PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SUBARU Levorg

Sayfa : [1] 2

R.S.C
10-10-2015, 10:38
Tam istediğim bi araç, motorda çıtırdan yüklenir herhalde 1.6 Turbo 170 bg AWD

Sesi nasıldır acaba yazılım egzozla nasıl olur.

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/subaru-levorg-12005.jpg?itok=0haqKvd8
http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/subaru-levorg-12006.jpg?itok=4SnH3G2P
http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/subaru-levorg-12002.jpg?itok=O4ovC-l_
http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/subaru-levorg-12007.jpg?itok=0_dicPUv
http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/subaru-levorg-12011.jpg?itok=EUueGadO

MOTOR
TipYatay Boxer, 4 silindirli Turbo benzinli motor
Motor hacmi1600 cc
Maksimum güç170/4800-5600 PS/rpm
Maksimum tork250/1800-4800 Nm/rpm
PERFORMANS
Maximum hız210 km/sa
0-100 km/sa hızlanma8,9 sn
ŞANZIMAN
Vites kutusuLineartronic (AT)
YAKIT TÜKETİMİ
Şehir içi8,5 lt/100km
Şehir dışı6,3 lt/100km
Ortalama7,1 lt/100km
CO2 emisyonu (ortalama)146 g/km
GÜÇ AKTARMA SİSTEMİ
AWD TipiAktif tork dağılımlı simetrik AWD
LASTİKLER
Lastik ölçüleri225/45R18
BOYUTLAR
Boy x en x yükseklik4690 mm x 1780 mm x 1490 mm
Yerden yükseklik135 mm
Boş ağırlık1551 kg
Dingil mesafesi2650 mm
Römork çekme kapasitesi (frensiz/frenli)750 kg/1500 kg
Bagaj hacmi (koltuklar dikken/koltuklar yatırılmışken)522 lt/1446 lt
Yakıt depo hacmi60 lt

forwett
10-10-2015, 12:43
çok güzel lan acaip beğendim aile spec mi spor mu desem bilemedim.tatlı bi araba olmuş

forwett
10-10-2015, 13:07
(edit istiyorum) şanzımanı cvt mi arabanın

GökhanO
10-10-2015, 13:08
http://www.subaru.com.tr/SUBARU-LEVORG

R.S.C
10-10-2015, 13:11
http://www.subaru.com.tr/SUBARU-LEVORG

????? Evet beyler gundelik kullanımda surüş zevki yol yutuş performans nasıldır

Batum
10-10-2015, 13:40
klas araba çogüzel görünüyor.

RafetAraç
10-10-2015, 13:59
Cok agir degilmi 1550 kilo

HondatugraL
10-10-2015, 14:28
Sade, şık, büyük, güzel. İlerde modlansa RS olur bundan sleeper çok güzel !!

burakgunay
10-10-2015, 14:30
Son zamanların en güzel tasarımı bence

Low-Rider
10-10-2015, 20:26
Geçenlerde kırmızısını gördüm, çoook beğendim sonra teknik özelliklere bakınca bir soğuma geldi. O kiloyla işi çok zor

dragon07
10-10-2015, 20:37
bence japon yaptıysa vardır bir bildigi çok begendim offsetli jantlarla efsane olur bence bıktık artık golf jettadan

Ozan Özer
10-10-2015, 20:39
Station olarak Avensis;Passat kadar beğendiğim bir model.Ama ağırlık fazla olmuş bu güzelliğe..
2.el korkusu olmaz ve fiyatı da uygunsa piyasaya göre ;alınır.

Jön Türk
10-10-2015, 20:43
SW araçta sunroof yerine panoramik cam tavan olsa daha şık olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Dzl1ULk04-0

onurgoyunc
10-10-2015, 21:19
Gidişi yeterli bir araç, yol tutuşuda iyi. Tasarım olarak çok güzel. Donanım olarak bayağı dolu. Şasi impreza sti ile aynı olması lazım. Bana biraz dar geldi içi. Şehiriçi 8.5lt den aşağı indiremediğini söylemişti satıcı. Tüketimi çok önemsemeyenler için iyi bir aile arabası tercihi olur

Fiyatında bayiler pek inmiyor araç yeni olduğundan. Geçen ay zaten zam geleceğini söylemişlerdi

i-vtec07
10-10-2015, 21:30
https://www.youtube.com/watch?v=WXhLBtSPk2c

aynı araç sanırım dimi ?

araç çok güzelde şanzıman zevksiz ya

bason
10-10-2015, 21:50
CVT olmamış bu güzelliğe...

Canselmo
10-10-2015, 23:24
Nasıl bi şanzuman bu ya

rebeloghy
10-10-2015, 23:29
Yukarıdaki videoda cvt ancak manuel modda klasik şanzıman keyfi sunan bir cvt diyor , denemek lazim

MK8800
10-10-2015, 23:31
CVT dolmuscu sanziman demek heralde ?

mustafa_a
11-10-2015, 00:48
Bugün bende aracı bayide inceledim. Gerçekten çok çekici bir araç. Test sürüşü hafta içi yapacağım. Birkaç detay hoşuma gitmedi. Sw araç olmasına rağmen arka kısımda havalandırma yok. Sadece 2 adet usb şarj yeri var o bölümde. Arka kısım dar ve basık biraz. Sw araç ama ahım şahım geniş değil arka kısım.Arka koltuklar neredeyse düz yatıyor. Konsolun ortasındaki ekran sonradan takılma gibi duruyor, klima düğmeleri kocaman çevirmeli hoş olmamış. Ek olarak kapılar bayağı ince. Yalıtımı ve tüketimi test edersem buradan yazarım. Birde gaz pedalı bmw deki gibi yerden değil. Buda çok aradığım özelliklerden. Şanzıman cvt miş ancak manuel modda 7 ileri kullanabiliyormussun. İlginç geldi bana. Sürekli 4 çeker kendin ayarlayamıyorsun.

DR059
11-10-2015, 00:49
CVT dolmuscu sanziman demek heralde ?

Yurakucho - Namboku hattını çekiyorlarmış bunla. Yazık işte garipler; Almanlar gibi bir Transmission yapamamışlar...

90'lardan kalma bir güzellik, böyle tasarımlara çok rastlamıyoruz maalesef.

MARJINAL_SUFI
11-10-2015, 04:59
kadran ın 180 olması entresan geldi..
teknik verilerde 210 km yazıyor kadranda 220 ye tekabül eder minimum diye düşünüyorum
buna rağmen sadece 180..
dijital hız göstergesi de var tamam ama görsel olarak 180 şaşırtıcı geldi

i-vtec07
11-10-2015, 07:42
https://www.youtube.com/watch?v=izkFWplyseE

manuel modda bu şekilde davranıyo şanzıman(videodaki 2.0 fakat aynıdır heralde) jazz daki cvt yi hatırlattı bana .

cvt şanzıman lar başarısız değil, zevksiz

Serhat
11-10-2015, 08:20
Son zamanların en güzel tasarımı bence. Teknik özellikleri bilemem ama tasarım mükemmel.

Escobar
11-10-2015, 09:57
Herkese merhabalar öncelikle, istinye subaru satis departmaninda calismakta olan biri olarak bahsi gecen aracin yenilikci govdesi ve tasarimi oldukca iddiali. Aracin sasesi yeni nesil wrx sti modeli ile birebir aynidir. Arka kismi ise 4.nesil legacy otomobilin %50 saglamlastirilmis halidir. Aracin kilosu 1550 olmasi bu tarz sport tourer bir arac icin oldukca kabul edilebilir diye dusunuyorum. Aracin genisligi XV modelimiz ile ayni genisliktedir. Arac tam bir station olarak gecmediginden oturu bir outback rahatligi beklemek yanlis olur. Gunluk sportif kullanima ve aile boyu guvenli rahat suruse olanak veren gercekten ic deri kalitesi ve surus konforu, viraj kabiliyeti ile mukemmel bir otomobil olmus. Uzun far asistani, elektrokrom ic ayna, radar destekli serit degistirme asistani, kor nokta algilayicisi gibi ozellikler ilk defa subaru da levorgta kullanildi. Aracin amortisor ve viraj kabiliyetini gormek isteyen arkadaslari da istinye de test surusune beklerim. Aracin arka kisminin station araca dar olmasinin bir nedeni ise kalinlastirilmis spor koltuklar etkili tabii ki. Ama dedigim gibi 1,6t dit motor oldukca basarili ilerde oynanabilir yazilimi geldikce de gercekten keyife keyif katar. Su anda satislarimiz gayet tatminkar. Yeni renk secenekleri de geliyor teker teker bu ay icinde. İlgilenen arkadaslar olur ise irtibata gecebilirler. İyi gunler.

fasterhan
11-10-2015, 10:11
tasarım gerçekten süper olmuş hele kırmızı rengi efsane duruyor.... sahibindende ilanı var bir tane kırmızısının merak edenler bi baksın derim :D

Arenimo
11-10-2015, 10:17
Herkese merhabalar öncelikle, istinye subaru satis departmaninda calismakta olan biri olarak bahsi gecen aracin yenilikci govdesi ve tasarimi oldukca iddiali. Aracin sasesi yeni nesil wrx sti modeli ile birebir aynidir. Arka kismi ise 4.nesil legacy otomobilin %50 saglamlastirilmis halidir. Aracin kilosu 1550 olmasi bu tarz sport tourer bir arac icin oldukca kabul edilebilir diye dusunuyorum. Aracin genisligi XV modelimiz ile ayni genisliktedir. Arac tam bir station olarak gecmediginden oturu bir outback rahatligi beklemek yanlis olur. Gunluk sportif kullanima ve aile boyu guvenli rahat suruse olanak veren gercekten ic deri kalitesi ve surus konforu, viraj kabiliyeti ile mukemmel bir otomobil olmus. Uzun far asistani, elektrokrom ic ayna, radar destekli serit degistirme asistani, kor nokta algilayicisi gibi ozellikler ilk defa subaru da levorgta kullanildi. Aracin amortisor ve viraj kabiliyetini gormek isteyen arkadaslari da istinye de test surusune beklerim. Aracin arka kisminin station araca dar olmasinin bir nedeni ise kalinlastirilmis spor koltuklar etkili tabii ki. Ama dedigim gibi 1,6t dit motor oldukca basarili ilerde oynanabilir yazilimi geldikce de gercekten keyife keyif katar. Su anda satislarimiz gayet tatminkar. Yeni renk secenekleri de geliyor teker teker bu ay icinde. İlgilenen arkadaslar olur ise irtibata gecebilirler. İyi gunler.

Araci ben de yakndan inceledim inanilmaz yakisikli ve surus karakteri olan bir araba , bence Mert iletisim bilgilerini de yaz merak eden arkadaslari geldiginde ilgilenmen icin

Shadow_Dancer
11-10-2015, 10:22
Cvt degişik bir şanzıman, hanımın micrasında var. Saglam ama bir o kadar keyifsiz. Kadran videolarını izleyince yüzümde bi gülümseme oldu. Hemen hemen aynı tepkiyi veriyor. Arabayı ilk florya bayiisinde gördüm. Öyle bi kitledi ki öndeki arabaya giriyordum az kalsın :)

Escobar
11-10-2015, 10:25
Evet Aren e de test ettirdim araci kendisinden de dinleyebilirsiniz araci.

İletisim: 0212 362 40 00. dahili numara 4020 den direkt bana ulasabilirsiniz.

MERT UZUNOGLU

İyi günler.

brs_odbs
11-10-2015, 10:28
Maşallah Tasarımı çok güzel olmuş

Kekuti*
11-10-2015, 10:56
Mal tabanca, keyifli!

Gunluk araba dusunuyorum, benimde aklimda

Eworen
11-10-2015, 11:05
Bu araca muadil kombinasyonda aklima gelen countryman s all4 var actim teknik verilerine baktim
Hemen hemen ayni bu aracin agirligi garip degil ana etken 4x4
Arac bencede cok cok guzel sahsen severim boyle degisik araclari
cvt cok kotu bi sanziman degil ama keyifsizlikte 1 numaradir aracin tum guzelligine golge dusuruyor.

beetle
11-10-2015, 11:08
tam da aradğım gibi bi araç tasarım harikaymış.

DOHC
11-10-2015, 11:11
Motor hacmi 1600 cc yazıyor web sitesinde. %90'lık vergi dilimine mi giriyor bu araba? 1599 olsa alt dilimde sanırım. 114k TL fiyat yüksek geldi......

Escobar
11-10-2015, 11:14
Hayir %45 vergi dilimine giriyor arac. Piyasadaki 4 ceker wagon araclara ve ozelliklerine gore fiyati gayet makul bir seviyede bana gore.

Faruk'S
11-10-2015, 11:32
Yakıt tüketim değeri ve ağırlığı çok kötü..
Ancak bayağı iyi bir model olmuş :)

M_PROJECT
11-10-2015, 11:38
teknik verilerde 210 km yazıyor kadranda 220 ye tekabül eder minimum diye düşünüyorum
buna rağmen sadece 180..

videodaki arac muhtemelen japonyadan bir arac , japonyada ki araclarin kadrani 180km ile sinirlidir .

XSi
11-10-2015, 11:40
buna rağmen sadece 180..

japonyada biz siniri varmis diyollaa.. her arabanın ki 180

bkz skyline r34

http://i153.photobucket.com/albums/s230/demandchainguy/speedo1.jpg

Nightfish
11-10-2015, 11:48
R34 kadranı mil yalnız :)

RSBurak
11-10-2015, 12:03
Test edemesemde bayide incelediğim bir araç.Tasarımını çok beğendim iç dizaynıda beni tatmin etti sade ve şık koltuktaki mavi dikişler çok hoşuma gitti.Fiyatıda bence normal hatta muadillerinden düşük.Gidişide baya tatminkarmış 1.6 olduğunu hissetirmiyormuş.Param olsa düşünmeden alacağım bir araç.

XSi
11-10-2015, 13:00
R34 kadranı mil yalnız :)

evet bende farkettim :)

sonuç yanlis olsa da gidiş yolundan puan olur bence

http://i813.photobucket.com/albums/zz55/CelestialBeingExia/gauge.jpg

ygtrn
11-10-2015, 14:22
şu cvt nin nesini beyenmiyorsunuz onu anlamış değilim. performans+tüketim olarak bundan daha üstün bir şanzıman yok, araç sürekli en fazla güç ürettiği devirde hızlanıyor, dynoda güç eğrisinin aşşalara indiği kısımda değil... şanzıman keyfi diyecek olursak, otomatik şanzımanın zaten ne keyfi varmışki bunda diğerlerinden eksik bişey olsun. manuel ile kıyaslasanız hadi neyse...

jeffy
11-10-2015, 14:39
çok yakışıklı ve çok pahalı :)

SubieGuy
11-10-2015, 15:09
Günlük CVT'li Subaru kullanıyorum, yıllardır keşke Subaru bunu daha çok tork kaldıracak şekilde geliştirse de STi'da da olsa diyorum.

Araba hızlanırken maksimum tork kaç RPM'de ise orada tutuyor, tork düştü lagda kaldım derdi yok.
Hızlandıktan sonra ayağını çekince de devir düşüyor, hız sabit kalıyor veya az gaza basarken hızlanabiliyor.

Ben çok beğeniyorum, zevksiz diyenler 9000 çeviren bir araçta CVT denemeliler.
Bence tek kusuru, mesela kasisten geçtiniz sonra hızlanacaksınız, aniden gaza basınca devir 2000'den 5500'e fırlıyor, tabii araba hızlanıyor ama dışarıdan debriyaj kaçırıyormuş gibi bir durum oluyor. Yoksa virajda, hele sport moda alınca hiç devir düşürmeden arabayı en dolu olduğu devirde tutması süper, e ekonomisi de iyi, bence ciddi beygir kaldırabildiği zaman dsgydi smgydi pdkydı her şanzımanı çöpe atar. Şu anda 2xx beygir limiti var metal kayışların, o limit dört rakam olsa, ömür sıkıntı olmasa CVT'siz spor araç kalmaz...

R.S.C
11-10-2015, 16:24
Peki beyler Turbo bak egsoz +westgate ile o hayal ettiğimiz çaf cuf vroom sesleri ile gazlayabilirmiyiz :surucu::rolleyes::rolleyes:

levent
11-10-2015, 16:43
Peki beyler Turbo bak egsoz +westgate ile o hayal ettiğimiz çaf cuf vroom sesleri ile gazlayabilirmiyiz :surucu::rolleyes::rolleyes:

wg ye gerek yok, komple egzoz ile klasik boxer sesi çıkar.

brz turbo videolarını izle, zaten fa20 var brz gt86 da vs, bunda da fa16 var motor olarak destroked hali denebilir yeni forester in 2.0 turbo motorunun :)

atituti
11-10-2015, 17:26
araba sanırım resimlerdeki gibi değil , almanya sitesinde bakmıştım tamponlardaki ekler ve difüzörler almanyada bile 1700 2000 euro civarı tutuyor buradaki fiyatı düşünmek bile istemiyorum eger resimlerdeki gibi gözükmesi isteniyorsa

Low-Rider
11-10-2015, 17:28
araba sanırım resimlerdeki gibi değil , almanya sitesinde bakmıştım tamponlardaki ekler ve difüzörler almanyada bile 1700 2000 euro civarı tutuyor buradaki fiyatı düşünmek bile istemiyorum eger resimlerdeki gibi gözükmesi isteniyorsa

http://www.sahibinden.com/otomobil?query_text=levorg&viewType=Gallery

Güvenc
11-10-2015, 18:15
114 bin nedir yaw ��

MBuğra
11-10-2015, 19:16
Japonlar yine en güzelini kendilerine ayırmışlar. JDM versiyonda, digital klima, elektrikli koltuk vs. gibi özellikleri var.

westalim
11-10-2015, 19:29
direksiyonu polo direksiyonunu hatırlattı bana alaman tasarımına kayma gördüm sanki. arka stoplardan da pek haz etmedim şahsen saab sw'nin arka stopları gibi dikine bi tasarımla nokta olurdu düşüncesindeyim.

barisy
11-10-2015, 19:40
Bu şanzıman tesla modellerinde kullanılana benzer midir?

Lee-on!
11-10-2015, 19:53
Krom çıtaların arka kelebekte bitip saçma sapan bir görüntü oluşturması dışında sevdim. Ama maalesef ülkemizde şansı pek yok... Bu arada ilk videoda debriyaj hakikaten kaçırıyor gibi :D Gerçi onda devir artar km sabit kalır bunda tam tersi. Tuhaf geldi :)

Ranthor
11-10-2015, 20:34
valla aile araabasi 1.6 Turbo...
alirim uygun fiyatli olursa

Aliburakb
11-10-2015, 22:30
şanzıman hakkında pek bilgim yok hatta hiç yok :) ama aracın görüntüsü tasarımı içi falan bayağı şık duruyor. kırmızısıda bi farklıymış. sunroof yerine cam tavan daha iyi olurdu sanki.

imprezaWRC
11-10-2015, 23:01
Ben de kısa süreli kullananlardan biriyim. Hızlanması, sessizliği, konforu ve iç mekan genişliği bana gayet yeterli geldi. Özellikle arka koltukta dizlerim ön koltuğa deymedi ve tavanada kafam sürtmedi.
Avrupa'da satılan versiyondan 2-3 aksesuar eksiği var ama kullanım esnasında o özelliklerin eksiği zaten hissedilmiyor. 1,6 turbo awd bir otomobil olarak yakıt tüketimi de makul seviyelerde; ki gaza ne kadar bastığınız ile alakalı olarak ne kadar ekmek o kadar köfte durumu karşınıza çıkıyor. Ben gazlayarak kullandım 9,2lt ortalama tüketim değeri gördüm. Ağır abi modunda 5,8lt görülebilir. (görenler var :) )

Arkada ekstradan hava kanalı yok; açıkçası Subaru'nun ısıtma ve soğutma sistemi ve izolasyonu yeni modellerde daha iyi olduğu için arkada 2 tane hap kadar hava kanalının eksikliğini hissetmek mümkün değil. Keza, arka camlarda koyu olduğu için arkadaki yolcular aşırı sıcakta bile keyfinden ödün vermeyecek.

Otomobilde güvenlik donanımları dışında, sürücü odaklı çeşitli oyuncaklarda var; bunlardan biride turbo basıncını orta ekrandan görebiliyor olmanızdır. Yok diyenler olmuş, sürücü koltuğu elektrikli ama hafıza yok.

Öte yandan, süspansiyon/amortisör çok güzel ayarlanmış, ne çok sert ne de yumuşak. Hem konfor var hemde spor karakteri size hissetiriyor. Yamalı asfaltta ilerlerkende taş dökmediğiniz gibi hoplayıp zıplamıyorsunuz.

Servis maliyetleride korkunç boyutlarda değil; yanlışım varsa düzeltin, bu motorda triger kayışı yerine zincir var. Yani kayış kopar mı, ne zaman kopar düşünceleriyle paranoyak gibi otomobil kullanmıyorsunuz. Ayrıca, emsallerine göre de düşünceli ya da part-time çalışan 4wd sistemini kullanmıyor.

114K fiyatı yüksek bulanlar olmuş. 1.4 dizel Corolla ne kadar oldu? Ford C-max 1.6 turbo ne kadar? ...vs Bu otomobilin karşılığında ne var; 1.6tdi Skoda Octavia 4x4 var. Şimdi ona 92K verene kadar az daha verip daha iyi 4x4 sistemine sahip bir otomobil almak bence daha mantıklı.

Özetle, bence alınır, keyifle binilir.

bilalMW
11-10-2015, 23:08
@imprezaWRC

aynen katılıyorum hocam. Piyasada ki muadil araçların fiyatlarını incelediğimizde fiyatı verdikleri yanında makul bile denilebilinir.

Frid
11-10-2015, 23:32
kırmızı gayet başarılı görünüyor, arka kelebekte kesilen krom göze bakıyor, arka difizörler ve çift çıkış egzozda keza öyle ama basit halledilebilir şeyler :)

taşırım olarak gayet başarılı, turbo oluşu da cabası bence fiyatta uçuk gelmedi açıkçası.

imprezaWRC
11-10-2015, 23:39
@imprezaWRC

aynen katılıyorum hocam. Piyasada ki muadil araçların fiyatlarını incelediğimizde fiyatı verdikleri yanında makul bile denilebilinir.

Levorg'da o paraya çok donanım alınıyor. Silecek ısıtma (kar yağdığında herkes silecek kaldırır buz kazır sen bassarsın düğmeye hem buz çözülür hem silecekler yapışmaz, otomobilden inip uğraşmana gerek kalmaz), bluetooth, SI drive (kuzu veya kurt olabilme özelliği :D ), aux ve 5 usb girişi (oha), anahtarsız giriş ve çalıştırma ( anahtar cepteyken kapı kolunu tutman ile kapılar açılıyor, düşünme payı yok) , led farlar (başka markalarda dünyanın parası) , şerit takip sistemi, uzun far asistanı, kör nokta uyarı, geri giderken kör noktada kalan araç var ise sürücüyü uyarı sistemi, deri döşeme, elektrikli koltuk, çift bölgeli klima, direksiyondan vites değişimi, geri görüş kamerası (park sensörü niye yok diyenler çıkacaktır; geniş orta ekrandan o kameraya alışınca park sensörüne ihtiyaç kalmıyor), koltuk ısıtma...vs vs

Al bu donanımları birde otomobili 4wd yap abuk sabuk bir fiyat çıkacak. Bu otomobil tabiki bu paraya satılmamalı ama ötv yüzünden bu fiyata geliyor.

Eren G.
12-10-2015, 00:40
Levorg'da o paraya çok donanım alınıyor. Silecek ısıtma (kar yağdığında herkes silecek kaldırır buz kazır sen bassarsın düğmeye hem buz çözülür hem silecekler yapışmaz, otomobilden inip uğraşmana gerek kalmaz), bluetooth, SI drive (kuzu veya kurt olabilme özelliği :D ), aux ve 5 usb girişi (oha), anahtarsız giriş ve çalıştırma ( anahtar cepteyken kapı kolunu tutman ile kapılar açılıyor, düşünme payı yok) , led farlar (başka markalarda dünyanın parası) , şerit takip sistemi, uzun far asistanı, kör nokta uyarı, geri giderken kör noktada kalan araç var ise sürücüyü uyarı sistemi, deri döşeme, elektrikli koltuk, çift bölgeli klima, direksiyondan vites değişimi, geri görüş kamerası (park sensörü niye yok diyenler çıkacaktır; geniş orta ekrandan o kameraya alışınca park sensörüne ihtiyaç kalmıyor), koltuk ısıtma...vs vs

Al bu donanımları birde otomobili 4wd yap abuk sabuk bir fiyat çıkacak. Bu otomobil tabiki bu paraya satılmamalı ama ötv yüzünden bu fiyata geliyor.

Bir hayylayn Golf Das NOx paket parasına bu aracı alabiliyorken, hatta golfün bir iki opsiyonlusunu bu fiyata alamıyorken bence fiyatı çok makul. Özellikle bu piyasada f/p bile denilebilir. D segmentinde AWD station daha iyisi daha ucuza var mı ?

Octane
12-10-2015, 01:17
Ya hep söylüyorum, adam aynı paraya golf almış jetta almış a3 sedan almış. Bu adam aldığı aracı kötüler mi? Diğerlerini kötüler tabi. Bence performans amacı yoksa gayet hoş. Manuel seçeneği olaydı, yakında aftermarketi çıkardı bunun ne biçim olurdu. Ama en azından otomatikte olsa, hangi japon bozulmuşta bu bozulacak, dsgden kat kat iyidir.

Mehmetmert
12-10-2015, 01:34
Tup takiliyormu bunlara merak ettim sadece:D

ECD
12-10-2015, 02:07
Şanzıman değişikmiş...:icon13:

Grimlord
12-10-2015, 02:19
kırmızısı ciddi güzel yav :)

levent
12-10-2015, 02:28
Japonlar yine en güzelini kendilerine ayırmışlar. JDM versiyonda, digital klima, elektrikli koltuk vs. gibi özellikleri var.

o gördüğün kumandalar manuel değil, otm klima kumandaları. vw de de çeviriyorsun bunda da çeviriyorsun bazı ayarlar için auto modda kullanmazsan eğer. hafıza yok koltukta sadece

Toyota bünyesinde oluşu geri görüş kamerası olup sensör olmamasından belli abi :D ama kamera öyle net ki sanki gece görüşü varmış gibi görülebiliyor hava şartı farketmeden zifiri karanlıkta dahi.

aynı donanımda geçtim 4x4 olmasını, golf vb almaya kalksan 120 bin civarı fiyat verirler sanırım.

corolla d4d premium 95+ fiyatta şuan bence parasına göre gayet makul bir araba, cvt şanzıman da tüketimde hakkaten "ne kadar basarsan o kadar yakar" dedirtir. yoğun dur-kalk trafikte 10lt üzeri ihtimali zor bence

Tup takiliyormu bunlara merak ettim sadece:D

lpdi takmak gerekir sanırım, 8 enjektöre nasıl tüp takılabilirse o şekilde takılabilir.

4 klasik, 4 te direk enjeksiyon için enjektör var çünkü yakıt sisteminde. gt86 motorunun destroked + turboed hali gibi bişey :)

DOHC
12-10-2015, 07:27
Arkaya hava kanalı kesin yok mu? Belki ön koltuk altlarına koymuşlardır focusta olduğu gibi.
Donanım gerçekten güzel.
Memleketim için konuşursak ikinci elde değer kaybı VW'den falan daha çok olacaktır gibime geliyor.

Orhan
12-10-2015, 07:36
deneme sürüşünü yaptım. torpilli bir sürüş olduğundan 1 saate yakın çeşitli şartlarda kullanma şansım oldu
inanılmaz bir yol tutuşu var yoldan hiç ayrılmıyor yağmurda zorladığınızda bile
Konforu çok iyi hertürlü donanımı var belki sunroof yerine cam tavan olsa daha hoş olabilirdi.
Turbo basınç göstergesi gaz pedalı göstergesi vs. bi sürü şey koymuşlar keyifli olmuş
diz mesafeleri ve bagaj hacmi tam aile aracı
Performans golf gt den biraz daha aşağıda sanzıman ve dört çekerden dolayı sanırım. Yakıt gayet güzel deneme aracı olmasına rağmen 8 li değerlerde idi.
Ben beğendim ailemizin bir sonraki aracı olacak

Aliburakb
12-10-2015, 08:09
yorumlarda hep olumlu yönlerde. bakalım piyasamızda ne gibi bi yer alacak. genel olarak bir çok arkadaşımızında hoşuna gitmiş. bende aile aracı olarak düşünmedim değil bakalım ilerleyen günlerde neler olacak :) kullanan arkadaşlarda iyi kötü yorumlarını eklerlerse çok daha iyi olur almaya niyetlenen arkadaşlar için. şu anda sitemizde alan var mı acaba ?

Erdem K.
12-10-2015, 08:18
aracın gerek tipi, gerek motorunu, gerekse şanzımanını çok beğendim, tam bir aile aracı, evlenip hemen almalıyım :D ...

dragon07
12-10-2015, 08:41
cvt şanzımanı ilk olarak Forester'da 2.0 benzinlide kullandım daha sonra auris yaris corollada kullandım çok memnun kaldıgım çok eglenceli bir şanzıman keza manuel kullanırken okadar hızlı vites degişiyor ki kaptırıyorsunuz kendinizi :)

Ome_RS
12-10-2015, 08:44
SW aşkım kabarmışken bunu görmek hiç iyi olmadı :D
gücümüz buna yetmez ama sonunda gidip bi sw impreza alacam :)

Escobar
12-10-2015, 08:52
Araç şu anda tek paket olarak gelmekte. En yüksek donanım seviyesi olan GT-S paketi ile. Yurtdışı pazarında 2.0T motorları mevcut ancak 1.6T getirebiliyoruz mevcutta. 2.0 gelmesi de planlanmıyor. Donanım, AWD Sistem, amortisör sistemi, ve şanzımanıyla oldukça iddialı ve piyasa şartlarına göre 4x4 bu görselde, donanımdaki bir araç için fiyatı da makul kanımca. Station kasa tipinde olması, alışıldık bir araç olmamasına rağmen beklentimizden daha güzel satıyoruz. İlerleyen zamanlarda da artacağını düşünüyorum açıkçası.

imprezaWRC
12-10-2015, 09:14
o gördüğün kumandalar manuel değil, otm klima kumandaları. vw de de çeviriyorsun bunda da çeviriyorsun bazı ayarlar için auto modda kullanmazsan eğer. hafıza yok koltukta sadece

Toyota bünyesinde oluşu geri görüş kamerası olup sensör olmamasından belli abi :D ama kamera öyle net ki sanki gece görüşü varmış gibi görülebiliyor hava şartı farketmeden zifiri karanlıkta dahi.

aynı donanımda geçtim 4x4 olmasını, golf vb almaya kalksan 120 bin civarı fiyat verirler sanırım.

corolla d4d premium 95+ fiyatta şuan bence parasına göre gayet makul bir araba, cvt şanzıman da tüketimde hakkaten "ne kadar basarsan o kadar yakar" dedirtir. yoğun dur-kalk trafikte 10lt üzeri ihtimali zor bence

lpdi takmak gerekir sanırım, 8 enjektöre nasıl tüp takılabilirse o şekilde takılabilir.

4 klasik, 4 te direk enjeksiyon için enjektör var çünkü yakıt sisteminde. gt86 motorunun destroked + turboed hali gibi bişey :)

Geri görüş kamerasını gece ışıksız ortamda bile kullansan biri hayrına sokak lambası yaktı bile dedirtiyor. :)

Arkaya hava kanalı kesin yok mu? Belki ön koltuk altlarına koymuşlardır focusta olduğu gibi.
Donanım gerçekten güzel.
Memleketim için konuşursak ikinci elde değer kaybı VW'den falan daha çok olacaktır gibime geliyor.

Arkadaki yolcular için koltuk altından tabiki havalandırma kanalları var; ön koltuk ortasındaki kol dayamanın arkasında ekstradan hava kanalı koyulmamış; onun yerine usb ...vs bağlantıları var. Bence o bağlantılar iki tane uyduruk hava kanalından daha faydalı donanımlar.

ygtrn
12-10-2015, 09:20

herhangibir enjektör bağlantısı yapılmadan direk olarak yüksek basınç pompasına bir girişle lpdi bağlantısı yapılır çokta mükemmel olur...

mimarsertac
12-10-2015, 09:39
Her şey çok güzel bence. Keşke manuel opsiyonu olsaymış.

RCkid
12-10-2015, 09:45
2.5 senedir XV kullanıyorum. Tek eksiği motordu, onu da 1.6t ile çözmüşler. Aklım kayıyor valla XV'yi satıp levorga mı geçsem diye.

by.gkn
12-10-2015, 10:27
Dün akşam canlı canlı kırmızısını gördüm. Rahat inceleyim diye yol verip ışıklarda yanına geçtim. Dıştan duruşu sw sevdalılarına boyun kırdırır :D Çok iddaalı duruyor benim çok hoşuma gitti.

AvcI
12-10-2015, 10:34
imprezanın gelmemesi levorgun satışlarını arttıracağını düşünüyorum, ileride dizel seçeneği yada 2,0 benzin seçeneği gelirse tadından yenmez

escobar ve hakan varmı böyle bir düşünce duyduğunuz?

kimbubye
12-10-2015, 10:43
Yalnız çok canlı ya. Araca bayıldım. Helal olsun adamlar yapmış !

R.S.C
12-10-2015, 10:55
Forumun aklına karpuz kabuğunu düşürttük iyimi :D

bu foruma lazımdı böyle bi yeni yüz alacak olanlara hayırlı olsun diyelim şimdiden :)

Escobar
12-10-2015, 11:01
imprezanın gelmemesi levorgun satışlarını arttıracağını düşünüyorum, ileride dizel seçeneği yada 2,0 benzin seçeneği gelirse tadından yenmez

2,0 seçeneği şu anda mevcut değil büyük ihtimal de olmayacak. %90 ötv ile 180 lira civarına gelir. Bir de emisyon değerleri söz konusu.

imprezaWRC
12-10-2015, 11:44

Levorg Avrupa pazarına daha yeni girdiği için henüz bende bu bilgiler yok.

2,0 seçeneği şu anda mevcut değil büyük ihtimal de olmayacak. %90 ötv ile 180 lira civarına gelir. Bir de emisyon değerleri söz konusu.

2.0lt GT'nin emisyon değerleri Forester XT ile aynı. (subaru.jp'de baktığımda 280Hp'lik Forester XT ile 300Hp Levorg'un Co2 salınımları aynı gördüm) Belki 300Hp değilde 260 hp olarak 2.0lt GT'yi de seneye Avrupa pazarına sokabilirler.

Canselmo
12-10-2015, 12:28
Keşke manuel sanzumanla da gelseymiş

Yigit-Y
12-10-2015, 13:42
Bunca güzel yorum bence satış olarak dönmeyecek.

Nedense VW alınıyor parasal konular acildimi

Bende beğendim ama almam alman varken 2. El pazarı varken yani :)

Ers
12-10-2015, 13:52
cvt şanzımanı duymayan amma çokmuş.

Day Walker
12-10-2015, 14:03
Walla ceed den çok memnunum ama yinede durumum olursa 2016 da değiştirmek istiyorum.

Sw araca çok alıştık ***** yazında her hafta yazlık yapıyoruz iyi oluyor.

Skoda Octavia Combi VRS düşünüyordum ama ***** son olaylardan sonra vazgeztim. Ama bunu görünce içim gitti. Ama en büyük problem benim için yakıt. Çünkü dizel ceed bile 7.7 lt yakıyor. Tam otomatik. Hızlı gitmesem belki ama bu arabayı alırsam 15 lt aşşa yakmaz bende.

Benzin değilde dizel 1.6 lt olsa süper olur benim için.

BARR
12-10-2015, 14:03
Yazılım yapılırsa CVT'ye ters etkisi olurmu kaldıramama gibi ?

yesil
12-10-2015, 14:06
araç çok pahalı değilmi ya

Orhan
12-10-2015, 14:10
Artık ikinci elde satış sıkıntısına ben inanmıyorum
2005 model saabı bile bir haftada 3. gelen kişiye sattık
her arabanın alıcısı var üstelik sayıca az sayıdaki araçlar daha çabuk satılıyor.
Bizim komşu hurda anadolu 3 günde sattı çekiciyle götürdüler.
Yani her malın alıcısı var fiyatına verirsen satılıyor

Ers
12-10-2015, 15:09
CVT şanzıman daki sınır tork a bağlıdır diye biliyorum. yazılım yapılsa da belli bir tork üzerine çıkılmaz sanırım.

Ers
12-10-2015, 15:10

CVT şanzıman daki sınır tork a bağlıdır diye biliyorum. yazılım yapılsa da belli bir tork üzerine çıkılmaz sanırım.

not : edit geri gelsin.

imprezaWRC
12-10-2015, 15:10
Walla ceed den çok memnunum ama yinede durumum olursa 2016 da değiştirmek istiyorum.

Sw araca çok alıştık ***** yazında her hafta yazlık yapıyoruz iyi oluyor.

Skoda Octavia Combi VRS düşünüyordum ama ***** son olaylardan sonra vazgeztim. Ama bunu görünce içim gitti. Ama en büyük problem benim için yakıt. Çünkü dizel ceed bile 7.7 lt yakıyor. Tam otomatik. Hızlı gitmesem belki ama bu arabayı alırsam 15 lt aşşa yakmaz bende.

Benzin değilde dizel 1.6 lt olsa süper olur benim için.

Bence Levorg test sürüşü yap; 15lt yakabilmen için gaz pedalına tuğla koyman lazım :) Ben o değeri Forester S Turbo'ya VF35 turbo taktığımda görmüştüm :)

Day Walker
12-10-2015, 15:15
Bence Levorg test sürüşü yap; 15lt yakabilmen için gaz pedalına tuğla koyman lazım :) Ben o değeri Forester S Turbo'ya VF35 turbo taktığımda görmüştüm :)

Zaten en kısa zamanda bi test sürüşü yapıcam.

En son Tucson test ettim. 1.6 4X4 :D 20 lt gördüm ahahah şatışçı arkadaşımdı kahrol dedi :hehe:

Berkan
12-10-2015, 15:33

En son Tucson test ettim. 1.6 4X4 :D 20 lt gördüm ahahah şatışçı arkadaşımdı kahrol dedi :hehe:

ben yazıcaktım senin 15-20 rahat olur diye yazamadan söylemişin zaten :hehe:

saka bir yana 10 litre yakar ölüsü senin kullanma tarzıya. tuscon da levorg da aşagı yukarı aynı agırlık, güç, çekişte ve fiyattalar. cok nalet duruyor levorg orası ayrı :D

Day Walker
12-10-2015, 15:38
ben yazıcaktım senin 15-20 rahat olur diye yazamadan söylemişin zaten :hehe:

saka bir yana 10 litre yakar ölüsü senin kullanma tarzıya. tuscon da levorg da aşagı yukarı aynı agırlık, güç, çekişte ve fiyattalar. cok nalet duruyor levorg orası ayrı :D

Lanet gelsin wagon sevdamıza :D

Ama araba çok güzel en kısa sürede test edecem.

Tucson bildiğin ölü yatırım boşa para :) 2.0 dizel var ama ona gelene kadar çok makina var değmez 160k vermeye.

imprezaWRC
12-10-2015, 15:53

15-25 ekim arası test sürüşü günleri düzenleyeceklermiş. Hazır foruma üye satış danışmanı arkadaşımız var; bir randevu almanı tavsiye ederim.

HaKo
12-10-2015, 16:03
1.6 4x4 ve bu güçte çok mantıklı araç olmuş , ayrıca içi de dışı da çok güzel olmuş ben de beğendim.

merttepe
12-10-2015, 16:24

aynen. Biraz ekleme yapayım.
CVT şanzıman tasarlayıp üreten bir şirkettin ortağıyım, CVT hakkında merak edilenleri yazabilirim.
cvt şanzımanlar bildiğimiz şanzımanlar gibi değildir. Manuel şanzımanlarda aracı belirli bir orandaki dişli gurubuna bağlarsınız ve sonra motor aracı yürütür.
CVT de ise motor sadece güç üreten bir kaynaktır, aracı motor değil şanzıman yürütür.
Bildiğimiz manuel dişli gurubuna sahip şanzımanlara göre çok farklıdır yani çok çeşidi vardır.

Kayışlı, zincirli, roller vs gibi.
Genelde o kaydırma yapan cvt ler (güçsüz araçlardaki) kayışlı falandır.
Daha güçlü olanlar roller kullanır. daha pahalıdır ama daha yüksek tork değerlerini iletebilir.
Subaru levorgda ne var bilmiyorum. o yüzden ne değerlere çıkar fikrim yok.
Bana hangi gurup cvt oluğunu söyleyebilirseniz, size o şanzımanın detaylarını verebilirim.

merttepe
12-10-2015, 16:26

bro, yazılım ile gelecek gücü sanırım kaldırabilir. o kadar güvenlik payı hesaplanıp konuyor çünkü. araç hem 4x4 hemde 1500küsür kilosu ile o katalogda yazan eğim değerlerine kalkış yapabilmesi lazım kaydırmadan.

Ers
12-10-2015, 18:04

sanırım zincirli , takviyeli kayış değil ise .

levent
12-10-2015, 18:09

sanırım zincirli , takviyeli kayış değil ise .

metal chain, pulley-based CVT @wiki

Yani zincirli

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Subaru_transmissions#Subaru_Lineartronic_C VT

Mehmetmert
12-10-2015, 18:16
6kagida lpdi takip binceksin :D

997TT
12-10-2015, 18:21
Kampanya vs var mi yoksa 1.6 benzinli 114 son fiyat mi?
Subaru recetesi iyi ancak 2. El pazarinida dusunuyor herkes. TC'de *****,agir gidiyor.
Rakibi Octavia mi? Yada kimdir,onla kiyasmak gerek.
114 degilde,tanitim fiyatlariyla 105 vs olmaliydi.
Genevre ve frankfurt fuarinda cok begendim...

Day Walker
13-10-2015, 08:11
Kampanya vs var mi yoksa 1.6 benzinli 114 son fiyat mi?
Subaru recetesi iyi ancak 2. El pazarinida dusunuyor herkes. TC'de *****,agir gidiyor.
Rakibi Octavia mi? Yada kimdir,onla kiyasmak gerek.
114 degilde,tanitim fiyatlariyla 105 vs olmaliydi.
Genevre ve frankfurt fuarinda cok begendim...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2015-subaru-levorg-1.6gt-s-sawd-cvt-fume-1000-km-de-hatasiz-234943588/detay

biraz pazarlıkla rahat rahat düşerler.

ilandaki araçta test aracı galiba.

Berkan
13-10-2015, 08:26
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-2015-subaru-levorg-1.6gt-s-sawd-cvt-fume-1000-km-de-hatasiz-234943588/detay

biraz pazarlıkla rahat rahat düşerler.

ilandaki araçta test aracı galiba.

biraz daha kısaltma koysalarmış Orhun kitabelerine rakip olurmuş :hehe:

LEVORG 1.6 GT-S SAWD CVT :D

997TT
13-10-2015, 08:30
İci kahve yada acik renk olsa miss olucakmis.
Ben cok begendim,%10 daha ucuz olsa tamam bu is,cok satar bu burada...

Day Walker
13-10-2015, 08:33
biraz daha kısaltma koysalarmış Orhun kitabelerine rakip olurmuş :hehe:

LEVORG 1.6 GT-S SAWD CVT :D

aahhahaha adamlar napsın kitapta ne yazıyosa oraya yazmışlar :D

AvcI
13-10-2015, 11:17
bu hafta test sürüşü yapacağım bakalım,

997TT
13-10-2015, 11:33
Belki haftaya alirim,kimbilir. Cok begendim....

westalim
14-10-2015, 01:28
https://instagram.com/p/6XGkPtAzAT/?taken-by=nurburgring_tankstelle görünce aklıma levorg geldi ama bu cidden çok iyi

wiesmann
14-10-2015, 09:48
İci kahve yada acik renk olsa miss olucakmis.
Ben cok begendim,%10 daha ucuz olsa tamam bu is,cok satar bu burada...

aynen katılıyorum golfün 308in mazda3 ün 80-90 bandında olduğunu düşünürsek peynir ekmek gibi satar

997TT
14-10-2015, 10:16
Subaru sadece marka imajindan dolayi ve sadece meraklilari aldigindan dolayi bu halde.
Bundan dolayi fiyatlandirmayi iyi yapmalilar ki,yeni Subaru musterisi cekebilsinker...

ckrc
14-10-2015, 10:19
Manuel sanzuman secenegi var mi?

R.S.C
14-10-2015, 11:15

alırsanız en çok ben sevinirim :) yazılım egzoz + yol tutuş iyileştirmeleri derken güzel bi pist denemesi ile ne olur merak ediyorum doğrusu

Aliburakb
14-10-2015, 11:57

abi be binmediğin almadığın araba kaldı mı :D alırsan herkes yorumunu bekliyo olacaktır diye düşünüyorum ve almanı temenni ediyorum :) bizide bilgi sahibi etmiş olursun

SkY
14-10-2015, 12:12
uzun zamandır gözüme gerçekten güzel gelen ilk araba diyebilirim..aslında diğer arabalara bakınca fiyatlandırması çokta kötü görünmedi bana..

997TT
14-10-2015, 12:36
İnsallah,bu alsam donuyorum istte...
Ne pisti yahu. Yazilim olursa onu yaparim kafi.
Subaru kotu birsey cikarmaz ama cidden merak ediyorum. İskonto icin haber gelicek,bakicagim.

yesil
14-10-2015, 12:50
bu araba c segmenti mi d segmenti mi? impreza yerine mi geldi legacy yerine mi acaba?

onurgoyunc
14-10-2015, 12:56
bu araba c segmenti mi d segmenti mi? impreza yerine mi geldi legacy yerine mi acaba?

satici tarafindan c-d arasi oldugu söylendi. yurtdisi testlerinde volvo v60-mazda 6 tourer-ford mondeo estate ile karsilastiriyorlar. bence d ye daha yakin

Escobar
14-10-2015, 13:01
İnsallah,bu alsam donuyorum istte...
Ne pisti yahu. Yazilim olursa onu yaparim kafi.
Subaru kotu birsey cikarmaz ama cidden merak ediyorum. İskonto icin haber gelicek,bakicagim.

Şu anda hale hazırda elimde Levorg aracım mevcut. Eğer fiyat istenirse yardımcı olmaya çalışırım.

997TT
14-10-2015, 15:32
D segmenti olamaz. Kaliteli C diyelim.
Cok iyi olur,05326110766 numaram. Haberinizi bekliyorum.

997TT
15-10-2015, 01:10
Bugun Bayraktar'dan arandım ancak kımın aradıgını bılemedıgm ıcın baglatamadım...
Aslında 2. calısta actım fakat,karsıda kımse yoktu :)

eldorado
15-10-2015, 01:29
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-yeni-subaru-levorg-1.6gt-s-sawd-cvt-ates-kirmizi-stokta-hazir-234947091/detay

çok iyimiş

eldorado
15-10-2015, 01:45
arka stoplarında bi ince led havası olsaymış tadından yenmezmiş

VWci
15-10-2015, 07:08
levorg yeni impreza'nin station wagonudur. xv ise impreza hb in yerden yuksek versiyonudur. sinifi legacy degil yani.

Escobar
15-10-2015, 08:03
Bugun Bayraktar'dan arandım ancak kımın aradıgını bılemedıgm ıcın baglatamadım...
Aslında 2. calısta actım fakat,karsıda kımse yoktu :)

Murat Bey İstinye Şube'den Mert ben. Gün içerisinde tekrar arayacağım.

yesil
15-10-2015, 08:26
Araç hep d segmenti araçlarla kıyaslanmış yurt dışı testlerde. Fiyatıda zaten c sefmenti için fazla yüksek, araç d segmenti bana göre. Aslında bunun yerine skoda superb'in 280 hp liği alınsa çok güzel olur. 2.0 dizel 190 hp olan 150 bine satılıyor, 280 hp lik satılmıyor ama belki özel siparişle getirilebilir. Kasasıda boyutlarına göre hafif olduğu için güzel şaka yapar, 4 çekeride var :)

MBuğra
15-10-2015, 13:13
Şşu bagajdaki, sis farlarında ki ve ön ızgarada ki kromlar çok itici geliyor bana. Yapılacak ilk işlem oralara piano black folyo çekmek olur bana göre :)

997TT
16-10-2015, 16:38
Bugun araci kullandim,belkide sahip olucaktim ama olmadi,kismet.
Kisa bir test yaptim,Mert cok ilgilendi,elleri dert gormesin.
Kisa teste gozume carpanlari yazayim;
Aracin orta ekranindaki bilgiler ve goruntusu sanki Sti kullaniyormus hissi veriyor.
Hersey detaylica var ve kullanisli.
Orta ekran guzel,cozunulurluk fena degil ama islemci cok yavas.
Ses sitemi yetersiz. Navi yok ama eminim birileri kiricaktir haritayi.
İc aksamdaki olastikler biraz rahatsiz edebilir ancakdiyatina gore degerlendirdiginizde gayet guzel.
Koltuklar cok iyi.deri kalitesi oyi.
Taban halisi biraz daha kaliteli olabilirdi.
İci sadece sigah alinabiliyor :( Eger bu kadar begenmesem kesin almazdim.
Mavi dikis guzel bir opsiyon. Hafif bir hareket katmis.
Arka koltuk diz mesafesi muthis yani bu sase uzunlugundaki bir aracdan nasil cikarmislar,tebriklerrr....
Bagaj yeterli,keske yuksekligi biraz daha olsaydi.ama arka diff tuneli oldugu icin calmis hacimden. Ama kapak tarafinda 40lt lik kucuk bir goz var,kullanisli.
Omiz mesafesi tam bu segmente gore.
Jantlar yakismis.
Malesef klasik japon hastaligi,yol sesi fazla aliyor :( Neden cozmezler yillardir,merak konusu... Haponlar yol sesi seviyor olabilir mi? Otoban kullaniminda nasil olur ,bilemedim.... Rahatsiz edici olurmu,(benim gibi huysuzlar icin kotu)
Sanziman cvt oldugunu malesef hissettiriyor. Cokda kazulet degil ama surus keyfini torpuliyor.
Yol tutus missssss,kafasi ne derseniz onu yapiyor,agirlik merkezinin asagida olmasininfa avantajiyla,abuk birsey yapmazsaniz yoldan cikmazsiniz.
Pek 170hp yi hissedemedim,o biraz uzdu beni.
Yakiti test edicek kadar kullanamadim ama 9-10lt civari yakar istanbulda.
Genel olarak notlarim boyke. Ha birde 98 bin gibi psikolojik sinirda ciksaydi muthis satardi. Bence hakki 100-107 arasinda ama 115'e alinirsada hala makul.

Escobar
17-10-2015, 09:10
Bugun araci kullandim,belkide sahip olucaktim ama olmadi,kismet.
Kisa bir test yaptim,Mert cok ilgilendi,elleri dert gormesin.
Kisa teste gozume carpanlari yazayim;
Aracin orta ekranindaki bilgiler ve goruntusu sanki Sti kullaniyormus hissi veriyor.
Hersey detaylica var ve kullanisli.
Orta ekran guzel,cozunulurluk fena degil ama islemci cok yavas.
Ses sitemi yetersiz. Navi yok ama eminim birileri kiricaktir haritayi.
İc aksamdaki olastikler biraz rahatsiz edebilir ancakdiyatina gore degerlendirdiginizde gayet guzel.
Koltuklar cok iyi.deri kalitesi oyi.
Taban halisi biraz daha kaliteli olabilirdi.
İci sadece sigah alinabiliyor :( Eger bu kadar begenmesem kesin almazdim.
Mavi dikis guzel bir opsiyon. Hafif bir hareket katmis.
Arka koltuk diz mesafesi muthis yani bu sase uzunlugundaki bir aracdan nasil cikarmislar,tebriklerrr....
Bagaj yeterli,keske yuksekligi biraz daha olsaydi.ama arka diff tuneli oldugu icin calmis hacimden. Ama kapak tarafinda 40lt lik kucuk bir goz var,kullanisli.
Omiz mesafesi tam bu segmente gore.
Jantlar yakismis.
Malesef klasik japon hastaligi,yol sesi fazla aliyor :( Neden cozmezler yillardir,merak konusu... Haponlar yol sesi seviyor olabilir mi? Otoban kullaniminda nasil olur ,bilemedim.... Rahatsiz edici olurmu,(benim gibi huysuzlar icin kotu)
Sanziman cvt oldugunu malesef hissettiriyor. Cokda kazulet degil ama surus keyfini torpuliyor.
Yol tutus missssss,kafasi ne derseniz onu yapiyor,agirlik merkezinin asagida olmasininfa avantajiyla,abuk birsey yapmazsaniz yoldan cikmazsiniz.
Pek 170hp yi hissedemedim,o biraz uzdu beni.
Yakiti test edicek kadar kullanamadim ama 9-10lt civari yakar istanbulda.
Genel olarak notlarim boyke. Ha birde 98 bin gibi psikolojik sinirda ciksaydi muthis satardi. Bence hakki 100-107 arasinda ama 115'e alinirsada hala makul.

Murat Beyle güzel bir test yaptık. Uzun uzunda konuştuk. Renkler, opsiyonlar hakkında vs. - lerini ve + larını kendi değerlendirdi. Her güzelin bir kusuru elbet olacaktır :) Ancak bu fiyat aralığı ve hem ailevi hemde sportif sürüşe gelen güvenli, konforlu bir sport tourer olması kesinlikle bu fiyat bandrolunde oldukça etkileyici diye düşünüyorum.

Hayırlısı ile Murat Bey'e bir Levorg vericez bu haftaiçi.

Herkese iyi haftasonları.

997TT
17-10-2015, 10:33
Aynen,eksileri var ama fazlasi cokk var...
Niyetlendigim zaman almak istiyorum ama kismet diyelim.
Bu sinifta rakibi var mi? Yani 4 ceker station?

Eworen
17-10-2015, 10:57
Sinif olarak ayri olsalarda
Ayni kombinasyonda (1.6 177 hp 4x4 ) ayni fiyatta ayni donanimda
Hyundai Tucson var herkesin o araci levorg un yerine secmesini hic yadirgamam hatta bende onu tercih edebilirdim

997TT
17-10-2015, 10:59
Ancak o suv sinifinda?
Ve ne gibi artilari var? Dizel mi?
Yorumlarsaniz sevinirim.

mimarsertac
17-10-2015, 11:06
O fiyata Tucson'un 1.6T(benzinli) en full olanı alınabiliyormuş, şimdi baktım 113.900tl. Bende alıcı olsam ;Tucson aklımı çelerdi. Levorg güzel görünüyor ama diğeri de SUV. Dinamik sürüş isteyen Levorg'dan vazgeçmemeli ama standart kullanıcı için Tucson daha dikkat çekici olacaktır.

Kahn23
17-10-2015, 11:14
Uzun zamandan sonra inanılmaz hoşuma giden bir SUV çıkarmışlar.

Bence gitmese de tipi için alınacak bir araç.

Murat Abi demiş 170i hissedemedim diye. Japon araçları ufak dokunuşlarla güzel veriler verebilir.

Eworen
17-10-2015, 11:20
Ancak o suv sinifinda?
Ve ne gibi artilari var? Dizel mi?
Yorumlarsaniz sevinirim.

1.6 turbo benzinli 177 hp 4x4 tct otm vites ( cift kavrama )
Ben ilk ciktiginde musterimde gormustum simdi heryerde var cok gorur oldum daha test edemedim lakin yolcu koltugunda cok bi gozlem yapamadim fiyat fayda orani kagit ustunde mukemmel duruyor musait zamanda test edicem edicem dedim kaldi oyle

997TT
17-10-2015, 11:38
Uzun zamandan sonra inanılmaz hoşuma giden bir SUV çıkarmışlar.

Bence gitmese de tipi için alınacak bir araç.

Murat Abi demiş 170i hissedemedim diye. Japon araçları ufak dokunuşlarla güzel veriler verebilir.

Levorg SUV degıl,klasık tabırle statıon dıyelım :)

Escobar
17-10-2015, 11:54
Müşteriler şu anki gözlemim olarak passat variant 4 motion , audi a4 allroad kıyaslaması yapıyorlar. (aslında bu kıyaslamalar bizim için avantajlı oluyor çunku bahsedilen araçlar donanım seviyesi yüklendiğinde oldukça fiyatı yukarılara çıkartıyor bu tip araçların.)Ama tabii çeşitli binek otomobil kullanan kullanıcıların da büyük bir ilgisi var. Türkiye pazarında station araç kullanımı biraz daha hareketlendiğini gözlemliyoruz, buna bağlı olarak bizim de Levorg satışlarımız hatırı sayılır ilerliyor.

Shadow_Dancer
17-10-2015, 11:59
Müşteriler şu anki gözlemim olarak passat variant 4 motion , audi a4 allroad kıyaslaması yapıyorlar. (aslında bu kıyaslamalar bizim için avantajlı oluyor çunku bahsedilen araçlar donanım seviyesi yüklendiğinde oldukça fiyatı yukarılara çıkartıyor bu tip araçların.)Ama tabii çeşitli binek otomobil kullanan kullanıcıların da büyük bir ilgisi var. Türkiye pazarında station araç kullanımı biraz daha hareketlendiğini gözlemliyoruz, buna bağlı olarak bizim de Levorg satışlarımız hatırı sayılır ilerliyor.

Florya bayiisi iş yerime çok yakın. Tanıtıldıgı hafta bayiide 3 tane vardı hepsi satılmış, şimdi 1 tane beyaz var. Türkiye genelinde satışlar az olabilir markanın durumu göz önüne alınırsa, ***** bizim millete göre bu arabalar öcü.. Ama ciddi ivme kazandıracagı aşikar.

yesil
17-10-2015, 12:01
Aynen,eksileri var ama fazlasi cokk var...
Niyetlendigim zaman almak istiyorum ama kismet diyelim.
Bu sinifta rakibi var mi? Yani 4 ceker station?

skoda octovia var 1.6 tdi 4 çeker station 80 90 bin bandında fiyatı vardı yanılmıyorsam.

skoda superb var, 2.0 tdi 190 hp dsg 4 çeker, station olarak türkiye'ye getiriyorlar mı bilmiyorum 150 160 bin bandında fiyatı.

tucson'u otopark.com da test etmişler. konfor olarak güzelmiş ancak arazide iyi değil ve zorlayınca çift kavrama şanzımanının ısınma problemi varmış.

997TT
17-10-2015, 12:20
Octavia bunun sinifinda. Otomatik olmamasi gerek. Aynisi Leon St de var ama oda duz vites. Fakat dizel,o buyuk arti.
Tabi 4 ceker sistemi olarak Levorg cok onde. Ama benzinli ve pahali.
Superb-A4 yada Passat karsilastirmasi yanlis olur,iscilik ve segment olarak bir ust sinif. Fiyatda ust sinif hatta.
Vag grubu 1.6 dizele 4x4'e otom getirirse,fena olur.
Tucson dedigim gibi,Suv...

Escobar
17-10-2015, 12:36
Florya bayiisi iş yerime çok yakın. Tanıtıldıgı hafta bayiide 3 tane vardı hepsi satılmış, şimdi 1 tane beyaz var. Türkiye genelinde satışlar az olabilir markanın durumu göz önüne alınırsa, ***** bizim millete göre bu arabalar öcü.. Ama ciddi ivme kazandıracagı aşikar.

Geçen ay 8 adet aracım geldi hepsi de satıldı. Şu anda yeni araçlarım geliyor. Kırmızı, beyaz, lapis mavi, buz mavi ,siyah renklerim şenlendirecek kasım ayını diye düşünüyorum.

Kahn23
17-10-2015, 12:54
Geçen ay 8 adet aracım geldi hepsi de satıldı. Şu anda yeni araçlarım geliyor. Kırmızı, beyaz, lapis mavi, buz mavi ,siyah renklerim şenlendirecek kasım ayını diye düşünüyorum.

Bizim tabirimizle Impreza Mavisi gelecek mi? O rengi bu araçta merak ediyorum.

Bu arada üstteki mesajımda SUV demişim yanlışlık oldu SW olacaktı :D

997TT
17-10-2015, 13:05
O mavı olsaydı dun almıstım :(

Escobar
17-10-2015, 13:08
O mavı olsaydı dun almıstım :(

Valla sizden çok ben Levorg sahibi olmanızı dün istedim ancak konuştuğumuz buz mavi çarşamba iniyor akabinde hemen arıyorum sizi. :icon_tup:

Escobar
17-10-2015, 13:10
Bizim tabirimizle Impreza Mavisi gelecek mi? O rengi bu araçta merak ediyorum.

Bu arada üstteki mesajımda SUV demişim yanlışlık oldu SW olacaktı :D

Wrx mavisi olarak gelmiyor. Lapis mavi olarak geliyor. Outback otomobillerimizde de olan renktir daha çok koyu lacivert metalik bir renktir.

yesil
17-10-2015, 13:20
Octavia bunun sinifinda. Otomatik olmamasi gerek. Aynisi Leon St de var ama oda duz vites. Fakat dizel,o buyuk arti.
Tabi 4 ceker sistemi olarak Levorg cok onde. Ama benzinli ve pahali.
Superb-A4 yada Passat karsilastirmasi yanlis olur,iscilik ve segment olarak bir ust sinif. Fiyatda ust sinif hatta.
Vag grubu 1.6 dizele 4x4'e otom getirirse,fena olur.
Tucson dedigim gibi,Suv...

şu anda 1600 cc altı dizel, otomatik ve 4x4 kombinasyonlu tek araç mazda cx-3 bildiğim kadarıyla.

997TT
17-10-2015, 14:33
Cx-3 cidden bilmiyorum. Otomatik olmali bu sinif arac.
Ahh o mavi ahhh....

Berkan
17-10-2015, 17:30
şu anda 1600 cc altı dizel, otomatik ve 4x4 kombinasyonlu tek araç mazda cx-3 bildiğim kadarıyla.

Leon X-Perience var 1.6 Tdi Dsg 4x4 var

997TT
17-10-2015, 18:53
Experience'nin dsg olduguna eminmisin?

levent
17-10-2015, 20:41
Leon X-Perience var 1.6 Tdi Dsg 4x4 var

Manuel o da cınım. DSG yok :)

typer46
17-10-2015, 20:45
Bugün test etme şansım oldu araç başarılı ama sürat eksoz sesi felan beklemeyin yani 2 bitirip 3 geçtiğinde hızlanıyor kırmızı renk bana göre en Güzeli.

997TT
17-10-2015, 20:50
Biliyorum olmadigini,oyuzden sordum eminmisin diye....
Yoksa o fiyata alinirdi...

wiesmann
17-10-2015, 21:47
bence o fiyata alternatif olarak düşünülecek araba b serisi şu bekar halimle hastasıyım ilginçtir..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mengerler-el2-ankara-dan-mercedes-benz-b180-cdi-sport-2014-model-231019065/detay

Durango
17-10-2015, 22:06
Çok can yakar :)

http://i6.ressim.net/resim/2015/10/17/image_16853745.jpeg (http://ressim.net/image-135498)
http://i6.ressim.net/resim/2015/10/17/image_15734391.jpeg (http://ressim.net/image-135497)

Nightfish
17-10-2015, 22:26
bence o fiyata alternatif olarak düşünülecek araba b serisi şu bekar halimle hastasıyım ilginçtir..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mengerler-el2-ankara-dan-mercedes-benz-b180-cdi-sport-2014-model-231019065/detay

Makyajlı ve AMG olanı cidden fena.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mengerler-el2-d.pasa-da-2015-model-b-180-cdi-fl-amg-236947187/detay

VWci
17-10-2015, 22:34
ben de bugun surdum....ama 2016 sti da da begenmedigim sey levorg da da var o da koltuk.yuksek kaliyor bence...onun disinda.guzel.performansi.ise vasat... ama direksiyon hissi vs cok begendim...

mrtysn
18-10-2015, 00:11
Kapida gordum bugun bitane mavisini Istinye showroomun onunde, hosuma gitti. Bi ara gidip kurcalama niyetim var :)

Escobar
19-10-2015, 09:49
Kapida gordum bugun bitane mavisini Istinye showroomun onunde, hosuma gitti. Bi ara gidip kurcalama niyetim var :)

Beklerim ;)

altugkocer
19-10-2015, 10:12
Bence Mercedes B Serisi dış görünüm olarak Levorg'un yanına yaklaşamaz

wiesmann
19-10-2015, 10:21
Bence Mercedes B Serisi dış görünüm olarak Levorg'un yanına yaklaşamaz

paşa senin damarlarındaki kan sti mavisi aktığı için böyle düşünmen normal :)

altugkocer
19-10-2015, 10:29
paşa senin damarlarındaki kan sti mavisi aktığı için böyle düşünmen normal :)

ahahah marka fanatikliği yapıyor olabilirim ama B serisi hep doblodan bozma gibi geliyor bana :) Hatta peder bey alacaktı, baba B serisi alırsan beni unut dedim de vazgeçirdim :D

darkmoon
19-10-2015, 10:32
arkadaşımda mavisi var güzel araç çok aşırı yüksek beklentiniz yoksa performans donanım falan alınır.. koltuklarda biraz bana rahatsız geldi şehir içi can sıkmazda uzun yolda test edilmesi lazım rahatsızlık verebilir sırt bölgesinde bilhassa..

XoR
19-10-2015, 11:22
Kırmızısı şahane duruyor sundukları ile fiyatı örtüşüyor bence.

997TT
19-10-2015, 12:17
Rakiere bakiyorumda,diyatinin en basta dedigim 100-106 bandi cok dogru...

M_PROJECT
19-10-2015, 15:20
firsatci mode on B serisi dusunen varsa satarim :D daha 8000km de

wiesmann
19-10-2015, 15:33
ahahah marka fanatikliği yapıyor olabilirim ama B serisi hep doblodan bozma gibi geliyor bana :) Hatta peder bey alacaktı, baba B serisi alırsan beni unut dedim de vazgeçirdim :D

ahaha duygu sömürüsünün kralını yapmışsın torun istiyorsan legacy al diye daha da uzatabilirdin aslında :D (Allah nasip etsin vardır şimdi pederde öyle bir beklenti)

altugkocer
19-10-2015, 16:13
ahaha duygu sömürüsünün kralını yapmışsın torun istiyorsan legacy al diye daha da uzatabilirdin aslında :D (Allah nasip etsin vardır şimdi pederde öyle bir beklenti)

haahah legacy de araştırdım ama düşük km bulamamıştım yoksa kendimi riske atıp legacy de aradım pedere yani :D

wiesmann
19-10-2015, 20:31
şaşırmam valla :))

Escobar
21-10-2015, 09:14
Guneste de bir farkli duruyor namussuz renk :)

http://i237.photobucket.com/albums/ff67/Juv3n1le/6E4F2C7F-BD32-487E-B29A-6AE97CBB7AB0_zpsjgctfron.jpg

http://i237.photobucket.com/albums/ff67/Juv3n1le/CB1272F2-815F-4C75-801E-33C49B62CDF4_zpspikgkjyh.jpg

http://i237.photobucket.com/albums/ff67/Juv3n1le/A74DBD48-331D-4033-9E13-0FF60E4F4A97_zpsbobukt63.jpg

Kahn23
21-10-2015, 09:30
Bu arabanın hakkı WRC mavi ya da Kırmızı..

Escobar
21-10-2015, 09:35
Bu arabanın hakkı WRC mavi ya da Kırmızı..

WRC Mavi rengi mevcut değil. Kırmızı da çok can alıyor.

anıl turan
21-10-2015, 09:35
Guneste de bir farkli duruyor namussuz renk :)

http://i237.photobucket.com/albums/ff67/Juv3n1le/A74DBD48-331D-4033-9E13-0FF60E4F4A97_zpsbobukt63.jpg

tampon m paket mi desem linc edilir miyim? :)

http://i58.tinypic.com/msos9h.jpg

yoksa bir tek ben mi benzettim?

Escobar
21-10-2015, 09:44
Bir miktar hatları benziyor aynen

Mehmetmert
25-10-2015, 01:29
https://www.youtube.com/watch?v=XK3ZBnkk-5Q

https://www.youtube.com/watch?v=XK3ZBnkk-5Q

Orion
29-01-2016, 14:38
Arkadaşlar merhaba,

Hali hazırda Subaru Outback 2013 2.0 TD manual kullanıcısıyım. Geçen hafta artık dayanamadım kırmızı bir Levorg satın aldım. Toplamda 3-4 kez test yaptım, gittim geldim sonunda aldım. 208 GTI aracımı sattıktan sonra Levorg aldım, yaş 40a gelmeden sportif faaliyetleri tamamlamak istedim. Test süresince araç genelde soğuk olduğu için gerek motor gerekse yürür size asıl performansları hakkında çok bilgi veremiyor. Levorgun yürürü hem sportif hemde sessiz, en son bu şekildeki yürürü AMG C180de tattım. Koltuklar vücudu iyi sarıyor, 190 cm olmama rağmen arkamda birileri rahat rahat oturuyor. 208 GTI performansı aramıyorum elbette ama sportif kullanım ve kontrol hissi Levorgda çok daha üstün. 208 ile arka koptu kopacak dediğim virajarıgönül rahatlığıyla alıyor ve gerçektende premium sınıf süspansiyon ile sürüşü süslüyor. 3yıldır ve halen kullandığım Outbackten oldukça farklı bir kullanım sunuyor. Sport Tourer sınıfını taçlandıran gerçekten çok güzel bir araç yapmış subaru. Sportif bir sürüş arayan aile babalarının 1 numaralı tercihi olabilir. Herhangi bir 4 çeker station araç olmadığını söylemek isterim.
Performansıda oldukça yeterli, S moduna aldığınızda daha hızlı gaz tepkimeleri ve düşük devirde daha fazla güç var. Bana tüketimi şimdilik sormayın, arabanın tadını çıkartıyorum. Ancak 9-10lt bandında olacağı düşüncesindeyim.

imprezaWRC
29-01-2016, 14:53
Arkadaşlar merhaba,

Hali hazırda Subaru Outback 2013 2.0 TD manual kullanıcısıyım. Geçen hafta artık dayanamadım kırmızı bir Levorg satın aldım. Toplamda 3-4 kez test yaptım, gittim geldim sonunda aldım. 208 GTI aracımı sattıktan sonra Levorg aldım, yaş 40a gelmeden sportif faaliyetleri tamamlamak istedim. Test süresince araç genelde soğuk olduğu için gerek motor gerekse yürür size asıl performansları hakkında çok bilgi veremiyor. Levorgun yürürü hem sportif hemde sessiz, en son bu şekildeki yürürü AMG C180de tattım. Koltuklar vücudu iyi sarıyor, 190 cm olmama rağmen arkamda birileri rahat rahat oturuyor. 208 GTI performansı aramıyorum elbette ama sportif kullanım ve kontrol hissi Levorgda çok daha üstün. 208 ile arka koptu kopacak dediğim virajarıgönül rahatlığıyla alıyor ve gerçektende premium sınıf süspansiyon ile sürüşü süslüyor. 3yıldır ve halen kullandığım Outbackten oldukça farklı bir kullanım sunuyor. Sport Tourer sınıfını taçlandıran gerçekten çok güzel bir araç yapmış subaru. Sportif bir sürüş arayan aile babalarının 1 numaralı tercihi olabilir. Herhangi bir 4 çeker station araç olmadığını söylemek isterim.
Performansıda oldukça yeterli, S moduna aldığınızda daha hızlı gaz tepkimeleri ve düşük devirde daha fazla güç var. Bana tüketimi şimdilik sormayın, arabanın tadını çıkartıyorum. Ancak 9-10lt bandında olacağı düşüncesindeyim.

Erce, hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanasın. Hangi bayiden aldın? Sen buraya üyemiydin yahu :) Outback duruyor mu?

Orion
29-01-2016, 15:01
Çok teşekkür ederim. Aslında bayadır üyeyim, ama okumayı tercih ediyorum genelde. Outback duruyor, ondan vazgeçmem zor görünüyor. En son bir Mengen - Abant gezisi yaptık, tekrar aşık oldum ona.. Bu kadar her yola gelir bir araç yok benlik bütçeyle.. Levorgu bir test ettim bayıldım, bir süre kullanmazsam biryerlerim şişecekti. Genelde yazdığım subaru forumunda paylaştım aracın fotoları, linki aşağıda paylaşıyorum eğer politikanıza aykırı is silebilirsiniz, gücenmem.

http://subaru4ever.com/index.php/topic,1704.msg34177/topicseen.html#new

Abant Gezimiz
http://subaru4ever.com/index.php/topic,1700.msg34098/topicseen.html#new

Levorg kullananlar genelde forumlarda paylaşmamışlar, bende edindiğim tecrübeleri sizlede paylaşmak istedim. ***** bilgi paylaştıkça çogalır.

imprezaWRC
29-01-2016, 15:01
Erce, tüketim fena gözükmüyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=yVa7LwoLkYg

997TT
29-01-2016, 15:03
2 gun bende kaldı bu arac,hatta Izmıt'e gıttım geldım. Malesef en buyuk handıkabı sanzıman ve motor.
Motor gucu verıyor ama sanzıman calıyor. Sanzıman caldıkca sız bır tık daha basıyorsunuz ve sıze 3 lıtre makınadan daha cok yakar hale getırıyor. Hele dur kalk trafıkte fecı.
Sakın suruslerde 8-9lt,onada peygamber sabrı gerek.
Bu fıyata 1.6 dızel otom olsa,ucardı,satısları patlardı. Neden bu sanzıman tercıh edıldı bılmıyorum,suan cok daha ıyı calısan sanzıman var Subaru'da.
Surusu keyıflı.Iscılık yada malzeme kalıtesının yer yer dustugu yerlerı fıyatını goz onune alarak gormemenız gerek. Ruzgar sesı yıne 140 dan sonra epey var malesef.
Karda kullanmadım ama kullanmaya gerek yok,***** Subaru,kar kureme aracı gıbı gıder.
Yol tutus guzel,sadece kafadan fazla kayıyor ama okadar olsun.
Icınde oyuncak cok,ekranlar guzel ama menuye alısmak dert,oyuzden hıc ugrasmadım,yakaladım bır kanal,aynen devam(102.8-100.6)
Frenle ıyı hatta fazla bıle. Bagajda guzel ama derınlıgı artırılabılırmıs,gereksız bır esya saklama yerı yapmıslar.
Icı tek renk malesef,dısı mavı yada fume mıss olur. Kırmızıda guzel,bır rengını begenmedım okadar,ısmını hatırlamıyorum.
On gorunumu tam bır Impreza,arkası bıraz daha calısılsa ıyımıs.
Kısaca-dızel ve yenı sanzımanla satısları ucar bunun...

Orion
29-01-2016, 15:05
Valla konuyu burayada eklemek isterdim ama hakkaten bu işlerin biraz cahiliyim, sonra sinirleniyorum kendime. Evet uzunyolda 6lt süpriz olmaz ama şehir içinde henüz rahat kullanamıyorum :) 208 GTI il aldığımda 11-12ly yakıyordum sonra birbirimize alıştık 8,5lt de el sıkışmıştık. Levorgda 9-10lt normal olacaktır diye düşünüyorum.

Orion
29-01-2016, 15:11
Henüz böyle bir tecrübe yaşamadım. İstanbulda Bostancı-Üsküdar arası en yoğun trafikte hafif performanslı kullanıyorum.( Tabi bu göreceli olabilir) 11,5lt ortalamam var 200kmde.. Şu depoda tadını çıkartayayım sonrasında sırf bilgi maksatlı deneme yaparız. Sport touring alıp ekonomi beklemek bana göre değil, 100kmde 8 lira fazla yaksın dert etmem, sigara içmiyorum ona sayarım. Önemli olan bu fiyata bu donanım bence gayet iyi.. CVT yerine Mazdadaki gibi ZF tercih edilse tabi daha iyi olurdu ama bununlada oldukça mutluyum. Arabada eşim ve 3 yaşında kızım olduğu için riskli işlere zaten pek kalkışmam ;), cılgın bir performans aramıyorum, yoksa manual 208 GTIdan ayrılmazdım.

Orion
29-01-2016, 15:12
Alemsin videoyu nereden buldun hemen :) :)

imprezaWRC
29-01-2016, 15:16
Henüz böyle bir tecrübe yaşamadım. İstanbulda Bostancı-Üsküdar arası en yoğun trafikte hafif performanslı kullanıyorum.( Tabi bu göreceli olabilir) 11,5lt ortalamam var 200kmde.. Şu depoda tadını çıkartayayım sonrasında sırf bilgi maksatlı deneme yaparız. Sport touring alıp ekonomi beklemek bana göre değil, 100kmde 8 lira fazla yaksın dert etmem, sigara içmiyorum ona sayarım. Önemli olan bu fiyata bu donanım bence gayet iyi.. CVT yerine Mazdadaki gibi ZF tercih edilse tabi daha iyi olurdu ama bununlada oldukça mutluyum. Arabada eşim ve 3 yaşında kızım olduğu için riskli işlere zaten pek kalkışmam ;), cılgın bir performans aramıyorum, yoksa manual 208 GTIdan ayrılmazdım.

Bence değerler gayet normal, sakin kullanımda o değerler aşağıya iner. Malesef Subaru sülalesine bu ay zam yaptılar. Levorg'da bundan nasibini aldı. Gerçi fiyat emsallerine göre yine fena sayılmaz ama zam olmayaydı iyidi. Outback'i satıp yenisini almak gibi bir düşüncelerin vardı sanırım, satmadığın iyi olmuş. İyi bak ona yenisi 203.000 TL oldu. (Bende bileydim bu kadar değerleneceğini bir tane daha 2015 alır şimdi satardım. )

imprezaWRC
29-01-2016, 15:18
Alemsin videoyu nereden buldun hemen :) :)

Ben seni takip ediyorum da sen beni etmiyorsun :D :D :D
Yezdan hanım vaktiyle senden çok bahsetmişti, muhtemelen beni de sana anlatmıştır. Aynı takıntılar, aynı kullanım... :D :D

Orion
29-01-2016, 15:24
Seni nerede takip edeceğimi bilmiyorumki? Bir Detailingdesin bir burda :) Ben genelde action tarafındayım. Henüz zamlar bayilere ulaşmadı, ResistAll yaptırırken showroomda fiyatları sordum. Aynı duruyor.

Outbacki satarsam yerine yenisini koyamam artık, 3 yıl oldu bu ay araba hiç üzmedi beni.. Nasib olursa daha benimle canavar.

Orion
29-01-2016, 15:28
http://i1175.photobucket.com/albums/r638/eoznalcin/20160127_163218_zpsyqpqw5hk.jpg

imprezaWRC
29-01-2016, 15:31
Seni nerede takip edeceğimi bilmiyorumki? Bir Detailingdesin bir burda :) Ben genelde action tarafındayım. Henüz zamlar bayilere ulaşmadı, ResistAll yaptırırken showroomda fiyatları sordum. Aynı duruyor.

Outbacki satarsam yerine yenisini koyamam artık, 3 yıl oldu bu ay araba hiç üzmedi beni.. Nasib olursa daha benimle canavar.

Yav %99.9 buradayım. Subaru forumlarında çok hareket yok o yüzden üyeliğim olmasına rağmen eskisi gibi aktif değilim. Outback'i fazla ortaya çıkarma, km yapmasın.

imprezaWRC
29-01-2016, 15:32
Sen bu güzelliğe STi lip taktırt :) Plakayada uygun yere nazar boncuğu sticker'ı yapıştır :)

Orion
29-01-2016, 15:38
Hanımın Picanto ile takılıyoruz şehir içinde. Outbacki satıp Forester XT alacaktım bundan 8ay önce jantları değiştirince resmen değişti araç, kıyamadım sanki bana gül gibi baktım sana neden satıyorsun der gibi baktı, bende vazgeçtim.. :)

Subaru forumunda pek hareket yok, çünkü sorun yok :))) cila, paspas göstergede bir yere kadar napalım.

Orion
29-01-2016, 15:42
Hiç sorma acayip nazara geliyor zaten, öglen park ederken ön tamponun sağ ucunu sürttüm deli oldum :mad: Tam salaklık, ufacık bir yer soyuldu önemli değil, 2mme 5cm ama sinir oldum.. Yarın halledeceğim..

Orion
29-01-2016, 15:46
Outback 18 jantlarla güzel oldu ;)
http://hizliresim.com/lvD4AX

Orion
29-01-2016, 15:47
Outback 18 jantlarla güzel oldu ;)
http://i.hizliresim.com/lvD4AX.jpg

alperaslann
29-01-2016, 23:30
http://i1175.photobucket.com/albums/r638/eoznalcin/20160127_163218_zpsyqpqw5hk.jpg

Maşallah aracınıza. Kazasız belasız kullanırsınız umarım :)

300E
29-01-2016, 23:40
Levorg çok yakışıklı bir araç, geçen Ankara Bayraktar'da inceledik, hayran kaldık. Nasipse 1.5 ay sonra bizde bir levorg siparişi düşünüyoruz, renk olarak buz mavisi taraftarıyız. :)

veliazak
30-01-2016, 16:51
Bu araba değil, başka bir şey... Gördüğüm ilk andan itibaren gönlümde taht kurduran bir tasarıma sahip.

Kekuti*
30-01-2016, 17:23
Levorg çok yakışıklı bir araç, geçen Ankara Bayraktar'da inceledik, hayran kaldık. Nasipse 1.5 ay sonra bizde bir levorg siparişi düşünüyoruz, renk olarak buz mavisi taraftarıyız. :)

Bayraktar istinye'de Mert çalışıyor. Kendisi foruma da üye, yardımcı olacaktır. ;)

Orion
31-01-2016, 20:26
Bugun aracimi aldigimdan beri tam manasiyla kullanma firsati buldum. Bostanci-Kadikoy-Dragos-Bostanci yaptim eve dondugumde 41.9km de idi. Ozellikle bugun depoyu fulledim ve araci tanima maksadiyla dikkatli kullandim. Gun sonunda ortalamam 8.2lt idi. Yolbilgisayari biraz farkli çalisiyor, dururken ayaginizi gazdan cekip gaza basmadan kendi kendine ilerlediginde 50lt gosteriyor ve asagi dusmeye basliyor. Outbackte 2ltden baslayip yukari dogru cikiyor. Arac ataletini aldiktan sonra sehir icinde akarken 70-90 km/h giderken 4.8-5.8lt arasinda gosteriyor.

http://i.hizliresim.com/bJXy3Z.jpg

Shadow_Dancer
31-01-2016, 20:27
Hocam şanzımanı biraz yorumlar mısınız?

Orion
31-01-2016, 20:43
Elimden geldigince elbette. Oncelikle dikkatimi ceken klasik CVT hissinden uzaklasmisve bence turunun en gelismisi versiyonu. Normalde CVT sanzimanda scooter hissi vardir, ve gazladiginizda 5000 devire cikar ve siz arabanin hizlanmasini beklersiniz. Araç yeterince guclu oldugundanmidir bu sekilde olmuyor once 3000devirlere cikiyor akabinde aracla beraber hizlarak 5000devire kadar geliyor. Aslinda bu sorulari gidermek icin ilk firsatta bir video cekip yayinlayacagim. CVT nin o çiğ hizlanma hissinden birnebze sıyrilmis. Test yaparken surekli dip gaz yapip hizlanmayi tadmak istedigimizden orantisiz bir kullanim sergiliyoruz. Eger gazi yedirerek basarsaniz hem tuketim hemde hizlanma oldukca başarili.

merttepe
31-01-2016, 20:49
Elimden geldigince elbette. Oncelikle dikkatimi ceken klasik CVT hissinden uzaklasmisve bence turunun en gelismisi versiyonu. Normalde CVT sanzimanda scooter hissi vardir, ve gazladiginizda 5000 devire cikar ve siz arabanin hizlanmasini beklersiniz. Araç yeterince guclu oldugundanmidir bu sekilde olmuyor once 3000devirlere cikiyor akabinde aracla beraber hizlarak 5000devire kadar geliyor. Aslinda bu sorulari gidermek icin ilk firsatta bir video cekip yayinlayacagim. CVT nin o çiğ hizlanma hissinden birnebze sıyrilmis. Test yaparken surekli dip gaz yapip hizlanmayi tadmak istedigimizden orantisiz bir kullanim sergiliyoruz. Eger gazi yedirerek basarsaniz hem tuketim hemde hizlanma oldukca başarili.

Güçsüz araçlarda kullanılan belt&pulley cvt yerine toroid cvt kullanılıyor, en gelişmiş ve en iyi cvt tipidir.

Orion
31-01-2016, 20:50
Benzer bir video bulamadim, CVT ozellikleri elbette mevcut ancak hizlanmak icin dip gaza ihtiyac duyulmadigi icin kullanimi cok daha basarili ve ciğ bir hissiyat mevcut degil.

Orion
31-01-2016, 20:52
Levorgda hangisi var bilmiyorum, belki aradaki farki yaratan budur.

eldorado
31-01-2016, 20:57
şanzıman yorumları youtube da ankara bir arkadaş video çekmişti ordan izledim ben, video esnasında hayran kalmışlardı cvt şanzımana, isteyen olursa özelden link gönderebilirim. araca hayran kaldım bende inşallah piyasada söz sahibi olur.

Orion
31-01-2016, 21:05
https://m.youtube.com/watch?v=XK3ZBnkk-5Q

Orion
31-01-2016, 21:08
Ozelden atinca direkt paylasayim dedim videoyu :)

ibozum
01-02-2016, 08:48
Maşallah aracınıza.. Çok hoş ve güzel..Bayağı bir yakışıklı bir araç.. Kazasız kullanın..

imprezaWRC
01-02-2016, 10:25

Outback'de de sakin sürüşte hep 1800-2000 d/d arasında vitesleri değiştiriyor. Step shift özelliğinden 1'den 2'ye geçiş anlaşılıyor sonraki vitesler sadece devire dikkatli bakıldığında anlaşılıyor :)

BARR
01-02-2016, 10:34
İzmirde 5-6 tane Levorg gördüm ilginçtir İstanbulda hiç denk gelmedim :)

997TT
01-02-2016, 10:46
Hakan senın aracındakı vıtes gecıslerı cok daha konforlu ve bellı degıl nedense...
Levorg dakı begenmedıgım ıkı husus,motorun performansını calan sanzıman ve buyuzden artan yakıt.
Gerı kalan hersey harıka. Fıyatıda 100 lıra olsa,sansı daha fazla olurdu.
Goruntusu ıse rakıplerının cok ustunde...
Vıdeodakı arkadaslar malesef bılgısız ve hazırlıksız cekmısler.Sanırım spontane bır gelısme olusmus.

mustafa_a
01-02-2016, 12:42
105 liraydı galiba ilk geldiğinde şimdi 124 lira olmuş

bkaraca
01-02-2016, 13:32
Dün aracı Kayseri'ye yeni açılmış Metiner Subaru'da test ettim, ilgi alaka harika idi.Araca gelecek olursak ben her yanını inceledim impreza ve legacy kullanmış biri olarak bu araç kesinlikle üzerine birşeyler eklenerek piyasaya çıkmış.Duruşu kesinlikle harika, donanım harika, motor harika(performans, vites, araç tipi ve motor karakteri olarak uyum manasında) vitese karşı tereddüt içerisindeydim lakin vites bence çok çok konforlu ve yeteri kadar keyifli.Yüksek hızda panik frende araç 10 cm bile yoldan sapmamıştır.Kontroller iyi koltuklar hem rahat hem sportif.Eksi yanlarıda var tabi, koltuğu daha aşağıda konumlandırabilmek isterdim biraz yüksek geldi, sunroof dar geldi daha geniş olabilirdi.Alacak olanlara kesinlikle tavsiye ederim.

Orion
01-02-2016, 14:29
Scoobun kediler içinde faydası büyük, ben arabadan iniyorum onlar çıkıyor sağolsun :) Jaguar amblemi gibi olacak, azıcık büyüğü

http://i1175.photobucket.com/albums/r638/eoznalcin/20160131_204309_zps0rm10yla.jpg

Sinan58
01-02-2016, 14:49
Bence bu yıl Subaru Levorg satış rekoru kıracak :)
Donanımı mükemmel, AWD klasik Subaru mükemmel, tipi mükemmel, motoru mükemmel, 1.6 vergi avantajıda var daha ne olsun.
Motor 2 litre olsaydı fiyatı 200K"ya yakın olurdu.
Manuele çevrilme şansı varmıdır reisin? :)

997TT
01-02-2016, 16:04
105 liraydı galiba ilk geldiğinde şimdi 124 lira olmuş

Emınmısınız yahu?110 cıvarına bırakılıyordu,114 ıdı fıyatı.
Seat experience 1.6 dızelın otomatıgı olsa,pıyasayı fena belırlerdı.
Buarada Levorg satıs rekoru kıramaz,sadece kendı markası altında,en cok satan model olur.
Hakan sen bılırsın,dızel otom dusunuluyor mu? Yada bu sanzımanı guncellemek?

mustafa_a
01-02-2016, 17:49
Buarada Levorg satıs rekoru kıramaz,sadece kendı markası altında,en cok satan model olur.

Ön siparişte falan 105 ti fiyatı. Hatırlıyorum çok olmadı daha. Bu artış fazla o yüzden

http://www.automagg.com/subaru-levorgun-turkiye-fiyati-105-bin-tl/

Kutluhan
01-02-2016, 18:44
şuan kaç adet satılmıştır acaba

imprezaWRC
01-02-2016, 20:23

Abi şu an için motor ve şanzıman ile ilgili haber yok. Ama 1.6lt dizel yaparlarsa şahane olur o ayrı.

mdu
01-02-2016, 21:20

2015 yılı içinde toplam 112 adet satılmış

kaynak: http://www.odd.org.tr/web_2837_1/neuralnetwork.aspx?type=73

impreza_can
01-02-2016, 22:37
Makina şahane görünüyor bir an önce canlısını görüp incelemek lazım.

Orion
02-02-2016, 09:31
Hakan, ResistAll boncuklanmasını görme şansım oldu dün akşam.

http://i1175.photobucket.com/albums/r638/eoznalcin/20160201_213847_zpsimvu5x9a.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=ieqG1rCpWfg

imprezaWRC
02-02-2016, 10:05
Resistall için detailing bölümüne ayrı bir başlık açabilirmisin. Oradan takip edelim. Merak ettiğim bir markaydı, bence sonuç gayet güzel, umarım uzun ömürlüdür, ödediğini amorti eder :)

P.S : Levorg'a tütütü maşallah, nazar değmesin :)

Orion
02-02-2016, 10:24
Bende merak ediyordum, biraz araştırdım ancak çok fazla bir bilgi yok. Bu kadar az bilgi sunulurken böylesine iddalı garanti beni şaşırtıyor gerçekten. ResistAll
Cal-Tex adlı bir Texas-USA menşehli bir firmanın ürünü. Şimdi ayrı bir başlık açarsam fazla bir hareket olmayacak, ara ara buradan paylaşırım, en kötü whatsapptan atarım sana :)

imprezaWRC
02-02-2016, 10:28
Bende merak ediyordum, biraz araştırdım ancak çok fazla bir bilgi yok. Bu kadar az bilgi sunulurken böylesine iddalı garanti beni şaşırtıyor gerçekten. ResistAll
Cal-Tex adlı bir Texas-USA menşehli bir firmanın ürünü. Şimdi ayrı bir başlık açarsam fazla bir hareket olmayacak, ara ara buradan paylaşırım, en kötü whatsapptan atarım sana :)

Sen youtube kanalına yükle ben konuyu detailing'e açarım. Evet bende de aynı bilgiler var ve beklentiyi tavan yapacak söylemlerde bulunuyorlar ama youtube'da bile video yok. Keza aynı şey xzilon içinde geçerli. Onun içinde kaç senedir korkunç meblağlar isteyip karşılığında bu ürün şöyle korur böyle korur diye anlatıyorlardı ama sonucun ne olduğuna dair kimse zahmet edip birşey paylaşmamıştı.

Orion
02-02-2016, 10:29
Clatex in öylede saçma sapan web sitesi varki, ne olduğuda anlaşılmıyor. Ne bir resim ne doğru düzgün video.

http://www.ctpc.com/

Orion
02-02-2016, 10:31
Gerek Levorg gerekse ResistAll için paylaşımlarımın nedeni bu zaten, insanlar neye para verdiklerini görsün istedim..

Escobar
04-02-2016, 11:00

Şu ana kadar yani eylülden şubatın başına kadar olan zamanda danışman olarak 27 adet Levorg satışı yapmış bulunmaktayım. Yeni gövde bir Subaru Sports Tourer modeline göre oldukça iyi gidiyor Levorg satışları. Nazar değmesin.

Kahn23
04-02-2016, 11:22
Şu ana kadar yani eylülden şubatın başına kadar olan zamanda danışman olarak 27 adet Levorg satışı yapmış bulunmaktayım. Yeni gövde bir Subaru Sports Tourer modeline göre oldukça iyi gidiyor Levorg satışları. Nazar değmesin.

Tek başına güzel satış valla.
Yukardaki postlarda fiyatların ilk gelen partiye göre zamlandığı söyleniyor. Var mı böyle bişey ? :)

Escobar
04-02-2016, 11:40
Tek başına güzel satış valla.
Yukardaki postlarda fiyatların ilk gelen partiye göre zamlandığı söyleniyor. Var mı böyle bişey ? :)

Teşekkürler. Levorg 105.000 TL fiyatı vardı gelmeden. Ancak zamlı geldi 110.500TL oldu. Sonra bir zam daha gördü 114.500 oldu. 2016 modeller Mart ayının sonunda geliyor. Onların şu anki fiyatı 123.000 TL bandında olucak ama tabii bir garantisi yok bununda değişkenlik gösterebilir.

imprezaWRC
04-02-2016, 12:02

Satış müdürü olma yolunda ilerliyorsun :)

Escobar
04-02-2016, 12:14
Satış müdürü olma yolunda ilerliyorsun :)

Hayırlısı :D

ckrc
04-02-2016, 12:16
iki gun yeni sahrada gordum park halinde levorg.
Araba cok guzel, coook guzel. sokagin basindan girdim burnu bana donuktu ne guzel araba agresif duruyor dedim, ortasina geldim ne kadar genismis at arkasina boardlari bir omur gez banskoya-pamprovaya-alplere kadar git- arkadan gordum tekrar asik oldum.
1,6 dizel- manueli gelse dusunmem alirim sanirim.

Orion
04-02-2016, 12:41
Dizel manuale gerçekten gerek varmı bilmiyorum. Şuan depoyu fullediğimden buyana 210km geride bıraktım,ve ağır Uskudar - Bostancı trafiğinde kullanıyorum. Yaklaşık 15kmyi 1saat 15dk geldim, ortalamam şuan 9,4 lt. Depoyu tekrar fullediğimde sonuçları burada paylaşacağım. Dizel seçmekteki maksadımız yüksek tork degerleriyse 250nm ile Levorg bunu zaten veriyor yok yakıt değerleriyse aynı parkurda Outback dizel Manualle 7,5lt otomatik olsaydı 8,5lt desek 1lt gerçekten göz ardı edilecek bir değer. Bu arada durkalk yapmayıp hareket halinde 15km/h ve üzerinde inanılmaz az yakıyor,80-100km/h bandında 4-5lt gibi değerler görüyorum. Dün gece açık trafikte Çekmeköyden Bostancıya geldim ortalamam 5,9lt idi ;)
Levorgda güzel bir özellik var, her kontak kapattığınızda ilk çalıştırdığınızdan buyana ortalamanızı gösterip ekranı kapatıyor.

imprezaWRC
04-02-2016, 16:29
Dizel manuale gerçekten gerek varmı bilmiyorum. Şuan depoyu fullediğimden buyana 210km geride bıraktım,ve ağır Uskudar - Bostancı trafiğinde kullanıyorum. Yaklaşık 15kmyi 1saat 15dk geldim, ortalamam şuan 9,4 lt. Depoyu tekrar fullediğimde sonuçları burada paylaşacağım. Dizel seçmekteki maksadımız yüksek tork degerleriyse 250nm ile Levorg bunu zaten veriyor yok yakıt değerleriyse aynı parkurda Outback dizel Manualle 7,5lt otomatik olsaydı 8,5lt desek 1lt gerçekten göz ardı edilecek bir değer. Bu arada durkalk yapmayıp hareket halinde 15km/h ve üzerinde inanılmaz az yakıyor,80-100km/h bandında 4-5lt gibi değerler görüyorum. Dün gece açık trafikte Çekmeköyden Bostancıya geldim ortalamam 5,9lt idi ;)
Levorgda güzel bir özellik var, her kontak kapattığınızda ilk çalıştırdığınızdan buyana ortalamanızı gösterip ekranı kapatıyor.

Aslında bu turbo 1.6lt benzinli motoru XV ve Forester'a da koyarlarsa şahane olur. O lanet trafiğe hangi otomobili koysalar fabrika verilerinin üzerinde yakacaktır. Ben manuel outback ile bir sefer Altunizade'den Buyaka AVM'nin olduğu yere kadar dur kalk trafikte gelmiştim. Biraz da sinir stresin ve sağ ayağın şuursuz hareketlerde bulunması ile güzelim 5.6lt ortalamam 9.0lt'ye fırlamıştı. Dizel outback'te gördüğüm en yüksek değerdi ertesi gün trafiğe bulaşmamıştım ortalamam anca 6,6lt'ya gerileyebilmişti.
XV'de de şimdi hatırlamıyorum ama 5,6lt ortalama görmüştüm; araç 1 gün bende kalmıştı teslim ettiğimde oha o değeri nasıl yaptın diye sormuşlardı. %50 şehir içi %50 e-5 kullanımının ortalaması demiştim. Sakin kullanınca bu köfteler az yakıyor :)

R.S.C
05-02-2016, 10:54
düz vites gelse yeter benim için. Güzel bi model çıkarttı Subaru karşılığınıda alıyor gibi. Güzel bi şansıman Şart.

@escobar üst yönetime Her gelen Manuel viteslisi yok mu diye soruyor desene :D

Durango
05-02-2016, 11:42
Bu motora çıkacak modları merak ediyorum.

Orion
07-02-2016, 00:03
Levorgdaki sanzimanin CVT olmasina ragmen başarisindan bahsetmiştim. Bu ayki otohaber dergisinde Levorg testi yayinlanislar şanziman ile ilgili ifade kisaca soyle;

"Lineartronic olarak adlandirilan CVT tipindeki otomatik sanziman turunun en iyilerinden biri. CVT lerin agirkanli yapisi Levorgda bambaşka hissetiriyor. Geleneksel tork konvertörlu sanzimanlar kadar akici ve verimli çalisan sanzimanda CVT nin kademesiz yapisinin sağladigi konfoda eklenmiş. Devir yükseltip motor gürültüsünü arttiran alısildik CVT karakteri sunmayan Lineartronic, istenildiginde 6 ileri manual olarakta vites degisimine izin veriyor."

Benim Levorg incelemesinde bahsettiklerim ile ayni parallelikte yazi..

oabayram
17-05-2016, 21:59
Oncelikle herkese merhaba. Bir yakinim 1.4 tsi 160 highline passat varianti satip levorg almak istiyor. Sizlerin bu karar hakkinda gorusleriniz nelerdir? Simdiden tesekkurler

turkerrr
18-05-2016, 15:07
Levorg çok güzel tüm dergi testlerinde övülen bir model, yakıt tüketimi benim gözümü pek korkutmadı. İkinci elleri 80 85 civarlarına indiğinde bir süre tadına bakmalık düşünüyorum.

drivertech
19-05-2016, 15:32
Bence mükemmel duruyor araç 2.el piyasası da büyük ihtimalle oluşacaktır üstteki yazılara göre zam yemiş araç 110 tamam da 120k 130lara da değer mi bilmiyorum ..

imprezaWRC
19-05-2016, 17:03
Bence mükemmel duruyor araç 2.el piyasası da büyük ihtimalle oluşacaktır üstteki yazılara göre zam yemiş araç 110 tamam da 120k 130lara da değer mi bilmiyorum ..

Dacia Sandero 0.9lt Turbo Easy R olmuş 47.000TL. Polo 1,2 Tsi olmuş 63.000 TL. 1,6lt turbo, tüm opsiyonları üzerinde olan ve sürekli 4çeker olan Levorg'un 122.000TL'lik fiyatı bence anormal değil.

Sti_Ozan
19-05-2016, 19:50
Dacia Sandero 0.9lt Turbo Easy R olmuş 47.000TL. Polo 1,2 Tsi olmuş 63.000 TL. 1,6lt turbo, tüm opsiyonları üzerinde olan ve sürekli 4çeker olan Levorg'un 122.000TL'lik fiyatı bence anormal değil.

Iste bizde test aracina binicektik ama kismet olmadi :no: :D

imprezaWRC
19-05-2016, 20:53
Iste bizde test aracina binicektik ama kismet olmadi :no: :D

Ozan kusura bakma zamanı tutturamadık. Bakayım, haftaya ortak zaman olursa birşeyler ayarlamaya çalışayım. (ayıp oldu valla kusura bakma :( )

16EC813
19-05-2016, 21:13
Çok iyiymiş be tam emekli işi :)

gokhankenar
20-05-2016, 08:38
Daha dün kullandım Levorg birtane müşterimizin aracı. Gerçekten bayıldım arabaya. Dış görünümü iç dizaynı hızı, sesi, rengi... Gerçekten çok etkileyiciydi :icon_tup:

Tunacan
20-05-2016, 08:52
Geçen hafta showroom da inceledim. Ne yalan söyleyim forester daha fazla ilgimi çekti..

Sti_Ozan
20-05-2016, 22:02
Ozan kusura bakma zamanı tutturamadık. Bakayım, haftaya ortak zaman olursa birşeyler ayarlamaya çalışayım. (ayıp oldu valla kusura bakma :( )

Yok abi estafurullah ne ayibi,iki farkli hayat sonucta ortak zaman bulunmasi zor tabiki :D. Ayarlayabilirsen mesajini bekliyorum abi,haberleselim :)

atituti
20-05-2016, 23:10
bugün bir mavi ve 3 beyaz olmak üzere 4 tane gördüm , showroomda incelediğim kadarıyla bana göre iki eksi yanı mevcut , biri dizel gelmeyişi ikincisi kapıların direksiz olmayışı.gerisi mükemmel bir araba 100 mliyar civarına başka dogru dürüst araba göremiyorum ki bu aralar etrafta cok sayıda xv görüyorum , ülkemizde satışları artıyor yavaş yavaş subaruların

997TT
21-05-2016, 09:30
Dızelı gelmelı....
Benzın trafıkte yakıyor.
Tam olması gerektıgı gıbı receteye sahıp. Ancak ınsanlar dızel otom statıon lara yonelıyor.bunun artısı 4 ceker olusu. Fıyatıda 100-105 lerde olmalı...

Octane
22-05-2016, 11:23
STI geliyormus. Japonya disina satilip satilmayacagi, ya da herhangi bir teknik verisini bulamadim, spekulasyonlar var sadece. Onumuzdeki aylarda belli olacakmis.