PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 Dizeller hakkında 1.6 - 2.0

mr.korhan
21-10-2015, 08:45
arkadaşlar merhaba bu 407 dizeller doluluk ve görüntü itibariyle oldukça hoşuma gidiyorlar, yakıtları ve sorunları ne alemdedir bilenlerden duyanlardan yaşayanlardan tecrübelerini istesek :)
örneğin otomatikleri nasıl ? 1.6 yada 2.0 arasındaki motor yakıt ve sorunsuzluk durumları nasıl , parça fiyatları ve yenileme zamanları nasıl , hassasiyetleri nasıl, genel memnuniyet ve memnuniyetsizlikler nasıl ?
teşekkürler şimdiden emek verip yazanlar için :)

serkan_2120
21-10-2015, 09:04
2003 2.0 TDCI Ghia manuel Mondeo'mu verip, 2.0 HDI sanırım Comfort paket+sunrooflu 4 ileri otomatik 407 almıştım. Kesinlikle şanzıman arabayı mahvediyordu. Mondeo'dan sonra çok hantaldı ve yaklaşık 2 lt fazla yakıyordu. Ayrıca altı yere çok yakındı, ailecek arabaya bindiğimize sürüngen specler gibi tümseklerden kaçıyordum. Haricinde araç gerçekten ihtişamlı, içindeyken özellikle çok lüks hissettiriyor. Manueli var mı bilmiyorum ama tercih edilebilir. Makyajlandıktan sonra 6 ileri oldu sanırım, onlar da güzel olmuştur.

darkmoon
21-10-2015, 11:46
zamanında çok kovaladığım bir araçdı 2.0 hdi öneriyordu bütün ustalar.. alt takımı kronik sorunlu.. benim sorduğum ustada o zaman kendinde vardı 407 bak dedi bu araç benim iki defa alt takım yaptırdım demişdi.. onun dışında şanzımanı güzel porsche ile ortak geliştirdiği şanzıman.. motoruda chip yapılırsa güzel neticeler alınıyor.. ben altı yere yakın ve kronik alt takım sorunu var diye vazgeçmişdim ..

ama sw hala çok cezbeder beni..

initial-D
21-10-2015, 12:46
130 bin km kullandım,1,6 hdi

Altı ve burnu heryere sürter
Anti pollution arızası verir arada sırada
Turbo contası ve borusu yırtılır patlar
Ön takımı zayıftır, narin kullanılmazsa tıkırtılar başlar
Sonradan xenon takalım dedim, servis elektronik hata verir dedi
2 kere cam kumandası bozuldu
Arkasını çok bırakıyor virajda,esp ışığı hep yanıyor
Aynı motoru kullanan focuslara göre çok yavaştı,hantaldı.170 den sonra gitmek istemiyor kesinlikle
Görüş iyi değil park ederken sıkıntı
Direksiyon turu az manevra düşük
Megane2 den daha fazla rüzgar sesi ve yol sesi alıyor.frenleride megane 2 den zayıftı

Artı olarak şekli semali güzel,aşırı yakmıyor ,konforlu ama arkası dar,içi kaliteli güzel,donanım iyi,

O sınıfta mondeoyu tek geçerim

2000cc ghia kullandım.gidişi iyi,yakıt 2000cc dizellerden 1 litre fazşadır belki.gidişi çok sağlam,donanım aynı,yoltutuş fren iyi,motor sesini 407 ye göre biraz daha fazla alıyor ve içi dışı biraz kaba ama overall bakarsan mondeo 1 tık üstün bence

ErayCerit
21-10-2015, 12:55
407 için birşey diyemem ama 2005-2006 model GHİA TDCİ Mondeo alırsan pişman olmazsın kesinlikle. yol tutuş,konfor,fren,yakıt,performans herşeyiyle parasının hakkını fazlasıyla veren bir araç.

Burak K.
21-10-2015, 14:55
1.6 HDi psa motoru Allah korusun.

E21hamza
21-10-2015, 14:58
2008 model 2.0 hdi 6 ileri aracım var. yukarıdaki sorunların hemen hiçbirini yaşamadım.

Ön düzen nasıl bozuluyor acaba 1.6 ile 2.0 hdi ların ön düzenleri farklı mı? Ben aldım alalı sadece bir kere askı kolu değiştirdim ön düzende. Evet önü yere yakın fakat bu araca havasını veren o zaten biraz dikkatli olursanız sorun çıkartmaz.

4 ileri vites 2005 modellerde sunulan yakıtı fazla ve kronik sorunlu bir şanzıman, otomatik almayı düşünüyorsanız 6 ileri almanızı tavsiye ederim 2006 yılından itibaren 6 ileri olarak çıktı ve otomatik vites seçeneği sadece 2.0 motor ve üzerinde var 1.6 hdi larda otomatik vites yok.

Sonradan takılan Xenonlarda silecek kolu arızası verir, eğer xenon istiyorsanız Premium paket bakınız.

Araç focusla ve mondeo ile kıyaslanmış evet 1.6 dizel focus daha hızlı çünkü 1.6 407'ye göre daha hafif, mondeo ise 2.0 dizel olduğu için zaten performans olarak 1.6 dizelden iyi olur, fakat 407'nin 2.0 dizeli mondeodan daha hızlı.

Kendi aracımın yakıt tüketimi uzun yolda 130 km/h sabit hızla 5.2 litre, şehir içinde 8 ile 8.5 litre arasında. 2.0 dizelde performanslı kullanımda 10-12 litreleri görmek zor değil. 1.6 dizel az yakar fakat 2.0 kadar hızlı değil.

Fiyat farkı da göz önüne alındığında ben tercihimi 407 den yana yapmıştım iyi de yapmışım. Dikkat etmeniz gereken temiz bir 407 bulmak.

initial-D
21-10-2015, 19:17
2008 model 2.0 hdi 6 ileri aracım var. yukarıdaki sorunların hemen hiçbirini yaşamadım.

Ön düzen nasıl bozuluyor acaba 1.6 ile 2.0 hdi ların ön düzenleri farklı mı? Ben aldım alalı sadece bir kere askı kolu değiştirdim ön düzende. Evet önü yere yakın fakat bu araca havasını veren o zaten biraz dikkatli olursanız sorun çıkartmaz.

4 ileri vites 2005 modellerde sunulan yakıtı fazla ve kronik sorunlu bir şanzıman, otomatik almayı düşünüyorsanız 6 ileri almanızı tavsiye ederim 2006 yılından itibaren 6 ileri olarak çıktı ve otomatik vites seçeneği sadece 2.0 motor ve üzerinde var 1.6 hdi larda otomatik vites yok.

Sonradan takılan Xenonlarda silecek kolu arızası verir, eğer xenon istiyorsanız Premium paket bakınız.

Araç focusla ve mondeo ile kıyaslanmış evet 1.6 dizel focus daha hızlı çünkü 1.6 407'ye göre daha hafif, mondeo ise 2.0 dizel olduğu için zaten performans olarak 1.6 dizelden iyi olur, fakat 407'nin 2.0 dizeli mondeodan daha hızlı.

Kendi aracımın yakıt tüketimi uzun yolda 130 km/h sabit hızla 5.2 litre, şehir içinde 8 ile 8.5 litre arasında. 2.0 dizelde performanslı kullanımda 10-12 litreleri görmek zor değil. 1.6 dizel az yakar fakat 2.0 kadar hızlı değil.

Fiyat farkı da göz önüne alındığında ben tercihimi 407 den yana yapmıştım iyi de yapmışım. Dikkat etmeniz gereken temiz bir 407 bulmak.

üstteki mesajlarda mondeo lafı geçtiği için yazdım ben mondeoyu

sürekli otoyolda kullanmıyoruz aracı.kullandığım lagına-s40-mondeo-alfa 156 arasında ön takımı en sağlamı açık ara mondeo.s40-156 en zayıfı.laguna 407 orta karar.

turbo boru conta kaçakları ilk çıkan 1,6 hdilerin kroniğidir.

michelin primacy lastiklerle yada michelin kış lastikleriyle farketmeksizin arkası çok oynak bir araç olduğuda bilinen birşey.

focus ile kıyaslamamın sebebide o sınıf 1,6 hdi ye binmişse fikir vermesi açısından.aynı motora sahip 140kg daha ağır otomobilin daha hızlı gitmesini bekleyecek kadar cahil değilim.bilmediğim için 2,0hdi 407 hakkında yorum yapmadım.

yazdığım elektronik problemler.benim başıma geldi,gelmeyedebilirdi,daha fazlasıda olabilirdi.sadece 407 için değil her marka için.

407 güzeldir.iyidir.alınır.o sınıf bir araç alacak olsam 2,0 hdi ben de düşünebilirim.bence mondeo tüm klasmanlar toplandığında laguna-407-primera-accord-156 gibi araçlardan daha iyi,ama 2. eldir,temiz olur 407 alırım,temiz olur 156 alırım..kimsenin aracını b0klamak değil niyetim