PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön muhasebe ve stok takip programı tavsiyesi

B16
07-11-2015, 22:08
Yeni açıcağımız yer için ön muhasebe ve stok takip programı arıyorum.

ETA ve Logo gibi paket programlara baktım ama onlar çok pahalı geldi.

Çok, çok daha uygun mümkünse ücretsiz bir program arıyorum. İnternetten bir iki tane ücretsiz program indirdim ama onlarda demo sürümü.

Sert@ç
07-11-2015, 22:12
Bu siteden zamanında proje indirmiştim öneririm
http://www.gorselprogramlama.com/stok-takip-programi-c/

Site sahibine mail atarsanız uygunada yazıyor

Ersin ÖREN
07-11-2015, 22:16
işin muhasebe kısmı için https://www.parasut.com/

ogunozcan
07-11-2015, 22:19
onemlı olan kolay karısık olmamasılazım bende pahalı fakat logo tercı h ettım kolay kullanımmı var logonun,stok programında da sap kullanılabılır cok dtay versıyonu alınmadan ama karısıktır bıraz

B16
07-11-2015, 22:35
Bu siteden zamanında proje indirmiştim öneririm
Gorsel Programlama (http://www.gorselprogramlama.com/stok-takip-programi-c/)

Bir firma'dan olması bana daha mantıklı geliyor. Sorun vs. olduğu zaman daha etkili ve hızlı çözüm sunabilirler.

Site sahibine mail atarsanız uygunada yazıyor

işin muhasebe kısmı için https://www.parasut.com/

Paket program arıyorum. Eskiden Vega yazılımın programı kullanıyordum o gayet iyiydi ama devir işlemleri için $100 almaları ve fiyatları çok pahalı geldi. Şimdi yeni açıcağımız yerde daha uygun bir program arıyorum.

onemlı olan kolay karısık olmamasılazım bende pahalı fakat logo tercı h ettım kolay kullanımmı var logonun,stok programında da sap kullanılabılır cok dtay versıyonu alınmadan ama karısıktır bıraz

Logo Start versiyonunda kullandıkça öde diye bir sistem gördüm. Mantıklı geldi ilk başta kullanmak için

Fikirlere açığım

by serçe
07-11-2015, 23:22
http://www.akademishop.com/

Burdan yusuf beye ulaşırsan quik shop diye yazdıkları program var sana yardımcı olur laleliden jazzline firmasından sercan dersen kolaylık sağlar istediklerine göre uygun birşey yapar

TLH
07-11-2015, 23:46
Dia kullanmanızı tavsiye ederim.

Akizilkaya
08-11-2015, 08:50
Öncelikle hayırlı işleriniz olur inşallah
Sektör nedir? 5-6 farklı stok programı kullandım sektör belirtirseniz daha iyi tavsiyede bulunabilirim. Logo için 10k dan yüksek verdiler ise eğer 1c stok programına da bir bakın derim. Şuan SAP kullanıyorum, SAP'a bakmanıza gerek yok fiyat olarak çok Pahalı. Eğer işleri büyütme fikriniz varsa yada ileride daha iyi olacağına inanıyorsanız kesinlikle ücretli bir program alın çünkü ücretsizlerde cariler bazen karışabiliyor

aldatmaca
08-11-2015, 08:58
Vega bayisiyim lisansli kullaniyorsan eski vegayi devam et Yeni versiyonda devir yapmasanda olur Sana daha az maliyetli olacagi kesin eger isinde ilerlemek istiyorsan programada deger vermen lazim sonucta en sadik elemanin program.....

irfanyalınay
08-11-2015, 09:38
ucuz olsun diye bir seçimin olmasaydı kesinlikle Navision önerirdim.çok kullanışlı bir program.eğer şirketin için büyüme planları yapıyorsan kesinlikle güvenilir elemanlara ihtiyacın olduğu kadar sağlam bir programa da ihtiyacın var..

yilmazcatalbas
08-11-2015, 11:37
Ben vega kullanıyorum eğer programın lisanslıysa yeni versiyona geçmen şart değil, elindekini kullanmaya devam edebilirsin en ucuzu bu olur bence

KÖROĞLU
08-11-2015, 11:48
Uzun vadeli düşünüyorsanız iyi bir program öneririm. üü

Nasıl başlarsa öyle gidiyor çünkü.

ayrax basit bir program kullanımı kolay ücreti düşük.

Logo tiger geniş kapsamlı kullanım biraz daha karmaşık.

Uyumsoft erp kullanıyorum şuan teknik destek zayıf, program pek kullanıcı dostu değil. Özellikle raporlamalar iyi değil.

sap çok kapsamlı ama orta ve üstü büyüklük için gerekebilir. Çok pahalı abartmıyorum cidden çok pahalı. Almakla bitmiyor modül modül destek, özel ekran yapımı falan uzun iş. Danışman ücretleri 800 eur/gün falan. Muhtemelen senin zaten ihtiyacın yok.

Şimdi harca iyi bir şey al ilerde değiştirmek istersen çok zor olur.

Logo tavsiye ederim.

miNNic
08-11-2015, 12:29
zirve kullanmanı öneririm.

free-hifi
08-11-2015, 12:31
Orka dan da fiyat al basit ve kullanışlı

B16
21-12-2015, 10:45
Bi güncel çekeyim şu konuya,

Programın kullanılacağı yer oto servis ama ben daha çok yedek parça satışı için kullanıcam. %1 Servis için %99 yedek parça satışı için kullanıcam programı.

Sanayi de kullananlara sordum çoğu Ekol Bilişimin programını kullanıyor dos tabanlı program ve 1.000 TL fiyat istedi. Aynı fiyatlara Logo Start vb. programlar alabiliyorum.

300 TL'ye de True My Muhasebe ve Oto Servis buldum. Stok, Cari, Depo, Banka vb. modüller içerisinde ve hoşuma giden 1-2 şeyi daha var. Müşteriye göre sabit indirim oranı ekleyebiliyorsun döviz ile alım, satım yapma imkanı var.

Vega yazılımı da eski iş yerimizde bıraktık onu tekrar alıp kullanma şansım yok. Şimdi almışken iyi birşey alayım diyorum.

Çoğu yedek parçacı da dos tabanlı program kullanıyor ama benim bulabildiğim tek dos tabanlı program Ekol.

Dos tabanlı programın bir avantajı var mı?

KÖROĞLU
21-12-2015, 11:15
Bi güncel çekeyim şu konuya,

Programın kullanılacağı yer oto servis ama ben daha çok yedek parça satışı için kullanıcam. %1 Servis için %99 yedek parça satışı için kullanıcam programı.

Sanayi de kullananlara sordum çoğu Ekol Bilişimin programını kullanıyor dos tabanlı program ve 1.000 TL fiyat istedi. Aynı fiyatlara Logo Start vb. programlar alabiliyorum.

300 TL'ye de True My Muhasebe ve Oto Servis buldum. Stok, Cari, Depo, Banka vb. modüller içerisinde ve hoşuma giden 1-2 şeyi daha var. Müşteriye göre sabit indirim oranı ekleyebiliyorsun döviz ile alım, satım yapma imkanı var.

Vega yazılımı da eski iş yerimizde bıraktık onu tekrar alıp kullanma şansım yok. Şimdi almışken iyi birşey alayım diyorum.

Çoğu yedek parçacı da dos tabanlı program kullanıyor ama benim bulabildiğim tek dos tabanlı program Ekol.

Dos tabanlı programın bir avantajı var mı?

Yıl olmuş 2015 hala ms-dos tabanlı bir programa para verme derim.

Servis işi için yazılmış özel bir program var ise demo iste bence.

Std. muhasebe programı tam olarak ihtiyacını görmeyebilir, bu tür özel oluşturulmuş programlar işin nevine göre daha işlevsel olabiliyor.

Kısa süredir muhasebe bürosunda "zirve" kullanıyorum. Gördüğüm en kullanıcı dostu/basit program diyebilirim.

Çok güzel yapmışlar programı.

B16
21-12-2015, 11:27
Yıl olmuş 2015 hala ms-dos tabanlı bir programa para verme derim.

Servis işi için yazılmış özel bir program var ise demo iste bence.

Std. muhasebe programı tam olarak ihtiyacını görmeyebilir, bu tür özel oluşturulmuş programlar işin nevine göre daha işlevsel olabiliyor.

Kısa süredir muhasebe bürosunda "zirve" kullanıyorum. Gördüğüm en kullanıcı dostu/basit program diyebilirim.

Çok güzel yapmışlar programı.

İşin içine oto servis girince fiyatlar artıyor. Vega kullandım gayet güzel ve yeterli program ama sanayi de o tarz programlar tam anlamıyla kullanılamıyor. Gidip burç alıyorlar abi parça numarası ver kimden aldın diyorsun. Parça numarası yok diyor yaz işte burç oluyor. Stok-giriş çıkış zulüm oluyor.

MS-DOS'un benim için tek artısı kimse kurcalayamaz. Bilgisayarım biraz orta malı her ne kadar misafir hesabı açsam da giren oluyor. MS-DOS da sadece klavye komutu olduğu için kurcalanması çok zor.

KÖROĞLU
21-12-2015, 14:19
İşin içine oto servis girince fiyatlar artıyor. Vega kullandım gayet güzel ve yeterli program ama sanayi de o tarz programlar tam anlamıyla kullanılamıyor. Gidip burç alıyorlar abi parça numarası ver kimden aldın diyorsun. Parça numarası yok diyor yaz işte burç oluyor. Stok-giriş çıkış zulüm oluyor.

MS-DOS'un benim için tek artısı kimse kurcalayamaz. Bilgisayarım biraz orta malı her ne kadar misafir hesabı açsam da giren oluyor. MS-DOS da sadece klavye komutu olduğu için kurcalanması çok zor.

Eta kullanmıştım zamanında ms-dos olanından bence zulüm.

Pc orta malıda olsa, sen kendi kullanıcını kitle çık, açan adamın programla, senin masaüstün ile işi olmasın. Hem program kullanılan pc de başkasının işi ne :)

Öyle bir durum varsa sürekli yedekle bence. Bir sürü emek verir veri girersin biri gelir çat diye çökertir bir şey yapar kahrolursun.

Ben alacak olsam bu saatte ms-dos olan bir program almam. Başka bir konuda bilsoft'u önerdim bir arkadaşa. Aslında senin de işini görürü diye düşünüyorum.

En kötü indir kurcala sevmezsen git başka al nasıl olsa ücretsiz. Biz (az stoklu) dükkanda kullanıyoruz başarılı bence.

Thracian
21-12-2015, 17:31
Parasut cari ve muhasebe OLABİLİR, stok için OLMAZ, en güzel tarafı web tabanlı olup heryerden takip edebilirsin.

Şuanda cari takibinden kullandığım diğer program ios lar da rahat kullanabildiğin 'Money Pro' iphone, ipad, ve mac te kullanıyorum.

Eğer windows ta kullanacagım dersen. Turkuaz isimli bi programı çok beğendim. 100 tl bi ücrrti var.

Piyasada kullanmadığım denemediğim cari programı yok

B16
21-12-2015, 20:19
Parasut cari ve muhasebe OLABİLİR, stok için OLMAZ, en güzel tarafı web tabanlı olup heryerden takip edebilirsin.

Şuanda cari takibinden kullandığım diğer program ios lar da rahat kullanabildiğin 'Money Pro' iphone, ipad, ve mac te kullanıyorum.

Eğer windows ta kullanacagım dersen. Turkuaz isimli bi programı çok beğendim. 100 tl bi ücrrti var.

Piyasada kullanmadığım denemediğim cari programı yok

Turkuaz için firma linki alabilir miyim? İnternette turquaz diye program çıktı ama onun da demosunu indiremedim.

Şuan True Ön Muhasebe demosunu kullanıyorum.
True Ön Muhasebe, 199 TL + KDV lisans fiyatı var. 2. Kullanıcı için 35 TL ek ücret istiyorlar. Yıl sonu devir ücreti 50 TL ve bilgisayar da herhangi bir teknik arıza meydana gelip programın silinmesi halin de yeniden kurulum veya lisans gibi bir ücret yok. Güncellemeleri de ücretsiz olarak veriyorlar. Fatura veya form tasarımları 35 TL ücret talep ediyorlar.

Şuana kadar Dia, Link, Logo, Eta ve True muhasebe kullandım ama kafama en çok yatan ise True oldu.

Önümüzde ki 10-15 gün içerisin de programı almam gerekiyor.

Redfish16V
21-12-2015, 20:47
3 yıldır zirve kullanıyorum.Zirve kadar teknik servis olsun,kullanım kolaylıgı olsun iyi program görmedim.diğerlerine göre biraz tuzlu sanırım ama açıkcası tavsiye ederim.

Thracian
22-12-2015, 17:18
Turkuaz için firma linki alabilir miyim? İnternette turquaz diye program çıktı ama onun da demosunu indiremedim.

Şuan True Ön Muhasebe demosunu kullanıyorum.
True Ön Muhasebe, 199 TL + KDV lisans fiyatı var. 2. Kullanıcı için 35 TL ek ücret istiyorlar. Yıl sonu devir ücreti 50 TL ve bilgisayar da herhangi bir teknik arıza meydana gelip programın silinmesi halin de yeniden kurulum veya lisans gibi bir ücret yok. Güncellemeleri de ücretsiz olarak veriyorlar. Fatura veya form tasarımları 35 TL ücret talep ediyorlar.

Şuana kadar Dia, Link, Logo, Eta ve True muhasebe kullandım ama kafama en çok yatan ise True oldu.

Önümüzde ki 10-15 gün içerisin de programı almam gerekiyor.

Turkuaz yazmışım kusura bakma. True olacaktı. Ben kullandım çok memnunun

immortalboss
22-12-2015, 19:24
Vallaha bu program işinden çok anlamam.Ama babamın kullandığı basit bir o kadar da işlevsel program olan ''Stokcari'' var.Teknik destek 7-8 senedir hiç eksik olmadı.Ayrıca müşterilerine ilgileri gayet iyi.Programa yeni bir özellik eklendiğinde test etmenizi istiyorlar.Yorumlarınıza göre programda değişiklik yapılıyor.Bizim 1-2 ricamız olmuştu.Sağolsunlar programı bize göre düzenlediler.Neotasarım'dı sanırım.

immortalboss
22-12-2015, 19:26
Vallaha bu program işinden çok anlamam.Ama babamın kullandığı basit bir o kadar da işlevsel program olan ''Stokcari'' var.Teknik destek 7-8 senedir hiç eksik olmadı.Ayrıca müşterilerine ilgileri gayet iyi.Programa yeni bir özellik eklendiğinde test etmenizi istiyorlar.Yorumlarınıza göre programda değişiklik yapılıyor.Bizim 1-2 ricamız olmuştu.Sağolsunlar programı bize göre düzenlediler.Neotasarım'dı sanırım.
Edit: http://www.stokcari.com/stokcari.asp Linki buradaymış.

Diyadin
23-12-2015, 07:28
Eta yada logo alırsanız ileride işler büyüdüğünde piyasada yaygın olan programlar için muhasebe elemanı kolayca bulabilirsiniz.

gabxer
23-12-2015, 09:11
2 senedir zirve kullanıyorum. İhtiyaç olduğunda iletişim hattı vs. çok iyi. Ayrıca programın çalışmasında hiç problem yaşamadık. Hiç bilmeyen biri bile hızlı bir şekilde kullanmasını öğrenebilir.

Tunacan
23-12-2015, 09:18
Yan şirketlerimizde Zirve Üretim kullanıyoruz. Basit ve kullanışlı bir program. Raporlamarı vs güzel. Tavsiye ederim.

Batum
23-12-2015, 10:27
zirve muhasebe programı olabilir, fiyatları uygundur program pahalı değil yeni geçtik görsel ve kullanımı güzel şimdilik sorun yok.

ali_utku
21-06-2017, 16:17
Konuyu bi hortlatayım :)

Taahhüt firmasıyız.Şu anda çalıştığımız 2 kurum var.Ayda yaklaşık 10 fatura kesiyoruz.Yani firmaya para girişi sadece 2 kurumdan oluyor hakediş usulü olarak.

Ödeme yaptığımız 90 hatta bazı aylarda 100 farklı firma yada şahıs oluyor.Önceleri kara düzen devam ediyorduk fakat bu ödemelerin yanında 30-40 adet personel ödemesi ve taşeron ödemeleri de yapmaya başlayınca işler aksamaya başladı.Bu yüzden program kullanımı şart oldu.Muhasebecimiz daha önce 2 farklı programda çalışmış fakat güncel olarak ihtiyaçlarımızı karşılayacak hangi program var bilemedik doğrusu.Hangi programı önerirsiniz?

KÖROĞLU
21-06-2017, 16:27
Muhasebenin temel mantığı belli, hangi programı alsanız o amaca hizmet edecek.

Önemli olan erişilebilirlik / kullanım kolaylığı ve satış sonrası servis desteği.

Bu konuda zirve güncel koşullarda oldukça iyi, hep olumlu yorumlar duyuyorum. (SMMM ofislerinde de çok kullanılır)

Ben olsam zirve alırım. Bu diğer firmalar kötü demek değil ama zirve bi tık daha iyi.

Berkerr
21-06-2017, 16:59
Logo Start, GO, Tiger farketmez hacime göre tavsiye ederim.

gabxer
21-06-2017, 18:37
Bende güncel sorayım Zirveden memnunum ancak e-fatura konusunda eksikliği(var ancak fiyat yüsek, işlevsel değil ve kendi çalışanları bile önermiyor) ve bulut ortamında çalışamıyor olması artık değişime gitmemi gerektiriyor. E-fatura entegrasyonu kendinde olan ve 4 firmayı aynı anda görebileceğimiz düzgün bir program önerisi var mıdır?

Thracian
22-06-2017, 11:09
Konuyu bi hortlatayım :)

Taahhüt firmasıyız.Şu anda çalıştığımız 2 kurum var.Ayda yaklaşık 10 fatura kesiyoruz.Yani firmaya para girişi sadece 2 kurumdan oluyor hakediş usulü olarak.

Ödeme yaptığımız 90 hatta bazı aylarda 100 farklı firma yada şahıs oluyor.Önceleri kara düzen devam ediyorduk fakat bu ödemelerin yanında 30-40 adet personel ödemesi ve taşeron ödemeleri de yapmaya başlayınca işler aksamaya başladı.Bu yüzden program kullanımı şart oldu.Muhasebecimiz daha önce 2 farklı programda çalışmış fakat güncel olarak ihtiyaçlarımızı karşılayacak hangi program var bilemedik doğrusu.Hangi programı önerirsiniz?

Eğer tüm istediğiniz buysa PARASUT ü öneririm. 15 güne alışırsınız ve her yerden her platformdan işlem yapabilirsiniz.

Serci07
22-06-2017, 14:30
Bi arkadaş zaten söylemiş. Dia kullanın kafanız rahat olsun.

Doğu
22-06-2017, 22:22
zirve şu anda bu işin en önündeki firma.
zirve finansman kullanıyorum bende, memnunum.

Redfish16V
22-06-2017, 22:43
Zirve iyi lakin e fatura e defter entegrasyon sorunları mevcut.ilerleyen zamanda düzeleceğini umuyorum.Bende şu an e fatura mükellefi yok ama çevremde e fatura olarka zirveden yana yavaştan sıkıntılı olanlar mevcut.

Vts_Power
22-06-2017, 23:55
Bende güncel sorayım Zirveden memnunum ancak e-fatura konusunda eksikliği(var ancak fiyat yüsek, işlevsel değil ve kendi çalışanları bile önermiyor) ve bulut ortamında çalışamıyor olması artık değişime gitmemi gerektiriyor. E-fatura entegrasyonu kendinde olan ve 4 firmayı aynı anda görebileceğimiz düzgün bir program önerisi var mıdır?

ben 2005 den beri Mikro bayisiyim. Mikro entegrator firma olduğu için e fatura ve özellikle edefter kısmı çok başarılı çalışıyor. e fatura ve edefter de saklama ücreti almıyor şu anda mikro.Zirvenin tek beğendiğim yani mikroya göre pratik olan personel bordro modülü.ancak mikro yeni güncellemeler ile personel modülünü değiştiriyor.Mikronun veritabanı açık o nedenle istediğim raporu sorguyu kendim yapabiliyorum.
elimden gelen birşey olursa yardımcı olurum.

Kahn23
23-06-2017, 07:58
Stok takibi yapacaksan Sentez'i kullanabilirsin. Gerekli herşey içinde var.
Muhasebe olarak Tiger-Logo kullanıyoruz.

Sentez yeni kuruldu ama logo'dan memnunuz.

kanashibari
23-06-2017, 08:24
Logo öneririm en uygun fiyatlı programı start sonra go3 sonra tiger 3 diye yukarı doğru gidiyor.
Ayrıca işinizin sürekliliği yoksa veya ya da ben satın almayayım kiralayayım derseniz Logo kobi ürünlerinde kiralama modeli de mevcut.
Kiralama avantajı tek seferde yüksek meblağ vermemek.

MehmetOrkun
27-05-2019, 08:44
Konuyu güncellemek istiyorum.
Bilsoft yazılım firmasının ücretsiz muhasebe programı var çoğu kişi basitliğinden kullanışlığından dolayı tercih ediyor. Bi bakmakta fayda var.
ÜCRETSİZ Cari Takip Ön Muhasebe Programı (https://www.bilsoft.com/urun-1-0-ucretsiz-cari-takip-on-muhasebe-programi.html)

KÖROĞLU
27-05-2019, 08:51
Konuyu güncellemek istiyorum.
Bilsoft yazılım firmasının ücretsiz muhasebe programı var çoğu kişi basitliğinden kullanışlığından dolayı tercih ediyor. Bi bakmakta fayda var.
ÜCRETSİZ Cari Takip Ön Muhasebe Programı (https://www.bilsoft.com/urun-1-0-ucretsiz-cari-takip-on-muhasebe-programi.html)

ben 1 senedir kullanıyorum bu programı hemen hemen, basit işler için ideal, ama raporlaması çok sıkıntılı.

csv olarak kaydettiğinde sıralama vs yapmak için çok uğraşıyorsun. Çek raporu basit değil, alınan verilen çek işlemlerini raporlamak ve anlamak zulüm.

Kalanı basit denebilir, özellik açmak için senelik 300 TL ödemiştim. Basit işletmeler için kullanışlı.

MehmetOrkun
20-06-2019, 16:32
ben 1 senedir kullanıyorum bu programı hemen hemen, basit işler için ideal, ama raporlaması çok sıkıntılı.

csv olarak kaydettiğinde sıralama vs yapmak için çok uğraşıyorsun. Çek raporu basit değil, alınan verilen çek işlemlerini raporlamak ve anlamak zulüm.

Kalanı basit denebilir, özellik açmak için senelik 300 TL ödemiştim. Basit işletmeler için kullanışlı.

Rapor konusunda eksiklikler var ise destek bölümünden yazarak yeni güncellemelerde rapor ekletebiliyorsunuz.

KÖROĞLU
20-06-2019, 18:27
Rapor konusunda eksiklikler var ise destek bölümünden yazarak yeni güncellemelerde rapor ekletebiliyorsunuz.

birkaç defa görüştüm. Sıkıntı yeni rapor değil,

ekranda gördüğüm veriyi excel'e attığımda kayıplar olması.

Cari raporu alıyorum, alacak borç var ama cari ismi yok örneğin.

Artık kullanmıyorum o yüzden çok lazım değil, + masa üstü programında böyle bir sorun yok,

ben 3 farklı lokasyondan bağlandığım için sürekli online idim.

Tunacan
20-06-2019, 19:05
Yaşadığım en büyük sıkıntı da çoğu programın mac te çalışmaması.

Mesut-RR
14-05-2021, 14:30
Yeni konu acmamak icin hortlatiyorum ;

Gida toptancisi icin nasıl bir program onerirsiniz ? Deponun icinde bir dukkanda parekende magaza satisi ve e-ticaret satisi da yapilacak.Kucuk bir isletme, 4-6 personeli olacak.Fatura, irsaliye - odeme/tahsilat girisleri haricinde cari ekstre, borc yaslandirma, satis raporlari, stok takibi vb gibi raporlamalari da yapabilmesi gerekiyor.

Redfish16V
14-05-2021, 19:23
Zirveyle 9.senem.Mikroyla ile ortak olduğundan beri biraz eski performansı olmasa da halen piyasaya oranla kullanışlı ve teknik destek olarak iiyi.Senelerdir dezavantajı emsallerine göre pahalı olması tabiki.. Zirvenin ön muhasebe modülü raporlama açısından sizi baya tatmin edecektir.

Mesut-RR
14-05-2021, 20:24
Bulut tabanli program kullanan var mi ? Ekoticari diye bir sey gondermis bir tanidigim.Baska bulut tabanlı programlar da var gordugum kadari ile.

Schumi
14-05-2021, 21:54
Paraşüt öneririm. Bulut tabanlı. Cep telefonu uygulaması var. Her pc den internet tarayıcıdan kullan. Ben 2 yıldır e fatura olarak kullanıyorum tavsiye ederim. 1 ay ücretsiz deneme daha sonrası abone olursanız 3 ay ekstra kazanmak isterseniz şu linki vereyim. :) Paraşüt Deneme Abone Ol. (https://uygulama.parasut.com/davetiye/pqzmxgvakwnexarr)

mehmetbirdall
15-05-2021, 15:14
Paraşüt konusunda +1 derim 5 yıldır kullanıyorum.

Thracian
15-05-2021, 15:36
Parasut, türevi 5-6 tane site denedim.

En beğendiğim Kolaybi oldu. Hatta enpara kartla 1 tl çekilip iade edilip ücretsiz 3 yıl verdiler çok memnun kaldım