PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota GT86 & Subaru BRZ

Sefati
02-12-2015, 23:51
Merhabalar internette araştırırken GT86 ve BRZ hakkında bazı yorumlar okudum, forumda bu araca sahip arkadaşlar yardımcı olur ise çok sevinirim.
İlk olarak yazılanlardan başlıyayım bir çok ülkede kullanıcılar tarafından yapılan testlere göre aracın Hp değerleri 150-160 arası çıkıyormuş ve 0-100 ölçüleride 8.5-8.7 arası çıkıyor. Ancak bu araçları üreten firmaların verileri ile çok fark var arasında bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Kullanıcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi forumlar :)

Otto_Skorzeny
02-12-2015, 23:57
Merhabalar internette araştırırken GT86 ve BRZ hakkında bazı yorumlar okudum, forumda bu araca sahip arkadaşlar yardımcı olur ise çok sevinirim.
İlk olarak yazılanlardan başlıyayım bir çok ülkede kullanıcılar tarafından yapılan testlere göre aracın Hp değerleri 150-160 arası çıkıyormuş ve 0-100 ölçüleride 8.5-8.7 arası çıkıyor. Ancak bu araçları üreten firmaların verileri ile çok fark var arasında bunun sebebi nedir çok merak ediyorum. Kullanıcı arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi forumlar :)

150-160 yere aktarılandır. İmkansız yoksa

Sefati
02-12-2015, 23:58
Aynen yere aktarılanı o ama yinede çok büyük bir kayıp var yani fabrika insanları kandırıyor resmen araç sahiplerini bekliyorum konuya cidden kafam acayip karıştı bu konuda

Sefati
03-12-2015, 19:35
Koskoca forumda bilgisi olan yok mu konu hakkında??

MCN21
03-12-2015, 19:41
Aynen yere aktarılanı o ama yinede çok büyük bir kayıp var yani fabrika insanları kandırıyor resmen araç sahiplerini bekliyorum konuya cidden kafam acayip karıştı bu konuda

Fabrikanın kandırmasıyla ne alakası var? Fabrikada motor gücünü ölçerler yere aktarılanı değil... Yere aktarılan gerçek değerler hakkında fikrim yok ama zaten gt86 uçan kaçan bir araba değil herkes tarafından biliniyor. Kullanım tarafında ise keyifli bir araç.

Caesar
03-12-2015, 19:45

Araçlar ve HP ler hakkında lütfen bilgi edinin birilerini suçlamadan önce.

Motor gücü 200 HP olan bir aracın yere aktardığı güç kayıpla olacaktır. Örneğin 150 HP gibi.

Motor 200HP güçüretirken bu güc aracın ağırlığı, lastik ebatı, çeker sayısı, vs vs şartlara göre yere inene kadar düşer.

O yüzden HP ile WHP farklı şeylerdir birbirinden.

600HP lik aracı 200HP lik motor bu yuzden geçer.

Sefati
03-12-2015, 19:45
Fabrikanın kandırmasıyla ne alakası var? Fabrikada motor gücünü ölçerler yere aktarılanı değil... Yere aktarılan gerçek değerler hakkında fikrim yok ama zaten gt86 uçan kaçan bir araba değil herkes tarafından biliniyor. Kullanım tarafında ise keyifli bir araç.

Nasıl ne alakası var kataloğunda 7.6sn yazıyor 0-100 için ama bu değer komple yalan nesi kandırılmamış oluyor?

Caesar
03-12-2015, 19:47
Nasıl ne alakası var kataloğunda 7.6sn yazıyor 0-100 için ama bu değer komple yalan nesi kandırılmamış oluyor?

Hocam araştır cahil cahil yorum yapma burada. Fabrika katalogundaki değerler belirli eğim ölçülerinde pistlerde yapılan değerlerdir. Adam yokuş yukarı bastı 10 sn de çıktı 100 e ne olacak? Fabrika mı suçlu olacak.

Birazcık araştırın. Techturkey'e 24 mayısda üye olmuşsun HP nedir whp nedir hala bilmiyorsun nasıl ölçülür hangi durumlarda farklılık gösterir bir öğrenin.

MCN21
03-12-2015, 19:49

Ben güç için söylemiştim. 0-100 içinse değerlerden emin misiniz. Ölçülen asfalt, lastik ve sıcaklığı, lastik basıncı, rakım yüksekliği gibi etken çok fazla

Sefati
03-12-2015, 20:02
Hocam araştır cahil cahil yorum yapma burada. Fabrika katalogundaki değerler belirli eğim ölçülerinde pistlerde yapılan değerlerdir. Adam yokuş yukarı bastı 10 sn de çıktı 100 e ne olacak? Fabrika mı suçlu olacak.

Birazcık araştırın. Techturkey'e 24 mayısda üye olmuşsun HP nedir whp nedir hala bilmiyorsun nasıl ölçülür hangi durumlarda farklılık gösterir bir öğrenin.

Emin ol herşey hakkında bilgim var üyelik tarihi ile ölçülüyosa bilgi işi yanmışız demektir. Bmw veya mercedes gibi firmalardan neden bu kadar farklar olmuyor. Bu adamlar aptal mı gerçeği yazıyolar. Üyelik tarihine göre fazla bilginiz olduğunu düşünmeniz zaten gereksiz bi tavır olmuş

Sefati
03-12-2015, 20:04
Ben güç için söylemiştim. 0-100 içinse değerlerden emin misiniz. Ölçülen asfalt, lastik ve sıcaklığı, lastik basıncı, rakım yüksekliği gibi etken çok fazla

İnternette bir sürü test yapanlar var herkes aynı şeyleri söylüyor değerler hakkında ve bu kadar fark olmasının sebebini de şanzımana bağlayanlar var ancak aracın manuel olanıda var onda da aynı sorun, biraz araştırma yaparsanız beni daha iyi anlarsınız :)

efe-E
03-12-2015, 20:07

Müdürüm, boşver. İstanbulPark'ın kapısından geçen ''Licenced Racer'' oldu, hp-whp farkını da biliyordur en nihayetinde :)

onursumer
03-12-2015, 20:09
hangi arabayı dynoya çıkarsanız lastikteki güç kayıplı çıkıcak herkes kandırıyor ozaman , ortada bir kandırmaca yok , katalog değerleri belli standartlarda yazılıyor o şartlarda doğru

kalkıp burda insanları kandırmış oluyorlar demelik bir durum olsaydı zaten kanıtlanır ortaya çıkardı

Sefati
03-12-2015, 20:17
Müdürüm, boşver. İstanbulPark'ın kapısından geçen ''Licenced Racer'' oldu, hp-whp farkını da biliyordur en nihayetinde :)

Lisansın resmini özelden atıyım isterseniz birazcık yurtdışı forumları okusanız biraz bilginiz olurdu diye düşünüyordum ki okuyacak bir performans göremedim sizde burası tartışma alanı değil bilgi paylaşım ve fikir edinme alanı. Sizin gibi herşeyi çok iyi bildiğini düşünen arkadaşlar sayesinde de böyle tartışmalar olur her zaman ama şöyle bi laf vardır; cahille laf dalaşı yapılmaz demişler. Sizin için yazılmış olsa gerek bu laf kanımca.

Sefati
03-12-2015, 20:18
Konuyuda tartışma alanında ziyade bilgisi olan arkadaşların yazmasını bekliyorum özellikle de araç sahiplerinin denemelerinin görseli var ise çok iyi olur.

efe-E
03-12-2015, 20:31
Lisansın resmini özelden atıyım isterseniz birazcık yurtdışı forumları okusanız biraz bilginiz olurdu diye düşünüyordum ki okuyacak bir performans göremedim sizde burası tartışma alanı değil bilgi paylaşım ve fikir edinme alanı. Sizin gibi herşeyi çok iyi bildiğini düşünen arkadaşlar sayesinde de böyle tartışmalar olur her zaman ama şöyle bi laf vardır; cahille laf dalaşı yapılmaz demişler. Sizin için yazılmış olsa gerek bu laf kanımca.

Bak güzel kardeşim,

Her otomobilin ''Motor Gücü'', tekerleklere aktarılan güçten farklıdır. Otomobil üreticisi firmalar, motor gücünü yazarlar, pazarlama stratejilerini motor gücüyle oluştururlar. Motor gücü ile tekerleklere aktarılan güç arasındaki fark, bir çok farklı unsurdan dolayıdır. Hiç bilgin yoksa, Google gibi, Wikipedia gibi kaynaklardan okuyabilirsin bunları. Yurtdışı forumları okuyacağın kadar, yapacağın araştırmaların sana daha çok bilgisi olur, daha çok fikir edinirsin.

Ha şunu unutmayalım, ''Beygir araba sattırır, tork yarış kazandırır'' ;)

Dipnot: Lisans fotoğrafları konuşacaksa, üzülürsün ;)

Caesar
03-12-2015, 20:32
Konuyu kilitledim arkadaş anlamamak için özenle ısrar ediyor. Lisanslı pilot olduğunu iddia edip HP ve WHP arasındaki farkı bilmemek çok acayip olmuş.

Saygılar.