PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İntercity İstanbul Park-Clio Cup 29.11.2015 - 25dak.Video

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 12:27
https://www.youtube.com/watch?v=AHaofD7F_h0

Daha önceden birkaç arkadaşımın ve forumdaki bir kaç kişinin bildiği bir ufak çaplı bir projeydi bu Clio Cup, uzun uğraş ve çabalarımızı sonucunda 6 ay gibi uzun bir sürede netice buldu.

Genel olarak son pist günü olması ve 4-5 ay uzak kalacağımızı düşünerek hiç düşünmeden lastik,ayar ve amörtisör eksiği olmasına rağmen elimden geldiğince eksiklerini giderip bu pist gününe dahil olup neleri revize

edeceğimizi görmek istedim.Şu anlık durum fena sayılmaz 2.30 saniyelik bir turu var mevcut eksiklikler giderilirse 5 saniye daha aşağı inecektir onun haricinde kendi yapmış olduğum bir hatanın da altını çizeceğim

pist günün den 1 gün önce fren dağılım merkezi çalışıyor mu,çalışmıyor mu diye test etmek istedim ve freni komple arkaya aktardım bunu ben sabah arabayı kullanırken limit frende tepskisini görmek ve ona göre freni

öne yada arkaya almak için yapmıştım ama pistte gittiğimizde öyle bir atmosfer vardı ki ne fren kaldı aklımda nede başka birşey ve neticesini seans içinde 2 savrulma ile denemiş olduk bunlardan 2.si duvara çok yakın

ve yüksek bir suratta oldu neyse ki bir problem olmadı.Eklediğim video da bir çok bölüm var kesip biçmek yerine bütün seans ın videosunu ekliyorum bölüm bölüm hangi dakikada neler olduğunu yazarak herkesin

istediği bölümden itibaren izlemesini sağlamak için.

01:00-02:00 - Bmw M4

03:00-03:15 - Start Finish Savrulma

06:00-06:25 - Xsara VTS

07:50-08:00 - Bmw 2.20d 12 Çıkısı Yasak Park.

08:10-08:30 - Start Finish Clio Duvara Karşı.

09:00-10:45 - 2xM4,Xsara VTS Kazadan Kaçış.

11:00-12:00 - E92 M3,M4 Yol Dışı.

13:10-13:17 - Clio Typer Efekt.
.
14:10-14:30 - Kısa Soğutma & Sq Check

17:40-18:00 - Golf Gti & M4

21:50-22:10 - Xsara VTS 3 Teker Viraj.

22:20-23:25 - Lotus Evora

individual
01-12-2015, 14:00
Çok güzel bir video olmuş.

mody
01-12-2015, 14:09
notlar çok iyi :)

sürüş vasat

bir suyla çalışan honda değil :)

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 14:16
notlar çok iyi :)

sürüş vasat

bir suyla çalışan honda değil :)

Notlar çok mu iyi?

Sürüş vasatmı?

Bir Honda değil mi?

Serhat Y.
01-12-2015, 14:20
Ayni yazim teknigiyle devam edersek,
Surus teknigi iyi, gayet sogukkanli aracin mevcut setupindan maksimum verimi aliyorsun
Arac yavas, viraj kabiliyeti kendini belli etsede guc gerektiren uzun duzlukler ve tirmanma noktalarinda sagir kalmis
Motor atmosferik cok keyifli gaz tepkimeleri viraj cikislari atak, sesi solugu yerinde.
Sequential vites bir harika, kendi aracimdaki tek hayalim ama kisaca,
Bir honda degil:)

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 14:30
Ayni yazim teknigiyle devam edersek,
Surus teknigi iyi, gayet sogukkanli aracin mevcut setupindan maksimum verimi aliyorsun
Arac yavas, viraj kabiliyeti kendini belli etsede guc gerektiren uzun duzlukler ve tirmanma noktalarinda sagir kalmis
Motor atmosferik cok keyifli gaz tepkimeleri viraj cikislari atak, sesi solugu yerinde.
Sequential vites bir harika, kendi aracimdaki tek hayalim ama kisaca,
Bir honda degil:)

Takalım aynısından sanada 1 tane plate bakar bu iş sadev 6 ileri mis gibi.

Serhat Y.
01-12-2015, 14:37
Suan onu gorusmek uzere savas ustanin yanina geciyorum:)

mrbars
01-12-2015, 14:44
25 dakikalık videoda kendimi gene göremedim :)

Araç güzel, hayırlı olsun.

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 14:58
25 dakikalık videoda kendimi gene göremedim :)

Araç güzel, hayırlı olsun.

:)
Teşekkürler dahada iyi olacak umarım..

M3CSL
01-12-2015, 15:11
Lotusla onlu arkali 8e girisimizde takibin ve arka duzlukte hepimizi yardigin an nereye kacicagimi bilemedim:) siyah golf..

M3CSL
01-12-2015, 15:16
Lotus degil m4 pardon edit yokki..:)

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 15:19
Lotusla onlu arkali 8e girisimizde takibin ve arka duzlukte hepimizi yardigin an nereye kacicagimi bilemedim:) siyah golf..

Önemli olan eğlenmekti beni kimse zor durumda bırakmadı umarım bende kimseyi aynı şekilde zor durumda bırakmamışımdır baskı yaparak. Bu arada sizde baya istikrarlısınız ben sizi hiç dururken yada

soğutma yaparken görmedim sürekli turladınız.

iso3188
01-12-2015, 16:36
220 mangala cikmis abi ��

kelalper
01-12-2015, 17:43
2.20 radar yaw heralde eve cezaları yollayacak haftaya.
Araba senin hızına alışamamış bora arabayı alıştırman lazım bence.

MustafaCam
01-12-2015, 18:23
Videoyu keyifle izledim fakat cahilliğimi maruz görün bir şey dikkatimi çekti . Önceki yorumlarda da belirtilen Sequential vites olayında bazı yerlerde debriyaj kullanılırken (genelde viraj çıkışları ve viraja girişlerde ) bazı yerlerde de kullanılmamış (düzlüklerde) . Bu vites belli ki vites atma süresini azaltıyor fakat bu kullanımı neye göre belirliyosunuz yani hiç debriyaj kullanmasanızda olur mu ? yoksa ben mi yanlış görüyorum :) :)

BoraÇİFTÇİ
01-12-2015, 19:37
Videoyu keyifle izledim fakat cahilliğimi maruz görün bir şey dikkatimi çekti . Önceki yorumlarda da belirtilen Sequential vites olayında bazı yerlerde debriyaj kullanılırken (genelde viraj çıkışları ve viraja girişlerde ) bazı yerlerde de kullanılmamış (düzlüklerde) . Bu vites belli ki vites atma süresini azaltıyor fakat bu kullanımı neye göre belirliyosunuz yani hiç debriyaj kullanmasanızda olur mu ? yoksa ben mi yanlış görüyorum :) :)

Dogru gormussun o andaki rekabet yada durumla ilgili bu.
Sq da eger uzun omurlu olmasini,gec rebuild yapilmasini istiyorsan yukseltirkende,dusururkende debriyaji kullanmakta fayda var yani kisacasi o andaki duruma gore bazi yerde kullandim bazi yerde kullanmadim

hepkem
01-12-2015, 19:44
merhaba Bora. Video çok güzel ve clio çok güzel yürüyor, maşallah. Denk geldiğimiz bölümlerde güle oynaya geçmişsin :D 10:45'de önümdeki M4 düzlüğe çıkmadan fren yapınca arkadan dokunmamak için sağa attım. 22'deki 3 teker de çok güzel olmuş. 1.5-2 tur E46 önünde zorlayınca 3 tekeri de görmüşüz, sağolasın :icon_tup: Bendeki videolar micro sd'nin azizliğine uğradı ve hiçbirini kurtaramadım. Bu güzel günden sadece fotolar kalmıştı, senin videolar ilaç oldu;)

MustafaCam
01-12-2015, 20:16
Dogru gormussun o andaki rekabet yada durumla ilgili bu.
Sq da eger uzun omurlu olmasini,gec rebuild yapilmasini istiyorsan yukseltirkende,dusururkende debriyaji kullanmakta fayda var yani kisacasi o andaki duruma gore bazi yerde kullandim bazi yerde kullanmadim

Çok teşekkürler , sağolun :)

Low-Rider
01-12-2015, 20:54
Video çok güzel olmuş, merakla bekliyordum aracını.

Yeni sezon'da çok daha keyifli videolar izleyeceğimiz kesin.

997TT
01-12-2015, 21:32
Gayet guzel. Ancak lastıgı ısıtmadan gazlamıssınız,asfalt slıklere aman dıkkat.
Kafa cok guzel tutuyor,buyuzden daha fazla zorlayarak(hız artısı) yada daha gec frenle,neredeyse apekse kadar frenı tasıyıp donebılırsınız.
Emın ol,cok fazla sure alırsın.İp gıbı neredeyse.
Bol keyıfler.

mrbars
01-12-2015, 22:54

Ters açıdan oynat Uğur'cum modu:

https://www.youtube.com/watch?v=mJiulCpm5cA

AlpEren
01-12-2015, 23:44

Ters açıdan oynat Uğur'cum modu:

https://www.youtube.com/watch?v=mJiulCpm5cA
Ucundan da olsa kendimi gordum sonunda :)

BoraÇİFTÇİ
02-12-2015, 07:07
Gayet guzel. Ancak lastıgı ısıtmadan gazlamıssınız,asfalt slıklere aman dıkkat.
Kafa cok guzel tutuyor,buyuzden daha fazla zorlayarak(hız artısı) yada daha gec frenle,neredeyse apekse kadar frenı tasıyıp donebılırsınız.
Emın ol,cok fazla sure alırsın.İp gıbı neredeyse.
Bol keyıfler.

Lastikler bitmeye cok yakin olduğu icin cok cabuk isiniyorlar uzerindeki lastik bu arada ralli slickleri ordan dolayida yildiray in attigi turlarin birinden lastik paramparca oldu. Bu arabanin en guzel yani ön kiliti gaz da oldugunuz surece kafa kendini hic acmiyor ama dedigim gibi eksikleri giderilmeden su anda sadece bir funny car olmasi gereken zamanlara gelmesi icin seneyi beklemek zorundayiz umarim buğra sesimizinduyururda aralik veya ocağa son 1 org. daha eklerler.

BoraÇİFTÇİ
02-12-2015, 07:10
Video çok güzel olmuş, merakla bekliyordum aracını.

Yeni sezon'da çok daha keyifli videolar izleyeceğimiz kesin.

Teşekkürler yeni sezonu bende sabirsizlikla bekliyorum çünkü surmesi bu derece keyifli olacagini hic dusunmedigim bir arabaydi clio cup.

Tholl-ga
02-12-2015, 08:36
çılgın şişko laz :D

BoraÇİFTÇİ
02-12-2015, 08:39
çılgın şişko laz :D

Kung fu panda koy suraya resmide moral olsun bize ;)

Tholl-ga
02-12-2015, 09:41
Kung fu panda koy suraya resmide moral olsun bize ;)

uaehuahe karıştırma uahuhae kaç km ötede sana denk geldim ya ameke :D

Dragger
02-12-2015, 13:55
Mükemmel olmuş, keyifle izledim :)

ozyt1000
02-12-2015, 16:08
Pilotaj çok iyi, düzlüklerde araç zayıf ama özellikle virajlarda pilotaj ve lastikler fark yaratmış.

Commander696
02-12-2015, 18:51
Aracınızdaki sorunu çözmüşsünüz galiba hayırlı olsun.Sorun neymiş tam olarak konuya baktım ama göremedim.
Virajlardaki yol tutuş çok iyi gözüküyor düzlüktede biraz daha hızlandırılırsa süpersportlara sıkıntılı anlar yaşatabilir.

BoraÇİFTÇİ
02-12-2015, 21:26
Aracınızdaki sorunu çözmüşsünüz galiba hayırlı olsun.Sorun neymiş tam olarak konuya baktım ama göremedim.
Virajlardaki yol tutuş çok iyi gözüküyor düzlüktede biraz daha hızlandırılırsa süpersportlara sıkıntılı anlar yaşatabilir.

Evet o konu öyle neticesiz kaldi en son. Magic performans in sahibi murat sağolsun halleti bir sekilde bende sormadim acikcasi sorun duzelince ben,bende degildim zaten direk ayara çıktık.Yol tutusunda sapmalar var bazen besik ve salincaklar degisiyor birde spacerlari sokuyoruz ,yerine siparis uzerine uretilen ofseti et si arabaya gore jant yaptiriyorum o zaman yol tutusu cok daha iyi olacak.

Aliburakb
03-12-2015, 00:10
bende keyifle izledim :) maşALLAH
özellikle 13:10-13:17 - Clio Typer Efekt i bitirdi :)

mrbars
04-12-2015, 11:42
Konuyu canlandıralım.

Clio'nun "çekilin artık önümden özgür bırakın beni" konulu videosu :)

https://www.youtube.com/watch?v=Rl6KayWRFlk

Mpower
07-12-2015, 18:16
Konuyu canlandıralım.

Clio trübünlere oynuyor heralde :D

mrbars
07-12-2015, 20:16
Yok gayet kendine oynuyordu, hızlıydı baya :) Lastiği parçalamış orada :)

BoraÇİFTÇİ
08-12-2015, 05:00
Clio trübünlere oynuyor heralde :D
Burada sağ ön lastik çok ısındığı ve önceden de bir yarış koştuğu için birden bire patladı.
Açıkçası lastiklerin bu kadar çabuk biteceğini hiç düşünmemiştik en kötü gün sonuna doğru tellerine kadar aşınır dedik ama netice sandığımız gibi olmadı 2.seans ın sonlarına doğru patladı ve parçalandı.

BoraÇİFTÇİ
08-12-2015, 05:03
Konuyu canlandıralım.

Burada kullanan Yıldıray yanlız Bmw yı pass geçmiş sanırım bana anlatmıştı olayı ama bu kadar ciddi olduğunun düşünmemiştim..Bu arada kamera kayıtları özellikle arkadaki kamera çok iyi olmuş .

Mpower
08-12-2015, 06:39
Burada sağ ön lastik çok ısındığı ve önceden de bir yarış koştuğu için birden bire patladı.
Açıkçası lastiklerin bu kadar çabuk biteceğini hiç düşünmemiştik en kötü gün sonuna doğru tellerine kadar aşınır dedik ama netice sandığımız gibi olmadı 2.seans ın sonlarına doğru patladı ve parçalandı.

Geçmiş olsun abi sıkıntı yoktur ınsallah

BoraÇİFTÇİ
08-12-2015, 08:39
Geçmiş olsun abi sıkıntı yoktur ınsallah

Yok bi sıkıntı çıkmadı aynı gün orda lastiği değiştik ama son seans a yetişemedik.

Ogedov
08-12-2015, 09:22
Sürüş fazlasıyla delifişek

Sequential kütür kütür erik gibi :D

Start finish sonu arabic driftler çok hoş :D

Seneye önden çeker rekoru savaşlarına bir katılımcı daha çıkmış maşallah...

BoraÇİFTÇİ
08-12-2015, 10:16
Sürüş fazlasıyla delifişek

Sequential kütür kütür erik gibi :D

Start finish sonu arabic driftler çok hoş :D

Seneye önden çeker rekoru savaşlarına bir katılımcı daha çıkmış maşallah...

Clio önder çeker rekorunu zaten kırmış TPS de 2.17.xx(Slick) ile ama kime kırmış orası tartışılır bunun cadde lastiği ile geleceği süreler 2.23 lerdir daha aşağısı süpriz olur. Ben clio yu hazırlarken hiç böyle

2.22 ler 2.23 ler dönülmüyordur şimdi ise her pist gününde bir önden çeker zamanı ya geri çekiyor yada - + 1 saniye tur zamanlarından fark ediyor.Bu arabaların süreklilikleri zaten zamanın dahada

düşeceğine bir işaret bende merakla clio ile takipteyim. :D