PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vodafon beni kandırdı!

Maxi
19-11-2015, 23:25
en son 49tl sabit ödemem vardı
internet paketi biraz düşük ve sms mesaj paketi yoktu.

vodafondan red small pakete geçin 5tl fazla ödeyin ama çok daha fazlası var dediler
yani kabaca 55tl ödeyecektim (24 ay tahattüt karşılığında)

son iki fatura 71 tl geldi
ne yapayım? kime şikayet edebilirim bunları?

blumenberg
19-11-2015, 23:26
şikayetvar'a ederseniz hızlı sonuç alırsınız.

onursumer
19-11-2015, 23:27
Bu bilgileri telefondami verdiler ?

Eger oyleyse direk arayin sikayette bulunun kayitlar incelenip direk donuyorlar

johnie
en son 49tl sabit ödemem vardı
internet paketi biraz düşük ve sms mesaj paketi yoktu.

vodafondan red small pakete geçin 5tl fazla ödeyin ama çok daha fazlası var dediler
yani kabaca 55tl ödeyecektim (24 ay tahattüt karşılığında)

son iki fatura 71 tl geldi
ne yapayım? kime şikayet edebilirim bunları?

öncelikle iyi akşamlar abi, yeni mi geçtin bu sisteme ?
büyük ihtimal ile önce ki aydan olan ile birlikte bir kere mahsus böyle olmuştur.
Önümüzde ki aydan sonra devam edecektir düzgün şekilde.

Maxi
evet telefonda döndü herşey

2 ay oldu geçeli

AdemAr
19-11-2015, 23:29
banada bu son 2 aydatarifemden 7-8 lira fazlaücret geldi..aradım sordum yurtdışı arama yapmışsınız vs dediler yapmamama rağmen anlam veremedim

johnie
19-11-2015, 23:29
paket e dahil olmayan bir şey yapmışsınızdır büyük ihtimalle de öyle oldu.
mesela, mesaj paketi yoktu demişsiniz msj çekmiş olma ihtimaliniz var mı ?

anil37
19-11-2015, 23:41
paket kullanımızını aşmıssınızdır veya herhangır bır paket e flan uye olmussunuzdur egerkı bunlardan bırısı cıkar ıse hıcbır sekılde bır hak talep edemezsınız . herhangı bır pakete uye olmussunuz dedıgımde goller cepte vs gıbı paketler den bahsedıyorum . en mantıklısı en yakın vodafone subesıne gıdıp dırek net olarak ordan baktırmanız.

Yiğit G.
19-11-2015, 23:41
valla bu firmalar milleti yani bizi ayak üstü s***yorlar... Digiturkden sinema + dizi + belgesel + müzik + spor paketim vardı ... ilk sene 69 gibi birşey ödüyordum... çaktırmadan geçirmeye başladılar... 79 oldu .. 86 oldu 96 oldu en son 102 mi 107 mi geldi.. aradım bağırdım çagırdım öyle şeyler söylüyorki bide kafan karışıyor .. yok bilmemnen bitmiş o paket böyle olmuş şimdi şöyle yapalım böyle yapalım önümüzdeki ay 80 küsür gelecek dedi tamam dedim .. hakkaten 80 küsür geldi sonra tekrar 90 küsür tekrar 100 geldi aradım yine 10 dakka konuştu bi b.k anlamadım dedim iptal et digiturk'u istemiyorum ben dedim her şifreyi çözen uydu alıcı alıcam legal yoldan yapmam hata idi bu işi dedim bu seferde üyeliğinizi kapatmak için digiturk ana bölge müdürlüğümüze gelip yazılı dilekçe vermeniz lazım dedi... olaya bakarmısın 1 mesaj yolu ile üyelik açılıyorlar ama kapamak için ayaklarına gitmemiz lazım.. yok size playboy verelim yok sunu hediye edelim istemiyorum o zaman spor hariç herşeyi kapa dedim.. sadece en ufak paket ve lig tv kalsın... tamam dediler hepsini kapattım... 10 tl düştü sadece amk spor gazetesi... üstüne bomba baglayıp gidip ana müdürlükte patlatasım geliyor yemin ederim böyle şey olmaz adamı katil ederler.

anil37
19-11-2015, 23:42
bende kuyumculuk ısı ıle ugrasıyordum suan . bızım teyzeoglunun turkcell tim lerınden bırısındeyım herhangı bır turkcell le alaklı bır problem vs olur ıse seve seve yardımcı olurum . tahahutlu telefon fazla fatura paketler tarıfeler vs vs

SerkanYazgan.
20-11-2015, 00:01
Vodafone self servisten ücretli harcamanız varmı kontrol edin eğer yoksa rede özel 7008 müşteri hizmetlerini arayın ve durumu anlatın, yardımcı olacaklardır.

Zaten redde sms, dk, internet ve yurtdışı arama var. Paket aşımı olmadıysa başka bir sıkıntıdır.

ToyGun
20-11-2015, 04:14
Vodafone Teknoloji'nin calisma sistemini görmüş biri olarak size söyleyeceğim en büyük yaptırımı BTK'dan aldıkları. şikayetin BTK'ya iletilmemesi icin çoğunlukla ne gerekiyorsa yapılır.
Vodafone.com.tr'den tüketici şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Durum incelenir, eğer hatırlarsanız telefon görüşmesi yaptığınız ve size yanlış bilginin verildiği tarihi de bildirin şikayette. 10 iş günü içerisinde çözülmek zorunda, eğer çözülmezse şikayet tekrarı oluşturabilirsiniz.
her ne sebeple (haklı/haksız) olursa olsun acıkan şikayet tekrar edilirse online olarak BTK'nin sistemine iletiliyor. Velhasıl müşteri kandırmak büyük bir suç, kısa surede çözülecektir sorununuz.

Kadyr
20-11-2015, 05:53
valla bu firmalar milleti yani bizi ayak üstü s***yorlar... Digiturkden sinema + dizi + belgesel + müzik + spor paketim vardı ... ilk sene 69 gibi birşey ödüyordum... çaktırmadan geçirmeye başladılar... 79 oldu .. 86 oldu 96 oldu en son 102 mi 107 mi geldi.. aradım bağırdım çagırdım öyle şeyler söylüyorki bide kafan karışıyor .. yok bilmemnen bitmiş o paket böyle olmuş şimdi şöyle yapalım böyle yapalım önümüzdeki ay 80 küsür gelecek dedi tamam dedim .. hakkaten 80 küsür geldi sonra tekrar 90 küsür tekrar 100 geldi aradım yine 10 dakka konuştu bi b.k anlamadım dedim iptal et digiturk'u istemiyorum ben dedim her şifreyi çözen uydu alıcı alıcam legal yoldan yapmam hata idi bu işi dedim bu seferde üyeliğinizi kapatmak için digiturk ana bölge müdürlüğümüze gelip yazılı dilekçe vermeniz lazım dedi... olaya bakarmısın 1 mesaj yolu ile üyelik açılıyorlar ama kapamak için ayaklarına gitmemiz lazım.. yok size playboy verelim yok sunu hediye edelim istemiyorum o zaman spor hariç herşeyi kapa dedim.. sadece en ufak paket ve lig tv kalsın... tamam dediler hepsini kapattım... 10 tl düştü sadece amk spor gazetesi... üstüne bomba baglayıp gidip ana müdürlükte patlatasım geliyor yemin ederim böyle şey olmaz adamı katil ederler.

Dilekce faxladiginda iptal ediyorlar tabi iptal ucreti vardir tahaahut var ise
Banada sunu yapmislardi. Reklam yapiyolar yillik su para diye 9 taksit olarak kredi kartindan hallettik isi sonra aradan epey gecti zam geldi ulan pesin cekiyon parayi nasl zam gelir meger giris paketine zam gelmismis banane kardesim diyip bagirip cagirdim. Taahhut oldugundan bi *** yapamadik ama dedim bu iki ay sonra bitiyor bakalim kim kimin pesinden kosacak diye koydum lafi ki oyle oldu zaten her arayanada bunu soyledim koydum postayi. En son guzel bir indirimle bi sene daha anlasma yaptim:)

Maxi
20-11-2015, 06:13
paket e dahil olmayan bir şey yapmışsınızdır büyük ihtimalle de öyle oldu.
mesela, mesaj paketi yoktu demişsiniz msj çekmiş olma ihtimaliniz var mı ?

mesaj paketi eskisinde yoktu
bunda 1000 sms var+ 1000dk konuşma+4gb falan internet

paket kullanımızını aşmıssınızdır veya herhangır bır paket e flan uye olmussunuzdur egerkı bunlardan bırısı cıkar ıse hıcbır sekılde bır hak talep edemezsınız . herhangı bır pakete uye olmussunuz dedıgımde goller cepte vs gıbı paketler den bahsedıyorum . en mantıklısı en yakın vodafone subesıne gıdıp dırek net olarak ordan baktırmanız.

başka paket falan yok

Vodafone self servisten ücretli harcamanız varmı kontrol edin eğer yoksa rede özel 7008 müşteri hizmetlerini arayın ve durumu anlatın, yardımcı olacaklardır.

Zaten redde sms, dk, internet ve yurtdışı arama var. Paket aşımı olmadıysa başka bir sıkıntıdır.

sonuçta paket aşımı - geçme falan zaten yok
en iyisi ben şikayet edeyim edeyimde ben bunların peşinden koşmak zorundamıyım
önceden her hafta 2 kere zırt pırt ararlardı, taattüt yaptıktan sonra vodafondan arayan yok tabi ohh ne güzel
intikamım acı olur yanlız

TarikS
20-11-2015, 06:43
Telefonda olduysa kayıtlardan hallederler abi önce aramayı dene olmazsa şikayetvar'a yazman iyi olur.

Beni de Garanti kandırdı kart aidatı 80-90 lira bişey dediler şubede Amex çıkartırken, ilk kullandığım ay 410 TL geçirdiler ama sözlü beyanat diye kanıt yok diye birşey yapmıyorlar. TR'ye dönünce tüketici mahkemesini deneyeceğim adama çare bırakmadılar. Her fırsatta Garantinin anasına bacısına sövüyorum :)

Sezgin
20-11-2015, 06:43
Gec odeme yaptiysaniz bide gecikme bedeli diye bisi yansitiyorlar.

Ers
20-11-2015, 07:23
http://www.vodafone.com.tr/Red/tarifeler.php

tarifleri incelediğimde .

red small 59 tl , tahütsüz 70 tl. iletişim vergiside 1 tl gibi . 71 TL

tahüttün yok yada gözükmüyor sistemde bence abi tarifen de.

Maxi
20-11-2015, 07:27
Tarifeler: Red XS | S | M | L | Red: Bireysel - Vodafone (http://www.vodafone.com.tr/Red/tarifeler.php)

tarifleri incelediğimde .

red small 59 tl , tahütsüz 70 tl. iletişim vergiside 1 tl gibi . 71 TL

tahüttün yok yada gözükmüyor sistemde bence abi tarifen de.

bak bu dediğin olabilir belki
acaba beni 2 sene tahattütsüzmü kaydettiler, bakayım ona

blumenberg
20-11-2015, 07:32
tahahutsuz kaydetmiş olabilirler, cunku bende de aynısı oldu,günü gelince şuraya mesaj atın dediler, yaptık fakat sisteme geçmemiş, fazla yansıttılar 10 lira, sonra diğer ay hemen düşüm sağladılar.

Berkan
20-11-2015, 07:33
Telefonda olduysa kayıtlardan hallederler abi önce aramayı dene olmazsa şikayetvar'a yazman iyi olur.

Beni de Garanti kandırdı kart aidatı 80-90 lira bişey dediler şubede Amex çıkartırken, ilk kullandığım ay 410 TL geçirdiler ama sözlü beyanat diye kanıt yok diye birşey yapmıyorlar. TR'ye dönünce tüketici mahkemesini deneyeceğim adama çare bırakmadılar. Her fırsatta Garantinin anasına bacısına sövüyorum :)

amexden çok saplıyorlar onu bende yaşadım ekkarta içimde hissettiydim . yemeklerin %5 i falan dönüyor dönmesinede baştan geciriyor zaten geçirecegini

TarikS
20-11-2015, 08:07
amexden çok saplıyorlar onu bende yaşadım ekkarta içimde hissettiydim . yemeklerin %5 i falan dönüyor dönmesinede baştan geciriyor zaten geçirecegini

Bilendim şerefsizlere ya ödemedim hala kredi skorumu da saldım nasıl olsa TR'ye dönmem diye ama dönücem galiba arayı düzeltmek lazım :D

1.8 turbo
20-11-2015, 08:14

gecmıs zamanda dsmart uyelıgım vardı. kapattırabılmek ıcın 8 ay aralıksız ugrastım. her gun aradım. fax cekın dedıler cektım, aps yoluyla posta yollayın dedıler yolladım. sıkayetvar a yazdım. kavgalar bagrısmalar psıkolojımı alt ust ettıler zar zor kapattırdım. ustune ustluk ılk basvurupta sıstemıden yaynı durdurdular fakat 8 ay daha para tırtıkladılar her ay bı sekılde kucukte olsa fatura gelmeye devam ettı. lanet olsun dedım ugrasmadım yeterkı kapatın hesabımı dedım.

bedava verseler dıgıturk dsmart vs evıme sokmam aklıma geldıkce sınırleım bozuluyor

burkaykalyon
20-11-2015, 08:24
Vodafone aynısını bana 3 sene önce yaptı. Blackberry kullanırken BIS tarifesi 49 TL olacak dediler. İlk 2 ay 49 geldi. 3. ay bir fatura geldi 160 TL. Sayıyı çok net hatırlıyorum tamı tamına 37 sefer çağrı merkezini aradım. Tabi bu sırada Vodafone'u bırakıp Turkcell'e geçmiştim.

Bu süreçte faturayı ödemedim haliyle. En sonunda 37.sefer arama sonucunda hatanın kendilerinden kaynaklı olduğunu, telefondan internet çıkışımın BIS üzerinden değil Smart Internet üstünden yapıldığını ilettiler. Biz hallediyoruz buradan 49 TL borcunuzu ödeyin yeter dediler. 49'u ödedim.

1,5 ay sonra bilmem ne hukuk bürosu beni aradı. Vodafone'a 110 TL borcunuzdan dolayı yasal takibe alındınız bilmem ne dediler. Derdimi anlatmaya çalıştım bakın böyle böyle diye. Biz sadece parayı tahsil etmek durumundayız detayı Vodafone ile görüşün dediler. Vodafone'u aradım. Böyle böyle olmuş ne iş dedim. Dosya avukatlık olmuş biz detaylı inceleyemeyiz dediler.

En sonunda avukatlık bürosunu aradım. Babacan bi avukat amca çıktı karşıma. Dedi ki: Bak evladım benim en büyük müşterim Vodafone ama bugün aynen bu konu yüzünden konuştuğum belki 10. kişi sensin dedi. Herkese aynı şeyi yapmışlar dedi. Sen öde parayı dedi. Allahından bulsunlar elimden bir şey gelmez dedi. İstersen karşı dava açarız ama ömrün çürür dedi kısaca.

Paşa paşa ödemiştim valla.

R-13239
20-11-2015, 08:38
Vodafone'u arayın, müşteri hizmetleri hallediyor ve ücret iadesi yapıyorlar. (Diğer ay az ödeme alıyorlar faturadan)

Ailemde ve çevremde çok başına gelen var.

SpeedlinE™
20-11-2015, 08:45
Benim hattımda kontörlü sebepsiz yere internet harcaması yaptınız diye 7tl kesmişlerdi akşama kadar internet bedava yazdılar 2gb harcamıştım çünkü sebepsiz yere idi ondan sonraki gün gene kestiler Vodafone aradım bayan yok internet harcamışsınız filan dedi baya inatlaşma sonra bakalım dedi görürüz dedi sonra özür dileyerek param geri yatırmışlardı benzer olaylar faturalı hatta anneme babama yaptılar şikayet ettiler onlarla paraları geri yattı

TorqueTuning
20-11-2015, 09:02
Digitürk en büyük dolandırıcı bu ülkede, elini veren kolunu kaptırır. Daha kapısının önünden geçmem, üste para verseler evime sokmam. Maçlarını da çatır çatır kaçak internetten izlerim!

Tunacan
20-11-2015, 09:05
Turkcell den vodefone a geçmeyi plnlıyoruz. 11 adet şirket hattı var. Tavsiye edermisiniz? Gelip fiyat verdiler. 6000dk heryöne, heryöne 6000 sms, 6gb internet 66TL.. Turkcell e bunun çok fazlasını ödüyorum..

MDeniz
20-11-2015, 09:18
avea da benim 210 TL mi öyle aşırdı yok şuraya kayıt olmuşsunuz felan filan bahanesiyle Allah'ın cezaları sonuç tabiki de onlar haklı bildiğin devlet gibiler.

Mivec_4G63
20-11-2015, 10:45
dejavu oldum yav. Daha yeni geçtim aynı şekilde 49 yerine 55 gelecek dediler. 71 gelirse orayı kafalarına yıkarım :)

TolgaUs
20-11-2015, 11:28
Gittigidiyor da beni kandırdı. Bedava kargo diye ürün aldık kendilerinden alıcı ödemeli diye göndermişler.
adam gelmiş kargoyu çalışanlara teslim etmiş bide kargo parası almış. Sabah sabah 4 lira para kaybettik.

Emre Ekrem
20-11-2015, 12:00
Direk BTK ya şikayet hemen sonuç alırsın.

Killah
20-11-2015, 12:52
Ben de vakti zamaninda Red Elite Extra paketine 115tl x12 ay tahattutle abone olmustum fakat o 12 ay boyunca odedigim faturalar hicbi zaman 115 tl gelmedi, aksine 250 bile odedigim oldu fakat tahattutu bozmaya kalktigimda odemem gereken ceza cok daha fazla bi rakama tekabul ediyodu, hattimi kapattirmaya karar verdigimde de cok direttiler fakat bi daha dusunmuyorum vodafone'un yakinindan gecmeyi. En nihayetinde cekmeyen bi operator.

Maxi
23-11-2015, 11:58
güncelleme yapayım
vodafone self servis üzerinden şikayet maili yazdım
dönüş yaptılar, meğerse daha önce arayıp iptal ettirdiğim 15TL değerindeki internet paketi aktif miş
onu iptal edecekler ve fatura 55-56 tl gibi olacak artık.