PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo GTI - 25 Ekim 2015

Shendelzare
26-10-2015, 23:41
Merhabalar, 25 ekimdeki pist gününde pist lastiklerimi bile takmadan tamamen casual bir gün geçirmek için geldim ve piste çıktım ancak 30 derece havada çok zorlayıpta banamısın demeyen aracım son pist gününde çok güzel serin bir havada beni yarı yolda bıraktı ve akşam çekici ile ayrılmak zorunda kaldım :) Booster performance'ın astrası ile keyifli önlü arkalı gittik baya ama ben yaşadığım sorun nedeniyle seansı erken bitirdim. İlk gelen tespitlere göre araç piston kırmış, ilerleyen zamanlarda motoru açınca daha detaylı bilgiye sahip olacağım. Videoda süre olarak 11:10 da 9. viraja doğru frenlerken garip bir ses duyuyorum sonra zaten yavaşlayıp çıkıyorum, her hangi bir arıza ışığı yanmadı, OBD'den de baktığımda bir hata kodu gözükmüyor. Attığım turlarda süre 2:38, 2:39 civarı, yolda kullandığım lastiklerimi pek hırpalamak istememiştim o yüzden sert frenlemeden kaçındım ve zaten kumholarla karşılaştırınca bunlar (potenza s001) cidden tutmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8wTPtuF7uKY

mrbars
27-10-2015, 00:00
Aha geçmiş olsun :(

snrk
27-10-2015, 00:06
Geçmiş olsun, baya da keyifli gidiyormuş üzüldüm :(

_driver_
27-10-2015, 00:58
Geçmiş olsun

levent
27-10-2015, 01:44
Onur tekrar geçmiş olsun, yine de iyi ki yürüterek götürmeyi düşünmedin. Umarım düşünülenden fazlası çıkmaz arıza olarakta:/

sinanbaysal
27-10-2015, 01:53
cok gecmıs olsun..

yusuf yılmaz
27-10-2015, 06:48
Gecmis olsun tekrar

alicancalis
27-10-2015, 08:10
Çok geçmiş olsun. Nazar değdi.

BARR
27-10-2015, 09:08
Geçmiş olsun valla üzüldüm :(

Batum
27-10-2015, 09:13
polo gti yokmu bu sefer dicektim konuyu gördüm ama sonu üzücü olmuş geçmiş olsun.

erh
27-10-2015, 10:00
Geçmiş olsun gercekten. Hoş değildi ses, iyiki yürütmemişsin.. Videoda da belli oluyor ses.. O kadar koşturdun, güzel süreler cıkardın.. Nazar olmus bu da.. Yapılınca tekrar karşılşırız umarım :) Keyifliydi gercekten çok.. Aynadan gördüm zaten umarım bişey yoktur dedim içimden sen 4 lüleri yaktıgında.. Videoda güzel olmuş önlerde soğuk 38 hava arkalarda 22 havayla kafadan kayarken dışardan nası görünüyor görmüş oldum :D

Shendelzare
27-10-2015, 15:10
Çok teşekkür ederim herkese, yağ pompası ile ilgili bir sorun olmuş ondan böyle olmuş çözücez inşallah.

Erhan abi bende beraber gidebilince bu lastiklerde iyi heralde tutunabiliyosam peşinde falan diye düşündüm kendi kendime ama senin araçta sorunluymuş o sıra :D

iynn-RS
27-10-2015, 15:27
Geçmiş olsun. Cok masraf cikarmaz umarim.

arm
27-10-2015, 15:32
Onur geçmiş olsun :(:(

alp1903
27-10-2015, 16:11
Geçmiş olsun, 3lü sağ virajdan dolayı olmuş olabilir mi orada acaba?

Gokmen Erbas
28-10-2015, 23:38
geçmiş olsun keşke yol vermeseymişim üzüldüm şimdi. umarım ciddi değildir problem.

Gökhan Bilgin
29-10-2015, 00:14
Sorun ciddimiymiş umarım değildir üzüldüm bende cidden :(

Shendelzare
04-11-2015, 00:24
Bir güncelleme yapayım merak edenler varsa, piston kırma gibi bir durum yokmuş. Benim aracım son zamanlarda yağ yakmaya başlamıştı normalde yakmıyordu, motor açılınca pistonlarda biraz düşüklük gördük ve yağ yakmanın sebebininde o olduğunu düşünüyoruz. Bende yağ seviyemi kontrol etmeden çıkmıştım piste, büyük ihtimal hafif düşük yağ seviyesinden dolayı 8. virajda yağ çekememiş doğru düzgün ve 1. 4. pistonların yatakları kranka sarmış. Tamir ilede halledilebilecek bir sorun ancak bu yağ yakma işi ve arkadan bol duman atma işi sinirimi bozuyordu zaten son zamanlarda o yüzden 4 pistonuda yeniliyoruz, krank değişiyor ve bunlara ek yağ pompası ile yağ soğutucusuda değişiyor. Bu hafta sonuna bir aksilik çıkmazsa araç hazır olacak şu anda vwtech ilkan abinin ellerinde. Güzel bir rodaj döneminden sonra değerini bilecek bir arkadaş bulamazsam yeni pist sezonunda 2.30 altı için denemeye devam edeceğim :)

kelalper
04-11-2015, 18:29
Geçmiş olsun. Yağ yakma olayı adamı illet eder. Yağ kokusundan cam açamazsın her gören motor yanıyor sanıp korna ile ikaz eder. Tekrar geçmiş olsun. En azından kurtuluosun. Bende ovalleşme vardı %4 o yüzden gömlek çaktırdım.

i-vtec07
04-11-2015, 18:39
büyük geçmiş olsun . cth motor muydu kardeşim aracın ?

Mehmetmert
04-11-2015, 18:59
Off geçmiş olsun çok üzüldüm ya :(

Shendelzare
05-11-2015, 00:24
Herkese iyi dilekleri için çok teşekkürler, araç CAVE kodlu motora sahip ama dediğim gibi araç stockken belki iyi kullanımdan belki şans eseri yağ yakmıyordu. İlk aldığımda bi eksiltme olmuştu onun üzerinde o dönemlerde çözüm olarak bikaç parça değiştirilmesi konusu ortaya atılmıştı, garanti kapsamında onlar değişmişti ve ondan sonra stage 2 ye geçene kadar (yaklaşık 40bin km) herhangi bir yağ yakma veya duman atma ile karşılaşmamıştım.

Mehmetmert
05-11-2015, 04:28
Sorun yazilimdan dolayimi yoksa mekanik bir arizadan dolayimi olmus :( Actinizmi motoru birde? Gecmis olsun cidden ya

fms
05-11-2015, 07:55
geçmiş olsun,
her sezon araçlar hızlanıyor, frende ve virajda oluşan g kuvvetleri giderek artıyor, pistte yağ basıncını uyarı verebilecek şekilde ölçen saat şart,
bende bu sezon aynı problemi yaşadım, birçok virajda yağlamanın kesildiğini gördüm, şükür ki benim motorda şimdilik sarma falan olmadı.

kelalper
05-11-2015, 08:31
8 nolu viraj bildiğin yatak katili. Sürekli olarak G kuvvetinde olduğun için yağ karterin bi tarafına yapışıo. Yağ pompası çekemediği zamanda patates. Hele megane gibi yağ pompası sürücü tarafındaysa daha da kötü hiç çekemio. Biz yaşamadık ama bu yüzden bi kaç megane meftah olmuş Candanın söylediğine göre.

alicancalis
05-11-2015, 08:43
Çok geçmiş olsun. Nazar değmiş. 2.0 Tfsi motorlar için apr'nin bu tip sıkıntılar için bir sistemi var. Gördünüzmü? https://www.goapr.com/products/oil_protection_system_20tsi.html

Belki sizin motor içinde vardır veya uyarlanabilir.

snrk
05-11-2015, 08:56
Otomobil üreticileri şu nürburgring'ten biraz kafayı kaldırıp İstanbul'a uğramaları lazım artık sırf bu 8.virajda test için :)

Molev
05-11-2015, 09:37
Geçmiş olsun umarım çok masraf çıkartmaz.

Shendelzare
06-11-2015, 00:06
Tekrar teşekkürler herkese. Motor açıldı tabi, blokta ve üst kapakta hiçbişi yokmuş ama dediğim gibi pistonlardaki çap düşüklüğünden dolayı tamamen sıfırlama yolunu seçtik. Sorunun nedeninin yazılımla bir alakası olduğunu düşünmüyorum, çok daha hızlı ve agresif sürdüğüm zamanlar oldu hava 31 derece iken ama o zamanlar herşeyi kontrol edip geliyordum kendi çapımda rekor denediğim için :) Bu sefer semi slickleri bile takmadan hiçbişeye bakmadan geldim, ya yağ seviyem düşüktü ve farketmedim yada yağ pompasında bir sıkıntı çıktı ki oda değişiyor zaten.

Bugün gittim bakmaya, yeni pistonlar ve krank takılmış hafta sonuna hazır olur araç büyük ihtimal. Bir dahaki pist gününe rodajını bitirirsem tekrar çıkarım heralde.

Çok geçmiş olsun. Nazar değmiş. 2.0 Tfsi motorlar için apr'nin bu tip sıkıntılar için bir sistemi var. Gördünüzmü? https://www.goapr.com/products/oil_protection_system_20tsi.html

Belki sizin motor içinde vardır veya uyarlanabilir.

Açıkçası çok araştırmadım ancak bu araç zaten modifiye firmalarının çok üzerine yoğunlaştığı bir araç değil. Yinede bir araştırayım belki ilgilenen bir firma çıkmıştır :)