PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.6 tdi yükleme yardım !

ronay
25-10-2015, 16:41
Hekese merhaba 2014 1.6 tdi aracım var bu aracı yüklemek istiyorum

Kendi Çapım da atmosferik araçlar yaptım daha önce hiç dizel bi araçla uğraşmadım

Bu konuda bilgim sıfıra yakın (yapılan projeleri internetten araştırmaktan ibaret)

Ben de bu konuda uzman bu işi yapan bi firmayla görüştüm saolsunlar yardımcı oldular

Araç standart 102 hp şuan yazılımlı 140 hp civarı

Turbo intercooler enjektör 250 hp civarı olabileceğini söylediler. (Bahsedilmedi ama sanırım yazılım+egsoz vs dahildir)

Heşey çok güzel fakat rakam 12 000 tl :heyoo: ( (ağustos ayında alınan fiyat)

250 hp ciddi bi güç ama 12 000 tl de citti bi rakam ( :

bu firmayı şikayet ediyormuşum gibi anlaşılmasın dizel yüklemede de bu rakam normalmidir yoksa bilmediğim için bana mı çok geldi yani rakam güncel normal bi fiyatsa vazgeçicem bu işten

dizelle uğraşan arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi acaba ? ben bu işleri daha uyguna ama başım ağrımıycak bi şekilde nerde yaptırabilirim

veya bana bi setup hazırlayabilirmisiniz bi kaç detayla üstesinden gelebilecek ustam var

okuduğunuz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Seven7
25-10-2015, 16:45
Abi 12bin lira içinde neler var neler yok diye liste çıkarsan ona göre fazla yada normal diyebilir insanlar.

BARR
25-10-2015, 16:47
Turbo-Intercooler-Enjektör az para değil doğru üstüne yazılım işçilik egzos vs de gelince az meblağ tutması beklenemez ama 12.000tl tutarmı orasını bilmiyorum takılacak parçaların ne olduğuna bağlı. Bu setup'a sahip araçlar var zaten bildiğim kadarıyla Paşaoğlu ve Megachips'in araçları.

Forumda Boldenon nick li üyenin Skoda Rapidi vardı bu setupta Megachips li ondan yardım alabilirsiniz.

Mehmetmert
25-10-2015, 16:51
Bana kalırsa yazılım,egzoz ile 150-55 hp bandında gezin öncelikle
12bin gerçekten çok ciddi rakam,işinin arkasında olan birinide bulmanız lazım yoksa

-Modifiyenin Garantisi olmaz...
-Madem başın ağrımasın,sorun olmasın diyorsun memur gibi arabana binicektin...
-Herşey parayla olmaz,bazı şeyleri paraylada yaptıramazsın...
-Bizlik bir durum yok arabanın şurası bozuk onu git değiştir,bunu git değiştirr.....

yukarıdaki ilk aklıma gelen maddelerle kolayca işin içinden sıyrılma vardır.O yüzden önce çalışacağınız yere dikkat etmenizi öneririm.Bir diğer noktada şu ikileme dikkat edin
-Bir usta montajı yapar,diğeri yazılımı yapar.Bir yerde bir sorun olur yazılımcı mekanik ustasına suç atar,mekanik ustası yazılımcıya.Mümkün mertebe birbirlerini tanıyan yada tek bir yerde yaptırın.Gerçi modifiye bu :)

Bana kalırsa specler:
-Yazılım(hard)
-EgzozD(Dpf iptali)
-İntercooler

bu speclerle 160hp gibi sorunsuz binilebilir.Yetmediği zaman bir üst spec turbo upgrade işine girilebilir

(Not:Bunları turbo büyültmüş,şu an DPF'si bile üstünde sadece yazılımlı kullanan bir kişi olarak söylüyorum)

ronay
25-10-2015, 16:52
Abi 12bin lira içinde neler var neler yok diye liste çıkarsan ona göre fazla yada normal diyebilir insanlar.

Turbo intercooler enjektör denildi ama muhtemelen gerekli dier parçalar da vardır içerisinde tam liste almadım

Mehmetmert
25-10-2015, 16:55
Bu arada

*gtc1549 turbonun sıfırı 1500 lira
*Filtre:200 lira falan(aem gerek yok bence ama gelenek yerini bulsun)
*Komple egzoz :1000 lira
*Bronz baskı balata: 1000 lira
*Yağ-yağ filtresi:250 lira desek
*İntercooler:1000 lira
*Enjektörlere ne olcak bilmiyorum ama onada 1500 lira desek

Bu listeye ekstradanda 1000 lira diğer fazlalıkları eklesek 7450 lira gibi yazılım hariç bir fiyat çıkıyor.

Takılacak turbo nedir bilemem,nos gircekse işin içine onunda maliyeti var,ıvırı zıvırı var.Zorlanırsa 12.000 lira bulabilir liste

ronay
25-10-2015, 16:57
Bana kalırsa yazılım,egzoz ile 150-55 hp bandında gezin öncelikle
12bin gerçekten çok ciddi rakam,işinin arkasında olan birinide bulmanız lazım yoksa

-Modifiyenin Garantisi olmaz...
-Madem başın ağrımasın,sorun olmasın diyorsun memur gibi arabana binicektin...
-Herşey parayla olmaz,bazı şeyleri paraylada yaptıramazsın...
-Bizlik bir durum yok arabanın şurası bozuk onu git değiştir,bunu git değiştirr.....

yukarıdaki ilk aklıma gelen maddelerle kolayca işin içinden sıyrılma vardır.O yüzden önce çalışacağınız yere dikkat etmenizi öneririm.Bir diğer noktada şu ikileme dikkat edin
-Bir usta montajı yapar,diğeri yazılımı yapar.Bir yerde bir sorun olur yazılımcı mekanik ustasına suç atar,mekanik ustası yazılımcıya.Mümkün mertebe birbirlerini tanıyan yada tek bir yerde yaptırın.Gerçi modifiye bu :)

Bana kalırsa specler:
-Yazılım(hard)
-EgzozD(Dpf iptali)
-İntercooler

bu speclerle 160hp gibi sorunsuz binilebilir.Yetmediği zaman bir üst spec turbo upgrade işine girilebilir

(Not:Bunları turbo büyültmüş,şu an DPF'si bile üstünde sadece yazılımlı kullanan bir kişi olarak söylüyorum)

aynen kardeşim güzel yazdın teşekkürler hem güldürdün hem düşündürdün tavsiyelerini dikkate alıcam

ronay
25-10-2015, 16:59
Bu arada

Bu listeye ekstradanda 1000 lira diğer fazlalıkları eklesek 7450 lira gibi yazılım hariç bir fiyat çıkıyor.

Takılacak turbo nedir bilemem,nos gircekse işin içine onunda maliyeti var,ıvırı zıvırı var.Zorlanırsa 12.000 lira bulabilir liste

balata yok bu fiyatın içinde oem kullanılcak denildi
tabiki nos ta yok listede

Mehmetmert
25-10-2015, 17:17
aynen kardeşim güzel yazdın teşekkürler hem güldürdün hem düşündürdün tavsiyelerini dikkate alıcam

-Modifiye işi bu en kral işçiliği de yapsan en kral firmaya da yapsan ek masraf ve sürprizler illaki çıkacak. İşin kuralı bu.
-Nakitden falan fazla olarak sabır gerektirir
-arabayi tanimak onemli. Sorun ciktiginda bu arabadan degil yazilimdan, ya da arabanin surasi sikintili yazilimin sucu yok diyebilmek gerek
-Milyon dolarlık makineler start çizgisinde kalır, elinden birşey gelmez ...
- Hepimiz bir ton sorun yayasiyoruz, kimi normal kimi anormal. Ama bu isin en büyük sirri sabir
-Imkan sadece parayla olmuyor kardeşim.. Parayla yapılamayacak işler vardır, burda kastesilen de onlardan biri..
-Birde anne ve babanızın rızasınıda alın arabayı yaptırırken :)

ronay
25-10-2015, 17:35
-Modifiye işi bu en kral işçiliği de yapsan en kral firmaya da yapsan ek masraf ve sürprizler illaki çıkacak. İşin kuralı bu.
-Nakitden falan fazla olarak sabır gerektirir
-arabayi tanimak onemli. Sorun ciktiginda bu arabadan degil yazilimdan, ya da arabanin surasi sikintili yazilimin sucu yok diyebilmek gerek
-Milyon dolarlık makineler start çizgisinde kalır, elinden birşey gelmez ...
- Hepimiz bir ton sorun yayasiyoruz, kimi normal kimi anormal. Ama bu isin en büyük sirri sabir
-Imkan sadece parayla olmuyor kardeşim.. Parayla yapılamayacak işler vardır, burda kastesilen de onlardan biri..
-Birde anne ve babanızın rızasınıda alın arabayı yaptırırken :)

beni sen anladın sanmıştım ama yanlış anlamışşsın yinede teşşekkürler ( :

FET
25-10-2015, 17:39
1.6 tdi için en uygun specleri Mehmetmert kardeşimiz söylemiş,
Bahsettiği turbo orijinal manifolduyla cuk diye oluyor, yalnızca yağlama borularının değişmesi gerekiyor.
Hardcore bir şeyler derseniz iş değişir. Mesela CUB Polo var duymuşsunuzdur. Ona kim bilir ne 12.000 ler harcandı :D
Modifiye pahalı bir spor, muhakkak extradan bütçeniz bulunsun.

Mehmetmert
25-10-2015, 17:42
beni sen anladın sanmıştım ama yanlış anlamışşsın yinede teşşekkürler ( :

Şaka yapıyorum be abi fazla konuyu baltalamaya gerek yok.

12.000lira zorlanırsa bulabilir bütçe olarak,ama tam setupı yazmadan 12.000liraya 250hp olurmu dersen olabilir,olmayadabilir.

Şu liste yazılım hariç 7500 lira ediyor...

*Buna ekstra olarak daha değişik ve pahalı turbo + turbo manifold işçiliği falan eklenirse 2500 lira üstüne eklersek 10.000lira ediyor
*Hadi yazılım fiyatına insaflı davranayım 1000 lira diyelim 11.000lira ediyor.
Bunlar abartarak yazdığım fiyatlar tabi,üç aşağı beş yukarı.Bunlara ek olarak custom emme manifoldu,nos cartı curtu eklenirse 15.000lirayı bile aşan bir bütçe olur.

Hatta ve hatta daha kaliteli parçalarla yapılcaksa 20.000lirayı bile bulabilir(Misal coolera1000lira dedim ama wagnerintercooler takılırsa oraya 2500 lira yazın.Yada 200 lira aem filtre yerine VWRacing hava filtresi 1300 lira yazın).Yani modifiyede sınır yok abi ,daha doğrusu düşüncelerde sınır yok:)

ronay
25-10-2015, 17:49
1.6 tdi için en uygun specleri Mehmetmert kardeşimiz söylemiş,
Bahsettiği turbo orijinal manifolduyla cuk diye oluyor, yalnızca yağlama borularının değişmesi gerekiyor.
Hardcore bir şeyler derseniz iş değişir. Mesela CUB Polo var duymuşsunuzdur. Ona kim bilir ne 12.000 ler harcandı :D
Modifiye pahalı bir spor, muhakkak extradan bütçeniz bulunsun.

saolun ama konuyu açmamın sebebide tam olarak bu hani ne bileyim CUP polo vs sahibi onu yapanı denk gelir die açtım konuyu sende bana hak verirsin ki amerikayı ikici kez keşfetmeye gerek yok teşşekkürler

FET
25-10-2015, 18:24
CUB 'un sahibi yakın arkadaşım hemen hemen her şeyini bilirim. O araba bambaşka amaçlar üzerine yapıldı. Üzerinde ki para ve emek çok fazla,
Size naçizane tavsiyem Mehmetmert 'in yazmış olduğu parçalara yoğunlaşmanız. O şekilde de araç gerçekten çok zevkli ve en az sorunlu hale geliyor.
Güç olarak 250 çıkar mı bilmem ama 200 üstü çok rahat çıkartır ve o gücü yere vererek hissedersiniz.
Kabaca bir örnek verim; bahsedilen speclerle, üst limitlerde ki K04 lü 1.8T kadar gidersiniz.

drkuthan
25-10-2015, 18:36
yükleyip dünyanın parasını harcayıp aracının orijinalliğini bozacağına
risk alıp bu kadar yüklü araçta huzursuz olacağına
al bir gti geç polo, golf olur vs. benzeri

Gko
25-10-2015, 18:38

al bi gti geç demek kolay oluyo da yakıtı napıcaz?

63owen63
25-10-2015, 18:40
Azıccık kassak 2 tane bigturbo yaparız, güzel para :)

Ronay ,kafanı bulandırma ulaş bana :)

220T
25-10-2015, 18:43

Gözden çıkarılan 12 bini harcayacağız,bitene kadar heves alınmış olur herhalde.

STP
25-10-2015, 20:54
1.6 tdi jetta dsg de dsg kac hp nm ye kadar dayaniyor ?

Kutluhan
25-10-2015, 21:08
Motor içi ve egzoz sistemine 10.000-12.000TL. üzerine bide Coilover ve O beygirleri yola vermek için Jant+lastik lazım. Temiz 20.000TL. Kenarda bulunması lazım keyif için. Aracınız yazılımıymış kalsın bu şekilde devam edin, hatta yazılımına kadar orjinal dönmüş biri olarak diyorum bende fazla kurcalamayın. O yazılımı yapmak için aracın beyni söktüler kurcaladılar diye sıfır beyin alacam arabama o derece :)

Mehmetmert
CUB 'un sahibi yakın arkadaşım hemen hemen her şeyini bilirim. O araba bambaşka amaçlar üzerine yapıldı. Üzerinde ki para ve emek çok fazla,
Size naçizane tavsiyem Mehmetmert 'in yazmış olduğu parçalara yoğunlaşmanız. O şekilde de araç gerçekten çok zevkli ve en az sorunlu hale geliyor.
Güç olarak 250 çıkar mı bilmem ama 200 üstü çok rahat çıkartır ve o gücü yere vererek hissedersiniz.
Kabaca bir örnek verim; bahsedilen speclerle, üst limitlerde ki K04 lü 1.8T kadar gidersiniz.

Gözden çıkarılan 12 bini harcayacağız,bitene kadar heves alınmış olur herhalde.

Abi VW'e göre 250 nm ( http://binekarac.vw.com.tr/vwSozluk/ShowComponent.aspx?ComponentID=18372 ) bana göre 350ye kadar yolu var,ama kavrama tamamen kullanıma göre değişiyor.
DSG'ye bronz çakanlar bile var tabi abartı güçlerde :)

Sti_Ozan

Benim bildigim polo gti in oyle aman aman bi yakiti yok,zaten 200-250 hp arasi 1.6 dizelde eski 1.6 degildir,yakitta cogu benzinliden asagi kalacagini sanmam acikcasi,yinede fikir sizin tabi,hayirlisi olsun

Wankel Batu
25-10-2015, 21:24

300nm ideal üstü süpriz yapabiliyor bazen

FET
25-10-2015, 21:36
Dizelde işler tam tersi oluyor :) güç ne kadar artarsa yakıt bir o kadar düşüyor.
Drag dönüşü CUB 'u kullanarak Konya 'dan Adana'ya döndük. 120-130 kmh altına hiç düşmedik, bazen 180-200 kmh lerin üzerini çıktık.
Ortalama çok komikti 4.3 - 4.5 - 4.7 bu aralıklarda seyir aldık. Fotoğraflamayı unuttum. Kimse inanmayacak biliyorum :) ama şahitlerim var :)

omrasm01
25-10-2015, 21:52
Ortalama bu specler 8-12 K arasıdır zaten fiyatlar üst limitten verilmiş olabilir ama farazi bir rakam değil acıkcası

Mpower
25-10-2015, 22:02
Bahsedilen rakamlara bak yav 12.000 20.000 bu paralara turbosuz arabayı turbolarlar fiyatlar bence şişirme biraz zaten en sinir olduğumda şu yazılım fiyatları her araca ayrı ayrı yazanlara sözüm yok ama şehir,kullanım amacı vs farketmeksizin yazıp herkese tek fiyat veriyolar ve aynı yazılım kopyala yapıştır yapıyolar çoğunda dyno bile yok fiyat ne kadar ? 750 TL

redbull35
25-10-2015, 22:03
Yazın başında polo big turbo enjektör cooler için 7000₺ fiyat almıştım. 250hp civarı güç çıkacağını belirtmişlerdi. Aracıma o kadar para harcamaktansa satıp gti aldım daha keyifli ve donanımlı oldu.

i-vtec07
25-10-2015, 22:04
102 dediğinize göre araç caddy yani sonuçta 1500+ kilo cıvarı bi araba + normal olarakta aerodinamik çok kötü .

yanlış anlaşılmasın ama o kadar eksta para gömüceksiniz, 200 hp yapıcaksınız 12 lira nın yarısı bile harcanmamış 150 hp 1.6 tdı polo kadar gidicek . bence vazgeç abi yazılımla canlanmıştır zaten yeterince .

Ufuk
25-10-2015, 23:07
Mehmet mert banada gtc1549 önerdi. Sanırım en güzel uyum sağlayan turbo buymuş . Peki bu turbo ile hangi Cooler i kullanmamız gerekli ? Kale nin as950 cooleri fazla gelir sanırım ? Uygun fiyatlı bi seçeneğimiz var mı ?
Bide bahsi geçen turbo ile mekaniği fazla zorlamayacak bir ayarla ( orta şekerli, softa yakın) tahmini kaç hp kaç tork olur ?
Öyle güç çıksın diye kasmasak, onun yerine sorunsuz olsun diye çabalasak bu turbo ile çıkacak güç ve tork ne değerde olur ?
ve bu gtc1549 denen arkadaş enjektörsuz kullanılabilir mi ?

Ben kendim kafamda bi plan kurdum. Bana bir yazilimcinin verdigi fiyat 10.000tl.
Turbo ne diye soruyorum kendi firma isminin sonuna stage 2 turbo ekleyip söylüyor. Diyorum tamamda kodu ne diyorum paylasamam diyor, lan kodunu söylede bizde araştıralim flowchartini belki benim istemeyecegim karakterde bi turbo.
Cooler ne olacak kaç lt olacak diyorum, kendi firma adının sonuna stage 2 Cooler diye ekleyip söylüyor. ( atıyorum abc Modifik stage2 Cooler )

Ben sıfır gtc1549 u alıp, güzel bi Cooler alıp bagaja koyacam
Arabayı vericem mekaniğine güvendiğim adama. Sonra gidip yazılım yaptırıcam

Mehmetmert
25-10-2015, 23:18
-GTC 1549 2.0 TDI 177hp motorun turbosu,hiçbir kesme biçme olmadan Manifold cuk diye oturuyor,Wastegate'ninde fişini oturtuyorsunuz bitiyor ve gidiyor.Yani sorunsuz cuk diye oturan en büyük turbo bu.(GTC 2.nesil geometrik turbo, GTD1449da uyabilir ama bence buna gerek yok) Sadece yağ rekorları değişicek birde emmenin ucuna ufak bir parça takıcaksınız...
-Bence coolerda litreden daha çok yüzey alanı ve içinin özelliği önemli hatta yapıldığı metaryel(sıcaklığı defetmesi lazım).Coolerda üst nokta bana göre wagnercooler ama çıkma forgeintercooler falanda iş görür bence.En kötü bu setupta litre olarka konuşursak 6litre iş görücektir diye düşünüyorum(orjinali 3.5 veya 4lt)
-Şimdi çıkıcak güç sorusuna gelince dynodan dynoa değişir zorlarsanız 300hp bile çıkartırlar şaka şaka bana göre sorunsuz ve yere aktarılan gerçek değer 200-220hp hp civarında olur .Güç ve tork kasılmamış hali...

-Benim GTC 1549 dememin sebebi sorunsuz kesme biçme olmadan uyum sağlaması ama ben kolay kolay turbo büyültme işine girmem.Şu anda aracımda yazılımı bulunan firma büyült turbonu tek yazılımla olmazsa tüm masrafların benden demesine rağmen cesaret edemiyorum :) Dumansız,safe sorunsuz şekilde 140hp 310nm civarında yaşamımı sürdürüyorum :)

Ufuk
25-10-2015, 23:55
Sanırım 6500tl bu iş için yeterli olur..
1500 turbo hadi ufak iscilikler 1900 diyelim ( sök tak yağ rekoru vs )
Cooler 600 diyelim sök tak krom borusu silikon hotumu derken 900
yazılım hadi 1000 diyelim.
Baskı için iscilik dahil 900 yeterli bence.
Eh boost saati ve yağ basınç bence gerekli olan göstergeler onlarada 500 diyelim..
yağ yağ filtresi hava filtresi yakıt filtresi bunlarda 400 tutsa işçilik dahil.
Egzoz komple 700 e yapıyorlar.
Şuanda 6300 tuttu. Geneline iscilikleri ekledim ama daha bu zamana kadar burada yapılan hesabın sanayide tuttuğunu görmedim. Biz onu düz 6500 tl diyelim.
Unuttuğum eksik bişey yada şunu az şunu fazla yazmışsın dediğiniz bir detay var mı ?

Sti_Ozan
25-10-2015, 23:57
-GTC 1549 2.0 TDI 177hp motorun turbosu,hiçbir kesme biçme olmadan Manifold cuk diye oturuyor,Wastegate'ninde fişini oturtuyorsunuz bitiyor ve gidiyor.Yani sorunsuz cuk diye oturan en büyük turbo bu.(GTC 2.nesil geometrik turbo, GTD1449da uyabilir ama bence buna gerek yok) Sadece yağ rekorları değişicek birde emmenin ucuna ufak bir parça takıcaksınız...
-Bence coolerda litreden daha çok yüzey alanı ve içinin özelliği önemli hatta yapıldığı metaryel(sıcaklığı defetmesi lazım).Coolerda üst nokta bana göre wagnercooler ama çıkma forgeintercooler falanda iş görür bence.En kötü bu setupta litre olarka konuşursak 6litre iş görücektir diye düşünüyorum(orjinali 3.5 veya 4lt)
-Şimdi çıkıcak güç sorusuna gelince dynodan dynoa değişir zorlarsanız 300hp bile çıkartırlar şaka şaka bana göre sorunsuz ve yere aktarılan gerçek değer 200-220hp hp civarında olur .Güç ve tork kasılmamış hali...

-Benim GTC 1549 dememin sebebi sorunsuz kesme biçme olmadan uyum sağlaması ama ben kolay kolay turbo büyültme işine girmem.Şu anda aracımda yazılımı bulunan firma büyült turbonu tek yazılımla olmazsa tüm masrafların benden demesine rağmen cesaret edemiyorum :) Dumansız,safe sorunsuz şekilde 140hp 310nm civarında yaşamımı sürdürüyorum :)

Abi araba dediginde dumansiz yurumeli zaten be,dizelin torku hojdir ama dumanindan benena demek olmuyor :D

Mehmetmert
26-10-2015, 00:04
Bence yok ama ne olur ne olmaz diye üstüne 1000-1500lira daha kenara eklemek gerekli.Zaten fazla fazla yazmışınızda ne olur ne olmaz bu işlerde...

Abi araba dediginde dumansiz yurumeli zaten be,dizelin torku hojdir ama dumanindan benena demek olmuyor :D
Geçmişimden utanıyorum bu yüzden :/ :(

STP
26-10-2015, 01:14
Dsg ye guvensem biraz daha guc almak adina birseyler yapicam ama korkuyorum acikcasi

-Murat Özcan-
26-10-2015, 11:01
Konuyu takipteyim orjinale ne kadara kadar yüklenebiliriz..

sword
26-10-2015, 11:13

2.0 passatlar nekadar güc cıkarır bu drumda stock turbo cooler dp yazılım.

ronay
26-10-2015, 12:24
sonunda aradığımı buldum.

dyno üzerinde 1.6 tdi ile motor içine girmeden 250 255 hp alabileceğim anahtar teslim 7000 tl

STP
26-10-2015, 12:34
Megachipmi :)

mmustu
26-10-2015, 12:51
GT Performans Ümraniye ;)

ronay
26-10-2015, 12:57

doğrudur Megachip

oguzedr
26-10-2015, 14:00

Selçuk abi çok kötüsün :D

oguzedr
26-10-2015, 14:19
Kardeşim ben sana sadece en azından edinidiğim tecrübelerden bilgi vereyim...

1.si anahtar teslim sadece araba alırsın yada ev alırsın , anahtar teslim bir proje bana göre yoktur. Çünkü ufak tefek aksilik yaşanması olasıdır , 7 derken sen onu 10 düşün asla 7 düsünme 3 bin senin payın kalsın
2.si İster paşaoğlunda ister dr ecu da istersende megachipste yaptır ama yaptırmadan önce mutlaka telefon ile değil git bir yerinde yapıcak kişiyle doğrudan görüş ne istediğini düzgünce anlat bakalım...Ona göre kafanda bişeyler belirlenir mutlaka
3.sü enjektör turbo cooler ile 250 ler bana göre zor...230 net... üstüne havayı daha fazla sokarsın nos vs vs vs yaparsan 250+ ların var...ama bu tamamen para+çokomel
4. Turbo ewet mehmetmert te söylemiş turbonun modelini o dediği iyidir ufak gibi durur ama yeni nesil bir turbodur altlar ve üstler güzel güç çıkarır ama burda fiyatlar yüksek dolar aldı başını gitti 2500-3000 arasıdır o turbo.Cooler montaj kıl tüy 1000/1500 (mishimoto) enjektör işçilik kıl tüy 1800 gibi yazılım 1000 tl civarı dp 700 , düz boru istersen de 500 ... T.Timer 300 desek Boost saati 300 de ona desek...Birde debriyajın kaçırma riski var 1500 civarıda o genel olarak aksilik cıkmazsa fiyatlar bunlar :)

ofli
26-10-2015, 14:41
1.6 tdi a uygun direk kesip biçmeden takmak icin intercooler ureten firma varmı peki ?

oguzedr
26-10-2015, 14:58

1.si anahtar teslim sadece araba alırsın yada ev alırsın , anahtar teslim bir proje bana göre yoktur. Çünkü ufak tefek aksilik yaşanması olasıdır , 7 derken sen onu 10 düşün asla 7 düsünme 3 bin senin payın kalsın
2.si İster paşaoğlunda ister dr ecu da istersende megachipste yaptır ama yaptırmadan önce mutlaka telefon ile değil git bir yerinde yapıcak kişiyle doğrudan görüş ne istediğini düzgünce anlat bakalım...Ona göre kafanda bişeyler belirlenir mutlaka
3.sü enjektör turbo cooler ile 250 ler bana göre zor...230 net... üstüne havayı daha fazla sokarsın nos vs vs vs yaparsan 250+ ların var...ama bu tamamen para+çokomel
4. Turbo ewet mehmetmert te söylemiş turbonun modelini o dediği iyidir ufak gibi durur ama yeni nesil bir turbodur altlar ve üstler güzel güç çıkarır ama burda fiyatlar yüksek dolar aldı başını gitti 2500-3000 arasıdır o turbo.Cooler montaj kıl tüy 1000/1500 (mishimoto) enjektör işçilik kıl tüy 1800 gibi yazılım 1000 tl civarı dp 700 , düz boru istersen de 500 ... T.Timer 300 desek Boost saati 300 de ona desek...Birde debriyajın kaçırma riski var 1500 civarıda o genel olarak aksilik cıkmazsa fiyatlar bunlar :)

bunlara ilave olarak 1 2 sey daha eklim :) frenlerin 90 lık güce göre 230 yapınca oem balatan ne derece dayanıcak? bu + maliyet ...yağ ve filtre değişicek 200 tl civarı... +olarak 230 hp civarı olunca filtre gerekicek hava yetersiz gelicek 500 civarı birde bunların işçiliği var hesap ortada :)

Mehmetmert
26-10-2015, 15:14
1.6 tdi a uygun direk kesip biçmeden takmak icin intercooler ureten firma varmı peki ?
Wagner sayin Ofli bey

oguzedr
26-10-2015, 15:20

bunlara ilave olarak 1 2 sey daha eklim :) frenlerin 90 lık güce göre 230 yapınca oem balatan ne derece dayanıcak? bu + maliyet ...yağ ve filtre değişicek 200 tl civarı... +olarak 230 hp civarı olunca filtre gerekicek hava yetersiz gelicek 500 civarı birde bunların işçiliği var hesap ortada :)

son olarak biseyler daha söylim 250 hp çok ciddi güclerdir...Öyle enjektör cooler turbo ile 250 cıkarmak cok zor...nedeni de şu ; ap polo gti fvm cupra gkl cupra 3 ayrı firmanın da 3 tane stage 2 + arabasıdır. Bu araclar dediğiniz 250 civarı güclerdedir...ne kadar iyi yürüdükleride ortadadır...bu araçların stage 2+(oem turbo ile) taki zamanları 10/11 arasıdır...

ronay
26-10-2015, 15:20
tabiki gidip görüşücem öncesinde kullanılcak malzemelere bakıcam

bu tür projelere alışkınım dizele yabancı olduğumdan fikirleriniz almak istedim

illaki ufak tefek ekstraların çıkacağını bende biliyorum

bana söylenen 7000 tl ve bir kuruş para harcanmıyacağı yönünde (oem debriyaj nos yok)

turbo intercooler enjektör vs bu zamana kadar maks 255 hp alınmış min 230 hp kadar beni tatmin eder

mmustu
26-10-2015, 15:31

hayırdır kankacım megachıp olunca ne oluyor kii Adam 81 vilayette iş yapıyor yüzlerce araba yapmış bazı projelerde sıkıntı da yaşanmış olabilir karşılıklı, bu kadar yapılan iş içinde illa ki ufak tefek sorunlar da çıkabilir bunu en iyi biz biliriz değil mi :) bizim arkamızdan kimler neler konuşmuştur kim bilir :)

omrasm01
26-10-2015, 20:51
Ortalama bu specler 8-12 K arasıdır zaten fiyatlar üst limitten verilmiş olabilir ama farazi bir rakam değil acıkcası

Sayin: omrasm01,

TechTurkeydan bir uyari aldiniz.

Uyari almanizin sebebi:
-------
Uygunsuz İmza

İmzamın neresi uygunsuz anlamış değilim ??? (İmzam Team PAŞAOĞLU )

ofli
26-10-2015, 21:57
Wagner sayin Ofli bey

ehhe birebir dizel icin varmı yaw yaklaşık 3 binlik olucaz 2 zarda desene ahsduasdh

STP
26-10-2015, 22:33
hayırdır kankacım megachıp olunca ne oluyor kii Adam 81 vilayette iş yapıyor yüzlerce araba yapmış bazı projelerde sıkıntı da yaşanmış olabilir karşılıklı, bu kadar yapılan iş içinde illa ki ufak tefek sorunlar da çıkabilir bunu en iyi biz biliriz değil mi :) bizim arkamızdan kimler neler konuşmuştur kim bilir :)

Sorudami sormayalim haci :)

drkuthan
26-10-2015, 23:05

İyi de güzel kardeşim ben hem golf 1.6 tdi hem de rapid 1.6 tdi yazılımlı kullandım
Basınca zaten benzer tüketimlere imza atıyorsun
Yakıt farkı bahsettiğin kadar olmaz inan bana

oguzedr
26-10-2015, 23:09
1.6 tdi için motor içi mi :D

sword
26-10-2015, 23:24
2.0 tdi passat aynı speclerde ne guc alıyor yapan oldumu

Mehmetmert
27-10-2015, 03:13
Motor ne abi 2.0 140 mi 177 mi?

Ufuk
27-10-2015, 06:20
1.6tdi lar blok olarak 2.0 ile ayni mi ?
Öyle bişey duymuştum, servisten 2.0 parçalarını al tak 2.0 oluyor diye bir olay.

levent
27-10-2015, 06:30
Bloklar aynı kapak ve krank farklı ufukcum

Ufuk
27-10-2015, 06:42
Biri kesin 2.0 hacim yapar :D aslında benim planlarım var Harlequin 2.0tdi polo :D

mmustu
27-10-2015, 06:55
Sorudami sormayalim haci :)

git uşağınla oyna sen artık :)))))

oguzedr
27-10-2015, 07:08

Kapak farklı mi ? :D Emin msn

sword
27-10-2015, 07:35
Motor ne abi 2.0 140 mi 177 mi?

140lıkları soruyorum. yanı bu polardakı verım passatda aynı ıse 2litre hacımle 200hp civarı olur diye düşündüm stock turbo.

diğer konuda proje olarak poloyu 2litre yapıp 2260 taksak motor içi dayanırmı 300civarı hplere pd motor kadar

oguzedr
27-10-2015, 07:53
Abi 1.6 tdi bile kendi oem turbosu ile dd maha Mustang te 200 çıkar

FET
27-10-2015, 09:19
Abi 1.6 tdi bile kendi oem turbosu ile dd maha Mustang te 200 çıkar

abart :D :D

140lıkları soruyorum. yanı bu polardakı verım passatda aynı ıse 2litre hacımle 200hp civarı olur diye düşündüm stock turbo.

diğer konuda proje olarak poloyu 2litre yapıp 2260 taksak motor içi dayanırmı 300civarı hplere pd motor kadar

Passat dediğiniz güçlerde olur ama biraz ağır olur :)

Gelelim Polo 'ya; 2.5 barda uzun süre kullanabilirsin sword amca :)
Şu an Adana 'da 2.0 yapılan ve 2260 takılan bir Polo projesi yapım aşamasında, merakla bekliyoruz...

oguzedr
27-10-2015, 09:26

Şu an Adana 'da 2.0 yapılan ve 2260 takılan bir Polo projesi yapım aşamasında, merakla bekliyoruz...

30 shot nos ile cıkar :)

omrasm01
27-10-2015, 13:50

Heyecanla beklenen proje inş gün yüzüne yakın zamanda cıkacak :)

sword
27-10-2015, 17:12

2.0 için neler değişiyor tam olarak

birde oem turbo polo ve accent denemesini merak ediyorum dp egsoz kat ıvır zıvır iptal yazılımla :)

KMR2-GT
27-10-2015, 17:26

birde oem turbo polo ve accent denemesini merak ediyorum dp egsoz kat ıvır zıvır iptal yazılımla :)

polo var polo var :D

Ufuk
27-10-2015, 19:44
Valla 2.0 hacım 2260 li polo 300 lere yakındır diye düşünüyorum. Videolarını merak ediyorum.

FET
27-10-2015, 22:51

Yarım blokla başlangıç yapılabilinir :)

Polo, Accent 'i çok üzer :)

sword
27-10-2015, 22:58
bir video buldum cok üzememiş :)

https://www.youtube.com/watch?v=kzluysMfd6g

FET
28-10-2015, 07:48
Soft bir Polo 'yu üzemez bende katılıyorum :)