PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satarsın satamazsın...

kalipson
03-11-2015, 12:36
Değerli dostlar...
Ankara'da bir tanıdık vasıtası ile ilanlarda olmayan bi Golf R bulduk 2011 model. Km. baya düşük ve kurcalanmamis tam aradığım gibi bir araç.
Sahibine birsekilde ulaştık. Lakin, adam satmam diyor... Adamcagiz 40'li yaşlarında ve bizi kovalamadi Allahtan :))

İkna çalışmalarına başlayacağım yavaş yavaş. Başına böyle bi durum gelen oldu mu? Neler yapılabilir? Özellikle bu tarz diyaloglara girenlerin tavsiyelerini bekliyorum... :)

Kadyr
03-11-2015, 12:38
teyze amca kovalayanlar yazar şimdi

Day Walker
03-11-2015, 12:39
Satılmayacak mal yoktur ama araç sahibinin istediği bedeli verirsen :)

Mesela benim zamanında corollamı almak istemişlerdi o zamanlar 23k eden arabaya sıfır dizel corolla parası istemiştim. Adamlarda s.ktir olup gitmişlerdi :D

O golf R 100k ediyosa sahibi 200k ister verirsen alırsın ;)

Grimlord
03-11-2015, 12:39
Forumda "hacı amcadan,65 yaşındaki dededen,emekli teyzeden bebekler bebeği" araç düşüren (!) çok.
Kesinlikle yardımcı olacaklardır.

mert_can 41
03-11-2015, 12:42
Adam cağız satmak istemiyosa vardır bir sebebi niye rahatsız ediyosunuz ki ilana koyup satmak istemeyenleri rahatsız etseniz daha iyi olur.

kalipson
03-11-2015, 12:45
Mafya değiliz canım. :)
Helali hoş olsun demezse almam zaten.

Sti_Ozan
03-11-2015, 12:52
Arabanin kiymetini bileceginize inanirsa belki bi sans verebilir

MK8800
03-11-2015, 12:56
Rizasi olmadan alinan maldan hayir gelmiyor kim ne derse desin , siz numaranizi birakin satmak isterse size donus yapsin

ES353
03-11-2015, 13:07
Piyasa fiyatindan 3 5 fazla verirsen alabilirsin diye dusunuyorum ama tabiki forumdaki "Dededen, teyzeden amcadan" surekli dusurenler daha iyi bilirler

AyrtonSenna
03-11-2015, 13:16
Piyasa fiyatindan 3 5 fazla verirsen alabilirsin diye dusunuyorum ama tabiki forumdaki "Dededen, teyzeden amcadan" surekli dusurenler daha iyi bilirler

Bir sana bulamadık şöyle emmiden yada teyzeden bir araba bak herkes nasıl buluyor:D

MDeniz
03-11-2015, 13:24
Aile ile gidip Allah'ın emri peygamberin kavliyle isteyeceksin yapacak birşey yok usta :) Allah kolaylık versin içi içine sığmaz insanın aradığı arabayı bulunca

Day Walker
03-11-2015, 13:28
Öyle kolay olsaydı gri suprayı çoktan alırlardı :D

B.Koçer
03-11-2015, 14:21
Evine baklava yolla :D

HONDA
03-11-2015, 14:26
bende satılık olmayan iki araca baktım birisi elimden son anda kaçırdığım 95 corolla, 2.si şuan sahibi olduğum 97 corollam. uzun olcak ama anlatmak istedim :)
kaçırdığım corollayı bir akrabamız 10 sene binip astsubay olan sahibine satmıştı. iş güç oturttuktan sonra araba almak için başladık araştırmaya ve aklıma akrabamızın sattığı corolla geldi aradım dedim dayı sen arabayı kime sattın ara sıra görüyorum ama sahibi ne iş yapar falan çalıştığı yeri öğrendim gittim askeriyeye nöbet tutan askere sordum;''

B:bir astsubay varmış corollası olan o arabayı satıyormuş (tabi yok satma durumu falan ama derdim araç sahibi ile görüşüp ikna etmeye çalışmak :D) A:kumtanımızın arabası var ama satmıyo o ,
B:nasıl olur satıyormuş asker aga sen bir çağır hele müsaitse görüşmem lazım ( içeri de sokmuyor araç sahibini de çağırmıyor inat çıktı biraz ama sonunda aradı sabit telefondan ismini hatırlamıyorum)
A: .... komutan burdamı ziyaretçisi var ,hııı tamam o zaman dedikten sonra kapattı yokmuş izindeymiş kendisi
B: cep varsa verirmisin var veriyim dedi aldım tşkrler falan filan ayrıldım ordan aradım..
telefonu açtı; lafa girdim hemen,
B: Selamın Aleyküm komutanım numaranızı askeriyeden aldım size birşey söyleyeceğim ama ne kadar doğru olur bilmiyorum
K: kimsin sen yav
B: Ben sizin aracı satlığa çıkardığınızı duydum bu yüzden rahatsız ettim sizi
K: heeeeaa satıyum satıyum gel
B: Komutanım ciddi alıcıyım ben aracı görebilirmiyim
K: Tabii görebilirsin 19 liradan aşağı vermem
B:(yok daha nelerrr en fazla edeceği 15-16 dedim içimden ama aracın çok temiz ve düşük km oldugunu bildiğim için) müsaitseniz yarım saate bulup gösterelim sanayiye
K: yoldayım ben yarın görebilirsin ancak
B: tamam yarın arayacağım sizi hayırlı günler dedikten sonra kapattık
ertesi gün buluştuk, ya arkadaşlardan birisi şaka yapıyor sandım ben başka birini konuşturuyorlar başka bir numaradan arayıp, tanıdık birini bekliyordum ben sohbet ederiz falan diye dedi buluştuğumuzda.
(yani niyeti yok satmaya anlaşıldı :D ) komutanım herşeyde var bir hayır gidip gösterelim dedim istemeye istemeye de olsa sözünü yememek için götürdük gidişi falan çok hoşuma gitti hele efsane kasanın kendine has sesini duydukça daha da hoşlandım araçtan.umdugum gibi temiz çıktı bikaç parça boya haricinde,140000 civarlarında kmli değişensiz çıktı.. pazarlık yaptık 17 ye bitirdik haftasonu oldugu için p.tesi beklemek zorunda kaldım yoksa hemen satışı alırdım pazarlıktan sonra. sevinçli sevinçli eve geldim akşamüstü aradı ya ben aracı satmıyorum memnunum arabamdan kbakma falan fıstık..hayırlısı dedik olmadı o iş..
ertesi gün dolaşırken şu anki aracımı gördüm uzaktan pazar yerine yakın bir yerde,yaklaştım yanına sahibini aracın başında bekledim bu arada da iyice inceledim sağını solunu gayet güzel görünüyordu...pazaryerine yakın biryerde oldugu için nasılsa çok sürmez gelmesi diye düşündüm Nitekim öyle oldu biraz bekledikten sonra dörtlülerin yandığını kapı kilitlerinin açıldığını gördüm sahibi geldi 50 li yaşlarda birisi. bende araca yaklaştım selamın aleyküm aleyküm selam faslından sonra, ya size birşey soracam bu araçlara sağlam diyorlar tavsiye edermisiniz aynı kasadan almayı düşünüyorum diyerek saf ayağına yattım arabanın inini cinini bildiğim halde dinledim araç sahibinin anlattıklarını :D araç sahibi anlattı da anlattı..sonra da çevredekilerin anlattıkları kadar var demekki bu araçlar maşallah sizin araçta orjinal duruyor kasası düzgün ellenmemiş sanki hiç dedim.Kardeşim bu araç 4 yıldır bende aldığımda da böyleydi hiçbiryeriyle orjinallik bozacak birşey yapmadım değişeni yok 1 parça boyası var o derece temiz dedi.parçası da ucuz trigerini balatalarını,tüp tankını, yağını suyunu falan komple yeni değiştirdim dedi. (oh oh iyi bakımlarıda tam diyorum içimden :D )
Aklım km takılı kalmıştı ama eğilip bakamadım hani sonucta araç adamın henüz :D km si kaçta acaba dedim ''135.000 küsürlerde'' deyince aşık oldum kesinlikle bu araba benim olmalı dedim içimden, satarmısınız dedim satmam dedi.satarsanız alırım ama dedim memnunum satmam dedi bence satmalısınız dedim satmıyorum dedi ciddi alıcıyım param hemşerime nasip olsun dedim, satarsam 20 den bir kuruş aşağı vermem dedi bende tamam yarın götürüp gösterelim sanayiye dedim.bu konuşma akşamüzeri olduğu için için mecburi ertesi güne kaldı.numaralaştık ayrıldım oradan.
akşam içime kurt düştü ulan dedim bu da diğer araba gibi olmasın satmıyorum vazgectim falan diye aramasın :D umdugum gibi olmadı ertesi gün buluştuk dediği gibi tek parça boya değişensiz km orjinal 135.674.. pazarlıgı yaptık aldım hemen satışı:D aldıktan sonra hiç aklımda yoktu satmak ama nasip işte dedi araç sahibi..
ama bana yeni değiştirdiği tüp tankının projesinin çizim ücretini kitlediğini ertesi gün farkettim olsun 50- 60 lira ne de olsa :D
araç alma maceramız böyleydi uzun oldu biraz k.bakmayın bir başladım buraya kadar yazmışım :)

burak_2885
03-11-2015, 14:27
Bence fazla zorlamayın dicem ama bu sefer de amca gidicek başkasına vericek 1 2 ay sonra sende ısrar etmediğine pişman olacaksın falan :D Karışık bi durum. Eğer araya sokabileceğiniz adam onun tanıdığıysa onun kanalından ilerlemeye yönelin. Tatlı dil misali :)

HONDA
03-11-2015, 14:31
kesinlikle ısrarcı olun ama sinir edecek şekilde değil öncelikle bu araçlara sağlam diyorlar muhabbetiyle başlayabilirsiniz :D
Sonrasında ikna olursa eğer 3 e 5 e bakmayacaksınız piyasanın üstünde bile olsa rakam alacaksınız bineceksiniz

murat86
03-11-2015, 14:57
Arabaya aşık olduğunuzu ona hissettirin bence ruyalarıma giriyo falan ben megane rs için bu yolu izledim başarılı oldum kaparo almıştı almasaydı benimdi o araba :)

Colossus
03-11-2015, 15:02
aracın plakasını biliyormusunuz bizim karşı komsu olabilir oda kırklı yaşlardaydı

Doğu
03-11-2015, 16:03
2010 yılında, tosbaların bu kadar popi olmadığı ve pahalı olmadığı, kralını 7 bine aldığımız zamanlarda, ilk sahibinden çok orijinal 74 model tosbanın kapsında 3 ay yattı arkadaşım. 11 bine kadar verebileceğini söyledi. 3-5 ay sonra amcanın evinden yaya bir şekilde geçerken sohbet ettik, satarmısın diye soranlardan bıktığını, almak istersem bana 5 bine verebileceğini söyledi. o şekilde ilk aracımı almıştım 5 sene önce. çokta bunaltmamak lazım, ters tepebiliyo

surungen
03-11-2015, 16:10
Bu tarz kupon araclari temizi bulundugu vakit alip zula yapmali.Modifiye tarihinin efsanesi Peugeot 206 araca sahibim,4. sahibiyiz,daha once 2. sahibi bayanmis.Cok temiz bir arac.Kiymetini bilip korumaya ve hor kullanmamaya calisiyorum.Umarim amcamizla anlasabilirsiniz arac konusunda ALLAH yardimciniz olsun.

mmtrıza
03-11-2015, 16:14
Benimde pesinde olduğum a kasa vectra gt var araç sahibinin durumu iyi yeni model arabalarida var ama gt'yi sevdiği için almis kapali garajda yatiyor arada keyif için kullaniyor satmasini istedik ama satip ne yapacagim dursun kenarda diyor nasipten ötesi olmuyor bekliyorum bir ümit satarsa diye

makif84
03-11-2015, 16:28
Ben bu şekilde saxo vts almıştım.Adam satam diye diretmişti.bende siz hiç genç olmadınız mı?heves ettim filan demiştim.adam dayanamayıp uygun bir rakama vermişti.

MCN21
03-11-2015, 16:30
Adam cağız satmak istemiyosa vardır bir sebebi niye rahatsız ediyosunuz ki ilana koyup satmak istemeyenleri rahatsız etseniz daha iyi olur.

Bende bunu anlamıyorum. Yazıyorlar amcadan teyzeden diye sonra uzun süre kovaladık geldik gittik falan filan... Bence de rahatsız etmemek lazım.

kalipson
03-11-2015, 16:50
Arkadaşlar... Açtığım konu "nasıl rahatsız ederim de sattırırım" değil !!! Mafyalık yapmaya çalışmıyoruz burada...
Eminim hemen hemen birçok kişinin böyle bir hikayesi vardır. Milletçe arabalara ve tabii ki özel arabalara merakımız var ve çoğumuz trilyoner değiliz.
Burada amaç hem yol yöntem paylaşmak, hem de hafizalardaki anıları tazeleyip hoş vakit geçirmek.

Acaba ne kadar sıklıkla aramalı ve kendimizi hatırlatmalıyız???

dirk
03-11-2015, 17:10
Amcayla tanış yemek ısmarla arabaya olan hayranlığını aldır. Arabayı öldürme sakın. Satarken ilk beni ara de kartını bırak.. Adam'a tavuk döner ısmarlamazsan satılık fikrinde ilk aklına sen geleceksindir.

ES353
03-11-2015, 19:09
Bir sana bulamadık şöyle emmiden yada teyzeden bir araba bak herkes nasıl buluyor:D

bizimki amcadan dededen olmasada muayyer bi araç abisi :D

huseyinturk
03-11-2015, 19:24
Satmak istemeyen insanı sat diye rahatsız etmek normal bir davranış değil bence. Alıcı olabilirsin, satıcağınız zaman anlaşabiliriz diye numaranı verirsin mesela. Ama adamı ikna etmek için taktik aramak nedir :) Google kız nasıl tavlanır yazmak gibi olmuş

Caesar
03-11-2015, 19:32
Abi askldjalskdjas d yeni taktik mi bu ilanda olmayan golf r amcadan. Bu forum bu taktikleri çok gördü 1 ay sonra arabayı satılığa koymadan önce ön çalışma sanırsam bu.

Ama artık kimse "AAAA byu geçen amcadan olan golf r değilmi hemen 150.000 tl basayım alayım" demiyor :)

kalipson
03-11-2015, 19:46
Yok yok.. Bunun alakası yok.. :)
Öyle şeyler yaşandığını da ilk kez duydum... yuh valla :D

kalipson
03-11-2015, 19:53
Satmak istemeyen insanı sat diye rahatsız etmek normal bir davranış değil bence. Alıcı olabilirsin, satıcağınız zaman anlaşabiliriz diye numaranı verirsin mesela. Ama adamı ikna etmek için taktik aramak nedir :) Google kız nasıl tavlanır yazmak gibi olmuş
Sevgili "huseyintürk" , olaya ya da duruma cinayet süsü vermeye gerek yok... Art niyetli olsam buraya konu açmayız herhâlde :)
Safi duygularla insanların düşüncelerini merak ettiğimizi dile getiriyoruz. Yoksa numaramı bıraktım zaten... Bundan sonrası için ne yapalım onu konusuyoruz. Derdimiz arkamizdan musallat oldu, biktirdi dedirtmeden hayal ettiklerimize ulaşabilmek keza. :)

Burak K.
03-11-2015, 20:10
Bayramlarda özel günlerde falan arayıp kutlasanız :D ? Bi de arada arayıp hal hatır sormaktan fazlası adamı bunaltır diye düşünüyorum. Bi de gergin biriyse eğer sahibi bıktırmamak lazım.

huseyinturk
03-11-2015, 20:14
Sevgili "huseyintürk" , olaya ya da duruma cinayet süsü vermeye gerek yok... Art niyetli olsam buraya konu açmayız herhâlde :)
Safi duygularla insanların düşüncelerini merak ettiğimizi dile getiriyoruz. Yoksa numaramı bıraktım zaten... Bundan sonrası için ne yapalım onu konusuyoruz. Derdimiz arkamizdan musallat oldu, biktirdi dedirtmeden hayal ettiklerimize ulaşabilmek keza. :)

Cinayet süsü vermedim, herhangi bir mübalada bulunmadım durum normal değil dedim sadece. Bazı insanın malı birileri üstüne düştükçe değerlenir. 3 liraya mal satan adama alıcı olun 4 ister 4 verin 5 ister. Ara ara sessiz takipte kalmak en mantıklısı. İlk postunuzda adamın bizi kovalamadığı kaldı yazmışsınız yapıcağınız her hamle bıktırdı dedirtebilir. Saygılar

kalipson
03-11-2015, 20:20
Saygılar benden :)

Gearbox
03-11-2015, 22:37
Beyaz 5k Golf R mi bu dediginiz :)

gökan
03-11-2015, 22:41
amca teyze ve deden aracların temız oldugunu dusunmyorum

gökan
03-11-2015, 22:42
amca teyze ve deden aracların bazılarının temız oldugunu dusunmyorum

düzelttim:)

TEQUILA
03-11-2015, 23:08
40 ile yaşlar golf r dan vazgeçmek için erken. :)

AliDogukan
03-11-2015, 23:17
Benden de aynı sizin gibi arabamı çok isteyen biri vardı.Ama roller farklıydı arabayı isteyen 40 lı yaşlarda bir abiydi.Sattığım araba da sıradan C sınıfı dizel bir araba bu da,adam fanatiğiymiş.Her gördüğü yerde satmıyor musun ne yaptın diye sorardı.Arabanın satılma vakti geldi,bıraktığı numarayı aradım,fiyatı söyledim.Adam oha yuh kalsın kardeşim dedi.Ben de polemiğe girmeden sen bilirsin abi dedim.İstediğim fiyata başka birine sattım.Sizinki de buna dönmesin :)

Gökhan Bilgin
03-11-2015, 23:22
beyaz dört kapı olan araç mı ?

iynn-RS
03-11-2015, 23:41
Birakin adam binsin golf R ina. 40 yasinda diye binmeye hakki yokmu.
Benimde bildigim 4 kapi beyaz bir R var sahibi 40 li yaslarda. Ismini bilmiyorum "amca" diyoruz kendisine:) ama araci stock degil.Gayet bilincli sekilde de modifiye ediyor aracini.

kalipson
04-11-2015, 18:44
Beyaz demedim yav :D

SubieGuy
04-11-2015, 23:55
"John Wick" filmini izlediniz mi bilmiyorum, ama araç sahibi "satılık değil" diyorsa çok kurcalamamakta fayda var. :)

b.ustaoglu
04-11-2015, 23:59
"John Wick" filmini izlediniz mi bilmiyorum, ama araç sahibi "satılık değil" diyorsa çok kurcalamamakta fayda var. :)

hatta film de çok başarılı burdan da tavsiye edeyim :D

Zero
05-11-2015, 00:02
Ya aradığınız aracın çok benzeri şu an bizde var desem :) Şu an ilanı yok ve araç 32.000 km de kullanan da 36 yaşında amca sayılır :)

kalipson
05-11-2015, 13:13
Ya aradığınız aracın çok benzeri şu an bizde var desem :) Şu an ilanı yok ve araç 32.000 km de kullanan da 36 yaşında amca sayılır :)

Yok o değil; eminim... Ama sizi de listeme ekleyebilirim.. :)
Sizin satma gibi bi durumunuzun olma ihtimali mi var? Renk ne ki?