PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nedir bu modifiye kelimesi ile alıp veremedikleri

prodorian
23-10-2015, 08:31
Her sabah olduğu gibi internetten haberleri okuyayım dedim.
sayfayı açtık marşıma aşağıda ki link de yer alan haber çıktı. gazetecilerin gerçekten bu konudan ciddi ciddi nemalandıklarını düşünüyorum. ya modifiye dedikleri olgunun her hangi bir hobiden mesela ahşap boyamadan farklı olmadığını anlamak lazım artık. allah rahmet eylesin arkadaşı ölmüş kullanan kişinin ama bunun modifiyeden dolayı bir ay aracı trafikten men edildi ile ne alakası var. çoğu arkadaşımız ailesinin desteği ile bu tutkusunu gerçekleştirmekte ve aileler bu haberi görünce ne düşünecek yazık.

link : http://www.hurriyet.com.tr/adalet-batuhani-yormadi-40004783

prodorian
23-10-2015, 08:32
imla hataları için özür dilerim telefondan bu kadar yazabildim...

turbo&quattro
23-10-2015, 08:36
Bu nedir ya.. Bu nasil bi adalet.

Şüpheli Sungur, 7 Ekim’de, “Londra’da hazırlık eğitimi gördüğünü, ocakta Londra’ya gitmesi gerektiğini” belirterek, adli kontrol kararının kaldırılması için üst mahkemeye başvuruda bulundu. 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi, 12 Ekim tarihli kararında, “Şüphelinin eğitim, sosyal, ekonomik ve iş durumu göz önüne alındığında haftada iki gün karakola giderek imza altına alınmasına ilişkin karara yapılan itirazın yerinde olduğuna” hükmetti. Böylece olaydan bir ay sonra Sungur hakkındaki adli kontrol uygulaması da kaldırıldı.

prodorian
23-10-2015, 08:38
Bu nedir ya.. Bu nasil bi adalet.

Şüpheli Sungur, 7 Ekim’de, “Londra’da hazırlık eğitimi gördüğünü, ocakta Londra’ya gitmesi gerektiğini” belirterek, adli kontrol kararının kaldırılması için üst mahkemeye başvuruda bulundu. 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi, 12 Ekim tarihli kararında, “Şüphelinin eğitim, sosyal, ekonomik ve iş durumu göz önüne alındığında haftada iki gün karakola giderek imza altına alınmasına ilişkin karara yapılan itirazın yerinde olduğuna” hükmetti. Böylece olaydan bir ay sonra Sungur hakkındaki adli kontrol uygulaması da kaldırıldı.

araba c coupe ankarada yaşıyor. biraz çevre ve biraz yeşil konuyu halletmiştir heralde yazık ya... Bukadar kolay olmamalı...

Sti_Ozan
23-10-2015, 08:44
Arabanin panjuru degistirirsen modifiye oluyo zaten,adalet sisteminden sorun oldugunu bilmeyen yoktur sanirim?,olen kisinin yakinlarina allah sabir versin,en kotu olumu yasamis kendisi.

HaKo
23-10-2015, 08:45
Ben mahkemenin kararında bir yanlışlık göremedim , binen arkadaşı dedikleri gibi de kendi rızasıyla binmiştir o araba illaki. Takibin kaldırılmasına diyecek bir şeyim yok ama kaldırılmasa ne olacak ki zaten karar verilmiş bi cacık çıkmaz o davadan daha.

yilmazcatalbas
23-10-2015, 08:45
Paranın her kapıyı açtığı güzel ülkem !

Aynı kazayı buradan herhangi birimiz yapmış olsaydık şu an bir tarafımızdan kan alıyorlardı.

HaKo
23-10-2015, 08:46
konuya dönecek olursak , modifiyeli dedikleri araba da , jantı panjuru boyanmış c180 coupe :) Adamların işi bu , ne kadar abartırlarsa başlığı ve haberi o kadar tıklanma alıyor , etik ahlak mı , hak getire..

CTG
23-10-2015, 08:57
Medya herseyi carpitir abartir olmayani yazar olani es gecer, en kotusu de hic bi konunun derinine inmeden bunlari yapar o yuzden araba gibi nis bi konuda oyle bi detay aramaniz yanlis tabi ki boyle yazacaklar. Ahsap boyama ile ilgili haber yapsalar ayni sizin dusunduginuzu ahsap boyamaci adam da dusunur :)

Bence bu haberde kafaya takilacak sey zaten mercedesin panjurundan ziyade memleketteki adaletsizligin boyutu

prodorian
23-10-2015, 09:08
Medya herseyi carpitir abartir olmayani yazar olani es gecer, en kotusu de hic bi konunun derinine inmeden bunlari yapar o yuzden araba gibi nis bi konuda oyle bi detay aramaniz yanlis tabi ki boyle yazacaklar. Ahsap boyama ile ilgili haber yapsalar ayni sizin dusunduginuzu ahsap boyamaci adam da dusunur :)

Bence bu haberde kafaya takilacak sey zaten mercedesin panjurundan ziyade memleketteki adaletsizligin boyutu

Sonuna kadar arkasındayım söylediklerinizin zaten bahsettiğim tam da bu. ahşap boyamadan vermek istediğim örnek de buna işaret zaten. Şu Ü... T.... trafikte yapmış oldukları olaylardan sonraki sansasyonuı da hatırlıyoruz bunun sonucu adamın şu an ki durumu orta adalet mekanizması diyeceğim ama mekanizma yok malesef.
tek üzüldüğüm şey gerçekten adaletsiz bir ülkedeyiz vicdan ve cüzdan...

johnie
23-10-2015, 09:09
para insanlara tatlı geliyor.
yazık bir can daha gitmiş..
Aynı, caddede ki çiçekci faciası gibi bir şey buda :(
Umarım adalet yerini bulur..i

Sert@ç
23-10-2015, 09:12
Araç e coupe
Kazada yanarak can veren kişi arkadaşım yakın arkadaşıydı
Olay yeri cidden fenaydı insan e coupenin bu şekilde imha etmesine şaşırıyor...

ahk
23-10-2015, 09:13
Kadını boğup kesip göle atıyorlar 10 sene sonra çıkıyor ama kocası bıçaklayıp öldürüyor gazetelere manşet oluyor cezası 20 sene....
Ölümlü kaza yapılıyor bazen 1 hafta bazen 1 ay tutukluluk en fazla 1-2 sene sonra serbest ama gazetelere yansırsa 5 seneden aşağı çıkamaz....
Tuttuğu takımın forması yüzünden insan bıçaklanıyor hafif yaralanıyor 1 hafta sonra serbest ama tribünde çocuğa hakaret ediliyor gazetelere yansıyor vali bile devrede verilecek en üst ceza verilmesi bekleniyor....
Adaleti mahkemeler mi sağlıyor medya mı????
Burada başkasına az ceza veriyorsan diğerine de az ceza ver demiyorum sadece adalet istiyorum. Suç aynıysa ceza da aynı olmamalı mı?
Çok yakın arkadaşım bağdat caddesinde ki çiçekçi olayının çok benzerini yaşadı mahkemeye çıkana kadar 3 gün tutuklu kaldı o kadar.

MK8800
23-10-2015, 09:17
Batuhan hem lise arkadasim hemde Londra'da beraber okuyorduk kaza olana kadar , rahmetli olan arkadasimizda kendisi ile cok yakin arkadasti yani aracta zorla bulunma vs herhangi ters bir durum yok . Ama nihayetinde incek yolunu bilenler orada surekli boyle olaylarin oldugunu bilirler . Ha ama hiz limiti gereksiz asilmis ve boyle tatsiz bi sonuca varilmis kimsenin istemedigi bir manzara olmus elbette ki kanun onunde cezaii yaptirimi olmalidir hakimde kararini bunlari goz onunde bulundururarak vermis . Araci da Istanbul'da egsozdan dolayi men edilmisti .

K0213
23-10-2015, 09:19
Hukuk devleti iş başında!

prodorian
23-10-2015, 09:25
Batuhan hem lise arkadasim hemde Londra'da beraber okuyorduk kaza olana kadar , rahmetli olan arkadasimizda kendisi ile cok yakin arkadasti yani aracta zorla bulunma vs herhangi ters bir durum yok . Ama nihayetinde incek yolunu bilenler orada surekli boyle olaylarin oldugunu bilirler . Ha ama hiz limiti gereksiz asilmis ve boyle tatsiz bi sonuca varilmis kimsenin istemedigi bir manzara olmus elbette ki kanun onunde cezaii yaptirimi olmalidir hakimde kararini bunlari goz onunde bulundururarak vermis . Araci da Istanbul'da egsozdan dolayi men edilmisti .

öncelikle kimse kaza yapmak istemez adı üzerinde kaza. benim anlatmak istediğim bizler artık bu işi sevenler artık ciddi bir kitleyiz tabiki aramız da kötü niyetli insanlar da var ama neden modifiye konusu gereksiz ve aşalıkça işleniyor benim karşısında olduğum şey bu. Adalet konusunda gelince herşey kişisel güç ile alakalı. tekrardan başınız saolsun.

AyrtonSenna
23-10-2015, 09:28
Adaletini s.kyim Türkiye @yilmazcatalbas'ın dediği gibi buradan birimiz yapsak burnumuzdan gelirdi kurban olduğum Allahım kimseye böyle yaşatmasın gençliğinin baharında hiçbir genç bu şekilde ölümü haketmiyor Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabir ihsan eylesin.

Adalet kavramını ülkemizde resmen silmişler bunu anladım bağdat caddesinde çiçekçi olayı bir bu olay ikinci oldu yazık

Octane
23-10-2015, 09:32
Bence bebe kasten arkadaşını ve kendini öldürmeye çalışmadı. Arkadaşı rızasıyla binmiş. Gazlamışlar, nasıl başarmışsa a'dan zye sistem dolu 1.6 2 ton arabayla kontrolü kaybetmiş, tek taraflı kaza yapmış, arkadaşı ölmüş. Allah rahmet eylesin. Burada 'kasten yaralama' gibi bir suçla çocuğu içeri atmanın alemi yok ki. Aynı şehirde hatta hep aynı bölgelerdeyiz, gelip bana da çarpabilirdi. Ben de ölebilirdim. Fakat adamın gazlamasına rızam olmadığı için suçlu olurdu. İnce bir çizgi var, ama her trafik kazasında suçlu kişiyi hapse atamayacağınız gibi yine her trafik kazasında da elini kolunu sallayarak devam etmemeli. Onun ayrımını hakimler güzel yapacak, bizim işimiz değil.

Modifiye kısmına gelince, türk halkının zekada biraz problem olduğundan, egzozlu şahinle en ince noktasına kadar hesaplanarak yapılmış bir aracı aynı kefeye koyuyor. Ünal turan gibi dangalaklar da tuzu biberi oluyor. Bir kere herif yanlamak için e60m5 almış, 2 tonluk otomatik araçla yanlamaya çalışıyor. Hehehe. Bilgisizlik, ilgisizlik, show business olduğu zaten ortada. Ki arabası standart. Ama haberlerde hep 'modifiyeli otomobili ile 'drift' yaptı, trafiği tehlikeye düşürdü' gibi cümleler duyduk. Yani bu halka göre trafik kuralı ihlali yapan, ve yaşı genç olan herkes modifiyeli otomobil kullanıyor. Standart prelude'la gezerken herkes modifiyeli diyordu, tipi yüzünden, halbuki jant kapağı falan vardı :D

Ülkede herkes istiyor ki herkes üniversite okusun, kitap ezberleyip sınavda ezbere yazıp yüksek yüksek notlar alsın, bir şey bilmese araştırmasa da olur, not önemli, boş şekilde hemen mezun olsun, hemen askerlik, asker dönüşü hemen evlilik, hemen çakko bir iş(ya sen bi başla bakalım ileride yükselirsin), hemen çocuk. Sonrasında hemen evini alsın hemen yeni, çöp bir araç alsın(sıfır km olacak ha, 1.4 golf 1.5 fluence gibi, çöplerden, 5 yıl krediyle) böylece koca karılar birbiriyle konuşurken ' bizim oğlan da okulunu bitirdi evlendi ...... düzenini oturttu maşallah' desinler. Bu çerçevenin dışına çıkan herkes serseri, aracıyla en ufak uğraşan adam modifiyeci, evlenmeyen adam asi, okul okumayan adam tembel vs.

Bu işler hep böyle gidecek. Zaten yeni araçlardan son 10 yılda hiç biri gelmedi ülkeye, ötv vurgunu yüzünden de ithalat yasağı var, e millet standart tsi'a doğru düzgün binemiyo nasıl modifiye etsin derken yavaşça bu işler hep kaybolacak. O zaman herkes çöp çöp araçları alacak 200bine, yıllarca kredisini ödeyecek. İşte o zaman, bu terimler ortadan kalkacak.

ef186
23-10-2015, 09:40
Mekanı cennet olsun gencecik bir adam daha trafik kazasında can verdi . Yemişim modifiyesinide arabasının tekerinide ...

eldorado
23-10-2015, 09:47
vefat eden arkadaş AlpAliÖzdemir çok yakın bi arkadaşım birlikte 6-7 sene geçirdik aynı okulda aynı arabaya bindik gezdik Batuyuda az çok taniyorum berbat araba kullanirdi ankarada ve sonunda yakin arkadaşimizi bizden aldi dengesiz cahil akli yüzünden

eldorado
23-10-2015, 09:55
araçta sadece sizin dediğiniz gibi jant kaplama panjur kaplama yoktu komple eksoz stage 2 yazilima kadar vardı 1 kere motor değişti yüklendiğinden

MeRtCaN
23-10-2015, 09:57
Allah rahmet eylesin
ölen arkadaşı da kazayı yapan arkadasıda tanıyorum böyle kazaları gordukce ınan ınsanın arabaya bınıp gazlaması gelmıyor ıcınden.

ama yaşı genc olup her kez gazlıyor
Mekanı cennet olsun ınsallah

onat
23-10-2015, 10:06
hükümete yakındır bülent sungur. eskilerin emlakçısıydı. şimdi müteahhit oldu. birçok yerde proje koşturuyor. tabi devletle arası iyi. olayın ilk olduğu günlerde araç sahibi batuhan sungur bile değildi, nette o şekilde geçmiyordu. ölen arkadaşın ailesi sayesinde duyuldu olay. yani babada balls büyük beyler.

o yolda acaba kaç km süratle gidiyordun da takla atarak refuj geçtin, karşıdan gelen arabalara girdin ? ölen çocuk yanlış olmasın ama adli tıpta hala tütüyormuş sedyede. allah anasına babasına sabır versin.

Draniela
23-10-2015, 10:34
Yazıklar olsun.

ertantamer
23-10-2015, 11:03
Araç c değil e coupe 350 olması lazım tam emin değilim. Batuhan ve alpi tanırız hepimiz can taşıyoruz yeri geldiğinde her iki taraf için üzücü bir durum

fthdrn
23-10-2015, 11:10
Reklamin iyisi kotusu olmuyor iste. Bakın sizin bile tepkinizi cekmis sirf modifiyeli araç vurgusu yapıldığı için :)

Orhan
23-10-2015, 11:18
insanlar başlıktan dolayı bu konulara ilgi gösterdiği sürece bu durum değişmeyecek
Spor araçlarla kazanın sonucu bu hele bide lüx bir araçsa damgayı yedin gitti

omR35
23-10-2015, 13:35
medya denildiğin de aklıma gelen;
http://i.hizliresim.com/25nnWO.jpg (http://hizliresim.com/25nnWO)

poseidon
23-10-2015, 13:56
Her sabah olduğu gibi internetten haberleri okuyayım dedim.
sayfayı açtık marşıma aşağıda ki link de yer alan haber çıktı. gazetecilerin gerçekten bu konudan ciddi ciddi nemalandıklarını düşünüyorum. ya modifiye dedikleri olgunun her hangi bir hobiden mesela ahşap boyamadan farklı olmadığını anlamak lazım artık. allah rahmet eylesin arkadaşı ölmüş kullanan kişinin ama bunun modifiyeden dolayı bir ay aracı trafikten men edildi ile ne alakası var. çoğu arkadaşımız ailesinin desteği ile bu tutkusunu gerçekleştirmekte ve aileler bu haberi görünce ne düşünecek yazık.

link : http://www.hurriyet.com.tr/adalet-batuhani-yormadi-40004783

Gazete haberde modifiye yazınca araba da resimdeki gibi biraz orta sınıf üstü olunca daha esrarengiz,
böyle hollywood vari bir ölüm oluyor okuyucunun hayal gücünde bunlar hızlı ve öfkelideki gibi sokak yarışları yapan
akşama kadar ev partilerinden çıkmayan ama sonucunda kaza yapınca bakın böyle modifiyeyle uğraşırsanız olacağı bu şeklinde haberler yaparak okuyucu toplamaya çalışıyorlar.

Adam basmış kaza yapmış işte. Belki kendi suçu belki değil. Allah rahmet etsin.
Medya olarak bayılıyoruz hayatı saçma sapan detaylarla yansıtmayı.

Dragger
23-10-2015, 17:01
Medyaya malzeme verirsen onlar da sonuna kadar değerlendirir.

Mpower
24-10-2015, 07:36
Gazlamak var gazlamak var lambada hızlı kalkmakta bir gazlama şekli trafikte makas atmakta bir gazlama şekli çok bilinçsiz gazlayanlar var çevremdeki arkadaşlarımdan hepsi en az birer kere patlamışlardır hatta biriyle beraber takla bile atmıştık o yüzden başkasının arabasına kolay kolay binmem özellikle gerizekalı gibi kullanıyorsa

soch-vtec
24-10-2015, 07:58
Ölene Allah rahmet eylesin. Kaza yapana da Rabbim sabır versin kendisini tanımam ama böyle bir durumla kalan bir arkadaşım var ve yıllar geçti o kaza aklına gelince o günlere geri dönüyor. Her yere radar koyuluyor diye de rahatsız oluyoruz böyle kazalar olunca da hızlı gitti diye adamı infaz ediyoruz. Arkadaşı kendi gönlü ile binmiş araca, kaza sırasında batuhan da ölebilirmiş ve alkollü araç kullanmamışsa kaza da kasıt aranmaz. Kamu davası devam eder sonunda da arkadaşın ehliyetine 1 yıl el konur. Adil midir? Ölen kardeşin olsa böyle olgunlukla karşılayabilir misin? bunlar ayrı şeyler ama 90 yıldır adalet böyle... Bu arada bu haber de bile hükümeti araya sokan bir arkadaş var onu da alkışlıyorum :bravo:

aTaBeY
24-10-2015, 08:33
Yazık gerçektende yaşları 20 daha birisi allah rahmet eylesin daha ne umutları ne beklentileri varken göçtü gitti. Diğeri nekadar uçarı kaçarı bir çocukda olsa arkadaşının ölümüne sebep verdiği gerçeğiyle bir ömür yaşayacak. Allah düşmanımın başına vermesin.
Ama konuyu açan arkadaş haklı toplumda acayip bir önyargı var. Gözümün önünde modifiyeli leona'a geldi fiesta vurdu %1000 fiesta suçluydu ancak hem çevredekiler hemde gelen polisler leon sahibine resmen sokak köpeği gibi davrandı arabasından dolayıda suçlu çıkarmaya çalıştı. Cahiliz çok çok cahiliz.

ghibli06
24-10-2015, 08:51
çok zor bir durum, ölenin mekanı cennet olsun, ailesine sabır versin...

benzer bir olay yakın bir arkadaşımın başına geldi yıllar önce, ben de çok sık binerdim arabasına, İngiltere'de yaptırtmıştı subaruyu, belli bir güzergahımız vardı spordan çıkar o yolda gazlardık, içeriden diff ayarlar önü arkayı kaydırırdık 240 ile 4 şerit değiştirirdik otobanda... o zamanki kafa ve zeka seviyemle çok eğlenmiş olurduk, hepsini kendi rızamla yaptım, bu esnada kaza yapıp ölseydim, arabayı kullanan arkadaşımın hiç bir suçu olmadığını söylerdim... ama geride kalanlar için çok zor durum, kabullenmek mümkün değil... ailelerini de anlamak lazım...

ersandeniz
24-10-2015, 10:28
Adam olume sebebiyet vermis, yayaya carpmaktan farki yok bu acidan bakildiginda, hakettigi cezayi alir indwllqh dicem de gelmez zaten ingiltereden geri

Mpower
24-10-2015, 10:53
Ölene Allah rahmet eylesin. Kaza yapana da Rabbim sabır versin kendisini tanımam ama böyle bir durumla kalan bir arkadaşım var ve yıllar geçti o kaza aklına gelince o günlere geri dönüyor. Her yere radar koyuluyor diye de rahatsız oluyoruz böyle kazalar olunca da hızlı gitti diye adamı infaz ediyoruz. Arkadaşı kendi gönlü ile binmiş araca, kaza sırasında batuhan da ölebilirmiş ve alkollü araç kullanmamışsa kaza da kasıt aranmaz. Kamu davası devam eder sonunda da arkadaşın ehliyetine 1 yıl el konur. Adil midir? Ölen kardeşin olsa böyle olgunlukla karşılayabilir misin? bunlar ayrı şeyler ama 90 yıldır adalet böyle... Bu arada bu haber de bile hükümeti araya sokan bir arkadaş var onu da alkışlıyorum :bravo:

Abi radarları hız yapmanın riskli olduğu bölgelere koymuyorlar radarları ceza yazmaya elverişli yerlere koyuyolar adam 4 şerit otoban gibi yol yapmış hızlı gitmenin tehlike yaratmayaca bir yer polis gelip oraya radar kuruyor biz buna kızıyoruz

foreverkings
24-10-2015, 10:59
Gene nüfuslu bir ailenin çocugu oldugu için paçayı kurtarır amk ülkesinde.

ham
24-10-2015, 11:08
Ölen arkadaşa allah rahmet eğlesin. Bunun gibi bir çok olay gördük duyduk, bu yüzden sağ koltuğum boş olmadığı sürece gaza basmıyorum.

onat
24-10-2015, 12:19

hükümete yakın diyen benim, kastın bensem. hayrola zoruna mı gitti hükümete yaslamam ? ankarada yaşadın mı ? havasını suyunu bilir misin ? siyaset ve ticaret hayatının içinde misin ? kimlerin ne pisliği var bilir misin ? ben bilirim. o yüzden boşa yazmam. 10 senede milyonlarca dolar 3+1 daire satmayla olmuyor işte. neyse bu konular net ortamında konuşulmaz. heleki ölümlü bi kazanın konuşulduğu bir konuda yakışık almaz.

Network
24-10-2015, 21:11
Zengin çocuk, fakir adalet, cahil memleket

benim için konunun özeti bu.

ilerleyen on yıllarda bu durumun değişeceğini düşünüyorum...

1998corsa
25-10-2015, 00:39
Herkes oyle bir yazmiski sanki olen kisi yoksul sokak cocugu, kazayi yapan kisi ile takildigina gore oda varlikli biri bos kisiyi dolastirmaz yaninda.

ayrica bunun devletletle veya adamin is adami olmasini nasil bagdastirdiniz oda enteresan. sonucta kasten cana kiyilmamis verilen karar dogru karar. bence ama kazayi yapan kisi icin aci bir durum, olen kisi icinde ailesine sabir diliyorum

westalim
25-10-2015, 01:09
bizim bölümden biriymiş tanımazdım ama aynı yolu her gün bizde kullanıyoruz ve hala o yoldan geçerken insanın canı acıyor orta şeritte aracın yanıklarının asfalta yapışmış kapkara etmiş halini görmek üzüyor. başka bi konuya dikkat çekmek istiyorum. bu durum sadece incek yolunda değil bir çok orta refüjlü yolda sulama yapılıyor ve bu kazada virajın bitiminde aracın sulamayı çiçeklere değilde yola akması ve o hızla aracın suya kaptırması sonucu karşı şeride zıpladı deniliyor. e coupe gibi arkadan çekişli bi araca hatalı sulamanın etkisi sizce nedir ? batuhanın kemeri takılı değilmiş fırlmış camdan heralde ama ali kemere takılmış ve bu sebepten içerde kalmış olabilir. araç çokca takla atmış. bu durum batuhanı haklı çıkarmaz yazıktır günahtır vebalini nasıl vericek bilmiyoruz ailesi arkada kaldı alinin.
burda sadece diğer arabalara bile verdiği zararı görebiliriz : A (http://www.cihan.com.tr/tr/baskentte-kaza-bir-kisi-yanarak-can-verdi-8-kisi-de-yaralandi-pCHMTg4OTI0Ny8yMzIwNTQ3.htm)

westalim
25-10-2015, 01:10
Herkes oyle bir yazmiski sanki olen kisi yoksul sokak cocugu, kazayi yapan kisi ile takildigina gore oda varlikli biri bos kisiyi dolastirmaz yaninda.

ayrica bunun devletletle veya adamin is adami olmasini nasil bagdastirdiniz oda enteresan. sonucta kasten cana kiyilmamis verilen karar dogru karar. bence ama kazayi yapan kisi icin aci bir durum, olen kisi icinde ailesine sabir diliyorum

yanlış bilimiyorsan alkan galerinin ortaklarından birinin oğlu. ölen ali özdemir

dahan
25-10-2015, 03:27
buna benzer olayı burda mahellede birisi yaşamış ,arabada yan koltukta ölen akrabasıymış ölen kişinin tarafları adama dava açmış vs adamın elinde ne var ne yok almışlar adamı parayı verene kadar hapiste tutmuşlar felan,,,bu olaya benzer burda bi arkadaşın başına da gelmiş,,oda parayla kurtarmış yani diyorum bu tür olayların mahkemece çözümü bumu,,para ölen kişiyi geri getirmez ama yapacak bişe yok gibi

ALPER-VNS
25-10-2015, 04:17
Kaza yerinden geçtim çok fenaydı.. Baya baya binmiş diğer arabaların tepesine.. Ayrıca gündüz saatlerinde sulama olmuyo o yolda.. Gece olsa doğrudur derim de..

onat
25-10-2015, 11:54
abi siz şakamısınız ? ne demek iş adamı olmasıyla ne alakası var ? adam çok ciddi bir süratte kaza yapmış. kasten olmasada bir cana kıymış ki hukuğu bilmem ama benim gözümde kastendir. verilen kararın sebebide neymiş londra da okuyormuşta vs vs. bu kararın tek sebebi nüfuzlu bir iş adamının oğlu olması. başka hiçbir açıklaması olamaz. nüfuzuda hükümetten ve hükümetle iş yapan bir ton iş adamıyla iç içe olmasından. günlük yövmiye hesabı çalışan bir taksici arabada ölüme sebep olsa, bu karar mı verilirdi ?

ayrıca incek yolu hıza çok müsait bir yol. çok tehlikeli bir yol. ben incekte oturuyorum. 8 senedir bu güzargahı kullanıyorum. size şöyle söyleyim, kaza yapılan yerin tam üstünden geçtim. asftalı bozmuş kaza. sürati siz düşünün. şimdi bu adama suçsuz yada bilinçli şekilde öldürmedi denebilir mi kanunen allah aşkına ?