PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yasal Dolandırıcılar Digitürk-Superonline ortaklık ltd.şti. :fire:

TorqueTuning
11-11-2015, 17:02
Başımdan geçen bir olayı sizlerin de benzer şekilde aldatılıp dolandırılmamanız için yazmak istiyorum:
Mart 2015'te 444'lü bir numaradan cep telefonuma bir çağrı geliyor, Digitürk'e ait bir pazarlamacı bayan beni arıyor ve Digitürk-Superonline ortaklığı ile çok güzel bir kampanya yaptıklarını belirtiyor. ADSL aboneliğiniz var mı? "Evet", Uydu aboneliğiniz var mı? "Evet" şeklinde soruları cevapladıktan sonra, eğer bu kampanyaya geçersem, tek bir fatura ile Superonline sınırsız ADSL ve 1 ay hediyeli tüm kanalların açık olduğu bir Digitürk paketiyle ayda 55 TL'ye hem internet hem de Tv abonliğim olacağını belirtiyor.

Kampanya güzel, ama benim ADSL taahhüddüm var dolmamış bana fatura çıkarır TTNet diye soruyorum. Bayan bana sorun değil 100-120 TL'ye kadar olan cayma bedellerinizi biz ödüyoruz diye yanıt veriyor. İyimiş diye düşünüp beni yarın tekrar arayın bir düşüneyim diye telefonu kapatıyorum. Ertesi gün tekrar arıyor beni Digitürk'teki bayan, madem cayma bedelini de ödeyeceksiniz OK diyorum. Ertesi gün hemen receiver'lar çanaklar, modemler vs evime getiriliyor. Apar topar sözleşmelere imza attırılıyor ve süreç ADSL ve uydunun aktivasyonu noktasına geliyor.

Aradan geçen birkaç gün sonrasında TTNet'i arayıp aboneliğimi iptal edeceğimi söylediğimde bana cayma bedeli olarak 120 TL civarında bir bedel çıkarıyor Telekom. Digitürk'ü arayıp bu kadar bir bedel talep edilmekte nasıl yapcağız. Ben ödeyeceğim siz gelecek ilk faturalarımdan mahsup mu edeceksiniz diyorum? Nedir bunun olayı? O da ne, Digitürk'teki bayan bizim böyle bir uygulamamız yok, size yanlış bilgi verilmiş dememiz mi? Eee pazarlarken bana bunu cayma bedelini biz karşılaycağız dediniz diyorum. Yok efendim böyle bir kampanyamız. vs. Sinirlerim bir tepe yaptıktan sonra tamam o zaman iptal edin her şeyi diyorum, ne Digitürk ne de Superonline hiçbirini istemiyorum. Bu arada ne ADSL ne de Digitürk aktif olup kullanıma başlanmış durumda..

Sonrasında evime 2 dakikada gelen modem, kutu vs aletleri iade etmek için bir uğraş bir çaba, şu lanet olası aletleri saniyesinde getiriyorsunuz ama iş iptal kısmına gelince kimse aletleri geri almak istemiyor! Belki 2 cumartesi nereye iade edeceğim diye uğraştım! Sonunda aletlerden kurtulduktan sonra aradan 1-2 ay geçti beni Superonline arayıp sms atmaya başladı, ödenmemiş borcunuz vardır diye. Ne ki bu derken, hiç aktif olmamış ve 1KB bile kullanmamış hatta dair bu kez Superonline bana cayma bedeli yansıtmış! Buyur burdan yak, ödemeyeceğimi belirtip burada benim bir mağduriyetim var diye defalarca çağrı merkezini aramama rağmen bir sonuca ulaşamadım ve beklemeye geçtim. Aradan bir kaç ay daha geçti ve yaz bitti, Eylül 2015'te bu kez bir avukatlık bürosu arayıp SMS atmaya başladı bize ulaşın diye... Bu nedir diye aradığımda Superonline'ın benim dosyayı avukatlık bürosüna verdiğini ve tarafıma alacak takibine başlanacağı bildirildi. Haydaaa derken oradaki bayana da durumu anlatmak vs ile uğraştım ama o da konun tarafı olmadığı için aradan 1 hafta 10 gün geçtikten sonra illallah deyip lanet ettim ve 109 TL'yi Superonline'a ödedim. Yemin de ettim bir daha bu 2 firmanın ne müşterisi olurum ne de dükkanlarının önününden geçerim diye. Bunca olaya rağmen de bu 2 firmayı hala da bir yere şikeyet vb etmemiştim. Bugün bir sms, Superonline 12 Kasım tarihli 9,5 TL ödenmemiş borunuz bulunmaktadır. Ödeme yaptıysanız dikkate almayınız. Şaka mı bu??! Aradım çağrı merkezini nedir bu diye? 109 TL'yi 100 küsür gün geç ödemişim onun faiziymiş. Vay be, pes diyorum bu kadarına da pes...

Bu 2 firmaya da savaş açıyorum, bundan sonra her platformda her ortamda eş dostla nerede olursa olsun karşı en antipatik ve acımasız karşsında olacağım ve insanları bunlara abone olmamaları için yada kurtulmaları için uğraş vereceğim!

Sezgin
11-11-2015, 17:05
SuperOnline ' ı bilmem de Digitürk Kesinlikle Turkcell'den sonra piyasadaki en çakal firmadır. Çok geçmiş olsun, başlıkta belirttiğiniz tamlamaya tamamen katılıyorum ; YASAL DOLANDIRICILAR.

MCN21
11-11-2015, 17:09
Keşke sözleşmede 100 küsür liralık caymayı ödeme kısmını sorsaydınız(imzalarken). Bu devirde hiçbir firmaya güven olmuyor malesef. Sözleşmeden sonra hiç internet kullanmasanı bile cayma almaları sözleşmeyi imzaladığınız için hakları malesef. Geçmiş olsun

KÖROĞLU
11-11-2015, 17:10
Digitürk cidden çok tehlikeli, sitelerine girdim hem net hem digitürk alayım diye, master yapmış biri olamam rağmen anlayamadım :D Anlayan beri gelsin.

Sonra sağdan soldan duydum her ay x tl sabit gelecek diyorlarmış, ama her ay farklı ve üstüne ekleye ekleye fatura ödüyormuş millet. Direkt vazgeçtim.

Size de geçmiş olsun 120 TL cebinizden yok yere çıkmış .

serkan_2120
11-11-2015, 17:13
Digitürk'ten benzer bir kazığı da ben yedim. İlk 3 veya 4 ay 29.90'a Lig TV aldım. Sonra ki aylar da 35 TL olacak dendi. Eyvallah dedim. 29.90'lık dönem bittikten sonra bana 50 küsür liralık fatura çıktı. Bu ne diye aradım, anlaşmanız böyle dediler. E hani 35 TL'ydi, bana bu şekilde söylendi, görüşmeler kayıt altında değil mi, incelensin dedim. "Beyfendi siz sözleşmeye imza atmadınız mı? Okusaydınız." diye küstahça bir cevap aldım. Adamlar kısaca, biz sizi dolandırıyoruz ve farkında olmuyorsunuz dediler. Geçmiş olsun..

darkmoon
11-11-2015, 17:14
maçları bizim arkadaşın nargilecide izlediğim için evde maçla işim yok.. alayını kapattırdım eskiden evde digiturk d-smart teledünya v.b vardı hepsini kapattırdım yılda nerden baksan toplamda 2-3 bin tl karım oldu.. onu yakıt param yaparım daha iyi.. tek kablotv kaldı.. apartmanda çanak antene izin verseler onuda kapattırırım..

yazlıkda bu yaz 2 çanakdan 2 lnb ile bir uydu sistemi yapdım iki farklı uydudan binlerce kanal çıkıyor birde organize ettim bir günümü ayırıp kanalları şahane bildiğin başlı başına bir digital platform oldu bedava..

turbo&quattro
11-11-2015, 17:20
Digiturke ne kadar saysam azdir. Yurtdisi play kullaniyorum daha dogrusu kullanamiyorum. App de ses yok goruntu var, mac de seyredilmiyor, Tr ye geldigimde bu paket yurtdisi bilmemne diyor seyredilmiyor. Uzunca sure ugrasip musteri temsilcileriyle gorustum oraya 10 yasindaki cocugu oturt daha tatmin edici cevaplar verir. Sikayet olusturdular takibi icin 72 saat sonra arayin dediler, siz neden aramiyorsunuz dedigimde sacma sapan seyler urettiler. Emaillere zatn cevap vermiyorlar. Bir ara para iadesi istedim ( aylik $39 veriyorum ) tabiki iade etmediler. Odemelerimi American Express ile yapiyorum en son American express ile bu odemeyi kabul etmiyorum diye gorustum ve parami iade aldim dinsizin hakkindan imansiz gelir misali. O gun bugun maclari kacak seyrediyorum .

darkmoon
11-11-2015, 17:29
aslında güzel bir receiver güzel iki çanak anten iki kaliteli lnb ile çok şahane kendi kişisel digital platformunuzu yapabilirsiniz..

yada ismi az duyulmuş parası çok ucuz yıllık bir defalık para alan diigtal platformlar var misal fil box gibi.. 170 tl yıllık bir defa veriyorsunuz discovery ,showcase,animal planet sinema kanalları gibi bir sürü kanallar var..

Runo
11-11-2015, 17:34
Digitürk aboneliğimi sonlandırmak için benden 250+ para istiyorlar. Bakalım kim kimin kulağını alacak :D

johnie
11-11-2015, 17:44
bizzat türknet mt yaptım. sonra da teknik destek.
satışların hepsinin aynen dediğiniz gibi yapılıyor, yalan yok.
Kimse mağdur olsun istemem ama sizi arayıp, işte netini bitti taahhüdünüz bitti biz ödeyeceğiz dediklerine inanmayın arkadaşlar.
Geçen gün benim de başıma geldi, he diyip kapattım.
ödeyeceğiz diyiyorlar - ta ki kayıt olana kadar. Kayıt olduktan sonra diğer firmadan size güzel bir cayma bedeli geliyor yok yere mağdur oluyorsunuz.
o yüzden şu netten bu netten aradıklarında umursamayın.

ouzs
11-11-2015, 17:44
Bende gerçekten illallah dedim. Bu yazdıkalrınız dan sonrada taahhüdüm bitince kapattırıcam alayını. ' aralıkta bitiyor çok şükür taahhütler.. Digitürk e lanet olsun. Buraya da böyle yazayım google dan aratanlara direk bu yazılar gözüksün. Yasal soyguncular. Başlık çok doğru.

mert_can 41
11-11-2015, 18:16
Bizede aynı tarifeyi sundular 6 ay diğitürk bedava demişlerdi internetin yanında daha sonra faturulancaktı ama birden 4 ay sonra faturulanmaya geçtiler iptal etmek istiyoruz para istiyolar bizde ödemiyoruz bakalım kim galip gelecek :D

mustafa_a
11-11-2015, 18:25
Babamıda sürekli arıyorlar, ama tembih ettim bana yönlendirtiyorum. Trickleri biliyorum az çok

TolgaUs
11-11-2015, 18:31
375 küsür liralık ttnet e cayma bedelini ödedim faturayı superonline a müşteri kodumla beraber mail attım yaklaşık 8 9 ay fatura gelmedi evime.
Bugunde Turkcell TV+ hizmetini başlattım.
25mbit Fiber + ALO + Turkcell TV+ 24 Ay 59.99 Sabit.

Dandik müşteri temsilcileriyle muhattab olana kadar faturayı mail atsaydınız işleminiz yapılırdı. Fevri hareket etmenin bedelleri bunlar maalesef.

Yigit-Y
11-11-2015, 18:37
Digiturk aradi gecen lig tv için.

Kadin arayacagina bin pisman oldu.

Digiturk superonline paketi 59 dan ödüyorum.

Internette sikinti yok ama digiturk adami kanser eder :)

TorqueTuning
11-11-2015, 19:21
Birçok benzer mağduriyet var, bu adamlar resmen üçkağıt ile insanların parasını çalıyor. Digitürk zaten tamamen arap sermayesi oldu ve artık bir Türk firması değil, sanırım mağduriyetlerin artmasının ve katlanarak büyümesinin bununla da bir ilgisi var...

blow07
11-11-2015, 19:23
Bugun beni de aramislar . Allahtan duymadım da acmadim. Bu saatten sonra da açarsam dolandırıcılar ile isim olmaz der kapatirim

Yigit-Y
11-11-2015, 19:31
Niye lig tv istemiyorsunuz.

Sizin bes para etmez platformunuzda en kisa zamanda cikacagim cevabı

Hala neden diyorlar...

Patronuna sor diyorum.

Haftada 3 kez arıyorlar...

Küfür edemiyorum dava açıyorlar mış

OMTechJr.
11-11-2015, 19:42
Durumunuz çok can sıkıcı. Geçmiş olsun. Bu açtığınız savaşta size yardımcı olabilmek adına ekstra olarak şöyle bir bilgi vereyim sizde ilgilenirseniz sizde takibe geçersiniz.

Ünlü ekonomistlerden Yaşar Erdinç'in başına geldi. Kendisinin haberi olmadan üyelik evraklarından gösterilmeyen evraklarda sahte imza atılmış ve kendisi bu durumu noter huzurunda zaptettirerek mahkemeye başvurmuş. Şuan mahkeme süreci devam ediyor bildiğim kadarıyla. Evrakta sahtecilik yapıldığı kanıtlanır ve cezai işlem uygulanırsa Dijitürk'ün canı fazla fazla yanacaktır. Şayet sizde de böyle bir sahtecilik yapıldıysa bu durumuda avantajınıza kullanabilirsiniz, hakkınızı yasal yollarla arayabilirsiniz. Aşağıdaki linki incelerseniz daha net anlaşılır olacaktır. 4 Adet resim içermektedir.

https://twitter.com/yerdinc65/status/652082433156845568

Kadyr
11-11-2015, 19:44
aman küfür falan etmeyin bugün adamın birine forumda konusuda var klima davam vardı yalancı düzenbaz şahış dedik diye ceza alıyoduk cezadan kurtulduk ama avukat parası kitlediler dikkt edin :)

yucelebeci
11-11-2015, 20:10
Artık bütün firmalar bu tarz dolandırıcılık yöntemlerini kullanıyor istisnasız sizin başınıza digitürk gelmiş ama diğer tüm firmalara karşı da dikkatli olunmalı çünkü bizim bu firmalar istedikleri gibi at koşturuyor sebebide hepsinin bir şekilde baştakilerle ilişkisi akrabalığı dostluğu var o yüzden herkes tuttuğunu mikiyor devlet desen zaten en büyük mikici o yüzden it iti ısırmıyor

most_evil
11-11-2015, 21:30
Ttnet taahhüdüm bittiğinde aboneliğimi ana merkezine giderek ve son faturayı vs. tamamını ödeyerek sonlandirdim ve kapanış evraklarini aldım. Birkaç ay sonra eve tarife ücreti güncellemesi falan diyen bir kağıt geldi,tabi hemen aradım çağrı merkezini nedir bu diye. Yanlışlıkla gelmiştir dikkate almayın dediler. Birkaç ay sonra gene aynı kagit ve aynı muhabbetleri yanlislik vs. Neyse ortalama 6 ay sonra borç kağıdı geldi gene görüşmeler falan neymiş efendim ses kaydı varmış hattımi dondurmusum sonra geri actirmisim. Kaydı dinlemek istiyorum savcılık kararı istiyorlar, kavga dövüş biyere varamadim ve odemedimde. Tabi surekli taciz telefonlari mesajlar falan bitmek bilmiyor. Sonunda eve icra dairesinden kağıt geldi iki aracimada tedbir konmuş borcumda bin kusur TL. Tabi elimde evraklarım olduğu için rahatım. Tebliğ tarihinin ertesi gunu gittim icra dairesine itiraz dilekçesi verdim evraklarımla beraber. Sonrasında sonucu öğrenmek için gittiğimde aldığım cevap şok etti, itiraz yasal süresi aşıldı diye itirazim işleme alınmamış. Nasıl olur diyorum tebliğ tarihi ve itiraz tarihi bir gün arayla geçmiş olmasina imkan yok diyorum araştırdı dosyaya baktı falan neyse bundan önce bi tebliğ daha gönderilmiş ve muhtara teslim edilmiş o yüzden yasal süre aşılmis. Aracimi satacagim için 1kb bile kullanmadigim hizmete bin küsür para ödedim. Tabi bu süre zarfında gitmedigim ne hukuk Müdürlüğü kaldı ne merkezi kaldi çalışanların gevsekligi, ukalaligi tam bir sinir harbi yaşattı hani cinayetin cezası olmasa haşereleri bile kiyip olduremezken bunları topluca katledip vicdanim gram sizlamadan basimi yastiga koyup uyurdum o derece gerisini siz düşünün artık. Yani bunlarla ugrasmayi düşünen arkadaşlar varsa sureci çok çok iyi takip etsin. Adamlar bildiğin dokunulmazliklarini ilan etmişler.

Ekrem_06
11-11-2015, 21:47
Aynen öyle gerçekten benim Ekim ayında ttnet internetimin taahhütü doluyordu. Ekim ayında sayısız telefon ve mesaj aldım. Yok süper online'a geçin yok şu firmaya geçin siz bu bilgileri nereden bulup beni arıyorsunuz diye soruncada eee paylaşılıyo bilgiler gibi küstahça bir cevap aldım. Bunu ttnet'e sorunca da olur mu öyle şey biz bilgilerinizi paylaşmayız diyorlar eee bu adamlar benim taahütümün biteceğini telefon numaramı nereden buluyor diyincede cevap yok..

onursumer
11-11-2015, 22:20
aynı tarife vs diye benide aradılar geçen gün , ben 35mbit kullanıyorum diyince bizde o hizmet yok diyip kapadılar :D

onur_si
11-11-2015, 22:57
benim de dmart internet ve tv paketi taahhütü bu ay sonunda doluyor normal uyduya geçmeyi düşünüyorum film izleyeceğim zaman da netten izlerim ama interneti superonline fiber mi alsam bilmiyorum başakşehirde oturuyorum bi akıl verin dostlar :)

Yigit-Y
11-11-2015, 22:59
Superonline fiberde iyi.

Ama goruceksin digiturkle almak mantikli gelebilir :)

Sonrada Digiturk kufur ediyoruz:)

eleanor
11-11-2015, 23:58
İzlemiş olduğun yol çok yanlış.Ya paranız çok ya uraşmak istememişsiniz. İlgili firmanın adresi bulunur. Cİhazlar ile birlikte gidilir sekreteryaya cihazlar sert birşekilde bırakılır.hemen ilgili kişi çağrılır ve gelir yanına.hemen konuşma ses kaydı talep edilir. iki farklı konuşmanında. Ondan sonra 1 yıl ücretsiz abonelik alınıp kullanılır. Bknz : Ben :)))

Ben de Dsmart bayiliği işletiyorum. Bizde satış açm kanalı yoktur sadece sts lik kısmı yani servis kısmı vardır. dolayısıyla biz müşterilere aldığı paketin taahhütünden tutunda fiyatına kadar aboneye her türlü bilgisini kurulumu yapmadan söyleriz. Çünkü aksi durumda müşteri bizi baz alır ilk olarak.çünkü görünen yüz bizizdir. Bu tarz konularda eğer söylenenin aksi durum çıkıyorsa tarafınıza karşı her daim haklısınızdır. keşke konuyu bu işlemlerin başında açsaydınız yani ödemeyi yapmadan önce. Sağlık olsun . ben de superonline kullanıyorum fiber olarak. bana söylenen ile verilen hizmetin birbiri ile alakası yoktu. gittim yerlerine akıllarını aldım :) haklıyım sonuna kadarda giderim.fazlada vaktimi almadı.sadece 1 saat. ben görüşmeye gittiğimde telefonumu masaya koyup kalite standrtları gereği görüşmemizi kayıt edeceğimi de beyan etmiştim kendilerine zaten. sonunda haklı çıktığımı kendileri de beyanda bulundular. sonra size geçmiş olsun dedim. avukatımızla işlem başlattık tüketici mahkemesinden.3 gün sonra arayıp 1 yıl ücretsiz kullanım hakkı veriyoruz dediler.kabul etmedim. defalarca aradılar ve sonra bende daha fazla uraşmamak için tamam gelin kurun fatura gelirsede dürüp dürüp.... bunuda kayıt altına alın dedim. Bu arada sizi telefon ile biri arayıp bu bilgileri aktardığında tekrar aranmak istemiyorsanız nisan ayında çıkan yasadan bahsedin. izinsiz data aramanın suç olduğunu bilin. tekrar geçmiş olsun. eğer bu tarz ürün alacaksanız bu digiturk olabilir,dsmart olabilir her ne olursa olsun gidip direk yetkili bayiden işlem yapın. Bayinin sizi kandırma olasılığı çok daha azdır. hiç sorun olmaz demiyorum ama açm kanalına nazaran çok çok daha azdır. çünkü bayi sahibi o dükkanı bir günde kapatıp gidemez bir yere. size doğru bilgi vermek zorundadır.

TorqueTuning
12-11-2015, 08:25
Superonline Türkcell tarafından satın alındı epey bir süre önce. Sömürü düzeninin güzel temsilcilerinden...

TorqueTuning
12-11-2015, 08:25
Bu 9,5 TL'yi de ödeyeceğim ama bu mesajları da tüm internete yayacağım... Kim daha çok zarar görecek görelim...

jeffy
12-11-2015, 08:32
Daha önce şehir dışında yaşarken kullandığım Digiturk ü İzmirde zaten aboneliğim var diye geri döndüğümde iptal etmek istedim Digiturk yetkili servisine gittim 2 tane ödenmemiş faturasını ödeyip iptal etmek istediğimi söyledim herhangi bir taahhüt falanda kalmamıştı. Tamam dediler Nüfusu verdim fotokopisini çektiler altına el yazımla şu numaralı aboneliğimin başka bir aboneliğim bulunması sebebiyle iptalini istiyorum diye yazıp imzalayıp teslim ettim. Biz gerekli işlemi yapacağız eğer bir aksilik çıkarsa sizi ararlar dedi yetkili servisteki bayan eyvallah dedim ayrıldım ordan.
Aradan geçti 6 ay bi telefon ödenmemiş 260 tl faturanız vardır. Aradım ne iş benim otomatik ödeme talimatım var diye o iptal ettiğimi sandığım üyelikmiş. telefonda diyorumki beyfendi İzmir X firma sizin yetkili servisiniz değilmi evet ben ordan iptal işlemi yaptırdım gözümün önünde fax çektiler size. Fax bize ulaşmamış diyor. bu benim sorunummu dediğimde takip etmek zorunda oldğumu söylüyor. Bir kavga gürültü kopardım tamam biz size dönücez dediler 5 ay daha ses çıkmadı 5 ay sonra bilmemne hukuk bürosundan bir mesaj digital platform borcunuz için 10 gün içinde ödeme yapmazsanız dava açılacaktır aradım digiturk faturası olduğunu öğrendim borç olmuş 450 lira.
Bir daha Digiturk ü aradım dedim ne iş. Hala öyle bir talep yok diyorlar arayın kardeşim yetkili servisinizi böyle bir işlem yaptınızmı diye sonra bana dönün dedim tamam dediler kapattık.
Ertesi gün kendim gittim yetkili servise evet hatırladık ama evraklar arşivde bizden merkez isterse çıkarırız dediler arayan soran yok dediler 2 gün sonra bir telefon biz yetkili servise ulaşamadık size yapacağımız güzellik Decoder parası almamak olur 390 lira yatırmanız lazım. Bu cevabın üstüne bir cıngar daha koptu neyse yarın arıycam sizi dedim gittim avukatın yanına sesi dışarıya vererek aradım Dedimki Avukatım X yanımda Kendiside Baro kayıt Numarasıyla kendisini tanıttı şimdi sorduğum sorulara kısa ve net cevap verin hepsini kayıt altına alıyorum ;
-X firma sizin yetkili servisinizmi?
-Evet
-Abone açılışı kurulum paket açma paket azaltma arıza giderme ve kapanış işlemi yapma yetkisi varmı?
-Evet
-Siz benden bu bedeli bana yayın hizmeti vermek içinmi alıyorsunuz?
-Evet
-2. Ödenmeyen faturadan sonra yayını durduruyormusunuz?
-Evet
-Benim 2. ödenmeyen faturamdan sonra yayınım durduğu yani bana hizmet vermediğiniz halde bana 5 ay daha paket ücreti yansıttınızmı?
-Beyfendi buna cevap veremeyiz biz sizi arıyalım
-15 dk içinde telefon bekliyorum
Şeklinde bir görüşmeden sonra telefonu kapattım yaklaşık 10 dk sonra bir telefon ben bölge bilmemne müdürüyüm arkadaşlarım bana konuyu ilettiler biz dosyanızı Hukuk büromuzdan geri isteyip ücret iptali işlemi yapıp sizi bilgilendireceğiz..
2 gün sonraydı yanılmıyorsam aradılar ve hallettik dediler hemen ardından hukuk bürosunu aradım evet dosyanızı geri gönderdik dediler..

Demem o ki ;

Bilgili olduğunuzu sert kaya olduğunuzu kolay pes etmeyeceğinizi gösterirseniz pes ediyorlar çünkü yaptıkları birçok şeyin yasal olmadığını biliyorlar fakat öyle bir ülkede yaşıyoruzki birçok kişi bunları sorgulamadan aman başım belaya girmesin diye ses çıkarmadan ne denirse yapıyor bunlarda ya tutarsa diye böyle kazanç elde ediyor..

En kısa zamanda tanıdığınız veya çalıştığınız avukatınız vasıtası ile arayın yada görüşün sizi arıyan ve bu bilgiyi size verdikleri telefon kaydını mahkeme yolu ile isteyeceğinizi söyleyin yeterli olacaktır. Geçmiş olsun..

onur_S
12-11-2015, 08:32
Digiturku kapattirmayi deneyin bir de, ben kapattirdim , uydu alicidaki karti istediler yada karti getirmezsek 40 ytl gibi bedeli vardi ben de karti bulamadim , bu bedeli odedim. Beni avukat burosuna vermisler, telefonda teyitlestik odemeyi gorduler. Aradan bir sene gibi sure gecti, kartinizi vermemissiniz dediler, ben kart bedelini yatirdim diye belirttim ancak goremiyoruz bilmem ne dediler, bir sene dekont saklamadigim icin lanet okuyarak tekrar kart bedelini odedim. Boyle serefsizler. Bi odeme yapilmadiginda hemen hukuk burosuna yonlendiriyorlar ne hikmetse bir sene sesleri cikmiyor odememe ragmen senesine tekrar para istiyorlar

omerce
12-11-2015, 08:45
Digiturk kadar pislik lanet bir firma daha olamaz. Her gün 2 telefonumu da bıkmadan kahrolası kampanyalarını bildirmek için arıyor, mesaj atıyorlar. Telefon numaralarını engelliyorum baska numaradan arıyorlar. Asla digiturk le işim olmaz. 20 tl veririm arada bir derbi maçını izler keyfime bakarım. Bunlara elini veren kolunu kaptırıyor. Uzak durun arkadaşlar böyle firmalar paranın gücü ile her türlü pisliği yaparlar ve uğraşırlarsa haklı çıkmanız çok çok zor olur. Çünkü her prosedürü sizlerden çok daha iyi biliyorlar.

Mehmetmert
12-11-2015, 08:48
3 sene once kapimi caldilar;
1-1yil ucretsiz digiturk uyeligi ayrica lig tv bedava dediler
2-25mb internet 2 yil taahhut verirseniz aylik 59 lira dediler
3-Yetmedi kontratim var ttnetle ne olucak dedim,siz iptal ettirin biz oderiz dediler
4-Yaklasik 200 liralik cayma bedelini odedim,faturayi e mail gonderin dediler gonderdim.Yaklasik 3-4 ay odeme gelmedi
5-1 yil hem bedava digiturk hemde ligtv kullandim,yil doldugunda ise digiturke kullanmak istemedigimi soyledim geldiler iade aldilar gittiler
6.Uc yildir kullaniyorum, ben hicbir sorun yasamadim.Hatta 6 ay ucret yansitmadan hizimi 50mb yaptilar bir taahhut daha verince,ben cok mutluyum oncesinde ttnet ile cok kavga etmistik cunku...

Sizin yasadiklariniza uzuldum,kavga etmeden cayma bedelini odetebilirdiniz sonucta ses kayitlarina falan illaki aliniyordurki ben ve bircok arkadasimin cayma bedelini odediler

Day Walker
12-11-2015, 08:53
Walla digiturk ve superonline kullanıyorum çok memnunum hatta yazlığa bile evdeki ana üyelik üzerinden ek kurulum bile yaptırdım.

Ome_RS
12-11-2015, 09:09
Şimdi şöyle bir durum var. Ben genellikle hep diyorum konuşmalar kayıt altına alıyor mu diye. evet dediklerinde bende kayıt altına alıyorum diyip telefonun kayıt özelliğini kullanarak kayıt ediyorum. Yarın bir gün orada sorduğum ve bana verilen cevabı inkar ettiklerinde su tarihteki kaydı dinleyin eğer sizde yoksa bende var diyerek önlerine koyuyorum.
daha geçtiğimiz ay garanti bankası yine çakallık yaparak kredi kartı aidatı çıkartı. Bu şekilde hemen geri ödediler. Her zaman özellikle bu taahhütlü işlemlerde ve emin olmak istediğiniz işlemlerde bu taktiği yapmanızı öneririm.

Mutu
12-11-2015, 09:14
Benim de digiturk play aboneliğimi geçiçi süre devredışı bırakmışlardı. 5-6 farklı yere şikayet ettim. 1 hafta sonra açtılar, ne bir açıklama yaptılar, ne bir özür dilediler. Senelik paketimin süresinin dolmasını bekliyorum. Tekrar yenilemeyeceğim.

GKS
12-11-2015, 13:01
bu dijiturkten gelen aramaları engellememe rağmen her hafta değişik numaralardan aramaya başladılar açar açmaz yüksek seste bir otomatik bant kaydı çıkıyor engelledikçe çoğalıyorlar sanırım