PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigorta ve muayenesi olmayan aracın kazaya karışması

hkkcn
30-10-2015, 11:25
merhaba muayenesi ve sigortası olmayan bir aracın kazaya karışması durumunda olaylar nasıl ilerliyor? diyelimki suçlu tarafın sigorta ve muayenesi yok tutanak tutuldu.tutanağa adamın eski poliçesi yazıldı fotokopiler alındı ama adamın sigortası olmadığı için benim hasarımı kim karşılıyor kaskom yok , sigortam var ? bu tarz durumla karşı karşıya gelen varmı acaba. dün gece yandan bi connect çarptı ufaktan kapı ve çamurluğum ezildi adamla anlaştık cepten yaptırıcak ama ben yinede tutanak tutup evraklarını aldım neolur neolmaz diye, o anda çıkarıp hasarımın tamamını karşılayamadığı için ufak bi para aldım bugün sanayiye gidip masrafı öğrenip tahsil edicez inşallah bir teslik olmazsa,eğer olduki adama ulaşamadım kaçtı vs nasıl yol izlemem gerekir ?

BosphorusBoys
30-10-2015, 11:35
kaskon varsa sorun yok kasko yapar araç sahibine rucu eder.
ama araç sahibi ödemezse arabayıda o arada satarsa ve üstüne herhangi birşey yoksa hasarsızlığın ölür.
trf poliçesi de olmadığı için kişiye sadece ödetebilirsen ödetirsin yine mahkeme ile devam eder üstüne birşey yoksa yine birşey alamazsın.

hkkcn
30-10-2015, 11:36
kasko yok bende onda hiç birşey yok :D tali yoldan bi anda daldı yandan vurdu sucunuda kabul ediyor...

Berkan
30-10-2015, 11:40
moral bozmak istemem ama karsı tarafın iyi niyetinden baska güvenilecek birşey yok gibi odeyecemde demiş zaten basını agrıtmaz ugrastırmaz insallah

evolution_9
30-10-2015, 11:46
aynı dert benim başımdada var geçen ay şerefsizin biri çarptı trafik sigortası kaskosu yokmuş arkadan aracımda 7000lira hasar oluştu ödeyemem git isedğin mahkemeye ver dedi. gidip tespit davası açıyosun ilk önce mahkeme heyet atıyor ondan sonra bilirkişinin verdiği rapordaki hasar bedeline göre 2. davayı açıyosun. sadece 1500lira bu masraflar tutuyor(avukat masrafı hariç). hakim onay verirse adamın arabasına tedbir koydurabiliyosun dava kapanana kadar. mahkemenin bitmesi 2 yıla kadar sürüyormuş.adamdan parayı takep et eğer veririrm derse anlaş vermeyecem derse sakın mahkemeye vericem falan deme, arabayı sen davayı açana kadar başkasının üzerine falan yaparsa bi dünya uğraşırsın.

kelalper
30-10-2015, 11:53
Öyle bişey olduğu anda direk polisi arayın gelsin. Çatır çatır alırsınız parasını. Sigorta yapılmadan arabayı teslim alamıyor. Teslim aldıktan sonra da sigortalar anlaşıyor. Yoksa ülke eski teksas a dönerdi. Herkes sigortasız dolaşır öderiz ya der kaçar giderdi. Saf olmayın.

MK8800
30-10-2015, 11:55
Tutanak tutup karsi tarafin imzasini da alip evraga uygun sekilde fotograflattiysaniz yaptirim uygulayabilirsiniz . Ornegin karsi taraf hasari odemekten cayarsa , emniyete giderek su tarihlerde arac sahibi sigorta ve muayenesi bulunmayan ( trafik sagligini tehdit eden unsur olarak gecer 2500 lira cezasi var ) araciyla bana carpti . Kagit uzerinde de sucunu kabul ederek boyle boyle konustuk fakat simdi kabul etmiyor tarzinda suc duyurusunda bulunursunuz . Muayene ve sigorta tarihi gectigi gunden kaza oldugu gune kadar trafikte dolasmasina da ayri olarak gun basina dusen cezaii islem uygulanir . Zararinizi tahsil etmek durumunda etkisi asiri olmasa da sizin zararinizdan daha fazlasini karsi taraftan maddi manevi devlet tahsil eder

DOHC
30-10-2015, 12:19
Geçerli sigorta yoksa, alkollü ise, ehliyeti yoksa vb durumlarda polis çağırılmalı......

Le10ur
30-10-2015, 12:22
polısı cagır tutanak tuttur aracın sıgortası olmadıgı ıcın arac baglanır sıgorta yapılana kadar karsı taraf aracını alamaz sonrakı surec cok karısık adam sıgorta yapmazsa eger

Draniela
30-10-2015, 12:26
Böyle işte aslında zerre kadar acımamak lazım direkt arayacaksın polisi gelsin tutsun tutanağı adam da neyi tutmak isterse onu tutar olur biter.
Acımasız olmak lazım yok elden alayım yok kürek bilmem ne bu devirde kimseye güvenmeyeceksin.

ozan gülle
30-10-2015, 15:07
Sigortasi yoksa karsi tarafin polis cagimalisin hasari malesef karsi taraftan ya anlasip tahsil edeceksin yada mahkemeye basvuracaksin

hkkcn
30-10-2015, 15:21
biz anlaştık zaten birazdan kaportacıya gidip fiyat alıcaz . adamın bütün evraklarını aldım kimlik fotokopi ruhsat eski sigorta poliçesi . üstüne bide o anda üstünde 100 lira parası vardı adamın onuda aldım :D şimdi gidip fiyat alıcaz kaportacılardan , verdikleri fiyatı 1 hafta içinde tahsil etmesini söylüycem o süre zarfında vermezse verdiğiniz bilgileri değerlendirip polise şikayet ederim heerhalde ama inşallah uğraşmayız... tesekkürler yorumlarınız için