PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suriye Sınırına Düşen Uçak

Sayfa : [1] 2

vectra-tuner
24-11-2015, 09:36
Link: Suriye sınırında savaş uçağı düşürüldü - CNN TÜRK (http://www.cnnturk.com/dunya/suriye-sinirinda-ucak-dustu-iddiasi)

Suriye sınırında, bir savaş uçağı Türk jetleri tarafından vurularak düşürüldü. Hatay'ın Yayladağı ilçesinin karşısındaki Bayırbucak bölgesine düşen uçağın hangi ülkeye ait olduğu henüz bilinmiyor. Uçakta bulunan iki pilotun ise paraşütle atlayarak kurtulduğu belirtiliyor. Pilotlardan birinin Türkmenler tarafından esir alındığı öğrenildi.

Düşürülen uçak Suriye yada Rusya'ya ait uçak... Görüşleriniz neler? Bildiğiniz gibi Suriye'de Türkmelere yönelik çok açık bir saldırı var ve herkes Türkiye'yi sessiz kalmakla suçluyordu ama öyle değilmiş... Bence çok yerinde bir hareket ister Rus uçağı olsun ister Suriye uçağı olsun...

Sizlerin düşünceleri neler?

TaGo
24-11-2015, 09:41
dolar yarım saatte 2 kuruş arttı :D

vectra-tuner
24-11-2015, 09:49
Suriye işine bulaşmak büyük hata , ama bu yapılan bence doğru... Diğer türlü itibar kaybı olur... Dik duruş şart

BurakOzdemir
24-11-2015, 09:51
ben sığınağa iniyorum beyler

melihyilmaz
24-11-2015, 09:53
Suriye işine bulaşmak büyük hata , ama bu yapılan bence doğru... Diğer türlü itibar kaybı olur... Dik duruş şart

Aynen katiliyorum suriye cok karisik bizim girmemiz buyuk hata.

M U R A T
24-11-2015, 09:53
eğer rus uçağı ise daha kötü günler bizi bekleyebilir

XoR
24-11-2015, 09:54
dolar yarım saatte 2 kuruş arttı :D

Sen bi Doçka al kanka, birde Adnan Menderes'e yakın döviz bürosu bul :hehe: :D :hehe :D

AlwaysFast
Mücahidler aslanlar gibi savaşıyor.Cepheye çok sayıda müslüman gidiyor savaşmaya.Bayırbucak Türkün yurdudur Allahü-Azimüşşan'ın da izniyle düşmeyecektir.Allah güç,kuvvet,iman,sabır versin tüm Mücahidlere.

vectra-tuner
Türkiye'ye Rusların savaş açması o kadar kolay değil , Ekonomileri gaz petrol fiyatlarının düşüşünden dolayı pert... Birde Türkiye ile dalaşırlarsa iyice rezil olurlar... Haa Misilleme yaparlar orası ayrı zaten T.S.K. kırmızı alarmdadır... Ama şunu unutmayalım ses çıkartmaz isek daha büyük bir Savaşa girmek zorunda kalırız...

TaGo
24-11-2015, 09:55
Sen bi Doçka al kanka, birde Adnan Menderes'e yakın döviz bürosu bul :hehe: :D :hehe :D

Bana monte olan şemsiyenin ince ince kapandığını hissediyorum. 3 lere yaklaşırsak belki olduğu yerden çıkarabiliriz bile şemsiyeyi :D

BurakOzdemir
24-11-2015, 09:57
putin ulusal güvenlik komitesini topluyomuş amk

darkmoon
24-11-2015, 09:59
düşen uçak eski mig ise 23-29 falan suriyedir sukhoi ise rusdur .. bu kadar basit..

vectra-tuner
24-11-2015, 10:00
Acil Hava savunma sistemi gerekiyor... Abd ile arayı iyi tutmak lazım Anasını satim

darkmoon
24-11-2015, 10:02
Türkiye'ye Rusların savaş açması o kadar kolay değil , Ekonomileri gaz petrol fiyatlarının düşüşünden dolayı pert... Birde Türkiye ile dalaşırlarsa iyice rezil olurlar... Haa Misilleme yaparlar orası ayrı zaten T.S.K. kırmızı alarmdadır... Ama şunu unutmayalım ses çıkartmaz isek daha büyük bir Savaşa girmek zorunda kalırız...

Rusya öyle hesapları olmadı hiç gemileri yakmakta ustadır umru olmaz.. geçmiş tarihinede bakarsan tarihinde 2.dünya savaşıda buna dahil buna benzer bir çok örnek var.. yakın tarihde gürcistan örneği var.. millet gene yok avrupayla kafa tutamaz karşı karşıya gelemez orda boru hatları var onları riske atmaz dendi adamların umru olmadı gürcistana girdi .. birleşmiş milletlerin burnunun dibine kadar tanklarını götürdü.. Rusya o kadar derin teknik hesaplar yapan bir ülke değil..

alperkirman
24-11-2015, 10:02
cumhurbaşkanlığı rus uçağı olduğunu açıklamış

omerce
24-11-2015, 10:03

Kesinlikle katılıyorum.

Bu ülke her zaman arada kaldı ezilen yine kendisi oldu. Kimseye ses çıkartmaya çıkartmaya türkiye yabancıların gözünde ırak gibi kolayca parçalanabilecek dağıtılabilecek bir ülke olarak görülmeye başlanmıştı. Savaş karşıtıyım ancak kendi vatandaşlarını koruması geleceğimiz için çok önemli. Orada savaşan bir türkmen bütün rusyadan değerlidir.

JANJ@N
24-11-2015, 10:04
"Reuters'ın İnterfaks ajansını kaynak göstererek geçtiği habere göre, bakanlık açıklamasında, "Uçağın tüm uçuş boyunca Suriye sınırları içerisinde olduğunu kanıtlayabiliriz" iddiasında bulunuldu." hürriyet

sıkıntı olcak gibi

BARR
24-11-2015, 10:05
Savaş hiçbir ülke için karlı birşey değildir, savaş çığırtkanlarından ise nefret ederim ancak burasıda dingonun ahırı değil kafana göre at koşturamazsın. İhlaller yapıldığında karşılık vermemek zayıflıktır, üstüne binerler..

SULTANOGLU
24-11-2015, 10:08
savaş olayını hala call of duty veya battle field oyunları gibi gören bir milletimiz var. öyle girdinmi save ettiğin yere geri dönüp tekrar yaşamıyorsun.

darkmoon
Amerikayla savaşı göze alıp ukraynaya giren rusya gürcistana giren rusya.. burnunuzun dibinde yakın örnekler var..

Tunacan
Kuzenim vurmuş pardon...

BARR
24-11-2015, 10:10
Türk hava sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçağın 5 dakika içerisinde 10 kez ikaz edilmesine rağmen ihlale devam ettiği, söz konusu uçağa angajman kuralları çerçevesinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait iki F-16 uçağı tarafından müdahalede bulunuldu"

vectra-tuner
24-11-2015, 10:11
RUS uçağı imiş abiler... Ruslar söylüyor

barisy
24-11-2015, 10:12
Cesaret edemez kısmına katılmıyorum. Adamlar çok yakın zamanda Kırım'ı Aldı ötesi yok. Kimsenin ağzı açılmadı. Açılamaz zaten.

Türkiye güney Doğu kısmında meydana gelen en korkunç emare bence yakın zaman önce hava savunma sistemlerinin kaldırılıp götürülmesi olmuştur. Hollanda almanya ABD hepsi peş peşe kaldırıp geri götürdüler.Patriotları . Hem de türkiye nin kararı tekrar değerlendirin talebine rağmen oldu. Bu durum ciddi bir şeylerin yaklaştığı hissiyatı veriyor bana.

Octane
Bence bizimkiler bağıracak onlar tehdit savuracak nato işin içine girecek biz havlayacağız onlar havlayacak hiç bir şey olmayacak euro dolar ayı gibi artacak olan yine bize olacak.

Yani umarım.

jeffy

Bize savaş açmalarına gerek yok bunu bahane edip doğalgaz vanasını kapar bize yeterde artar. sağdan soldan dileniriz artık doğalgaz diye..

Yigit-Y
24-11-2015, 10:13
bugün ne kadar da güzel bir gün değilmi.

AKP İktidarda İstikrar mukemmel

borsa 130.000 e gidecek ralli yapacak diyen insanlar hala var.

Allah belalarını versin....

wiesmann
24-11-2015, 10:15
valla bende gürcistan ve ukrayna örneklerini düşündükçe ürperiyorum. ruslar icraat adamı direk girip dümdüz edip çıkıyorlar kimseyide sallamıyorlar.

Allah sonumuzu hayır etsin. klavye kahramanlığına benzemez bazı gerçekler..

BARR
24-11-2015, 10:16
Rusya bizimle savaşa girese sınırdan öteye girse 3.dünya savaşı çıkar..

darkmoon
24-11-2015, 10:16
Cesaret edemez kısmına katılmıyorum. Adamlar çok yakın zamanda Kırım'ı Aldı ötesi yok. Kimsenin ağzı açılmadı. Açılamaz zaten.

Türkiye güney Doğu kısmında meydana gelen en korkunç emare bence yakın zaman önce hava savunma sistemlerinin kaldırılıp götürülmesi olmuştur. Hollanda almanya ABD hepsi peş peşe kaldırıp geri götürdüler.Patriotları . Hem de türkiye nin kararı tekrar değerlendirin talebine rağmen oldu. Bu durum ciddi bir şeylerin yaklaştığı hissiyatı veriyor bana.

rusya suriyeye kendi hava savunma sistemlerini yollarsa ki vardı zaten ama daha gelişmişini yollarsa 70-80 yılının teknolojisi patriotları bile havada avlıycak silahnları var rusların.. bizim envarterdeki savaş uçakları belli.. ruslarda bir su t-50 varki dünyanın en iyi uçağı olarak adlandırılır.. hiç bir f-16 falanda onla baş edemez..

vectra-tuner
24-11-2015, 10:17
Yok abiler o kadar da değil, Türkiye ile Gürcistan'ı Ukraynayı kıyaslamayın... Tek eksiğimiz Hava savunma sistemi ... Deniz kuvvetlerimiz oldukça iyi durumda ve bizimde kozlarımız var., Bu hareketi yapmaya mecburduk çünki karşımızda bir Kürdistan daha kurulursa parçalanma riski ile karşı karşıya kalacağız.. Bu mesele tüm ülkenin meselesi

jeffy
24-11-2015, 10:19

hiçbirşey olmaz kimse kılını kıpırdatmaz. Doğru düzgün ilişkimiz olan komşumuz yok zaten herkesle kavgalıyız.. Avrupada kim taraf olacak ta dünya savaşına dönecekki olay? abd desen bırak bizim için kendi için bile rusyayı karşısına alıp sözünü geçiremiyor..

kısacası Allah korusun savaş falan çıkmasın da çıkarsada yine tek başımıza kalırız..

Yigit-Y
24-11-2015, 10:20
sabah ne içtiniz siz yawww

adamın nükleer silahı var ankaraya atar.

Hepimizi miker kendimizi hala çanakkale de zannediyorsunuz.

millet olmuş yavşak asker olmuş don lastiği heyyy gidi çanakkale ruhu...

çanakkale ruhu olsa şuan ne başımızda bu cehennem zebanileri olurdu nede ülke sınırları içine giren düşman.

BARR
24-11-2015, 10:23
hiçbirşey olmaz kimse kılını kıpırdatmaz. Doğru düzgün ilişkimiz olan komşumuz yok zaten herkesle kavgalıyız.. Avrupada kim taraf olacak ta dünya savaşına dönecekki olay? abd desen bırak bizim için kendi için bile rusyayı karşısına alıp sözünü geçiremiyor..

kısacası Allah korusun savaş falan çıkmasın da çıkarsada yine tek başımıza kalırız..

Dostun olmasına gerek yok, zira Türkiyenin 300 yıldır dostu yok zaten hepsi politik oyunlar. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur muhabbeti ve çıkar örtüşmeleri girer devreye.

Ha dediğin gibi belli de olmaz orası ayrı değişik bir düzen var. Klavyeden yazması kolay işte bize :)

darkmoon
24-11-2015, 10:23

hiç bir şey olmaz .. ülkelerin dostluğu yoktur menfaati vardır.. bizde oda kalmadı zaten .. kimse yanımızda olmaz elini ateşe sokmaz.. uzakdan tvlere çıkıp kınıyoruz derler.. suriyede ve diğer ülkelerde olduğu gibi..

kelalper
24-11-2015, 10:26
arkadaşlar ne angajmanından bahsediosunuz. Senin hava sahana giren uçağı düşürmek savaş baltalarını çıkarmaktır. Uçağınla sınıra kadar refakat edersin çıkar gider. Savaş çıkarmak istiyorsan da vurursun. Bunun kuralı budur. Yok dik duracaksın falan hikaye. Rusya bu aynen o dik duruşunu iktidarsız erkek duruşuna çevirtir. Yunan uçakları ege de sürekli ihlal ediyo kaç senedir. Hangisini vurdun. Aynı şekilde Bulgar migleri sürekli Edirne tepesinde hangisine keleşle kurşun sıktın. Bu gerizekalılar birilerine maşalık yapıcam diye ülkenin bi tarafına koyuyorlar. Sizde padişahım çok yaşa helal olsun dik duracaksın diosunuz. Herifler senin topraklarına girmeden istanbul dahil heryerini füzelerle darma duman yaparlar sende buradan yakalamaya çalışırsın. Nuke e falan da ihtiyacı yok. Karadeniz kıyısından mancınıkla atsa gelir zaten.

barisy
24-11-2015, 10:28
rusya suriyeye kendi hava savunma sistemlerini yollarsa ki vardı zaten ama daha gelişmişini yollarsa 70-80 yılının teknolojisi patriotları bile havada avlıycak silahnları var rusların.. bizim envarterdeki savaş uçakları belli.. ruslarda bir su t-50 varki dünyanın en iyi uçağı olarak adlandırılır.. hiç bir f-16 falanda onla baş edemez..

Doğrudur. Benim dikkat çekmek istediğim , NATO marifetiyle 2013 yılında getirilen sistem apar topar gerekçesiz şekilde kaldırılıp götürüldü. Biz bize kalmış durumdayız. Rusya farklı bir ülke. AMD gibi değil.

ABD giriyor yakıp yıkıyor sonra çıkıyor gidiyor. Ruslar Girdiği yerden geri çıkmaz. Şu hale bak arkadaş ülkede tüm komşularla sıkıntı var.

jeffy
24-11-2015, 10:28
Dostun olmasına gerek yok, zira Türkiyenin 300 yıldır dostu yok zaten hepsi politik oyunlar. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur muhabbeti ve çıkar örtüşmeleri girer devreye.

Ha dediğin gibi belli de olmaz orası ayrı değişik bir düzen var. Klavyeden yazması kolay işte bize :)

Kesinlikle son cümlende haklısın bize kolay :) bu arada bi savaş çıkarsa taraf olan devletler rusyanın parçalanmasını değil bizim parçalanmamızı ister.. ;)

BARR
24-11-2015, 10:30
Valla dedğim gibi bizim kendi ırk ve dindaş (o da tartışılır arapların tavırı *****) dışında hiçbir zaman gerçek bir dostumuz olmadı zaten. Müttefiklikte tamamen çıkar ilişkisi olduğundan her daim değişken.

kelalper
24-11-2015, 10:31
savaş çıksın amerika incirliği dakikasına boşaltır aha söyliim.

Tolga-R
24-11-2015, 10:34
1 uçak düştü diye savaş çıkmaz hele ki nükleer savaş .... bu kadar korkmayın.

BARR
24-11-2015, 10:34
O yüzden Türkün Türkten başka dostu yoktur lafını seviyorum zaten.

Tayfun.O
24-11-2015, 10:35
Çok yerinde karar olmuş. Kim olursa olsun hava sahamızda işi yok. İzinsiz gezicek bizde öyle bakıncaz var mı böyle saçma bir şey . Rusya Hiç bir şey yapamaz

erdemköksal
24-11-2015, 10:40
http://www.mynet.com/haber/guncel/sinir-ihlali-yapan-ucagi-tsk-dusurdu-2198297-1

paylaşıldı ise kusura bakmayın uçağın düşüş videosu bende şimdi izledim ve olacakları merakla bekliyorum :soru::beuj::icon_wack

darkmoon
rusyanın savaşmaya ihtiyacı yok şu anda kullandığınız doğalgaz ve kullandığınız elektriğin elde edildiği doğalgaz rus doğalgazı.. rusya iranada dese türklere verdiğiniz doğalgazı kesin azerilere baskı yapsa yeter.. artar bile.. savaşa girmişden beter oluruz.

vectra-tuner
http://www.addtire.com/index.php?option=com_content&view=article&id=98:bir-devlet-adamligi&catid=36:guncel-yazilar&Itemid=66

Başımıza ne geldiyse ses çıkartmamız yüzünden geliyor ,Rahmetli Ecevit Kıbrıs harekatında dik durdu ve kazandı... Abd savaş gemisi yollarız diyor ve yolluyor, Ecevit ise 50 tane uçağıma mal olur diyip geri adım atmıyor ve sonuç Abd savaş gemisi tıpış tıpış geri dönüyor... Size Atatürk'ün bir duruşunu yazıyım

Size Atatürk döneminde yaşanan bir olayı anlatacağım. “O dönemde bize yan bakmayı bırakın kaşlarını bile çatamazlardı” dedirtecek bir olay. Olay “Kanapiçe Koyu Olayı”. Tarih 14 Temmuz 1934. Kanapiçe Koyu, Aydın-Kuşadası sınırları içinde, Sisam Adası’nın hemen dibinde, karşıdan biri seslense sesi rahatlıkla duyulabilecek kadar yakın bir koy. İşte her şey bu koyda oluyor.
O tarihte İngiliz donanması Sisam Adasına demirler. Sınırlarımızı yine askerlerden oluşan Gümrük Muhafaza Alayları korumakta. Donanma askerlerinden dördü bir sandalla gizlice bizim koya yaklaşır. Askerlerimiz kendilerini ikaz eder, dinlemezler. Bunun üzerine adamlara ateş açıp hepsini vururlar. Yalnız ölen İngilizlerden 3’ünün cesedi bizim kıyıda kalır, 1 İngiliz’in cesedi ise denize düşüp kaybolur.
Durum hemen Kaymakam Dilaver Bey’e bildirilir. Kaymakam da durumu telgrafla Ankara’ya anlatır. Ankara’dan talimat gelmesi beklenirken, bir İngiliz savaş gemisi Kuşadası Limanı’na demirler. 2 İngiliz subayı karaya çıkıp, Kaymakamın makamına gider. Kaymakamdan askerlerin hesabını sormaya çalışır. Ancak Kaymakam, Atatürk’ün arkasında olacağını düşünüp, hesap sormalarına sert bir şekilde karşılık verir. Türk askerinin ülkemizin yasalarını uyguladığını anlatır.
Bunun üzerine İngilizler 3 maddelik bir ültimatom verir. Ültimatom maddelerinden biri de İngilizlere ateş açıp vuran Balıkesirli er Musa’nın kendilerine teslimi. İngilizler gidince Kaymakam durumu tekrar Ankara’ya bildirir. Ültimatomdan Atatürk de haberdar edilir. Konuyu inceleyen Atatürk şu emri verir:
"Görevini yaptığı anlaşılan Türk eri Balıkesirli Musa, yerinden alınamaz ve cezalandırılamaz. Gerekirse Musa için İngiltere ile savaş göze alınır. Şimdi Ankara'ya hareket ediyorum. Ege’de kısmi seferberlik emri veriyorum."
Atatürk’ün emri derhal uygulanır. Ültimatomu kabul etmeyeceğimiz telgrafla İngiliz donanmasına, İngiliz donanmasınca da Londra’ya bildirilir. Kısacası bir er için gerekirse İngiltere ile savaşa girilecektir.
Sonunda İngiliz Hükümeti Türkiye’nin kararlılığını görünce, ültimatom maddelerinden sadece kayıp olan teğmenin cesedinin Türk karasularında aranmasına razı olur. Gıkları çıkmaz. Türk Devletinin iyi niyetiyle ortak bir arama faaliyeti başlatılır.
Bu olay sonunda, Kuşadası Kaymakamı Dilaver Bey'e bir takdirname ile 50 lira para ve 1 hafta istirahat izni verilir. 1934'ten sonra Dilaver Bey başka bir yerde görevliyken Kuşadası'na gelen Mülkiye Müfettişleri, İngiliz amirale çekilen 9 liralık telgraf ücretini uygunsuz bulup, hakkında soruşturma açarlar.
Dilaver Bey, devlet parasını çarçurdan mahkemeye sevk edilir(Günümüz politikacılarının bu durumdan çok ders almaları gerekir, ama nerde). Yargıç Kemal Aksüt, ilk celsede salonu boşaltır, Dilaver Bey'i yanına çağırır, gerekli makamlara ağzına geleni söyler ve beraat kararı verir.
Bugün, ABD askerimizin başına çuval geçirdi ses çıkarılmadı. Peygamberimize hakaret eden kişi Nato Sekreteri olmaz dendi, ertesi günü okey dendi. Kuzey Irak’a giren ordumuz için geri çekilin tehdidi geldi. Emre uyuldu. Barzani Diyarbakır’ı toprağı sayıp buraya karışırım, dedi, Talabani Türkiye aleyhine neler söyledi, ülkemize gelince el üstünde taşındılar. NATO Libya’ya giremez, ne işi var, dendi, haftasına kendi savaş gemilerimiz gönderildi, İzmir operasyon için üs yapıldı. Bir tek Gazze için özür dilendi, dendi. Bunlar doğal.
Kanapiçe Olayı’nda cesaret var. Uluslararası siyasette dik duruş var. En önemlisi ulusal gurur ve onur var. Atatürk yaşasaydı bunların hangisine eyvallah denirdi?” diye kendinize bir sorun bakalım. Başına çuval geçirenin başına sen de çuval geçirmezsen; bir sonraki seferde ne yaparlar bilinmez.

kelalper
24-11-2015, 10:42
Rusya kim ki ne yapabilir diyenler acaba rusyayı ne kadar tanıyor. Herifin nükleer denizaltısı var uçak gemisi var. Senden 3 kat fazla hava uçağı ve donanması var ve üretiyor. Sen anca satın alabiliosun. Kodumu oturtur.n *** çuvalı gibi olduğun yere çöker aptal aptal bakarsın idrak edene kadar. Sonra da ağlarsın ben ne yaptım diye.

darkmoon
24-11-2015, 10:44
kimse nin anlamadığı putin öyle laf cambazlığı yapan laf ebeliği yapan bir lider değil.. az ve öz konuşup gerekeni direk yapıyor..

M U R A T
24-11-2015, 10:46
beyler artık ne Atatürk var nede Çanakkale ruhu ayıktırayım

vectra-tuner
24-11-2015, 10:47
Savaş açmayı kolay sanıyorsunuz yanılıyorsunuz... Irak savaşı Abd gibi bir süper gücü bile ne hale soktu... Ki Abd Rusya ile kıyaslanmayacak kadar güçlü ve dünyanın tek hakimi... Ruslar önce aç karınlarını doyursunlar Abd analarını belledi kredi notlarını düşürdü petrolü düşürdü... Ekonomik olarak göçertti yani onları.,,, Rusların Türklerle savaşa girmesini ekonomileri kesinlikle kaldırmaz ki Türkiye yanlız olmayacak ... Abd ile Rusya arasında koos koca okyanus var ama Türkiye ile Rusya arasında öyle bir mesafe yok ...

XoR
24-11-2015, 10:48
Ruslara attığınız kurşunlar, bize füze olarak geri dönüyor lütfen duyarlı olalım :D

kelalper
24-11-2015, 10:52
ya arkadaş adam senin hava sahana giriyor yanlışlıkla ya da bilerek ama sana saldırmıyor. Savaş senin savaşın değil. Türkmene saldırıyor IŞID e saldırıyor. İkaz edersin sınırdışına kadar refakat edersin. Sana saldırırsa toprağına adım atarsa gebertirsin. Kimse de neden vurdun demez. Irak ne zaman bizim tankları vurdu kürt operasyonlarında. O kadar sınır ihlali yaptık. Savaş çıkarmak istemiyorsan göz yumarsın. Tekrar ediyorum adam 90 yaşındaki yatalak kanser vatandaşımı öldürsün ilk ben savaşırım ama benim savaşım olmayan bişey için savaşmam.

orhan_guney
24-11-2015, 10:52
http://i.hizliresim.com/B69E3G.jpg (http://hizliresim.com/B69E3G)

free-hifi
24-11-2015, 10:54
http://i.hizliresim.com/zlEgPB.jpg

vectra-tuner
Bize savaş açmalarına gerek yok bunu bahane edip doğalgaz vanasını kapar bize yeterde artar. sağdan soldan dileniriz artık doğalgaz diye..

Valla ne diyim , Doğalgaz azaldı kartlı sistem bendeki... Birkaç gün bekleyip gaz almayayım boşuna param gitmesin... :D

SULTANOGLU
hani konu dışı ama bizim bir uçağımız düşürülmüştü hatırlarsanız bir kaç sene evvel, hatta 2 pilotumuz şehit olmuştu. O an dik durmuşmuyduk hatırlayamadım.

Birde iyiki ülkemizin gündemi bu kadar yoğun yoksa genel olarak insamızın polikita gibi bir hobisi olmayacaktı.

BARR
24-11-2015, 10:55
Rusların Suriye olaylarından beri hava sahamıza hala 945867549867 defa YANLIŞLIKLA girdiğini nasıl düşünebiliyorsunuz orasını da ayrı ilginç.

vectra-tuner
24-11-2015, 10:57
ya arkadaş adam senin hava sahana giriyor yanlışlıkla ya da bilerek ama sana saldırmıyor. Savaş senin savaşın değil. Türkmene saldırıyor IŞID e saldırıyor. İkaz edersin sınırdışına kadar refakat edersin. Sana saldırırsa toprağına adım atarsa gebertirsin. Kimse de neden vurdun demez. Irak ne zaman bizim tankları vurdu kürt operasyonlarında. O kadar sınır ihlali yaptık. Savaş çıkarmak istemiyorsan göz yumarsın. Tekrar ediyorum adam 90 yaşındaki yatalak kanser vatandaşımı öldürsün ilk ben savaşırım ama benim savaşım olmayan bişey için savaşmam.

Mesele o değil... Ruslara mesaj ; Öyle kafana göre istediğin yeri vuramazsın deniliyor... Mesaj bence Abd'den...

BARR
24-11-2015, 10:57
Ayrıca hala taşeronluk yaptığımızı anlayamayanlar olmasıda ilginç.

kelalper
24-11-2015, 10:59
Savaş açmayı kolay sanıyorsunuz yanılıyorsunuz... Irak savaşı Abd gibi bir süper gücü bile ne hale soktu... Ki Abd Rusya ile kıyaslanmayacak kadar güçlü ve dünyanın tek hakimi... Ruslar önce aç karınlarını doyursunlar Abd analarını belledi kredi notlarını düşürdü petrolü düşürdü... Ekonomik olarak göçertti yani onları.,,, Rusların Türklerle savaşa girmesini ekonomileri kesinlikle kaldırmaz ki Türkiye yanlız olmayacak ... Abd ile Rusya arasında koos koca okyanus var ama Türkiye ile Rusya arasında öyle bir mesafe yok ...

Ruslar aç kalmaz ama merak ediosan söyliim sen aç kalırsın burada herşeyi ithal ettiğin için. Rus ekonomisi hep kötü denir ama adamlar her sene büyürler.

alperkirman
24-11-2015, 11:01
en fazla biraz döviz yükselir okadar
ne savaşı ne nükleeri arkadaşlar naapıyosunuz siz :D

vectra-tuner
24-11-2015, 11:01
TSK: Kütahya merkez hava üs komutanlığınca 227 adet tam teçhizatlı F-16 ve F-15'ler Karadeniz kıyılarında konuşlandırıldı
TSK: Gölcük Deniz üs komutanlığından 64 adet tam teçhizatlı savaş fırkateyni, Karadeniz açıklarına konuşlandırıldı
TSK: Yaşı 18'i doldurmuş herkes asker sıfatını taşımaktadır. Gerekirse askerliğini yapmış olanlar tekrar çağırılır

Tolga-R
24-11-2015, 11:03
TSK: Kütahya merkez hava üs komutanlığınca 227 adet tam teçhizatlı F-16 ve F-15'ler Karadeniz kıyılarında konuşlandırıldı
TSK: Gölcük Deniz üs komutanlığından 64 adet tam teçhizatlı savaş fırkateyni, Karadeniz açıklarına konuşlandırıldı
TSK: Yaşı 18'i doldurmuş herkes asker sıfatını taşımaktadır. Gerekirse askerliğini yapmış olanlar tekrar çağırılır

Kaynak ntv isimli twitter kullancısı ise yalan haber..

Arenimo
24-11-2015, 11:03
https://www.youtube.com/watch?v=Mlr8dAlRKLA

See You dedi , seeyou lar

Efendim o hoşçakal anlamında , Görüşürüz

0:43 0:52 arası
https://www.youtube.com/watch?v=jG38_sOckWY

See You lar anamızı belledi

deriyi almışlar

hee ya tazeee

Canselmo
24-11-2015, 11:07
5 dakikada 10 kez uyarılmış hala ükke topraklarında geziyorsa sende gereğini yapıp indiriceksin bu bukadar basit.

_muhaRRem
24-11-2015, 11:09
biraz daha bekleyeydik ülkemize gelip namuslarımızda birer çay kahvede içseydi aman ses etme şşşşş..

vectra-tuner
24-11-2015, 11:10
Kaynak ntv isimli twitter kullancısı ise yalan haber..

Yok... Hisse.net'de gördüm... Ama zaten T.S.K. Gerekli tedbirini almıştır.., Çünki Misilleme olabilir , Şimdi bence hiçbirşey olmaz biraz piyasalar sallanır.. Yeni gelişmeler olup yine piyasalar sallanır... Savaş çıkmaz Ruslarla... Suriye'ye birşey diyemem .. Olurda savaş çıkarsa havalar çok soğuk olduğu için ben gelemem... Yani şöyle yaza felan denk gelseydi neyse de.:D

vectra-tuner
24-11-2015, 11:11
biraz daha bekleyeydik ülkemize gelip namuslarımızda birer çay kahvede içseydi aman ses etme şşşşş..

+++++ 1 Milyon... Bu krizi başarılı bir şekilde yönetirsek bizim için çok büyük bir prestij olur... Bir daha 10 kere düşünürler.. Şamar oğlanına dönmüştük ama bu hareketi destekliyorum

forwett
24-11-2015, 11:13
abi sizdede bi iki yüzlülük yokmu adamlar vurmasa sınırlarımız kevgire döndü dersiniz vursa rusya bize kayacak dersiniz. Valla tuhaf bi memleketteyiz. #55 genel durumu açıklamış :D

vectra-tuner
24-11-2015, 11:16
Güzel kardeşim, Suriye işine hiç bulaşmayacaktık... Ama ses etmeye etmeye son 10 senede Şamar oğlanına döndük ... Pkk mesela? Aman sıcak para kaçmasın , aman borsa düşmesin diye diye alttan ala ala bu hale geldik... Ben baştan sona bunu savunuyorum ... En doğrusu gelen ağam gidem paşam stratejisi idi... Şu anda Türkiye'ye destek var , Suud ve Katar vs. neden çünki çıkarlar örtüşüyor...

Yigit-Y
24-11-2015, 11:17
osmanlı ocaklarına mensup insalar görüyorum :D:D:D

Büyük ülkeyiz biz diye hala bağıranlar görüyorum...

Allah halimize acır inşallah bu insanlara rağmende...

bu kış günü sobaya geçip odun kömür kuyruklarına girmeyiz...

Tunacan
24-11-2015, 11:20
https://www.youtube.com/watch?v=PmQPT34_8MA

cabrioleter
24-11-2015, 11:20

evet beyler Çanakkale ruhu kalmamış.
Irakta Suriyede Türkmenlerin ezilmesine topraklarından olmasına ses çıkarmadın bunca zamandır geri dönülemez kayıplar oluştu musul kerkük ve onca yer. Bu insanlar kardeşimiz her şeyden önce. Yetmedi orada bir politik unsur. Azıcık güçlü bağımsız olsan oranın iç politikalarına bile karışabilirsin Türkmenler sayesinde ama neyse. At gözlüğü ile olaya bakılıyor burda.

Ruslar çok uzun zamandır oluşmuş devlet geleneği ile yönetilirler. O yüzden aptal değiller, yok Türkiye'ye girecek yok savaş çıkaracak.. Ne olursa olsun karşısında Gürcistan yok Ukrayna yok. Sıcak denizlere bunca yıldır indirilmemiş adamları bundan sonra indirmezler ama canımız yanana kadar da yalnız kalırız.

Zaten daha önce sınır ihlali konusu yaşandı, adam gözdağı vermek için üstümüzden füze gönderip Suriye'yi vurdu. Bu yeterince açık bir mesajdı ve bizimkiler rezil oldu. Eğer Rusya bunun altında kalmayacak olursa savaşmaz vanaları kapatıverir kış arefesinde muma çevirir ülkeyi daha önce Almanya'ya yaptığı gibi.

jeffy
24-11-2015, 11:22

1 Türkiye yanlız olmayacak derken kimin yanımızda olacağını düşünüyorsun?
2 ABD 3 yıldır sırf Rusyanın desteklediği esad ı deviremedi?
3 Aç karnını doyursunlar dediğin Ruslar şu dakika çıkıp benim uçağımı düşürdün diyip birde üstüne dedikleri gibi uçağın suriye havasahasında gezindiğini ispatlayıp yok sana doğalgaz derse yarın sabah yaşayacağımız krizi düşünebiliyormusun?

vectra-tuner
24-11-2015, 11:23
http://savunmaturk.net/genel-askeri-konular/turkiye-ve-bolge-ulkelerinde-teror-ve-tum-silahli-gruplarin-faaliyetleri-t13968.16095.html

Askeri açıdan bakmak isteyenler yukarıdaki linki takip edebilirler.. Rus pilotun resmide var....

Elbette Ruslar bir şekilde bize karşılık verecek, Bu savaş Petrol ve Gaz savaşı... Bir tarafta ABD Türkiye Irak Suud Katar diğer tarafta Rusya Suriye İran .... Bilmediğimiz çok detayı var bu işlerin...

vectra-tuner
24-11-2015, 11:26
1 Türkiye yanlız olmayacak derken kimin yanımızda olacağını düşünüyorsun?
2 ABD 3 yıldır sırf Rusyanın desteklediği esad ı deviremedi?
3 Aç karnını doyursunlar dediğin Ruslar şu dakika çıkıp benim uçağımı düşürdün diyip birde üstüne dedikleri gibi uçağın suriye havasahasında gezindiğini ispatlayıp yok sana doğalgaz derse yarın sabah yaşayacağımız krizi düşünebiliyormusun?

Haklısın ama yapacak birşey yok... Suriye'yi Abd gazı ile karıştırdık... Şimdi geldiğimiz noktada ses çıkartmama gibi bir lüksümüz yok , Yani artık dur demek gerekiyor Ruslara... Karşımızda Kürdistan kuruluyor ve bunu engellemek zorundayız .. Eğer engelleyemez isek yarın Pkk-Pyd karşımızda devlet olacak ve bölünme riski iyice artacak Şu anda Mhp-Akp vs. ikisinin görüşüde aynı olacak..

Yigit-Y
Valla şimdi RTE aramıştır PUTİN aynen bunu demiştir.

Bizde bir Paralel var allah düşmanların başına vermesin.

Bizide kandırdılar uçağı paralel düşürttü.Pilotları içeriye atıcam söz.

Filan diyebilir ŞAŞIRMAM yani bunada :D

BARR
Uygun fiyattan stoklanmış doğalgaz verilir, detaylar için PM.

vectra-tuner
24-11-2015, 11:30
Valla şimdi RTE aramıştır PUTİN aynen bunu demiştir.

Bizde bir Paralel var allah düşmanların başına vermesin.

Bizide kandırdılar uçağı paralel düşürttü.Pilotları içeriye atıcam söz.

Filan diyebilir ŞAŞIRMAM yani bunada :D

Abd bize aynısını yapmıştı... Yanlışlık oldu bi daha olmaz dedi örtbas edildi...

Sanki Ruslarda kıvırıyor gibi... Yerden açılan uçaksavar ile vuruldu uçağımız vs. diye yani açık kapı bırakıyorlar ...

Yigit-Y
24-11-2015, 11:32
http://im.haberturk.com/2015/11/24/ver1448361038/1157827_620x410.jpg

http://www.haberturk.com/dunya/haber/1157827-tsk-iz-analizi-yayinladi

clioGT
24-11-2015, 11:38
günden güne çevremizde ne kadar komşu varsa, sınırımız olsun olmasın, hepsiyle papaz olduğumuzun, sürekli sıkıntı&problem yaşadığımızın farkındadır değil mi herkes?
yani aksini iddia eden yoktur artık herhalde di mi?:)

bakalım neler olacak bu işin devamında..

Tolga-R
24-11-2015, 11:46
Doğalgaz kesilir diye korkup eziklenen sözde ulusalcı lara tavsiyem tezek yakın.

vectra-tuner
24-11-2015, 11:51
Hükümet politikalarını zerre desteklemiyorum, bu konu siyasi partiler üstü bir konu, olay milli güvenliğimiz!!!! Son zamanlarda facebookta bizim yavşaklar Putini kahraman olarak gösteren resimlerini paylaşıyorlar...

fthdrn
24-11-2015, 11:54
Doğalgaz kesilirse bodrumdan sobaları çıkarır onu kurarız. Üzerinde de kestane kızartırız. Hayırdır ameka :D

darkmoon
24-11-2015, 11:55
doğalgaz ile ısınmak sorun değil gerekilirse odun yakılır tekrar kömür yakılır..
doğalgaz ile bu ülkede sanayi fabrika makinleri çalışıyor, doğal gaz ile türkiye elektrik üretimi yapıyor ve şu anda o yazdığınız klavyenin elektriği de ordan geliyor.. iş yerinizin elektriğide ordan geliyor..
doğal gaz ile büyükşehir belediyelerinde otobüsler çalışıyor, doğalgaz ile gemiler çalışıyor.. olay doğalgaz ile ısınmak ısınmamak değil.. sığ düşünmeyin.

Yigit-Y
24-11-2015, 11:56
parası bol alir bi rus geceleri ısınmak için yine no problemmm parası olana...

vectra-tuner
24-11-2015, 11:56
Doğalgaz kesilir diye korkup eziklenen sözde ulusalcı lara tavsiyem tezek yakın.

İşte asıl sorun bi şekilde ısınırız gerekirse Rus hatunlara sarılırız ama biliyorsunuz Türkiye'de elektrik doğal gazdan üretiliyor... Yani sanayiyi etkiler problem sadece bu

Yigit-Y
24-11-2015, 11:57
Sen kalk türk sınırlarına gir 3-5 dk boyunca 10 kez uyarı al sonra uçağını vursunlar , pilotunda türkmenlerin eline geçsin bak Allahın işine :)

Çok büyük bir ülkeyiz CANIMMS :D

fthdrn
24-11-2015, 11:58
Doğalgaz işin makarası. Türmendağına giden arkadaşlarla irtibata geçtik. Dağ yeniden Türklerin eline geçmiş.
Türkiye savaşa sürüklenmek isteniyor. Kartlarını iyi oynamalılar. Nato her an bize de barış ve demokrasi getirmek isteyebilir.

vectra-tuner
24-11-2015, 11:59
Aslında hazır el atmışken şu Ermenistan'a bi dal uzatsak ... Azeri kardeşlerimize moral olur bazı köyler hala işgal altında

Tunacan
24-11-2015, 12:01
Uçağı kimin vurduğu bile belli değil. Türkmen Komutanı da biz vurduk diyor. Nasıl iş bu?

darkmoon
24-11-2015, 12:02
bizim dostlarımız iyidir :) kim tutar seni aslansın kaplansın sen koskoca osmanlısın türkiye sin derler..
sen yürüdünmü "e hani yanımda olucakdınız" biz kınıyoruz uzakdan "e bir el atı verin zor durumdayım" yok yok böyle iyi uzakdan biz yanındayız bak kınıyoruz bol bol..

BARR
24-11-2015, 12:04
Canlarım benim:

http://www.ntv.com.tr/ekonomi/ruslar-istanbul-dedi,ZFzj4y9u_0uAPh6u7q5HaA

fthdrn
24-11-2015, 12:13
Bu şartlar altında "sen istiyor duj verecek 200 dolar daha" olmazsa iyi :(

Cimmeria
24-11-2015, 12:15
Doğalgaz sadece kaloriferlerde yanmıyor gençler, sobaları evde yakarsınız, fabrikaları da sobayla mı ısıtacaksınız ?

siyaset akılla yapılması gereken bir sanat bence, şu anki durumda bir rus uçağını düşürmenin mantıklı olduğunu ve uzun vadede ülkemize fayda getireceğini düşünmüyorum.

Tabii ki ruslarla açık bir savaş yaşanmayacaktır ama ekonomide büyük ölçüde etkileri görülecektir ne yazık ki bu durumun, bu sene azalan ruslardan dolayı turizm kan ağlıyordu, seneye iyicene b.ka sarar turizm, aynı şekilde doğalgaz konuları da bizi üzecektir...

Geçenlerde ortadoğuda 7 yıl yaşamış bir gazetecinin makalesini okumuştum bbcdeydi sanırım, adam aynen şunu söylemişti, televizyonlardan ya da bilgisayar başından size sunulan haber kırıntıları ile ortadoğuda olan bitenleri anlamanız mümkün değil, orda olan biteni görmeniz bilmeniz oralarda yaşamanız lazım.

Çok mantıklı bence, gördüğümüz üç tane haberden gaza gelip onlar şunu kesiyor, bunlar bunu doğruyor kahrolsun amariga kahrolsun rusya pis esed yorumlarından daha sağlıklısını yapmamız mümkün değil, o yüzden burdan birilerine sallamak çok da mantıklı değil.

Ha bu arada akape döneminde moda oldu "ulusalcı" kavramı bir aşağılama olarak kullanılıyor, aşağılama olarak kullandığınız ulusalcılar bu ülkede Atatürkçülüğe, türk milli değerlerine ve geçmişine en çok sahip çıkan adamlardır. 10 senedir amerikanın gazlamasıyla başa gelen adamların gazıyla ümmetçilik gazıyla kendinizi kaybetmeyin, o ümmetiniz senelerdir arap ülkelerinde neler yapıyor halk nasıl sömürülüyor gayet gözüküyor.

ramiz_21
24-11-2015, 12:28

eskiden dogal gaz mı vardı :heyoo::heyoo::heyoo:

aqustic
24-11-2015, 12:29
TSK'nın sayfasını açıp girebilen var mı?

kelalper
24-11-2015, 12:33
Allahın sevdiği kuluyuz da havalar sıcak tshirtle gezioruz hala.

Onamdar
24-11-2015, 12:38
Elektriğin büyük bir bölümüde doğalgaz ile üretiliyor termik santrallerde. Hertürlü muhtacız o gaza

barisy
24-11-2015, 12:39
Beyler şu sınır ihlali ile ilgili yayınlanan radar izini inceleyen var mı ? Ben biraz bakındım Google earth vasıtası ile. Sınırın ihlal edildiği görülen mesafe yaklaşık 3 km , belki 3,5 olabilir.

Yani sınıra girdiği andan itibaren 5 dk boyunca 10 defa uyarıldı kısmı biraz hatalı çünkü bir savaş uçağının düşük süratte bile gitse 3-4 km mesafeyi kat etmesi muhtemelen 1 dk civarında sürüyordur ( 200 km hızla gitse bile)

weST.27
24-11-2015, 12:47
savaş olayını hala call of duty veya battle field oyunları gibi gören bir milletimiz var. öyle girdinmi save ettiğin yere geri dönüp tekrar yaşamıyorsun.

:icon_tup::icon_tup:

kelalper
24-11-2015, 12:48
savaş uçağı 5 dakikada 100 km civarı gider ses hızında uçarsa. Bizimkilerin söylediğine göre uçak bildiğin bizim toprakları tavaf etmiş demek olur.

Kaanb34
24-11-2015, 12:53
Tsk aciklamis sinir ihlali var diye ve bence vurmalari cok mantikli artik batinin bizim bu tarz davranislarda sessiz kalmicagini ogrenme vakti geldi. Turkiye Cumhuriyeti kimsenin babasinin ciftligi degil kafasina esen sinir ihlali yapamaz.

vectra-tuner
24-11-2015, 12:54
Yeni Kabile açılandı... Dolarcılar yaşadı :D

barisy
24-11-2015, 13:05
Yeni Kabile açılandı... Dolarcılar yaşadı :D

geri geldi biraz sanki . Şu an 2,8690 larda . Az önce 2,88 üzerindeydi.

vectra-tuner
24-11-2015, 13:17
Dövize müdahale ediliyor... Yeni kabine etkileri azaltılması için..

forwett
24-11-2015, 13:18
bana hiçbir şey olmayacak hayat normal devam edecek gibi geliyor. Radar izini ilk yayınlamamız iyi oldu. Rusya'dan da sert bir açıklama yok ölen falan da yok Türkmenler biz vurduk diyor Rusya da karadan vurulduk diyor. İş oldubittiye gelecek gibi çok karmaşa var.

Thracian
24-11-2015, 13:41
Düşen uçakla ilgili, rus millet vekilinin biri meclisi duma ya, türkiyeye ticari uçuşların durdurulmasını önerdi.

Bazı arkadaslar direk savaş, nükleer atma gibi konulara girmiş, uçmuşlar resmen.

Ne olur biliyormusunuz? Mısırda düşen metrojet uçagından sonra sharm el shek gibi antalyaya olan uçuşları durdururlar.
Yine antalya başta olmak üzere sebze meyve ithalatını baltalarlar. Sakın aç kalırlar zannetmeyin. 5 günde güney amerikadan mal giriyor st petersburga.
İstanbulda ukrayna kirizinden bu yana tekstil sakat. Daha da derbe yer
Rönesans enka gibi büyük firmalar drv ihaleler alıyorlardı artık nah alırlar.

TaGo
24-11-2015, 13:56
Benim evde Doğalgaz yok umrumda olmaz. Havalar güzel Alperin dediği gibi tshirt le geziyoruz. Zaten hanımda kıskanç Rus ablalar ile muhabbete izin vermiyor. Savaş çıkmassa aq...

BaDCaT
24-11-2015, 13:58
bu hareket hic iyi hareketler dogurmayacak gibi.

Adam sirtimizdan bicaklandik dedi.

barisy
24-11-2015, 14:02
Putin Sırtımızdan bıçaklandık dedi.

jeffy
24-11-2015, 14:03

Doğalgazla sadece ısınıyoruz değilmi :)

Ülkemiz satın aldığı elektriği bir kenara koyarak ürettiği elektriğin %70 ini üretemez halegelir doğalgaz kesilirse.. Gerçi olay zaten Doğalgaz yüzünden tırsmaktan ziyade Rusya ya bile ne kadar muhtaç olduğumuzu vurgulamak.. Rusyanında bizimle savaşmaktansa elindeki kozu kullanabileceğini anlatmak.. ;)

kadioglu
24-11-2015, 14:05
http://www.ensonhaber.com/tsk-rus-ucaginin-iz-analizini-yayinladi-2015-11-24.html
İz analizi yayınlanmış.

darkmoon
24-11-2015, 14:06
ruslar bir şey dememiş diyenler esas tehlikeli yanı zaten bu.. keşke bir nota falan verselerdi bir rus yetkili açıklama yapsa hatta çok sert yapsa o gazı ufak ufak alır ama susmak hayrı alamet değil..

BARR
24-11-2015, 14:10
Benim evde Doğalgaz yok umrumda olmaz. Havalar güzel Alperin dediği gibi tshirt le geziyoruz. Zaten hanımda kıskanç Rus ablalar ile muhabbete izin vermiyor. Savaş çıkmassa aq...

Ne kadarda dolarcı bir erkek :D :D

srdralc
24-11-2015, 14:13
Putin Sırtımızdan bıçaklandık dedi.

karanlıkta bir evin içine girersen ; sırtından da vururlar, g.tünden de.
iz analizine göre adam girmiş, at koşturmuş ve defaten uyarılmış.

ayrıca bahsedilen noktada işid geçerken uğramamış bile, bizim üstümüze oynuyor dümbük putin.

baretta
24-11-2015, 14:25
Türkmenlerin korunması için yapılan her hareketi destekleyenlerdenim ben. Rusya, uzun zamandır bizi sırtımızdan bıçaklıyordu da şimdi mi kendisi bıçaklandı ? Işid adı altında Türkmenler'i bombalıyorlardı. Tabi ki bizi zora sokacak sonuçları olabilecektir ama bazı yerlerde de risk alınması gerekiyor artık sanırım.

Yigit-Y
24-11-2015, 14:26
http://im.haberturk.com/2015/11/24/ver1448370903/1157901_620x410.jpg

bu varya ADAM ADAM

20.YY Dünya Lideri Mustafa Kemal ATATÜRK
21.YY Dünya Lideri Vladimir PUTİN

Adam racon değil kafa kesmeye gelmez İNŞALLAH.

TaGo
24-11-2015, 14:30
Eğer bu adam Türkiye yi tehdit ederse 2 şey görmüş olacağız.

1- Her durumda birlik beraberliğimizi vurgulayan Türki cumhuriyetlerin Rusya ya tepkisi
2- Her durumda birlik beraberliğimizi bizim vurguladığımız ümmeti Müslüman ülkelerin Rusya yatepkisi

:D Ben çekirdeği ve baya bir Doları aldım beklemedeyim :D

darkmoon
24-11-2015, 14:31
putin kgb kökenli bir insan .. soğuk sert kominist sscb zamanı yetişmiş asker orjinli biri.. bu tür insanların empatisi sempatisi olmaz.. hayatı kıssasa kıssas şeklinde yaşarlar sonuçlarını bedelinide göze alarak.. bakınız gürcistan,ukrayna kırım .. niye bölye işlere giriyoruz anlamıyorum..

Dctrlprn
24-11-2015, 14:34
http://i.hizliresim.com/R96VlG.jpg (http://hizliresim.com/R96VlG)

BARR
24-11-2015, 14:34
Bizde Kasımpaşalıyız ayıktırayım!111!!

BaDCaT
24-11-2015, 14:36
Adamlara Rusatom firması ile nükleer santral yaptıracaksın..

Pardon füzyon soğutucusunun fişini kuzenim çekmiş der geçer.

Kaşarlı tost gibi oluruz radyasyondan.

vectra-tuner
24-11-2015, 14:38
Amma korktunuz, Birde şöyle düşünün Rusya'nın nükler tesisini T.S.K, Ani bir hareketle çok sayıda uçak kaldırarak vursa? Elbette çok hasar alırız hatta kaybederiz ama büyük zayizat verdiririz... Yada başka birşey söyleyim , Hani şu Işid Rusya'da bir sürü bomba patlatsa? Rusya ortadoğuya girmeyecekti.. O kadar korkmayın abiler

Yigit-Y
24-11-2015, 14:39
Bizde Kasımpaşalıyız ayıktırayım!111!!

hahahahahahhahaha :D:D::D:D:D mu hahahhahahahahaa

BaDCaT
24-11-2015, 14:41
Amma korktunuz, Birde şöyle düşünün Rusya'nın nükler tesisini T.S.K, Ani bir hareketle çok sayıda uçak kaldırarak vursa? Elbette çok hasar alırız hatta kaybederiz ama büyük zayizat verdiririz... Yada başka birşey söyleyim , Hani şu Işid Rusya'da bir sürü bomba patlatsa? Rusya ortadoğuya girmeyecekti.. O kadar korkmayın abiler

İlk cümle şunu aklıma getirdi. :D

http://galeri8.uludagsozluk.com/464/iran-k-kore-rusya-%C3%A7in-in-birle%C5%9Fip-abd-ye-dalmas%C4%B1_707747.jpg

Cimmeria
24-11-2015, 14:42

ya hakikaten ciddi yazmadiniz dimi bu satirlari :) amerikan filmi mi sandiniz bunu ? tsk ani harekatla rusyayi vursa falan :) hey allam.

vectra-tuner
24-11-2015, 14:44
T.S.K. Vurur demiyorum , Elinde kozları var diyorum... Her ülkenin elinde harekat planları olur merak etmeyin T.S.K.'nın elinde de düzinelerce var..

darkmoon
24-11-2015, 14:47

Rusyanın hava savunma sistemi dünyadaki amerikadan sonraki en iyi sistem.. adamlarda S500 a miracle of a weapon olarakda adlandırılan hava savunma sistemi var.. steath adı verilen hiç açıklamadıkları gizli teknolojileri de var.. o iş o kadar kolay değil.. sadece bilinen uydu sayısı 87 rusyanın bilinmeyen gizli askerli uydularla 140 ın üstünde uydusu olduğu tahmin ediliyor..

Yigit-Y
24-11-2015, 14:49
Ya sizi iyi kandırmış bu RTE yaaaa

Abi Putin savaş kararı almaz ilk önce bizi zantüre eder merak etmeyin....

tezek kömürde bulamayacak şekle sokar

sonrada bizde iç savaş çıkar.

MHP nin yapamadığını Putin yapacak sanırım :D

vectra-tuner
24-11-2015, 14:51
Rusyanın hava savunma sistemi dünyadaki amerikadan sonraki en iyi sistem.. adamlarda S500 a miracle of a weapon olarakda adlandırılan hava savunma sistemi var.. steath adı verilen hiç açıklamadıkları gizli teknolojileri de var.. o iş o kadar kolay değil.. sadece bilinen uydu sayısı 87 rusyanın bilinmeyen gizli askerli uydularla 140 ın üstünde uydusu olduğu tahmin ediliyor..

Elbette var, ama bu işler öyle değil ... Nasılki Suriye için taaa ordan kalkıp savaşa geliyorsa bizim destekçilerimiz de var... Türkiye bu işi kafadan yapmamıştır zaten., Rusya'yı o kadar gözünüzde büyütmeyin pls.

jeffy
24-11-2015, 15:03

şimdi Türkiyeden savaş uçağı kaldıracaksın bu gerginlikte Rusya havasahasına gireceksin binlerce kilometre içerde Nükleer tesisi bombalayacaksın öylemi? :)

Biz bu dakkadan sonra Rusya hava sahasına çakıl taşı fırlatsak paramparça ederler hocam :)

SULTANOGLU
24-11-2015, 15:04
İlk cümle şunu aklıma getirdi. :D

http://galeri8.uludagsozluk.com/464/iran-k-kore-rusya-%C3%A7in-in-birle%C5%9Fip-abd-ye-dalmas%C4%B1_707747.jpg

ya şu karikatürden sonra dahada yorum yapmaya gerek yok bence hahaahaha :hehe:

Tunacan
24-11-2015, 15:07
http://i.hizliresim.com/3jRPAO.jpg (http://hizliresim.com/3jRPAO)

vectra-tuner
24-11-2015, 15:08
şimdi Türkiyeden savaş uçağı kaldıracaksın bu gerginlikte Rusya havasahasına gireceksin binlerce kilometre içerde Nükleer tesisi bombalayacaksın öylemi? :)

Biz bu dakkadan sonra Rusya hava sahasına çakıl taşı fırlatsak paramparça ederler hocam :)

Güzel kardeşim , bir savaş olduğunda karşı tarafın size neler yapabileceğini hesaplarsınız... Rusların bile Türk - Rus savaş senaryoları var... Abd Irak savaşını hatırlatıyım saddama uçak bile kaldırtmadılar... Rusya Abd ile şu anda yarışacak güce sahip değil... Fransanın göbeğinde 200 Kişiyi öldürüyor teröristler de T.S.K.'nın Rusya'yı vuramaması komedi değilmi ? O Kadar hafife almayın T.S.K.'yı

atituti
24-11-2015, 15:09
ilk defa karı hariç rusyanın birşeyine vurduk

Erden

Komik olmus... Rusyayi hic tanimamissiniz.

weST.27
Fuat avni söylemişti ankaradaki canlı bomba olayından sonra bi tweet attı, rus jeti düşürülüp ülkeyi fiilen savaşa sokma planlanıyor diye

vectra-tuner
24-11-2015, 15:10
Ruslar bile T.S.K.'yı bizler kadar yere düşürmemiş

Kaynak : http://www.ntv.com.tr/dunya/olasi-turk-rus-savas-senaryolari,AGyqSTGKFESGJbsAgpmuKg

Rus “Askeri – Uzay Savunması” dergisi olası sebepler yüzünden ülkenin güneyinde çok sayıda ülkenin katılacağı savaşlar olabileceğini belirtip, içinde Türkiye’nin de bulunduğu değişik senaryolara yer verdi.

Milliyet gazetesinin haberine göre Askeri konularda yetkin bir yayın organı kabul edilen ve Rus silah sanayinin görüşlerini yansıttığı bilinen “Askeri-Uzay Savunması” dergisi etnik çatışmalar, toprak iddiaları, enerji kaynaklarını ele geçirme mücadelesi ya da ayrılıkçı akımların Rusya'nın güneyinde çok sayıda ülkenin katılacağı savaşlara yol açabileceğini ileri sürdü.

Dergi Rusya ile Türkiye’yi karşı karşıya getirebilecek ve ağırlıklı olarak hava kuvvetlerinin yer lacağı üç savaş senaryosu kurguladı.

Senaryolarını Türkiye, İran, Pakistan ve Afganistan gibi Müslüman ülkelerin Rusya’yı Kafkasya’dan dışlama niyetine dayandıran dergi, çatışmalara ABD ve NATO’nun da katılabileceğini, Moskova’ya ise sadece Ermenistan’ın destek vereceğini belirtti. Dergideki senaryolar şöyle:

BİRİNCİ SENARYO
Ayrılıkçılık, terörizm, etnik çatışmalar, Azeri-Ermeni sorunu ya da bölgedeki sivil Rusların öldürülmesi üzerine başlayacak savaşta bir cephede Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan, karşı cephede ise Rusya ile Ermenistan yer alacak.

Üç ülkenin 500’den fazla savaş uçağı Rusya’yı Kafkasya’dan uzaklaştırmak, ekonomik gücüne zarar vermek ve bazı bölgelerini ele geçirmek amacıyla güney kesimlerini 7-10 gün boyunca aralıksız bombalayacak.

İKİNCİ SENARYO
Bölgedeki etnik çatışmalar ya da İran’ın dini yayılmasından kaynaklanan savaşta Rusya, İran, Azerbaycan ve Gürcistan’la savaşmak zorunda kalacak. 250 civarında savaş uçağının katılacağı çatışmaların bir amacı da Hazar’daki petrol havzalarını ele geçirmek olacak.

ÜÇÜNCÜ SENARYO
Ayrılıkçılık, terörizm, kaybedilen toprakların yeniden ele geçirilmesi ya da Kafkasya’da etkinlik kazanma niyetinin yol açacağı savaşta Rusya’nın tek müttefiği Ermenistan olacak.

Dergiye göre karşı cephede ise ABD desteğindeki Türkiye ve Gürcistan yer alacak. Savaşa büyük olasılıkla Azerbaycan, ayrıca kısmen Ukrayna, Bulgaristan ve Romanya katılacak. Rus topraklarını binden fazla Türk, Türkiye’deki üslerden ve Akdeniz’deki uçak gemilerinden havalanacak Amerikan ve NATO uçakları bombalayacak, Rus hava gücü bir kaç saatte yok edilecek.

Ardından kara harekatı başlayacak, Rus enerji kaynaklarının taşındığı güzergahtaki bazı Kuzey Kafkas cumhuriyetleri işgal edilecek, Ermenistan toprakları ele geçirilecek ve bazı ülkeler haritadan silinecek.

jeffy
24-11-2015, 15:13
İyide Suriye işine bulaşmayacaktık... Sonuçta bulaştık ve hepimizi ilgilendiriyor.. Son zamanlarda sınır Ali babanın çifliğine döndü gelen vuruyor giden vuruyor, Onun için yapılanın doğru olduğunu savunuyorum.. Yoksa baştan Abd gazı ile Suriye'yi karıştırmasa idik zaten oradaki savaş böylesine büyüyüp bu hale gelmezdi.. Elbette ABD güdümünde gidiyoruz bu belli.. daha önce buralara yazdım Suud Katar desteği var bize babalarının hayrınamı veriyorlar size dolarları? Bugünkü hareket bile petrol fiyatlarını yükseltti.. Olaya farklı açıdan bakın. Askeri kısmına gelince o kadar korkmayın 1 Uçak düştü diye kimse savaş açmaz size...

Savaş hikayesini geç zaten Putinin tepkisi savaş gibi birşey olmayacağını gösterdi ilişkiler gitti dedi.

1- Bu kış için Rusyadan talep ettiğimiz anlaşma üstü ek doğalgaz talebini karşılayamayabileceklerini söylemişlerdi bu saatten sonra sittin sene vermezler.
2 ya mevcut anlaşmayıda fesheder yada anlayış gösterir anlaşma sonuna kadar gazı verir yeni anlaşma yapmaz yapsada afaki fiyattan yapar ses çıkaramayız.

neticede her şekilde olan vatandaşa olur kardeşim.. Zam bindirirler kullanım kısıtlarlar vs vs.

İnşallah abd bize destek olur :) artık gazmı bulur alacağımız gazın parasına mı destek olur muamma.

bu arada sınır mevzuuna gelince istesen düşürmezsin bir iki arkadaşın yazdığı gibi kaldırırsın 3 uçak adamlada irtibata geçer paşa paşa havasahanın dışına itersin.. Yunan tarafı havasahamız yıllardan beri yolgeçen hanı ne zaman düşürdük uçak? it dalaşı yaparsın gönderirsin dışarı Rusya büyükelçisini çağırır biz sizin savaşınıza karışmıyoruz ama havasahamızı kullanmayın dersin olur biter.

Berkan
24-11-2015, 15:14
Fuat avni söylemişti ankaradaki canlı bomba olayından sonra bi tweet attı, rus jeti düşürülüp ülkeyi fiilen savaşa sokma planlanıyor diye

f.a kimse her kimse onunda aq baştakininde sondakininde anasını bellediniz caanım ülkenin. bukadarda göstere göstere gel kaşı beni denmezki kodumun gazını elektrigini komple vermeyi bırak azaltsa yada eşek gibi zamlamak varken niye adam kalksın bombasını füzesini askerini harcasın yorsunki bizdekiler gibi malmı gerizekalımı

Erden
24-11-2015, 15:14
Misirdan sonra Turkiyeyede ucak seferlerini iptal etmeyi tartisiyorlardi. Ilk olacak bu olabilir.

weST.27
24-11-2015, 15:18
f.a kimse her kimse onunda aq baştakininde sondakininde anasını bellediniz caanım ülkenin. bukadarda göstere göstere gel kaşı beni denmezki kodumun gazını elektrigini komple vermeyi bırak azaltsa yada eşek gibi zamlamak varken niye adam kalksın bombasını füzesini askerini harcasın yorsunki bizdekiler gibi malmı gerizekalımı
Fuat Avni ;

Seçimden çok korkan Y…., iç savaş çıkarmanın yanısıra Rus jetlerini düşürüp ülkeyi fiilen savaşa sokmayı bile düşünüyor. Ankara’da son iki yılın en karanlık toplantıları yapılıyor. Davutoğlu da korkmaya başladı. Yaptığı tek şey koruma sayısını artırmak oldu. Ülkeyi kaosa sürükleyip iç savaş çıkararak fiili durum oluşturup yönetimi tek başına ele almak isteyen Y….’in başka çıkış yolu kalmadı. Yaptıkları yanlışlar dile getirilmesin diye tüm muhalif medyaya kapsamlı operasyon yapmak da planın diğer parçası.”

geçenlerde ki bi tweeti , denk geldi atayım dedim

vectra-tuner
24-11-2015, 15:20
Komik olmus... Rusyayi hic tanimamissiniz.

Siz de Teyo emmiyi tanımamışsınız... Seçim öncesini unuttunuz herhalde Türkiye'de neler olduğunu... Oyları ben vermedim ama ceremesini beraber çekicez...2*2 = 4

jeffy
24-11-2015, 15:24
Güzel kardeşim , bir savaş olduğunda karşı tarafın size neler yapabileceğini hesaplarsınız... Rusların bile Türk - Rus savaş senaryoları var... Abd Irak savaşını hatırlatıyım saddama uçak bile kaldırtmadılar... Rusya Abd ile şu anda yarışacak güce sahip değil... Fransanın göbeğinde 200 Kişiyi öldürüyor teröristler de T.S.K.'nın Rusya'yı vuramaması komedi değilmi ? O Kadar hafife almayın T.S.K.'yı

dostum sen gerçekten bazı şeyleri çok basit zannediyorsun.. Rusyanın kiminle yarışacak güçte olduğunu ne sen ne ben bilemeyiz. Ama abd yle yarışamayacak durumda dediğin rusya suriye olayında bütün dünyaya tek başına kafa tuttu abd gazıyla bizimki bile esad yıkılacak dedi sonuç? putinin dediği oldumu?

verdiğin örnekteki alakasızlağa bak rica ederim. TSK Rusyaya canlı bomba gönderip patlatabilir ama elini kolunu sallayarak gidip Nükleer tesis falan bombalayamazsın. Bombalatmazlar. Yahu adamların uçağı 2 dk havasahamıza girip çıkmış indirmişiz bak 2 dk diyorum. Sen burdan Dünyanın en iyi havasavunma mekanizması olan ülkelerden birinin nükleer tesisini vurmakttan bahsediyorsun.

Ben TSK yı hafife almıyorum emin ol ama sen rusyayı çok kolay lokma görüyorsun bu enteresan..

Erden
24-11-2015, 15:25
Siz de Teyo emmiyi tanımamışsınız... Seçim öncesini unuttunuz herhalde Türkiye'de neler olduğunu... Oyları ben vermedim ama ceremesini beraber çekicez...2*2 = 4

Ekonomik olarak bir problemleri yok. Dolar arti ama hersey devam ediyor...
Hala bir cok Turk insaat firmasi burada cok buyuk isler yapiyor.

Kirimda olanlari izledik.. Ukraynayida boldu gibi... daha once gurcistan ornegi var.

vectra-tuner
Kesinlikle Fuat avni Evrenozun söylediği gibi kendileri... Bir nevi tehditlerini bu kanalla yapıyorlar halkı böyle alıştırıyorlar... Diyorki saray şöyle yapacak savaşa sokacak krize sokacak... Akıllı adam ne anlar bundan? Söyleyim Oy vereyimki aman kurtulayım... İşimi kaybetmeyeyim... Şimdi anladınızmı bu Dolarlar neden Türkiye'ye geliyor? Katar emirinin bile açıklaması var , Gerekirse Askeri gücümüzü kullanırız tarzdından Türkiye'yi kastediyor tabiki ..

jeffy
Fuat Avni ;

Seçimden çok korkan Y…., iç savaş çıkarmanın yanısıra Rus jetlerini düşürüp ülkeyi fiilen savaşa sokmayı bile düşünüyor. Ankara’da son iki yılın en karanlık toplantıları yapılıyor. Davutoğlu da korkmaya başladı. Yaptığı tek şey koruma sayısını artırmak oldu. Ülkeyi kaosa sürükleyip iç savaş çıkararak fiili durum oluşturup yönetimi tek başına ele almak isteyen Y….’in başka çıkış yolu kalmadı. Yaptıkları yanlışlar dile getirilmesin diye tüm muhalif medyaya kapsamlı operasyon yapmak da planın diğer parçası.”

geçenlerde ki bi tweeti , denk geldi atayım dedim

Fuat Avni vallahide billahide bu rte nin ta kendisi..

seçimide kazandılar hala neyin tatavası bu yapılanlar?

vectra-tuner
24-11-2015, 15:26
Ekonomik olarak bir problemleri yok. Dolar arti ama hersey devam ediyor...
Hala bir cok Turk insaat firmasi burada cok buyuk isler yapiyor.

Kirimda olanlari izledik.. Ukraynayida boldu gibi... daha once gurcistan ornegi var.

Söyledim ya ; Bedel ödetecekler ... Türkiye ortadoğunun mafyası şu anda.. Şaka maka iyice Harami olduk:D

jeffy
24-11-2015, 15:26

bu topicte ilk defa bir mesajına katılıyorum :)

Berkan
24-11-2015, 15:32
https://www.youtube.com/watch?v=Tqmwy2ZzXCI

https://www.youtube.com/watch?v=Tqmwy2ZzXCI

MatraX_07
24-11-2015, 15:38
Gelecek adına endişelerim var
İç karışıklık ve terörden dolayı inşallah bizi savaş gibi pisliğin içine itmezler

fthdrn
24-11-2015, 15:40
Gelecek adına endişelerim var
İç karışıklık ve terörden dolayı inşallah bizi savaş gibi pisliğin içine itmezler

Tamda dediklerinizi gerçekleştirme gayeleri var başımızdakilerin ve dış güçlerin..

Erden
24-11-2015, 15:49
Söyledim ya ; Bedel ödetecekler ... Türkiye ortadoğunun mafyası şu anda.. Şaka maka iyice Harami olduk:D

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, yarın Türkiye’ye yapması beklenen ziyaret iptal edildi. Bu arada Lavrov, Rusya vatandaşlarına Türkiye'ye gitmemeleri çağrısında bulundu. Lavrov, "Türkiye'deki terör tehlikesi Mısır'dfan daha az değil" dedi. Bu arada Duma'da, Türkiye'ye uçuşların kesilmesi ve Türkiye'deki Rus turistlerin tahliye edilmesi için girişim başlatıldı. - See more at: http://turkrus.com/128629-lavrov-turkiye-gezisini-iptal-etti-turkiyeye-gitmeyin-cagrisi-yapti-xh.aspx#sthash.g3KqX3UG.dpuf

darkmoon
24-11-2015, 15:51
savaş mavaş olmaz rusyanın elinde elli bin tane koz var..
ticaret kozu var moskovoda rusyanın hegomonyasının olduğu ülkelerde bir sürü türk şirketleri iş yapıyor.. doğalgaz kozu var.. ayrıca rusya suriye ırak içindeki türkiyeye karşı örgütlerin türkiyeye karşı eğitip donatıp türkiyenin üstüne eylemsel bazda salada bilir böyle ibr ihtimalde az değil..
yani savaşa gelene kadar akşam olur..

vectra-tuner
24-11-2015, 15:53
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, yarın Türkiye’ye yapması beklenen ziyaret iptal edildi. Bu arada Lavrov, Rusya vatandaşlarına Türkiye'ye gitmemeleri çağrısında bulundu. Lavrov, "Türkiye'deki terör tehlikesi Mısır'dfan daha az değil" dedi. Bu arada Duma'da, Türkiye'ye uçuşların kesilmesi ve Türkiye'deki Rus turistlerin tahliye edilmesi için girişim başlatıldı. - See more at: Lavrov Türkiye gezisini iptal etti, "Türkiye'ye gitmeyin" çaÄŸrısı yaptı (http://turkrus.com/128629-lavrov-turkiye-gezisini-iptal-etti-turkiyeye-gitmeyin-cagrisi-yapti-xh.aspx#sthash.g3KqX3UG.dpuf)

Moskova yazıyor avatarınızda , Orada yaşıyorsanız itibarınız artar göğsünüzü gere gere gezin...

BARR
Beyler rusyanın nükleer denizaltısı, füzesi varmış!!!11!!!1

EmrE-35
Aha şimdi de helikopter düşürdüler bu olay büyür...

http://www.hurriyet.com.tr/ucaktan-sonra-simdi-de-rus-helikopteri-dusuruldu-40018163

forwett
24-11-2015, 15:54
devletimizi her fırsatta küçümsemeyi ne çok seviyorsunuz neyse ne elektriksiz kalacaksak kalalım amk gazetesi. burası yol geçen hanı değil kurallar belli sınırı ihlal edersen vurulursun. Vurmasak burada ne yazacaktınız onuda biliyoruz. Suriye olunca hemen vuruyorsunuz hadi yiyosa rusya uçağını vurun nerede bu devlette o basiret yazacaktınız iki yüzlüler(Devletimizi küçümseyenlere bu laf). Zeka oyunları yapıp 13 yıldır iktidar kalmayı başarabilecek bir yönetim bu yaptıklarının sonucunu hesaplayıp ona göre de hareket edecek bir akla sahiptir sanırım. Uçağa hiçbişey yapmasak oooooo devlet rusyaya diz çöktü vay basiretsizler olacaktı. şimdi de rusya kan alacak oldu nası yapcaz bi açıklayında bilelim.

Erden
24-11-2015, 15:55
Moskova yazıyor avatarınızda , Orada yaşıyorsanız itibarınız artar göğsünüzü gere gere gezin...

Evet Moskovada yasiyorum 13 yildir. Ne yazik ki oyle olmuyor...

forwett
24-11-2015, 15:55

Uçaktan sonra şimdi de Rus helikopteri vuruldu (http://www.hurriyet.com.tr/ucaktan-sonra-simdi-de-rus-helikopteri-dusuruldu-40018163)

okumak şart hürriyet hep böyle yapıyor.

Erden
24-11-2015, 15:56
savaş mavaş olmaz rusyanın elinde elli bin tane koz var..
ticaret kozu var moskovoda rusyanın hegomonyasının olduğu ülkelerde bir sürü türk şirketleri iş yapıyor.. doğalgaz kozu var.. ayrıca rusya suriye ırak içindeki türkiyeye karşı örgütlerin türkiyeye karşı eğitip donatıp türkiyenin üstüne eylemsel bazda salada bilir böyle ibr ihtimalde az değil..
yani savaşa gelene kadar akşam olur..

Savas olmaz ekonomik olarak acisini cikarir bunada gucu var. PKK yi destekler.

vectra-tuner
24-11-2015, 15:56

Uçaktan sonra şimdi de Rus helikopteri vuruldu (http://www.hurriyet.com.tr/ucaktan-sonra-simdi-de-rus-helikopteri-dusuruldu-40018163)

2-3 Saat oluyor onu Türkmenler düşürdü sanırım ..

hakotech
24-11-2015, 16:03
Vay arkadas lalelideyiz biz moku yedik.. bu arada kafa tutmak falan denmişte komik olmayın ya.. 22 senedir ruslarla calısıyoruz.. adamları gram tanımayanlar ne kadar boş konuşmayı sevıyosunuz.. net bişey yazayımmı size.. ama çooook net.. inşallah şavaş mavaş çıkmaz ama çıkarsa azımıza salıncak kurup sallana sallana mıçarlar.. NET.

vectra-tuner
24-11-2015, 16:05
dostum sen gerçekten bazı şeyleri çok basit zannediyorsun.. Rusyanın kiminle yarışacak güçte olduğunu ne sen ne ben bilemeyiz. Ama abd yle yarışamayacak durumda dediğin rusya suriye olayında bütün dünyaya tek başına kafa tuttu abd gazıyla bizimki bile esad yıkılacak dedi sonuç? putinin dediği oldumu?

verdiğin örnekteki alakasızlağa bak rica ederim. TSK Rusyaya canlı bomba gönderip patlatabilir ama elini kolunu sallayarak gidip Nükleer tesis falan bombalayamazsın. Bombalatmazlar. Yahu adamların uçağı 2 dk havasahamıza girip çıkmış indirmişiz bak 2 dk diyorum. Sen burdan Dünyanın en iyi havasavunma mekanizması olan ülkelerden birinin nükleer tesisini vurmakttan bahsediyorsun.

Ben TSK yı hafife almıyorum emin ol ama sen rusyayı çok kolay lokma görüyorsun bu enteresan..

Böyle bir savaş çıkarsa emin olun Türkiye-Rus savaşı olmaz... İsrail-Abd var perde arkasında.. Parasal destekçileri zaten biliyorsunuz... Ama Türkiye'yi çok hafife almayın derim www.savunmaturk.net buradan takip edebilirsiniz.

doncarlo
24-11-2015, 16:08
Nedir bu Putin aşkı anlayamadım bombardıman uçağı Türk hava sahasına girmiş gerekli uyarılardan sonra düşürülmüş.Aynı uçak koordinat hatasına düşüp Türk köylerini bombalasaydı yine aynı cümleler çıkarmıydı ağzınızdan ? Halk olarak taviz vermeyi gözde büyütmeyi kralcı olmayı her yanıyla seviyoruz tayyip hayranı putin hayranı esad hayranı saymakla bitmez.Kimsede Türkiye'ye güm diye dalamaz.Battlefield değil bu.

Erden
Böyle bir savaş çıkarsa emin olun Türkiye-Rus savaşı olmaz... İsrail-Abd var perde arkasında.. Parasal destekçileri zaten biliyorsunuz... Ama Türkiye'yi çok hafife almayın derim SAVUNMAT (http://www.savunmaturk.net) buradan takip edebilirsiniz.

Once ukraynayi ve kirimi kurtarsinlar. Ayni gazi ukraynada almisti. Bizim arkamizdalar diye.

Yigit-Y
https://www.youtube.com/watch?v=U4tNe3zR1Is

https://www.youtube.com/watch?v=U4tNe3zR1Is

vectra-tuner
24-11-2015, 16:09
Vay arkadas lalelideyiz biz moku yedik.. bu arada kafa tutmak falan denmişte komik olmayın ya.. 22 senedir ruslarla calısıyoruz.. adamları gram tanımayanlar ne kadar boş konuşmayı sevıyosunuz.. net bişey yazayımmı size.. ama çooook net.. inşallah şavaş mavaş çıkmaz ama çıkarsa azımıza salıncak kurup sallana sallana mıçarlar.. NET.

Sendemi ? Korkmayın bu kadar şu pis cünup adamlardan... Önce gidip karılarına kızlarına sahip çıksınlar :D

Erden
24-11-2015, 16:09
Rus uçağının Suriye’de düşürülmesi olayı terörle mücadele çerçevesinin dışına çıkıyor. Sırtımızdan bıçaklandık" diyen Putin'in konuşmasından öne çıkan bölümler şöyle: * Rus uçağı ve pilotları, Türkiye için hiçbir şekilde tehdit teşkil etmedi. Bu çok açık. * Suriye’de düşürülen Rus uçağı, IŞİD’le savaş görevini yerine getiriyordu. Teröristlere önleyici vuruşlar gerçekleştiriyordu. * Savaş uçağı Türk sınırına 4 kilometre uzaklıktaydı.Kesinlikle Türk topraklarını tehdit etmediler. Bu kesin bir bilgi. Onlar IŞİD'e karşı, Rusya'dan giden teröristlerin olduğu bölgeye özel operasyon yapıyordu. * Türkiye, Rusya’nın ABD ile bu tür olayların önlenmesi konusunda anlaşma imzalamış olmasına karşın Rus uçağını vurmuştur. Halbu ki Türkiye de ABD önderliğindeki IŞİD karşıtı koalisyonun parçasıydı. * Biz uzun süredir Türkiye toprakları üzerinden IŞİD'e finansman sağlayan petrol sevkiyatı yapıldığını biliyorduk. * Uçağın düşürülmesinin Türk-Rus ilişkilerine ciddi sonuçları olacaktır. * Rusya, Türkiye’ye sadece komşu olarak değil, aynı zamanda dost bir ülke olarak yaklaşmıştır. Böyle bir adım kimin işine yarardı bilemiyorum ama bizim buna ihtiyacımız yoktu. * Türkiye, Rus uçağının düşürülmesinden sonra acilen Rusya ile iletişim kurmak yerine, sanki uçağı Rusya düşürmüş gibi NATO’ya başvurdu. NATO'yu IŞİD'in emrine mi sokmak istiyorlar? - Biz her ülkenin bölgesel çıkarlarına saygı duyarız. Ama bugün yapılan gibi bir suça seyirci kalmayız. * Uçağımızın düşürülmesiyle ilgili tüm yaşananları analiz edeceğiz. - See more at: Putin: "Sırtımızdan bıçaklandık" (http://turkrus.com/128660-putin-sirtimizdan-bicaklandik-xh.aspx#sthash.fVxueCvl.dpuf)

vectra-tuner
24-11-2015, 16:13
Once ukraynayi ve kirimi kurtarsinlar. Ayni gazi ukraynada almisti. Bizim arkamizdalar diye.

Çıkar işi ... Abd sizi kurtarmaz kullanır... Verir silahı elinize savaşırsınız

Wankel Batu
24-11-2015, 16:14
hepiniz yasini basini almis insanlarsiniz nasil seyler konusuyorsunuz aklim almiyor.Ne savasindan bahsediyorsunuz , bu ülkenin savasa girebilcegine inanabiliyormusunuz ?

hakotech
24-11-2015, 16:15
Sendemi ? Korkmayın bu kadar şu pis cünup adamlardan... Önce gidip karılarına kızlarına sahip çıksınlar :D

Ekmeğime adamlar vesile oluyosa korkarım..artı bu memlekette hiç ****** yokmu ? Nedir bu ruslar ******dur mantığı ? Ozaman sızde adam olun parasıyla yapmayın demezlermi adama ? Valla abi iyi hoş konuşuyosun da bazen çok boş konusuyosun hakaten..

spree1903
24-11-2015, 16:19
1-2 ay önce insansız hava araçlarından dolayı Rusya'ya uyarıda bulunuldu zaten.defalarca ikaz edilmiş ihlal yapıldığı nihayetinde vurulmuş.Türk Jetleri Rus hava sahasına girsin bakalım çıkabilecek mi oradan.Yok götümüzden kan alırlarmış yok siki tutmuşuz.Yavşak putinde hemen terörist ilan etti bizi.Senelerdir Teröristleri el altından besleyen başka ülke sanki.Nihayetinde bir göz dağı verildi.Belkide Ruslar bilerek ihlal etti bizim hamlemizin ne olacağını tespit etmek için.İyi oldu istedikleri gibi at koşturamazlar

vectra-tuner
24-11-2015, 16:20
@Hakotech

Benmi seçtim başımızdakileri de öyle diyorsun... Geldiğimiz durum bu ... Defalarca söyledim sıcak para ile yaşıyoruz ve illegal işler yapıyoruz yapıcak birşeyde yok..

Abd kıvırdı abiler... Pentagon açıklaması " Olay Türk ve Rus tarafını ilgilendirir" diye..

jeffy
24-11-2015, 16:23
@Hakotech

Benmi seçtim başımızdakileri de öyle diyorsun... Geldiğimiz durum bu ... Defalarca söyledim sıcak para ile yaşıyoruz ve illegal işler yapıyoruz yapıcak birşeyde yok..

Abd kıvırdı abiler... Pentagon açıklaması " Olay Türk ve Rus tarafını ilgilendirir" diye..

abi yanımızda yer alacaklardan gördüklerindendi değilmi abd?

barisy
24-11-2015, 16:24
Pentagon açıklaması " Olay Türk ve Rus tarafını ilgilendirir. Abd kenara çekildi.
Benzer bir duruşu NATO'dan da bekliyorum çok kısa süre içerisinde.

Lavrov Türkiye ziyaretini iptal etti.

Burak53
denenmişin denemesi olmaz. nabız yokladılar. ters tepti. özür dileyecek bir ülke değil rusya. putin'in açıklamaları çok olağan. çok iyi oldu hakettik valla sınırı ihlal ettik özür dileriz bi daha olmaz diyecek hali yok tabi. ama dediğim gibi farkındalar. biz doğru bir hamle yaptık. suriye, iran, ukrayna ile aynı olmadığımızı anlamışlardır. evet ellerin çok koz var ama onlar da bizimle düşman olmak istemez. ikili görüşmelerle düzelecektir bir müddet sonra. bu arada çok takmayın kafanıza. elbet bir gün öleceğiz. savaşarak ölmek de bir seçenek. amaca hizmet etmiş olursunuz hiç yoktan.

hakotech
@Hakotech

Başında x parti olsaydı,yada senin sectiğin parti..ne fark edecekti ? Yine vuracaktı dimi ? Ya da bu adamlar delikanlılık yapıp vurduda senın partın kuyrugu kıstırıp vurmayacakmıydı ? Az önce destekcılerımız var dedin şimdi amerıka türkler ile ruslar arasında dıye bısey paylasmıssın.. noldu destekcımıze :) neyse abi ben hakaten tartışmak istemiyorum.. ama cidden karşımızdaki kim olursa olsun hafife almayın..

Erden
Yeni bir suriye,ukrayna,irak ornegi olma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz.

vectra-tuner
24-11-2015, 16:28
Başında x parti olsaydı,yada senin sectiğin parti..ne fark edecekti ? Yine vuracaktı dimi ? Ya da bu adamlar delikanlılık yapıp vurduda senın partın kuyrugu kıstırıp vurmayacakmıydı ? Az önce destekcılerımız var dedin şimdi amerıka türkler ile ruslar arasında dıye bısey paylasmıssın.. noldu destekcımıze :) neyse abi ben hakaten tartışmak istemiyorum.. ama cidden karşımızdaki kim olursa olsun hafife almayın..

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Rus uçağının düşürülmesine ilişkin sert bir mesaj yayınladı. Büyükelçi Kılıç, “Anlayın artık.Türkiye sözü de, uyarıları da dikkate alınması gereken bir ülkedir. Sabrını test etmeyin, dostluğunu kazanmaya çalışın” dedi.

darkmoon
24-11-2015, 16:32
izmir manisa üstünde uçan yunan savaş uçaklarına bir laf yok sanırım.. adamlar 12 mil muhabetinden devamlı türk kara sahanında geziniyorlar..

omrasm01
24-11-2015, 16:33
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun . Savaş çıksa ben Rus tarafında yer alırım diyecek insanlar var bu memlekette ama unutmayalım ki TÜRKLER size dokunmadıkça sizde TÜRKLERE dokunmayınız. Zira onlar çok sert ve haşin tabiatlı insanlardır (el-Cüveyni) denilmiştir ..

vectra-tuner
24-11-2015, 16:34
izmir manisa üstünde uçan yunan savaş uçaklarına bir laf yok sanırım.. adamlar 12 mil muhabetinden devamlı türk kara sahanında geziniyorlar..

Hele bi başkanlık seçim zamanı gelsin onlarıda vururuz...

hakotech
24-11-2015, 16:35
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Rus uçağının düşürülmesine ilişkin sert bir mesaj yayınladı. Büyükelçi Kılıç, “Anlayın artık.Türkiye sözü de, uyarıları da dikkate alınması gereken bir ülkedir. Sabrını test etmeyin, dostluğunu kazanmaya çalışın” dedi.

Tamam .....

Onamdar
24-11-2015, 16:35
KAP'a düştü bu

ABD ASKERİ SÖZCÜSÜ:TÜRKİYE'NİN UÇAĞI DÜŞÜRMEDEN ÖNCE RUS PİLOTLARI UYARDIĞINI, PİLOTLARIN CEVAP VERMEDİĞİNİ DOĞRULADI

KÖROĞLU
24-11-2015, 16:39
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun . Savaş çıksa ben Rus tarafında yer alırım diyecek insanlar var bu memlekette ama unutmayalım ki TÜRKLER size dokunmadıkça sizde TÜRKLERE dokunmayınız. Zira onlar çok sert ve haşin tabiatlı insanlardır (el-Cüveyni) denilmiştir ..

Bizim temel sorunumuz bu zaten, kadercilik.

Elindekini iyi yönetme, küçük hesaplar yaparak dış politikanın içine et.

Şamar oğlanına dön, sonra kaybettiğin itibarını geri kazanmak için çok daha evvel atman gereken adımı şimdi at.

Sonra da forum ortamında alimlerin cümlelerinden alıntı yaparak millete göz dağı ver.

Kusura bakma ama hayal görüyorsun. Dünya 900 sene önceki alimlerin devrindeki gibi dönmüyor (lafım alimlere saygısızlık mahiyeti taşımıyor)

farklı gerçekler / çıkarlar var. Gözleri açıp görmek lazım, umarım sen de görürsün.

darkmoon
24-11-2015, 16:39
memleket vatan aşkına savaşmak ayrı bir şey.. birilerinin çıkarları uğruna savaşmak ap ayrı bir şey.. Türkiye bazında değil genel anlamda diyorum bunu..

efe_
24-11-2015, 16:42
hahah savaş muabbetine girilmiş hemen, şaka gibi :) Kim neyle savaşıyor ne oluyor yahu, bu olayda kaybeden Türkiye olur uzun vadede

omrasm01
24-11-2015, 16:43
Bizim temel sorunumuz bu zaten, kadercilik.

Elindekini iyi yönetme, küçük hesaplar yaparak dış politikanın içine et.

Şamar oğlanına dön, sonra kaybettiğin itibarını geri kazanmak için çok daha evvel atman gereken adımı şimdi at.

Sonra da forum ortamında alimlerin cümlelerinden alıntı yaparak millete göz dağı ver.

Kusura bakma ama hayal görüyorsun. Dünya 900 sene önceki alimlerin devrindeki gibi dönmüyor (lafım alimlere saygısızlık mahiyeti taşımıyor)

farklı gerçekler / çıkarlar var. Gözleri açıp görmek lazım, umarım sen de görürsün.

Kısmet abi ne diyeyim :)

mrbars
24-11-2015, 16:44
Olay sadece hava sahası, uçak düşürme, angajman vs. değil.

Ekonomik olarak yıllardır ciddi seviyede bir savaş var zaten. Bu petrol fiyatlarıyla Rusya yarı batık bir ülke, direk Rusya üzerine oynanıyor.

Rusya'nın kuvveti kudreti muazzam hammadde rezervlerinden geliyor. Şimdi bakınız, hammadde fiyatları son 15 yılın en düşük seviyesinde. Bakınız petrol fiyatları. Bakınız altın fiyatları. Diğer ekonomik silahlarda bakınız FED/dolar basımı. Bakınız neticesindeki Rus devaluasyonu..
Buna uzun süre tahammül edebilecek durumda da değil. Suriye'ye girme sebebi Ortadoğuda söz hakkı ve olası şartları uzatırsanız alın gözünüze sokarımın gözdağı.

Dünya tarihine baktığımızda ekonomik savaşlardan sonra fiziki savaşlar gerçekleşmiştir. Anlatması uzun hikaye, ama ekonomik çıkmazlarda, savaş elzemleşir çözümdür.
Cepte Iphone, altta Cayenne, önde Whopper var diye dün bugünden pek farklı olmaz. Tarih tekerrürden ibarettir. Ha bugün ha yarın, bir vukuat çıkacak. Olacağı günde de; ne biz uçak vurduk diye çıkar, ne de uçağı vurmadık diye çıkmamazlık etmez. Kaçarı yok.

KÖROĞLU
24-11-2015, 16:44
hahah savaş muabbetine girilmiş hemen, şaka gibi :) Kim neyle savaşıyor ne oluyor yahu, bu olayda kaybeden Türkiye olur uzun vadede

Allah allah nidalarıyla elde satır şileden dalıp karşı kıyıya taarruz için bekleyen arkadaşlar var normaldir :D Takılmamak lazım fazla

Onamdar
24-11-2015, 16:45
Şahsen bende savaş olabileceğine ihtimal vermiyorum.
Ha ne olur doğalgaz meselesinden sıkıştıracaklar bizi. Rusyada faaliyet gösteren onlarca şirket var onlara zorluk çıkarırlar. Türkiyeden rusyaya girişlerde zorluk çıkarırlar. Rus turist gelmez güney sahilleri bize kalır:) . Birde suriyede türklerin desteklediği tüm oluşumlar yok edilir. Ama kısa vadeli olur bunlar 2-3 yıl sonra unutulur gider.
Bkz: Mavi marmara olayı

darkmoon
24-11-2015, 16:47
Şahsen bende savaş olabileceğine ihtimal vermiyorum.
Ha ne olur doğalgaz meselesinden sıkıştıracaklar bizi. Rusyada faaliyet gösteren onlarca şirket var onlara zorluk çıkarırlar. Türkiyeden rusyaya girişlerde zorluk çıkarırlar. Rus turist gelmez güney sahilleri bize kalır:) . Birde suriyede türklerin desteklediği tüm oluşumlar yok edilir. Ama kısa vadeli olur bunlar 2-3 yıl sonra unutulur gider.
Bkz: Mavi marmara olayı

en önemlisi pkk nın elinde gelişmiş rus füzeleri roket atarları silahları v.b olursa şaşırmamak lazım.

vectra-tuner
24-11-2015, 16:48
Bu arada C.B'mizin sayın damadının Enerji bakanı olduğu gündemden düştü..!!!

Umut melek
24-11-2015, 16:48
http://i.hizliresim.com/82EDga.jpg (http://hizliresim.com/82EDga)

Erden
24-11-2015, 16:51
en önemlisi pkk nın elinde gelişmiş rus füzeleri roket atarları silahları v.b olursa şaşırmamak lazım.

olacagi budur. iside karsi pkk

emi-R
24-11-2015, 16:53
ilk defa karı hariç rusyanın birşeyine vurduk

ahuahahauhauh sandalyeden düştüm :D:D:D:D

BurakOzdemir
24-11-2015, 16:59
beyler bir düşüncem var ne kadar doğru bilmiyorum paylaşıyım.

şimdi ruslar 1 ay önce işidi vuruyolardı füzelerle sonra işidle masaya oturdular ankarada bomba patlattılar sonra fransada patlattılar g20den sonra bizimkilerde abd ve bilimum ülkelerle aynı çizgide olduğunu belli etmek için bu uçağı düşürdüler.

acaba böylemi_?

onat
24-11-2015, 17:00
ben bu olayın sınırımızdaki petrol tankerlerinin patlatılması hadisesine de bağlıyorum. o tankerleri patlatan ruslar. tankerlerin sahibi çalık holding yanlışım yoksa. tankerlerin işid e petrol götürdüğü söyleniyor. facete bi haberde gördüm. sen bizim yüksek adette , içi petrol dolu tankerimizi vurursan, bizde senin uçağını vururuz demek istediler bence.

Erden
24-11-2015, 17:02
beyler bir düşüncem var ne kadar doğru bilmiyorum paylaşıyım.

şimdi ruslar 1 ay önce işidi vuruyolardı füzelerle sonra işidle masaya oturdular ankarada bomba patlattılar sonra fransada patlattılar g20den sonra bizimkilerde abd ve bilimum ülkelerle aynı çizgide olduğunu belli etmek için bu uçağı düşürdüler.

acaba böylemi_?

Petrol tankerlerinin intikamida alinmak istemis olabilir

Erden
24-11-2015, 17:03
ben bu olayın sınırımızdaki petrol tankerlerinin patlatılması hadisesine de bağlıyorum. o tankerleri patlatan ruslar. tankerlerin sahibi çalık holding yanlışım yoksa. tankerlerin işid e petrol götürdüğü söyleniyor. facete bi haberde gördüm. sen bizim yüksek adette , içi petrol dolu tankerimizi vurursan, bizde senin uçağını vururuz demek istediler bence.

Ayni seyleri dusunmusuz. Putin aciklamasi : * Biz uzun süredir Türkiye toprakları üzerinden IŞİD'e finansman sağlayan petrol sevkiyatı yapıldığını biliyorduk. - See more at: Putin: "Sırtımızdan bıçaklandık" (http://turkrus.com/128660-putin-sirtimizdan-bicaklandik-xh.aspx#sthash.kjo6teVN.dpuf)

Caesar
24-11-2015, 17:08
Şimdi savaş mavaş çıkmaz. Doğalgaz ambargosu falan faso fiso hayatta olmaz.

bence şu olacak. Rusya şuanda tepki çekmemek ve anlaşmaya sadık kalma amacıyla birşey yapmayacak.

Ama türkiyenin işid ile olan bağlantısını ortaya dökmek için elinden geleni yapacak.

Bunu kanıtlar gibime geliyor petrol tankerleri vs ki elindede bir çok bilgi vardır.

Eğerki Türkiye hükümetinin işidi desteklediği bilgileri kanıtlanırsa;

Türkiye hem Natodan hem ABD den güzel bir veto yer. Bunun üstüne Rusya işte ben haklıyım diyip onun üstünde tüm ambargoları koyar.

Piskolojik ve ekonomik savaş bu noktada başlar. Sonra ekonomi bakımından zayıflayan türk insanı birbirine girip iç savaş moduna girer.

İç savaş başlayınca Amerika gelir "Şu kekolar birbirini yiyor bi el atayımda insanlıktan nasibini alsınlar" şeklinde yapıcı bir tavır sergileyerek Irak ve Afganistanda yaptığını Türkiye de de yapar.

Böylelikle 100 yıldır kimsenin yıkamadığı Türkiye Devleti sayın reisimizin önderliğinde yavaş yavaş erir.

Çok mu abartı oldu evet biraz öyle ama 20 yıl önce o muhteşem Saddam için yazsaydım bunu herkes götüyle gülerdi "La saddamı kim devirirmiş ya" şeklinde.

İzleyelim görelim.

XSi
24-11-2015, 17:13
caesar, Türkiye isid e verdigini soyledigin destekten ABD nin haberinin olmaması mümkün mu sence?

biz bu seviyede olamadik hicbir zaman
ortada dediğin destek varsa ABD bu isin içindedir mutlaka.

Berat
24-11-2015, 17:27
30 lu 40 lı yaşlarda abiler füzeleri,nükleerleri havada uçuşturmuş doğalgazın vanasını filan kapattırmış su vanasımı bu yav :)
Putin Antalyada Türkiyenin,ışidin elindeki petrolü pazarladığını ülke ismi vermeden söylemişti. Hatta uydu ve iha görüntüleri var bunları görmemek için kör olmak gerek dedi. Özellikle Türkiyeye petrol vasıtasıyla giren kayıt dışı paradan çok rahatsızlar bence. Tabi sabaha kadar teori yazarız burda uluslararası arena ile ilgili. Ama bunlar olayın bizim gördüğümüz yüzü. Bence rusyanın yapmak istediği avrupanın elini bizim sırtımızdan çekmek. Bunuda ışidi desteklediğimizi göstererek yapacak ve daha rahat üstümüze gelecek. Avrupanın elinden kasıt mülteci sorunu ve ortadoğuda maşa olmamız. Türkiyede yangın yerine dönerse insanlar tamamen avrupaya göç etmek isteyecek ve bunu hiçbir avrupa ülkesi istemeyecektir. Sonuç ekonomideki dalgalanmalar sebebiyle yine giren bize girecek :)

Caesar
24-11-2015, 17:29
caesar, Türkiye isid e verdigini soyledigin destekten ABD nin haberinin olmaması mümkün mu sence?

biz bu seviyede olamadik hicbir zaman
ortada dediğin destek varsa ABD bu isin içindedir mutlaka.

abd işin içinde olsa ne olur abd inkar edince kimse üstüne gidemez ama türkiye inkarda etse herkes üstüne gelir. Paristeki patlamayı bile türklere bağlarlar.

TigeR
24-11-2015, 17:38
Ya uyarıldılarsa ses kaydı filan vardır ki zaten sınır ihlalinin haritası da açıklandı.Ne diyecekler bizim uçak sizin sınıra girmiş siz de vurmuşsunuz.Böyle mi diyecekler? Savaş filan çıkmaz Ruslarla ama işte doğalgaz da filan sıkıntı olabilir.Korka korka da bi yere varamazdık.Putin diğer ülkelere nasıl tehit savurmuştu:Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok ama bizim toprağımızda gözü olan ayıyla tanışır.Aynen o hesap

fthdrn
24-11-2015, 18:25
Biraz geniş zamanlı olacakları düşünürseniz olgar abi gibi büyük resmi görebilirsiniz. Uçak düşürmek tanker patlatmak kimsenin umrunda değil. Bunlar birşeylerin öncüsü olmak için tezgahlanan olaylar.

Caesar
24-11-2015, 18:37
Yabancı kaynakları falan herşeyi detaylı araştırdım. Ben sonuna kadar destkliyorum ya. İyiki vurmuşlar.

Rusya işid'e saldırmak için orada türkmenleri vurmak için değil. Değil doğal gazına sokayım isterse tek bir düğme ile türkiyeyi patlatacak güce sahip olsunlar kimse bizimle bu kadar taşak geçerek sınırlarımızı ihlal edemez.

Bence iyi olmuş tüm fikrim değişti. Hükümetide aldığı bu karardan dolayı gerçekten tebrik ediyorum.

Helal olsun.

Ekrem_06
24-11-2015, 18:38
A.b.d.'nin haberi olmadan uçak uçar mı? Komik olmayın ya yarın Rusya'dan net bir açıklama gelecektir. Savaşa nereye giriyorsunuz neyle giriyorsunuz? Zor tutulan yüzde 50 mi girecek savaşa :D Davos Fatihi biraz kabuğuna çekilsin baksın bakalım..

Caesar
24-11-2015, 18:41
Bu arada fikirlerim neden değişti onları söyledim;

1. Eskişehirden yapılan uyarıların ses kayıtlarını ingilizce olarak dinledim. 30 milden itibaren uyarı yapılıyor toplamda 12 kez yapılmış.
Normalde 10 milde yapılması lazım. Ama sonuç böyle olmasın diye 30 milde önceden uyarılmış.

2. Düngüz bir dil kullanılmış kesinlikle kışkırtılmamış.

3. Rusya işidi vurmak için orada var ve bunu bizde destekliyoruz. G20 de tayyip obama ve putin arasında bir toplantı gibi bişey olmuş.

4. Rusya bu toplantıya güvenerek Türkmenleride aradan çıkartayım demiş ve uyarıları dikkate almamış.

Şu dakkadan sonra yapacak birşey yok. Vurmamız gerekiyordu.

Ha şundan şüpheleniyorum. Bu bir oyun olabilir. Nasıl bir oyun o uçağı vurmak zorunda bırakılmış olabiliriz arkadaşlar ve bunun sonucu pis bir oyun içine sürükleniyor olabiliriz.

Vurmasaydık kimin haberi olurdu? Kimsenin. Ama vurduk tüm dünyanın haberi var şuanda. Eğer pis bir oyuna sürükleniyorsakda sonuçlarına kimseyi suçlamadan hep birlikte katlanacağız.

Eğer bağımsız bir devletiz diyebileceksek sonuçlarınada katlanmamız lazım.

Saygılar.

Burak K.
24-11-2015, 18:49
asalım keselim hıaaammına osmanlı torunuyuz hepsini yerle bir ederiz amk gazetesi rusya kim ki tükürsek boğulurlar pompalılarla tüfeklerle tabancalarla girelim uçarak kaçarak girelim vtec açarak girelim.

klavye kahramanlığı mod: off.

Abiler,arkadaşlar. Yıl olmuş 2015,tankı tüfeği kuşanıp savaşa girmeyeceğiz ki velev ki girdik Call of duty son save ettiğimiz yerden devam etme gibi bi seçeneğimiz yok. Bu tarz olaylara boyun eğmemek mantıklı ama bu kadar düşmanımız varken uçağı düşürüp yeni düşman kazanmanın hiç bir anlamı yok. Efendi spec sınırından çıkana kadar refakat eder gönderirsin bu kadar ticari bağlantının olduğu,açık konuşmak gerekirse eline baktığın bir ülkenin uçağını düşürüpte hihih ya bişy olmaz yaa moduna girmek saçmalıktır. bknz; soğuk savaş.

srdralc
24-11-2015, 18:58
@AJTCanli: ABD Başkanı Obama: [Düşürülen Rus uçağı] Konuyla ilgili Erdoğan ile önümüzdeki günlerde doğrudan iletişime geçmeyi planlıyorum.

@AJTCanli: ABD Başkanı Obama: [Düşürülen Rus uçağı] Rusya, Türk sınırına çok yakın bölgelerde faaliyet gösteriyor ve ılımlı muhalefeti hedef alıyor.

@AJTCanli: ABD Başkanı Obama: [Düşürülen Rus uçağı] Türkiye'nin kendi topraklarını ve hava sahasını savunma ve koruma hakkı vardır.

ABD sessiz kaldı deniyordu ama, notayo vermiş onların istediği olmuş gibi konuşuyorlar.
Ve ilk ses kaydı olayını da Sözcüleri söylemişti:)

ghibli06
24-11-2015, 19:04
Bayırbucak Türkmenleri aslen Suriye Türkleridir, Türkmen diye ayrı bir ırk yoktur... başından beri uygulanan plan artık son halini aldı, Irak ve Suriyenin kuzeyinde, ileride 'sahibine' verilmek kaydıyla bir Kürt bölgesi... limanı da tam uçağın düşürüldüğü yer olacak... başından beri bu planı göremedik, bizi yemlediler, Şama kadar girersiniz diye, Esat (Esed diye biri yok!!!) bizim düşmanımız falan değildi, Suriye bizim olacaktı en azından kuzeyi, zaten Suriyede petrol falan yoktu ( aptallıkta 1 numarayız ), ABD ses etmezdi, Şama girer cuma namazı kılardık! Suriye karıştığında da Libya karıştığında da toprak bütünlüğüne saygı duyacaktık, 3 milyon mülteci de gelmeyecekti, Suriye'de ışid gibi oluşumlar için bahane çıkmayacaktı...

Rus uçağının vurulması doğrudur, dış politikada en ufak bir ağırlığımız olmadığı için Rusya Türkiye'yi Gürcistan konumuna soktu...

mustafa_a
24-11-2015, 19:05
Yan apartmandan birisi gelecek, kapımın dibimde komşumu dövecek, döverken ayağı daireme kadar girecek ve ben seyirci kalacağım. Yok öyle birşey

fthdrn
24-11-2015, 19:20
Tır falan göndermediler hepsi ışid içindi. Aylardır orada türkmenlerle birlikte çatışan yakın arkadaşı orada şehit olan insandan öğrendim gerçegi. Ama Olur mu tayyp turkmenlere yardim ediyordu :D

-Murat Özcan-
24-11-2015, 19:42
Adamları 10 kere uyarmışız hala ne arıyor bizim hava sahamızda kafalarına göre hala Türkiyeyi küçük görme politikası izliyorlar. Artık gözdağı vermek şart dik durmak en önemlisi haddini bilsinler..

Yigit-Y
24-11-2015, 20:33
Bakalım haddimizi bildireceklermi

O zaman ne yapacağız bende onu bekliyorum.

Kadyr
24-11-2015, 20:58
Turkiye iyi yaptida su gavurlara ayar oluyorum sanki bizim yanimizdaymislar gibi konusmuyorlarmii

vectra-tuner
24-11-2015, 21:00
Abd Rusyanın artan imajından rahatsızdı, aynı şekilde bizde.. Putinin karizması sarsıldı.. Şu anda Ukraynalılar facebook profilinde Türk bayrağı paylaşıyormuş onlara moral olmuş. Türkmenler kaybettiği dağı geri almış.. Rusya büyük devlet mutlaka misilleme yapar. S300 monte edilmiş savaş gemisi yollayacağını,Suriye topraklarını tehdit eden hedeflerin ikaz rtmeden vurulacağını bildirmiş.

Thracian
24-11-2015, 21:40
az önce hava kuvvetlerinden ayrılma bi arkadaşla konuştuk. ki kendisi f4 fantom pilotuydu. Dediklerinden en çok içimi acıtan 'Türkiye Rusyanın Askerini Öldürdü' cümlesiydi. Nedeni; Uçak düşebilir, arızalanabilir, yanlışlık olabilir, her sebebin dışında kasten olan bi sebep. Yanlış anlaşılmasın haklısın haksızsın durumu değil tartıştığım. Bu saatten sonra rusyadaki her vatandaş düne göre daha karamsar bakacak türkiyeye.

Ocakta gelecek bi arkadaşım bugün 'istanbul biletini iptal etmek istiyorum' dedi, sebebini sordum. Bu günkü olayı söyledi. Kaldı ki yanıma gelmek için can atıyordu.

Savaş konusunda, bu sebepten savaş çıkmaz. Haa yarın öbürgün işler daha kızışır, karşılıklı kan davasın döner bilinmez.

Gaz vanasını kapar; Öyle bi seçenek yok, yaparım der, az gönderir, teknik arıza bildirir ama zamanla düzelir

Doğalgaz meselesi; bazı arkadaşlar razıyım falan demişler, belki hakllardır. ama hesap etmedikleri o gaz sadece ısınmadaki gaz meselsi değil ki kaldı ki türkiyenin çoğu yerinde daha doğalgaz yok. Gaz daki sıkıntı elektrik. Aydınlanmayı geçtim. Sanayileşme. O vana kapandımı türkiyedeki fabrikaların yarısı kapanır. işsizliği hayal edebiliyormusunuz? Bunun turizm, yaş sebze, tekstil ini de hesaba katın.

Dostlarımız; en çok burada güldüm!!! Dostumuz kim? Sırayla gidelim mi ? bulgaristan yunaistan ab? suriye iran ? (Rusya müttefiki) Irak ? (zaten vatan toprağına göz dikmiş) ermenistan?(detay yazmama gerek varmı bilemedim) Gürcistan? (kendileri 7 sene önce tokat yediler zaten) Amerika İsrail (bizim arkamızdalar ama rusyanın karşısnda değiller) Araplar ( ihanetin en büyüğünü onlardan yemedik mi ? ) Geriye bi azerbaycan kaldı (2 devlet tek milletiz çok şükür, lakin rusya ya karşı yanımızda yer almaz, belki abd-ab falan olsa bi derece - diğer konuda ilham aliyev'in bizim cb ile arasının olmaması)

Otto_Skorzeny
24-11-2015, 23:15
Putin'in karizmasını çizdik, oda bizim bi tarafı çizmese bari

Octane
24-11-2015, 23:23
Ben istiyor aşk siz vuruyor uçak...

Yeni gelişmeler var, herkes benim beklemediğim şekilde destek veriyor gibi. Tabi bunlar lafta. Öbür taraftan rusyanın ışidi bombalıyorum diye ta hatayın orda türkmendağında ne işi var. Işidle başlanan akdeniz koridorunu oradan bağlamak istiyorlar gibi geliyor bana.

Her an her şey olabilir. İnşallah daha kötü olaylar olmaz...

21dc963
24-11-2015, 23:25
Pyd sağ mi hala sesi solugu cikmiyor

Caesar
24-11-2015, 23:31
Yaw o değilde bugünümü bu boku araştırarak geçirdim. Türkmen türkmen dediklerinizin İŞİD sempatizanı işidden gram farkı olmayan adamlar olduğunu hepimiz gördük dimi?

En azından havadaki paraşütlü adamları tararlarken yada http://www.videoseyredin.com/haber/dusurulen-rus-ucagi-ve-olu-pilotu-sansursuz.html şu bağlantıda gördüklerimiz.

Böyle türkmenin afedersiniz ama ********

Türkler olarak biz ne zaman bu kadar araplaştık ya.

Asil
24-11-2015, 23:43
Benim bildiğim Rusya şimdi inadına Türkmenleri sıkıştıracak, bombalayacak.
Direk olarak Türkiye ile sıcak temasa girmesini beklemiyorum ama o da kendine göre katı angajman kuralları koyup tansiyonu yükseltecek.
Artık savaşlar öyle karşılıklı füzelerden ziyade terör üzerinden kalleşçe ve siber saldırı olarak yürütülüyor. Sahada ise tansiyon yükseltilip üst perdeden diplomasi yürütülüyor. Restleşme şeklinde...
Tabii onlar da bizim imajı yere sermek için belli kozları oynayacaklar. Bunu zaman gösterecek. Açık kollayacaklar.

TigeR
25-11-2015, 00:21
Ses kaydı nete düşmüş
http://www.vatanseverturk.tv/turk-pilotlarin-ses-kaydi-ortaya-cikti-turkiye-rus-jetlerini-boyle-uyardi?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=Postcron.com

Raindrops
25-11-2015, 00:31
Benim bildiğim Rusya şimdi inadına Türkmenleri sıkıştıracak, bombalayacak.
Direk olarak Türkiye ile sıcak temasa girmesini beklemiyorum ama o da kendine göre katı angajman kuralları koyup tansiyonu yükseltecek.
Artık savaşlar öyle karşılıklı füzelerden ziyade terör üzerinden kalleşçe ve siber saldırı olarak yürütülüyor. Sahada ise tansiyon yükseltilip üst perdeden diplomasi yürütülüyor. Restleşme şeklinde...
Tabii onlar da bizim imajı yere sermek için belli kozları oynayacaklar. Bunu zaman gösterecek. Açık kollayacaklar.

Her sözünüze birebir katılıyorum.

STHL
25-11-2015, 00:42
Yaw o değilde bugünümü bu boku araştırarak geçirdim. Türkmen türkmen dediklerinizin İŞİD sempatizanı işidden gram farkı olmayan adamlar olduğunu hepimiz gördük dimi?

En azından havadaki paraşütlü adamları tararlarken yada http://www.videoseyredin.com/haber/dusurulen-rus-ucagi-ve-olu-pilotu-sansursuz.html şu bağlantıda gördüklerimiz.

bu kadar yüzeysel düşünmeyin , zaten türkmenler üzerinde çok ağır provakasyon / bilgi kirliliği / karalama yapan bir kürt hareketi var. bari siz yapmayın. ışıd le savaşan ama dışarıdan bakıldığında ışıd den ayıramayacağınız birden fazla grup var suriyede. 'her sakallıyı ' muhabbeti gibi.

Yiğit G.
25-11-2015, 01:05

En azından havadaki paraşütlü adamları tararlarken yada Düşürülen Rus Uçağı ve Ölü Pilotu – Sansürsüz | Videoseyredin.com (http://www.videoseyredin.com/haber/dusurulen-rus-ucagi-ve-olu-pilotu-sansursuz.html) şu bağlantıda gördüklerimiz.

Abi o topraklarda yaşayanlar insanlığını kaybetmişler artık... Çocukları ordan çıkarıp , bütün o bölgeyi atom bombası ile vurmak lazım.İşidin den esadından arabanına kadar... Radyasyonda 1000 yıl orda canlı yetiştirmesin... o topraklarda bi gariplik var.Ne din kalmış orda ne başka birşey... Esir alacağın pilotu taramak ne demek ya ? Hz Ali bile ölürken onu zehirleyen kişi yani katili için "onu esir edin ama işkence etmeyin ona iyi davranın yemeğini verin karnını doyurun" demiştir. Kuranda esirlere iyi davranın allahın bağışlayıcı oldugunu söyleyin der.Ben ki inançlı biri değilim bunları bilirim bu adamlar inançlı bunları bilmiyor yada neye inançlılar ben bilmiyorum...

Remon
25-11-2015, 04:09
Kimse Rusya'nın kankası çin'den bahsetmemiş. Devir Çanakkale devri değil. Yapılan hareket doğru fakat bize tehlike olarak geri dönecek gibi.

Ali Özdoğan
25-11-2015, 04:33
Pilotlar olaydan dakikalar önce türkmenlerin olduğu o bölgeye hava saldırısı yapıyor ışidin olmadığı türkmen bölgesine, uçak düşüyor ve türkmenler havada pilotları öldürüyor bunda garip olan şey nedir???
En doğal hakları kardeşim o pilot rusyanın emriyle oradaki Türkmenleri yok etmek için gönderildi.
O beğenmediğin ............. dediğin türkmenler niye orayı bırakıp kaçıp gitmediler??? Gelemezlermiydi suriyeden milyonlarca insan göç etti.
Adamlar topraklarını canını malını namusunu koruyor diyemi kötü oluyorlar.Türkmenlerin suriye kimlikleri bile yok esad hep onlara köpek muamelesi yaptı,esada karşı olunca ışidcimi olmuş oluyorlar.

Dou
25-11-2015, 04:51
Öldürülmesi yerine, Türkiye'ye getirilip, sorgulanıp, tarifeli uçakla Moskova'ya göndermek gerekirdi.

Aynı onların yaptığı gibi.

Korollacı
25-11-2015, 05:58
yazık valla yazık su yorumları okuyorumda mıllet ıyıce kafayı yenmıs. savas cıkması ne demektır bılırmısınız? sız acıyı sadece yemeklerdekı sos sanıyorsunuz galıba. neymıs efendım guclu ordu guclu turkıye trasss hemde sınek kaydı. adamlar kıtalar arası fuze atıyor hemde nukleer bızde 40 km menzıllı obus yaptık dıye sevınıyoruz.
yaw hadı hepsını gectım kımısı yazmıs yok ataturk yok canakkale ruhu yaw onlar eskıde kaldı. kımın tıpası yıyıpte kalkıp savasacak. zaten mıllket olarak bolunmusuz yok turk yok kurt yok alevı yok bılmem ne. once sen memleketını bı duzelt guney dogu kan aglıyor. barıs surecı dıye anasını aglattınız her yere mayın dosedıler askerımızı polısımızı uzaktan kumandalı bombalarla kus gıbı avlıyorlar. tvler gostermıyor guneydogu cok karısık ustune bırde bu rusya ısı cıktı.
rte mılletın anasını belleyecek kendı hırsı ıstıkrarı ıcın. g20 zırvesınde bıle davutoglunu konusturmadı sozde baskan oldum dıye.
rabbım boyle seytanlara fırsat vermesın muslumanı muslumana kırdırmaya calısıyorlar.

fthdrn
25-11-2015, 06:26

Ya başkan türkmenleri işid teröristleriyle aynı kefeye koyman doğru mu ? Orada olan biteni bilmeden yaşananları canlı gözle görmeden nasıl bu kadar katı oluyorsunuz ? O pilot ortada bir savaş yokken gelip sırf işidle çatışıyorlar diye (ya da Türkiyeyi kışkırtmak için) Türkmenlerin olduğu bölgelere bombalar yağdırıyorlardı. O zaman da böyle konuşuyormuydunuz ? Yüzbinlerce türkmen adam eşlerini çocuklarını geride bırakıp toprağını savunmak için oralarda direniyorlar. Suriyeliler gibi sınırdan geçip istanbulda dilenebilirlerdi ama onların karakterine ters. Türkün dilenmek yerine canı pahasına doğup büyüdüğü yurdunu savunması kadar doğal bir durum yok. Pilotu havada vurmuşlar o pilotun üzerinde patlayıcı bomba olsa ve yere indiği zaman kendini patlatsa yanında kaç kişiyi götürür ?
Eğer istersen sana orada aylarca kalan o hayatı yaşayan abilerimle sohbet etmeni sağlayabilirim. Daha sonra İşidle aynı kefeye koyup koymamak sana kalır.

barisy
25-11-2015, 06:44
Şunu ayıralım. Suriye de rejime karşı olan tüm silahlı gruplar terörist. Yani Esat Karşıtı tüm gruplar. Rusya da esat rejimini desteklediğine göre Esat karşıtı olan her gruba bomba yağdırıyor.

Bizim ülkemizde PKK nasıl terör örgütü ise ve buna yardım edenler teröre yardım yataklık eder diyorsak Suriye'deki durum da aynı. Hiç farkı yok. Bizim Hükümet'in Özgürlükçü muhalif demesinin hiç bir anlamı yok yani. Türkmen de olsa elinde silahla Dağda duran ve mevcut rejime karşı duran adamlardan bahsediyoruz. Türkiye nin şu aşamada kime ne destek verdiğine de dikkat etmesi Lazım.

Bir anda teröre destek veren ülke konumuna düşürülebilir. Bu durum NATO Üyeliğine ve dünya üzerinde korkunç bir imaja sebep olabilir.

Dou
25-11-2015, 06:58
Şunu ayıralım. Suriye de rejime karşı olan tüm silahlı gruplar terörist. Yani Esat Karşıtı tüm gruplar. Rusya da esat rejimini desteklediğine göre Esat karşıtı olan her gruba bomba yağdırıyor.

Bizim ülkemizde PKK nasıl terör örgütü ise ve buna yardım edenler teröre yardım yataklık eder diyorsak Suriye'deki durum da aynı. Hiç farkı yok. Bizim Hükümet'in Özgürlükçü muhalif demesinin hiç bir anlamı yok yani. Türkmen de olsa elinde silahla Dağda duran ve mevcut rejime karşı duran adamlardan bahsediyoruz. Türkiye nin şu aşamada kime ne destek verdiğine de dikkat etmesi Lazım.

Bir anda teröre destek veren ülke konumuna düşürülebilir. Bu durum NATO Üyeliğine ve dünya üzerinde korkunç bir imaja sebep olabilir.

Türkiye'nin destek verdiği grup, aynı şekilde Amerika ve Avrupa birliği ülkeleri tarafından da destekleniyor.

Bu grubu terörist olarak gören sadece İran, Rusya ve Suriye.

Kendi ülkemizde PKK örneğini vermişsin, sanki Suriye geçmişte hiç PKK ya destek vermemiş gibi. Suriye'nin teröre verdiği destek sabıkası saymakla bitmez. Apo'yu aylarca saklayan ülkeden bahsediyoruz. Herkes ektiğini biçer.

Ranthor
25-11-2015, 07:28
haber siyaset paylasmayi yasaklamistik, neden paylasiyorsunuz

ghibli06
25-11-2015, 07:29

Olga Allah aşkına Türkmenler'le IŞID i aynı kefeye koyacak bilgilere nereden ulaştın? Suriye'de topraklarını terketmeyen tek onlar var, Kürd'ü Arap'ı alayı Türkiye'ye kaçtı, yerleştiği topraklar da belli, etki alanları da... internette bir sürü yalan yanlış bilgi var, Türkmenlerin içinde de IŞID e katılan illa ki vardır, sonuçta bütün dünyadan insan var orada...

ghibli06
25-11-2015, 07:30
Edit: Olgar yerine Olga yazmışım şimdi geyik konusu olmasın düzelteyim hemen...

_muhaRRem
25-11-2015, 07:41
Okudum okudum okudum fff 1.canımız var altı üstü diyerek ekranı kapadım .

Draniela
25-11-2015, 07:51
Bu iş böyle gitmez sonumuz hiç iyi değil. Çok yakındır .....

61enes61
25-11-2015, 08:27
abiler her of'lu hoca olmadığı gibi her tekbir getirende işidli değildir. yani adamlar tekbir getiriyor olmaz olsun böyle türkmen demek haksızlık bence

ghibli06
25-11-2015, 08:34
Rusya Türkiye'ye saldırsın, NATO kılını kıpırdatırsa adam değilim... 1 ay önce sınır ihlali yapan uçakları vurmak Türkiye'nin hakkı diyen ABD ve NATO, şimdi 'durumu araştırıyoruz, gerilim düşürülmeli' diyor... zaten Putin de NATO'yu toplantıya çağırmamızla ağır dalga geçti... bu patriot sistemi neden bir kaç ay önce çekildi sınırdan? düşen uçağı vuran ülke olmak istmedi kimse, olayın bu hale geleceğini ön gördüler çünkü...

Anıl E.
25-11-2015, 08:38
Kabadayı filminin bir sahnesinde Devran(Kenan İmirzalıoğlu)'ın bir sözü vardı durumu özetliyor aslında .

''Biliyorsun ki bir savaş çıkarsa hepinizi siler süpürürüm.''

Durum bundan ibaret . Biz kendi içimizdeki paçozlara daha söz geçiremiyoruz kaldı ki rusyayla baş edicez . Ne kadar meraklı millet savaş çıkmasına,savaşacak gücümüz olduğunu sanıyorlar galiba ? Çanakkale ruhu mu ? Atatürk ruhu mu ? Ne yardımcı olacak bize şu dönemde ? En geride olan ülke biziz galiba bu anlamda . Elimizde sadece kara kuvvetleri var o da eskisi gibi değil .

Çok fena gazla çalışıyoruz :)

onat
25-11-2015, 08:47
konu türkmenlerle = pkk mevzusuna gelmiş ya helal valla.

pkk denen terörist örgüt, içinde yaşadığı topraklarda, türkiye cumhuriyetine baş kaldırmış bir örgüttür. 30 senedir kendileri bir kürt sorunu çıkararak halkı fakirleştirmiş, devletin bölgeye yapmayı istediği herşeyi engellemiş, yapılanları sabote etmiştir. Türkmenler ise orada yaşayan insanlardır. esad onların üzerine gelmeseydi ,türkmenler esada karşı mıydı ? esada savaş mı açtılar pkk nın bize açtığı gibi ? bu konuyu anlamadım. ya ben eksik biliyorum kaçırdığım birşey var yada siz yanlışsınız.

Umut melek
25-11-2015, 08:50
Savaş çıkarsa bizimkiler tofaşa doluşup gider hmmmna diye :D

vectra-tuner
25-11-2015, 08:51
http://www.iha.com.tr/video-turkmenler-kaybettikleri-bolgeleri-geri-aldi-72838/

Erden
25-11-2015, 08:53
Güneydoğu Asya turundan dönen Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Yekaterinburg kentinde yaptığı açıklamada, dün Suriye sınırında düşürülen Rus uçağıyla ilgili konuştu: - See more at: http://www.turkrus.com/HaberDetay.aspx?id=128924/#sthash.NNx4Xa6c.oQTOeuAa.dpuf
'TÜRKİYE'NİN IŞİD'İ KORUMASI ŞAŞIRTICI DEĞİL' *İkinci olarak, Türkiye bu eylemiyle IŞİD militanlarını koruduğunu gösterdi. IŞİD’e ait işletmelerde üretilen petrol ürünlerinin sevkiyatına dahil olan bazı Türk yetkililerinin bu süreçten elde ettiği doğrudan finansal çıkarlar göz önünde bulundurulduğunda, bu şaşırtıcı bir şey değil. - See more at: http://www.turkrus.com/HaberDetay.aspx?id=128924/#sthash.NNx4Xa6c.oQTOeuAa.dpuf

Yigit-Y
25-11-2015, 09:00
Rusya Turkiyeden beyaz et alımını 1 araliktan itibaren durduruyor.

Turk sirketlerin rus pazarindaki yeri düşecek.

Turkiye gitmeyin tatil için denilmis

Simdilik ordovr tabagi olarak algilayabiliriz

Anayemek de gaz var sanirim :)