PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uzaktan aracı çalıştırmak.

suk3b3
15-11-2015, 22:49
hemen konuya giriyorum.
Aracım 520ia lpg li
ev ile iş arası 5km.
iş yerime gidene kadar Lpg ye gecmiyor. 4.km de geciyor.Dönerken de öyle. Yani kış boyu benzinde binecem nerdeyse.
sbah uyaninca araci uzaktan çalıştırmak gbi bisey uygulanabilir mi ?
Saygılar sevgiler

yucelebeci
15-11-2015, 23:00
var böyle bir kit arkadaşım jeep aracına uyguladı uzaktan çalıştırıyor klimayı fln açıyor araba ısınınca biniyoruz :) güzel uygulama hakkaten

suk3b3
15-11-2015, 23:05
var böyle bir kit arkadaşım jeep aracına uyguladı uzaktan çalıştırıyor klimayı fln açıyor araba ısınınca biniyoruz :) güzel uygulama hakkaten

Aradığım tam da bu :) kac liraya nerde yaptırmış

_driver_
15-11-2015, 23:07
http://urun.gittigidiyor.com/urun/aciklamasi/195007643

suk3b3
15-11-2015, 23:20
http://urun.gittigidiyor.com/urun/aciklamasi/195007643

Adamsın abi aldım

FeVıDun
16-11-2015, 06:04
Dayımın e36 bmw sinde var kumanda dan tek tuş ile çalışıyor ilk söylediğinde innmadım ama doğruymuş. Cok güzel gercekten.

makif84
16-11-2015, 09:06
Burası Türkiye Araç çalışırken camı kırıp götürmesinler

darkmoon
16-11-2015, 09:16
bu sistemler yıllardır var ebayda çok tefarruatlıları var ios android den falan kullanılanlar var.. özellikle koreliler bu tip şeylere çok düşkün.. ebayda var..

yalnız bu sistemlerin en büyük sıkıntısı immobiliezer iptali yada kontağa sabitlemek immo chipini falan.. yani hırsız girerse çok rahat düz kontak yapıp aracı götürür..

kendine ait immobilizer seti olan alarm lar var.. uzakdan çalıştırması start-stopu olan.. onlardan alırsanız daha iyi olur..

Kadyr
16-11-2015, 09:23
http://starlinealarm.com/
Bu şekilde ürünler var hem alarm takip hemde uzaktan çalıştırma ama fiyatları yüksek en az 500 tl falandı.aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız güzel bir ürün hem alarm çalınca evdeki kumanda yada gsm de uyarı veriyor

fthdrn
16-11-2015, 11:40
Resmen hırsıza yol gösteriyorsunuz :D

XSi
16-11-2015, 11:58
LPG ayarinda veya hortum baglantilarinda problem var.

en soğuk kış gününde 500 mt fen fazla durmuyor geçmesi benim araçta.

vectra-tuner
16-11-2015, 12:16
Bence hiç bulaşmayın, zamanında Clifford alıp takmıştım... Viteste iken aracı çalıştırdım yanlışlıkla araba yolun ortasına doğru çalışıp gitti... Panikle tekrar stop ettirebildim Allah'tan , milletin tepkisi şaşırtıcıydı araba gidiyor içinde kimse yok... Bi daha töbe hele benim gibi az dalgınlık varsa çok tehlikeli

Emre-Dylan
16-11-2015, 12:19
Taşıyıcı 4 filminde telefon ile çalıştırıyodu çok harika bi sistem gerçekten 500 600 liraya sağlıklı oluyorsa sorun çıkarmıyorsa değer bu rakamlara

mannerboy
16-11-2015, 12:35

lpg ayarlarında sensör ayarı var araç suyu 40 dereceye ulaştığından tüpe geçsin gibi arkadaşın aracında bu ayar 80 derece falan olabilir.ayrıca araç rolantide çalışırken ki yakıtla zaten gideceğin yere gidersin diye tahmin ediyorum

Octane
16-11-2015, 12:38
Uzaktan çalıştırma sistemleri, herkesin söylediği gibi mevcut. Fakat burada şu durum gözüme çarptı, şimdi ev ile iş yeri arası 5km diyorsunuz. Yani oldukça yakın. Siz burayı neredeyse komple benzinde gittiğiniz için şikayetçisiniz. Uzaktan çalıştırma sistemi ile, araç zaten lpg için gereken ısıya ulaşana kadar benzinde olduğu yerde çalışacak. Yani iş yerine varılan benzini sadece lpg için aracı ısıtmaya harcayacaksınız. Üstüne bir de işe varabilmek için lpg yakacaksınız.

Sadece soğukta üşümemek için mantıklı olur bu ama her gün 5kmlik yolu yürüyen, ya da eve işe gitmek için soğukta dolmuş otobüs bekleyen insanlar da var. Onlar da üşüyor. Ben de dizel araçla her hangi bir yere varmak için buz gibi gidiyorum, ısınmıyor çünkü. 5kmlik yolda 5 dakika üşüseniz de bir şey olmaz kanısındayım.

Kısaca boşverin gitsin.

HONDA
16-11-2015, 15:32
uzaktan çalıştırma konusunda zevk ve ihtiyaç meselesi diyecek bişey yok ama 15 yıl kadar öncesinde bizim emektarda çorum kaloriferi diye tabir edilen küçük bir kalorifer peteği ebatında çorum kaloriferi taktırmıştı babam, cehennemi yaşıyorduk resmen kışın ortasında kan ter :D üşüyen arkadaşlara tavsiye edilir.

alp1903
16-11-2015, 15:34
5km yol için, arabanın ısınmasını bekleyip benzinde sonra lpg ile 5km yol gitmek daha mı az masraflı 5km sırf benzinde gitmekten?

Yogi
16-11-2015, 15:45
block heater lara baktınızmı?

levent
16-11-2015, 15:46
3-5 dk kapı önünde çalıştırılıp sabah sigarası yapılır, sigara bitince binilir yola çıkılır ufaktan hararet yükselmiş olur bu süreçte :)

Remon
16-11-2015, 16:34
Bu cihaza verdiğiniz para kendini ne kadar zamanda kurtarır veya kurtarır mı buda düşünülmesi gereken unsurlardan

ckrc
16-11-2015, 16:48
Ev- Okul arası 3,5 km siteden çıkmadan 200 mt LPG'ye geçiyorum ben en soğuk kışı günü dahil.
Araç ısınsın geçsin diye bir derdim de yok, benzinli araç gibi kontağı çevir 2 sn bekle marşa bas. başka bir sorun olmasın araçta, lovato ise ümraniyede merkezleri var, bana orada bir ayar yapmışlardı ondan sonra hiç sorunum olmadı, isterseniz lpg ayarını değiştirin.

suk3b3
16-11-2015, 23:42
Dayımın e36 bmw sinde var kumanda dan tek tuş ile çalışıyor ilk söylediğinde innmadım ama doğruymuş. Cok güzel gercekten.

Burası Türkiye Araç çalışırken camı kırıp götürmesinler
Kapali garaj hacm. Ama ihtimal tabiki var. Kafaya koyduktan sonra götürür valla

bu sistemler yıllardır var ebayda çok tefarruatlıları var ios android den falan kullanılanlar var.. özellikle koreliler bu tip şeylere çok düşkün.. ebayda var..

yalnız bu sistemlerin en büyük sıkıntısı immobiliezer iptali yada kontağa sabitlemek immo chipini falan.. yani hırsız girerse çok rahat düz kontak yapıp aracı götürür..

kendine ait immobilizer seti olan alarm lar var.. uzakdan çalıştırması start-stopu olan.. onlardan alırsanız daha iyi olur..
Onu da tokatta araca takacak usta yok.kod flan yapamazlar. Daha anahtar yapamıyolar

StarLine - Ara (http://starlinealarm.com/)
Bu şekilde ürünler var hem alarm takip hemde uzaktan çalıştırma ama fiyatları yüksek en az 500 tl falandı.aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız güzel bir ürün hem alarm çalınca evdeki kumanda yada gsm de uyarı veriyor
takip işi de supermis olmazsa ondan da bakayim bi ara. Çalarlarsa buluruz ;)

Resmen hırsıza yol gösteriyorsunuz :D
Kapali otopark da olur sadece yolda flan olsa yapmam zaten

valla niye bilmiyorum ama motor ısınana kadar benim billurlar kuru üzüm gbi oluyo.koltuklar deri, veriyo soğugu vallla çocuğum olmaz diye korkuyom :)

Bence hiç bulaşmayın, zamanında Clifford alıp takmıştım... Viteste iken aracı çalıştırdım yanlışlıkla araba yolun ortasına doğru çalışıp gitti... Panikle tekrar stop ettirebildim Allah'tan , milletin tepkisi şaşırtıcıydı araba gidiyor içinde kimse yok... Bi daha töbe hele benim gibi az dalgınlık varsa çok tehlikeli
Aracm otomatik hocam

Taşıyıcı 4 filminde telefon ile çalıştırıyodu çok harika bi sistem gerçekten 500 600 liraya sağlıklı oluyorsa sorun çıkarmıyorsa değer bu rakamlara
Bende öyle düşünüyorum

lpg ayarlarında sensör ayarı var araç suyu 40 dereceye ulaştığından tüpe geçsin gibi arkadaşın aracında bu ayar 80 derece falan olabilir.ayrıca araç rolantide çalışırken ki yakıtla zaten gideceğin yere gidersin diye tahmin ediyorum
2.000 cc 6 silindir valla ayda 1 kere 50 liralik benzin alıyorum hic benzinde binmedigim halde. Bi abim clio nun beynini yakti lpg ye etken geçsin diye ısıyı kaldirdi lpg de çalışsın derken bozdu

Uzaktan çalıştırma sistemleri, herkesin söylediği gibi mevcut. Fakat burada şu durum gözüme çarptı, şimdi ev ile iş yeri arası 5km diyorsunuz. Yani oldukça yakın. Siz burayı neredeyse komple benzinde gittiğiniz için şikayetçisiniz. Uzaktan çalıştırma sistemi ile, araç zaten lpg için gereken ısıya ulaşana kadar benzinde olduğu yerde çalışacak. Yani iş yerine varılan benzini sadece lpg için aracı ısıtmaya harcayacaksınız. Üstüne bir de işe varabilmek için lpg yakacaksınız.

Sadece soğukta üşümemek için mantıklı olur bu ama her gün 5kmlik yolu yürüyen, ya da eve işe gitmek için soğukta dolmuş otobüs bekleyen insanlar da var. Onlar da üşüyor. Ben de dizel araçla her hangi bir yere varmak için buz gibi gidiyorum, ısınmıyor çünkü. 5kmlik yolda 5 dakika üşüseniz de bir şey olmaz kanısındayım.

Kısaca boşverin gitsin.
haklısın da rolantide 10 yolda 5 dk da aynı ısıya ulaşırsa ben yine kardaym. Ama denemeden bisey diyemicem yakıt için. Sabah binince sicak olması icin bile yaparm. ***** deri koltuk betona oturmuş gbi billurları büzüyo soğukta

uzaktan çalıştırma konusunda zevk ve ihtiyaç meselesi diyecek bişey yok ama 15 yıl kadar öncesinde bizim emektarda çorum kaloriferi diye tabir edilen küçük bir kalorifer peteği ebatında çorum kaloriferi taktırmıştı babam, cehennemi yaşıyorduk resmen kışın ortasında kan ter :D üşüyen arkadaşlara tavsiye edilir.
Çorumluyum :) oda arac ısınınca oluyo. Alüminyum radyatör heralde

5km yol için, arabanın ısınmasını bekleyip benzinde sonra lpg ile 5km yol gitmek daha mı az masraflı 5km sırf benzinde gitmekten?
bilmem

block heater lara baktınızmı?
nerden bakicam reis

3-5 dk kapı önünde çalıştırılıp sabah sigarası yapılır, sigara bitince binilir yola çıkılır ufaktan hararet yükselmiş olur bu süreçte :)
işte o 3 dakka icin hep bunlar :)

Bu cihaza verdiğiniz para kendini ne kadar zamanda kurtarır veya kurtarır mı buda düşünülmesi gereken unsurlardan
Denemeden bilemicez valla

Ev- Okul arası 3,5 km siteden çıkmadan 200 mt LPG'ye geçiyorum ben en soğuk kışı günü dahil.
Araç ısınsın geçsin diye bir derdim de yok, benzinli araç gibi kontağı çevir 2 sn bekle marşa bas. başka bir sorun olmasın araçta, lovato ise ümraniyede merkezleri var, bana orada bir ayar yapmışlardı ondan sonra hiç sorunum olmadı, isterseniz lpg ayarını değiştirin.
Valla senin araç iyiymiş. Eski evimde sabah işe giderken 1 km yokuş inerdim. Isınırdi ga a değmeden.smdi çıkıyorum malesef

hddsheriff
16-11-2015, 23:46
25 tl ye usb den çalışan ısıtmalı koltuk minderi al dicem ama billurlara soğuk iyi gelir sıcak gelmez

Sert@ç
16-11-2015, 23:51
2.000 cc 6 silindir valla ayda 1 kere 50 liralik benzin alıyorum hic benzinde binmedigim halde.

Ufak bi hesap 5 gün işe gitseniz
Git gel dolmuş 4 tl yani haftalık 20 aylık 80tl
50 liralık benzin fazla geliyorsa bence yürümeyi tercih edin

suk3b3
16-11-2015, 23:53
25 tl ye usb den çalışan ısıtmalı koltuk minderi al dicem ama billurlara soğuk iyi gelir sıcak gelmez
o kadar soğuk da iyi gelmez heralde. Motor da ısınsın hem. Ama ısıtmalı koltuk minderi de alınabilirmiş

Mehmetmert
16-11-2015, 23:55
Motor suyunu ısıtan elektrikli sistemler var onlardan yapılabilir diye düşünüyorum

suk3b3
16-11-2015, 23:56
Ufak bi hesap 5 gün işe gitseniz
Git gel dolmuş 4 tl yani haftalık 20 aylık 80tl
50 liralık benzin fazla geliyorsa bence yürümeyi tercih edin
benzinde binmedigim halde diyorum. Ayrıca lpg alıyorm tabiki aylik yakıt masrafm toplam 600 civarında

onat
17-11-2015, 09:55
bu gitti gidiyor linki verilmiş, oradaki ürün nasıldır alınır mı sizce yoksa daha iyileri var mıdır ?

Yogi
17-11-2015, 10:14
Kapali garaj hacm.

nerden bakicam reis

Kapalı garaj ise süper. Bu block heater dediğimiz sistem genellikle çok soğuk kuzey ülkelerinde kullanılıyor. Arabanın motoruna ısıtıcı takılıyor ve bu ısıtıcı çalıştırınca blok içindeki yağ ve soğutma suyunu ısıtıyorsunuz. Böylelikle motoru yeni kapatmış gibi marşa sıcak yağ ve sıcak su ile basıyorsunuz.

google da ilk linke tıkladım biraz araştırılırsa daha güzel sistemler bulunabilir veya kendinizde yapabilirsiniz bence.

Amazon.com: Zerostart 310-0057 Engine Block Heater: Automotive (http://www.amazon.com/Zerostart-310-0057-Engine-Block-Heater/dp/B000NM2KNA)

bu videoda biraz abartı soğukta ( -44c ) Subarı Sti çalıştırıyorlar

https://www.youtube.com/watch?v=dIsG_8TVokw

onat
17-11-2015, 10:42
edit gelsin..

biraz araştırma ile sanırım türkiyedeki en profesyonel sisteme ulaştım fakat bana tuzlu geldi rakam 705tl starline A91 modeli :)

starlinealarm diye bir firma. istanbul firması. ben en basit sistemlerini istediğimi belirttim. uzaktan çalıştırma, araç içi derece gösterme, 2 km çekim alanı, 128 kanallı çekim alanı gibi özellikler mevcut. kaliteli fakat pahalı. immo iptali olmadan uygulanıyormuş. hırsızlara karşı bi engel olacaktır diye düşünüyorum.

Yogi
17-11-2015, 11:00
http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151117015659&SearchText=starline+A91

http://www.ebay.com/itm/Two-Way-Car-Alarm-System-Starline-A91-Russian-Version-/171935500136?hash=item2808278768:g:prMAAOSwu4BV0jz C

rus versiyonunda bir fark yoksa buradan alınabilir arada uçurum fiyat farkı var

onat
17-11-2015, 11:26
cidden uçurum var ya 100 dolar nere 700 tl nere

onat
17-11-2015, 11:41
ben tekrar istanbulu aradım ve 100 dolarlık ürünleri sordum. taklit olduğunu belirtti. ürün menşei rusyaymış ve türkiye distribütörüymüş benim görüştüğüm firma. aslında bunu rusyadan kaça getirtebiliriz acaba ? rusyada yaşayan bir tanıdık alsa gönderse nasıl olurki

MCC
17-11-2015, 11:42
Takip ettiğim bir kanal geçen günlerde paylaşmıştı belki işinize yaraya bilir

https://www.youtube.com/watch?v=aWNpJrqDLF4

onat
17-11-2015, 11:55
üst üste 3.post kusura bakmayın edit yok.

starline russia sitesini buldum orjinal ürün starline a91 modeli 6800 ruble. türkçesi 297 tl. yani aşağı yukarı ebay ile aynı rakam. rusyada bir tanıdık varsa aslında ups ile falan gönderebilir.

suk3b3
17-11-2015, 21:19
Kapalı garaj ise süper. Bu block heater dediğimiz sistem genellikle çok soğuk kuzey ülkelerinde kullanılıyor. Arabanın motoruna ısıtıcı takılıyor ve bu ısıtıcı çalıştırınca blok içindeki yağ ve soğutma suyunu ısıtıyorsunuz. Böylelikle motoru yeni kapatmış gibi marşa sıcak yağ ve sıcak su ile basıyorsunuz.

google da ilk linke tıkladım biraz araştırılırsa daha güzel sistemler bulunabilir veya kendinizde yapabilirsiniz bence.

Amazon.com: Zerostart 310-0057 Engine Block Heater: Automotive (http://www.amazon.com/Zerostart-310-0057-Engine-Block-Heater/dp/B000NM2KNA)

bu videoda biraz abartı soğukta ( -44c ) Subarı Sti çalıştırıyorlar

https://www.youtube.com/watch?v=dIsG_8TVokw
cok teferruat li olur. Rusyda olsak kaçınılmaz tabi

edit gelsin..

biraz araştırma ile sanırım türkiyedeki en profesyonel sisteme ulaştım fakat bana tuzlu geldi rakam 705tl starline A91 modeli :)

starlinealarm diye bir firma. istanbul firması. ben en basit sistemlerini istediğimi belirttim. uzaktan çalıştırma, araç içi derece gösterme, 2 km çekim alanı, 128 kanallı çekim alanı gibi özellikler mevcut. kaliteli fakat pahalı. immo iptali olmadan uygulanıyormuş. hırsızlara karşı bi engel olacaktır diye düşünüyorum.
a91 i bnm araca bağlayacak elektrikci yok

http://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20151117015659&SearchText=starline+A91

http://www.ebay.com/itm/Two-Way-Car-Alarm-System-Starline-A91-Russian-Version-/171935500136?hash=item2808278768:g:prMAAOSwu4BV0jz C

rus versiyonunda bir fark yoksa buradan alınabilir arada uçurum fiyat farkı var

cidden uçurum var ya 100 dolar nere 700 tl nere

ben tekrar istanbulu aradım ve 100 dolarlık ürünleri sordum. taklit olduğunu belirtti. ürün menşei rusyaymış ve türkiye distribütörüymüş benim görüştüğüm firma. aslında bunu rusyadan kaça getirtebiliriz acaba ? rusyada yaşayan bir tanıdık alsa gönderse nasıl olurki

Takip ettiğim bir kanal geçen günlerde paylaşmıştı belki işinize yaraya bilir

https://www.youtube.com/watch?v=aWNpJrqDLF4
sıfır dan harness cekiyo nerdeyse. bunu bağlarken kim bilir neleri iptal ederiz bilmeden.hepsini izledm video nun

üst üste 3.post kusura bakmayın edit yok.

starline russia sitesini buldum orjinal ürün starline a91 modeli 6800 ruble. türkçesi 297 tl. yani aşağı yukarı ebay ile aynı rakam. rusyada bir tanıdık varsa aslında ups ile falan gönderebilir.
Baya teferruatli muhtemelen .kendm bağlayamam. Elektrkci hic bglymz herlde

Kaanb34
18-11-2015, 09:16
araba benzinde 5 km yol gidicek yakıcagı sanki 100 tl bu kadar boşuna masraf etmeniz (veya ederseniz) bana mantıksız geldi açıkçası.