PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç devir alma

Şenol ertugan
14-10-2015, 06:36
Farklı şehirlerden araç alındığında yeni ruhsat cıkması kaç gün sürer adresemi gönderiyorlar yoksa biz gidip trafik şubedenmi alıyoruz bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı ?

drago
14-10-2015, 08:39
büyük şehirlerde randevu alman gerekir, ama ben eskişehirden araç aldığımda 3 dakika sürmemişti içeri girip ruhsatla çıkmam.

emresener
14-10-2015, 08:41
Farklı şehirlerden araç alındığında yeni ruhsat cıkması kaç gün sürer adresemi gönderiyorlar yoksa biz gidip trafik şubedenmi alıyoruz bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı ?

beklersen adrese geliyor 10günü bulabilir.
Onun haricinde muamelecin varsa 2 dkda halleder ;)

pacman
14-10-2015, 09:35
Şöyle oluyor,
şehir dışında noterde aracı alırken , memur soruyor. plakayı değiştirecek misin yoksa aynı mı kalacak diye.
ben aynı kalmasını istedim. elime satış sözleşmesini verdiler. normalde belirttiğin adrese 30 gün içinde posta ile ruhsatın ilgili sayfası gönderiliyor. beklemek istemezsen, satış sözleşmesi ile trafik şubeye gidiyorsun. sıra yoksa 2 dakikada çıkartıp veriyorlar:)

Şenol ertugan
14-10-2015, 15:02
Teşekkürler

metin_1989
14-10-2015, 16:35
artık sıstem degıstı aracı al noterden cık gıt sıgortanı yaptır sonra gıt herhangı bır trafık subeye al evıne gıt beklemek yok artık o yuzden sıra olmuyor kargoda genelde kayboluyor tekrar aramak zorunda kalıyorsun

KÖROĞLU
14-10-2015, 16:37
Ben yakın zamanda sigorta primi yüzünden aracı aile içi devir ettim, yeni adres farklı bir şehirdeydi. Evrak 15 gün sonra kargo ile geldi.

Ama sakin bir şube varsa çevrende oradan da alabiliyorsun.

Aliburakb
14-10-2015, 16:38
satış sözlmeşmesi ve trafik sigortanız ile trafik şubeye gittiğinizde sıra yok ise alırsınız. ayrıca ilk 15 gün içerisinde trafik şubeden alınmaz ise adrese geliyor ruhsatınız.

Şenol ertugan
14-10-2015, 17:36
Ben en iyisi yarn trafik subesine gidiyim kafam bayabi karıstı teşekkür ederim hepinize

Şenol ertugan
14-10-2015, 19:06
satış sözlmeşmesi ve trafik sigortanız ile trafik şubeye gittiğinizde sıra yok ise alırsınız. ayrıca ilk 15 gün içerisinde trafik şubeden alınmaz ise adrese geliyor ruhsatınız.

Aracı baska bi sehirden aldm ordaki trafik subesinemi gidicektim kendi sehrimdekindede ayni sey gecerlimi bide aracn sigortasini daha yaptrmadim evraklar ciktiktan sonra yapttr dye dusunuyodum