PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoparlor tavsiyesi

Aps
03-11-2008, 21:07
Mevcut muzik sistemim bence yeterli degil ve abartiya kacmadan iyilestirmek istiyorum
Amacim yuruyen disco yaratmak degil,kaliteli ses elde etmek.
Dusuncem once hoparlorleri degistirmek,ileriki asamada teybi de.
bunlar yeterli mi illa woofer ve anfi sart mi?
Yardim ve onerilerinizi bekliyorum.

Sercan Keklik
03-11-2008, 21:36
aracını su ankı mevcut olan sıstemını vs.. tam detayı yazsaydın yardımcı olabılırdık dıye düşünüyorum

Aps
03-11-2008, 21:43
Yazmayi unutmusum:)Arac czt sistem standart

Diyadin
03-11-2008, 22:04
iç hacim dar old. dolayı önlere 1tk mid arkaya 30 bas ile güzel akustik olabilir ,

marka olarak alpine r serisi kaliteli kablolama ve doğru montajla çok tatminkar olacaktır .

eğer imkanınız varsa bagaj ve kapılara izolasyon tavsiye ederim .

Sercan Keklik
03-11-2008, 22:59
Yazmayi unutmusum:)Arac czt sistem standart

öncelikle izalasyon şart diyebilirim kalite olarak bir alman aracı kadar saglam bır araç degıl bu yüzden 2-3 gün sonra her yerınden zıngırtı dınleyecegıne komple ızalasyon yaptırman büyük önem ve vaktını boşuna harcamaman konusunda sana güzel şeyler verebilir...

daha sonra bütçe ve dinlenen müzik tarzı ile beklentıler gelir.. 100 ytl yede compt sistemi var 10.000 € ada.. yapmak ıstedıklerın cok önemlı aktifmi pasifmi 3 yollumu dinledigin muzige kadar cok detaylı konular var tabı tam anlamıyla proff olarak bısıler beklıyorsan abartmadan dedıgın ıcın bır adet 25 cm kapalı kutu bas ile 1 takm compt takımını önerebılırım.. Tabi kalite standartına göre ıyı olur fakat kaliteden beklentın nedir onu karşılarmı bılemıyorum..Bu arada standart ana ünite ile kullanmayı düşünüyorsun sanırım ama onuda degiştirirsen o zaman bir şeyler elde edebilirsin.

grkm
03-11-2008, 23:21
kardesim , yalıtım şart arabaya. Farkındasındır zaten yol sesinden fazla birşey yok araba içinde.. Kapılar ve bagaj kesin yalıtılmalı. Öne 16 arkaya 13 oluyordu sanıyorum. Stepne yerine mdf kalıbı ve 38cm cok güzel oluyor :) Kaliiteli bir anfi ile çok güzel ses alıyorsun orjinal teyp ile. Hatta miniksler dinlemişti czt nin sistemini , orta sınıf midtiz takımdan bu kadar performans beklemiyorlardı :)

bu arada arabada
16cm orion
13cm mbquart
38cm jl bas
jl6 kanal anfi vardı

UnnAmeD
03-11-2008, 23:30
ben sana demıstım ızolasyon sart dıye hatırlarmısın bılmem :) gumbur gumbur olmasın ama kalıtelı olsun dıyorsan sana bı streo bırde mono amplı lazım yada 5/6 kanal bı amplı.25lık sub ve 2 tk mıd alıp bu amplılerle sureceksın.sesın kalıtesınde kablolamanın,ızolasyonun ve ana unıtenınde ayrı ayrı onemı var.msnde konusuruz uzun uzun.

Aps
08-11-2008, 17:20
izolasyon şart zaten,
10.000 beni aşar ona harcayana kadar:)
çok prof.birşey istemiyorum orta karar birşey yeterli
ama bagajımda yer yok denecek kadar az ve stepneden vazgeçmek istemiyorum
''bufır:p'' şart mı illa

Tayfun-E30
08-11-2008, 18:54
bi takım mid 25cm bas işini görecektir...

desibel
10-11-2008, 13:36
dostum küçük bütcelerle güzel bi ses sistemi istiyosan sana tavsiyem pioneer yada clarion ana ünite önlere 1 takım dls r6a mid bagaja gine dls 25cm ultimade serisi bas takarsın bide jl audio a 4300 sterio anfi işini çok rahat görür tabi yalıtım şart bu sistemin bi benzerini ben kendi arabamda dinliyodum ve mükemmeldi (206 gtı da) dls nin en büğük özelliği doğal sestir
not: bu sistem için 1 farat kapasitör çok iyi gider kablolarında minumum stinger olması lazım bence ve mid lere kapılarına mdf+fiberden yuva yaptırırsan çok daha güzel olur
SAYGILARIMLA

FaBeRgE
17-11-2008, 23:53
Eğer çok titreşimli bir sistem olmayacaksa izo bence o kadarda gerekli değil. Sonuçta çok kuvvetli bir sistem olmayacağı için titreşimlerin tutulması gereken bir izoya da ihtiyaç yoktur. Ama şöle bir durum var bu işler hep böle başlar ufak bir tesko olsun o bana yeter sonra aracın diskoya döner :) Şahsen benim öle oldu oradan tahmin ediyorum. Neyse önerilere gelince orj ana ünite olacaksa kaliteli bir deck çevirici ile gerekli sinyali alabiliriz.Ondan sonra stinger tarzı kaliteli bir kablolama ile altyapı tamamlanır. Cihazlara gelince jbl 755.6 4stereo 1de mono kanalı olan bir amfi f/p'si yüksek bir amfi. Kapılarada cadence zxkit6 veya hertz hsk 165 olabilir. Sub içinde çapına siz karar verin kicker es serisi olabilir.