PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir'de Dövüş Sanatları Eğitimi

Erdem K.
19-11-2015, 09:11
Arkadaşlar merhaba,

Trafikte duyarsız, gamsız, sözümona cahil insanlarla atışmaktan sıkıldım. Haftada en azından 1 gün olsun gidip, stres atıp, eğitim alarak trafikteki gamsız insanlar kervanına katılmak istiyorum.

Trafikte çok duyarlı, kurallara fazlasıyla uyan, sinyal vermeyene bile selektör yapan şu halimden kendi sağlığım adına, başım belaya girmeden biran önce kurtulmak istiyorum.

Daha öncesinde herhangi bir profesyonel dövüş eğitimi almadığımdan hangisine yönelmem konusunda net bilgi sahibi değilim, araştırdığımda da net karar veremiyorum.

Sizlerden ricam, İzmir'de dövüş sanatları eğitimi veren bildiğiniz mekan var ise (konum çok da önemli değil, ksk'deyim ancak gerekirse h.sonu balçovaya bile gidebilirim) tavsiyede bulunursanız, dersleri izlemek, teknikleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra karar vereceğim bir teknik üzerine eğitim almak istiyorum.

Box, kickbox, wingtun, jujutsu, dojo vb... eğitim veren mekan tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Herkese keyifli forumlar, stressiz günler ...

Mpower
19-11-2015, 09:41
Abi şu kadarını söyleyeyim sana dövüş eğitiminden sonra trafikte işler daha çok sıkıntıya girer stresi şoförler üzerinde atarsın :D
Bu arada içlerinden en çok sevdiğim kickbox özellikle bacakları kullanmayı geliştirebilirsen çok etkili olursun.

Orçun Dikayak
19-11-2015, 09:43
Abi bende takipteyim trafik vs sorunları geçelim gerçekten ihtiyacın olduğu durumlarla karşı karşıya kalabiliyorsun Allah gene bizi o durumlardan korusun o ayrı.Bornova'da baya vardı ama ben artık göremiyorum ksk bornova banada uyar hem spor olur hem biraz bişeyler kaparız.

mert1612
19-11-2015, 09:43
takipteyim benimde ihtiyacım olan konu bu :D

Orçun Dikayak
19-11-2015, 09:44
Hahahaha İzmir'de bütün techturkey olarak kungfu panda mod on :):):) Ne çok bu sorundan müzdaripmişiz ya :):)

mert1612
19-11-2015, 09:45
dövüş salonu biraz underground olmalı ki bizi dövüş makinası yapsınlar :D

Orçun Dikayak
19-11-2015, 09:46
dövüş salonu biraz underground olmalı ki bizi dövüş makinası yapsınlar :D
Allah yardımcımız olsun :):)

B.Koçer
19-11-2015, 09:54
Erdem abi biz +2 geliriz :D

CRX
19-11-2015, 10:11
beyler benim daha önce gittiğim eski milli takım antrenörü psikopatın tillahı, kickboks tekniklerin yanında sokak dövüşü olarak direk adamı yamultmaya yönelik bir hocam var ama ben bir ay dayanabildim. nefes aldırmıyor. gidelim derseniz grup olarak gidelim o zaman tekrar başlarım :D ama adam işin son noktası, ben özel ders alıyordum

B.Koçer
19-11-2015, 10:13
beyler benim daha önce gittiğim eski milli takım antrenörü psikopatın tillahı, kickboks tekniklerin yanında sokak dövüşü olarak direk adamı yamultmaya yönelik bir hocam var ama ben bir ay dayanabildim. nefes aldırmıyor. gidelim derseniz grup olarak gidelim o zaman tekrar başlarım :D ama adam işin son noktası, ben özel ders alıyordum

Yeri nerde ?
iyi dövüyormu birde kaş göz yarmıyorsa olmaz ahdsaudhas :D şaka bi yana

ücret ile teknik dayak yemek kulağa aciiiyip geliyo haha :D

CRX
19-11-2015, 10:17
Yeri nerde ?
iyi dövüyormu birde kaş göz yarmıyorsa olmaz ahdsaudhas :D şaka bi yana

ücret ile teknik dayak yemek kulağa aciiiyip geliyo haha :D

dövüyor :D yok abicim ya ağzına yüzüne bişey olmaz efor olarak bitiriyor adamı, biz salon ayarlarsak oraya da gelir ama ben çamdibinde mahalle arası biryere gidiyordum.

mert1612
19-11-2015, 10:18
bu konunun gidişatı iyi değil :D

TigeR
19-11-2015, 10:23
Boks ya da kickboks daha etkili olacaktır

B.Koçer
19-11-2015, 10:25
dövüyor :D yok abicim ya ağzına yüzüne bişey olmaz efor olarak bitiriyor adamı, biz salon ayarlarsak oraya da gelir ama ben çamdibinde mahalle arası biryere gidiyordum.

Çamdibi hmmmm olabilir :D hadi :D

CRX
19-11-2015, 10:26
Çamdibi hmmmm olabilir :D hadi :D

senin hemen arka tarafın :D:D

AliGizda
19-11-2015, 10:47
Sokakta kendini korumak istiyorsan Kick Boks daha uzak oynanan bir spor olduğu için daha etkili olacaktır. İstanbul için yardımcı olabilirim fakat İzmir için babama sormak lazım.

Babamla beraber Fenerbahçe Dereağzı Tesislerinde Kick Boks dersleri veriyoruz. Babam Türkiye Kick Boks Federasyonunda hakem ve milli antrenördür, İzmir' de illa ki tanıdığı vardır.

Yigit-Y
19-11-2015, 10:52
Sakat is birisi ile dalasacaksin adamda silahi cekip vurucak.

Sonra jujitysuuuu a.....k.... Demek var sonunda

Yogaya gidin beyler rahatlayin ve zevk alin

Yada silah alin neyseee gidisat kötü:)

KÖROĞLU
19-11-2015, 10:55

Dün bi haber vardı, eleman kovalamış sıkıştırınca da şarjörü boşaltmış.

Nereye gidiyoruz biz ya. 7 ay önce karakolluk oldum, tövbe ettim bulaşmıycam kimseye diye ama nafile çileden çıkarıyorlar adamı.

Sopa iyidir sopa :D ydt yazıyorlar ya ben de kavga tavsiyesi değildir yazayım :D

Yigit-Y
19-11-2015, 11:01
En iyisi şudur abi kusuruma bakma hata bende diyip devam ediceksin.

Yada silah taşıyıp vurucaksin.

Ben ilk secenegi seviyorum.

Ama cok kufur ediyorum.

Durup dururken cezaevine bir o.c. yuzunden girmeye gerek yok hayat yasadikca guzel bu g.tlere ragmen diyenlerdenim...

Siddetle hic birsey cozulmez.

Bir kaza olmustu adamlar uzerime yurudu suclu guclu olayi

Dedim ki vurun vurun bende dava acayim de donunuza kadar alayim dedim adamlar sut dokmus kedi gibi olmuslardi sonra kanka olduk heriflerle

Bir anlik sinir ile insan her b.ku yiyebilir.

Sabir ve sakin olinmali tr de yoksa bir anda cezaevi spec:)

urukain
19-11-2015, 11:05
uyarsa +1 olarak bende gelebilirim :)

TaGo
19-11-2015, 11:13
Mehmet Özer Fight club. Facebook dan iletişime geçebilirsiniz. Buca da yeri. Milli MMA dövüşçüsü faal halde dövüşmeyede devam ediyor.

Erdem K.
19-11-2015, 11:13

Can eve sağlam dönebiliyorsak sorun yok :) iletişim bilgisi ve isim alabilir miyim? Mekanı biz kiralıyoruz anladığım kadarıyla ?

Sokakta kendini korumak istiyorsan Kick Boks daha uzak oynanan bir spor olduğu için daha etkili olacaktır. İstanbul için yardımcı olabilirim fakat İzmir için babama sormak lazım.

Babamla beraber Fenerbahçe Dereağzı Tesislerinde Kick Boks dersleri veriyoruz. Babam Türkiye Kick Boks Federasyonunda hakem ve milli antrenördür, İzmir' de illa ki tanıdığı vardır.

Babanıza sorabilirseniz çok memnun olurum. Amacım adam dövmek, ya da daha teknik dövmek değil, tamamen teknik öğrenip stres atmak, stresi orada atıyım da trafikte pamuk gibi olayım istiyorum :) çünkü bu gidişle nezarethane duvarlarına adımı kazıycam ...

aynen haklısınız, kimin ne taşıdığı belli değil, amacım trafikte adam dövmek değil, yukarıda da bahsettiğim gibi teknik öğrenerek bir dövüş sanatını ciddi şekilde yapabilmek ve stresi salonda atarak trafikte gamsız olmak.

bıçak darbesinin ne anlama geldiğini bilmeyen adam size bıçak çekebiliyor, ama bu adamın elini kağıt kesse 3 gün ağlar! Attığı adımın, yaptığı hareketin, çektiği silahın sonrasını düşünmeden hareket eden adamlardan uzak durabilmek için dövüş sporunu salonda yapmak istiyorum ...

Onamdar
19-11-2015, 11:40
Kavga etme amaçlı değilde vücut sertleşsin azcık :D
Varsa bornova civarı kesin gelirim bende sizle
Takipteyim.

Suleyman
19-11-2015, 12:00
Eğer sadece savunmaya yönelik dersen, krav maga derim başka fantezi aramanın anlamı yok.

KÖROĞLU
19-11-2015, 12:32
Bu gidişle izmir tech ailesi sparring de ağız burun birbirine dalacak :D

Şaka bir yana stres konusunda cidden işe yarıyor.

Ben salona gidemedim vakitsizlikten ama evde 3 senedir torba var onunla antrenman yapıyorum stresi atıyor.

Sokak kavgası farklı ordaki adrenalin falan girince işin içine teknik falan kalmıyor :D

Refleksler hızlanıyor kesinlikle, daha sert ve doğru yere atıyorsun yumruğu o kadar.

Kavga her şartta kötüdür ama 1 e 1 de ben faydasını görmedim desem yalan olur kendimden 10 cm uzun ve siklet olarak 15 kg falan ağır birini yatırdım.

Bu övünülecek bir şey değil ama bi gün kendini savunmak zorunda kalırsa insan gerekli.

Şunu sakaryada da yapın ben de geleyim :)

imprezaWRC
19-11-2015, 12:45
Yahu bırak dövüş sanatlarını falan, çözüm böyle birşeyde :D
http://mydealehost.com/SLCJ/SLCJ10890_aev/page/images/imagegallery/ramconcept/aev_ram_moab_1.jpg
Paraya kıy böyle birşey al, trafikte huzur olursun. Vergisi yüksek olmasa ben kesin düşünüyorum. Uyanıklık yapıp emniyet şeridinden önüne mi geçmeye kalkıştı, bas gaza o düşünsün. Uyanıklık yapıp 2.sıra yapıp önüne mi geçmeye kalkıştılar, bas gaza yapan düşünsün. Çatır çutur geçersin geriye dönüp bakmam bile, bana ne birader uyanıklık yapmasaydın. Zaten cüsseden de pek öyle salaklık, uyanıklık yapmaya kalkışan çıkmayacaktır. :D :D

Erdem K.
19-11-2015, 12:49
Eğer sadece savunmaya yönelik dersen, krav maga derim başka fantezi aramanın anlamı yok.

krav maga İzmir'de eğitim veren eski sat'cı biri varmış ama sadece tanıdıklara, eşe dosta öğretiyormuş, onun dışında eğitim vereni duymadım, bilgim yok ... ayrıca krav Maga'nın karşındaki adamın boğaz vb.hayati yerlere hedef alarak kendinden uzaklaştırıcı bir amacı varmış, maazallah adama bir şey olursa sıkıntısı da büyük olur :)

şimdilik wing chun sanki güzele benziyor ... İzmir'de birkaç yer ile iletişime geçtim, gelişme oldukça buraya da yazarım ... tavsiyelere de açığım :)

Orçun Dikayak
19-11-2015, 13:15
krav maga İzmir'de eğitim veren eski sat'cı biri varmış ama sadece tanıdıklara, eşe dosta öğretiyormuş, onun dışında eğitim vereni duymadım, bilgim yok ... ayrıca krav Maga'nın karşındaki adamın boğaz vb.hayati yerlere hedef alarak kendinden uzaklaştırıcı bir amacı varmış, maazallah adama bir şey olursa sıkıntısı da büyük olur :)

şimdilik wing chun sanki güzele benziyor ... İzmir'de birkaç yer ile iletişime geçtim, gelişme oldukça buraya da yazarım ... tavsiyelere de açığım :)

Aynen abi wing chun iyi gibi filmlerden biliyoruz yoksa haberimiz olmaz zatende senden haber bekliyoruz :)

Emre-Dylan
19-11-2015, 13:21
fight club kurak yakışıklı karizmatik bi tane taylır dördın bulmamız lazım ama :D Şaka bir yana sokakta tekme nadir olur boksa yoğunlaşın derim 6 ayda çok güzel etkisini görürsünüz.

Emre-Dylan
19-11-2015, 13:26

Abi wing chunı sana şöyle söyleyim tırt arkadaşım 2 yıla yakın wing tsun yaptı ama o muay thaide yapıyordu 8 yıllık geçmişi var mt'de profesyonel derece hobi amaçlı wing tsuna gitti hobi olarak kaldı refleksleri hızlandırıyor sadece. Teori üzerine kurulu bir spor diyebilirim boyuna vurulan hareketler çok etkili zaten ülkemizde geleneksel wing chun göstermiyorlar tsun var hep onlarda para tuzağı adam seminer ayağına 200 300 kopartıyor sürekli. Ha emin boztepeden eğitim alcaksanız alın derdim ama oda amerikada son bir kaç yıldır :)

bayramfr
19-11-2015, 13:34
Balçova'da krav maga eğitimi veren yer var bir dönem gittim. Kickbocks, boks, aikido, hapkido vs bilen insanlar geliyordu eğitime, krav maganın daha daha faydalı olduğunu söylüyorlardı. Hatta araç içinde bile eğitim vermişti hoca:)

Erdem K.
19-11-2015, 13:38
fight club kurak yakışıklı karizmatik bi tane taylır dördın bulmamız lazım ama :D Şaka bir yana sokakta tekme nadir olur boksa yoğunlaşın derim 6 ayda çok güzel etkisini görürsünüz.

derdim sokakta adam dövmek, bayıltmak falan değil :) şuanda da zaten onun için şansım yüksek :) tam aksine sokakta,trafikte pamuk olmak için stresimi dövüş salonunda atmak hem de teknik öğrenmek istiyorum ...

Balçova'da krav maga eğitimi veren yer var bir dönem gittim. Kickbocks, boks, aikido, hapkido vs bilen insanlar geliyordu eğitime, krav maganın daha daha faydalı olduğunu söylüyorlardı. Hatta araç içinde bile eğitim vermişti hoca:)

İletişim bilgilerini paylaşırsanız çok memnun olurum. Krav maga duyduğum kadarıyla hayati bölgeleri hedef alan bir dövüş sanatı ama olsun, onu da değerlendirebilirim ... eğitim merkezinin telefonunu alırsam iyi olur, teşekkürler.

i-vtec07
19-11-2015, 13:41
Vay arkadaş herkez aynı şeyi düşünüyomuş, bende bi aydır antalyadaki salonları araştırıyorum.hem spor olur hemde stress atarım diyerekten :D

Yiğit G.
19-11-2015, 13:52
arkadaş sanırım trafikte kavga edeceği adamı dövmek için değil tam tersi trafikte sinirlenip kavga etmemek için bu sporu arıyor.Çünkü uzak dogu sporlarında ilk hedef vucudu değil beyin'i eğitmektir.Buda dışarda size daha az stress sağlar.Daha az stress ise daha az kavga ve daha mutlu olmak demektir.Şu dışarda kavga etmek akıl karı değil , millet birbirine sıkıyor insanlarda hiç acıma yok.

KÖROĞLU
19-11-2015, 14:03
arkadaş sanırım trafikte kavga edeceği adamı dövmek için değil tam tersi trafikte sinirlenip kavga etmemek için bu sporu arıyor.Çünkü uzak dogu sporlarında ilk hedef vucudu değil beyin'i eğitmektir.Buda dışarda size daha az stress sağlar.Daha az stress ise daha az kavga ve daha mutlu olmak demektir.Şu dışarda kavga etmek akıl karı değil , millet birbirine sıkıyor insanlarda hiç acıma yok.

Hakkaten öyle ya, inan yazdıklarının aynısını sürekli kendime telkin olarak veriyorum. Ama öyle bir an var ki kopuyor insan dünyadan.

Bizim dna da bozukluk var sanırım amcaoğlu 1 km kadar beton kamyonunun aynada asılı gitti :D

Hepimizi sakinliğe davet ediyorum :)

undisputted izleyip gaza gelen gençlerden olmayalım :)

atakanakdeniz
19-11-2015, 14:04
Erdem abi yaz bizi online oluruz seninle beraber :)

Erdem K.
19-11-2015, 14:40

Evet aynen belirttiğiniz amaç için spor yapmak istiyorum :)

Tamamdır Atakan'cım ... Berkay da gelir, bol bol dayak yer stres atarız :P

şaka bir yana, forumdan da bir arkadaş Krav Maga'cı Sinan Bey'i tavsiye etti, paylaştığı iletişim numarası sürekli meşgul (sanırım hat iptal), tesadüf ki Sinan Bey benim arkadaşın (kuzeninin) hocasıymış, ondan telefonunu alıp kendisiyle görüştükten sonra ya trav maga ya da wing chun olucak gibi gözüküyor, haberleşiriz ;)

Erdem K.
19-11-2015, 15:19
Abi bende takipteyim trafik vs sorunları geçelim gerçekten ihtiyacın olduğu durumlarla karşı karşıya kalabiliyorsun Allah gene bizi o durumlardan korusun o ayrı.Bornova'da baya vardı ama ben artık göremiyorum ksk bornova banada uyar hem spor olur hem biraz bişeyler kaparız.

takipteyim benimde ihtiyacım olan konu bu :D

Erdem abi biz +2 geliriz :D

uyarsa +1 olarak bende gelebilirim :)

Kavga etme amaçlı değilde vücut sertleşsin azcık :D
Varsa bornova civarı kesin gelirim bende sizle
Takipteyim.

Arkadaşlar Krav Maga eğitmeni Sinan Bey'in cebine ulaştım, bilgi aldım, 3-4 kişi toplanırsak daha faydalı bir eğitim olabileceğini belirtti...

Yer olarak Balçova'daymış kendisi. H.içi / H.sonu herkes için uygun bir saat dilimini ayarlayabileceğimizi düşünüyorum.

Benimle birlikte Krav Maga eğitimi almak isteyenler varsa lütfen benimle irtibata geçsin, h.içi akşam 9 ve sonrası, h.sonu ise herhangi bir saat dilimine ayak uydurabilirim. Ksk, Alsancak tarafındaki arkadaşların ulaşımını da sağlayabilirim :)

Lütfen benimle iletişime geçin, stresimizi salonda atıp işin tekniğini hep beraber öğrenelim ...

CRX
19-11-2015, 15:23
fiyat nasılmış abi

HONDA
19-11-2015, 15:56
kickbox kurslarına gidin bence ilk olarak gard almayı yumruk çıkarırken vücudunuzla birlikte hareket etmeyi öğretirler birkaç ay sonra teknik hareketler oturunca karşılıklı maç yaparsınız stres falan kalmaz :) hatta hoşunuza giderse bölge turnuvaları düzenleniyor belli aralıklarla maçlara katılır farklı şeyler yaşarsınız güzel olur.

Erdem K.
19-11-2015, 16:46
fiyat nasılmış abi

Can açıkçası fiyatı hiç konuşmadık, sadece 3-4 kişi grup oluşturup gelin, detayları (saati vs.) netleştiririz katılımcılara göre dedi.

Niyeti olanlar var gibi gözüküyor, Berkay, Atakan, Tayfun ve sen de ciddi niyetliysen, Sinan Bey ile buluşup, hem tanışıp hem de detayları netleştirebiliriz.

Ksk ve Alsancak civarlarından katılacakların ulaşımında da yardımcı olabilirim ...

Volkann
19-11-2015, 16:55
konunun ilk postunu okudum ,
bence trafikte bu kadar tahammülsüzseniz benim görüşüm dövüş eğitimi almayın hem kendiniz için hemde başkaları için daha iyi olur.
kendinize stres atacak farklı şeyler bulun , mesela poligona filan gidebilirsiniz sadece fikir.

VolkanA.
19-11-2015, 17:46
Kadirden mi bahsediyorsunuz abi :D

VolkanA.
19-11-2015, 17:47
Edit: Crx nickli kişiye yazdım alıntı yapmayı unutmuşum :D

B.Koçer
19-11-2015, 17:54
bence trafikte bu kadar tahammülsüzseniz benim görüşüm dövüş eğitimi almayın hem kendiniz için hemde başkaları için daha iyi olur.
kendinize stres atacak farklı şeyler bulun , mesela poligona filan gidebilirsiniz sadece fikir.

Sıkıntı yok yok öyle bir insan değil oturup kumru yemişliğimiz var çok sakin cidden :D daha bizi dövmedi

rodya
19-11-2015, 18:10
çinçançon, haythuythoyt vs vs vs değişik ve havalı ismi olan pek çok dövüş sanatı vardır ve muhtemelen her disiplinin artıları ve eksileri mevcuttur.
Ancak amerikayı da yeniden keşfetmeye gerek yok. Boks diye bişey var.
he karşındaki boş değilse :
- elinde silah varsa yalvar
- elinde bıçak,sopa vs varsa kaç

acam dövünce kahraman olunmuyor da öldürülünce *** yoluna gidiliyor:)

hakotech
19-11-2015, 18:12
Arkadaşlar kavgaya vurmaya sövmeye ne gerek var... baktın canını sıkıyo blokla gitsin .. :D

ibozum
19-11-2015, 18:46
Selam Erdem dostum.. Senin her hangi bir dövüşe ihtiyacın yok aracın içinden çıksan o cüsseyi gören adam zaten topuklar yada tapagaz gider :)

Güzel düşünmüşsün stres atma olayını, belki ben de katılmak isterdim ama hanımdan ret yedik.. :(

Bizim bölümde Adil Abi'yi tanımıyor musun? O bu işlerle ilgileniyordu, hangi teknik bilmiyorum ama Yeşil Köşk'ün orda gidiyordu.. Ona sorarız hem uygun fiyatlı hem de bildiğin yerde stres atarsın.. :)

Erdem K.
20-11-2015, 07:20

tahammülsüz kelimesinin ucu çok açık, farklı yerlere gidebilir... ben trafikte hata yapılmasına ve pişkinliğe karşı tahammülsüzüm, benden rica ile 1 dk yol isteyene 100 dk sorgusuz beklerim, kibar olana canım feda ...

dövüş spor salonunda stres atıp, teknik öğrenip, tabiricaizse yerine göre salonda dayak yiyerek sakinleşmeyi, gamsız olabilmeyi denemeyi tercih ettim ... poligon vb.şuan için düşünmüyorum, fikriniz için teşekkürler.

Onamdar
20-11-2015, 07:27
saatler uygun olursa kontejyanda olursa bende gelebilirim krav maga ya

Dctrlprn
20-11-2015, 18:13
Crossfit hakkında je düşünüyorsunuz ? Izmirde sadece Alsancakta eğitim veren bir yer var ben eğitimlerini baya beğenmiştim mma için alt yapi vs gibi duyumlar aldım.

doncarlo
20-11-2015, 18:45
Adam dövmek için kursa yazılırsan işi öğrenince öldürürsün bile.Bence trafikte gereksiz insanlardan kaçmayı öğren.Gerekirse alttan al.Bir pislik için hayatının bir dönemini çöpe atmaya değmez.

Erdem K.
23-11-2015, 07:43
Adam dövmek için kursa yazılırsan işi öğrenince öldürürsün bile.Bence trafikte gereksiz insanlardan kaçmayı öğren.Gerekirse alttan al.Bir pislik için hayatının bir dönemini çöpe atmaya değmez.

konuyu düzgünce okursanız "adam dövmek için kursa yazılmak istemediğimi !" anlarsınız ...

yorumunuza kısmi olarak katılıyorum, teşekkürler.

Zero
23-11-2015, 08:02
Nacizane tavsiyem kick boks yapın. Hem çok ciddi efor sarfederek vücudunuzu zinde ve formda tutarsınız hemde tekme ile kendinizi savunabilir karşınızdakini kendinize bir nebze olsun istemiyorsanız yaklaştırmayabilirsiniz. Boks en ciddisidir ama kick boks tavsiyemdir. Hem haliniz kalmaz ciddi antrenman yaparsanız pamuk gibi sakinleşirsiniz :)

imprezaWRC
23-11-2015, 09:41
Hazır konu varken geçen gün aldığım şok cevabı buraya aktarayım. İsmi lazım değil bir avm'nin kapalı otopark girişinde bagajı açtım görevli baktı, ben de dayanamadım çok affedersiniz bagajda neye bakıyorsunuz dedim.
Cevap: Abi rutin kontrol yapıyoruz. Geçen gün davlumbaz içinde bıçak bulduk, birinin bagajında da 2 tane tüfek çıktı.

Ortalık ruh hastası ve manyak kaynıyor. Dövüş sanatları biliyorum bana birşey olmaz da demeyin; hatırlatırım seneler önce Taksim'de koskoca SAT komandosunu tinercinin teki sırtından bıçaklayıp öldürmüştü.

Özet olarak, stres atmak, formda kalmak, sabır sınırlarını arttırmak için yapacaksanız yapın yoksa sinirlenince artistlik yapanı döverim düşüncesi varsa yukarıda yazdıklarım aklınıza gelsin.

BARR
23-11-2015, 09:42
Hazır konu varken geçen gün aldığım şok cevabı buraya aktarayım. İsmi lazım değil bir avm'nin kapalı otopark girişinde bagajı açtım görevli baktı, ben de dayanamadım çok affedersiniz bagajda neye bakıyorsunuz dedim.
Cevap: Abi rutin kontrol yapıyoruz. Geçen gün davlumbaz içinde bıçak bulduk, birinin bagajında da 2 tane tüfek çıktı.

Ortalık ruh hastası ve manyak kaynıyor. Dövüş sanatları biliyorum bana birşey olmaz da demeyin; hatırlatırım seneler önce Taksim'de koskoca SAT komandosunu tinercinin teki sırtından bıçaklayıp öldürmüştü.

Özet olarak, stres atmak, formda kalmak, sabır sınırlarını arttırmak için yapacaksanız yapın yoksa sinirlenince artistlik yapanı döverim düşüncesi varsa yukarıda yazdıklarım aklınıza gelsin.

Abi İzmirde trafik yok diyorlar :D

AliGizda
23-11-2015, 10:38

Hiç bu tarafından düşünmemiştim. Babamda arada arabanın bagajında tüfek taşıyo ama zarar vermek amaçlı değil. Artık değişiklik arıyo adam ve doğada şişeye, pete ne biliyim ağaç dalına falan atıyoruz kesinlikle canlıya zarar vermiyoruz ve taşıma ruhsatı falan vs mevcut. Ama gerçekten duyuyoruz yani, bi anlık sinirle çekip vuranlar fakat babam bize de spor öğretirken ben size bunu kendinizi koruyun diye öğretiyorum, yumruktan başka bi sebeple herhangi bi kavgayla karşıma gelirseniz babalık hakkımı helal etmem dedi ve annelik hakkını süt bozar babalık hakkı direk işler iki yakan bir araya gelmez der noktalardı :)

KVNC
25-11-2015, 20:08
Arkadaşlar merhaba,

Trafikte duyarsız, gamsız, sözümona cahil insanlarla atışmaktan sıkıldım. Haftada en azından 1 gün olsun gidip, stres atıp, eğitim alarak trafikteki gamsız insanlar kervanına katılmak istiyorum.

Trafikte çok duyarlı, kurallara fazlasıyla uyan, sinyal vermeyene bile selektör yapan şu halimden kendi sağlığım adına, başım belaya girmeden biran önce kurtulmak istiyorum.

Daha öncesinde herhangi bir profesyonel dövüş eğitimi almadığımdan hangisine yönelmem konusunda net bilgi sahibi değilim, araştırdığımda da net karar veremiyorum.

Sizlerden ricam, İzmir'de dövüş sanatları eğitimi veren bildiğiniz mekan var ise (konum çok da önemli değil, ksk'deyim ancak gerekirse h.sonu balçovaya bile gidebilirim) tavsiyede bulunursanız, dersleri izlemek, teknikleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra karar vereceğim bir teknik üzerine eğitim almak istiyorum.

Box, kickbox, wingtun, jujutsu, dojo vb... eğitim veren mekan tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Herkese keyifli forumlar, stressiz günler ...

Barış 0532 513 96 65 wing tsun

MertSerhanÖ.
25-11-2015, 20:31
bu gidişle izmir ekibiyle roll falanda yapılmaz,Mazallah geçtin geçmedin sopayı yer karşı taraf :D

ayhan
25-11-2015, 21:11
wing tsun çok uçarlı dönerli olmadan stres atmak aynı zamanda spor için keyiflidir , EBMAS (emin boztepe) gitmiştim ancak 6-7 ay devam edebildim, ama sanırım İzmirde kapandı , onunla iletişime geçip var ise İzmir için referans almanı tavsiye edebilirim

Erdem K.
26-11-2015, 07:54
Forumdan 8 kişi Cuma akşamı Krav Maga Hocası Sinan Bey ile tanışıp, detayları konuşmaya gidicez ...

Bakalım, hayırlısı, eğer bir aksilik olmazsa tavsiyelerinizi değerlendiricem, teşekkürler...

murat-m
26-11-2015, 11:53
krav maga isteklerinize cevap verir bence. hangi dernek ya da federasyona bağlı çalıştığını muhakkak öğrenin (genellikle yurtdışı menşeilidir) ve kurumla temasa geçin muhakkak hocanın denkliği ya da tecrübesini. zira krav maga konusunda insanlar çok yanılgıya uğratılıyor. Şimdiden başarılar dilerim.

ehveniser1903
26-11-2015, 16:36
abi mesaj kutun dolu olduğu için özel mesaj iletemiyorum sana tekrar,gruba alırsan konuşuruz tabiki.

Thracian
26-11-2015, 18:00
Krav maga hakkında bilgi yayınlamayı unutmayın. Bu ara zamanım ve imkanım yok niyetim var. İst avrupa yada tekirdag içinde

Gko
04-03-2016, 08:42
Son duurum nedir görüşüldü mu hocayla?

kelalper
04-03-2016, 09:15
Arkadaşlar eskiden bayağı uzun süre aikido ile haşır neşir olmuş biri olarak şunu söyliyeyim. Aikido ve wing tsun dışındaki dövüş sanatları daha çok saldırıya odaklıdır. İdman yapmak tabii ki iyidir ancak bu tip sanatlar insanları genelde en kısa yoldan kavgaya yönlendirir. Kendine karşısındakini dövebileceği güvenini verdiği için ilk hamlede sizden gelir. Sizi agresifleştirir. En kısa tartışmada bile delikanlıysan arabadan in moduna sokar. Dikkat ederseniz bu tip sanatlarla uğraşan hocalar vs sürekli olarak bi yerlerde kavga ederler başları beladan kurtulmaz. Eee adamı dövdün şu kadar ay ceza aldın. Ama aikido ve wing tsun felsefe olarak aman bela benden uzak dursun ben yoluma gidiiim mantığında olduğu için zaten kavga etmezsiniz. Önemli olan bu sanatların felsefesini anlayabilmektir. İzmir de bile trafiğe sinirlenip kavga etme noktasına geliosanız bu sporlarla daha da vahim hale gelirsiniz.

Savunma sanatları üzerinde çalışın derim ben. Karşınızdaki arabadan inmeden inmezsiniz. İndiği zamanda sizin kendinizden emin ve sakin olduğunuzu görünce zaten tırsıp uzaklaşır. Kavga etmedim mi ettim ama hiç birinde saldıran ben olmadığım için yasal anlamda da hiç zarar görmedim.

Erdem K.
04-03-2016, 09:25
Son duurum nedir görüşüldü mu hocayla?

program ayarlanan zamanda yaklaşık 7-8 kişi gidip hocayla görüştük, detayları konuştuk, sanata dair bir kaç figür eşliğinde görüşmeyi sonlandırdık.
Çoğunluk fiyat ve zaman kriterleri uygun olmadığından vazgeçti ...

Arkadaşlar eskiden bayağı uzun süre aikido ile haşır neşir olmuş biri olarak şunu söyliyeyim. Aikido ve wing tsun dışındaki dövüş sanatları daha çok saldırıya odaklıdır. İdman yapmak tabii ki iyidir ancak bu tip sanatlar insanları genelde en kısa yoldan kavgaya yönlendirir. Kendine karşısındakini dövebileceği güvenini verdiği için ilk hamlede sizden gelir. Sizi agresifleştirir. En kısa tartışmada bile delikanlıysan arabadan in moduna sokar. Dikkat ederseniz bu tip sanatlarla uğraşan hocalar vs sürekli olarak bi yerlerde kavga ederler başları beladan kurtulmaz. Eee adamı dövdün şu kadar ay ceza aldın. Ama aikido ve wing tsun felsefe olarak aman bela benden uzak dursun ben yoluma gidiiim mantığında olduğu için zaten kavga etmezsiniz. Önemli olan bu sanatların felsefesini anlayabilmektir. İzmir de bile trafiğe sinirlenip kavga etme noktasına geliosanız bu sporlarla daha da vahim hale gelirsiniz.

Savunma sanatları üzerinde çalışın derim ben. Karşınızdaki arabadan inmeden inmezsiniz. İndiği zamanda sizin kendinizden emin ve sakin olduğunuzu görünce zaten tırsıp uzaklaşır. Kavga etmedim mi ettim ama hiç birinde saldıran ben olmadığım için yasal anlamda da hiç zarar görmedim.

haklısın abi, en temizi içinden sövmek, kimin ne olabileceği hiç belli olmuyor, öfkeyle kalkan zararla oturuyor. ben de zaten öfkemi salonda atıyım, trafikte pamuk gibi olayım ve araçtan inmiyim hatta o raddeye bile getirmiyim istiyorum ...

kelalper
04-03-2016, 09:43
Salonda öfke atamazsın abisi. Anlık olarak atarsın hepsi o. Günün içinde aniden bam teline basan çük kafalı japon askerine nasılsa akşam idman var hırsımı ondan çıkarırım buna dokunmiim demezsin tam tersine lan ben kick box karate biliyorum ninjayım laaaan bunun kafasını bi tarafına sokiim de görsün diye arabadan inersin. O andan akşam yapacağın ya da önceki akşam yaptığın idman aklına gelmez. Anlık öfke geçicidir ve o tip sporlar o anlarda sana saldırma özgüveni verir. O anı atlattığın zaman yarım saat sonra zaten öfke vs kalmaz. Eğer öyle olmasaydı ve birikseydi herkes günün birinde katil olurdu. Hanım sen uyurken bi tarafına makası saplardı en ufak tartışma sonrasında patladığı için.

AliGizda
04-03-2016, 10:02
Bende çocukluğumdan beridir sporun içerisindeyim, Kick Box ve Box sporunda derecelerim var. Çeşitli sporlarla uğraştım (Karate, Güreş, Kick Box, Box) ve şu anda babamla beraber Kick Box sporu üzerine ders veriyoruz. Asabi olan insan trafikte de normal hayatta da asabi oluyor. Babamın sayısız kavgası ve kavgadan ötürü devam eden mahkemesi var. Babam küfüre asla gelemez, küfür eden oldu mu isterse antremandan yeni çıkıp tüm stresini atmış olsun aksi iddia edilemez babam küfür edene vurur.

Ben uysal bir insanımdır, ılımlıyımdır ve son aşamaya kadar kendimi tutarım. Bende tıpkı babam gibi küfüre gelemem. Hayatımda sokakta 2 kere kavga ettim, ikiside küfürden dolayıydı.

Babam beni spora başlattığında kafadan uyardı, eğer bu sporu sokakta artislik için kullanırsan, her önüne gelene dikilirsen arkanda bir baban olmaz. Ama eve dayak yiyerekte gelmiyceksin, o zamanda yediğin dayağın fazlasını ben atarım demişti.

İnsandan insana fark var, ben eğer spor yapmazsam stres dolu oluyorum. Spor benim için bir rahatlama şekli gibi geliyor, ve bunu çoğu öğrencimde söylüyor.

shkodra
04-03-2016, 10:33
İzmir'de tanıdığım Yurtseven Elden .. İyi bir hocadır.

shkodra
04-03-2016, 10:38
Dövüş Sporları benim için bir Dans' dır. Vahşet içermeyen bir sanattır. Bale gibi bir şeydir.. Anlatabildim mi bilmiyorum.. Geri çekilme savunma ileri atak yumruk tekme tıpkı bir bale hareketleri gibi estetiktir.

Gko
04-03-2016, 12:55
Mehmet Özer Fight club. Facebook dan iletişime geçebilirsiniz. Buca da yeri. Milli MMA dövüşçüsü faal halde dövüşmeyede devam ediyor.

bikaç gün içinde detaylı bilgi almak için gidicem buraya. Kick boksa merak saldım son bikaç aydır

SCfr
04-03-2016, 13:16
Bende çocukluğumdan beridir sporun içerisindeyim, Kick Box ve Box sporunda derecelerim var. Çeşitli sporlarla uğraştım (Karate, Güreş, Kick Box, Box) ve şu anda babamla beraber Kick Box sporu üzerine ders veriyoruz. Asabi olan insan trafikte de normal hayatta da asabi oluyor. Babamın sayısız kavgası ve kavgadan ötürü devam eden mahkemesi var. Babam küfüre asla gelemez, küfür eden oldu mu isterse antremandan yeni çıkıp tüm stresini atmış olsun aksi iddia edilemez babam küfür edene vurur.

Ben uysal bir insanımdır, ılımlıyımdır ve son aşamaya kadar kendimi tutarım. Bende tıpkı babam gibi küfüre gelemem. Hayatımda sokakta 2 kere kavga ettim, ikiside küfürden dolayıydı.

Babam beni spora başlattığında kafadan uyardı, eğer bu sporu sokakta artislik için kullanırsan, her önüne gelene dikilirsen arkanda bir baban olmaz. Ama eve dayak yiyerekte gelmiyceksin, o zamanda yediğin dayağın fazlasını ben atarım demişti.

İnsandan insana fark var, ben eğer spor yapmazsam stres dolu oluyorum. Spor benim için bir rahatlama şekli gibi geliyor, ve bunu çoğu öğrencimde söylüyor.

Merhabalar nerde ders veriyorsunuz ve fiyatlar nedir acaba:)

powERS
04-03-2016, 13:42
herkeste takipteymiş, :) bi gün trafikte kendikendimize yumak olmayak :)

bi kere adamın biri twingoyla yavaş gidiyorum diye arkadan sellektör atmıştı bende kolumla ne var diye hareket etmiştim durdum bide inmedim arabadan ama, sonra bu geldi yanıma hizli gitsene işim var, dövmeyim şimdi seni diyip kafamı okşamıştı. o gün zoruma gitmişti de ben kendim bi hatada yapmamıştım.. e adamın yerine koydum kendimi işim varken acele ediyoken onunde birisi oyle hızlı gitmese napıyorum diye..

adamı haksız buldum ve bastım küfürü :D hala aklıma geldikçe giderim dayıya