PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : apple flash bellek sorunu?

buraek4
09-11-2015, 15:30
ip6 ım için flash bellek aldım.flashı bilgisayarda biçimlendirdim daha sonra telefona takıp veri atıyorum.tekrar bilgisayara bağladığım zaman diski biçimlendir yazısı çıkıyor yeniden.bunu neden yapar yardımcı olabilcek birileri varmı bu konuda?

individual
09-11-2015, 17:08
Diski hangi formatda biçimlendiriyorsunuz ?

Ntfs yaparsanız mac görmez.

Pc de fat32 olarak formatlayıp sonra ip6 ya bağlayın.

buraek4
09-11-2015, 18:52
Fat 32 çıkmıyo exfat ve ntfs olarak biçimleniyo sadece.telefon her halükarda görüyor ama pc ye tekrar bağlayınca bir daha biçimlendir yazısı çıkıyo.

Thracian
09-11-2015, 20:30
İphone 6 ya flash disk mi takılıyor???

Pc dediğiniz windows mu? Format uyumsuzluğu gibi gözüküyor.

Atacagınız dosyanın özellikleri nelerdir? Alternatif yollar denemeyi düşünüyormusunuz? Wifi üzerinden transfer yada icloud drive yada google drive gibi

EREN34
09-11-2015, 20:36

Atacagınız dosyanın özellikleri nelerdir? Alternatif yollar denemeyi düşünüyormusunuz? Wifi üzerinden transfer yada icloud drive yada google drive gibi

Oem olarak kablo var. usb disk bağlamak için, sd kart okutmak için vs.

hondafit
10-11-2015, 10:30
Oem olarak kablo var. usb disk bağlamak için, sd kart okutmak için vs.

o parçayla flash bellek bağlayamazsınız görmez iphone.

SerkanYazgan.
10-11-2015, 10:36
her flashı okumaz, düşük güç uyarısı verir. Son durum ne bilmiyorum hiç denemedim son zamanlarda.

buraek4
10-11-2015, 20:14
İphone için direk flash diskler var ara kabloya gerek kalmadan.ürünü çinden aldım ilk olarak telefona taktım fotoöarı attım pc ye taktım sıkıntı yok herşey yolunda.sonra diski biçimlendirdim tekrar ıphone a taktım foto attım pc ye taktım diski biçimlendir diyor birdaha içine giremiyorum diskin?

buraek4
10-11-2015, 20:15

Evet windows pc.atıcağım format jpeg mp3 filan

onursumer
10-11-2015, 20:27
İphone için direk flash diskler var ara kabloya gerek kalmadan.ürünü çinden aldım ilk olarak telefona taktım fotoöarı attım pc ye taktım sıkıntı yok herşey yolunda.sonra diski biçimlendirdim tekrar ıphone a taktım foto attım pc ye taktım diski biçimlendir diyor birdaha içine giremiyorum diskin?

Exfat olarak bicimlendir tekrar pc de oyle dene ilk islem sirasinda usb nin formatini degistirmissindir

Thracian
10-11-2015, 22:33
Eger mp3 ü iphone da dinlemek istersen çalışmaz. Önce itunes a atman gerekir. Oradan senkronizasyon şeklinde atman gerekiyor. Yada vlc player gibi programla çalıştırabilirsin. Wifi transfer özelliğini açıp. Aynı modemden bağlanıp, vlc nin verdiği ip nosunu browser ına girip atabilirsin.

Daha kolay yolu ücretsiz ggogle drive, box gibi uygulama kullanabilirsin. Dosyalarını o programına at. Diğerlerine otomatik senkronizasyon yapacaktır. hem jpg hem mp3 için geçerli

Özel bi nedeni yoksa flash a atmak gereksiz ve zahmetli. Ne yazık ki apple ürünleri alıştığımız windows gibi çalışmıyor.

2jz
11-11-2015, 10:02
Flashı Fat yada fat32 olarak biçimlendir. Sorun olmaması lazım.

Ben 256gb iklips ve kendi uygulaması olan iklips'i kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Müzik, fotoğraf, video, belgeler(excel, word, pp, pdf, onenote...) ıvır zıvır Allah ne verdiyse tüm yedeklerim içinde.

buraek4
11-11-2015, 21:12
Flashı Fat yada fat32 olarak biçimlendir. Sorun olmaması lazım.

Ben 256gb iklips ve kendi uygulaması olan iklips'i kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Müzik, fotoğraf, video, belgeler(excel, word, pp, pdf, onenote...) ıvır zıvır Allah ne verdiyse tüm yedeklerim içinde.

Exfat ile ntfs dışında format çıkmıyo.nasıl yapıcam dediğin formatlarda ?

2jz
11-11-2015, 22:52
Exfat ile ntfs dışında format çıkmıyo.nasıl yapıcam dediğin formatlarda ?

ExFat yapacaksın o zaman

buraek4
12-11-2015, 13:19
Exfat yaptım bir iki foto attım sıkıntı yok pc ye bağlayınca görebiliyorum ama aynı anda 30-40 foto atınca pc ye bağladığımda aynı diski biçimlemdir yazısı çıkıyo.neden yapar bunu