PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 320d xdrive silkeleme sorunu

bLACKHAZEj
08-11-2015, 20:50
Herkese hayırlı akşamlar,

2011 320d aracım var. Aracımda son Zaman'larda sabit gaz ve 1400 dd civarlarında bir silkeleme mevcut. Genellikle düz yolda ya da hafif yokus aşağı yolda yapıyor.

Arıza kaydı yok ve araçta hic bir sıkıntı gözükmüyor. Neden olabilir?
Ona göre direk o soruna yogunlasmak istiyorum.

Aracta eskisine göre bir isteksizlik ve yakıtta da artış mevcut.
Borusan'a bıraktığımda aracım xdrive olduğu icin Rf lastik kullanmam gerektiğini sorunun bunun olmayışından kaynaklanabilecegi söylendi.

Herkese ilgisi icin şimdiden tesekkur ederim.

KOSEREN
08-11-2015, 21:10
Belirtiler tork konvertörünü işaret ediyor.

levent
08-11-2015, 21:36
km durumu ve genel kullanım şartları (özellikle kısa mesafe kullanım sonucu doğru düzgün ısınamama) sonucunda dpf/kat, enjektör, egr tıkanıklığı da olabilir..

bLACKHAZEj
08-11-2015, 21:40
Araç 23000 de ısınıp soğutmaya cok dikkat ederim.
Bunlari araştıracağım peki akismetre ya da n75 valfinden olabilir mi ?
Nasıl anlayabilirim bunlardansa ?
İlginiz icin cok tesekkur ederim.

levent
08-11-2015, 22:20
Akışmetre olsa arıza yakar sanıyorum, ama voltajlarını ölçerek veya ölçtürerek kontrol edilebilir sanırım.

km yokmuş benim ihtimaller devre dışı..

yakıt ne kullanıyorsun? depo dibe inip pislik çekerek filtreyi veya enjektörleri tıkama ihtimali de olabilir.

mbulur
08-11-2015, 22:57
Arıza kaydına orjinal BMW cihazıyla bakmadıysan bazı arıza kayıtlarını görememiş olman mümkün. Debimetrenin fişini çektiğinde araç eskisi gibi hızlanıyor, fişi tekrar taktığında silkemeleme yapıyor yada isteksiz hızlanıyorsa debimetre bozuk demektir önce temizlemen olmazsa değiştirmen gerekir.
Turbonun basıncını diyagnoz cihazıyla okuyun basınç düşüklüğü olabilir. Turbo basıncını okurken aracın 3. viteste 2000 devirden sonra tam gaz hızlanırkenki değelerini okumalısın.

KOSEREN
08-11-2015, 23:04
Km ters köşe yaptı benide.

bLACKHAZEj
08-11-2015, 23:41
Akışmetre olsa arıza yakar sanıyorum, ama voltajlarını ölçerek veya ölçtürerek kontrol edilebilir sanırım.

km yokmuş benim ihtimaller devre dışı..

yakıt ne kullanıyorsun? depo dibe inip pislik çekerek filtreyi veya enjektörleri tıkama ihtimali de olabilir.

Yakıt olarak shell nitro plus kullanıyorum. Bakımlarını da yeni yaptırdım. Ondan önce de vardı kesilmedi.

Depo dibe indirmem ama bir ara yakıt olarak shell de sıkıntı olmuştu sanırım o ara değiştirmiştim ama gelmiş olabilir.

Bunu nasıl temizletebilirim.

Çok teşekkür ederim.

bLACKHAZEj
08-11-2015, 23:47
Arıza kaydına orjinal BMW cihazıyla bakmadıysan bazı arıza kayıtlarını görememiş olman mümkün. Debimetrenin fişini çektiğinde araç eskisi gibi hızlanıyor, fişi tekrar taktığında silkemeleme yapıyor yada isteksiz hızlanıyorsa debimetre bozuk demektir önce temizlemen olmazsa değiştirmen gerekir.
Turbonun basıncını diyagnoz cihazıyla okuyun basınç düşüklüğü olabilir. Turbo basıncını okurken aracın 3. viteste 2000 devirden sonra tam gaz hızlanırkenki değelerini okumalısın.

Araca hep borusanda baktırırım. Onlar söyledi bunları. Debimetrenin yerini ben bilmiyorum bunu yapmaya çalişcam. Aslina bakarsanız 3. viteste düşüklüğü hissediyorum ilk 2 vites iyiyken ama borusanda herşeyin yolunda olduğu söylendi. Bir daha bu şekilde kontrol ettiriyim.

İlginiz ve alakanız için ayrı ayrı çok teşekkür ederim.