PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gm discovery hakkında yardım. Acil...

speed_emre
27-11-2015, 09:51
Arkadaşlar dün aksam telefona root yaptım. 4.4 Kitkat sürümünü yüklemek istedim ve yükleyemedim. Gm sitesi o sayfayı kapatmış ve başka sayfalardan buldum güncellemeyi ama anlattıkları gibi olmadı sonuç yüklenemedi.

Ayrıca root yaparken güç düğmesi ve ses + tuşuna basarak girdiğim cmw bölümüne şimdi giremiyorum. Çıkmıyor oradaki beni ve beni normal olarak başlatıyor.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ne yapsam olmadı.

speed_emre
27-11-2015, 11:15
bilen yokmu?

speed_emre
27-11-2015, 12:57
telefoncuya mı götüreceğim şimdi bilen yokmu hiç?

SpeedlinE™
27-11-2015, 20:34
Merhaba sorununuz tam olarak nedir? 4.4.2 KitKat güncellemesini mobil üzerinden yapmak isterseniz.
Jb sürümünde iseniz;
Framaroot ile rootlayın
mobile uncletools ile cwm recovery flashlayın ve artık cwm recovery kuruludur cihazınızda :) Root yaparken güç tuşu ve ses açma tuşuna basıyorumdan kastınız rom yüklemek mi acaba? Cwm recoverye girmek için birkaç saniye basın cwm recovery olarak açacaktır.Başka samsung tablette uzun süre basınca bootlogoya atıyordu baştan onun gibi de olabilir.Discoverye rom kuracaksanız GidGat romu tavsiye ederim gayet iyidir

lethaldoze
27-11-2015, 23:02
Ben çok uğraştım ve okumadığım konu araştırmadığım forum kalmadı. Olmuyorrr.
Gm o sayfayı kapatmış ve olayı bitirmiş...

speed_emre
28-11-2015, 06:17
aynen bende değişik dosyalar indirdim gene olmuyor sanırım artık öyle kullanılacak telefon. Telefon kendisini korumaya mı ne aldı anlamıyorum. Cihazı kapattıktan sonra güç düğmesi ile ses arttırma tuşuna basıp aynı anda root bölümüne giriyordum. Şimdi telefon girmiyor. Napçam bilemiyorum. Tele format attım gene son sürüm yüklü telefonda.

metin_1989
28-11-2015, 09:14
fazla ugrasmayın piyasası olmayan telefonlarla brick olur elinizde kalır

speed_emre
28-11-2015, 10:53
bıraktım zaten şimdilik böyle sıkıntı yok rootlu bir şekilde kullanıyorum :)

SpeedlinE™
28-11-2015, 16:36
Buradan yazarsam reklam olarak kabul edilebilir ama pc üzerinden flashlanan kitkat dosyaları mevcut ayrıca cihazının rootlu ise cwm kurup oradan da custom rom kurabilirisiniz

speed_emre
28-11-2015, 20:58
telefon rootlu custom romu kurup kurmadığımı nerden anlarım. Kargaşa ile onuda kurmuş olabilirim. Ama kit kat yükleyemedim. Vazgeçtim.

SpeedlinE™
29-11-2015, 09:42
General Mobilenin verdiği kitkatı root ile değilde mobileuncletools ile flaşladığınız Cwm Custom Recoveryden kurabilirsiniz fakat onuda Gm'nin verdiği paket ile değil stock romun .zip şekline getirilmiş olanı lazım ama stock kitkat yerine custom romları tavsiye ediyorum hem daha stabiller. Ses açma ve güç tuşuna bastığınızda komut yokmu diyor yoksa cwm recovery diye açılıp koyu gri rengi gibi olan birşey mi açılıyor? Fotoğraf atma imkanınız varsa iyi olur o kısımdan da hiçbşey yapmadan reboot diyerek çıkabilirsiniz