PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay Kleinanzeigen.de Hakkında yardım lütfen.

sinanbaysal
01-11-2015, 15:46
merhaba arkadaşlar bu siteden nasıl alışveriş yapılır nasıldır bilen varmı. Benım aracın parcalarını sadece bu sıtede bulabildim. yardımcı olursanız cok sevınırm

Site linki: http://www.ebay-kleinanzeigen.de/
Örnek parça linki : Astra F Grill in Müritz - Landkreis - Rechlin | eBay Kleinanzeigen (http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/astra-f-grill/381856541-223-75)

onurgoyunc
01-11-2015, 16:04
Satıcıyla bağlantıya geçip sormanız lazım yurtdışına kargo yapıyor mu diye, genellikle kleinanzeige de oturduğunuz bölgeye yakınsa gidip almak daha mantıklı. Geçen ay 400km ye yakın yol gidip jant-lastik aldım.

Örnek ilanda sms gönderin veya arayın diye belirtmiş satıcı. Ödeme methodu hakkında satıcıyla anlaşmanız gerekli.

sinanbaysal
01-11-2015, 16:20
10 kişiye yazdım transletten cevırerek hepsıde kargo yapmam yazmıs. normal ebaydakı gıbı paypal hesabından kredı kartı ıle ıslem yapılamıyor sanırım. yanı ***** sitedeki get hesabı gibi. :/

onurgoyunc
01-11-2015, 16:36
Get gibi bir olanağı yok. Almanya dışı kleinanzeige den alışveriş çok zor ve zahmetli olur.

sinanbaysal
01-11-2015, 16:38
Get gibi bir olanağı yok. Almanya dışı kleinanzeige den alışveriş çok zor ve zahmetli olur.

tamam cok tesekkurler.

t-jet ali
01-11-2015, 16:55
bazı siteler var hocam üye oluyorsunuz size adres veriyorlar . bu adres genelde İngiltere' de oluyor. sizin kargo ilk önce oraya geliyor, oradan da size.
Ben böyle yapıyorum alışverişimi ve sıkıntı yaşamadım. Gümrük olayını da hallediyorlar, gümrüksüz eve teslim ürünleri alıyorsun ve genel masrafa vurunca karlı bile oluyorsun.
Amerika' dan bile birçok ürün aldık bu şekilde.

arkın_aLLen
02-11-2015, 00:03
Ngi siteler o siteler pm alabilir miiyim ?

turci
02-11-2015, 00:53
onurun yazdığı gibi genelde adrese gidip alınan bir site,gönderme işini özellikle de uluslararası sevmeyen bir kullanıcı kitlesi var.
ben bile göndermiyorum,gelin alın diyorum.

sinanbaysal
02-11-2015, 10:08
anladım. ozaman bizim hayaller yine muş :)

34tb9544
02-11-2015, 10:14
Duzgun getirliecek bi parca olsa yardimci olurdum benim en sevdigim en cok alisveris yaptigim site ebay de cogu parcami ordan aliyorum

sinanbaysal
02-11-2015, 14:47
Duzgun getirliecek bi parca olsa yardimci olurdum benim en sevdigim en cok alisveris yaptigim site ebay de cogu parcami ordan aliyorum

Bu parcayi ornek olarak attim, getirtmek istedigim stop, fiskiye gbi urunler. Yardimci olabilirmisiniz? 05434463930
Sitede bu parcalardan da var.

2jz
02-11-2015, 14:50
bazı siteler var hocam üye oluyorsunuz size adres veriyorlar . bu adres genelde İngiltere' de oluyor. sizin kargo ilk önce oraya geliyor, oradan da size.
Ben böyle yapıyorum alışverişimi ve sıkıntı yaşamadım. Gümrük olayını da hallediyorlar, gümrüksüz eve teslim ürünleri alıyorsun ve genel masrafa vurunca karlı bile oluyorsun.
Amerika' dan bile birçok ürün aldık bu şekilde.

Kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz, güvenilir siteler varsa ve yazarsanız çok iyi olur.

MDeniz
02-11-2015, 15:34
bildiğim akdarıyla o siteden alışveriş yok türkiyeye gönderen. çünkü almanyaya gittiğimde nürnberge 3 tane kargo getirttim kaynım konuştu türkiyeye göndermiyorlar

t-jet ali
02-11-2015, 17:33
globebox,one world shop, ben bunlar aracılığıyla Amerika, Avrupa, Uzak Doğu dan oto parça , giyim, 2. el ürün defalarca aldım bir sorun yaşamadım.
bankaların da bu hizmeti var.
yalnız burada bilgi paylaşıyorum, sorun yaşamadım muhattapta buldum ama gerisi size kalmış.
bir seferde 5-6 bin tl. lik ürün de getirttim, turbo, saplama, piston vs.

BRKBRDL
13-07-2023, 01:01
Güncel olarak bu siteden alışveriş yapan var mı?

loiz
13-07-2023, 09:20
Almanyadayken kullanıyordum. Geçenlerde dikkatimi çekti siteden ebay ibaresi kalkmış, sadece kleinenzeige olmuş tasarım biraz değişmiş, ama çalışma mantığı aynı. Tr gönderim yapmazlar hatta kesinlikle bir tanıdık vasıtasıyla elden alışverişi tavsiye ederim. bizim l etgo tarzı. muhatap satıcı, cacık da çıkabilir.

GökhanO
13-07-2023, 10:35
gencler burasi satici ile aliciyi bulusturan bir platform karsinizda bir firma falan yok, kimsede tr ye gondermekle ugrasmaz, almanyada bir arkadasiniz falan varsa alir sizin icin gonderir en iyi ihtimalle

BRKBRDL
13-07-2023, 22:25
Aslında siteyi 4.5% komisyon ile alıcı korumalı ödeme seçeneği için sormak istemiştim. Soruyu saat 2de bi heyecanla yazınca anlamsız olmuş