PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Varikosel

suskunkral_21
10-11-2015, 01:19
Merhabalar malumunuz askerdeyken teshis konuldu ve askerligimin bitmesine 3 hafta kala oldu bu,doktorda sivilde olursun dedi ve aradan bayagi zaman gecti umursamadim bu aralar niyetlendim guzel bi hastahanede guzel bi doktorla tedavi olmayi dusunuyorum. Daha once tedavi olmus kisiler deneyimlerini ve tavsiyelerini yazarlarsa benim icin cok faydali olacaktir ve internette bayagi arastirdim mikroceraahi olarak yapanlar da varmis galiba anadolu yakasinda tavsiye edebileceginiz bir hastahane varmidir yada forumda doktorumuz varmidir

Dctrlprn
10-11-2015, 10:56
Öncesinde ve 1 ay sonrasında olmak üzere sperm sayım testi mutlaka yaptır. Ben 6 sene önce oldum hatırladığım kadarıyla ameliyet 1 saat sürmüyo hazırlık vs ameliyattan daha uzun sürüyo. Sağ taraf mı sol taraf mı ağrı yapıyo sende ? Benim sol taraftı sadece ordan oldum fakat her ikisi aynı anda ameliyat olanda vardı. Ameliyat izi 4 cm falan benim dikişli değildi yapıştırmaydı ve sıfır iz kaldı desem yeridir. En fazla 2 gün hastanede yatarsın 2 gün sonra yürüyerek çıkarsın pek zor bi ameliyat değil fakat mutlaka sorunu yaşayanların olması gereken bi ameliyat. Doktor söylermi bilmem ama en az 20 gün cinsel ilişki veya mast. yok tekrar ameliyatlık olabilirsin aman dikkat :D

TigeR
10-11-2015, 11:13
Geciktirilmemesi gereken bir konu olduğunu biliyorum sadece aman dikkat

bahadı-R
10-11-2015, 11:14
Fazla bekletme ileride çocuk sahibi olmana engel olabilecek bir durum.

Volkann
10-11-2015, 12:11
varikoselin belirtileri nedir ? bilgi amaçlı soruyorum yarın bir gün bizde karşılaşabiliriz.

atituti
10-11-2015, 13:10
Varikoselin acilimi damar buyumesi diyelim alt takımda :) agri sizi yapmamasi lazim normalde , yukarida soyleyen arkadaslar baska bir rahatsizlikla karistirdilar galiba.sperm kalitesini ve sayisini ciddi oranda etkiler bildiginiz su gibi gelir ( bende var evli degilim ama sayim yaptirdim yeterliymis) sayim yaptirmakta fayda var cogu insanda var bu rahatsizlik normal birsey.cep telefonlarini cebe koymayin ciddi oranda alt tarafi etkiliyor bana gore alt duzeni

Bulut Y.
10-11-2015, 13:14
arabada hep bacak aramda durur telefon daha töbe koymam

wolrath
10-11-2015, 13:58
zamaninda sirf okuldan kacmak icin hastaneye ciktigimda test sonucumu %0 ileri hareketli gorup bayilmama sebep olan hastalik :) daha genctik o vakit kendimizi yetersiz gorduk hehe saka bi yana illa agri sizi olmasina gerek yok. sperm yolunun tikanmasi genislemesi bi yumurtanin buyumesi digerinin ufak kalmasi sperm sayinizin iyi ama yetersiz olmasi vs vs. uzayip gidiyor hastaligin ozellikleri. sklemesseniz benim gibi direk kisir olursunuz. lakin ameliyati genelde basarili gecer. %95 ti gatanin basari yuzdesi. alllaha sukur bir sorunum kalmadi ve dogal yollardan 3 yasinda kizim oldu :) . sebebi bize soylenen askeri okuldaki egitim vs den dolayi ayakta durmak, .asagin sarkmasi, damarlarin ustuste binmesi. yani size diyecegim agriniz olsun olmasin gidin bi saydirin,elletin sonra ameliyatla mikro enjeksiyonla ugrasmayin. ameliyat derlerse de tirsmayin. 45 dakika suruyor. bel altinizi uyusturuyorlar bu yuzden bazen hissediyorsunuz icerilerde olan biteni, boktanligi burda. yanik et kokusu, aradaki perdeden gordugunuz duman, sari kirmizi irin kan vs igrendiriyor adami.

koraycano
10-11-2015, 14:31
Ben 3 sene önce varikosel amelliyatı oldum. Babam askeriyeden emekli tabip albal olduğu için GATA da ameliyat oldum. Mikro cerrahi ile yapıldı 1 saat sürdü operasyon 12 tane damar bağladılar.Lokal anestezi ile yapıyorlar. Çok şükür şuan da problemim yok 6 ayda bir sperm testimi yaptırıyorum. Gayet sağlıklıyım çocuğum oluyor :)

delta0o
10-11-2015, 15:17
bende olmustum basıt amelıyat.bende agrı oluyordu ama cogu ınsanda agrı-sız olmuyormus.dr agrı oldugu ıcın sevınmelısın demıstı.cunku agrı yasamazsan anca cocuk ıcın ugrasırken, olmadıgında o zaman anlasılıyormus sperm testinden.tabi iş işten geçmemişse Allah korusun.

ilker_yusuf
10-11-2015, 15:33
Sayım yaptırımtakip etmekte fayda var.
Ben çift taraflı olarak aynı anda bu ameliyatı geçirdim. Sabah ameliyat oldum akşam hastaneden çıkış sağladım 10 gün kadar evde kaldım. Sonrasında da 6 ayda bir takip etmekte fayda var. Bende ağrı şikayetiyle gitmiştim ancak ağrı farklı bir rahatsızlıktan kaynaklandı ama muayenede çift taraflı olunca ameliyat kararı aldım.
Burada önemli olan sayım. Bu rahatsızlığı olup ameliyat olmayan tanıdıklarımda var. Çok büyütülecek bir operasyon değil.

anıl turan
10-11-2015, 15:55
Varikoselin acilimi damar buyumesi diyelim alt takımda :) agri sizi yapmamasi lazim normalde , yukarida soyleyen arkadaslar baska bir rahatsizlikla karistirdilar galiba.sperm kalitesini ve sayisini ciddi oranda etkiler bildiginiz su gibi gelir ( bende var evli degilim ama sayim yaptirdim yeterliymis) sayim yaptirmakta fayda var cogu insanda var bu rahatsizlik normal birsey.cep telefonlarini cebe koymayin ciddi oranda alt tarafi etkiliyor bana gore alt duzeni

evet, mutlaka sayim yaptirin. urolog bir aile dostumuzla konustum, cogu urologlarin aslinda para kazanmak icin yaptigi ameliyat varikosel ameliyati.
adam urolog, ameliyat yapip para kazanacagi pek bisey yok alt takim kesip bicmeden kazaniyor diye aciklamisti aile dostumuz.

driftboy
10-11-2015, 16:14
kime yaptırcaz bu sayımı ? normal araştırma hastaneleri filan yapar sanırım ?
tırsmaya başladım okuyunca :D

TaGo
10-11-2015, 16:18
okuyunca çüküm küstü :D adamı g.t kanseri yaparsınız siz

AyrtonSenna
10-11-2015, 16:21
Benim abim 27 yaşında oldu varikosel ameliyatını rahat geçmesine geçti fakat 2 taraftan oldu sağ-sol bölgelerinde medipol'de oldu ve şunu söylemeden geçmiyecem en fazla 22 yaşı geçmemesi gerekiyormuş sınır o bile geç dedi bizim doktor ne kadar erken teşhis olursa o kadar iyi ilerde sen yararını görürsün bende Allah nasıp ederse bende teste giricem fakat bu odalarda ne oluyor ne malzeme var orası meçhul abime soramadım ayıp olmasın diye bir arkadaşım varmış dergi veya cd varmış:D

anıl turan
10-11-2015, 16:35
kime yaptırcaz bu sayımı ? normal araştırma hastaneleri filan yapar sanırım ?
tırsmaya başladım okuyunca :D

herhangi bir hastanede yaptirabilirsin.

tirsacak bir sey yok ya, seni bir bos bir odaya aliyorlar, bir KAPin icerisine veriyorsun coskuyu...
tabi numune vermeden 3 gun once herhangi bir aksiyona girmiyorsun..

suskunkral_21
10-11-2015, 16:41
Yorumlariniz dogrultusunda yarin direk sperm testi yaptiracam. Yasim 24 ve 22 yasinda istanbul sultan ciftliginde yaptim askerligimi ve bizim nobet yerimiz nizamiye oldugu icin surekli gunde 6 saat ayakta sabit duruyorduk sol yumurta ile sucugun birlestigi yerde ice bakan tarafta bariz bur sekilde belli oluyodu ama askerde sarkiklik daha fenaydi simdi yine pek okadar sarkiklik yok ama yeter tirstim ozellikle lokal anesteziden sevmiyom abi piskolojim bozuluyo. Buyuk adaya gitmistim dis cekmek icin bayan doktorda kuvvet yoktu benimle gelen amcamdan yardim isteyip o cekti anadolu yakasinda saglam isinin ehli tavsiye edeceginiz doktor ve hastahaneye ihtiyacim var suan. Soylemeden de duramiyacam sperm testi icin belirli gun beklemek felan gerekiyomu ?

Mert-
10-11-2015, 17:04
Yorumlariniz dogrultusunda yarin direk sperm testi yaptiracam. Yasim 24 ve 22 yasinda istanbul sultan ciftliginde yaptim askerligimi ve bizim nobet yerimiz nizamiye oldugu icin surekli gunde 6 saat ayakta sabit duruyorduk sol yumurta ile sucugun birlestigi yerde ice bakan tarafta bariz bur sekilde belli oluyodu ama askerde sarkiklik daha fenaydi simdi yine pek okadar sarkiklik yok ama yeter tirstim ozellikle lokal anesteziden sevmiyom abi piskolojim bozuluyo. Buyuk adaya gitmistim dis cekmek icin bayan doktorda kuvvet yoktu benimle gelen amcamdan yardim isteyip o cekti anadolu yakasinda saglam isinin ehli tavsiye edeceginiz doktor ve hastahaneye ihtiyacim var suan. Soylemeden de duramiyacam sperm testi icin belirli gun beklemek felan gerekiyomu ?

Yukarıdaki arkadaş yazmış 3-4 gün.

Bu arada bende 2 kez ayrı ameliyat oldum fakat şu an kontrol ettirdiğimde tekrarlamış olduğunu gördük. Doktor 3. ameliyatı önermiyor zokayı yuttuk yani :)

wolrath
10-11-2015, 17:36
sperm testi icin 5 gun odayi kapatacaksiniz :) miktari ve icerigi cok onemli cunku. ileri hareketli sart. benim gramaj ve hareketli cok iyiydi ama salak spermler kendi hallerinde geziyorlarmis. ileri hareketli olacak geri kalani cop. lokosit salgiliyor bu olduruyor canli spermleri. yani test sonucunuzda incelenecek onlarca parametre var.ama iciniz rahat olsun, dr un bana dedigi bisey vardi "ben hic attiramayan adamdan bile cocuk yaptim,sen neyden korkuosun :))"

teste gelirsek; sivilde bilmiyorum da gatada bu isi defalarca yapmak zorunda kalmis biri olarak yine sanslisiniz. o zaman iceriye ne telefon sokabiliosun ne baska bir dalga. tuvalet desen icinde onlarca asker ve sap. o pozisyonda bu isi nasil yaptim, neler dusundum cok merak ediyorum :))) sivil hastanelerde ozel odalar , nevaleler var diye duymustum heuehue

suskunkral_21
10-11-2015, 21:41
Cok tesekkur ederim icimi ferahlattiniz malumunuz 2 gun sonra vermem gerekiyo sperm testini. İnternetten acip baktim da kuru kuru olacakmis yapacak birsey yok el mahkum :)) bakalim bizimkiler ne durumda

driftboy
11-11-2015, 12:20
hiç anlamam hangi hastalığa hangi hangi bölüme gidiyoruz diye :D hangi bölüme gitcez sıra alaym ona göre ahhaha :D

Volkann
11-11-2015, 12:35
hiç anlamam hangi hastalığa hangi hangi bölüme gidiyoruz diye :D hangi bölüme gitcez sıra alaym ona göre ahhaha :D

ozan senin ilacın bende akşam ara :)

suskunkral_21
12-11-2015, 08:13
Uroloji bolumune randevu aliyosun. İsin kotusu de test yaparken kuru yapicakmisiz

TigeR
12-11-2015, 12:11
Evde işi görüp hastaneye götürsek olmuyor mu? :hahaha:

byspeedman
12-11-2015, 12:17
Kesinlikle sayım yaptır samimi dr bi abim ağrın yoksa gerek yok cocuk yapacağınzaman sayım yaptır sıkıntı yoksa hiç bulaşma demişti.herhangi bir işlem yaptırmadım evde aksam kapımı açan bir aslan var şimdi.

free-hifi
12-11-2015, 12:31
benim de sol testisimde varikosel var bir kaç kez ürologa gittim ileride ameliyat diyor tırsıyorum valla