PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pc ekran gelmeme sorunu yardım

sweap07
28-10-2015, 19:06
Merhabalar
Masaustu pc 2 gundur ekrani gelmiyor bir türlü daha oncede ayni sorunlari yapıyordu fakat ram leri sokup takinca geliyordu kasanin onunde güc isigi kasayi acinca devamli yanip sonuyor birkac kisiye bahsettim sorunu kondansatorler sismistir veya power supplru dr sorun olabilir dediler konu ile bilgisi olan varmidir

Kullanıcı
28-10-2015, 21:11
Ekran kartın gitmiş olabilir istersen anakarttan bağla bide

By CrAzY
28-10-2015, 21:14
1 aydir ayni durumdayim bende benim sorun sanirim monitorden onceden pc kapali sinyal yok diyen monitor simdi sadece hizli isigini yakip sonduruyor.

Oznsrl
28-10-2015, 22:39
Benim pc de senelerdir öyle 1 gün boyunca ekran gelmediği oluyodu tam ümidi kesiyodum düzeliyodu. Ramlerle birlikte güç kaynağından anakarta giren elektrik kablolarınıda çıkar biraz bekle tak dene benimkinde fark ediyo. Yine açılmazsa 1.ihtimal ekran kartı 2.ihtimal anakart coslamıştır :)

agresive
29-10-2015, 00:06
bende aynı sorunu yaşıyordum kullanmadığın zaman monitör fişini çek takılı bırakma birde çözünürlük ayarlarını kontrolde etmende fayda var benim nasıl olduysa yükseğe geçmiş farkında değildim kafayı yediriyordu bana çözünürlüğü düzelttim şükür sorun çözüldü

Emre-Dylan
29-10-2015, 00:26
Donanımla içli dışlı biri olarak deneme yanılma yaparak emin olun başka ekran kartı takın açmaya çalışın pc'yi veya 10 15 lira karşılığında cafelerde arıza tespit yaptırın. Giden parça hangisi ise buraya yazın bende ona göre uyumlu ve F/P bir model öneriyim. En mantıklı çözüm bu olur aldığınız parçayıda siz monte edersiniz.

sweap07
29-10-2015, 07:27
Pc ekran kartinda deil sorun onboard a bagladigimdada ekran gelmiyor isik hala yanip sonuyor klavye isiklarida yanmiyor pc fise bagladimda direk aciyo kendinliginden

mehmetbirdall
29-10-2015, 08:17
Kasadan power kablosunu söküp BIOS pilini çıkar bir kaç kez power tuşuna bas elektriği sıfırla 10 dk kadar kalsın böyle. sonra tekrar dene bakalım. yine olmaz sa işlemi fanını sök ve işlemciyi kontrol et ısınıyor mu ?

Emre-Dylan
29-10-2015, 11:24
Pc ekran kartinda deil sorun onboard a bagladigimdada ekran gelmiyor isik hala yanip sonuyor klavye isiklarida yanmiyor pc fise bagladimda direk aciyo kendinliginden

Anakartın fotoğrafını çekip atar mısın büyük boyutlu olarak? Kapasitörlerde şişme var mı ona bakacağım. Kasa açılıyo ama ekran gelmiyor değil mi? Yoksa hiç mi çalışmıyor kasa ışığı 2 saniye yanıp tekrar sönüp kapanıyor mu?

sweap07
29-10-2015, 11:56
Anakartın fotoğrafını çekip atar mısın büyük boyutlu olarak? Kapasitörlerde şişme var mı ona bakacağım. Kasa açılıyo ama ekran gelmiyor değil mi? Yoksa hiç mi çalışmıyor kasa ışığı 2 saniye yanıp tekrar sönüp kapanıyor mu?
Kondansatorlerde sisme hic yok baktim kada aciliyo ekran gelmiyo kasa guc isigi devamli yanip sonuyo guc kaynagini deistirdik rami deistirdik sonuc ayni