PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ISPARK benzeri

DOHC
06-12-2015, 17:58
Bugün Maltepe sahile gittik. Arabayı park ettik. Geldiğimizde bir adam, camda bir kapıt. MAPARK otopark ve ulaşım vs vs vs ünvanlı bir fiş.
Adamın üstünde Maltepe belediyesi kıyafeti falan.
Neyse, park parası istedi. Geçen ay böyle birşey yoktu burada, yeni koymuşlar. Yaz plakaya dedim.
Camdaki fişte şöyle bir ibare var:
"Ödeme yapmayan araçlara KTK 61'e göre cezai işlem uygulanır".

Madde 61 şu:

http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=9016

Böyle bir hakları var mı?

MK8800
06-12-2015, 18:09
Sizin belediye başkanının plakasında haciz var gidin önce onu kaldırın demenizi beklerdim ama yanınızda bilgisayar yoktu heralde :D

MK8800
06-12-2015, 18:10
Şakası bi yana önceki yoruma ekleyemedim Belediye yetkilisi ise maddelere baktım da genelinden istediğini seçip yazabilir her türlü hak sahibi taraf olarak geçiyorlar

alperkirman
06-12-2015, 18:14
park etmenin yasak olduğu yere park ettirip ödeme alması ama ödeme yapmayanı da park etmenin yasak olduğu yere park ettiğinden cezai işlem uygulaması yapması
muazzam bir belediyecilik dolancırıcılığına benziyo :D

Runo
06-12-2015, 18:14
Millet nasıl saplayacağını şaşırdı

DOHC
06-12-2015, 18:22
Maltepe'de Bist'in önü bilen vardır belki.
Park yasak değil, tabela falan yok. Ama Ispark gibi tabela koymuşlar, son anda gördüm.
Bekleyip göreceğiz bakalım......

Day Walker
06-12-2015, 18:25
Geçen Erel otoya gittim hemen dayandı kapıya dedim hayırdır mapark dedi hımm dedim erelin kendi otoparkı var ama hemen önlerindeki hastaneye bile gelenlerden para istiyorlar ayrıca acil önünden park parası almaya kalkıyorlar

DOHC
06-12-2015, 18:26
Sizin belediye başkanının plakasında haciz var gidin önce onu kaldırın demenizi beklerdim ama yanınızda bilgisayar yoktu heralde :D

Plakayı bilmiyorum ki :)

Kahn23
06-12-2015, 18:26
http://yenimaltepegazetesi.com/mapark-projesi-mahalle-muhtarlarina-tanitildi/

volkan_gs
06-12-2015, 18:41
İl yetmiyordu zaten, ilçe ölçeğinde park ücreti toplayan organizasyon kurulması çok iyi olmuş :) Darısı semt ve mahallelerin başına :)

Ozan Özer
06-12-2015, 18:54
Geçir babam geçir

rdmmm
06-12-2015, 19:02
Feyzullah Caddesinde oturuyorum 2 hafta önce ispark kurdular evimin otoparkına girerken bile dibimde bitiyorlardı. Bir kaç gün sonra tabelaları söküldü ara sokaklara geçtiler Maltepe belediyesi kaldırtmış mapark yapmak için.

KOSEREN
06-12-2015, 19:34
Malpark koymamışlar ismini iyi bari,Allah ın sokağından para kesiyoruz bari park edene mal demiyelim demişler heralde

hddsheriff
06-12-2015, 20:03
Şirket ödemiyor mu senin park paralarını , çok dert etmezdin böyle şeyleri yaşlanıyorsun artık ��

Korollacı
07-12-2015, 02:02
arkadaslar bu beledıyelerın parkcılarına para odemeyın hıc bır kanunı yetkılerı yokç
gebzede ıspark var her sokak koseye cıns cıns otoparkcı koymuslar. adamlar ne adar para toplarsa yuzdelık alıyorlar.
ıhaleyı bır vatandas beledıyeden almıs topladıgı paradan komısyon alıyor kalanı beledıyeye gıdıyor.

gokayy
07-12-2015, 02:19
Maltepe MacFit e gidiyorum bende ne yazıkki hiç bir kurtuluş yolu yok.Ben arka sokagına (siteye dogru) park ediyorum.Fakat dediğim gibi tam olarak kılıfını uydurmuşlar.İspark'tan daha beter belediye destekli istedikleri gibi gönderip alabiliyorlarmış.

HkN
08-12-2015, 19:16
Şirket yetkilileri gittiler konuştular yinede olmadı. Adamlar direk tüm sokakalra kondular

Geçen Erel otoya gittim hemen dayandı kapıya dedim hayırdır mapark dedi hımm dedim erelin kendi otoparkı var ama hemen önlerindeki hastaneye bile gelenlerden para istiyorlar ayrıca acil önünden park parası almaya kalkıyorlar

Sen gel ben ayarlarım yer sana :)

Maltepe MacFit e gidiyorum bende ne yazıkki hiç bir kurtuluş yolu yok.Ben arka sokagına (siteye dogru) park ediyorum.Fakat dediğim gibi tam olarak kılıfını uydurmuşlar.İspark'tan daha beter belediye destekli istedikleri gibi gönderip alabiliyorlarmış.