PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Macaristan Yaşam Hk.

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 20:50
Öncelikle merhaba herkese.Kısmetse okul amaçlı yurtdışına gitmek istiyorum.Daha doğrusu okuldan ziyade ufak ufak avrupaya gitmek istiyorum.Bir arkadaşım Macaristan'da okuyor.Çok fazla konuşamadık sadece rahat olduğunu ve mutlu olduğunu söyledi. Aramızda daha önce oraya giden veya yaşayan okuyan varmıdır?Nasıl bir yerdir insanı vs?

Veya yurtdışında okul amaçlı tavsiye edebileceğiniz ülkeler varmı?
Teşekkür ederim şimdiden.

MK8800
01-11-2015, 20:54
Londra diyorum gerisi hikaye kardeşim :D

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 21:02
Londra diyorum gerisi hikaye kardeşim :D

:D kanka gönül Amerika'yıda istiyor ama durumlar kısıtlı malesef.Türkiye'de çok başarısız bir üniversite hayatım olduğu için malesef tüm parayı burdaki şerefsizlere hediye ettik:)

mert_can 41
01-11-2015, 21:06
Aman kıbrıs olmasında 2 gün gördüm döndüm yarın izmit büroyla kaydımı başka okula naklettirmek için bir ton konuşucam :D :D

optimus_prime
01-11-2015, 21:08
avrupada okuyacaksan ya budapeste ya prag ya da benim yaptığım gibi riga :D

optimus_prime
01-11-2015, 21:08
riga da yıllık 3bin dolara tıp okuyabilirsin o kdar

FET
01-11-2015, 21:12
Bende Macaristan 'a başvurdum. Numaranı p.m at konuşalım :)

MK8800
01-11-2015, 21:15

Abi hayırdır haber vermiyorsunuz :D

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 21:15
Aman kıbrıs olmasında 2 gün gördüm döndüm yarın izmit büroyla kaydımı başka okula naklettirmek için bir ton konuşucam :D :D
Yok yok kıbrısı düşünmüyorum bile :D

riga da yıllık 3bin dolara tıp okuyabilirsin o kdar
Nerdedir bu riga:)

Tamamdır atıyorum :)

optimus_prime
01-11-2015, 21:17
Nerdedir bu riga:)

Riga yı biraz araştır kafana takılan birşey olursa sorarsın 1 sene kaldım erasmus zamanında

atituti
01-11-2015, 21:31
bu yaşta bende yeniden okul okumaya karar verdim , hele şu seçim sonuclarından sonra bu ahır kokan ülkede durmanın manası yok. italyada domusacademy var , varmı bilen duyan kapısından geçen okuyan bu okulda ? ingilizce egitimmiş sanırım.konu hiç olmadan aradan kaynak yaptım bende pardon

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 21:32
Riga yı biraz araştır kafana takılan birşey olursa sorarsın 1 sene kaldım erasmus zamanında

Tamamdır araştırım bakalım biraz teşekkür ederim:)

FET
01-11-2015, 21:32
Abi hayırdır haber vermiyorsunuz :D

Biraz çalkantılı oldu konuşalım müsait zamanda kardeşim :)

Grimlord
01-11-2015, 21:39
Yakın zamanda Kanada'ya gidiyorum,o tarafları düşünen olursa yazabilir :)

blow07
01-11-2015, 21:44

Meeert sana biyerleremi yırttım gitme diye :D :D

aramulusoy
01-11-2015, 21:46
ben yabancıyım türkiye'de okuyorum, siz tersini yapıyorsunuz :) gerçi bende master için yurtdışını tercih ettim yinede orası ayrı. okul için almanya,fransa,italya,ingiltere,amerika,kanada diyorum ben.

academian97
01-11-2015, 21:47
Macaristan'dan geçen sene döndüm, 3 yıllık çalışmanın ardından.
Çok mutlu ayrıldım, yine olsa giderim.
Ancak siz gençlere tavsiyem; eğer gidip de özünüzü yitirecekseniz, döndüğünüzde her türlü dini ve milli değerlerinizden uzaklaşmış olacaksanız, hiç gitmeyin daha iyi. Çünkü diğer çoğu ülkelerdeki gibi içki ve kadına ulaşmak çok kolay...
Ancak, değerlerinizi ve de benliğinizi yitirmeden başarırım diyorsanız, her türlü desteklerim sizi. (Maddi hariç :D )
Niçin böyle konuştum? Hoşlanmadığımız bir kaç olay gördük, duyduk, sonu sıkıntıyla biten, bizi ve herkesi üzdü. O yüzden biraz karamsar konuşmuş olabilirim.

mert_can 41
01-11-2015, 22:10
Meeert sana biyerleremi yırttım gitme diye :D :D

hahahaha sorma görkemede anlatıyodum seni dinlicektim diye köpek gibi pişmanım hahahah hep o buğra yüzünden :hehe::hehe::hehe:

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 22:13
Macaristan'dan geçen sene döndüm, 3 yıllık çalışmanın ardından.
Çok mutlu ayrıldım, yine olsa giderim.
Ancak siz gençlere tavsiyem; eğer gidip de özünüzü yitirecekseniz, döndüğünüzde her türlü dini ve milli değerlerinizden uzaklaşmış olacaksanız, hiç gitmeyin daha iyi. Çünkü diğer çoğu ülkelerdeki gibi içki ve kadına ulaşmak çok kolay...
Ancak, değerlerinizi ve de benliğinizi yitirmeden başarırım diyorsanız, her türlü desteklerim sizi. (Maddi hariç :D )
Niçin böyle konuştum? Hoşlanmadığımız bir kaç olay gördük, duyduk, sonu sıkıntıyla biten, bizi ve herkesi üzdü. O yüzden biraz karamsar konuşmuş olabilirim.

Abi öncelikle 3 yıl orada yaşaman benim bu fikrime baya bir ışık tutabilir:)
Değişme konusuna gelince,ben biraz disiplin ve kararlılık hastasıyım.Yani eğer ki bir çizgim varsa o çizginin dışına çıkabilmem çok zor.Zaten çoğu zamanda bu yüzden kaybettim ya:) neyse,sonuç olarak eğerki yine olsa yine giderim diyorsan kafamda bazı şeyler dahada oturmaya başladı.Çünkü şuana kadar hiç kötüleyen olmadı :)

ege_c
01-11-2015, 22:19
allahını seven beni de alsın
sınırı geçince musaıt bı yerde kalayım ben ordan yürürüm

turbo&quattro
01-11-2015, 22:26
Ozellikle bu geceden sonra bu tarz konular surekli goruruz gibi.

Eyup Duygun
01-11-2015, 22:31
Serhan macar degılde daha buyuk avrupa ulkelerı dıyecegım ama yasamakta pahalı.Ispanya da Italya da arkadaslarım var adamlar cok mutlu gıttı geldı.

Macarda okuyan var gıttı bırdaha gelmedı orada yasıyor..Yurt dısında egıtım fıkrıne sonuna kadar katılıyorum dogru karar bence

uniquel
01-11-2015, 22:36
Bu tür bi konu acılmış mı diye girdim foruma, ben de arayış icindeyim bu günden sonra. Ciddi ciddi terkedesim var baska bir ülkede sıfırdan başlayasım var.
Aklımda kanada ve uruguay var ama biraz daha araştırmam gerekli.

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 23:00
allahını seven beni de alsın
sınırı geçince musaıt bı yerde kalayım ben ordan yürürüm
Ege atla yanıma gidiyoruz.Belkide oralarda biyerde keşfedilmeyi bekleyen 1.7 ler vardır:) ahhahah

Ozellikle bu geceden sonra bu tarz konular surekli goruruz gibi.
Ben 1.5 yıldır düşünüyorum abi ama haklısın artık gerçekten burda yaşamanın zaman kaybından başka bi farkı kalmadı:)

Serhan macar degılde daha buyuk avrupa ulkelerı dıyecegım ama yasamakta pahalı.Ispanya da Italya da arkadaslarım var adamlar cok mutlu gıttı geldı.

Macarda okuyan var gıttı bırdaha gelmedı orada yasıyor..Yurt dısında egıtım fıkrıne sonuna kadar katılıyorum dogru karar bence
Valla üstad malesef diğe gelişmiş avrupa ülkelerine pek maddiyatım el vermiyor:( O yüzden aralarında en iyisini seçmek zorundayım:) Şu durumda da macaristan en mantıklısı görünüyor:)

Bu tür bi konu acılmış mı diye girdim foruma, ben de arayış icindeyim bu günden sonra. Ciddi ciddi terkedesim var baska bir ülkede sıfırdan başlayasım var.
Aklımda kanada ve uruguay var ama biraz daha araştırmam gerekli.
Çok mantıklı karar :)

CasabLanca
01-11-2015, 23:18
çok yakın arkadaşım 6 ay kadar macaristan kaposvarda kaldı, az buçuk ondan dolayı bilgi sahibiyim. yaşamın ucuz olduğunu ama tam gelişmiş bir ülke olmadığını söyledi. çoğu zaman her fırsatta budapeşteye gidiyordu gezmek için

Emre-Dylan
01-11-2015, 23:19
İmkanlar el verse bende affetmem kaçarım, inşallah olumlu sonuçlanır okul mevzunuz takipteyim.

MertSerhanÖ.
01-11-2015, 23:22
çok yakın arkadaşım 6 ay kadar macaristan kaposvarda kaldı, az buçuk ondan dolayı bilgi sahibiyim. yaşamın ucuz olduğunu ama tam gelişmiş bir ülke olmadığını söyledi. çoğu zaman her fırsatta budapeşteye gidiyordu gezmek için
Valla abi şöyle söyliyim,gelişmemiş olduğunu düşünerek makedonya ve ardından gürcistana gittim ve ön yargılı davrandığım için çok pişman oldum.Evet belki avm leri yok ama insanlık ve dürüstlük konusunda malesef bizden çok gelişmişler..:)

İmkanlar el verse bende affetmem kaçarım, inşallah olumlu sonuçlanır okul mevzunuz takipteyim.
Eyvallah hocam sağolasın.İnşallah seninde hayallerin gerçek olur en kısa zamanda:)

academian97
02-11-2015, 00:15
Abi öncelikle 3 yıl orada yaşaman benim bu fikrime baya bir ışık tutabilir:)
Değişme konusuna gelince,ben biraz disiplin ve kararlılık hastasıyım.Yani eğer ki bir çizgim varsa o çizginin dışına çıkabilmem çok zor.Zaten çoğu zamanda bu yüzden kaybettim ya:) neyse,sonuç olarak eğerki yine olsa yine giderim diyorsan kafamda bazı şeyler dahada oturmaya başladı.Çünkü şuana kadar hiç kötüleyen olmadı :)
Kötüleyecek olursak malzeme bol da, asıl olan oraya gidince görüp gözlemleyeceğin farklılıkların seni ilmen daha ileri götürmesi, değerlerini daha da güçlendirmesidir. (oraya gidince sudan çıkmış balığa dönecek ve memleketin kıymetini daha iyi anlayacaksın) Onlardan öğreneceğin çok şey olduğu gibi senin de onlara vereceğin birşeyler olacak. Bu arada disiplinli ve kararlı olmana sevindim. Bir günde en az 50 defa teşekkür ederim, 50 defa da özür dilerim sözünü duyabileceğin nadir yerlerden biridir Macaristan; genelde nazikler, Türkleri severler. Budapeşte'den 200 km öteye git, Avusturya'lılar biti kadar sevmezler bizi. Ancak şartsız da güven demiyorum, "gavur" sonuçta, denk getirdiğinde geçirirler adama. Dili hemen öğrenmek gerek, hatta dili bilmiyormuş ayağına yatmak iyi oluyor. ;)
Ne okumayı düşünüyorsun?

Budapeşte'ye gidip de Kaposvar'da okumak, okumaya Ankara'ya gidiyorum diyip de Şereflikoçhisar'da okumak gibi bişey. Erasmusa gitmiştir o, 4 yıllık falan okuyacaksa ya Bp (Budapeşte, artık kısaca yazacağım), ya da Szeged, veyahut en kötü Pecs (Peç).

MertSerhanÖ.
02-11-2015, 00:32
Abi benim arkadaşımda pecste.University of pecste okuyor.Oraya gidicem yüksek ihtimal.Ne diyosun nasıl bir yer?
ben veterinerlik,beden eğitimi ve koçluk veya psikoloji düşünüyorum.Fiyatlarda biraz etken olacak tabi bu 3 nden birini seçmemde:)

-Ata-
02-11-2015, 01:45
riga hakkında bilgiyi ben de verebilirim ben de okulu orda okudum

2jz
02-11-2015, 01:58
Valla ne yalan söyliyeyim benimde çok gidesim var. Her şeyi bırakıp sıfırdan başka bir yerde başlamak.

fthdrn
02-11-2015, 08:21
Ne çok gitmek isteyen varmış :) Atatürk'ün Türk gençliğine emaneti olan bu güzel toprakları beyni örümcek ağı kaplamış varlıklara mı bırakacağız :) Sözüm okumak için değil de kaçmak için gidenlere.

evolution_9
02-11-2015, 10:39
Ben tatil için gittim keşke burda öğrenci olsaydım dedim. Çok güzel yer hayat ucuz eğlence sewiyorsan oda güzel tam öğrenci hayatı yaşanacaknyrr türkleri sewiyorlar hiç bir konuda sıkıntı çekeceğini düşünmem imkanın varsa hiç düşünme.

RSBurak
02-11-2015, 10:55
ben macaristanda erasmus yaptım.Acayip öküz bi millet olmasının dışında kötü yanlarını görmedim.Yanlarında öl dönüp bakmazlar :) Budapeştede bi gece sabahlamışlığım vardır o vakitler hayatımın en güzel anlarıydı muhteşem bir şehir :)

avrupada bir çok yere yakın olması açısından gezmeye müsait bir ülke.Yaşam pahalılığıda bizim ülke gibi.

ahmetgurlek
02-11-2015, 11:26
Ben tatil için gittim keşke burda öğrenci olsaydım dedim. Çok güzel yer hayat ucuz eğlence sewiyorsan oda güzel tam öğrenci hayatı yaşanacaknyrr türkleri sewiyorlar hiç bir konuda sıkıntı çekeceğini düşünmem imkanın varsa hiç düşünme.

+1 ben de turist oalrak gitmiştim ve çok beğenmiştim. hele budapeşte tuna nehrinin kıyısında kartpostal gibi bir şehir. hatırladığım kadarıyla hayat ucuzdu. kaldığımız otel avrupa nın diğer ülkelerine kıyasla uygun fiyatlı, yemekler de ucuzdu.

Ufuk
02-11-2015, 12:48
Polonya da makul olabilecek seçeneklerden birisi forum uyelerinden fırat orada ve gayet mutlu. Hatta yanına kaynak yapmayı düşünüyorum bende :) eğer not ortalamami tutturursam bende türkiyeden topuklama fikrine sahibim.

MertSerhanÖ.
02-11-2015, 13:27
riga hakkında bilgiyi ben de verebilirim ben de okulu orda okudum

Valla bi pm alabilirsem memnun olurum:) Yaşam hakkında,okullar hakkında ufak ufak bilgiler:)

Cevaplayan yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim:) Kafamda bir çok şey şekillenmeye başladı.Bu ülkeden kaçış falan değil sadece hayata biyerden tutunmak.Burda kimse lise mezunusun diyip iş vermiyorken,öss gibi bir sınava mecbur bırakılıyorken yurtdışı imkanım varken evet burda kalmak istemiyorum.

Bu arada polonyada mantıklı biryer aslında araştırmak lazım:)

Oznsrl
02-11-2015, 14:19
Hayırlısı olsun Mert güzel karar herşey istediğin gibi olur umarım. Benimde imkanım olsa giderim dönmem hatta. Şöyle avrupada yaşayan zengin bi amcamız dayımız olsaydı keşke 1 dk durmazdım burda :D

MertSerhanÖ.
02-11-2015, 14:23
Hayırlısı olsun Mert güzel karar herşey istediğin gibi olur umarım. Benimde imkanım olsa giderim dönmem hatta. Şöyle avrupada yaşayan zengin bi amcamız dayımız olsaydı keşke 1 dk durmazdım burda :D

Sağolasın Ozan teşekkür ederim:) Valla avrupada ki şu dayılar amcalar bi bizde yok zaten:D olaydı milanoda bi amcamız iyidi :D

Oznsrl
02-11-2015, 14:29
Sağolasın Ozan teşekkür ederim:) Valla avrupada ki şu dayılar amcalar bi bizde yok zaten:D olaydı milanoda bi amcamız iyidi :D

hahaha :D sen git yerleşte yiğenlerin varsa ilerde zorluk çekmesin :D

aslan
02-11-2015, 14:30
Olursa herşeyin hayırlısı olur umarım dileğin gerçekleşir
Bu arada başlığı görüncede http://forum.donanimhaber.com/m_46817032/tm.htm geldi aklıma

evolution_9
02-11-2015, 15:03
sen milletin amerika ingiletere dediğine bakma tabiki demesi kolay ama macaristanda okuman hemen hemen bile burayla aynı fiyata gelir herşey imkan meselesi.polonya özellikle çek cumhuriyeti içinde öğrenci için çok iyi olduğunu söylüyorlar.ama orda kendini fazla kaptırmaman lazım ordaki ortam kızlar burası gibi değil bir arkdaşım polonyaya gitti orda kötü alışkanlıklara bulaştı uyuşturucu vs kendinden büyük çocklu bir kadına aşık oldu psikolojisi bozuldu . burda burslu okuyup alttan üstten ders alıyordu 3, sınıfta gitti orda 8 yılda daha okudu geride kalan 2 yılını bitiremedi buraya geldi tekrar ama oranın ortamına alıştığı için burdada yapamadı tekrar döndü ama şimdi napıyor haberim yok.herşeyi tadında burakmanı tavsiye ederim

clioGT
02-11-2015, 15:09
oraya uni okumaya giden bi arkadaşım en son vatandaşlık almaya uğraşıyordu:)

varsa imkan nere olursa yurtdışında git derim:)

Yekta
02-11-2015, 23:50
Ben de araştırıyorum bir süredir, 6 aylık da olsa gitmeyi düşünüyorum. Amacın kaliteli bir eğitim ise açıkçası çok kabul gören yerler değil. İlk fikrim benimde budapeşteydi fakat güzel vakit ve farklı bir tecrübe haricinde pek birşey katacağını sanmıyorum. Turist olarak gittim ben de, şehir olarak güzel, keyifli ve rahat bir yer ama istanbul gibi bir yer bekleme, ufak bir şehir. Gezdiğim gördüğüm kadarıyla avrupanın çoğu da böyle :) Uzun süre kalınca memnun eder mi bilemiyorum. Prag, Charles üniversitesi daha kaliteli bir okul ve şehir olarak da çok çok güzel ama aynı şeyler burası için de geçerli.
Yüksek lisans mı düşünüyorsun yoksa daha kısa süreli sertifika programı gibi birşey mi? Sertifika için İtalya ve İspanyayı düşünüyordum ben fakat daha da pahalı yerler. Almanya yı düşünebilirsin yüksek lisans için, okullar ücretsiz, kabulun için bir araştırma yap derim. En azından güzel bir eğitim alabileceğin bir ülke ama insanları ve hayat tarzı olarak pek eğlenceli değiller bana göre :) Ayrca geçerliliği olan ikinci bir dil daha öğrenebilirsin.
Ya da çalışmayı da düşünrsen en iyi alternatif Amerika bence. Avrupa ülkelerinde çalışma imkanın düşük, bildiğim kadarıyla pek çok ülke kabul etmiyor öğrencilerin çalışmasını. Amerikada diline de yardımcı olabilecek part time bir iş bulabilirsin daha kolay bir şekilde ve belki masraflarının büyük kısmını da çıkarabilirsin.
Ben de takipteyim konuyu, uzaktan yaptığım araştırmalara göre fikir belirttim ama oralarda bulunup yaşayanların yorumu daha da yardımcı olur tabi ki :)

MertSerhanÖ.
03-11-2015, 00:08
Olursa herşeyin hayırlısı olur umarım dileğin gerçekleşir
Bu arada başlığı görüncede http://forum.donanimhaber.com/m_46817032/tm.htm geldi aklıma
Çok teşekkür ederim:) Bu arada efsane konuyu tekrar okumama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim :D

sen milletin amerika ingiletere dediğine bakma tabiki demesi kolay ama macaristanda okuman hemen hemen bile burayla aynı fiyata gelir herşey imkan meselesi.polonya özellikle çek cumhuriyeti içinde öğrenci için çok iyi olduğunu söylüyorlar.ama orda kendini fazla kaptırmaman lazım ordaki ortam kızlar burası gibi değil bir arkdaşım polonyaya gitti orda kötü alışkanlıklara bulaştı uyuşturucu vs kendinden büyük çocklu bir kadına aşık oldu psikolojisi bozuldu . burda burslu okuyup alttan üstten ders alıyordu 3, sınıfta gitti orda 8 yılda daha okudu geride kalan 2 yılını bitiremedi buraya geldi tekrar ama oranın ortamına alıştığı için burdada yapamadı tekrar döndü ama şimdi napıyor haberim yok.herşeyi tadında burakmanı tavsiye ederim
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim abi.İmkan olayı gerçekten en önemli nokta malesef..Kendimi kaptırma konusuna gelince,burda bir çok şeyi çok küçük yaşta yaşayıp gördüğüm için pek özenmiyorum açıkcası o tarz işlere:) Burda bile gece hayatı vs çok meraklı değilimdir belki senede 1 kere giderim oda arkadaşlarım çok ısrar ederse.O yüzden o durumu pek önemsemiyorum :)

oraya uni okumaya giden bi arkadaşım en son vatandaşlık almaya uğraşıyordu:)

varsa imkan nere olursa yurtdışında git derim:)
Türkiye'nin bu şartlarında okumam malesef imkansız.Öss gibi bir engel ve istediğim bölümleri 1 senemin sonunda kazanamama ihtimali(ihtimal bile değil imkansız) :) O yüzden yurtdışı çok mantıklı geliyor.En azından ufkumu genişletmek kendi ayaklarımın üzerinde durmak için bile güzel bir tecrübe:)

Ben de araştırıyorum bir süredir, 6 aylık da olsa gitmeyi düşünüyorum. Amacın kaliteli bir eğitim ise açıkçası çok kabul gören yerler değil. İlk fikrim benimde budapeşteydi fakat güzel vakit ve farklı bir tecrübe haricinde pek birşey katacağını sanmıyorum. Turist olarak gittim ben de, şehir olarak güzel, keyifli ve rahat bir yer ama istanbul gibi bir yer bekleme, ufak bir şehir. Gezdiğim gördüğüm kadarıyla avrupanın çoğu da böyle :) Uzun süre kalınca memnun eder mi bilemiyorum. Prag, Charles üniversitesi daha kaliteli bir okul ve şehir olarak da çok çok güzel ama aynı şeyler burası için de geçerli.
Yüksek lisans mı düşünüyorsun yoksa daha kısa süreli sertifika programı gibi birşey mi? Sertifika için İtalya ve İspanyayı düşünüyordum ben fakat daha da pahalı yerler. Almanya yı düşünebilirsin yüksek lisans için, okullar ücretsiz, kabulun için bir araştırma yap derim. En azından güzel bir eğitim alabileceğin bir ülke ama insanları ve hayat tarzı olarak pek eğlenceli değiller bana göre :) Ayrca geçerliliği olan ikinci bir dil daha öğrenebilirsin.
Ya da çalışmayı da düşünrsen en iyi alternatif Amerika bence. Avrupa ülkelerinde çalışma imkanın düşük, bildiğim kadarıyla pek çok ülke kabul etmiyor öğrencilerin çalışmasını. Amerikada diline de yardımcı olabilecek part time bir iş bulabilirsin daha kolay bir şekilde ve belki masraflarının büyük kısmını da çıkarabilirsin.
Ben de takipteyim konuyu, uzaktan yaptığım araştırmalara göre fikir belirttim ama oralarda bulunup yaşayanların yorumu daha da yardımcı olur tabi ki :)
Abi valla burada ki üniversitemi bitiremediğim ve bıraktıgım için direk 0'dan lisans eğitimine başlıcam malesef:) Dediğim gibi diğer gelişmiş Avrupa ülkelerini düşünüyorum fakat hem imkan meselesi hemde bir çoğu kabul etmiyor 0'dan başlayacağım için.İstanbul'dan kaçmamın bi sebebide büyük şehiri sevmiyor ve alışkın olmamamdan kaynaklıydı.Çorlu'da büyümüş biri olarak büyük şehirlere alışamıyorum.O yüzden macaristan'da budapeste değil pesc'e bile gitsem sıkılacağımı düşünmüyorum:)

AliDogukan
03-11-2015, 00:20
Valla cümleye nasıl gireyim bilemedim.Açık konuşacağım benim için kızlar önemli ben playboyluk yaparım aga kızlarla çok takılırım diyen adam için Prag diyorum.Erasmusla birden fazla arkadaşım geri döndüğünde birer Johhny Sins özgüveniyle,kızlardan bıkmış şekilde geziyor.

Bu detaya pek belli etmese de önem veren arkadaşlar için yazdım.

academian97
03-11-2015, 00:28
Abi benim arkadaşımda pecste.University of pecste okuyor.Oraya gidicem yüksek ihtimal.Ne diyosun nasıl bir yer?
ben veterinerlik,beden eğitimi ve koçluk veya psikoloji düşünüyorum.Fiyatlarda biraz etken olacak tabi bu 3 nden birini seçmemde:)

Peç biraz küçük ama güzel şehir, kısmi olarak müze olan bi camisi bile var, (Yakovalı Hasan Paşa Camii) 40-50 km öteden afrikalı bir doktor gelip cuma kıldırıyordu, genelde arap ve türk öğrenciler oluyordu zaten, diğer günlerde müsade yoktu ibadete, oralarda ezan duymamak büyük bir boşlukta hissettiriyor insana kendini, kulağınızda bişey eksik gibi. Türk öğrenci sayısı az. Tıp okuyan bi çocuğun macar numarası var bende, Ali Emir... adında, lazımsa verebilirim özelden.

academian97
28-11-2015, 22:16
Sonuç nedir?

Orçun Dikayak
29-11-2015, 01:06
Kardeşim sana özelden orda okuyan bi arkadaşımın numarasını atıyorum whatsappdan yazarsan Orçun verdi numaranı dersen istediğin cevapları alabilirsin diye düşünüyorum sanırım 3 yıldır orda makine mühendisliği okuyor belki faydası olur ;)

tool
29-11-2015, 09:49

sertifika icin ispanya bilginiz var mi, medya ve iletisim alani mesela

Yekta
29-11-2015, 13:34
sertifika icin ispanya bilginiz var mi, medya ve iletisim alani mesela

Açıkçası pek ilgi alanıma girmediği için bilemiyorum ama italya ve ispanyada ağırlıklı olarak moda/tasarım programları var ya da işletme ve çoğunluğu uzun dönemli programlar. Minimum 1 senelik oluyor. Güzel yanı ise birçok okul, program sonrasında staj olanağı da sağlıyor ki medya iletisim gibi bir dal için güzel şans bence.
Ben vazgeçtim ama Barcelona özellikle istediğim bir yerdi, şehir olarak tavsiye edilen bir yer ayrıca ikinci ve kabul gören bir dil öğrenebilme şansı da var. Fakat fiyatlar pek uygun değil ayrıca birçoğu da toefl veya ielts skoru istiyor.
Bakarken kaydettiğim linkler vardı tekrar baktım yardımcı olur belki.

Burası güzel bir kaynak, dünyadaki birçok okul ve sunduğu programlar var
http://www.academiccourses.com/Course-Project-Management-and-Communication/Spain/ERAM/

Bu da kısa süreli bir program, biraz daha genel fakat fiyatları nispeten uygun
http://www.karyainternational.com/gbs-sertifika-programi.htm

http://www.academix.com.tr/yurtdisinda-master-mba/ispanyada-master-european-university.aspx

http://www.globalvizyon.com/5036-avrupada-sertifika-ve-diploma-programlari.aspx

rebeloghy
29-11-2015, 15:34
Polonya konusunda Ufuk bahsetmiş, Eylülden beri Polonya'dayım. Erasmus ile geldik kız arkadaşımla birlikte, ikimiz de son sınıfız. 2. Döneme uzattık Hazirana kadar burada olacağız , sorusu olan varsa yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

FET
02-12-2015, 08:22
Macaristan da master yapma durumum netleşti gibi, kısmetse şubatta başlıyorum. Okulum; Budapesti Metropolitan FÅ‘iskola,
forumdan orada yaşayan varsa tanışmak isterim.

Anıl E.
02-12-2015, 08:54
Arkadaşım Malta'ya gitti ingilizce için sanırım .

Baya baya baya baya memnun :) Cennete düştüm diyor.

-Murat Özcan-
02-12-2015, 10:52
Bulgaristan olabilir yakın diye söylüyorum okuyan arkadaşlarım var oralarda memnunlar :D

aykutsafakyaman
02-12-2015, 11:26

Bizde varda noluyo ki anasini satiyim :) Biz haric herkese faydalari var :) Mert benim arkadasim yanlis hatirlamiyosam budapeste de fizyoterapi okuyordu gitmeden once dil konusunda baya iyi hazirlandi ingilizce ana dili gibi oldu . Ama yazin konustugumuzda dersler cok zor arel e gecmeyi düşünüyorum falan diyodu. He avrupa ulkesi avantaji yok mu var ama o baya zorlaniyodu. Alkol sigarayi fiyatlari konusunda da biseyler dedi de hatirlamiyorum suan :) Eger yer konusu kesinlesirse pm at bana ben bi daha konusurum onunla :)

academian97
02-12-2015, 20:59
Macaristan da master yapma durumum netleşti gibi, kısmetse şubatta başlıyorum. Okulum; Budapesti Metropolitan FÅ‘iskola,
forumdan orada yaşayan varsa tanışmak isterim.

Budapesti Metropolitan Főiskola

(Macarca'da okulun adındaki sağa meyilli noktaları olan (ő) harfler uzatılarak söylenir, S harfleri de Ş olarak okunur, SZ harfini ise S olarak okursun.) Bu bilgiyi 3 ayda öğrenemeyenler var bak unutma. :D

Şimdi baktım, IKEAnın arkasında bir yerde, ÖRS VEZER TERE'de metrodan iner 3-5 dkda yürüyerek gidersin.

For further information: PM.

academian97
06-12-2015, 00:17
Tech'e takılıyorsan Budapeşte'de şuraya gitmezsen çok fena üzülürsün; AMTS - INTERNATIONL CAR, MOTORCYCLE AND TUNING SHOW 2015 - 20-22. March Budapest, Hungary (http://www.amts.hu/en) 18-20 Mart 2016
Sabah kalkıp iyi bir kahvaltı yapıyorsun, şarjın tam dolu, foto makinesi ile gideceksen yanında fazladan pil ve kart da olsun, akşama kadar görebileceğin kadar manyak arabaları görüp bol bol foto çekiyorsun, arada bir fuar salonlarında kaybolup tekrar yolunu buluyorsun, içeride envayi çeşit yapılı araba, motosiklet ve klasik fuarları, dışarıda drift, gymkana, motokros yarışları ve beklediğinden çok daha fazlası olacak, hatunları saymıyorum bile. Ayrıca orada kız arkadaşın olursa sakın götürme!

Kendi kurduğum sayfamda albümü olacaktı, ayrıca sayfayı takip etmeyi/beğenmeyi unutmayın;
https://www.facebook.com/Veni-Vidi-Vici-365862753624925/?ref=hl

Albümler;

https://www.facebook.com/Veni-Vidi-Vici-365862753624925/photos_stream?ref=tn_tnmn&tab=photos_albums