PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Iphone arıza ve değişim

EfeTopcu
03-12-2015, 22:14
1 yıldır 5s kullanıyorum, 2 hafta önce telefon kendi kendine kulaklık moduna geçti ama kısa süre sonra kendi kendine düzeldi. Bugün de aynı şekilde kulaklık modunda kaldı ve hiçbir şekilde telefonla görüşme yapmama izin vermiyor. 1 yıl garantisi daha var ama kasanın kenarında 2 ayrı darbeye bağlı ezilme mevcut. Telefonu garanti kapsamında göndersem değişim gelir mi? Gelirse bu süreç kaç gün sürer? Tahmini olarak değil de bu konularda tecrübesi olan kişiler yönlendirme yaparsa benim için çok daha sağlıklı olur. Çünkü sizden gelecek cevaplara göre yarın garantiye göndericem.

evedüşenkaldırm
03-12-2015, 22:34
İmkan var ise kendin Apple'a götür randevuyla derdini daha iyi anlatırsın ayrıca iyi ilgileniyorlar. Genpa değişimlerde biraz daha sıkı davranıyor tamir yoluna gittiğini okudum ama bilmiyorum o durumu.

EfeTopcu
03-12-2015, 22:37
Apple store'a istanbulda olmadığım için gidemiyorum aama Kayseride apple ın pupa mağazası var ordan göndericem gönderirsem

mstfcn28
03-12-2015, 22:40
Bence değişim kararı çıkar arkadaşım hiçbirşey olmadığı halde 2 defa telefonunu yeniletti.
Şikayet olarak güncelleme yapmıyor, program aralarında donma yapıyor, yavaşladı falan ekstra olarak bunları dersin birde mevcut arızanı söyleyersen büyük ihtimalle değişir Iphone gerçekten değişim yapıyor çünkü.
Sizin için kesin bişi söyleyemicem ama çevremde bu tür durumlar oldu.

EfeTopcu
03-12-2015, 22:44
Bence değişim kararı çıkar arkadaşım hiçbirşey olmadığı halde 2 defa telefonunu yeniletti.
Şikayet olarak güncelleme yapmıyor, program aralarında donma yapıyor, yavaşladı falan ekstra olarak bunları dersin birde mevcut arızanı söyleyersen büyük ihtimalle değişir Iphone gerçekten değişim yapıyor çünkü.

Yazdığım problem haricinde aşırı ısınma, şarj gibi başka sorunlar da var. Onlar çok fazla sorun teşkil etmiyor ama göze kalabalık görünsün diye onları da yazayım o zaman :D

turbo&quattro
03-12-2015, 22:54

Durustluk onemli.

johnie
03-12-2015, 23:11
Olayı ayrıntılı yaz bana, gönder telefonu götürürüm ben anlatırım apple a istersen..

onursumer
03-12-2015, 23:21
Belirgin fiziksel hasarlsrda direk garanti disi , tamamen onlarin insiyatifinde

srkn.ylc
04-12-2015, 07:27
Arkadaşımın 5s inde soldaki sessize alma sesi acma tusunda arıza oluştu sessize aldıgında tel surekli titriyordu apple store u arayarak belirttik sikayeti garanti içinde olduğu için bin lira vererek istenirse yenisi alınabilir denmişti.

Day Walker
04-12-2015, 07:39
Eğer pupa gibi 2. parti firmalar ile gönderirsen darbelerden dolayı arıza çıkarabilirler.

İmkanın var ise kendin apple storlardan birine götür derim.

mstfcn28
04-12-2015, 15:16
Durustluk onemli.

Dürüstlük tabiki önemli bana böyle kolaylık sağlayan firmayı neden değerlendirmeyeyim ki dürüstlükten çok saflık oluyor bu durumda.
Gönderiyorsun değiştiriyor yalan yanlış bir durum yok :) Zorla Apple gibi bir firmaya bişi yaptıramazsınız zaten.

HaKo
04-12-2015, 15:21
hiç bir şey olmadan telefon falan değiştirmezler onu geçelim bir kere.. Benim gözümün önünde kaç kişiyi geri çevirdiler arızalarını söyledikleri halde Apple store da.

He gerçekten değişim yapılacak sebeplerden birine sahipse zaten ikiletmiyorlar benim telefonumun hata kaydı loglarına açıp baktılar ben ağzımı bile açmadım yenisini getirdi koydu önüme direk.