PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R11 Flash - s40 1.6d d2

K.Kaan
08-12-2015, 10:12
İki aracı çok yavaşız diye geyik çevirirken bakalım kim daha yavaş diyip denedik. Zaten video da göründüğü gibi çok uzun basmıyoruz riske gerek yok diye 150 lerde bitio denemeler. Telefonu tam yola çıkarken şöför koltuğu kafalığın arasına sıkıştırdım yine güzel bile çekmiş :D

2 den denemelerde 40 50 gibi basıyoruz, 3 ten denemelerde 60 70 arasına denk geliyor. teknoloji vs vs haliyle üzücü oluyor ihtiyar için 3ten denemeler. :) 2den bastığımızda 2 boy ortalamaçıkıyorum 4 ortalarına geldiğimde yakalayıp 140 150 gibi geçiyor. 3ten bastığımızda zaten net görünüyor ne olduğu.
257.xxx orjinal km fabrika motoru bi de kapaktaki problemlere göre yine güzel dayandı kızım volvoya :)

https://www.youtube.com/watch?v=2Rr7z3DPCJg

mertxx
08-12-2015, 15:53
Güzel deneme olmuş, iki araca da maşallah.Flash ın yeri bende ayrıdır, çok arabalar üzmüşümdür.Fakat gittiği gibi durmaz aman dikkat diyeyim.

BARR
08-12-2015, 15:55
Flash piyasası +2000 :D

Eğlenceli olmuş denemeler.

K.Kaan
08-12-2015, 16:00
Güzel deneme olmuş, iki araca da maşallah.Flash ın yeri bende ayrıdır, çok arabalar üzmüşümdür.Fakat gittiği gibi durmaz aman dikkat diyeyim.

Abi zaten flashı yaşça büyük abilerimiz biliyor ne olduğunu ki günümüzdeki algısı da doğal artık nesli tükendi gibi birşey. Bizdeki emsallerinin çoğuna göre oldukça derli toplu olmasına rağmen yinede %50 kondisyonda falandır ortalama. Zaman içerisinde adam edeceğim inşallah.

Uyarı için teşekkürler. Zaten dikkat ettiyseniz hiçbir denemede risk sayılabilecek oranda bi durum söz konusu değil çünkü şakası yok cidden bu arabaların ki üzerine yılların metal yorgunluğunu da katınca kendimde değilim ama bir başkasının canını yakmak çok korkutuyor. o yüzden efendi efendi 500 m öteden fren yapmaya başlayıp gazdan çekmek ayağı en mantıklısı. Bu araba için fren konusunda mottom zaten " Erken müdahele hayat kurtarır"...

K.Kaan
08-12-2015, 16:02

Yok ya eski bütün arabalar değerleniyor da bi bizimkilerde hareket yok :D Artmasın önemli değil evlatlık aldık bi aksilik olmazsa.

Denk arabalar bulunca bakıyoruz böyle. Youtube kanalında başka videoları da var yaşına başına bakmadan kafa tutuyo millete :D

K.Kaan
08-12-2015, 16:02

Bu arada araba o kadar yavaş ki oturup canlı anlatım yapıyorum deneme sırasında :)

mikelazi
08-12-2015, 16:25
zamanının efsanesiydi.aynen gider ama durmazdı.90 larda zaten kimse şu zamanki gibi fren kullanmazdı.

tebrikler flash

TayfunS
08-12-2015, 17:19
Basık Flash S dikdörtgen sarı sis :)
Sizinkine de maşallah :)

K.Kaan
08-12-2015, 18:07
Bizimki olduğu gibi görünüyo extra birşey yok mecburi kullandığım yan marşpiyeller dışında:) teşekkürler

meganes
08-12-2015, 21:21
maşallah flaş'a :)

murat86
08-12-2015, 21:41
Maşallah yıllarca bindim izlerken sanki ben kullanıyo gibiydim :) mükemmel bi arabadır benim için severek yıllarca bıkmadan usanmadan bakımsız bakımsız (ergenken)gezmişimdir. Taaki araba benim olana kadar gözüm gibi baktım talihsiz bi kaza sonucu kaybettim kendisini :(. Döneminde cok can yakan ender arabalardandır benim için. Kazasız belasız...

K.Kaan
08-12-2015, 22:30
maşallah flaş'a :)

teşekkürler. Ciğeri yerinde bi ies asla değil ama keyifli şimdilik. :) Kafamdakiler maddi manevi fırsat bulupta tamamlanınca bi ies denemesi istiyorum.. :P ne kadar geçiliriz merak konusu sağlıklı flashla...

Maşallah yıllarca bindim izlerken sanki ben kullanıyo gibiydim :) mükemmel bi arabadır benim için severek yıllarca bıkmadan usanmadan bakımsız bakımsız (ergenken)gezmişimdir. Taaki araba benim olana kadar gözüm gibi baktım talihsiz bi kaza sonucu kaybettim kendisini :(. Döneminde cok can yakan ender arabalardandır benim için. Kazasız belasız...

Teşekkürler. evet koltuğuna oturunca insanın gülesi geliyor cidden bu serilerde. e flashta aralarındaki en yaramazı olunca daha keyifli oluyor :) geçmiş olsun bu arada cana gelmemiş olması sevindirici ***** o durumlarda ciddi tehlikeli araçlar bunlar o yüzden bende önce çevredikler sonra kendisini korumak adına temkini elden bırakmıyorum hiçbir zaman...

Çöllü
08-12-2015, 22:39
keyifli olmuş direksiyonunuza sağlık

Burak SARIKAYA
09-12-2015, 01:46
Bu ülkenin yarış otomobilidir Renault 11,şimdi tekrardan canlandı hafızamda anılarım.

http://i.hizliresim.com/3jl4o2.jpg (http://hizliresim.com/3jl4o2)
http://i.hizliresim.com/o8NMO9.jpg (http://hizliresim.com/o8NMO9)
http://i.hizliresim.com/5mnOqd.jpg (http://hizliresim.com/5mnOqd)

K.Kaan
09-12-2015, 09:27
keyifli olmuş direksiyonunuza sağlık

Teşekkürler. Baştan bu kadar direnip hatta öne geçeceğimi bilsem kamerayı farklı kurardım da izlemesi daha güzel olabilirdi :) volvo 2 kere gözüküyor sadece videoda :D

Bu ülkenin yarış otomobilidir Renault 11,şimdi tekrardan canlandı hafızamda anılarım.

]

Zamanın efsanesi diye boşa demiyorlar cidden. yalnız eklediğiniz fotolardan sonra pek bi masum gözüktü benim ihtiyar :D

http://i.hizliresim.com/D6WXlO.jpg

BARR
09-12-2015, 09:37
Hastasıyız :D

http://www.mercadoracing.org/imagenes-anuncios/38/265116/r11-turbo.jpg

dc_crx
09-12-2015, 10:01
Haydaa bu flash cildirmis :)
1.16d gecti
S40 gecti korkmak lazim bence iki aracinda soforlerinden oturu kayiplari var flash gecemez yoksa :))

OrcunInce
09-12-2015, 10:03
Flash'a maşallah gelsin benden :)

K.Kaan
09-12-2015, 10:10
Haydaa bu flash cildirmis :)
1.16d gecti
S40 gecti korkmak lazim bence iki aracinda soforlerinden oturu kayiplari var flash gecemez yoksa :))

:))) ikisi de uzunda üstümden atlar şu anda :D clioyu hazırlayın akşam deneyelim kanka şöförde sen ol :D dediğim gibi uzunda geçilirsem bahane olur kapak açar kapatırız. :D evet kayıp var flashta vites atamıyorum ben yoksa daha çok tutunurdum :D

Flash'a maşallah gelsin benden :)

Sağolasın Orçun renault 'un en yavaş sportu bizimkisi :)

aeraus1
09-12-2015, 13:03
Maşallah ihtiyara sattığıma çok pişmanım imkanım olunca tertemiz bi S alacağım yeniden :)

K.Kaan
09-12-2015, 13:07
Maşallah ihtiyara sattığıma çok pişmanım imkanım olunca tertemiz bi S alacağım yeniden :)

Kısmet kardeşim. ilanlara bakıyorum arasıra da nesli tükeniyor güzel birşey alacaksan çok zamanı kalmadı bu arabaların artık.,)

Bu arada satmayı düşündüğünde söylemiştim pişman olursun kuş serisine geçersen diye.

Burak E.
11-12-2015, 14:26
bende eski flas s kullanıcısı olarak denemeleriniz yüzümü güldürdü gerçekten halada cok severim flas s adamı iha eder bakmazsan idare eder yola bırakmaz :)

sizin ihtiyarı bir gün görmek isterim 95 moel flas s ten sonra özlüyorum flas s leri :)

K.Kaan
11-12-2015, 15:47
bende eski flas s kullanıcısı olarak denemeleriniz yüzümü güldürdü gerçekten halada cok severim flas s adamı iha eder bakmazsan idare eder yola bırakmaz :)

sizin ihtiyarı bir gün görmek isterim 95 moel flas s ten sonra özlüyorum flas s leri :)

95 flash s ler son seri bildiğim kadarıyla şanzıman oranları biraz daha kısa flash a göre ve zaten egzantrik vs farkları ile daha canlı gider. duruşu da daha modern ama hamurları aynı :D tabiki olur bu arada görüşüp anıları canlandırabilirsiniz :) kıa süre içinde bi ufak kaporta işlemleri var bi de kapak rektifiyeye gidicek motor yapmadan yana değilim şu anda sadece kapaktaki problemlerden kurtulup canlı hale gelsin yürürü şu anda yürümüyor çünkü. :)

dqn
12-12-2015, 00:04
1.6 dizel s40 çok çok yavaş bir araba.C sınıfının en yavaş 1.6 dizellerinden biri.Sağlıklı bir flash geçilmeyebilir s40a :)

Maşallah araçlara.

K.Kaan
14-12-2015, 12:42
1.6 dizel s40 çok çok yavaş bir araba.C sınıfının en yavaş 1.6 dizellerinden biri.Sağlıklı bir flash geçilmeyebilir s40a :)

Maşallah araçlara.

Teşekkürler yorumlar için. volvo evet ara hızlanmaları iyi değil ama yolunu buldukça gidiyor tabi eski bir araca göre. Diğer yorumunuza katılıyorum arabamın 15 sene babam sahibiydi ki o zamanlardaki kondisyonu şu anda olsa çok acımasız sonuçlanır bu deneme :) Yakın zamanda motora girmeyi düşünüyorum bakalım zaman göstericek. Keşke bir flash bulsam İstanbulda onla denesem aslında...

Burak E.
15-12-2015, 13:14
95 flash s ler son seri bildiğim kadarıyla şanzıman oranları biraz daha kısa flash a göre ve zaten egzantrik vs farkları ile daha canlı gider. duruşu da daha modern ama hamurları aynı :D tabiki olur bu arada görüşüp anıları canlandırabilirsiniz :) kıa süre içinde bi ufak kaporta işlemleri var bi de kapak rektifiyeye gidicek motor yapmadan yana değilim şu anda sadece kapaktaki problemlerden kurtulup canlı hale gelsin yürürü şu anda yürümüyor çünkü. :)

eski araba diyorlar ediyorlar ama yenilere taş cıkartıyor evet frenler felan baya sıkıntı heleki arka tarafın sert şerit deiştirmede yaylanıp 2 şeride gitmesi :)
kapaktan sonra daha iyi olucaktır gidişi zaten volvonun tutunması zor olucaktır hem biraz aha hafif hemde daha seri ara hızlanması var flas ların ve hala diyorum bir tane flas s alıp orgınal toplıycam a.z ye evlatlık yapıcam :)

K.Kaan
15-12-2015, 13:58
eski araba diyorlar ediyorlar ama yenilere taş cıkartıyor evet frenler felan baya sıkıntı heleki arka tarafın sert şerit deiştirmede yaylanıp 2 şeride gitmesi :)
kapaktan sonra daha iyi olucaktır gidişi zaten volvonun tutunması zor olucaktır hem biraz aha hafif hemde daha seri ara hızlanması var flas ların ve hala diyorum bir tane flas s alıp orgınal toplıycam a.z ye evlatlık yapıcam :)

ya basit aslında teknolojisi geri, aerodinami iyi değil araba belirli süratten sonra havada gidiyor resmen ve motor teknolojisi yüksek devirlerde güç üretemiyor bu sebeple de zaten yeni otomobiller yüksek süratlerde üzüyor. ama hızlanmalarda ağırlığına rağmen kilo avantajı ile noluyoruz dedirtir birçok rakibe :) eğlencesi burada zaten. Kapak cidden sıkıntılı :) lpg yüzünden taşlanmış hararet görüp, siboplar kötü durumda egzantrik takalım dedik kendi egzantriği baya aşınmıştı diye manager egzantriği koyduk o ara siboplar iyice su koyuverdi sanırım. kapak açıp kapatmadan önce tamponunda gittiğim araba şu anda 2 direk falan geçiyor beni ortalama. reçete belli aslında broadway şanzımanı zaten yeterince iş yapıyor, bi motor yapsam alt tarafı oem ölçülerde toplanıp, düzgün bir kapak bulup emme egsoz siboplar büyütülüp portlar açılsa, bi de zavallı solex karbüratörden daha verimli bir karbüratöre geçebilsem zaten çehresi değişir. ama şu anda zaman ayıramıyorum. Yine söylüyorum keşke bir flash yada s falan denk gelse denemek çok isterim.

gemsazr9
15-12-2015, 15:00
ben diyorum ki manager ve flash s egzantriği aynı . ama manegerin beyin farklı ayrıca karburatörü farklı aradaki fark buradan kaynakanıyor olabilir .

K.Kaan
15-12-2015, 15:04
ben diyorum ki manager ve flash s egzantriği aynı . ama manegerin beyin farklı ayrıca karburatörü farklı aradaki fark buradan kaynakanıyor olabilir .

Abi öyle diyorsan tabiki vardır bi bildiğin. karbüratör evet manager lar bildiğim kadarıyla weber kullanıo ve emme manifoldu farklı sanırım. yapı olarak daha iyi diye duymuştum bi ustadan. belki de dediğin gibi bundan dolayı güç farkı vardır. yakındır zaten havalar da iyice bozuluyo hazır bi girişicem orasına burasına arabanın yaza güzel girsin diye :)

Burak E.
16-12-2015, 13:45
ya basit aslında teknolojisi geri, aerodinami iyi değil araba belirli süratten sonra havada gidiyor resmen ve motor teknolojisi yüksek devirlerde güç üretemiyor bu sebeple de zaten yeni otomobiller yüksek süratlerde üzüyor. ama hızlanmalarda ağırlığına rağmen kilo avantajı ile noluyoruz dedirtir birçok rakibe :) eğlencesi burada zaten. Kapak cidden sıkıntılı :) lpg yüzünden taşlanmış hararet görüp, siboplar kötü durumda egzantrik takalım dedik kendi egzantriği baya aşınmıştı diye manager egzantriği koyduk o ara siboplar iyice su koyuverdi sanırım. kapak açıp kapatmadan önce tamponunda gittiğim araba şu anda 2 direk falan geçiyor beni ortalama. reçete belli aslında broadway şanzımanı zaten yeterince iş yapıyor, bi motor yapsam alt tarafı oem ölçülerde toplanıp, düzgün bir kapak bulup emme egsoz siboplar büyütülüp portlar açılsa, bi de zavallı solex karbüratörden daha verimli bir karbüratöre geçebilsem zaten çehresi değişir. ama şu anda zaman ayıramıyorum. Yine söylüyorum keşke bir flash yada s falan denk gelse denemek çok isterim.

aynen dedigin dogru gerçekten hararet gördüyse zaten sorun baş gösteriyor ama düzgün kapak kalmadı gibi bişidir nerdeyse zaten harerat flas lara flas s lerde kronik resmen solex karbüratör yerine weberlerden taksan daha gideri degişir maagerlere weber kullanıpta flas lara niye solex kullanmışlar anlamış degilim bide seninkinded faal mı bilmiyorum karbüratör sogutma parçası cogunda calışmıyor veya sökü atıyorlar nedense

K.Kaan
16-12-2015, 13:56
aynen dedigin dogru gerçekten hararet gördüyse zaten sorun baş gösteriyor ama düzgün kapak kalmadı gibi bişidir nerdeyse zaten harerat flas lara flas s lerde kronik resmen solex karbüratör yerine weberlerden taksan daha gideri degişir maagerlere weber kullanıpta flas lara niye solex kullanmışlar anlamış degilim bide seninkinded faal mı bilmiyorum karbüratör sogutma parçası cogunda calışmıyor veya sökü atıyorlar nedense

ya o parçanın hikayesi kablo tesisatından dolayı yanan arabalardan dolayı sökülüyordu diye biliyorum. Araba babamdayken faal durumdaydı ama sattıktan sonra alanlar sökmüşler. Zaen 2007 ye kadar lpg görmemişti ama asatıldıktan sonra da benzin görmemiş tekrar ben alana kadar o arada ne olduysa olmuş zaten. Cidden kötü üzerindeki solex karbüratör. 6 7 ay önce sıfır mais alıp taktım ama verimli değil cidden. motor kapak vs den sonra adam gibi bir karbüratörle desteklemek kesinlikle güzel olur. Ama yana yakıla deneyecek flash arıyorum hala :)