PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalınan telefon hk.

Leader01
09-11-2015, 17:48
Merhaba arkadaşlar,

Tanıdığımın telefonunu çaldılar telefon note 4, faturası kutusu bende mevcut İMEİ numarası polise verildi, karakolda ifade de verildi, polis savcılığa suç duyurusunda bulunmuş bizim yapmamız gereken başka birşey olmadığı söylendi, samsunglara imei çakma işi olmuyormuş sanırım, başına gelen oldu mu bulunma ihtimali nedir ?

mehmet6r
09-11-2015, 18:46
Biri 8 yılın üstü diğeri 2 yılın üstü telefon çalınma durumun oldu. Yaptığınız basamakların aynısını yaptık hatta iphonumu bul programından telefonun olduğu mağazayıda bulduk ama polisimiz hîçbir şey yapamadı. Unutmak en iyisi galiba...

dasemert
09-11-2015, 22:19
Btk yı arayıp bilgilendirin onlarda kapatıyordu sanırım.

onursumer
09-11-2015, 22:23
Biri 8 yılın üstü diğeri 2 yılın üstü telefon çalınma durumun oldu. Yaptığınız basamakların aynısını yaptık hatta iphonumu bul programından telefonun olduğu mağazayıda bulduk ama polisimiz hîçbir şey yapamadı. Unutmak en iyisi galiba...

Nasil yapamadi ne gerekce ile, beni karakoldan arayip gelin telefonunuzu alin demislerdi

Yedek parca olmazsa sim kart takilinca bulunma sansi cokmyuksek

Orcun_Simsek
09-11-2015, 22:52
Geçmiş olsun. Bildiğim kadarıyla note4 de dahil olmak üzere tüm samsung telefonlarda imei clonlama yapılabiliyor. Birçok yurt dışından kaçak telefon getiren kişi kendisi imei atıp veriyor müşteriye. Muhtemelen ümidi kesmeniz gerekiyor.

Victiz
09-11-2015, 23:24
geçen yıl iphone 6 ilk çıktığı hafta almıştım ve ertesi gün dikkatsizliğim sonucu çaldırmıştım. polise gidip ifade verdim, btk'yı aradım ama bulunamadı. btk'yı arayıp imei'yi kapattırmak bir açıdan iyi, bir açıdan kötü bence. kapatıldığında telefonun konumunu bulamazsınız cloud üzerinden.

yilmazcatalbas
10-11-2015, 07:30
2 telefon çaldırdık hemde işyerimizden o anlattığınız tüm işlemleri yaptık ama polis aynen şunu söyledi "20-30liraya imei atarlar sonra zaten unutun siz o telefonu" çok geçmiş olsun üzüldüm sizin adınıza

mehmetbirdall
10-11-2015, 08:39
imei atmak artık o kadar kolay değil, tüm yeni modellerde artık imei atmak bir nevi hayal oldu bilginize.

jr1905
10-11-2015, 09:54
Savcılığa siz gidip dilekçe verin sadece karakola dilekçe vermeyle kalmayın. savcı üzerine düşerse eğer bulunuyor. Kardeşimin samsung s4 telefonu çalındı savcılığa dilekçe verdik 4 ay sonra bulundu.

Leader01
11-11-2015, 18:42
samsunglara imei çakılmıyor diye biliyorum, ifadeyi alan polis imei numarasını istedi faturanın resmini çekip gönderdim biz savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz sizin yapmanız gereken birşey yok demiş.