PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kapalı otopark ve kedi sorunu

brs852
21-10-2015, 18:52
Aracımı sokakta yer aramamak ve çiziklere karşı hassasiyetimden dolayı götürüp evime 10 dk yürüme mesafesinde ki kapalı otoparka bırakıyorum ama bir tane kedi 3 katlı otoparkta aracı nereye koyarsam koyim gelip ıslak çamurlu patileriyle üzerine çıkıyor hayvanlara zarar vermek istemiyorum. Bu işe nasıl bir çözüm bulabilirim kesin bir cevap bulamadım bu işe var mıdır bir çözümü bu işin ?

driver_can
21-10-2015, 20:50
Aynı sorun malesef bende de var kafayı yedirdi kaputun anasını belledi cila var çıkamıyor diye ben şimdilik böle bırakıyorum arabayı en azından çizmesin diye
http://i.hizliresim.com/V6YEEP.jpg

_driver_
21-10-2015, 20:52
Kapalı otoparkta en mantıklısı bez branda olur hem tozdan da korumuş olursunuz aracınızı

brs852
21-10-2015, 20:56
Araç haftada 3-4 gün kullanılıyor bazen sabah akşam giriş çıkış yapıyorum sürekli branda aç kapa aç kapa çok zor olucak kedileri uzak tutabilecek koku vs bir şey var mıdır ?

_driver_
21-10-2015, 21:00
Google da hayvan kovucu diye aratınca bir kaç ürün çıkıyor ama etkileri nasıldır bilemiyorum

mert_can 41
21-10-2015, 21:08
Google da hayvan kovucu diye aratınca bir kaç ürün çıkıyor ama etkileri nasıldır bilemiyorum

pek fazla fayda etmiyo arabanın etrafına sıkın diye talimat verdiler o kovuculardan etrafına sıkınca kedi bu sefer uzaktan atlıyodu daha fazla çiziyodu :D

Ekrem_06
21-10-2015, 21:14
kedi maması alıp uzak bi yere koyun ?

levent
21-10-2015, 21:17
Yahu çizsin..

Bir canlının hayatı / sağlığı kaputta oluşacak çizikten daha önemli değil. Kedi savar kokular bence kimyasal maddeleri ile zarar veriyordur hayvanlara..

Bizim otoparkta da E250Cdi AMG, F30 M, Qashqai, i20 ve Corolla duruyor sürekli olarak bizim Corollanın tepesinde kediler.

Yigit-Y
21-10-2015, 21:25
Kaput sıcak ya kedi ısınmak için işte yapıyor birşeyler:)

Ufuk
21-10-2015, 21:28
Hocam bırak ciksin cizse cizse ne kadar çizer. Çıkıp cam ile kaput arasına yatıp isiniyorlar..
Ha illa çıkmasın diyorsan naftalin tavsiye ederim. Arabanın sağına soluna bide sileceklerin oraya bi tulbente koyup birakirsaniz kedi sorununuz çözülür.

997TT
21-10-2015, 21:34
Ayni sorun bende de var. Branda gecirmekde ciziyor,cok dikkatli olmak gerek.
Kediyi kovmak icin yapmadigim kalmadi ama brandali araclara cokkk daha ilgililer.
Size GT3'un brandasinin halini gostersem,anlarsiniz :(

tlgylmz106
21-10-2015, 21:36
Hiç kullanmadım bilmiyorum ama karabiberle uzaklaştıklarını söyleyenler olmuştu hayvana da zararı yoksa denenebilir belki bilen vardır

snan1910
21-10-2015, 21:56
Kolonya kokusu, limon, portakal, mandalina kokuları genelde kedileri kaçırır. Deneyin isterseniz

_driver_
21-10-2015, 21:59
Ben kimyasal değil de ses frekansı olan ütünlerden bahsetmiştim yanlış anlaşılma olmasın ben de çocukluğumdan bu yana evde köpek besleyen biriyim savunmasız canlılara kimyasal vs gibi bir ürün kullanılmasına karşıyım

Slammed
21-10-2015, 22:07
Bırak cızsın boyasını kaldıracak degıl leke yapsın bosver kıs geldı sımdı soguktan sıgınacak yerlerıde yok motor sıcakken ısınmak ıcın gırerler sabah calıstırırkence kaputa falan vurun camurluga vurun ses yapın altındalarsa kacsınlar. içleri pelus brandalar var alır gecırırsınız olur bıter

brs852
21-10-2015, 22:23
Heralde zarar vermek istemiyorum ama 3 kat araba dolu otoparkta kalkıpta bir tek benim arabanın üzerine çıkınca insan çözüm arıyor yani

2jz
21-10-2015, 22:24
Kaputun üzerine polar battaniye veya büyük havlu ser. Kış geldi sıcak olduğundan kaputa yatar. Hem o rahat eder hem araba çizilmez.

turbo&quattro
21-10-2015, 23:01
Aynı sorun malesef bende de var kafayı yedirdi kaputun anasını belledi cila var çıkamıyor diye ben şimdilik böle bırakıyorum arabayı en azından çizmesin diye
http://i.hizliresim.com/V6YEEP.jpg

Konu ile alakali degil ama hocam bu arabadan nasil iniyorsun? Yolcu tarafindan ise araci diger turlu neden parketmiyorsun ? :)

CTG
21-10-2015, 23:29
Cok fazla derin cizemez hayvan zaten tirnaklarinin ucu igneden bile sivri pek zarar vermez ama kedi spreyi deneyebilirsiniz direkt kaputa sikin evde mutfak tezgahindan uzak tutmaya yariyor ama arabanin boyasina bisey yapar mi bilmem

Veya aluminyum folyo kaplayin kaputu deli oluyolar yaklasamiyolar dokunamiyolar alu folyoya :D

ozans
21-10-2015, 23:31
Isıtmalı kedi evi yapın garaja, yatıcak arabadan daha makul birşey olursa belki arabayı rahat bırakırlar.

driver_can
21-10-2015, 23:36
Konu ile alakali degil ama hocam bu arabadan nasil iniyorsun? Yolcu tarafindan ise araci diger turlu neden parketmiyorsun ? :)
Aracı haftada bir gün kullandığım için yolcu tarafından inip binmek sorun olmuyor ayrıca o gün orası denk geldi diye yoksa herzaman duvar dibine sıfırlamıyorum.

MertSerhanÖ.
21-10-2015, 23:41
Aynı dertten 2 aydır müzdaribim araca branda yaptırttım oh dedim be kurtuldum kediden.
Bu seferde marşı bi yaptım araç su eksik ışığı yakıyo.Allah allah suyuna bakıyorum full.Sen fare gir soketin kablosunu kemir.Şuan elimde ciğer kediyi arıyorum özür dilemek için.

Berkan
21-10-2015, 23:44

abi aynı sorun bendede vardı düzden girince arabayı ordan cıkarması ayrı dert oluyor heleki tam karsında araba varsa. duvara sıfır geri git arkandaki arabaya yanas one git sol caprazdaki arabadan dönmesin capraz kal bir ton manevra yap oyüzden arkadası anlayıp eminim bu daha kolay geliyordur :)

esas o carsafa üsenmemek iyimiş her serferinde. kedi oyun mayetinde yada patileri kasımak için patinaja kalırsa ne carsafı ne battaniyesi nede kaputu kalır

driver_can
22-10-2015, 00:39
abi aynı sorun bendede vardı düzden girince arabayı ordan cıkarması ayrı dert oluyor heleki tam karsında araba varsa. duvara sıfır geri git arkandaki arabaya yanas one git sol caprazdaki arabadan dönmesin capraz kal bir ton manevra yap oyüzden arkadası anlayıp eminim bu daha kolay geliyordur :)

esas o carsafa üsenmemek iyimiş her serferinde. kedi oyun mayetinde yada patileri kasımak için patinaja kalırsa ne carsafı ne battaniyesi nede kaputu kalır
Çarşafın altında su emiciliğinden artık memnun olmadığım uber blue bez serili kaputun %80inini kapatıyor oyüzden bişey olmaz onu da düşündüm yani:)

driver_can
22-10-2015, 00:41
He bide asılır çarşafa çıkacağım diye düşünüp çarşafı sileceklerin altına sıkıştırıp diğer ucunuda kaputu açıp altına sokup kapatıyorum kaputu��

Remon
22-10-2015, 00:57
Kaputun üzerine polar battaniye veya büyük havlu ser. Kış geldi sıcak olduğundan kaputa yatar. Hem o rahat eder hem araba çizilmez.

bence de bu fikir çok mantıklı.. Kedide size duacı olur :)

karsiyakaliozi
22-10-2015, 07:15
Bergamut yağı işe yarayabilir aracın etrafına dökün .

aslan
22-10-2015, 07:25
Aracın etrafına kükürt ile toz naftalini karıştırıp dök

BaDCaT
22-10-2015, 07:33
Bu kadar mala mülke taparcasına kıymet veremeye gerek yok. Isınmak ve yaşamına devam etmeye çalışan bir canlıdan söz ediyoruz onu dök bunu dök ile hayvana vereceğiniz zarar hiç mi vicdan sızlatmıyor ? Ne zamandır bir MAL bir candan değerli oldu.

Güzel sıcak bir kulube yapın arabanın kenarına ve mama koyun çıkmaz üstüne.

omerce
22-10-2015, 07:43
Aynı dertten 2 aydır müzdaribim araca branda yaptırttım oh dedim be kurtuldum kediden.
Bu seferde marşı bi yaptım araç su eksik ışığı yakıyo.Allah allah suyuna bakıyorum full.Sen fare gir soketin kablosunu kemir.Şuan elimde ciğer kediyi arıyorum özür dilemek için.

Sesli güldüm gerçekten. Bizim eve de bir ara fare girmişti. Yakalayamamıştık, o ara aklıma evin önünden kovaladığım kediler gelmişti.

aqustic
22-10-2015, 08:07
Peluş köpek koy kaputun üstüne.Korkuluk gibi işe yarıyor.

HONDA
22-10-2015, 08:12
pek fazla fayda etmiyo arabanın etrafına sıkın diye talimat verdiler o kovuculardan etrafına sıkınca kedi bu sefer uzaktan atlıyodu daha fazla çiziyodu :D

azimli kediymiş :D

mannerboy
22-10-2015, 08:19
bizim vitoyada motora girmiş kedi en son aracı sürmek zorunda kaldık yine çıkmadı kanala soktuk alttan muhafazayı söküp kuyruğundan çektik en son :D yavrukediler bilhassa meraklılar

asmisinsan
22-10-2015, 08:56
aynı dert bendde var o yüzden evin kapalı garajına koymuyorum kaputun anasını aglatmış neyseki tavanı sevmiyor:D

levent
22-10-2015, 09:30
Bu kadar mala mülke taparcasına kıymet veremeye gerek yok. Isınmak ve yaşamına devam etmeye çalışan bir canlıdan söz ediyoruz onu dök bunu dök ile hayvana vereceğiniz zarar hiç mi vicdan sızlatmıyor ? Ne zamandır bir MAL bir candan değerli oldu.

Güzel sıcak bir kulube yapın arabanın kenarına ve mama koyun çıkmaz üstüne.

Yani işte kolay çözüm ki kulübe yapmakta zor değil, bikaç parça mukavva, bir de migrosta satılan 10 TL lik polar battaniye. Mama dahil 50 TL tutmaz maliyet, sigara kullanıyorsanız özellikle 5 günlük sigara parası epi topu.

Bizim otopark açık ama kedilerin korunabildiği kuytu alan da var bisiklet parkı, su yağmur görmez hiçbi şekilde. Bazen oraya giriyorlar bizimkiler bazen de besleyen yakın binaların bölgelerinde belli yerlerde (çardak) yatıyorlar genelde :D

Bizim otoparktalarsa da ya duvar üzeri, ya kuytu yer, ya da benim arabanın üstündeler şapşikler işte :D Ve sandığınız kadar çizmiyorlar, hatta neredeyse hiç çizmediler benim arabayı. Ama düzgünce tembihledim ben daha bebekken bunlar çıkın ama tırnaklamayın diyerek :D

1,5 yıl önceki foto balkondan çekmiştim biraz zoom layıp :D

https://scontent-fra3-1.cdninstagram.com/hphotos-xtf1/t51.2885-15/e15/10261050_1425993210983312_701834559_n.jpg

Furkan_z3
22-10-2015, 09:43
http://www.markamama.com.tr/Mavi,PR-7761.html
Arkadaşlar ben bu ürünlerden aldım 2 tane koydum içinde minderine kadar geliyor ..Ben tabi aracımdan dert yandığımdan değil bu soğuklarda kediler sıcak barıncak bir yer olsun diye... Su geçirmez diyor ama ben gene etrafını sağlamca poşet tarzı şeylerle kapattım ve apartmandaki kediler kapı önünde değil bunların içine girip birlikte yatıyorlar.. Fiyatıda gayet uygun ... Kapalı otoparkta altına hafif taşlarla yükseltin ıslak zeminden altından soguk emmesin diye... Gayet başarılı olucaktır...

VteC_MaNiaC
22-10-2015, 09:55
Arkadaşlar olayı hayvan düşmanlığına çevirmeyin... bu sitede zaten öyle insanlar barınamaz..

herkes farkında o hayvanların neden arabanın üzerine çıktığının yada kaputa girdiğinin... konu o değil

varsa tecrübeleriniz paylaşın ..

HaKo
22-10-2015, 09:56

hahaha bence de iyi bir özür borçlusun hayvana :)

MertSerhanÖ.
22-10-2015, 10:26
Valla Allah'ın sopası yok çok günahını aldım,bi ara gerçekten o kadar bunalttı ki hayvansever olmama rağmen kediyi görürsem saldırıcam diyodum o derece.Lakin gel gelelim ne kadar tatlı bir kediymiş,en azından ponçik ponçik kaputa falan çıkıp yatıyodu çok çok.Öbür ırz düşmanı gibi kemirmiyodu bi yerleri :):):):)

TaGo
22-10-2015, 10:31
Kedi karabibere gelmez. Park ettikten sonra arabanın etrafını şöyle bir dolanın.

Berkan
22-10-2015, 10:35
Yani işte kolay çözüm ki kulübe yapmakta zor değil, bikaç parça mukavva, bir de migrosta satılan 10 TL lik polar battaniye. Mama dahil 50 TL tutmaz maliyet, sigara kullanıyorsanız özellikle 5 günlük sigara parası epi topu.

Bizim otopark açık ama kedilerin korunabildiği kuytu alan da var bisiklet parkı, su yağmur görmez hiçbi şekilde. Bazen oraya giriyorlar bizimkiler bazen de besleyen yakın binaların bölgelerinde belli yerlerde (çardak) yatıyorlar genelde :D

Bizim otoparktalarsa da ya duvar üzeri, ya kuytu yer, ya da benim arabanın üstündeler şapşikler işte :D Ve sandığınız kadar çizmiyorlar, hatta neredeyse hiç çizmediler benim arabayı. Ama düzgünce tembihledim ben daha bebekken bunlar çıkın ama tırnaklamayın diyerek :D

1,5 yıl önceki foto balkondan çekmiştim biraz zoom layıp :D

[IMG]https://scontent-fra3-1.cdninstagram.com/hphotos-xtf1/t51.2885-15/e15/10261050_1425993210983312_701834559_n.jpg[IMG]

olm dizelin tepesinde ne işleri var kaputumuz bile ısınmıyor diyecem ayıp olacak Alanyada yasadıgını hatırlayınca :D

Day Walker
22-10-2015, 10:39
benim arabanın üstünde en son kedi gördüğümde :D sonra bi daha kediyi hiç görmediler :D

bizim bi abla var saolsun sitedeki bütün kedileri eve dolduruyo hayvan napsın soğuk arabayı miss gibi ev varken :hehe:

driver_can
22-10-2015, 10:45
Olay cidden hayvan düşmanlığına çevrilmiş bizimde bişey yaptığımız yok hayvana sonuçta inanmayan çizmez diyen gelsin aracımın yanına sileceklerin ordan ön panjura kadar 4-5 tane pençe şeklinde çizik var araç sürekli cilalı çıkarken kayıyor tırnaklarıyla tutunmaya çalışıp çiziyor eski aracımda anne camdan videoya ya bile çekmiş kayıyor bu hayvanlar kaputtan diye:).Yoksa buyursun istediği kadar yatsın kaputta yumuşacık yer yaptım ona bu sefer de çamurluktan tutunmaya çalışıp orayı çizmiş:)

BaR1s
22-10-2015, 10:49
geçen arabanın içindeyim otoparkta duruyorum araç çalışmıyo bi tanesi çıktı kaputa artis artis yürüyor tam yatıcak bi bastım kornaya 2 metre havaya sıçradı bu kadar tepki vericeğini bilmiyordum bilsem kameraya çekerdim.

brs852
22-10-2015, 10:53
hayvan düşmanı değiliz bizde hayvanlara zarar vermeye çalışmıyoruz zarar vermeden bir çözümü var mı onu araştırıyorum zarar vererek çözmek istedikten sonra çözüm çok çizmiyor diyen arkadaşta yanılmış dediği gibi henüz onun arabasını kedi çizmemiş tavandan kaputa inerken patisi arabanın camını çizmiş bildiğin derin bir çizik yani sürücü tarafında olsa adamın gözünü bozar değiştirmek ister Allahtan yolcu tarafında çizik. Otopark kendi özel otoparkım olmadığımdan kulübe barınak battaniye falan bilemiyorum diğer araç sahipleri tepki gösterirler mi hani bunları yapıyorsun kedileri topluyorsun gibi. Toz naftalin karabiber vs denicem olmadı yapacak bir şey yok.

levent
22-10-2015, 11:25
olm dizelin tepesinde ne işleri var kaputumuz bile ısınmıyor diyecem ayıp olacak Alanyada yasadıgını hatırlayınca :D

Benim ısınıyor kanki, özellikle turbonun olduğu tarafa yatıyorlar kışın sileceklerin ön tarafına doğru yani :)

erdem325
22-10-2015, 12:59
ben arabayı 2 bucuk sene yatırdım. yatırmadan önce de içini komple sökmüştüm. taban halısı göğüs vs vs herşey. sonra tabandaki büyük tapaları söktüm. bayaa rahat rahat kediler girebilecek kadar büyük tapalar. sonra koltukları geri taktım bıraktım öyle arabayı. içinde kaçnesil kedi yaşadı bilmiyorum. kedi otele döndü araba :)
koltuklarda bir tane dahi tırnak izi yoktu. 2buçuk sene.....
sadece tüy doluydu içi doğal olarak hepsi o..

VTEC®
22-10-2015, 13:21
otoparktaki araçlardan daha çok sizin araca geliyorlarsa, sizin aracınızın motor kısmında, cam önü ızgaralarında vb yerinde kedi yatmıştır yüksek ihtimal. yani 1-2 kere değil defalarca yatmıştır. buda diğer kedileri o araç için davet eder. Çünkü kedi yerini sahiplenmeyi sever yada sahiplenilmiş yeri merak eder. Diğer araçlarda o kokuyu bulamaz sizin araçta o kokuyu duyar ve orayı sahiplenmek için kendi gelip yatar. Bu bir araba olur, klübe olur, paspas olur vb şeyler. Evimde 7 kedim var 7 sininde yattığı yer bellidir birbirlerinin yerlerine yatmak isteyince olay çıkar ki günlük geçinmelerinde de hiç bir sorun yoktur gayet iyi anlaşırlar.

benim kapalı otoparkımda şöyle bir sorun vardı sağ sileceğimin üstüne gelip hep 2 kedi yatardı bi gün biri bir gün diğeri, ilerleyen zamanlarda bu kavgaya dönüştü ve sonrasında sağ sileceğe işemeye başlamalarına kadar gitti. kedisever olduğumdan bi süre sorun etmedim ama sonrasında bende naftalin topu koymuştum, yani uzaktan bile keskin koktuğu için kedi onu duyduğu için gelmedi. Kedilere zararda vermedim.

Tavsiyem aracınızın motor kısmını, davlumbazları, motor alt koruma kısımlarını bu işe uygun temizliyicilerle yıkatmanız. Sonrasında durumu değerlendirin başarılı olacağınıza inanıyorum. Olmazsa yine yattığı yer hizasına naftalin topu koyabilirsiniz. aracınızada kedilerede kaçacakları için zarar vermez.
Branda ve örtü gibi şeyler faydalı olmaz aksine yumuşak zemin olacağı için daha çok yatmak isterler.

Suleyman
22-10-2015, 13:54
Aynı şekilde 10-15 dk uzaktaki otoparka bırakıyorum ancak çok da önemli değil çıkıyorlar, çiziyorlar falan..Çok takılmamak lazım.

Yigit-Y
22-10-2015, 13:56
naftalin koyun bir daha selam bile vermez arabanıza :D

http://www.ofisboss.com/images/products/00/23/41/2341_buyuk_zoom.jpg

altugkocer
22-10-2015, 14:02
Bende impreza ve forester varken tam scoop un önüne yatıyorlardı :D Özellikle soğuk havalarda yer kavgası yaptıkları bile oluyordu ben yatacam la scoop un ağzına diye :D

Baya baya çizikti iki aracımın kaputu da. Kaputu şeffaf folyo ile kaplatabilirsiniz.

bhb
22-10-2015, 14:23
Ben kalın battaniye kilim vs. seriyorum tavanın ortasından tampona kadar, doya doya yatıyolar üstünde