PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bronz Baskı ve Titreme hakkında

SinanTkr
16-11-2015, 11:30
Merhaba arkadaşlar. 20gün öncesinde corsa 1.7dti almış bulunmaktayım. Full stock halde aldım. Şuanki yapılanlar;

Egr - kat iptali
61mm düz boru
emmeler geniş
Hard ve soft arası bir yazılım

Sorunum şu, vites çok kaçırıyor, devri tutarsa gidişi çok iyi fakat kaçırdıgında bir daha zor tutunuyor.

Bronz hakkında görüşleriniz nedir? Aracı günlük kullanmaktayım, trafikte kaldığım zamanlarda oluyor. 3 yaprak bronz 3 yaprak organik diye birşey duydum, bu şekilde yaptırsam titreme vs olurmu? Bu işi istanbul'da layıkıyla yapan kimler var?

Şimdiden teşekkürler.

WeLeT
16-11-2015, 11:37
Turboya vs girilmicekse orjinal baskı balata iş görür..Hemen hemen aynı speclerde hard yazılımla orjinal baskı kullanıyodum hiç bi sıkıntım yoktu..

SinanTkr
16-11-2015, 11:38
Turboya vs girilmicekse orjinal baskı balata iş görür..Hemen hemen aynı speclerde hard yazılımla orjinal baskı kullanıyodum hiç bi sıkıntım yoktu..

Yani benim baskı balatammı bitmiş hocam? şuan araç 110-120hp arası.

ResuscitateR
16-11-2015, 12:17
Bir arkadaş daha bunun ile ilgili araştırma yapıyo ve benden rica etti.. Ankarada şahin usta var onun yanına uğricam bu hafta içi, ona sorar bilgi ve fiyat alırım. Burdan da paylaşırım fikir edinmemizi sağlar hepimiz için.

220T
16-11-2015, 12:48
Valeo'nun bronz modeli vardı sanırım Corsa için.

SinanTkr
16-11-2015, 13:10
Bir arkadaş daha bunun ile ilgili araştırma yapıyo ve benden rica etti.. Ankarada şahin usta var onun yanına uğricam bu hafta içi, ona sorar bilgi ve fiyat alırım. Burdan da paylaşırım fikir edinmemizi sağlar hepimiz için.

Teşekkür ederim şimdiden.

SinanTkr
16-11-2015, 13:20
Valeo'nun bronz modeli vardı sanırım Corsa için.

İşte sorunum şu, şehiriçinde trafikte vs titreme yapıcakmı?

0M42
16-11-2015, 19:11
Kişinin beklentisine göre değişir belki ama bana göre bronz balatalar günlük kullanım için uygun değil.Bir anda küt diye kavrar, sıkışık trafikte özellikle dur kalklı rampalarda tam bir baş belası olur.

O güçlerde orjinal baskı balatanın bir problem çıkarmaması gerekir aslında ayrıca şuda var debriyaj balatası bir kez olsun kaçırdımı bir daha eskisi gibi olmuyor debriyajınızda bir problem olabilir.

EmreS13
16-11-2015, 19:19
Aracımda tf035 turbo yazılım emmeler büyük falan valeonun katkılı balatasını kullanıyorum o kadar roll yaptım 1. Viteste kalkıp 2. Vites patinajla 3 e attım sırf denemek işn kaç kere hala en ufak bi kaçırma yok. Takılalı 1 yıl civarı olmuştur.
Orjinal balata hard yazılımla fazla dayanmıyo malesef sert kullanımda :)

yoshimura
19-11-2015, 10:33
Aracımda tf035 turbo yazılım emmeler büyük falan valeonun katkılı balatasını kullanıyorum o kadar roll yaptım 1. Viteste kalkıp 2. Vites patinajla 3 e attım sırf denemek işn kaç kere hala en ufak bi kaçırma yok. Takılalı 1 yıl civarı olmuştur.
Orjinal balata hard yazılımla fazla dayanmıyo malesef sert kullanımda :)

Nerden ve nasıl temin ettiniz? kodu filan varmı? Biraz bilgi verebilirmisiniz.

EmreS13
21-11-2015, 15:48
Nerden ve nasıl temin ettiniz? kodu filan varmı? Biraz bilgi verebilirmisiniz.

Kodunu hatırlamıyorum ama astra 1.7 100 lük katkılı olanı diye söylemişlerdi bana. Orjinal balatadan biraz büyük ama tam oluyo
Kusura bakmayın geç gördüm cevabı

yoshimura
22-11-2015, 18:21
Kodunu hatırlamıyorum ama astra 1.7 100 lük katkılı olanı diye söylemişlerdi bana. Orjinal balatadan biraz büyük ama tam oluyo
Kusura bakmayın geç gördüm cevabı

Estağfirullah
astra g lerden bahsediyorsanız, onların 1.7 leride 75lik. ama 2.0 dti olanları var onlar 100lük. onun debriyaj setini mi kullandınız corsada?

Mehmetmert
22-11-2015, 18:30
Ustada çok önemli benim golf7'de vardı lanet olsun lanet olsun ve tek kelimeyle lanet olsun öyle bir bronz baskı balataya

1-Titreme olcak kaçınılmaz son
2-Çok yukarıda ve bir anda kavrıycak kaçınılmaz son
3-Hele bir noktasını kaçırırsan içeride zangır zangır depremler oluyor
4-Bende artık nasıl iğrenç bir işçilik yaptılarsa ayağımı debriyajdan çektiğim anda çok abartı bir çatır çutur şeklinde volan sesi geliyordu taaki debriyaja basana kadar

Hadi bunları geçtim...
5-Çok hızlı vites atarsam kaçırıyordu evet bildiğiniz komple bronz kaçırıyordu araba boşa devir dönüyordu...

Hayatımın en büyük pişmanlıklarından birisi,orjinale tekrar döndüğümde inip arabayı öpesim gelmişti.İyi işçilik sevindirir kötü işçilik hem üzer hemde süründürür.1000tl bir ücrete bursada yapılmıştı sanırım adını bilmiyorum(aracı yapmıştı bana 1000 lira verdim üstüne kar kattımı katmadımı bilemiyorum) kim varsa bulaşmayın oraya hatta Çok ekstrem turbo falan büyültmeyecekseniz yapmayın derim.

Yarbay
23-11-2015, 08:14
Ustada çok önemli benim golf7'de vardı lanet olsun lanet olsun ve tek kelimeyle lanet olsun öyle bir bronz baskı balataya

1-Titreme olcak kaçınılmaz son
2-Çok yukarıda ve bir anda kavrıycak kaçınılmaz son
3-Hele bir noktasını kaçırırsan içeride zangır zangır depremler oluyor
4-Bende artık nasıl iğrenç bir işçilik yaptılarsa ayağımı debriyajdan çektiğim anda çok abartı bir çatır çutur şeklinde volan sesi geliyordu taaki debriyaja basana kadar

Hadi bunları geçtim...
5-Çok hızlı vites atarsam kaçırıyordu evet bildiğiniz komple bronz kaçırıyordu araba boşa devir dönüyordu...

Hayatımın en büyük pişmanlıklarından birisi,orjinale tekrar döndüğümde inip arabayı öpesim gelmişti.İyi işçilik sevindirir kötü işçilik hem üzer hemde süründürür.1000tl bir ücrete bursada yapılmıştı sanırım adını bilmiyorum(aracı yapmıştı bana 1000 lira verdim üstüne kar kattımı katmadımı bilemiyorum) kim varsa bulaşmayın oraya hatta Çok ekstrem turbo falan büyültmeyecekseniz yapmayın derim.

mehmetim senin araç 1.6 tdi mı, yazılım olduğunu bilmiyordum kaç hp kaç tq?

Lee-on!
24-11-2015, 22:46

Kara Murat benim! :D Geçen bi numara aramış telefonum kapalıydı sen misindir acaba dedim Alper abi :)

Bu arada Valeo nun 1.7 için 3 yaprak bronzu var kullananlar gayet memnun fakat hint kumaşı gibi. Birkaç yere sordum hiçbirinde kalmamış... Bulanlar kaçırmasın derim. Fakar denildiği gibi montaj çok önemli. Kaç torkla sıktılar nasıl taktılar çok farkettirir...

onat
25-11-2015, 12:18
şahin binboğa aracımın organik baskı ve volantını yapmıştı. hem adamın dibi hem esnaf. yaptğı işin arkasında durur, çok kaliteli işçilik ile çalışır. ismim onat. adımı verirsen yardımcı olucaktır.

kullanım tecrübeme gelince. şahin abinin yaptğı bronz 250 hp lere kadar dayanıklıydı. fabrikasyon debriyaj sertliğinden daha yumuşak, çok çok az titreme olan, yormayan bir uygulama oldu beni. bir daha baskı balata yaptırcak olsam tek gideceğim insan şahin abi olurdu.

Yarbay
25-11-2015, 14:43
şahin binboğa aracımın organik baskı ve volantını yapmıştı. hem adamın dibi hem esnaf. yaptğı işin arkasında durur, çok kaliteli işçilik ile çalışır. ismim onat. adımı verirsen yardımcı olucaktır.

kullanım tecrübeme gelince. şahin abinin yaptğı bronz 250 hp lere kadar dayanıklıydı. fabrikasyon debriyaj sertliğinden daha yumuşak, çok çok az titreme olan, yormayan bir uygulama oldu beni. bir daha baskı balata yaptırcak olsam tek gideceğim insan şahin abi olurdu.

bu arkadaş kendimi imalatını yapıyor? yoksa siz montajındanmı söz ediyorsunuz orası kafa karıştırdı biraz :)

Lee-on!
25-11-2015, 21:23
Yanlış bilmiyorsam siz baskı balata volanınızı söküyorsunuz kargoluyorsunuz Şahin usta üstüne bronz çakıp ayarını yapıp size gönderiyor diye biliyorum.

Mehmetmert
25-11-2015, 23:50
mehmetim senin araç 1.6 tdi mı, yazılım olduğunu bilmiyordum kaç hp kaç tq?

Merhaba abi evet aracım 1.6 TDI,şu anda sadece yazlım var 140hp 310nm ancadır :)

ResuscitateR
26-11-2015, 08:02
Kara Murat benim! :D Geçen bi numara aramış telefonum kapalıydı sen misindir acaba dedim Alper abi :)

Bu arada Valeo nun 1.7 için 3 yaprak bronzu var kullananlar gayet memnun fakat hint kumaşı gibi. Birkaç yere sordum hiçbirinde kalmamış... Bulanlar kaçırmasın derim. Fakar denildiği gibi montaj çok önemli. Kaç torkla sıktılar nasıl taktılar çok farkettirir...

Yok ben değildim birader, henüz fırsat bulup gidemedim :( Her gün iki kere şaşmazın önünden geçiyorum biri sabah 7'de biri gece 10'da işler yoğun yani uğrayamadım henüz ama aklımda..

onat
26-11-2015, 08:22
bu arkadaş kendimi imalatını yapıyor? yoksa siz montajındanmı söz ediyorsunuz orası kafa karıştırdı biraz :)

benim aracımı turbozone da söktürdü. balatayı aldı 3 oem 3 bronz şeklinde 6 yaprak olarak imal etti. devamında turbozone da tekrar takıldı.

Yarbay
26-11-2015, 10:36
Merhaba abi evet aracım 1.6 TDI,şu anda sadece yazlım var 140hp 310nm ancadır :)

anladım, güle güle kullan süper araç süper motor süper değer.