PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Landrover SI4 Motor Hakkında

BARR
21-10-2015, 13:33
Evoque'larda kullanılan bu SI4 2.0lt 240hp motorlar hakkında bilinen, duyduğunuz veya yaşadığınız sorun/problem var mı? Üretim hatası vs..

Motoru kullananlardan yorum alabilirmiyim. Biraz tüketiyor ancak performans olarak güzel olduğu söleniyor.

İkinci el düşük km bu motordan almaya niyetlendik 2 araçta yaklaşık km de serviste garantiden turbo değiştirmiş. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

cosekar
21-10-2015, 14:04
BMW nin N20 kodlu kendini kanıtlamış F30 328 lerde kullanılan makine ama sanzıman 6 ileri 8 değil.

Yakıt tuketimi 13-14 lerde gezer, kronik problemleri hakkında bir bilgim yok malesef...

AyrtonSenna
21-10-2015, 14:11
Evoque'larda kullanılan bu SI4 2.0lt 240hp motorlar hakkında bilinen, duyduğunuz veya yaşadığınız sorun/problem var mı? Üretim hatası vs..

Motoru kullananlardan yorum alabilirmiyim. Biraz tüketiyor ancak performans olarak güzel olduğu söleniyor.

İkinci el düşük km bu motordan almaya niyetlendik 2 araçta yaklaşık km de serviste garantiden turbo değiştirmiş. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Açıkca söylemesi gerekirse bizde geçen sene 2012 modeli vardı 3k olanlardan çok güzel gidiyordu normal bir binek arabadan daha dinamik bir sürüşü vardı fakat yakıt konusu çok can yakıyordu yaklaşık 3 ay zaman geçirdik hiçbir zaman zorlandığını görmedim tam tersine dahada gitmek istiyordu zorlanmadan 210'a kadar indirmiştim ibreyi:D

BARR
21-10-2015, 14:44
İki aracında aynı kmlerde turbo değiştirmesi garip geldi. 328lerde turbo değişimi ya da problem yaşayan varmı bilinen perki?

OmerRS
21-10-2015, 14:55
Mondeo 2.0 Ecoboost motoru kullanıyor. Herhangi bir problem yaşamadım kendi tecrübelerimde, Manifold flanşı çatlamıştı sadece. Isı kalkanını söküp kontrol etmenizi tavsiye ederim.

K03 turbo var üstünde.

BARR
21-10-2015, 14:58
Şimdi bu 3 aracın motoru aynı mı?

Mondeo 2.0 Ecoboost, F30 328i, Evoque SI4 ?

OmerRS
21-10-2015, 15:01
Hayır tabi ki, BMW motoru farklı bir motor. Land Rover'da BMW motoru olması zaten mümkün değil. Jaguar-Land Rover'da Ford motorları kullanılıyor.

Evoque ile gelen 2.0 turbo motorlar da ülkemizdeki 2.0 Ecoboost Mondeo'lar ile aynıdır.

BARR
21-10-2015, 15:15
Yukarıda arkadaş N20 328i motoru dediği için sordum. :)

Kronik sıkıntısı yok ise düşük km lerde tavsiye edermisiniz? Tüketim önemli değil zira senede 15.000km yapılacak.

OmerRS
21-10-2015, 15:29
Benim aracım yaklaşık 110 bin km oldu gayet sorunsuz, performansı da gayet iyi. Günlük kullanımda ilk başta biraz fazla yakıyordu sonrasında yukarıda bahsettiğim gibi manifold çatlağını tespit edip kaynattık ondan sonra neredeyse 1 litre düştü tüketimi.

Bazen vuruntu sensörü çok fazla vuruntu algılayıp hata verebiliyor, o yüzden benzin konusunda sanki biraz hassas diyebilirim. Onun haricinde ne turbosunda ne de başka bir konuda sıkıntısı olmayan motorlar. Zaten dünya çapında çok farklı araçlarda da kullanılıyor 2.0 Ecoboost.

BARR
21-10-2015, 15:31
Yazılım ile sıkıntı yaşatır mı peki. 270hp lerden bahsediliyor günlük değer olarak.

Bilgileriniz için teşekkürler tekrardan.

OmerRS
21-10-2015, 15:42
Yazılım konusunda bir şey söyleyemiyorum maalesef, ancak bir yeni versiyonunu kullanan Focus ST'lerde çok çeşitli uygulamalarda sorunsuz binenler var hatta büyük turbo ile standart motor ile kullananlar bile mevcut.

Kahn23
22-10-2015, 10:31

Sorun-problem var mı bilmiyorum ama 3-4 aydır çalıştığım şirkette GMY'nin aracını aralıklı olarak kullanıyorum. 2.0lt'nin hakkını veren bir motora sahip. Tabi bununla birlikte yakıt tüketimi de artıyor. Biz burda 11-12lt yakıyoruz. Şehiriçi dur kalklarda 1-2lt daha oynayabilir.