PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rover 216si Yardım ve 13 bine kadar araç tavsiyeleri

tokatlı
10-12-2015, 12:10
Arkadaşlar aklımda ve gönlümde rover 216 si var 180 binde sanroof klima vs hersey var araç diri boyası cilası güzel iç döşemeler vs kısaca aşık oldum ama aracı cok tanımıyorum parça durumu yakıt durumu arıza cok verir mi sanroof su alır mı vs vs sorular var aklımda cevaplarsanız sevinirim . Ayrıca bu olmazsa 13.000 civarında ne alınabilir ?

220T
10-12-2015, 12:30
Nazik arabadır denilebilir.Soğutma sistemi zayıftır,bu sebeple conta yakmasıyla ünlenmiştir.Bilinçli kullanıcılarda bu problemle karşılaşma olasılığı daha da azdır.Parça bulunur,hatta makul fiyatlara bile bulunur.İç pazar parça tedariği için pek uygun değil,Ebay ile aranız iyiyse çok makul fiyatlara parça bulabilirsiniz.Rover'in problemi parça değil usta olmuştur hep.Daha detaylı bilgiyi mgroverturk sitesinde buabilirsiniz.Arabayı alırsanız Ankara RMG servis tercihiniz olsun.

ykavcioglu
10-12-2015, 12:40
benim yakın arkadaşımda var, yaklaşık 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyor.
Araç lpg'li ve yakıtı çok çok iyi, çekişide çok güzel.
sanruf sorun yapabiliyor fakat parçaları emsal araçlarla uyuyor diye biliyorum.

tokatlı
10-12-2015, 12:41
Nazik arabadır denilebilir.Soğutma sistemi zayıftır,bu sebeple conta yakmasıyla ünlenmiştir.Bilinçli kullanıcılarda bu problemle karşılaşma olasılığı daha da azdır.Parça bulunur,hatta makul fiyatlara bile bulunur.İç pazar parça tedariği için pek uygun değil,Ebay ile aranız iyiyse çok makul fiyatlara parça bulabilirsiniz.Rover'in problemi parça değil usta olmuştur hep.Daha detaylı bilgiyi mgroverturk sitesinde buabilirsiniz.Arabayı alırsanız Ankara RMG servis tercihiniz olsun.
Teşekkür ederim hocam anlamadıgım konu özenli kullanmaktan kastınız tam olarak denir ? Parça konusu sıkıntı olmayacak orası belli oldu teşekkür ederim

tokatlı
10-12-2015, 12:43
benim yakın arkadaşımda var, yaklaşık 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyor.
Araç lpg'li ve yakıtı çok çok iyi, çekişide çok güzel.
sanruf sorun yapabiliyor fakat parçaları emsal araçlarla uyuyor diye biliyorum.

Teşekkür ederim o zaman sıkıntı olmayacak gbi fırsatı değerlendireyim ben :) foto atarım nasip olursa

220T
10-12-2015, 12:53
Teşekkür ederim hocam anlamadıgım konu özenli kullanmaktan kastınız tam olarak denir ? Parça konusu sıkıntı olmayacak orası belli oldu teşekkür ederim

Soğutma için çeşme suyu kullanmamak,kaliteli yağ ve yağ soğutucu kullanmak diyebiliriz.Ayrıca fan için daha düşük derece de denilebilir.

Kartal3urak
10-12-2015, 13:26
Bilinenin Dışında Parça Konusunda Sıkıntı Yaşamazsın.. Tek Sıkıntın Servis Olur, Özenli Düzgün bi Ustan olursa başın ağrımaz.. 216 Coupe Var Satılık Düşünürsen

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-216coupe-honda-motorlu-sohc-vtec-220527878/detay/)

tokatlı
10-12-2015, 14:35
Teşekkür ederim hocam araç canlı ama benm aile aracı olarak kullanma niyetim var

KAYA
10-12-2015, 14:42
Bende bir ara detaylı araştırmıştım fazla bilgi bulamadım, nedense piyasada fazla hareket görmedi ancak güzel bir araç.
Daha detaylı bilgi verecek arkadalar yokmudur?

drago
10-12-2015, 14:44
vardır, d3n1s rumuzlu üye, çok da memnundu aracından. 200 vi vardı sattı, yakıtı da güzeldi, vti ayarında da kaçıyordu şahsi görüşüm.

tokatlı
10-12-2015, 14:48
Çok temiz bi araç yakaladım umarım değerlendiririz .

KAYA
10-12-2015, 14:48
13.000tl honda 1.5ex yada megane coupe alınabilir iyi aramak lazım temiz bulmak için.

b.arica
10-12-2015, 17:20
Bizde eşek niyetine 216 si aldık 4 kapı sunrooflu fakat bizimkinin içi dışı kötü halde parçalar ebay de daha güzel fiyatlara geliyor. Konfor olarak kullanım olarak gayet iyi. Temiz olanları gayt keyifli binilir benimki kaporta boya istiyor ve birazda iç döşeme değişimi istiyor :) ama yine de güzel.

Vuh
10-12-2015, 19:04
vardır, d3n1s rumuzlu üye, çok da memnundu aracından. 200 vi vardı sattı, yakıtı da güzeldi, vti ayarında da kaçıyordu şahsi görüşüm.

Ben o aracı almak icin saatlerce dil döktüm de peder beyi ikna edememistim
Neymis efendim Rover'mış şu genç yaşımda sanayide mi curumek istiyormusum gerizekali miymisim :D

levent
10-12-2015, 20:19
200vi 97-98 de amcamda mevcuttu, 216si de biraz yavaşı kabaca. Çok keyifli arabadır da ben 1.6 da conta yakma duymadım ama hepsi rover ın k serisi motoru, olabilitesi yüksek ihtimaller. Soğutma kısmında ihmale gelmez, parça ebay üzerinde rahatlıkla bulunuyor .

O rakamlara alınacak Honda veya Renault'lardan çok daha mantıklı seçenek olacaktır hem kondisyon hem maliyet olarak bence. + olarak frenleri ve yol tutuşu EG ile falan kıyaslanmayacak kadar daha iyi.

makif84
11-12-2015, 08:53
Bir ara bende eşim için araştırmıştım 2 serisini genel problemleri hararet ve kapı döşemeleri diye belirtmişlerdi.Alır almaz radyatör büyütme ve fan büyütmeyi olası sorunlardan kurtarmak gerekli diye belirtmişti kullanıcı arkadaş.Konfor olarak civic corolla ayarında bir araç.İç kapı döşemeleri zor bulunuyordu bilgini olsun

tokatlı
11-12-2015, 09:18
Sahibinden de ASK OTOMOTIV isimli galeride bulunan rover marka aracın fotoyla alakası yoktur arkadaslar bilginiz olsun

tool
11-12-2015, 12:53
200vi 97-98 de amcamda mevcuttu, 216si de biraz yavaşı kabaca. Çok keyifli arabadır da ben 1.6 da conta yakma duymadım ama hepsi rover ın k serisi motoru, olabilitesi yüksek ihtimaller. Soğutma kısmında ihmale gelmez, parça ebay üzerinde rahatlıkla bulunuyor .

O rakamlara alınacak Honda veya Renault'lardan çok daha mantıklı seçenek olacaktır hem kondisyon hem maliyet olarak bence. + olarak frenleri ve yol tutuşu EG ile falan kıyaslanmayacak kadar daha iyi.

214 kodlu olanlarda K serisi motor mu?

levent
12-12-2015, 01:13
214 kodlu olanlarda K serisi motor mu?

Öyle diye biliyorum abi.

wiki de aynı söylüyor.