PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte 5 milyona ilk otomobili satın alacak o Gebzeli hayırsever iş adamı!

Shekil
28-10-2015, 00:11
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, üretilecek ilk yerli otomobile otomobile ilişkin, "Gebze'de hayırsever bir iş adamımız otomobili almak istediğini söyledi. 5 milyona sattım ilk otomobili" şeklindeki bu açıklaması "kim bu 5 milyona otomobili alacak Gebzeli" şeklinde manşetlerde yer bularak kamuoyunda merak uyandırırken, haberpi.com o ismin Gebzeli haıyır sever iş adamı Muzaffer Altıntaş olduğu bilgisine ulaştı..

Geçtiğimiz günlerde Gebze Demirtaş salonunda Trabzonlular ile bir araya gelen Fikri Işık'a "Sayın Bakanım inşallah yerli otomobilimizin üretimini hep birlikte görürüz ve ilk otomobili ben almak isterim" şeklinde temennilerini ileten Muzaffer Altıntaş'a gülümseyerek cevap veren Bakan Işık "Olur ama pahalı olur. ilk üretilen aracı size vereceğiz. Ama bunun karşılığında da Gebze'ye 5 milyon değerinde bir okul yapıp bağışlayacaksınız" dedi.

Bunun üzerine hayırsever iş adamı Muzaffer Altıntaş'da "Okul ve eğitim işi oldu mu seve seve yaparız Sayın Bakanım" karşılığını verdi..

Evet varılan mutabakata göre daha önce de Gebze'ye bir ilköğretim okulu ve kreş yaparak Milli Eğitim'e bağışlayan Muzaffer Altıntaş, 2019 yılında trafiğe çıkması planlanan ilk yerli otomobile binecek ve Gebze'ye de tekrar bir okul kazandıracak..

Kaynak : Haberpi.com (http://www.haberpi.com/haber-51633-Iste-5-milyona-ilk-otomobili-satin-alacak-o-Gebzeli-hayirsever-is-adami.html)

devil_berk22
28-10-2015, 01:11
böyle vatana millete faydalı olan iş adamlarının çoğalmasını dilerim.

kunteper
28-10-2015, 07:06
Okul, bagis vs vergiden dusuyor muydu :)

yesil
28-10-2015, 07:13

vergiden düşecek tabi ki. yaptığı hayrın vergisini verecek hali yok ya adamın.

mr.korhan
28-10-2015, 07:44
vay muzaffer abiye bak haberlere çıkmış :D pek vereceğini sanmam 5 milyon bir arabaya dedim ama okul yaptıracakmış, geçmişte bir tane yapmışlardı zaten, maddi gücü yerinde bir adamdır.
Trabzonlular zaten , gebzede pek çok şeyinde sahipleridir, oğlu ilkokuldan sınıf arkadaşım halen görüşürüm, hepsi iyi insanlardır. Bakan sanki burada zoraki bir çakış yapmış ama olsun artık işin ucunda hayır var susayım :D

Burak Mehmet
28-10-2015, 07:46

aynen ama düşsün Hiç değilse vergi olması gereken yere gidiyor...

mustafa_a
28-10-2015, 07:55
Ben nasıl tanımam bu adamı, hem hemşerim hem soyadı bizim sülaleden :o

Mpower
28-10-2015, 08:05
Bunlar reklam kokan.haraketler

leon45
28-10-2015, 08:25
vergiden düşecek tabi ki. yaptığı hayrın vergisini verecek hali yok ya adamın.

yaptığı hayrın tamamını vergiden düşüyor büyük şirketler. Yani cebinden para çıkmamış oluyor ;)

can2k
28-10-2015, 08:38
oooooo bakanım makanım, 5 milyonlar, hayır işleri, yerli otomobiller havada uçmuş yine alırım bi dal :D

HONDA
28-10-2015, 09:08
Allah bereket versin milli gelire destek veren insanları görmek sevindirici

burak_2885
28-10-2015, 09:17
Vergiden düşsün olsun, böyle hayırlı işler yapılınca mutlu oluyorum. Gidip milyonlarca lira değerinde arabalar alıp onları TV kanallarına reklam eden iş adamlarından iyidir :)

yesil
28-10-2015, 09:42
yaptığı hayrın tamamını vergiden düşüyor büyük şirketler. Yani cebinden para çıkmamış oluyor ;)

sistem o kadar düz mantıksa hepimiz hatır yapalım vergi vereceğimize. tam olarak bilmiyorum muhasebe işlerini ama düşebileceğin miktar yıllık kazancının %5'i kadar. onuda tamamen düşemiyorsun.

ibozum
28-10-2015, 15:41
sistem o kadar düz mantıksa hepimiz hatır yapalım vergi vereceğimize. tam olarak bilmiyorum muhasebe işlerini ama düşebileceğin miktar yıllık kazancının %5'i kadar. onuda tamamen düşemiyorsun.

İlgili kanun yapılan yardım yerü ve türüne göre tamamını da düşebilmek mümkün diyor..

detaylar: https://www.vergiportali.com/Content.aspx?Type=BulletinD&Id=229

ibozum
28-10-2015, 15:45
Edit: Diğer bir kaynak;
http://www.bdo.com.tr/vergi/dosyalar/veraset/kisim2.pdf

Frid
28-10-2015, 16:18
hayvan gibi şii yapmışlar :D

Eray Arslan
28-10-2015, 16:30
Bir arka sokağımda neler olmuş haberim yok :D

Batum
28-10-2015, 16:46
helal olsun.

bhb
28-10-2015, 17:25

Ali'nin 100 tl kazancı var, normalde 20 tl vergi verecek 80 tl si kalacak. Ali 50 tl Ye okul yaptırdı, 50 tl kazancı kaldı, 10 tl vergi verecek 40 tl si kalacak.

Ali "yaptığı hayrın tamamını" vergiden düştü. 80-40 =40 tl cebinden cıktı.

Devlet bedava okul sahibi oldu. 20-10=10 tl az vergi aldı.

Ok?

aramulusoy
28-10-2015, 17:36
hayırın iyisi kötüsü olmaz. helal olsun. yinede ben ismi saklı tutulan hayır sahiblerini, daha hayırlı buluyorum.

Yigit-Y
28-10-2015, 17:49
Reklam yapan hayirseverin yaptığı hayır hayırlı olmaz.

Ben ne is adamları var neler yaptida afişe etmedi.

Komedi sadece izleyip gülüyorum

Korollacı
28-10-2015, 18:16
allah razı olsun sebeb olanlardan memleketımız bı okul daha kazanacak. varsın vergı yerıne gecsın en azından vanında en ıyı sekılde kullanılmıs olur ulkenın gelecegı ıcın.

Yigit-Y
28-10-2015, 18:38
Imam hatip olacakmis :)

Bu kadar imamla insallah uzaya gidecez

Network
28-10-2015, 19:13
Devletin böylesine tarihi bir mevzuda daha ilk arabayı satmayı konuşmasının yanlışın en büyüğü olduğunu, o araba yapılacaksa bırakın ilkini, tüm versiyonlarını/renklerini içeren ilk 50 tanesi falan bir müzede durması gerektiğini,

Bu yapılanların a'dan z'ye, sağdan sola, yukarıdan aşağıya tamamen şov olduğunu, menfaat/çıkar ilişkileri kapsamında insanların kandırıldığını, gerizekalı yerine konduğunu, bir beşlik atmak sonra misli misli almak olduğunu düşünüyorum

Bağış/destek/hayır ne derseniz deyin çok güzel her zaman ülkenize destek olabilirsiniz, bunun için kimse elinizi bağlamadı engelli çocuklardan hazineye kadar her yere her zaman destek olabilirsiniz...

Bu bir beşlik atayım teklifini örnek olarak İstanbullu da söylese, fen liseli de söylese, doktor da söyleye, japon da söylese tepkim aynıdır,

Belki duygusal, komik ya da anlamsız bir yaklaşım gibi gelebilir ama ilkler unutulmaz, satılmaz, hediye edilmez, peşkeş çekilmez, bu sizin tarihinizdir, tarih para ile satılmaz...

Yigit-Y
28-10-2015, 19:21
Kardesim bunlar neyi satmadi ki

Sahte yerli otoyu satmasinlar.

Bunlarin maneviyati mi var ki dusunsunler.

Allah korkusu sıfır bir oluşum

ZX-636R
28-10-2015, 19:38
benim bildiğim daha önce 3 okul yaptı Muzaffer amca :)

anlaşılan bizde destek için bundan sonra daha çok Değirmen e gideceğiz, lastikleri Lassa dan alıp, gece evde değil otelde konaklayacağız. Gebzeli ler ne dediğimi anlamıştır :D

ZX-636R
28-10-2015, 19:39
Imam hatip olacakmis :)

Bu kadar imamla insallah uzaya gidecez

daha önce anaokulu, ilköğretim ve İmam Hatip yaptırmıştı. Bu sefer Lise bekliyorum ben :D

Yigit-Y
28-10-2015, 19:53
Moda imam hatip bizi imamlar kurtaracak çünku

Allaha kulluk etmek başka bir konu.

Ama cahillik başka bir konu.

Bu adam meslek lisesi yapsa kendi sektörü için

Ordan elemanlar okusa yanına alsa calistirsa.

Bu amcaya devlet nişanı verilsin derim.

Ama nerde öyle işler:)

Allaha dua edip birde biz çalışsak olacak birseyler ama

Imam ordusu yapip uzaya gidemeyecek kadar cahiliz malesef

ibozum
28-10-2015, 21:10
Aklıma başka bir hayır sever geldi. Ona da bir adet satın alması söylenebilir ve o da kabul edecektir. Ne de olsa "memurun ve ..punun parasını peşin vereceksin" diye bizlere öğreten kendisidir.. Bu işlerin içinde hep hayırsever iş adamları çok..