PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop Etme sorunu

RedSun
14-11-2015, 19:32
Selamlar,

ne zamandır aklımı kurcalıyo, bugün ereli aradım randevu almak için ama önümüzdeki aya tarih verdiler :confused:

kime gösteririm bilmiyorum ama bugüne kadar gösterdiklerimden kimse çözemedi.

Araç 2.0TFSI ve DSG fakat mechatronik dahil herşey yenilendi.

AEM V2 hava filtresi var, K04 setup var, forge DV, BSH i/c vs..

Sorun şöyle; durduğu yerde ani gazlanıp akabininde ani frene basıp durursam eğer araç stop ediyor. Orjinal filtreyi taktığım zaman 10 kerede 1 kez yapıyor, fakat aem v2 veya başka filtre kiti varken her seferinde yapıyor. İşin garibi herhangi bir arıza vermiyor. Bununla birlikte araçta bir şase kaçağı var. Orjinal teybi takılıyken ses 12'den sonra cırtlak çıkıyo anfi takılıyken direk motor sesini alıyor. Kablolama ile ilgili bir sorun değil %100 eminim. Fakat bu kaçak nerden bulamıyorum. Bununla ilgilimidir bilmiyorum ama sanki bi yerde hava kaçağı var ama nerde nasıl bulamadım.

Fikri olan varmı şundan sebep yapabilir diye?:soru::soru:

tornado38
15-11-2015, 18:30
hocam son sistem araçlardan çok anlamam ama araç çok zengin karışımla boğuluyor gibi öneri olarak filtrenin hava geçirgenliğini test etmeniz filtreyi komple söküp( hiç filtre takmadan)deneme yapın derim

RedSun
15-11-2015, 20:30
Aracta ABT yazilim vardi daha sonrasindan RSA yapildi. Yazilimla ilgisi oldugunu sanmiyorum.

Bugun sase sesi sorununu cozdum, nedir ne degildir diye biraz kafa yordum. Ne kadsr dogru ne kadar yanlis bilmiyorum ama; ani gaz sonrasinda frene bastigimda arac duracagini anlamiyor. Devir 800rpm altina dusuyor, stop edeceksin demiyor. Bunu diyecek olan devir sensoru degilmi? Yada baska ne olabilir?

utkunoa
16-11-2015, 08:07
Maf sensorunun bagli oldugu intake borusunda kacak olma ihtimali yuksek .Sensorden ziyade kacak olma ihtimali cok yuksek Oktay ustaya birakin musait oldugunda halleder 2.0 tfsi larda bu sorunu yasamayan nadirdir.. gumusok servis maslak