PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra K hakkında

burakgunay
06-11-2015, 20:48
Astra K hakkında bir konu olsun istedim.
0 km dynamic paket almayı planlıyorum, 1.4 turbo 150 hp lik versiyonundan.
Yerine tavsiye edilebilecek 0 km koşuluyla bir araç var mıdır? Yorumlarınız nedir? Test eden inceleyen bilen varsa duymak isterim.

AhmetKaratay
07-11-2015, 13:09
Fiyatı nedir acaba ?

levent
07-11-2015, 13:51
Ben innovation paketti sanırım en donanımlı olanını dün canlı gördüm, cidden sessiz çalışıyor iyi görünüyordu..

taylaner
07-11-2015, 14:26
Kozmik bej içine siyah Agr deriler çok güzel duruyor bence. :)

M3CSL
07-11-2015, 15:50
Detaylı incelemek lazım,autocar bu ayki sayısında focus ve leonla karşılaştırmışlar ama onlardan iyi olmalı zaten:)

R.I.P
07-11-2015, 15:53
bugün 1.6cdti at6 excellence test ettim, donanım olarak evet çok çok iyi fakat en etkileyici kısım motor özelliklede ara hızlanmalar.
1.6cdti at6 enjoy için liste fiyatı 82.300 fakat kolaylıkla 78bin e düştü. j kasa kullanıcısı olarak biraz daha sert amortisörleri var ve anlam veremediğim şekilde lastik sesi alıyor, genel olarak ebatlar ve dolayısı ile iç mekan biraz daha küçük.

efe_
07-11-2015, 15:57
Bence megane IV'ü beklemelisiniz, ciddi çalışmış Renault araç üzerinde

burakgunay
07-11-2015, 23:34
Fiyatı nedir acaba ?
71.450 lira liste fiyatı var. Bayide de bi indirim söz konusu olmadı fiyat bu işinize geliyosa dediler açıkcası.

Ben innovation paketti sanırım en donanımlı olanını dün canlı gördüm, cidden sessiz çalışıyor iyi görünüyordu..
Bugün ben de dizelle teste çıktım gerçekten ses olarak çok başarılı içerde hiç bişey yok. Fakat ilk viteslerdeki boost cut arabanın potansiyelini gölgeliyor baya. Üst viteslerde bildigin 2.0 dizel it köpek işi gidiyor.

Kozmik bej içine siyah Agr deriler çok güzel duruyor bence. :)
AGR paket olarak 6.5 lira, bakmadım bile :)

Detaylı incelemek lazım,autocar bu ayki sayısında focus ve leonla karşılaştırmışlar ama onlardan iyi olmalı zaten:)
Leondan iç dış olarak baya baya başarılı bana kalırsa, sürüş pozisyonu, araba hakimiyeti ve koltuklar olarak da aşırı begendim. Focus un içi beni çok daralttı, boyum uzun sıkışıp kaldım içinde arabanın göğsü aşırı büyük ve gereksiz.

bugün 1.6cdti at6 excellence test ettim, donanım olarak evet çok çok iyi fakat en etkileyici kısım motor özelliklede ara hızlanmalar.
1.6cdti at6 enjoy için liste fiyatı 82.300 fakat kolaylıkla 78bin e düştü. j kasa kullanıcısı olarak biraz daha sert amortisörleri var ve anlam veremediğim şekilde lastik sesi alıyor, genel olarak ebatlar ve dolayısı ile iç mekan biraz daha küçük.
Öncelikle şunu sorayım, bayi size liste fiyatı üstünden indirim mi yaptı? Bize nuh dediler peygamber demediler tek fiyat bu dediler bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
Ben de teste çıktım aynı modeli bugün. Amortisörler biraz yavan kalmış evet golf 7deki (dizel) gibi vurmalar var ufak tefek. Süper bi konfor yok amortisör olarak. Lastik sesi ben farketmedim gayet rafine geldi bana. Ayrıca iç mekan olarak (boyum 1.98) kesinlikle ve kesinlikle J den daha geniş, daha ferah daha kullanışlı diye dusunuyorum.

Bence megane IV'ü beklemelisiniz, ciddi çalışmış Renault araç üzerinde
Renault ya da herhangi fransız aracı pek dusunmuyorum. 160 hp gelecek diye duydum fakat gerçekten çok onemli değil.

R.I.P
08-11-2015, 07:25
Ben de j kasa sahibiyim ic mekani ufalan dis ebatlardan dolayi ozellikle merak ediyordum bana daha darmis hissi uyandirdi tabi aralarinda cok buyuk fark var degil. Fiyat 82.300den 78.800 e oradan da 78.000 e indi. Biraz daha sıkıstırınca park sensoru+karter muhafaza ve bagaj havuzu hediyem olur dedi

burakgunay
08-11-2015, 09:21
Ben de j kasa sahibiyim ic mekani ufalan dis ebatlardan dolayi ozellikle merak ediyordum bana daha darmis hissi uyandirdi tabi aralarinda cok buyuk fark var degil. Fiyat 82.300den 78.800 e oradan da 78.000 e indi. Biraz daha sıkıstırınca park sensoru+karter muhafaza ve bagaj havuzu hediyem olur dedi

Abi bu hangi bayi ya? Müsait olursan dynamic paket 1.4t icin bi fiyat alir misin? Bize kuruş inmediler.

HG6161
08-11-2015, 10:06
Her zamanki gibi hicbir ozgunlugu olmayan bir astra daha yine butun rakiplerine fazlasiyla benziyor.. herneyse yaklasik 200 kglik ciddi bir hafifletmeye giderek sonunda dogru karari vermisler j kasanin sacma gereksiz agirligindan kurtulmus oldu boylece K

AhmetKaratay
08-11-2015, 11:47

Abi bize de 3-5 pazarlık taktiği verir misin :D

darkmoon
08-11-2015, 12:08
ovv üstelik masajlı koltuklarıda var.. audi de artık yeni a3 e kettle koyar meganda yeni ıv serisine jakuzi koyar bu iş böyle sürer gider..

R.I.P
08-11-2015, 14:55
astra için oluşturulmuş bir grubun sponsoru olan bayi, sanırım bunun avantajı oldu yoksa ciddi ciddi alacakmışım gibi pazarlık yapmadım amaç astrayı kullanmaktı :)

bayi = http://surtasotomotiv.com/
grup = astralife

MURAT_HLX
08-11-2015, 18:58
ben lansımanına katılmıştım,lansımanı istanbul parkta olmuştu gece piste çıkmıştık pilotlarla yol tutuşu hakikatten güzel,motor olarakta 140tan 150ye çıkardı gücü tork olarakta 245e çıktı 200den.arka aks mesafesi daha geniş j'ye göre buda baş ve diz mesafesinde gösteriyor kendini.ama bagaj j'ye göre ufak.kokpitte corsa gibi yukarda biraz.Vites geçişleri kemikle çat çat vites atabiliyoruz :D

Şuanda zaten bayiilerin elinde araç yok bize 7 tane geldi 5 tanesi gitti,excellence 1.4 turbo var şuan plazada duruyor.kasım ve aralık sonunda araçlar gelmeye başlayacak.

R.I.P
08-11-2015, 21:55
aks mesafesinden emin misiniz?
daha iyidir daha kötüdür anlamında demiyorum fakat j kasa kendi sınıfında oldukça tosun bir kasaydı. k ile biraz daha küçülme söz konusu(boyut ve ağırlık olarak)
ön tekerlekler arası J=1541 K=1530
arka tekerlekler arası J=1551 K=1537
aks mesafesi J=2685 K=2662

MURAT_HLX
09-11-2015, 08:50
evet k ile küçültme söz konusu mevcut.bize opelin gönderdiği dökümanlarda farklı detaylar var ona istinaden öyle yazdım paylaşım detayları yasak olmasa paylaşırım.neyse arkadaşlara tavsiyem alacaksanız şayet fiyat araştırmasını çok iyi yapın

burakgunay
09-11-2015, 09:05
Valla dün tekrar başka bi bayiye gittik, 500 lira payimkz var dedi ben anlamadım bu işi

berko
09-11-2015, 21:17
Valla dün tekrar başka bi bayiye gittik, 500 lira payimkz var dedi ben anlamadım bu işi

Opelde ben zaten bayiler arası fiyat tutarsızlığını anlamış değişim. Ankarada başıma gelen olayı anlatayım. Bayi isimlerini karıştırmamak için yerleri ile söyliycem. Temmuz sonu astra j 1.6 en boşu için fiyat aldığımda, konya yolu opel 49.500 e bırakırım dedi, eskişehir yolunda çukurambar tarafındaki reis 48.700 lere verebilirim demişti. Istanbul yolundaki 51.000 dedi bir kuruş inmedi. Bişey kazanmıyoruz zaten bu modelden dedi. Sonra adamla inatlaştık yalan söyleme dedim az önce çok daha az fiyat aldım dedim ve diğer fiyatları söyledim. Adam inanmadı ve aradı diğer bayileri. Sonrasında *** oldu kaldı tabi. Ama inmedi daha gidip ordan alın ben düşemem dedi.

burakgunay
09-11-2015, 22:33
Opelde ben zaten bayiler arası fiyat tutarsızlığını anlamış değişim. Ankarada başıma gelen olayı anlatayım. Bayi isimlerini karıştırmamak için yerleri ile söyliycem. Temmuz sonu astra j 1.6 en boşu için fiyat aldığımda, konya yolu opel 49.500 e bırakırım dedi, eskişehir yolunda çukurambar tarafındaki reis 48.700 lere verebilirim demişti. Istanbul yolundaki 51.000 dedi bir kuruş inmedi. Bişey kazanmıyoruz zaten bu modelden dedi. Sonra adamla inatlaştık yalan söyleme dedim az önce çok daha az fiyat aldım dedim ve diğer fiyatları söyledim. Adam inanmadı ve aradı diğer bayileri. Sonrasında *** oldu kaldı tabi. Ama inmedi daha gidip ordan alın ben düşemem dedi.

ya normal araçlarda tutarsızlık dogrudur ama bu modelde herkes yok inemeyiz mümkün değil yeni araç bu vs illa liste fiyatı dedi. konya yolundaki dedi ki 500 lira payımız var üstü mümkün değil. Ama konudaki R.I.P. nickli abimizin yorumu kafa karıştırdı. İmkansız diyorlar hangi bayiye gitsem. Bi yol gösterin abiler, almayı planlıyorum arabayı kısmetse.

R.I.P
10-11-2015, 10:21
dediğim bayi ile görüştün mü? (astralife grubu üyesi olduğunu belirterek) haftasonu kendim için sormamış olsam gidip görüşürdüm ama tekrar gidip başka bir donanım aracın fiyatını konuşmaya kalkarsam zaman geçirmeye gelmiş bedava çay kahve içmeye gelen tipler gibi değerlendirecekler fiyat düşmeyebilirler o yüzden gidip senin için fiyat alırım diyemedim.

Diyadin
10-11-2015, 10:26
ovv üstelik masajlı koltuklarıda var.. Audi de artık yeni a3 e kettle koyar meganda yeni ıv serisine jakuzi koyar bu iş böyle sürer gider..

:d:d:d:d:d:d

S.Özeren
10-11-2015, 10:37
Eski adıyla sport paket Astra K 1.6 dizel 136hp + kış paketi 83 nin tl

Eski adıyla Cosmo 1.6 dizel 136 hp + still paket (sunroff,kış paketi ) 92 bin TL

Kış paketinde koltuk ısıtma ve direksiyon ısıtma var

İki araçta manueldir

Masajli elektrikli koltuk alınırsa +5 bin TL e yani Cosmo 97 bin liraya ağzına kadar dolu şekilde alinabiliyor

TayfunS
10-11-2015, 13:01
afyon opel bayisinden j kasa için 54.500 ken 51.500 fiyat aldım
Aynı gün ankara bayisini aradım 54.500 den bir kuruş inmedi. Enteresan. Denizli bayisi için bayağı cömert diyor alanlar

Kahn23
10-11-2015, 13:30
Zamanında Opel araştırdım. Şunu net olarak söyleyebilirim. İstanbuldan almak yerine Anadolu bayilerinden fiyat alın. Nerden baksanız 5k oynuyor.

MURAT_HLX
10-11-2015, 18:31
Zamanında Opel araştırdım. Şunu net olarak söyleyebilirim. İstanbuldan almak yerine Anadolu bayilerinden fiyat alın. Nerden baksanız 5k oynuyor.

Tam tersi öyle fiyatlar geliyo ki bana istanbul bayilerinden akıllara zarar :)

Kahn23
10-11-2015, 19:23
Biz arkadaşa J kasa Astra bakarken Karadenizde ve Antalya'da bi bayiden İstanbul'a göre daha uygun fiyat almıştık. Ama şimdi işler değişmiş olabilir..

burakgunay
29-08-2016, 13:51
Bi güncel çekeyim, astra baktığım sırada başka bi araç almıştım. Şimdi astra alıcam kısmetse, donanımhaberde bir kaç problem okudum araçla ilgili. Bizim siteden sahip olan, yorum yapabilecek kimse var mı? Uzak dur diyecek kimse çıkar mı?

vectra-tuner
29-08-2016, 14:08
Yaklaşık 3 Ay önce eşime Astra K aldım., Bu paraya alınabilecek en donanımlı ve en güzel araç bana göre.. Araç tam otomatik tork konverörlü şanzumana sahip ve opellerin vites geçişleri diğer tam otomatiklere göre yavaş, bir Bmw şanzumanı gibi değil... +'ları Şanzuman sorunsuz, araçta Tabela okumadan tutun, Şerit takip asisatına, Aktif Cruise dahil herşey var.. Uzun yolda 140-150 4 kişi ile 8 litre ortalama ile gittim (Araç henüz 1.000 Küsür km'de) .. Yeni Astra ciddi hafifletildiği için Performans oldukça tatmin edici ve haliyle yakıt tüketimi de düşürülmüş. Sonuç olarak Fiyat performans olarak alınacak nadir araçlardan birisi.

prodorian
29-08-2016, 14:31
merhaba
Ben Manisa opel Çözel de Genel müdür yardımcıyım. ve astra k kullanıyorum aracın tek eksiği kapı fitillerinden gelen ses olarak konuşuluyordu onu da çözdük.
sorun kalmadı. bu arada pm atarsanız yardımcı olurum. ay sonu şirketler hedef tutturacak tutarsız fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

burakgunay
29-08-2016, 15:36
Yaklaşık 3 Ay önce eşime Astra K aldım., Bu paraya alınabilecek en donanımlı ve en güzel araç bana göre.. Araç tam otomatik tork konverörlü şanzumana sahip ve opellerin vites geçişleri diğer tam otomatiklere göre yavaş, bir Bmw şanzumanı gibi değil... +'ları Şanzuman sorunsuz, araçta Tabela okumadan tutun, Şerit takip asisatına, Aktif Cruise dahil herşey var.. Uzun yolda 140-150 4 kişi ile 8 litre ortalama ile gittim (Araç henüz 1.000 Küsür km'de) .. Yeni Astra ciddi hafifletildiği için Performans oldukça tatmin edici ve haliyle yakıt tüketimi de düşürülmüş. Sonuç olarak Fiyat performans olarak alınacak nadir araçlardan birisi.
Kısmetse manuel alıcam abi teşekkür ederim yorumun için, klimada ıslık sesi, 40 60 km hızlar arası uğultu vs gibi şeyler gördüm diğer forumlarda. Böyle bişey yaşadınız mı arabayla ilgili absürt bi durum var mı?

merhaba
Ben Manisa opel Çözel de Genel müdür yardımcıyım. ve astra k kullanıyorum aracın tek eksiği kapı fitillerinden gelen ses olarak konuşuluyordu onu da çözdük.
sorun kalmadı. bu arada pm atarsanız yardımcı olurum. ay sonu şirketler hedef tutturacak tutarsız fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Pm attım abi haber bekliyorum senden.

vectra-tuner
29-08-2016, 16:59
Kısmetse manuel alıcam abi teşekkür ederim yorumun için, klimada ıslık sesi, 40 60 km hızlar arası uğultu vs gibi şeyler gördüm diğer forumlarda. Böyle bişey yaşadınız mı arabayla ilgili absürt bi durum var mı?

Pm attım abi haber bekliyorum senden.

Araç sessiz, Yalnız şöyle bir durum var ben Insigni kullanıyorum haliyle ondan inip Astra'ya binince bir miktar ses var , Ancak geçmişte Corolla kullandım ve onunla kıyas yapacak olursam konfor olarak aynı diyebilirim ki Corolla'lar bana göre konfor olarak oldukça iyiler.. Motor sesi sıfır ve performans ciddi derecede iyi, manuel olursa çok daha farklı olur tabi.. Bence düşünmeden alınabilecek bir araba..

burakgunay
03-09-2016, 12:39
Araç sessiz, Yalnız şöyle bir durum var ben Insigni kullanıyorum haliyle ondan inip Astra'ya binince bir miktar ses var , Ancak geçmişte Corolla kullandım ve onunla kıyas yapacak olursam konfor olarak aynı diyebilirim ki Corolla'lar bana göre konfor olarak oldukça iyiler.. Motor sesi sıfır ve performans ciddi derecede iyi, manuel olursa çok daha farklı olur tabi.. Bence düşünmeden alınabilecek bir araba..

tesekkür ettim abi, siparis verildi teslimatı bekliyorum artık. hayırlısı olsun insallah siz de güle güle binin.

makif84
03-09-2016, 13:02
Hocam bende düşünüyorum nerden kaça aldınız acaba?

burakgunay
03-09-2016, 14:45
Hocam bende düşünüyorum nerden kaça aldınız acaba?

Abi Manisa bayiinden aldım, prodorian nickli Gürsan abi sağolsun yardımci oluyor, bi aksilik olmazsa Ankara teslim olacak arabam. Bayi çalışanları tanıdığım kadarıyla iyi niyetli insanlar. Ankara bayilerinin hiç birini sevemedim hepsinde kötü muamele gördük şaka gibi, sanki zorla araba alıyoruz

makif84
03-09-2016, 14:49
Abi Manisa bayiinden aldım, prodorian nickli Gürsan abi sağolsun yardımci oluyor, bi aksilik olmazsa Ankara teslim olacak arabam. Bayi çalışanları tanıdığım kadarıyla iyi niyetli insanlar. Ankara bayilerinin hiç birini sevemedim hepsinde kötü muamele gördük şaka gibi, sanki zorla araba alıyoruz

Bi iletişim numarası varsa alabilirmiyim arkadasin

alperaslann
03-09-2016, 15:38

Hangi renk tercih ettiniz? Karamel rengi çok güzel duruyor.

prodorian
04-09-2016, 09:59
kardeşim çok teşekkür ederim. Amacımız şirketimizi daha iyi yerlere getirmek tabiiki bir de Opele gönülden bağlıyız. benim çalıştığım hangi bayi olursa olsun maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak zorunda. ankaraya teslim edicez inşallah :)

burakgunay
04-09-2016, 12:46
kardeşim çok teşekkür ederim. Amacımız şirketimizi daha iyi yerlere getirmek tabiiki bir de Opele gönülden bağlıyız. benim çalıştığım hangi bayi olursa olsun maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak zorunda. ankaraya teslim edicez inşallah :)

eyvallah abi, bi de jant işim var o da hallolsa valla bi çiçek çikolata alıp gelcem yanına :D

prodorian
04-09-2016, 12:51
eyvallah abi, bi de jant işim var o da hallolsa valla bi çiçek çikolata alıp gelcem yanına :D

kardeşim dua et bakalım inşallah :):)

Bring Out Gimp
04-09-2016, 13:13
1.6 200HP satışa çıkmayacak mı?