PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat T-jet arabaya blow off ve açık hava filtresi uygulamak

atilla_88
19-11-2015, 17:45
Arkadaşlar aile aracımız t-jet hks blow off almayı düşünüyorum ama güç kaybı olur vs diyorlar doğrumu bu, bide t-jet arabada açık hava filtresi arıza ışığı yaktır diyor bu doğru mu doğruysa nasıl bir motor anlamadım.

Harici olarak açık hava filtresinde mantar tipi açık hava filtresimi yoksa diğer açık hava filtresi mi ve önericeğiniz marka var mı ?

Son olarak bu iki uygulama azda olsa hp verir mi ?

Octane
19-11-2015, 20:17
Linea tjet arkadaşımın aile aracıydı, sıfır alındı 2009da ötv indiriminden geçenlerde sattılar. Green açık filtre takmıştık, soğuk hava alacak şekilde izolasyonunu da yapmıştık. Güzeldi gayet, performansı da artmıştı, tüketimi de çok az da olsa düşmüştü. Blow offa gerek yok, blow off aracın gücünü düşürür diyenler de iş bilmiyormuş, zaten orijinal dumpvalve'i var aynı işi gören. Onun çıkış hortumunu söküp gezin, olur size blow off zaten.

güneşbalkan
20-11-2015, 00:02
blow off'a gerek yok zaten aracın üzerinde ki dumpvalve iş görüyor ve orjinal turboya yeterli geliyor eğer sadece ses için istemiyorsan gereksiz maliyet.filtre konusunda da bi çok tjet kullanıcısı kutu filtrenin daha verimli olduğunu söylüyor ama bende 1 ay'a yakın bi süredir mantar filtre kullanıyorum aracın bi nebze rahat ettiğini gaz tepkilerinden söyleyebilirim.özetle benim fikrim blow off gereksiz,filtrede deneme yanılma yöntemiyle edindiğin deneyimlerin devamında kullanman gereken bişey.açık filtreyi tak öncesi/sonrası farkını kendin belirle