PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 RC Conta Yakma..

BySeaL
28-10-2015, 20:33
Herkese hayırlı akşamlar öncelikle nedenini bilmediğim bir şekilde yaklasık 1 hafta önce aracım bir anda hararet ışığı yaktı suyuna baktım damla su yoktu araçta suyunu tamamladım hararetin düşmesini bekledim ve yoluma devam ettim sonraki günlerde sürekli su eksilttiğini farkettim motor yağına baktım tamamen krem rengini almıştı su koyma haznesinde de aynı renkte yağdan vardı farkettiğim anda aracı sağ çekip eve dolmuşla gittim ve ertesi sabah direk aracı ustama götürdüm conta yaktıgımı söyledi rakamların çok uçabilceğinden bahsetti en kötüsü bloğu çatlatmakmış sanırım en iyiside conta ve üst kapat değişimiymiş biraz araştırma yaptım fakat 207 rc üst kapat 2. elleri 2 bin liradan başlıyor.Ufak bir hararetle bu kadar masrafa yol açmış olabilirmiyim sizce ne yapmalıyım cebimde ne fazla 750 tl var bir şekilde halletmem gerekiyor.

-Araçta herhangi bir performans kaybı yok normal bi şekilde yürüyor araba.
-Egsozdan duman atma vs. şeyleri yok.
-Sesi gayet normal eskisi gibi.

Belli edicek dikkat çekicek hiçbir sorunu yok aracın.

Turboğuz54
28-10-2015, 21:02
Acıp bakılmadan kimse pek bişey diyemez ama hararet yüksekte cok gitmediyseniz kapağa öyle kolay zarar vermez kapak da falan bir şey yoksa herhalde cok bişey tutmaz gibi düşünüyorum

Yigit-Y
28-10-2015, 21:04
Birde kacak var yag normal değil bir an önce psa grubundan iyi anlayan bir ustaya gidin

snngngr
28-10-2015, 22:28
muhtemelen yağ soğutucusunu patlatmışsın geçmiş olsun

3rk4n
28-10-2015, 23:39
Önce yag sogutucuyu kontrol edin. İstanbuldaysan magic le gorus derim.

hellchaosdead
29-10-2015, 01:42
Önce yag sogutucuyu kontrol edin. İstanbuldaysan magic le gorus derim.

mutlak suretle yag sogutucusudur hocam..yag cubugunu cek bak yag tuhaf hale gelmıstır muhtemelen..tasırma kabınada yagı basmıstır..250 350 arası sogutucu alsan..ılacı var motor ıcı temızleyıcı tavsıyem ıkı sefer attır bırıncıde pek randımanlı temızlemıyo sorununda ortadan kalkmıs olur ınsallah..gecmıs olsun

canozgur106
29-10-2015, 07:46
Direk paşaoğluna götür aracı orda yapılması 207Rc için en iyisi..

BySeaL
30-10-2015, 10:56
mutlak suretle yag sogutucusudur hocam..yag cubugunu cek bak yag tuhaf hale gelmıstır muhtemelen..tasırma kabınada yagı basmıstır..250 350 arası sogutucu alsan..ılacı var motor ıcı temızleyıcı tavsıyem ıkı sefer attır bırıncıde pek randımanlı temızlemıyo sorununda ortadan kalkmıs olur ınsallah..gecmıs olsun

Hocam ustama yazdıgınızı aynen söyledim yağ soğutucusu patlarsa motor yağını suya karıştırır suyu yağa karıştırmaz senin araban conta yakmış dedi bu gün belli olcak masrafı motor açılacak bu gün

Volkann
30-10-2015, 11:38
Hocam ustama yazdıgınızı aynen söyledim yağ soğutucusu patlarsa motor yağını suya karıştırır suyu yağa karıştırmaz senin araban conta yakmış dedi bu gün belli olcak masrafı motor açılacak bu gün

bu nasıl bir cevap ya , babacım sen işi iyi bilen bir ustaya git.

mimarsertac
30-10-2015, 11:50
Sen thp'den anlayan bir yere git. Ustan muhtemelen bu motordan anlamıyor.