PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Cezasına İtiraz Hk.

CNR
05-11-2015, 11:25
Arkadaşlar iyi günler arkadan yaklaşık 1100 lira ceza geldi totalde yeterli ışık donanımı bulundurmamak, ters yönde seyretmek, cam filmi ve benzeri maddelerden 2 ceza tutanağı kesilmiş ne fotoğraf ne başka birşey buna nasıl itiraz edilir?

CNR
05-11-2015, 11:31
6 madde

Dur ikazına uymamak
Ters yönde seyir etmek
Cam filmi
Tehlikeli şerit değiştirmemek
Yeterli ışık donanımı bulundurmamak
Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek

Elde ne fotoğraf var ne başka birşey gece 01.30 da yazılmış hiç hatırlamıyoruz bile böyle birşey nasıl oluyor ben anlamadım?Durdurmadığı arabaya cam filminden nasıl ceza kesiyor aracımın 7 gün süresimi var trafikten mi men ben hiçbirşey anlamadım

MK8800
05-11-2015, 13:19
Cezayi kesen memurun adini once trafik subeye sonrada bimere bildir . Zaten kasitli veya sana haksizlik olarak yaptiysa kalan hayatinda ceza makbuzunu eline alamaz

dkaya87
05-11-2015, 13:24
geçenlerde bana da geldi, dur ihtarına uymamak ve kırmızı ışıkta geçmekten.

340TL, hem de 6 ay sonra iletildi ceza. inat ettim ödemedim. muayene zamanı paşa paşa 500'ü yatırdık.

ne fotoğraf vardı ne bişey asla da yapmayacağım şeydir kırmızıda geçmek ve gün boyu polis bile görmedim. ama itiraz olayına girmemekle hata ettik, kaçtı bize.

CNR
05-11-2015, 13:41
Bakalım dilekçe hazırlıyoruz inşallah iptal ettirebiliriz sonra polise insanlar mesafeli oluyor durdurmadığı arabanın cam filmini anlayacak kadar profesyonelleşmişler, üstüne 2015 model arabanın aydınlatma eksiği varmış lambam patlakta benim haberim yok herhalde

dkaya87
05-11-2015, 15:23
aydınlatma eksikliğini kesin plaka ışıklarına falan yazmışlardır, beyaz renkteyse ona da takılıyorlar kendileri.

ÜSTÜNERC
05-11-2015, 15:51
Kesinlikle can sıkıntısından yazılmış bi ceza.Geçmiş olsun zaman kaybetmeden gerekli işlemleri başlatın.Ellerinde fotograf video vs yoksa cezaların iptal olabılır. Banada baskasının yemiş oldugu radar cezasını yollamışlardı yanlış plaka oldugunu trafik şubede görüntüleri izledikten sonra anladılar ve ceza iptal edildi.

CNR
05-11-2015, 17:33
1-2 araştırma, avukat abiye falan danıştım.Dur ihtarına uymamak,tehlikeli şerit değiştirmek,trafik güvenliğini tehlikeye atmak yada farklı maddelere itiraz etsende devlet memurunun sözü senden daha üstün sayılır etmezler dedi.

Cam filmi için dilekçe hazırla falan dedi içimden neler geçiyor yazamıyorum cam filminden dolayı aracım trafikten men mi değil mi ben anlamadım? Trafik şubeye gidip arabayımı göstermemiz lazım? Kontrol edilemeyen gıyaben yazılan durumda camın karartmalı yada film olduğunu nasıl ayırtedip yazdılar? İnanın ki sinirden duramıyorum giden para olsun önemli değilde bu 2 tutanak doldurmak uğraşmak falan ayıptır ya günahtır durdurmadığın arabaya cam filminden, lambadan ceza yazmak.Çoluğundan çocuğundan çıksın diyorum sadece itiraz için falan uğraşma diyorlar.

Cam filminden ben şimdi menlimiyim?

Rec.O
05-11-2015, 17:36
Konuyu hiç etmek istemiyorum ama benimde bi sorum olacak, aynı gün aynı saatte 1 dk ara ile sadece cadde farklı 88 tl çevreyi rahatrsız edici araç kullanmak, ve sis açık seyretmekten ceza geldi 1 dakika arayla yazılabilirmi böyle bi saçmalık varmı?

Kadyr
05-11-2015, 17:46
Konuyu hiç etmek istemiyorum ama benimde bi sorum olacak, aynı gün aynı saatte 1 dk ara ile sadece cadde farklı 88 tl çevreyi rahatrsız edici araç kullanmak, ve sis açık seyretmekten ceza geldi 1 dakika arayla yazılabilirmi böyle bi saçmalık varmı?

banada 5 dk arayla geldi telefonla konuşmaktan zincirlikuyu ve köprü girişindeki polisler arkadan kesmiş. zaten birbirlerinden haberi olmazlar hemde yazılamaz diye bir şey olucağını sanmıyorum suç suçtur ben ise suçu işlemeye devam etmiştim geçirmişlerdi :)

Bolkar1st
05-11-2015, 23:24
Size tavsiyem hic kasmayın kendinizi ödemeyince gidin sulh cezaya butun Makbuzlarin fotokopisi arac resmini cikarktin ruhsat ehliyet hepsinin fotokopisini belgeleyin ve aynı yere bir dilekçe yazın ama herseyi anlatin. Olay sırasında ne görüp ne girmediyseniz aracinizda ne var ne yoksa ne eksik ne fazla
Ise yazın güzelce dava sonucunu bekleyin. Buyuk ihtimal iptali gelicek belki 4 U belkide hepsi

MDeniz
05-11-2015, 23:31
Cok geçmiş olsun sana onu yazdılar da bize neler yazarlar durmadığımız yerde park cezası yemiş şirket arabamız. Yıl sonu yaklaşıyor makbuz dolduruyorlar dikkat etmek gerek

kadioglu
06-11-2015, 10:35
Ceza tebligatında yazıyor olması laazım zaten. 15 gün içerisinde asliye ceza mahkemesine itiraz edebilirsiniz diye. Ellerinde görüntü yoksa, itiraz ettiğinde kazanırsın mahkemeyi. Ama görüntü varsa pek şansın yok.

Bolkar1st
06-11-2015, 10:55
Muhtemelen görüntü yoktur olsada bazı maddelerden arkadan yazamazlar. Benim iptal olan radar cezamda video ve resim vardı yine haklı ciktim sebep olarak kafalarına gore istedikleri yere koyamazlar belli saat aralıklarında ve vatandaşın haberi olarak koyulur radar cihazı dediler

CNR
06-11-2015, 11:22
Filmden menim yokmuş allahtan, bir de men olsa arka camdan filmi sökmeyle uğraş rezistanslara zarar vermeden falan
Egzoz yaptıracaktım hevesim kursağımda kaldı hiç birşey yapasım gelmiyor arabaya