PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : spoiler sökülmesi için fikir

driver_can
15-10-2015, 12:09
Polo aracım var.Gti tip spoiler aldım.Astarlı bi şekilde geldi düzgün duruyordu fakat boyanıp takıldıktan sonra içime sinmeyen yerler var hem boyası hemde kalıbıyla ilgili.Aldığım firmayla konuştum yenisini hazırlattılar bu sefer boyayı da onlar yaptı yarın elimde olucak kısmetse.Bu kez umarım beğenirim.Yoksa gözüm takılsada üzerinde kalacak.1 hafta önce boyacım montajını çift taraflı bant ve üç noktaya beyaz silikon sıkarak yaptı.Sizce en zararsız bunu nasıl sökebilirim.Alt kısma yani araca zarar vermeden tabiki.

Yigit-Y
15-10-2015, 12:11
o firma bilir bence nasıl az darbe ile söküleceğini onlar irtibata geç bence

driver_can
15-10-2015, 12:27
O firma benimde yapmayı düşündüğüm misine ile sökülür diyor.

HaKo
15-10-2015, 12:28
bende de aynı sıkıntı var , arkada carbon spoiler var ama iyi takılmamış , yeniden söküp takmam gerekiyor konuyu takipteyim.

_driver_
15-10-2015, 12:32
Camcılar misina ile iki dakikada sökerler

Diyadin
15-10-2015, 12:45
Arkadaşlar yazmış misina işinizi görür yada bir camcıya söktürün

driver_can
15-10-2015, 13:01
ben bi camcıyı ziyaret ediyim önce bi yeni gönderdikleri gelsinde nasıl yapılmış göreyim boşu boşuna söktürmeyeyim.

HaKo
15-10-2015, 13:07
yeniden taktırma işini nasıl yapalım peki arkadaşlar ? Tekrar bant yerlerini kazıyıp yeniden çift taraflı mı çekmek gerek yoksa silikon mu çözüm ?

Diyadin
15-10-2015, 14:26
komple çift taraflı yaparsanız havalarda soğuk düşme riski olabilir çift taraflı bant +dayson denilen siyah silikondan nokta şeklinde bi kaç yere uygulayın silikonu çok kullanmayınki tekrar sökmek gerektiğinde zorlanmayın

Chn53
15-10-2015, 14:59
Spoiler yapıştıracak arkafaşlara tavsiye :)

Spoileri yapıştırmadan , spoilerin oturacagi yere kaput koruma filmi yaptirin , sökerken düşünmenize gerek kalmasın :)

Oznsrl
15-10-2015, 15:16
Cam silikonuyla yapıştırılmış bi spoileri çamaşır ipiyle sökmüştük o bile 3-4 kez kopmuştu :D normal silikonu herkesinde dediği gibi misine halleder

Spoileri yapıştırmadan , spoilerin oturacagi yere kaput koruma filmi yaptirin , sökerken düşünmenize gerek kalmasın :)

folyo kaportayı o kadar tutar mı ki kopup gitmesin spoiler :D ben de cam silikonu ile yapıştırdım usta sökemezsin bidaha dedi zaten dedim sökmem bas gitsin çeki ipini taksan çeker arabayı öyle sağlam oldu :D

driver_can
15-10-2015, 15:29
Cam silikonuyla yapıştırılmış bi spoileri çamaşır ipiyle sökmüştük o bile 3-4 kez kopmuştu :D normal silikonu herkesinde dediği gibi misine halleder

folyo kaportayı o kadar tutar mı ki kopup gitmesin spoiler :D ben de cam silikonu ile yapıştırdım usta sökemezsin bidaha dedi zaten dedim sökmem bas gitsin çeki ipini taksan çeker arabayı öyle sağlam oldu :D

folyo işini bende takmadan düşündüm hem boyacı hemde folyocu çok sıcak bakmadı su alır kenarlardan kalkarsa spoiler tutunamaz falan dedi bende oyüzden yaptırmadım.Yapılırsa komple o bölüme folyo çekilmesi lazım ki kenarlardan falan su almasın.

HaKo
15-10-2015, 15:41

güzel fikir ama sadece o bölgeye çekmekten ziyade bütün bagaja çekilirse çok daha sağlıklı olur. Ama o zamanda folyoyu sökmek eziyet olur zamanı gelince.

zaten spoileri hiç bir zaman sökmeyeceğim için mümkün olduğunca sağlam yapıştırmak daha mantıklı gibi. Yüksek süratlarda sıkıntı yoksa.

_driver_
15-10-2015, 17:35
Çift taraflı bantı yapıştırmadan önce pürmüz ya da çakmak yardımıyla çok hafifçe ısıtın