PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FD6 Civic ile Pist Günü @ İzmir

rahmitanir
29-10-2015, 22:35
Selamlar arkadaşlar,
Techturkey'deki ilk başlığımı açmış bulunmaktayım, öncelikle herkese merhabalar...

İzmir ülkü'de katılmış olduğum bir pist gününe ait videoyu paylaşmak istedim, saygılarımla.

https://www.youtube.com/watch?v=6TfnGaxsAC0

rahmitanir
07-11-2015, 17:14
buralar belki değerlenir mi arkadaşlar???

Gko
07-11-2015, 17:39
zevkli olmuş.

süre olarak ne yaptınız

rahmitanir
07-11-2015, 17:52
Süre olarak 1:16 yaptım ve bu piste ikinci çıkışımdı. Daha öncesinde piste ilk çıkışımda 1:20 yapmıştım.
Piste ilk çıktığım günün videosu da budur:
https://www.youtube.com/watch?v=ABFF5UKFIbI

kelalper
08-11-2015, 14:27
viraj çizgilerinizde çok fazla hata var. Bazı virajlara çok yavaş giriosunuz bazılarına hızlı girip viraj içerisinde fren yapıosunuz. Fren noktanız yok. Arabanızı tanımıyorsunuz yeteri kadar. TV programı havasında çekim yapıp kullanıp bi yandan konuşucam diyecek kadar de tecrübeniz yok belli ki. İlk önce eğitim alıp ondan sonra bu çektiğinizi seyrettiğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

rahmitanir
08-11-2015, 19:44
viraj çizgilerinizde çok fazla hata var. Bazı virajlara çok yavaş giriosunuz bazılarına hızlı girip viraj içerisinde fren yapıosunuz. Fren noktanız yok. Arabanızı tanımıyorsunuz yeteri kadar. TV programı havasında çekim yapıp kullanıp bi yandan konuşucam diyecek kadar de tecrübeniz yok belli ki. İlk önce eğitim alıp ondan sonra bu çektiğinizi seyrettiğiniz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Doğrusu yeterince pist tecrübem henüz yok, bu noktada size katılıyorum. Dediğiniz üzere viraj hızları kimi zaman çok yavaş veya gereğinden çok hızlı olabiliyor. Eğitim almak yerine kendi kendime bir şeyleri öğrenmeyi tercih ediyorum. Çünkü bu piste ilk çıktığımda 1:20, ikinci çıkışımda ise 1:16 yaptım. Ama arabanın hakkı 1:14, hatta çok iyi bir pilotajla 1:13 bile olabilir. İnşallah bir kaç kez daha piste çıkımca o seviyeye ulaşırım. Sonrasında amaç daha iyi araçlarla bu işe girişmek.