PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi besleyen anlayan

Sadık Özyer
25-10-2015, 11:34
Evimde bahcemde besledigim kedilerimden birisine onun bunun evladinin birisi balkonuna geliyor diye sopayla vurmus ve legen kemigini kirmis. Buldugumda agliyordu kapinin onundeydk , yagmurlu havada usutmustur diye hemen veterinere goturdum. Mama ve su alip biraz battaniyeye saraladim yurumekte gucluk cekiyor fakat yuruyordu. Rontgen cektiremedim sabah baskasina gittim ve legen kemiginin kirik oldugu anlasildi. Biraz agri kesici vurulduktan sonra kaynamasina yardimci olabilecegi dusunulen ilaclardan aldim. Ameliyat olamiyormus legen kemiginden. Bende buna klube yaptim vs. Bazen saliyorum geziyor tekrar geliyor diger kedilerden korkuyordum fakat onlar yardimci oluyorlar buna birisi kafasini yaladi vs ayaklarinda iltihaba benzer birsey gordum hemen pansuman yaptim . Fakat ayagini sarayim mi sarmiyayim mi bir tereddute kapildim. Kediye bahcemde bakiyorum 1 yasinda erkek. Kuru mama ile besliyorumm . Veterinerler iyilesir diyip saliyorlar hep . Ameliyat icin rontgeni atabilirim bir veteriner arkadasa.

Ae86
25-10-2015, 12:37
Evimde bahcemde besledigim kedilerimden birisine onun bunun evladinin birisi balkonuna geliyor diye sopayla vurmus ve legen kemigini kirmis. Buldugumda agliyordu kapinin onundeydk , yagmurlu havada usutmustur diye hemen veterinere goturdum. Mama ve su alip biraz battaniyeye saraladim yurumekte gucluk cekiyor fakat yuruyordu. Rontgen cektiremedim sabah baskasina gittim ve legen kemiginin kirik oldugu anlasildi. Biraz agri kesici vurulduktan sonra kaynamasina yardimci olabilecegi dusunulen ilaclardan aldim. Ameliyat olamiyormus legen kemiginden. Bende buna klube yaptim vs. Bazen saliyorum geziyor tekrar geliyor diger kedilerden korkuyordum fakat onlar yardimci oluyorlar buna birisi kafasini yaladi vs ayaklarinda iltihaba benzer birsey gordum hemen pansuman yaptim . Fakat ayagini sarayim mi sarmiyayim mi bir tereddute kapildim. Kediye bahcemde bakiyorum 1 yasinda erkek. Kuru mama ile besliyorumm . Veterinerler iyilesir diyip saliyorlar hep . Ameliyat icin rontgeni atabilirim bir veteriner arkadasa.

O sopayı dik tutup oturtucaksın şerefsiz....Sadık şuan hangi ildesin ?

Sadık Özyer
25-10-2015, 13:22
O sopayı dik tutup oturtucaksın şerefsiz....Sadık şuan hangi ildesin ?
ben feethiyedetim hocam. www.facebook.com/harryblade kedime bakabilirsiniz. Komsu musfettesini buldum fakat legen kemigini nasil kirarim bilemiyorum daha cok bilek tarzi calisicam . Normal bir insana sacma gelebilir ama evinde 20 30 tane kedi besleyen omrunu kedileri mutlu etmeye adayan bir insan icin cok zor

Kutluhan
25-10-2015, 13:35
Geçmiş olsun, bizde evde kedi besliyoruz millete batıyor aq görende akını,bokunu,masraflarını onlar karşılıyor sanar. İnsanların insana saygısı yok ki, bu tarz insan sevgisine aç hayvanlara saygısı olsun. devlet üniversitelerinin veterinerlik fakültesine götürüyoruz biz Ankara'da, varsa oralardada kesin ilgilenirler.

gurkanerkan
25-10-2015, 15:06
Geçen benimde beslediğim kedilerden birine araba çarpmış. Sinirden ve çaresizlikten kendime zarar verecektim. Komşuya bir ziyaret şart bence. Kedi ile bırakın veteriner ilgilensin.

Sadık Özyer
25-10-2015, 16:04
Carpma olsa ayaklari ezilir ic organlari zedelenir , bir kedi bir kedinin legen kemigini kiramaz. Zavallim kakasini yapamiyor topragi ben kazip goturuyorum agliyor. Veterinerde birakamam ki kedimi kopeklerden korkup agliyor benim dogo arjantin pug ve goldenimda var baska bir evde bakiyorum kediler ve kopekler *****. Ayaklari yara olmus dedigim gibi onun icin bir daha goturucem . Kaybetmesini istemem.

kadioglu
25-10-2015, 16:07
Ya leğen kemiğinde kırık olan kedi nasıl yürür?Ayağa bile kalkamaması laazım. Etrafta Veteriner Fakültesi varsa götürmenizi tavsiye ederim.Açık yaraya gelince, biraz antiseptik(batikon, tentürdiyot vs.) sürüp açık bırakın. Günde 2-3 kez sürün. Yara kabuk bağlamışsa gerek yok.

hilmi
25-10-2015, 16:46
Geçmiş olsun gerçekten, imkanınız varsa bence de fakulteye götürün, veterinerler zaten sıkıntıya düştükleri konularda fakultelerden destek alıyorlar, en doğru adres orasi.

Sadık Özyer
25-10-2015, 19:14
Kedi arabaya pek alisik degil , oksijenli su doktumnbaya kopurdu sonra tentirdiyot falan surdum sanki boyle oturmaktan olmus gibi iltihapti .