda sebebi bu postlara benzer davranislariniz.

Birincisi ağayım paşayım gibi bir mesajımı hiçbir konuda göremezsin, gerçek hayatta da kimse duyamaz ağzımdan. Bugün bana kamuflajı giydiren devlet yarın üzerimden de çıkarır çünkü.
Ben bu mesleğe girmeden önce de içindeydim şartları biliyordum yani ama anlayamadığın zorumuza giden yaşadıklarımız görevlerimiz değil halkın bize bakışı, senin gibilerin ettiği laflar.
Senin palavra dediğin mücadelede özel harekata geçtiğim ilk senede pusuya düştüm şehit verdim hala da şehit veriyoruz, senin arkana bakmadan rahatça yürüdüğün sokaklarda millet cayır cayır mermi yakıyor. Daha dün Diyarbakır da 2 polis şehit oldu biri 3 yaşında kızının karısının yanında şehit oldu ama senin gibi balkon bebelerine bunlar palavra gelir, dirimize saygınız yok bari ölümüze saygınız olsun.

ckrc
10-10-2015, 14:10
Birincisi ağayım paşayım gibi bir mesajımı hiçbir konuda göremezsin, gerçek hayatta da kimse duyamaz ağzımdan. Bugün bana kamuflajı giydiren devlet yarın üzerimden de çıkarır çünkü.
Ben bu mesleğe girmeden önce de içindeydim şartları biliyordum yani ama anlayamadığın zorumuza giden yaşadıklarımız görevlerimiz değil halkın bize bakışı, senin gibilerin ettiği laflar.
Senin palavra dediğin mücadelede özel harekata geçtiğim ilk senede pusuya düştüm şehit verdim hala da şehit veriyoruz, senin arkana bakmadan rahatça yürüdüğün sokaklarda millet cayır cayır mermi yakıyor. Daha dün Diyarbakır da 2 polis şehit oldu biri 3 yaşında kızının karısının yanında şehit oldu ama senin gibi balkon bebelerine bunlar palavra gelir, dirimize saygınız yok bari ölümüze saygınız olsun.

Saygi kisiye, hareketlerine olur rutbeye, goreve saygi olmaz itaat olur. kusura bakmayinda, "sokaklarda beni rahat yurutmek" icin sehit veriyorsunuz, pusuya dusuyorsunuz mermi yakiyorsunuz, bunlari bilerek bu ise girdiniz, kimse sizi 18 yasindan ailenizin yanindan alip pmyo ya sokmadi, su vatan evladi acindirmalarindan vazgecin kendinizi.
Dirinize saygi duymuyorsak oturun dusunun biz nerede hata yapiyoruz diye, teskilatta lisede bi *** olamamis, sevgilisi, sosyal hayati olmamis cocuklari doldururlarsa bu ozguvensizlerde cakal tayfanin "abii" , "gomseriim" laflariyla **** kalkarda sert kayaya toslayana kadar uniforma altindan cakallik yaparsa, esnafa gidip belese yiyip icerse, saygi tabi ki duyulmaz.

zcy04
10-10-2015, 14:37
Dokuz Eylül Sınıf Öğretmenliği ile Pmyo'yu aynı yıl kazanıp polisliği tercih ettim. Senin bahsettiğin gibi hiçbir şey olamayan, asosyal biri de değilim. Bazı duygularım ağır bastı o yüzden şuan ki konumumdayım.
Bu Meslekte, özellikle de Özel Harekatta çalışmanın şerefi bana iki cihanda da yeter. Bu da son mesajım.

TigeR
10-10-2015, 14:43

Polis değilim ama ben de cevap veriyim.Polisin askerlik yapmas tabi ki mantıksızdır.Adamlar zaten şehir içinde koruma görevi yapıyorlar.
Adamlar zaten dememiş ki bu çok yorucu kötü bir meslek biz yapmayalım diye. Görevlerinden şikayet etmiyorlar dikkat ettiysen.Herkes biliyordu koşullarını.Ortada bir palavra yok yani vatan için vuruşuyoruz diye.Ama senin gibilerini gördükçe ben bile diyorum bu adamlar böyleleri için mi can tehlikesi yaşıyor diye.

Redfocus
10-10-2015, 14:51
Benim yazdığımdan birşeyin zoruma gittiğini mi anladın ?
Asıl senin sorunun ne ?

Redfocus
10-10-2015, 14:53
Zoruna giden ne ?

Benim yazdığımdan birşeyin zoruma gittiğini mi anladın ?
Asıl senin sorunun ne ?

dahan
10-10-2015, 15:00
şu konuyu kitleyin gitsin konu amacı dışına çıkıyo

multispace
10-10-2015, 15:05
polis neden askerlik yapsın zaten adamlar askerden farksız.

ckrc
10-10-2015, 15:06
Dokuz Eylül Sınıf Öğretmenliği ile Pmyo'yu aynı yıl kazanıp polisliği tercih ettim. Senin bahsettiğin gibi hiçbir şey olamayan, asosyal biri de değilim. Bazı duygularım ağır bastı o yüzden şuan ki konumumdayım.
Bu Meslekte, özellikle de Özel Harekatta çalışmanın şerefi bana iki cihanda da yeter. Bu da son mesajım.

Bir hatanız da genele yazılan her yorumu özele yoruyorsunuz.

Demem o ki " senin cayır cayır yaktığın" mermiyi yapan adamda vatan evladı,"uyuduğun" karakolu yapan müteahhit de orada çalışan kalıpçısıda,demirciside vatan evladı.
"Balkon çocuklarının" geliştirdiği bindiğin zırhlı kobrayı tasarlayan adamda vatan evladı.
bir siz değilsiniz vatan evladı bunu yazıp yazıp saygı gormeyi beklemeyin.
Bunları bilerek bu yola girdiniz, ederiniz kadar maaş alıyorsunuz.
Saygı görmeyi çok istiyorsa teşkilat, vatandaşa saygı göstersin.
Burada TSK'ya kimse laf etmez, ettirmez ama her polis muhabbetinde aynı teraneler dönüyor. TSK'dan farkınız ney? ben söyliyeyim siz saygı göstermeden saygı görmeye çalışıyorsunuz. Bu kafayla da "dirinize" kimse saygı duymaz.

ckrc
10-10-2015, 15:10
polis neden askerlik yapsın zaten adamlar askerden farksız.

Tamamdır, bence de askerden farksızlar hatta yapmaları saçma ama bu arkadaşların zamanında uğraştıkları şey maaşları kesilmesin,düzenleri bozulmasın diye muaf olmak istiyorlardı amaç "vatan savunmaksa" bana bu kadar çaba mantıksız geliyordu.

Redfocus
10-10-2015, 15:14
Memleket olarak birbirimize saldırmayı sanki ilke edinmişiz gibi geliyor artık.
Ben bir eczanede eczacı teknikeri olarak(eski kalfa) sağlık bakanlığının verdiği sertifikayla çalışıyorum.
Şimdi bizden ilaçlarına alıp sağlığına kavuşan insana bak gördün mü ilaçını ben verdim ben olmasam ölürdün yada sakat kalırdın gibi kendimi önemli bir konumda gösteremediğim gibi polislerinde sen şu yolda yürüyorsan benim sayemde evinde rahat uyuyorsan benim sayemde olayını garip buluyorum.
Nasıl ben bu işi bırakırsam yerime başka bir arkadaş devam edicekse polis arkadaşlarında öyle.
Polislere hiç bir garezim yok şırnakta askerlik yaptım doğuda özel harekatçılar bizim karakola gelip geceyi falan geçirirlerdi muhabbet ederdik gerçekten zor işleri yaptıkları şeyler ama adı üstünde iş.Bir vatan evladı olarak polis,asker vurulduğunda,mayına bastığında nasıl içimiz yanıyor,moralimiz bozuluyor ama işte mesleğinde kötü olanlar insanları kendinden uzaklaştırıyor.

enesy
10-10-2015, 15:18
Burada TSK'ya kimse laf etmez, ettirmez ama her polis muhabbetinde aynı teraneler dönüyor. TSK'dan farkınız ney? ben söyliyeyim siz saygı göstermeden saygı görmeye çalışıyorsunuz. Bu kafayla da "dirinize" kimse saygı duymaz.

Konuyu çok alakasız bir yere taşımak istemem ama Asker ve polis ( 2 teşkilatında şuan ki hali için yazıyorum ) arasında öyle aman aman bir fark yok tavır olarak. Sadece polisle her gün yüz göz oluyoruz sık sık askerle çok nadir.

Trafikte vatandaşa artislik yapan trafik polisleri çok gözümüze batıyor ama Jandarma trafiğin eline düşen varsa söylesin ne kadar farklı tavırları ?

Ve de toplumsal olaylara müdahale eden taraf hep polis olduğu için göze batıyor. Yoksa jandarma erine de at biber gazı desen daha beter yapar ortalığı hiç bilmeden abanır gaza tazyikli suya.

Askerlik şubesine gittiğinde de karakola gittiğinde de aynı muamele çok bariz bir fark yok.

Asker halk ile pek iç içe olmadığı için saygısını yitirmedi halk pek. Yoksa oradada akşama kadar çay içip emir yağdırarak vatana zerre fayda sağlamayıp rütbesiyle kasılan.

Özet olarak hangi kurum işini düzgün yapıyor ki son dönemde polis yapsın

multispace
10-10-2015, 15:18
Tamamdır, bence de askerden farksızlar hatta yapmaları saçma ama bu arkadaşların zamanında uğraştıkları şey maaşları kesilmesin,düzenleri bozulmasın diye muaf olmak istiyorlardı amaç "vatan savunmaksa" bana bu kadar çaba mantıksız geliyordu.

merhaba

evet ama bunu genele vurmamak lazım. şöyle düşünün , 12 15- ay boyunca maaş almıyorsunuz evlisiniz. bakmanız gereken bir eşiniz var. maaş alamıyorsunuz. bu durum çok sıkıntılı. geride kalanlar perişan oluyor.

hoşçakalın

ckrc
10-10-2015, 15:29
merhaba

evet ama bunu genele vurmamak lazım. şöyle düşünün , 12 15- ay boyunca maaş almıyorsunuz evlisiniz. bakmanız gereken bir eşiniz var. maaş alamıyorsunuz. bu durum çok sıkıntılı. geride kalanlar perişan oluyor.

hoşçakalın

12 15- ay boyunca maaş almıyorsunuz evlisiniz. bakmanız gereken bir eşiniz var. maaş alamıyorsunuz. bu durum çok sıkıntılı. geride kalanlar perişan oluyor. bu durum sanırım polislere özgü değil.

ckrc
10-10-2015, 15:34
Konuyu çok alakasız bir yere taşımak istemem ama Asker ve polis ( 2 teşkilatında şuan ki hali için yazıyorum ) arasında öyle aman aman bir fark yok tavır olarak. Sadece polisle her gün yüz göz oluyoruz sık sık askerle çok nadir.

Trafikte vatandaşa artislik yapan trafik polisleri çok gözümüze batıyor ama Jandarma trafiğin eline düşen varsa söylesin ne kadar farklı tavırları ?

Ve de toplumsal olaylara müdahale eden taraf hep polis olduğu için göze batıyor. Yoksa jandarma erine de at biber gazı desen daha beter yapar ortalığı hiç bilmeden abanır gaza tazyikli suya.

Askerlik şubesine gittiğinde de karakola gittiğinde de aynı muamele çok bariz bir fark yok.

Asker halk ile pek iç içe olmadığı için saygısını yitirmedi halk pek. Yoksa oradada akşama kadar çay içip emir yağdırarak vatana zerre fayda sağlamayıp rütbesiyle kasılan.

Özet olarak hangi kurum işini düzgün yapıyor ki son dönemde polis yapsın

Kendi gözlemim idi askere gidince değişir belkide. TSK'nın tavırları bana batmıyor, jandarma trafiğin vs çünkü kim olursan ol aynı muameleyi görüyorsun, o güveni aldığım içinde batmıyor olabilir.

dahan
10-10-2015, 15:35
millet bi iki polise denk geliyo hepsi kötü oluyo ,,,,dilovasında jandarma benim aracı çekti bilen bilir orayı,, bildigin dagın başında karakol,bi tane astsubay karakola girecek direk bana,burası otopark degil arabanı kaldır burdan dedi kızdı,,başka bi subay geldi yardımçı oldu bu insanlıkla alakalı bişe,

ronay
10-10-2015, 15:43
yahu benim anlamadığım askere kim bişi demiş herkese bi duygusala bağladı

siz gelin istanbula buradaki trafik polislerini görün ondan sonra bize hak verirsiniz zaten

dahan
10-10-2015, 15:52
geldim istanbula hiç trafik polisi yoktu,yada ben göremedim,ist gözlemlerim,,herkes birbirinin önüne kırıyo kimsenin kimseye saygısı yok,,trafikte millet yangından mal kaçırır gibi araba kullanıyo,,yarım satte trafikte 3 tane yol verme kavgasına şahit oldum birinde, 20 yaşında bebe arabadan ekmek bıçag alıp adama saldırmıştı ,,onca yıl ank dayım ilk defa öle bi olayı ist a gördüm,,,

ronay
10-10-2015, 16:39
geldim istanbula hiç trafik polisi yoktu,yada ben göremedim,ist gözlemlerim,,herkes birbirinin önüne kırıyo kimsenin kimseye saygısı yok,,trafikte millet yangından mal kaçırır gibi araba kullanıyo,,yarım satte trafikte 3 tane yol verme kavgasına şahit oldum birinde, 20 yaşında bebe arabadan ekmek bıçag alıp adama saldırmıştı ,,onca yıl ank dayım ilk defa öle bi olayı ist a gördüm,,,

doğrudur siz barzoların olduğu yerlere denk gelmişsiniz aklınızda olsun bidaha gelirseniz Elit semplerimiz olan bağcılar esenler kasımpaşa g.o.p ve küçükçekmeceyi geziniz

Errayn
10-10-2015, 16:40
Bunu yazmayı çok istedim, keşke benim aileminde şirketi olsaydı, okulu okuduktan sonra iş kaygım olmasaydı ve okumasam bile aile şirketimizde bir müdürlük beni bekliyor olsaydı.

multispace
10-10-2015, 17:09
12 15- ay boyunca maaş almıyorsunuz evlisiniz. bakmanız gereken bir eşiniz var. maaş alamıyorsunuz. bu durum çok sıkıntılı. geride kalanlar perişan oluyor. bu durum sanırım polislere özgü değil.

Yapılan iş sınıfında polislere Özgü bir durum.

Polisle askerin iş Sınıfı aynı bu konuda mutabık kaldığımızı hatirlıyorum üst mesajlarda

TigeR
10-10-2015, 17:55
Bir hatanız da genele yazılan her yorumu özele yoruyorsunuz.

Demem o ki " senin cayır cayır yaktığın" mermiyi yapan adamda vatan evladı,"uyuduğun" karakolu yapan müteahhit de orada çalışan kalıpçısıda,demirciside vatan evladı.
"Balkon çocuklarının" geliştirdiği bindiğin zırhlı kobrayı tasarlayan adamda vatan evladı.
bir siz değilsiniz vatan evladı bunu yazıp yazıp saygı gormeyi beklemeyin.
Bunları bilerek bu yola girdiniz, ederiniz kadar maaş alıyorsunuz.

Ölümün ederi 3bin TL imiş :)
O karakolu yapan müteahhite vs laf eden yok zaten onlar da parasını alıyor ama aradaki fark birisi hayatını tehlikeye atıyor diğerinin öyle bir sıkıntısı yok.
Parası olan nasıl her şeyi yaptırırım ederim keserim modunda.

ckrc
10-10-2015, 17:56
Yapılan iş sınıfında polislere Özgü bir durum.

Polisle askerin iş Sınıfı aynı bu konuda mutabık kaldığımızı hatirlıyorum üst mesajlarda

Hayır hayır, bahsetmek istediğim inşaat mühendisi de, akademisyeni de, özel güvenlik görevliside, düz memuru da askere giderken maaş almıyor, bakması gereken bir eşi oluyor, geride kalanlarıda perişan oluyor.
Aynı iş sınıfında olmaları bir sebepti, geride kalanlar değil.
Memurunda geride kalanı var, öğretmeninde, özel sektörde çalışanında..

ckrc
10-10-2015, 18:04
Ölümün ederi 3bin TL imiş :)
O karakolu yapan müteahhite vs laf eden yok zaten onlar da parasını alıyor ama aradaki fark birisi hayatını tehlikeye atıyor diğerinin öyle bir sıkıntısı yok.
Parası olan nasıl her şeyi yaptırırım ederim keserim modunda.

Bak baştan anlatıyorum,parça parça anlatıyorum hala anlamak istemiyorsan sen bilirsin.

-Bu çocuklar PMYO'ya girerken ölüm tehlikesini biliyor mu?
-Evet, biliyor.

-Bu çocuklar PMYO'ya girdikleri ilk gün ve öncesinde askeriyede ki kadar katı olmayan ama ego tatmini üzerine kurulu Ast-Üst ilişkisini biliyor mu?
-Evet, biliyor.

-Bu çocuklar PMYO'ya girmeden önce 12-24 mesaisini/İtle-Kopukla-Serseriyle uğraşacaklarını/Uykusuz kalacaklarını/Doğuya gideceklerini/Kendisinin,devresinin şehit olabileceklerini biliyor mu?
-EVET BİLİYOR.

-Bu çocuklar PMYO'ya girdiklerinde bütün bu tehlikelerin karşılığı olarak 3000 TL (Doğuda daha fazla) maaş alacaklarını biliyorlar mı?
-Evet biliyor.

O zaman kimse bana gelip de polisler canını ortaya koyuyor, az para alıyor, demesin. Yada pm arkadaşların "siz bizim nasıl çalıştığımızı biliyormusunuz? her gün kelle koltukta" diye başlayan cümleler kurmasın.
Her şeyi bilerek ve isteyerek bu mesleği seçiyorsunuz, sonrasında şikayet etmenizin bir gereği yok yada sizi haklı çıkartmaz.

Devlet senden beklentim bunlar,sana vereceğim görevler belli ay sonunda sana vereceğim para 3000 tl diyorsa ve bunu kabul ediyorsan ederin odur.
Herkes ederi kadar para kazanıyor bu memlekette.

TigeR
10-10-2015, 18:47
Hala ederi odur diyorsun. Kusura bakma da kimse ederini almıyor bu memlekette. Bir can riskinin ederi 3bin olamaz sende hala anlamıyorsun adamlar zaten bizim mesleğimiz yorucu kötü vs demiyor. Sadece saygı bekliyorlar.Kelle koltukta olduğu için de öyle cümleler normal.Sonuçta Almanya'da İngiltere'de vs yaşamıyoruz.Terör olaylarının içinde olan bir ülkeyiz bu adamlar göreve başlarken şehit olma ihtimallerini göze alarak başlamaları saygı duyulmamasının anlamına gelmiyor.
Ha ben demiyorum ki tüm polisler iyi saygılı,hoşgörülü vs illaki her işte olduğu gibi teşkilatın içinde de kötü olanları vardır ama bu onlara saygı duyulmamasını,kelle koltukta olmamasını veya ederlerinin 3bin tl olmasını gerektirmiyor.

ckrc
10-10-2015, 18:55
Hala ederi odur diyorsun. Kusura bakma da kimse ederini almıyor bu memlekette. Bir can riskinin ederi 3bin olamaz sende hala anlamıyorsun adamlar zaten bizim mesleğimiz yorucu kötü vs demiyor. Sadece saygı bekliyorlar.Kelle koltukta olduğu için de öyle cümleler normal.Sonuçta Almanya'da İngiltere'de vs yaşamıyoruz.Terör olaylarının içinde olan bir ülkeyiz bu adamlar göreve başlarken şehit olma ihtimallerini göze alarak başlamaları saygı duyulmamasının anlamına gelmiyor.
Ha ben demiyorum ki tüm polisler iyi saygılı,hoşgörülü vs illaki her işte olduğu gibi teşkilatın içinde de kötü olanları vardır ama bu onlara saygı duyulmamasını,kelle koltukta olmamasını veya ederlerinin 3bin tl olmasını gerektirmiyor.

Hayır, herkes ederi kadar kazanıyor.
Ederi kadar kazanmadığını düşünen risk alıyor, risk alamayan ömrü biterken ederi kadar kazanamadığını düşünüyor. Ben de diyorum ki, teşkilat saygı görmek istiyorsa biraz saygılı olsun.
Saygı göstermeden saygı görülmez buda son postumdur bu konuya, konu dağılıyor.

ES353
10-10-2015, 19:02
Bu meslekte yaşamakta ölmekte ekip işidir evlat....

gemsazr9
10-10-2015, 19:08
Polise çalınan arabamı buldum dedim kimse bakmadı . Dosya bizden açılmadı vs . Sonunda benim araba ile ilgilini buldum .perşembe söyledim . Pazartesi bakarız dedi .nasıl olsa yeri belli dedi .

suk3b3
11-10-2015, 00:19
Bak baştan anlatıyorum,parça parça anlatıyorum hala anlamak istemiyorsan sen bilirsin.

-Bu çocuklar PMYO'ya girerken ölüm tehlikesini biliyor mu?
-Evet, biliyor.

-Bu çocuklar PMYO'ya girdikleri ilk gün ve öncesinde askeriyede ki kadar katı olmayan ama ego tatmini üzerine kurulu Ast-Üst ilişkisini biliyor mu?
-Evet, biliyor.

-Bu çocuklar PMYO'ya girmeden önce 12-24 mesaisini/İtle-Kopukla-Serseriyle uğraşacaklarını/Uykusuz kalacaklarını/Doğuya gideceklerini/Kendisinin,devresinin şehit olabileceklerini biliyor mu?
-EVET BİLİYOR.

-Bu çocuklar PMYO'ya girdiklerinde bütün bu tehlikelerin karşılığı olarak 3000 TL (Doğuda daha fazla) maaş alacaklarını biliyorlar mı?
-Evet biliyor.

O zaman kimse bana gelip de polisler canını ortaya koyuyor, az para alıyor, demesin. Yada pm arkadaşların "siz bizim nasıl çalıştığımızı biliyormusunuz? her gün kelle koltukta" diye başlayan cümleler kurmasın.
Her şeyi bilerek ve isteyerek bu mesleği seçiyorsunuz, sonrasında şikayet etmenizin bir gereği yok yada sizi haklı çıkartmaz.

Devlet senden beklentim bunlar,sana vereceğim görevler belli ay sonunda sana vereceğim para 3000 tl diyorsa ve bunu kabul ediyorsan ederin odur.
Herkes ederi kadar para kazanıyor bu memlekette.

bizimki biraz vatan millet meselesi kardeş. Ölümden korkanlar anlamaz. Anlimiza sehitlik yazıldıysa bu şereftir gururdur bize. hayatında hiç çatışmaya girdin mi diyecem ama gerçek kurşun bile görmedin muhtemelen.o yüzden sana yorum hakki yok 3 5 lira maas senin ederin diye.
sen annenin dizinde yatıp tv izlerken ben, başkaleden çaldirana dağın üstünden elimde 500 lü mayon bağlı bixi ile yürüyerek gidiyorum. Tartışmayalim istersen kim daha cok emekci.

AşkınS.
11-10-2015, 10:10
Ya her meslekte olduğu gibi polislikte de var iyisi kötüsü. Bazıları dünyayı ben yarattım edasinda takılıyorlar e bunları düşününce herşey müstahak diyorsun. Şahsen Zonguldak için konuşuyorum herkes görevini yapıyor. Sadece yunuslarda yeni gelenler biraz havalı, onlar da alisiyorlar..Hırsızlık olaylarında pek olmadığı için nasil yol izleniyor bilemiyorum