PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik cezam neden görünmüyor?

mobil61
22-10-2015, 13:52
Yaklaşık 3Hafta önce park yasağı olan yere park ettiğim için 100Tl ödedim aracımı çektikleri için, 90Tl de ayrıca trafik cezası geldi eve bir hafta oldu ceza bana geleli ama sistemde çıkmıyor bankayada gitmiştim cezayı ödemek için onların sistemindede çıkmadı, ne zaman sisteme yansır bilgisi olan varmı park yasağından ceza alanlar?

mimarsertac
22-10-2015, 14:04
Ziraat ceza kağıdı ile alıyor. Benimde radar cezam ne sistemde ne de akbank'ta çıkmadı. Ziraat'a gittim onlar aldı.

Yigit-Y
22-10-2015, 14:07
bilerek geç giriyorlar ki ödeme yapma ceza faizi ile binsin diye.

elindeki ceza kağıdı ile beyanla ödeme yapabilirsin her banka alıyor bank asya hariç :D

Sezgin
22-10-2015, 15:32
Nasil yani ? Bende gecen gun araci yanlis yere parkettim. Cektiler. Sonra otoparka gittim 90 tl trafik cezasi 10 tl park parasi diyip 100 tl aldilar. Simdi bide eve kagit mi gelecek ek olarak bi 90 tl daha ?

mobil61
22-10-2015, 16:10
Ziraat ceza kağıdı ile alıyor. Benimde radar cezam ne sistemde ne de akbank'ta çıkmadı. Ziraat'a gittim onlar aldı.

Finansbank'a gitmiştim ben ziraat'a gider denerim bi

bilerek geç giriyorlar ki ödeme yapma ceza faizi ile binsin diye.

elindeki ceza kağıdı ile beyanla ödeme yapabilirsin her banka alıyor bank asya hariç :D

olabilir, kredi kartı ile ödeniyor sadece hesap kartı ile olsa yatırcaktım ordan.

Nasil yani ? Bende gecen gun araci yanlis yere parkettim. Cektiler. Sonra otoparka gittim 90 tl trafik cezasi 10 tl park parasi diyip 100 tl aldilar. Simdi bide eve kagit mi gelecek ek olarak bi 90 tl daha ?

Aynen öyle evet 3Hafta gibi bi sürede geldi bana

yusuf yılmaz
22-10-2015, 16:11
cezayı sisteme işlememişlerdir
vergi dairesine gidiyorsun işliyorlar
bazı cezalar çöp oluyor bazıları geç işleniyor ve sen faiziyle ödüyorsun

by.gkn
22-10-2015, 16:35
Hazır konu varken sormak istedim. Böyle bir durumda olan araç satışında noterde bu ceza çıkar mı? Yani satışa engel bir durum oluşturur mu?

Yigit-Y
22-10-2015, 16:39
ceza araca değil şahısa kesiliyor.

benim peşimi bırakmadı o cezalar çünkü :D

by.gkn
22-10-2015, 17:10
ceza araca değil şahısa kesiliyor.

benim peşimi bırakmadı o cezalar çünkü :D

kesilen ceza eds ile kesilen radar cezası direk eve geldi şahısla alakası yok yani.

srdralc
22-10-2015, 17:19
internet vergi dairesinden elinizde ki makbuzun Seri-Sıra Numarası girerek beyanla ödeyebilirsiniz.

bilgiler beyana esas olduğu için doğru bilgileri girmediğiniz takdirde sonradan yine sisteme düşebilir.

mobil61
23-10-2015, 13:23
cezayı sisteme işlememişlerdir
vergi dairesine gidiyorsun işliyorlar
bazı cezalar çöp oluyor bazıları geç işleniyor ve sen faiziyle ödüyorsun

internet vergi dairesinden elinizde ki makbuzun Seri-Sıra Numarası girerek beyanla ödeyebilirsiniz.

bilgiler beyana esas olduğu için doğru bilgileri girmediğiniz takdirde sonradan yine sisteme düşebilir.

Teşekkürler
..

kesilen ceza eds ile kesilen radar cezası direk eve geldi şahısla alakası yok yani.

Kesin bilgim yok ama yüksek ihtimal satışta sorun çıkarır, plakanın sicili temiz olmalı diye biliyorum