PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım gaz yemiyor ve motor sesi değişti

emretorlak
07-11-2008, 10:51
Sabah aracı iş yerime parkettim akşamüstü bindiğimde sesinde bi farklılık vardı.Neyse yola çıktım arabadan sanki açık hava filtresi takılmış gibi ses geliyor.Sanki hava almakta da zorlanıyor gibiydi.Biraz gaza yüklendim ama gözle görülür bi çekiş düşüklüğü vardı.Nedeni ne olabilir?

Öncel hazırlayın abi arabanın ameliyat masasını sanırım geliyorum :icon_tup:

Mr.K
07-11-2008, 12:37
hava filtresinin borusunu kontrol et.

öncel
07-11-2008, 13:07
hava filtresinin borusunu kontrol et.

kontrol edildi ama sorun filtreden değil

SerkanKurt
07-11-2008, 15:46
Benim Alfada bu şekilde bir sorun olmuştu. Araç 5.000 devire kadar geliyor ve tıkanıyodu daha gitmiyordu devir. Bir baktım ki hava filtresinin hava almak için tampona uzanan yeri ezilmiş.

Speed_TurN
07-11-2008, 18:31
bobin , bobin kabloları yada buji ateşleme sisteminde sorun yaşamışsın büyük ihtimal bahsettiğin durumda tek silindirin çalışmadığından kaynaklanıyor

ErayCerit
07-11-2008, 19:25
Katalizör diyecem ama araba 207 GT we daha yeni model sanmıyorum...Ateşlemede sorun wardır büyük ihtimalle...

erh
07-11-2008, 19:28
turbo hortumlarını kontrol et..

emretorlak
07-11-2008, 19:39
Sorun çözüldü.Sente ayarı (eksantrik zamanlaması) bozulmuş.Neden bozulmuş veya nasıl yaptılar en ufak bi fikrim yok ama araç zımba gibi oldu :icon_tup:

erh
08-11-2008, 01:18
alla alla cok garip..

grkm
08-11-2008, 01:52
Sorun çözüldü.Sente ayarı (eksantrik zamanlaması) bozulmuş.Neden bozulmuş veya nasıl yaptılar en ufak bi fikrim yok ama araç zımba gibi oldu :icon_tup:

gt de bu kronik bir arıza. tam yazacaktım ki , sorunu teşhis edip çözdürmüşsünüz. geçmiş olsun

emretorlak
08-11-2008, 17:29
gt de bu kronik bir arıza. tam yazacaktım ki , sorunu teşhis edip çözdürmüşsünüz. geçmiş olsun

Neden oluyor bilgin var mı? Belki dikkat etmem gereken bi konu vardır.Bir daha uğraşmak istemiyorum:D Veya bildiğin başka bir kronik sorun ve özen görtermem gereken nokta varsa...

mrtcn
09-11-2008, 23:14
peugeot bu, olur kendi kendine.. benim arabada da gaza sert basınca teypteki cd'yi çıkarıyor.. geçenlerde kendi kendine rölantisi bozuldu şimdi tekrar düzeldi..

Schumi
09-11-2008, 23:35
peugeot bu, olur kendi kendine.. benim arabada da gaza sert basınca teypteki cd'yi çıkarıyor.. geçenlerde kendi kendine rölantisi bozuldu şimdi tekrar düzeldi..

Senin CD olayı tarihe geçer o ne öyle :D Ama motor BMW üretimi bir motor 207 GT deki ona bişi diyemiyorum :)

emretorlak
10-11-2008, 00:16
Arkadaşlar araştırmalarım sonucu,sente ayarı tamamen aracın sahibinin kazmalığı nedeniyle bozulmuştur. Aracı fazla sıkıştırdım diyelim konu detayına girmeyelim:D

Fakat Peugeot'ların kibar aletler olduğuda bir gerçek. Şu ana kadar başka hiçbir sorun yaşamadım, dediğim gibi sente ayarı benimle alakalı olan bir problemdir(allahtan garantiden çözdük).Öncel, bunu okuduktan sonra teknik servis adresime fatura göndermesin abicim:D Araca olan hassasiyetinizi kaybetmediğiniz sürece sportif çizgisi,performansı ve dinamik sürüş özellikleri ile sizi çok uzun kilometrelerce tatmin edecektir:)