PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsot TDi / intercity İstanbul Park / 2.47.09

63owen63
26-10-2015, 11:15
İsot'la hep piste çıkmayı planlayıp, 6-7 sefer hayatın tehirini yedikten sonra, sonunda 25 Ekim 2015 ' A seansında çıkabildik.
İlk pist deneyimim.
Aracımın hazırlızlığından ötürü aslında hem biraz turlayalım hem de virajları pist üzerinde çalışma şansı bulalım diye girdim, ama 2 tur hotlap atmaya çalıştım.
İlk tur ısıtıp, ikinci tur viraj hızlarımızı deneyimleyip, ikinci tur sonunda pite girip lastik havalarımızı yeniden düzenlettik ve ertesinde attığımız hotlap.
Gelen süre : 2.47.09

Stock frenler çok yetersiz, üzerine bir de frenlerimizi bitirmeden eve sağlıklı dönebilelim diye viraj öncelerinde epey toleranslı basıyorum frene.
Lastikler 'beni bırakın kendi halime' dercesine kayıyor, (bitik lastikle piste gelmeyin :D )
Eksiklerimizi görmek açısından çok iyi bir gündü.
İsot'un eksikleri ve doğrultusunda pist odaklı bazı güncellemeler yapıp yeni sezonda daha çok keyif almak hedefindeyim.

Edirneden gelip bana eşlik eden, bu keyfi paylaşan Copil'im bro'm Levent'e

destekleri için, Mehmet Gazihan ve Megachips ekibine ,

Low Rider ve Schumi'ye teşekkür ederim.

Hertürlü tavsiyeye / eleştiriye açığım.

Polo 6R 1.6 TDi -

Specs :
Remap ( By Megachips )
Downpipe (By Megachips )
Dpf removed (By Megachips )
Egr Removed ( By Megachips )
Stock brakes
205 50 16 Michelin pilot sport Dead ( 3.9- 4.0mm )
BBS Montreal II with 1.5 cm spacers
Oem Valeo flywheel & clutch lining

Harry's laptimer ile süre aldığımız video

Link : https://www.youtube.com/watch?v=Iqks0wczgvw&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Iqks0wczgvw&feature=youtu.be

Daha kaliteli, farklı açıdan Gopro videosu

Link : https://www.youtube.com/watch?v=yWlHBZ8J55A

https://www.youtube.com/watch?v=yWlHBZ8J55A

serkansozen
26-10-2015, 11:33
Mehmet cim ilk denemen hayırlı uğurlu olsun. Çok iyi süre yaptın.
Daha iyi sürelerin geleceğinin isareti...

mrbars
26-10-2015, 11:37
Sol virajlara nereden ses geliyor :)

OrcunInce
26-10-2015, 11:44
Daha süre var burada :)
Cesaretine sağlık, biraz çalışalım süre bayağı inecek, eminim :)

Batum
26-10-2015, 11:46
güzel deneme olmuş yazılımdan hp sonra değerleri nedir duman varmıydı?

63owen63
26-10-2015, 11:52
Mehmet cim ilk denemen hayırlı uğurlu olsun. Çok iyi süre yaptın.
Daha iyi sürelerin geleceğinin isareti...
Teşekkür ederim abi, hem benim hem isotun bazı güncellemelere ihtiyacı var, koltuk oturuş pozisyonum bile offside :)

Sol virajlara nereden ses geliyor :)

Selam abi, levent'le tech'den diye yanına gelip tanışmıştık :)
Spacer var 1.5 cm + basıklık, çamurluk içi davlumbaz vidalarına değiyor , 50 yanak lastikle ve yumuşak yayla aşırı esnedik.

Sağol kardeşim, araba söküyorum yarın ordayım dedin, zeki 'ye de sorduk, gözümüz aradı leventlle seni :)
Çalışalım birazzzz , eleştirilerini bekliyorum :)

drago
26-10-2015, 12:19
keyifli olmuş maşallah

yol tutuşu iyileştirmek adına bir şey yapılmadı mı? Eski bir polo kullanıcısı olarak yay bile baya iyileştirecektir kanısındayım.

bir de montrealler çok ağır ya, görüntü güzel ama ağır. Bi ara ben burdan satarken yüzüne bakan olmamıştı ama abt nin 5 kol jantlarını bulursanız çok iyi olur.

bir de araç şu an kaç hp?

HUSNU
26-10-2015, 13:06
Tebrikler kardeşim. Bir sonraki deneyiminin daha iyi olacağına eminim. Uygun vakit piste beraber çıkalım :)

yusuf yılmaz
26-10-2015, 13:18
güzel süre ama frensiz çıkılmaz abi o piste

EmrahERKAN
26-10-2015, 13:30
Hemen audi Jantlarımı Nankang Semi slickleri ile birlikte kargo yapıyorum sana :) Maşallah kanka çok güzel çokta keyifli olmuş inşallah dha iyi sürelere :)

tyMu
26-10-2015, 14:03
Güzel deneyeim olmuş ayağına sağlık :).Çamurluğu sağlam sürtmüşsün ,yaylar 3.5 diye hatırlıyorum yanaklar kalın gelmiş , konforlu dediğin gibi yaylar çok esniyor orjinal daha sertti sanki:)

levent
26-10-2015, 16:30

Sürüş pozisyonuna ikna edemedim adamı, Zeki'nin pozisyonu görünce anladı demek istediğimi ancak bro :) zaten ordan süre gelecek koltukta gezinti sona ereceği için en başta, lastik ve frenden gelecek yine :) başlangıcı ben yaptım tdi rekoru kısmı ile sen ilgilen:D

Lastik davlumbaz iç vidalarına sürtüyor o da baya rahatsız ediyor aslında viraj hızını psikolojik olarak düşürmeye itiyor baya baya bence.

İlk tecrübe için gayet iyiydi daha da iyileri gelecektir bro benle veya bensiz :)

snrk
26-10-2015, 19:52
Tebrikler. Pit çıkışında pisti duman altı eden polo siz miydiniz? :) Tam o sırada ben de 1.virajı dönüyordum, duman yüzünden baya bir mesafe bıraktım göz gözü görmüyordu :D
Bu arada ufak bir önerim olacak, direksiyonu 9:15 tutarsanız çok daha rahat çizgi tutturabilirsiniz.

Boldenon
26-10-2015, 22:07
Güzel iş kardeşim. Daha iyilerine inşallah.

ofli
26-10-2015, 22:14
maşallah guzel eğlenmişsiniz

Jeandan-R
27-10-2015, 00:34
Geliştirilecek yerler var, süre daha aşağılara inecektir. Bir dahaki pist günü kuru olursa, orada olacağım, bildiğim kadarıyla ufak bir kaç taktik verebilirim. :)

KMR2-GT
27-10-2015, 10:09
keyıflı olmus mehmet :) bençok istedim poloyla çıkmayı sen yaptın neysekı :) zamanla daha ıyı olur sure emınım :)

63owen63
27-10-2015, 15:54
güzel deneme olmuş yazılımdan hp sonra değerleri nedir duman varmıydı?

Az bir miktar duman mevcut, Serp dyno 189 hp / 430 nm

keyifli olmuş maşallah

yol tutuşu iyileştirmek adına bir şey yapılmadı mı? Eski bir polo kullanıcısı olarak yay bile baya iyileştirecektir kanısındayım.

bir de montrealler çok ağır ya, görüntü güzel ama ağır. Bi ara ben burdan satarken yüzüne bakan olmamıştı ama abt nin 5 kol jantlarını bulursanız çok iyi olur.

bir de araç şu an kaç hp?

eibach 3.5 yay var, coilovera geçecegim, montrealleri çok sevsemde gerçekten çok ağırlar, abt'nin jantları levent'te aklıma soktu, 2-3 gündür bakıyorum ,var mı etrafta ? :)
189 hp/430 nm

Tebrikler kardeşim. Bir sonraki deneyiminin daha iyi olacağına eminim. Uygun vakit piste beraber çıkalım :)

Çıkalım Borapower'ım, tadı damağımızda kalmıştı ya hani seninle, yine öyle oldu :)

güzel süre ama frensiz çıkılmaz abi o piste

Kesinlikle gündelikte bile yetmiyor, pistte salavat getiriyorduk.

Hemen audi Jantlarımı Nankang Semi slickleri ile birlikte kargo yapıyorum sana :) Maşallah kanka çok güzel çokta keyifli olmuş inşallah dha iyi sürelere :)

Sağol bro, yürüyene yüklenmek şart oldu, nankang'lar sana lazım olacak ant'ya da , burdan alırız :)

Güzel deneyeim olmuş ayağına sağlık :).Çamurluğu sağlam sürtmüşsün ,yaylar 3.5 diye hatırlıyorum yanaklar kalın gelmiş , konforlu dediğin gibi yaylar çok esniyor orjinal daha sertti sanki:)

Evet kardeşim, 3.5 , yanaklarla da birleşince mitsubishi prenses spec esnedik :)

Sürüş pozisyonuna ikna edemedim adamı, Zeki'nin pozisyonu görünce anladı demek istediğimi ancak bro :) zaten ordan süre gelecek koltukta gezinti sona ereceği için en başta, lastik ve frenden gelecek yine :) başlangıcı ben yaptım tdi rekoru kısmı ile sen ilgilen:D

Lastik davlumbaz iç vidalarına sürtüyor o da baya rahatsız ediyor aslında viraj hızını psikolojik olarak düşürmeye itiyor baya baya bence.

İlk tecrübe için gayet iyiydi daha da iyileri gelecektir bro benle veya bensiz :)

Koltuk sevdalısı biri degilimdir aslında :p

Tebrikler. Pit çıkışında pisti duman altı eden polo siz miydiniz? :) Tam o sırada ben de 1.virajı dönüyordum, duman yüzünden baya bir mesafe bıraktım göz gözü görmüyordu :D
Bu arada ufak bir önerim olacak, direksiyonu 9:15 tutarsanız çok daha rahat çizgi tutturabilirsiniz.

Siz de mavi brz vardı sanırım, ben pitten çıkarken siz benim önümde degil miydiniz, yanlış mı hatırlıyorum ? Bir miktar duman atıyoruz kickdownlarda

Güzel iş kardeşim. Daha iyilerine inşallah.

Teşekkür Doğan abi, amin

maşallah guzel eğlenmişsiniz

Sağolun, eksik olmayın.

Geliştirilecek yerler var, süre daha aşağılara inecektir. Bir dahaki pist günü kuru olursa, orada olacağım, bildiğim kadarıyla ufak bir kaç taktik verebilirim. :)

Teşekkür ederim, neden olmasın,ben de isterim laflamak :)

keyıflı olmus mehmet :) bençok istedim poloyla çıkmayı sen yaptın neysekı :) zamanla daha ıyı olur sure emınım :)

Aldıgım gün demiştim sana, çook geç bile kaldım bro, bir gün denk gelirse beraber de çıkarız :)

snrk
28-10-2015, 21:20
Az bir miktar duman mevcut, Serp dyno 189 hp / 430 nm

Siz de mavi brz vardı sanırım, ben pitten çıkarken siz benim önümde degil miydiniz, yanlış mı hatırlıyorum ? Bir miktar duman atıyoruz kickdownlarda

Yok bende siyah brz vardı. Doğrudur gazı kökleyince oluyor sanırım çünkü 1. yokuşu çıkarken baya belirgindi. Videosunu gönderdim. :)

erh
28-10-2015, 21:59
Eksikleri giderince daha cok keyif alacaksiniz mutlaka.. Tebrik ederim! Hicbisey yapmasaniz bile bu haliyle bile pistte olmak cok keyifli.. Hicbirseye degismem :)

levent
31-10-2015, 10:30
http://youtu.be/1bcNIIuVPjQ

http://youtu.be/1bcNIIuVPjQ

Harrys lap timer ın çektiği videoyu ekledim oyalanma kısmını kesip :)

levent
31-10-2015, 14:32
http://youtu.be/L2vhaC6qv6Y
http://youtu.be/L2vhaC6qv6Y

Bu da snrk nickli üyemizin bizi takip videosu, Mehmet'in pm dolu olunca bana yolladı sağolsun :)

mrbars
31-10-2015, 16:32
Dumandan sol arka isot değil közlenmiş biber olmuş :)

ukku
31-10-2015, 22:10
Gide gele zamanlar iyileşmeye başlar ama benden tavsiye ilk 30 tur süreye bakmayın.. Süre odaklı gitmeyin.. Siz bişeyleri doğru yapmaya çalışın, süre kendiliğinden gelecek.. :)

levent
01-11-2015, 21:33
Gide gele zamanlar iyileşmeye başlar ama benden tavsiye ilk 30 tur süreye bakmayın.. Süre odaklı gitmeyin.. Siz bişeyleri doğru yapmaya çalışın, süre kendiliğinden gelecek.. :)

Tecrübe herşeydir, o süreçte de arabanın eksikleri giderilince daha da güzel süreler gelir :)

63owen63
02-11-2015, 09:07
Eksikleri giderince daha cok keyif alacaksiniz mutlaka.. Tebrik ederim! Hicbisey yapmasaniz bile bu haliyle bile pistte olmak cok keyifli.. Hicbirseye degismem :)

Teşekkür ederim, pistte bir çok limiti yaşatacak viraj ve imkan var ,cidden nasıl geçiyor anlaşılmıyor bile :)

Süre odaklı gitmiyoruz tabi, daha alışacagız ,amaç doğru şeyler yapıp keyif almak :)

mikelazi
02-11-2015, 13:31
istanbul parkta bir dizel.darısı başıma :)

en kısa zamanda eksiklerinizi tamamlar istediginiz süreleri yaparsınız inş.