PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dronecular yardım

barti
11-11-2015, 09:18
Bayadır bu dronelara hevesim var baktım almazsam içimde kalıcak.Bu ara bakınmaya başladım.Dji phantomlar cok pahalı benim için bi heves o kadar para vermek istemiyorum.Benim arastırdıgım kadarıyla mjx x101,mjx x600,symanın bi modeli şuan hatırlayamadım seceneklerim arasında.Bu modelleri bilen var mı?Mjx x101 kamerasıyla birlikte bulamadım turkiyede.Kendi goprom var onu baglamayı dusunuyorum fakat goruntu izlemeyi nasıl yapıcam?Cunku gopro appin goruntusu laglı geliyor.Mjx x600un kendi kamerası var bu wifi fpv dediklerinden iş görürmü?Goproyla kullanmaktan korkuyorum acıkcası olduda kaybolursa bu droneların gpsi falan varmı nasıl bulucam?Tavsiyelerinizi bekliyorum

K.Kaan
11-11-2015, 09:34
Bebop Parrot skycontroller var onlara baya bir merakım var benimde. çekim kalitesi gopro kadar iç açıcı değil ama iş görür video editlenince sanırım.

buraek4
11-11-2015, 21:37
Jjrc x6 tarantula var başlangıç için ideal ürün bence çinde 50 55 dolar arası fiyatları.

ProdriveSTI
11-11-2015, 21:42
Bu drone hakkında bilgisi olan var mı ? Bir ara fiyatı 2 bin küsürdü şimdi artmış bayağı.Keşke alsaydım.

http://www.teknosa.com/urunler/125087253/bebop-drone-mavi-skycontroller

barti
11-11-2015, 22:12
Benim için aslında suan en azından gorece stabil uçması gimbalsız kullanıcam goproyu ve goproyu kaldırması.tavsiyelerinize acıgım

johnie
11-11-2015, 22:38
Bayadır bu dronelara hevesim var baktım almazsam içimde kalıcak.Bu ara bakınmaya başladım.Dji phantomlar cok pahalı benim için bi heves o kadar para vermek istemiyorum.Benim arastırdıgım kadarıyla mjx x101,mjx x600,symanın bi modeli şuan hatırlayamadım seceneklerim arasında.Bu modelleri bilen var mı?Mjx x101 kamerasıyla birlikte bulamadım turkiyede.Kendi goprom var onu baglamayı dusunuyorum fakat goruntu izlemeyi nasıl yapıcam?Cunku gopro appin goruntusu laglı geliyor.Mjx x600un kendi kamerası var bu wifi fpv dediklerinden iş görürmü?Goproyla kullanmaktan korkuyorum acıkcası olduda kaybolursa bu droneların gpsi falan varmı nasıl bulucam?Tavsiyelerinizi bekliyorum

Vallahi arkadaş da senin gibi 300-400 liralık bir şeyle başladı dayanamadı gitti dji phantom 3 aldı.
2. el bulabilirsin sanırım uygun fiyatlara.
Bundan keyif almazsın açık açık söylim.
Pervaneleri dakika da bir servise götürmekten sıkılırsın.
En ufak sarsıntı da denge bozuluyor ve uçurmaya çalıştığında sağa/sola falan yatıyor makina direk.
Dji 70-75 metre dikey fırlattık, ipad e programını indirdik oradan takip ediyorduk..

Bu drone hakkında bilgisi olan var mı ? Bir ara fiyatı 2 bin küsürdü şimdi artmış bayağı.Keşke alsaydım.

Bu da harbiden iyiymiş konsol, kumanda falan cidden ama dji bu işin - Mercedes ' i o yüzden başka modellere girmemek gerek sanırım.
Dipnot olarak da , abd de drone larını kayıt ettirmeden uçurmak yasak. Geçenlerde adamın teki uçuruyor, diğer adam da kızını gözetliyor diye pompalı ile drone u parçalamış.
Dava falan derken, vuran adam haklı bulunmuş.
Yani, burada da kullanırken dikkatli kullanmanızı öneririm.

K.Kaan
12-11-2015, 08:47

Ben yukarıda da yazdım. Bikaç aydır bakıyorum. Yurtdışında gayet yaygın kullanılıyor. Uçuş özellikleri olarak herkez memnun kamera kalitesi kötü değil iyi denebilir, video da kendinden gimballı olduğu için titreme vs hiçbirşekilde yapmıyor. gps özellikleri güzel çalışıyor diye biliyorum. Sadece gopro vs bağlanamayacağı için üzerindeki kameranın kalitesi ne ise o kullanılıyor. tabiki bi dj phantom vs değil ama başlangıç için çok uygun bi alet olduğunu düşünüyorum.

melihyilmaz
12-11-2015, 12:33
Parrot lar basbelasi emin olabilirsiniz bir arkadas dji bu isin mercedesi demis bence az demis laferrari gibi dusunun. Digerleri hakketem cop yada kendiniz topliyacaksiniz ayri ayrı fikir alisverisi konsunda yardimci olabilirim parca secimi vs. Ya dji phantom alin. Yada 100 200 liralil oyuncaklardan alin siz etavsiyem

blow07
12-11-2015, 13:45

Abi çok ilgimi çekse de alıp almamak konusunda çok kararsızım bende

K.Kaan
12-11-2015, 14:03
Parrot lar basbelasi emin olabilirsiniz bir arkadas dji bu isin mercedesi demis bence az demis laferrari gibi dusunun. Digerleri hakketem cop yada kendiniz topliyacaksiniz ayri ayrı fikir alisverisi konsunda yardimci olabilirim parca secimi vs. Ya dji phantom alin. Yada 100 200 liralil oyuncaklardan alin siz etavsiyem

Parrotların problemleri ile ilgili bilgilendirmeniz mümkün müdür acaba biraz dapa? ciddi ciddi düşünüyordum çünkü acemilikte kullanmak için.

mmustu
12-11-2015, 14:19
diğer konuyu bulamadım

Şimdi bu dronların uygun fiyatlıları kaç paradır :) Kamerasız olanları var ama kamera takılabilen onlar ne kadardır.

şu aksiyon kamerası konusunda bir bakayımda sj4000 mi ne ondan alsam bunlara takılabilir mi ?

barti
12-11-2015, 16:08
abi sj4000in aparatları gopro gibiyse eğer takılır.örneğin altına yapıskan bi mountla yapıstırılıp takılabilir.ama hem uygun fiyatlı dronelar stabil olmadıgı için hemde gimbalsız takıcagın için goruntu cok kotu olur gibime geliyor.Tecrubeliler daha net bilgiler verir.Benimde istedigim görece orta halli birsey bulmak.Yada kafayı cizip phantom 2 vision net çözüm kendi kamerası güzel fpvde var.ama bi heves için o paralar degermi bilmiyorum.

johnie
12-11-2015, 16:26
diğer konuyu bulamadım

Şimdi bu dronların uygun fiyatlıları kaç paradır :) Kamerasız olanları var ama kamera takılabilen onlar ne kadardır.

şu aksiyon kamerası konusunda bir bakayımda sj4000 mi ne ondan alsam bunlara takılabilir mi ?

aradım ama buldum :D
http://www.banggood.com/JIYI-G3-3D-Three-axis-FPV-Gimbal-For-Gopro-Hero3-Hero3-Hero4-Aerial-Photography-166g-p-994271.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc_elc&utm_content=ali&utm_campaign=fpv-gimbal-rm-n
link de ki aparattan da alır isen abi işinin görür.
kullandığın tablet yada telefona cameranın app indirdim mi takip edebilirsin camera ile.

buraek4
12-11-2015, 16:35
https://www.youtube.com/watch?v=_1hkRnhmlTI

jjrc x6 tarantulaya bağlanmış go pro3 çekimi..bence titreşim yok aşırı derecede..

barti
12-11-2015, 17:37
arkadaslar gimbalların dronela uyumlu olma olmama muhabbeti varmı?nasıl montajı yapılıyor cunku bazılarında kablolar falan var?

johnie
12-11-2015, 17:48
arkadaslar gimbalların dronela uyumlu olma olmama muhabbeti varmı?nasıl montajı yapılıyor cunku bazılarında kablolar falan var?

izmirli bir arkadaş var çekim yapan drone kullanıyor ona sor istersen.
Birde, buğrada - The Makina m4 buğra - sanırım onda gimball var onlarla iletişime geçebilirsin.

melihyilmaz
12-11-2015, 23:17
Parrotların problemleri ile ilgili bilgilendirmeniz mümkün müdür acaba biraz dapa? ciddi ciddi düşünüyordum çünkü acemilikte kullanmak için.
örneğin yedek parçası yok ve bu sıkıntıdan yatan bir dünya cihaz var kesinlikle göründüğü kadar kolay kullanımı yok.

aradım ama buldum :D
http://www.banggood.com/JIYI-G3-3D-Three-axis-FPV-Gimbal-For-Gopro-Hero3-Hero3-Hero4-Aerial-Photography-166g-p-994271.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc_elc&utm_content=ali&utm_campaign=fpv-gimbal-rm-n
link de ki aparattan da alır isen abi işinin görür.
kullandığın tablet yada telefona cameranın app indirdim mi takip edebilirsin camera ile.
liinkteki üründen aldım bu gün ulaştı hatta elime güzel denebilir ama kesinlikle prof bir cihaz degil. ama sj4000 ini takarım görüntüyüde telden alırım dersen yok öyle bir dünya. birincisi frekans karısır kumanda ile. ikincisi 10 metreden sonra görüntüye elveda. görüntünün laglı gelmesi felan da cabası

melihyilmaz
12-11-2015, 23:19

450 ve büyüğü bütün frame(şase) lere uyar oyuncak olan modeller hariç. sadece voltaj veriyorsun ve kaç eksense yada kaç eksenini hareket ettireceksen kumandadan bir tuşu oraya atıyosun atadıgın kanaldanda kablo çekiyosun.