PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Can Öhlins suspension make a Megane faster?

levent
09-10-2015, 03:27
Belgesel niteliğinde, daha sportif özellikli amortisörün standart veya bir alt gruba göre kıyaslaması denebilir.

Gündelik sürüş güvenliği ve pist performansı karşılaştırması gibi, izlemeye kesinlikle değer. Özellikle pist günlerine ilginin arttığı şu günlerde eğitici bence süspansiyonun getirisi bakımından.

https://www.youtube.com/watch?v=nCJQ6GxfwFc

https://www.youtube.com/watch?v=nCJQ6GxfwFc

997TT
09-10-2015, 08:21
Guzel video olmus.
Ohlins ve Megane... Ahh ahh!!

M3CSL
09-10-2015, 08:34
İzledim dün,
Yarım saniye fark etmiş az tabi ama süre çok değişmez zaten yorumlar önemli adamlar hızlı konuşuyor birşey anlaşılmıyor..:)

Eworen
09-10-2015, 08:47
Bu Renault nun bu araçlarlarla bu kadar ilgilenmesine hayranım
Şu an Megane ın
RS versiyonu var
Trophy Versiyonu var
Trophy R versiyonu var vede çıkacak olan
Cup S versiyonu var

Diğer markalarıda pek olası şeyler değil gerçekten bravo.

BARR
09-10-2015, 08:59
Güzel video, ayrıca videoda sölediği kadarıyla baya da fark ediyormuş özellikle hissiyat ve davranış konularında. Kısa pistte yarım saniye, Nurb gibi uzun pistte ise 5sn ye kadar eşit araçta fark yapar diyor.

serdargoksu
09-10-2015, 09:15
Bu Renault nun bu araçlarlarla bu kadar ilgilenmesine hayranım
Şu an Megane ın
RS versiyonu var
Trophy Versiyonu var
Trophy R versiyonu var vede çıkacak olan
Cup S versiyonu var

Diğer markalarıda pek olası şeyler değil gerçekten bravo.

Hangisi tutarsa :)

kelalper
09-10-2015, 09:19
Renault sadece ingiltere piyasasına çalışıo zaten. Adamların en büyük tuning firması ingiliz. İngiltere gerçekten motorsporlarının da beşiği. Dünyanın en çok izlenen tv programlarını da onlar yapıyor.

Eworen
09-10-2015, 09:30
Hangisi tutarsa :)

Ciddi yazmadığınızdan eminim zaten de ;

***** hepsinin amacı bambaşka Trophy R da teyp klima arka koltuk sensörler ıvır zıvır hiç bişey yok
Trophy de hepsi var yani hem günlük olabilir hemde Pist için olabilir R versiyonu günlük münlük hiç bişey olmaz ondan :)
Yeni çıkacak Cup s versiyonu ise güzel olmuş baz fiyatı uygun işinize ne yarıyorsa yaramıyorsa ona göre opsiyonlar ekleniyor.

Renault sadece ingiltere piyasasına çalışıo zaten. Adamların en büyük tuning firması ingiliz. İngiltere gerçekten motorsporlarının da beşiği. Dünyanın en çok izlenen tv programlarını da onlar yapıyor.

Geçen yazdım beni taşlayanlar oldu abi :)
Otomobil kültüründe adamlar dünyada açık ara 1 numara Amerikalılar ne anlar dediydim :)

initial-D
09-10-2015, 10:41
Usta pilotta o pistte yarım saniye farkeder belki ama bizim gibi amatör adama verdiği güvenle 1-2 saniye hızlandırabilir de

Eski kasa rs in bir versiyonunda ingilterede dergi editörlerine 3 farklı süspansiyon setupı denetmişlerdi,en hızlı olanıyla kusursuz tur atmak ve istikrar sağlamak daha zor diyorlardı,bir tık daha önden fazla kayan ama daha tutarlı setupın daha kullanıcı dostu olduğunu söylemişlerdi.

Zaten aynısını simulasyonlardada yaşıyoruz,sıralamada oversteeri olan ön tarafı daha hisli arkası daha sinirli araçla tur atıp daha nötr araçla yarış yapıyoruz

initial-D
09-10-2015, 10:45
Bize 50 tur diken üstünde kullanma zorunluluğu vermesin diye.

Öhlinsde bu güveni fazlasıyla veriyor sanırım anlatılana göre,işine yarar ve kesin dönüşler alınca süspansiyonlardan hem neyi yanlış yaptığını farkedip hızlanabiliyorsun,hem olan bitenden haberin olduğundan aklın sürekli orda plmuyor daha ince şeylere kafa yorabiliyorsun.

Marka önemli değil iyi süspansiyonun hızlanmak adına mekanikten de öte getirisi budur bence

997TT
09-10-2015, 11:27
Ve Turkiye'ye getirmiyir bu zaarlar!!!

atituti
09-10-2015, 11:34
otomobil ve motorsporları kültürünün aslında olmadığı bir ülkeye neden getirsinki adamlar bu arabaları ?

serdargoksu
09-10-2015, 13:18
Ciddi yazmadığınızdan eminim zaten de ;

***** hepsinin amacı bambaşka Trophy R da teyp klima arka koltuk sensörler ıvır zıvır hiç bişey yok
Trophy de hepsi var yani hem günlük olabilir hemde Pist için olabilir R versiyonu günlük münlük hiç bişey olmaz ondan :)
Yeni çıkacak Cup s versiyonu ise güzel olmuş baz fiyatı uygun işinize ne yarıyorsa yaramıyorsa ona göre opsiyonlar ekleniyor.

Yok aslında kişisel fikrim bu yönde. Fransız arabalarının konfor, rijitlik veya performans yönünden tamamının sadece bir gaz bulutu olduğunu düşünüyorum, cazip yanları güzel filo arabaları oluyor veya ekonomik yakıt avantajı (diesel) ile tercih ediliyor bana kalırsa.

Yinede birçok model çıkarıyor firma içlerinde performans versiyonlarıda var işte müteşebbis başarıdır, keşke bizde böyle olabilsek :) hayırlı cumalar.

kalipson
09-10-2015, 14:16
Ve Turkiye'ye getirmiyir bu zaarlar!!!
Paranla rezil olmak buna deniyor sanırım...