PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka alırken.

barti
01-11-2015, 21:26
merhaba benim söyle bi sorum var bilenlerden prosedur hakkında yardım istiyorum.kendim kadıkoyde oturuyorum daha once adıma kartaldan plaka alırken tanıdıgımızın boş evine kiracı gibi sözlesme yapıp ikametimi aldırmıştım.şuan alıcagım plaka gaziosmanpaşadan cıkıyor.Şimdi ya arkadasımın üstüne alıcam arabayı yada ben onların evine taşınmış gibi göstericem kendi üstüme alıcam.Arkadasımın işyeri tekirdağda bu yuzden her zaman musait olamıyor.Sorularıma gelirsek;

Eğer arkadasımın üstüne alırsam plaka için karakola gitmek ayırtmak ve ruhsat basvurusu için(özetle plakayı elimize alana kadarki tüm işlerde) bizzat onun olması gerekiyor mu?

Yada ben onların evine kendi ikametimi aldırmak için ne yapmam lazım ve ne tarz belgeler gerekiyor?

johnie
01-11-2015, 21:28
vekalet vererek sanırım bütün işlemleri yapabilirsiniz - üstünüze almak haricinde.

aramulusoy
01-11-2015, 21:54
adresinizi arkadaşınızın evine almak için, sadece muhtara gidiyorsunuz arkadaşınızla beraber. muhtar bir kağıt veriyor bina yöneticisine dolduruyor ve imzalatıyorsunuz sonra geri muhtara, muhtar tekrar bir kağıt veriyor onlada nufusa iş tamam. yaklaşık sıra vs yoksa 2 saatlik bir iş. ben ev arkadaşıma yaptım. 2 resim ve nufus cüzdanı 10 tl para iş tamam ;)

kıvancr
01-11-2015, 21:56
ikamet adresı mobil ımza alarak e devlet uzerınden degısebılıyormus , bende az once bu konuyu arastırıyordum sızınde sorunuz aynıymıs.
Kıra kontratı vs ugrasmadan pc basından 5 dk adres degısıklıgı yapıp dusundugunuz bostakı plakayı alabılırsınız.
ıkametı e devletten degıstırdıkten sonra nufus cuzdanı degısıklıgıne gerek varmı yoksa bunu sıstemden plaka degısıklı esnasında goruyorlarmı bu konuda bılgılı arkadaslar yorum yaparsa sevınırım

aramulusoy
01-11-2015, 21:58
ikamet adresı mobil ımza alarak e devlet uzerınden degısebılıyormus , bende az once bu konuyu arastırıyordum sızınde sorunuz aynıymıs.
Kıra kontratı vs ugrasmadan pc basından 5 dk adres degısıklıgı yapıp dusundugunuz bostakı plakayı alabılırsınız.
ıkametı e devletten degıstırdıkten sonra nufus cuzdanı degısıklıgıne gerek varmı yoksa bunu sıstemden plaka degısıklı esnasında goruyorlarmı bu konuda bılgılı arkadaslar yorum yaparsa sevınırım

üstünüze kayıtlı fatura varsa( e devlet görüyor) ozaman mobil adres değişikliği oluyor abi.

johnie
01-11-2015, 21:58
madem konusu açıldı,
Gayrettepe trafik şube de işi olana net olmamak şekilde, plaka da vs yardımcı olmaya çalışırım.

aramulusoy
01-11-2015, 22:00
madem konusu açıldı,
Gayrettepe trafik şube de işi olana net olmamak şekilde, plaka da vs yardımcı olmaya çalışırım.

İzmirde varmı tanıdık ;) motoru yenilerken 35 arm XX plaka ihtiyacım var. 35 arm 35 olursa yirim o plakayı ;)

barti
01-11-2015, 22:10
arkadasım ailesiyle yasıyor.arkadasımın adına herhangi bir fatura vs. gerekmiyormu yani?güncel durum muhtar yonetici muhtar nufus mudurlugumudur?

johnie
01-11-2015, 22:14
İzmirde varmı tanıdık ;) motoru yenilerken 35 arm XX plaka ihtiyacım var. 35 arm 35 olursa yirim o plakayı ;)

yok ya vallahi, olsa kesinlikle yardımcı olmak isterim :(

aramulusoy
01-11-2015, 22:17
arkadasım ailesiyle yasıyor.arkadasımın adına herhangi bir fatura vs. gerekmiyormu yani?güncel durum muhtar yonetici muhtar nufus mudurlugumudur?

arkadaşınızın zaten adresi o ev olduğu için fatura vs gerekmez.

aramulusoy
01-11-2015, 22:21
yok ya vallahi, olsa kesinlikle yardımcı olmak isterim :(

saol müdür ;)

barti
01-11-2015, 22:31
peki arkadasımın üstüne aldığımda karakol işlerini ben halledebiliyormuyum yoksa ruhsat sahibininmi bizzat olması gerekiyor mu bunu bilen varmı?

ES353
01-11-2015, 22:38
Benimde istedigim plaka cekmekoyde. Bu plaka icin emniyete bagis veriyomusuz istedigim plaka icin bi trafik.musavirligiyle gorustum 1250 tl bagis yapman gerek dedi emniyetle gorusmus. Bu fiyat bu kadar yuksek mi? Uc harfli plaka degil. Istedigim.plakada bosta. Yardim edecek olan varmi?

barti
01-11-2015, 22:43
Benimde istedigim plaka cekmekoyde. Bu plaka icin emniyete bagis veriyomusuz istedigim plaka icin bi trafik.musavirligiyle gorustum 1250 tl bagis yapman gerek dedi emniyetle gorusmus. Bu fiyat bu kadar yuksek mi? Uc harfli plaka degil. Istedigim.plakada bosta. Yardim edecek olan varmi?

arkadasım sen bir plaka istiyorsan 3 harfli olsun olmasın özellikle o plakayı belirtiyorsan elbette bir bedeli vardır.bu ilçe emniyetin belirlediğide(ornegin burdan kimse 1000 tlnin altında bagısa plaka alamaz gibi) olabilir veznedeki memurun o anki psikolojisine gorede olabilir.1250 tl mi diye merak ediyorsan gidip memurla kendin konusucaksın

DOA
02-11-2015, 01:12
bagisi plaka sahibinin yapmasi gerekmiyor, geri kalan islemler icin vekalet almaniz daha saglikli olur.

Runo
02-11-2015, 12:29
Banada TC plaka lazım... Verildiği birimden tanıdığı olan varsa çok sevinirim

Schumi
02-11-2015, 18:37
Bu aralar Ümraniye trafik ne kadar bağış istiyor acaba ?

c20let
02-11-2015, 18:46
peki arkadasımın üstüne aldığımda karakol işlerini ben halledebiliyormuyum yoksa ruhsat sahibininmi bizzat olması gerekiyor mu bunu bilen varmı?

Vekalet ile hallediliyor hepsi. Bende vekalet ile yapmıştım.

DOA
02-11-2015, 22:19
Bu aralar Ümraniye trafik ne kadar bağış istiyor acaba ?

en son 34 DG 034 aldim umraniyeden, ilk sordugumda 3.000 tl gibi bir rakam istediler..

Schumi
02-11-2015, 22:34
en son 34 DG 034 aldim umraniyeden, ilk sordugumda 3.000 tl gibi bir rakam istediler..

Höhhh. 3000 mi. 1500 deseler çokmuş diycemde 3000 için ne desem bilemedim. :)